بازی اسکرچ چیست

بازی اسکرچ چیست؟

نسل جدید Z اغلب بومیان جنگل دیجیتال نامیده بازی اسکرچ چیست می شود، زیرا آنها از بدو تولد از محصولات دیجیتال استفاده می کنند: بازی های ویدیویی، کارتون های آنلاین، برنامه های آموزشی و غیره. بسیاری از فناوری‌های مدرن مبتنی بر کد هستند و با درک نقش کلیدی برنامه‌نویسی برای بازی اسکرچ چیست زندگی مدرن و آینده، کشورهایی مانند فیلیپین، امارات متحده عربی، آفریقای جنوبی، استرالیا و سایر کشورها قبلاً دروس برنامه‌نویسی را در بازی اسکرچ چیست برنامه درسی مدرسه گنجانده‌اند.

والدین دوراندیش به مدارس متکی نیستند و کودکان را تشویق می کنند تا زبان های برنامه نویسی را خودشان بازی اسکرچ چیست یاد بگیرند. یکی از اولین گام ها می تواند Scratch باشد – یک زبان برنامه نویسی کاملا رایگان و بصری که به طور خاص برای کودکان طراحی شده است. در مورد خواص و قابلیت های Scratch در متن بیشتر بخوانید. خراش چیست؟

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله برنامه اسکرچ چیست بپردازید.

بازی اسکرچ چیست

Scratch یک زبان برنامه نویسی بصری است که برای آموزش اصول برنامه نویسی به کودکان در بازی اسکرچ چیست قالبی تعاملی و گیمی شده طراحی شده است. ایده نویسندگان این زبان ایجاد فضایی جذاب و جالب برای کودکان بود که در آن بتوانند بازی یا کارتون خود را بسازند و در عین حال بر اصول تفکر منطقی و اصول اولیه کدنویسی مسلط شوند. یادگیری کدنویسی با اسکرچ برای کودکان و نوجوانان ایده‌آل است زیرا به شما امکان می‌دهد نتایج یادگیری خود را در یک نگاه ببینید و از آن استفاده کنید.

از زمان ایجاد این زبان در سال 2007، scratch تاکنون بیش از 22 میلیون کاربر ثبت نام کرده است بازی اسکرچ چیست و به بیش از 150 زبان در دسترس است. علاوه بر انیمیشن ها و بازی های ویدئویی ساده، Scratch همچنین به شما امکان می دهد به صورت پویا همراهی چند رسانه ای برای درس های مدرسه در علوم طبیعی یا دقیق مانند ریاضیات، جغرافیا، تاریخ و غیره بسازید، یعنی می تواند جایگزین خلاقانه ای برای ارائه های خسته کننده شود. و گزارش می دهد.

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله کلاس اسکرچ چیست بپردازید.

همچنین ببینید: چگونه یک مدرسه خصوصی برای کودک انتخاب کنیم؟ خراش برای چه سنی مناسب بازی اسکرچ چیست است؟ نسخه استاندارد اسکرچ برای کودکان 8 تا 16 ساله به راحتی قابل استفاده است. شما می توانید از سن 6-7 سالگی شروع به یادگیری کنید، زیرا برای استفاده راحت از زبان برنامه نویسی فقط باید مهارت های اولیه کامپیوتر، توانایی شمارش تا 360 و دانستن جمع و تفریق را داشته باشید. برای سن پیش دبستانی نیز یک نسخه ساده شده وجود دارد – ScratchJr.

فقط اشیاء بصری در آن وجود دارد و حتی یک حرف چاپی وجود ندارد، بنابراین کودک می تواند حتی بازی اسکرچ چیست قبل از اینکه خواندن را یاد بگیرد برنامه نویسی را شروع کند. با برنامه نویسی با SCRATCH چه چیزی می توانید بیاموزید؟ Scratch شروع خوبی برای یک کودک علاقه مند به بازی های ویدیویی و برنامه نویسی است، زیرا یادگیری برنامه نویسی در آن آسان و جالب است. قبل از اینکه در مورد مهارت هایی که یادگیری اسکرچ می تواند بهبود بخشد صحبت کنیم.

