ایرانیان سایبر

ایرانیان سایبر
منو
صفحه اصلی
ثبت نام
آموزش برنامه نویسی برای کودکان

آموزش برنامه نویسی کامپیوتر مقدماتی

سرفصل‌های مقاله

این یک سراب نیست، آموزش برنامه نویسی کامپیوتر مقدماتی بلکه یک فرصت واقعی برای یادگیری برنامه نویسی و افزایش شانس موفقیت شما در زندگی حرفه ای است. یا چرا که نه، برای شروع یک حرفه کاملاً جدید در توسعه وب. بیایید زمان را از دست ندهیم آموزش برنامه نویسی کامپیوتر مقدماتی و دریابیم که بهترین دوره های برنامه نویسی موجود به صورت آنلاین کدامند! شما واقعاً نمی توانید فرصت تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه های فنی ایالات متحده را از دست بدهید: موسسه آموزش برنامه نویسی کامپیوتر مقدماتی فناوری ماساچوست، برای دوستان MIT. برنامه OpenCourseware MIT طیف وسیعی از موضوعات را پوشش می دهد و صدها دوره برنامه نویسی، توسعه، ریاضیات و مهندسی کامپیوتر وجود دارد.

پیشنهاد میکنم به مشاهده مقاله هدف از برنامه نویسی کامپیوتر بپردازید.

آموزش برنامه نویسی کامپیوتر مقدماتی رایگان 

مقدمه ای بر علوم کامپیوتر و برنامه نویسی (https://ocw.mit.edu/courses/intro-programming/) دوره ای آموزش برنامه نویسی کامپیوتر مقدماتی متشکل از چندین دوره است که به کسانی که در حال ورود به دنیای برنامه نویسی هستند اختصاص داده شده است. به طور مشخص، شایان ذکر است دوره مقدماتی برنامه نویسی با پایتون، زبان برنامه نویسی معروف بک اند.

آکادمی خان
دوره های آکادمی خان برای یادگیری برنامه نویسی

آکادمی خان یک سایت دوره ای است که انواع موضوعات را پوشش می دهد آموزش برنامه نویسی کامپیوتر مقدماتی و دارای بخشی به انفورماتیک است که بسیار پرجمعیت است. این دارای تعداد زیادی آموزش است، با کارشناسان و متخصصانی که دانش آموزان را از طریق آهنگ های صوتی و تصویری در مورد این موضوع راهنمایی می کنند.

برای شروع:

شبکه توسعه دهندگان موزیلا
دوره های برنامه نویس شبکه توسعه دهنده موزیلا

موزیلا، خانه پشت فایرفاکس و تاندربرد، شبکه توسعه دهنده موزیلا را با جامعه خود سازماندهی کرده است تا ابزار آموزشی سطح بالایی را برای توسعه دهندگان در سراسر جهان فراهم کند. آموزش‌ها و دوره‌هایی که به سبک ویکی بیان شده‌اند، به آموزش برنامه نویسی کامپیوتر مقدماتی برنامه‌نویسان در همه سطوح، از مبتدی مطلق تا توسعه‌دهندگان با تجربه‌تر اختصاص داده شده‌اند.

برای شروع:

یادگیری توسعه وب مسیری مناسب برای مبتدیان است که برای یادگیری اصول اولیه نحوه کار وب سایت ها و فناوری های فرانت اند مانند HTML، CSS و جاوا اسکریپت مفید است.

کورسرا
دوره های Coursera برای توسعه دهندگان
دوره به زبان انگلیسی
رایگان

پیشنهاد میکنم به مشاهده مقاله کتاب های برنامه نویسی کامپیوتر بپردازید.

Coursera تعداد زیادی دوره آنلاین رایگان از دانشگاه های سراسر جهان ارائه می دهد. آموزش برنامه نویسی کامپیوتر مقدماتی در این انبوه دوره‌های آموزشی، رشته‌های علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات برجسته می‌شوند که برای دانشجویان در تمام سطوح مناسب است.

برای شروع:

دوره مقدماتی برنامه نویسی پایتون دانشگاه میشیگان را تماشا کنید – بیش از یک میلیون دانشجو آن را شروع کرده اند، و بررسی ها عالی هستند!

آموزش کامپیوتر برای مبتدیان

کد آکادمی
دوره آموزشی برای یادگیری نحوه برنامه نویسی Codecademy
دوره به زبان انگلیسی
برای هزینه

Codecademy مجموعه ای از آموزش ها را برای یادگیری اصول برنامه نویسی توسعه وب ارائه می دهد. مسیرهای توسعه وب آنها با ابزارهای اساسی دنیای وب مانند HTML، CSS و جاوا اسکریپت شروع می شود تا به شما امکان ایجاد آموزش برنامه نویسی کامپیوتر مقدماتی  صفحات وب تعاملی را بدهد. سپس به سمت باطن حرکت می‌کنند و پایگاه‌های داده و سرورهای سفارشی ایجاد می‌کنند تا به شما ایده دهند که یک توسعه‌دهنده فول استک چیست.