همچنین پیشنهاد می کنیم که سخنرانی TED را در مورد اینکه چرا کودکان مدرن بازی اسکرچ چیست اصلاً نیاز به یادگیری برنامه نویسی دارند را بررسی کنید. اسکرچ به کودکان و نوجوانان کمک می کند تا یاد بگیرند خلاقانه فکر کنند، به طور سیستماتیک و منطقی به حل مسئله نزدیک شوند و در یک تیم کار کنند. اینها همه مهارت های کلیدی برای زندگی در قرن بیست و یکم هستند. Scratch علاوه بر آموزش اصول کد نویسی می تواند یک ابزار داستان سرایی شگفت انگیز باشد.

علاوه بر ایجاد داستان های فانتزی، می تواند برای فعالیت های مدرسه یا خارج از برنامه مفید باشد، زیرا بازی اسکرچ چیست به شما امکان می دهد به صورت بصری و پویا در مورد مفاهیم پیچیده علمی صحبت کنید. کودکان و معلمان می‌توانند مجموعه‌ای از آزمون‌ها، بازی‌ها، پازل‌ها و آموزش‌ها را برای کمک به کشف و ارائه موضوعات پیچیده ایجاد کنند. یکی از ویژگی ها و مزایای کلیدی برنامه اسکرچ، امکان به اشتراک گذاری پیشرفت ها و تطبیق پیشرفت های دیگران در پروژه های خود است.

برای انجام این کار، کودک باید پروژه شخص دیگری را کپی کرده و متغیرهای خود را به آن اضافه کند. همچنین بازی اسکرچ چیست بخوانید: آموزش مشارکت چیست: قوانین آموزش مدرن SCRATCH برای مبتدیان: توصیف و ویژگی های محیط برای شروع ایجاد بازی یا انیمیشن خود، یک برنامه نویس کوچک ابتدا باید رابط برنامه را مطالعه کند. خبر خوب این است که بسیار ساده و شهودی است. دارای چهار عنصر اصلی است: منطقه مرحله – مکانی که تمام نتایج نمایش داده می شود.

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله هدف از طراحی نرم افزار اسکرچ چیست بپردازید.

اسپرایت شخصیت اصلی پروژه و جسمی است که برخلاف منطقه صحنه می تواند حرکت کند و بازی اسکرچ چیست تغییر کند. بسته‌های sprite زیادی در برنامه Scratch و در سایت‌های شخص ثالث وجود دارد که به مضامین تقسیم می‌شوند، مانند ماشین‌ها یا حیوانات. اسپرایت ها همچنین می توانند ظاهر خود را با لباس ها تغییر دهند. پالت بلوک ها – تعداد بلوک های دارای دستورات در سمت چپ صفحه. منطقه رمزگذاری – بلوک ها از پالت بلوک ها به داخل آن کشیده می شوند.

اینجا جایی است که کد پروژه از قبل نوشته شده ذخیره و ویرایش می شود. برنامه نویسی برای کودکان: در ابتدا از بازی اسکرچ چیست کجا شروع کنیم؟ برای ایجاد اولین پروژه خود در اسکرچ، ابتدا باید زمینه کدنویسی و امکانات آن را بررسی کنید. شروع استفاده از Scratch برای کشف پروژه ها و پیشرفت های دیگر نیز مفید است. این به درک درستی از امکاناتی که Scratch دارد می دهد. سپس می توانید پروژه شخص دیگری را کپی کرده و مطابق با طرح خود تغییر دهید.

پس از آن، می توانید سعی کنید پروژه خود را از ابتدا ایجاد کنید. برای این شما می توانیدمی‌توانید بازی اسکرچ چیست از فرزندتان دعوت کنید تا یک آنالوگ از بازی ویدیویی مورد علاقه‌اش بسازد. مراحل مهم برای تسلط بر Scratch، یادگیری نحوه ایجاد توابع، مدیریت اشیا یا sprites، نحوه سازماندهی تعامل بین اشیا، نحوه کلون کردن اشیا و مدیریت کلون ها خواهد بود. علاوه بر این، کودک می تواند شبیه سازی جاذبه، کار با لیست ها، کنترل رنگ و جلوه های صوتی را بیاموزد.

یادگیری زبان برنامه نویسی تصویری Scratch یک تجربه جالب و لذت بخش است که تا حدی به بازی اسکرچ چیست لطف فرمت بازی است. با این حال، این امکان وجود دارد که کودک در تسلط بر برخی ویژگی ها و عملکردها با مشکلات خاصی روبرو شود. در این مورد، یک راه حل خوب، درس های فردی با یک معلم برنامه نویسی خواهد بود. همراه با معلم، کودک نه تنها می تواند اصول اولیه را بیاموزد، بلکه می تواند پروژه ایده آل خود را با استفاده از حداکثر تعداد توابع این زبان ایجاد کند.

بر خلاف دوره های کد نویسی، کلاس ها با استاد راهنما به صورت انفرادی برگزار می شود تا هر آرزوی کودک بازی اسکرچ چیست در برنامه نویسی محقق شود و برنامه درسی حداکثر با خواسته ها و نیازهای او تطبیق داده شود. همیشه می توانید یک معلم برنامه نویسی را در وب سایت BUKI پیدا کنید. GAMES IN SCRATCH برای الهام گرفتن و یادگیری با کاوش و انجام بازی های نوشته شده توسط دیگران، کودک می تواند به برنامه نویسی علاقه مند شود و انگیزه ای برای شروع یادگیری پیدا کند.

بازی های اسکرچ بسیار ساده هستند، با این حال، هر سفر بزرگ با گام های کوچک شروع می شود. فراموش بازی اسکرچ چیست نکنید که به فرزندتان نشان دهید که بازی‌های روی پلتفرم اسکرچ نه تنها می‌توانند سرگرم کننده باشند، بلکه به کد آن‌ها نیز نگاه کرده و نیازهای شما را بهبود می‌بخشند یا مطابقت می‌دهند. ما لیستی از بازی‌هایی را ارائه می‌دهیم که در بین کاربران اسکرچ محبوبیت پیدا کرده‌اند و سازگاری‌های زیادی دارند: slither.io v1.10 یک مار کلاسیک است که با اسکرچ ساخته شده است.

بازیکن باید توپ های رنگی بیشتری بخورد تا بلندترین مار را رشد دهد بدون اینکه توسط بازی اسکرچ چیست دیگران خورده شود. Fizmo – بازی پازل – به مربع های رنگی کمک کنید تا با استفاده از منطق به خانه های خود برسند. Appel v1.4 – تا آنجا که ممکن است سیب های طلایی را جمع آوری کنید و مراقب موانع خطرناک باشید تا بازی را کامل کنید و دنیای سیب را نجات دهید. Random Tycoon Thing v2 – تولید خرس های عروسکی خود را مدیریت کنید و زیرساخت آن را بهبود بخشید.

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله نرم افزار اسکرچ چیست بپردازید.

Ball Blast v1.2 – به توپ های پرنده شلیک کنید و از افتادن آنها روی توپ خود اجتناب کنید تا بیشترین بازی اسکرچ چیست امتیاز ممکن را به دست آورید و رکورد سایر کاربران را شکست دهید.حوزه فناوری اطلاعات مدتهاست که به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی نه تنها بزرگسالان، بلکه کودکان نیز تبدیل شده است. آنها از سنین پایین یاد می گیرند که ساده ترین برنامه ها و بازی ها را توسعه دهند و محیط های برنامه نویسی خاص در این امر به آنها کمک می کند.

امروزه تعداد زیادی محیط وجود دارد، اما Scratch محبوب ترین است. این به طور خاص برای کودکان و برنامه نویسان بازی اسکرچ چیست تازه کار طراحی شده است. محیط اسکرچ ساده است و دارای طیف گسترده ای از ویژگی ها است که به شما کمک می کند اولین قدم های خود را در برنامه نویسی بردارید.از 8 سالگی می توانید در اسکرچ کار کنید. فرآیند برنامه نویسی شبیه به مونتاژ یک سازنده لگو است. همه تیم ها مانند بلوک هایی هستند که یک به یک حرکت می کنند و مغناطیس می شوند.

کد بلوک به شما امکان می دهد کاراکترها را ایجاد کنید، آنها را کنترل کنید، صدا اضافه کنید، پیام ها را مبادله بازی اسکرچ چیست کنید و تعداد زیادی عملیات دیگر را انجام دهید.اسکرچ کودکان را با اصول برنامه نویسی آشنا می کند. علاوه بر این، تفکر منطقی را توسعه می دهد، نحوه حل مسائل پیچیده و یافتن پاسخ برای سخت ترین سوالات را آموزش می دهد.Scratch یک محیط آنلاین است، به این معنی که شما نیازی به نصب هیچ برنامه یا برنامه ای روی رایانه خود ندارید.

کافی است یک مرورگر باز کنید، به وب سایت رسمی بروید و یک حساب شخصی در آنجا ثبت کنید. در بازی اسکرچ چیست اینجا شما نه تنها می توانید بازی های خود را ایجاد کنید، بلکه آنها را نیز منتشر کنید تا سایر کاربران بتوانند آنها را بازی کنند.ویژگی های کلیدی Scratch چه چیزی کاربران را به پلتفرم جذب می کند؟ اول، این یک رابط بصری است. حتی یک کاربر بی تجربه نیز می تواند در کمترین زمان ممکن بر آن مسلط شود.دوم، طراحی رنگارنگ.

او جوانترین برنامه نویسان را برای ایجاد پروژه های خود الهام می بخشد و آنها را برای کار آماده بازی اسکرچ چیست می کند.ثالثاً امکان اشتراک گذاری بازی و دریافت نظرات سایر کاربران است. این به من انگیزه می دهد که به دنبال ایده های جدید باشم و حتی اگر مشکلاتی وجود داشته باشد به کار ادامه دهم.بهترین راه برای مشارکت دادن کودکان در برنامه نویسی از طریق بازی است. این رویکرد باعث می شود فرآیند یادگیری جذاب تر و انگیزه بخش تر شود. با وجود سادگی ظاهری، پلتفرم آنلاین Scratch به شما امکان می دهد تقریباً از هر سبکی بازی ایجاد کنید: تیراندازی، استراتژی، شبیه سازی و بسیاری دیگر.

بازی اسکرچ چیست و چه کاربردی دارد

Scratch همچنین به شما امکان می دهد تا کلون هایی از بازی های محبوب ایجاد کنید. ما بازی اسکرچ چیست بخشی از بازی Among Us را دوباره طراحی کرده ایم و دستورالعمل های دقیقی برای ساخت آن برای شما آماده کرده ایم. همچنین یک آموزش ویدیویی کامل آماده کردیم که در آن در مورد تمام ویژگی های ساخت بازی صحبت کردیم (ویدئو را در انتهای مقاله می توانید مشاهده کنید).افزودن مواد در مرحله اول توسعه بازی، لازم است مواد تهیه شود: اینها عمدتاً اسپرایت (تصاویر) هستند. ما به تصاویر شخصیت اصلی و همچنین محافظ صفحه نمایش پس زمینه نیاز داریم.

نقشه (قهرمان ما در امتداد آن حرکت می کند)؛رکوردی که نشان دهنده شروع بازی است.پس زمینه بازی اسکرچ چیست ساختمان می توانید مطالب ما را دانلود کنید یا خودتان را در یک ویرایشگر گرافیکی در خود پلتفرم طراحی کنید.ما تغییر پس زمینه و نقشه های بازی، حرکات شخصیت و اجرای یک کار را برنامه ریزی می کنیم – فرمانده باید سیم کشی را تعمیر کند.یک پروژه جدید باز کنید و با کلیک بر روی دکمه “بارگذاری اسپرایت”، تمام اسپرایت ها را اضافه کنید.

برای پر کردن کل صحنه بازی، تصاویر باید به حداکثر اندازه کشیده شوند (ما یک نقشه 731 داریم). در بازی اسکرچ چیست مرحله بعدی، یک دایره زرد بکشید – این به یک نقطه مرجع تبدیل می شود، یعنی از این مکان فرمانده وظیفه خود را آغاز می کند.همچنین اندازه هیرو را طوری تغییر می دهیم که متناسب با نقشه باشد (25). به هر پس زمینه نام خاص خود داده شده است تا بتوانید به راحتی بین آنها پیمایش کنید.بعد از تمام این عملیات، مستقیماً به خود برنامه نویسی می رویم.

محافظ صفحه نمایش.نوشتن کد: با کلیک بر روی پرچم