پیشنهاد میکنم به مشاهده مقاله برنامه سازی کامپیوتر چیست بپردازید.

برای شروع:

برنامه Code Foundations را برای یادگیری اصول کد و برنامه توسعه وب را برای شروع توسعه وب سایت امتحان کنید.

Udemy
دوره های برنامه نویسی Udemy
دوره به زبان انگلیسی
رایگان / پولی

Udemy پلتفرمی است که دوره‌هایی را با موضوعات مختلف، چه رایگان و چه پولی ارائه می‌دهد – این بستگی به این دارد که هر معلم چگونه تصمیم گرفته است دوره خود را سازماندهی کند. بدیهی است که بخش اختصاص یافته به دوره های برنامه نویسی نیز دارای دوره های مناسبی برای دانشجویان در تمام سطوح می باشد.

برای شروع:

برنامه نویس کامل وب در سال 2020: صفر تا تسلط از اصول اولیه توسعه وب (HTML، CSS) شروع می شود آموزش برنامه نویسی کامپیوتر مقدماتی تا دانش آموزان را به موضوعات پیچیده تری مانند API، React.js و Node.js راهنمایی کند.

پیشنهاد میکنم به مشاهده مقاله شاخه های برنامه نویسی کامپیوتر بپردازید.

جسارت
دوره های آنلاین برای برنامه نویسان Udacity
دوره به زبان انگلیسی
برای هزینه

Udacity یک سری دوره های آموزشی (به نام “Nanodegree”) در برنامه نویسی نرم افزار، علم داده و هوش مصنوعی ارائه می دهد. در این میان، دوره های مقدماتی نیز به دانش آموزانی که برای اولین بار به برنامه نویسی روی آورده اند اختصاص داده شده است.

پیشنهاد میکنم به مشاهده مقاله هدف از برنامه نویسی چیست بپردازید.

برای شروع:

دوره مقدماتی برنامه نویسی با HTML، CSS و Python سر و کار دارد، اصولی که به یک مبتدی اجازه می دهد تا با تمام دوره های دیگر مدرسه برنامه نویسی مقابله کند.

➤ زبان های برنامه نویسی را که بیشتر درخواست شده توسط شرکت ها کشف کنید!

در اینجا بهترین دوره ها برای یادگیری برنامه نویسی آنلاین است.

اما به یاد داشته باش:

بدون انگیزه راه دوری نخواهید داشت.

و مطمئناً نمی توانید یک دوره آموزشی آنلاین را به پایان برسانید.

به همین دلیل مهم است که دلایل اصلی را آموزش برنامه نویسی کامپیوتر مقدماتی برجسته کنید که می تواند به شما در تکمیل دوره ای که انتخاب می کنید کمک کند.

چرا یک دوره برنامه نویسی بگذرانید؟
اولین جنبه مهم سهولت آن است

ty که با آموزش برنامه نویسی کامپیوتر مقدماتی  آن می توانید به این حرفه دسترسی پیدا کنید. در واقع، بر خلاف موقعیت های شغلی دیگر که به سال ها آموزش نیاز دارند، یک دوره آموزشی چند هفته ای ممکن است برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده وب کافی باشد. به این ترتیب شما مهارت ها آموزش برنامه نویسی کامپیوتر مقدماتی و ابزارهای اولیه ای را خواهید داشت که با آن می توانید خود را در دنیای کار آزمایش کنید. و همه بدون نیاز به ترک خانه – تنها چیزی که نیاز دارید یک کامپیوتر و یک اتصال اینترنتی خوب است.

علاوه بر این، نباید برخی از  ویژگی‌های قابل توجه حرفه توسعه‌دهنده وب را فراموش کنید: امکان شغلی به عنوان یک فریلنسر، فرصت‌های شغلی متعدد از راه دور و حقوق متوسط ​​نسبتاً بالا.

آخرین عنصر کلیدی تعداد زیادی از مشاغل توسعه دهنده است. در واقع امروزه هر کسب و کاری به حضور آنلاین نیاز دارد تا بتواند خدمات خود را از طریق شبکه ارائه دهد.

پس چی؟ هنگامی که دوره برنامه نویسی خود را به پایان رساندید، در GeekandJob ثبت نام کنید و بهترین مشاغل برنامه نویس را کشف کنید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *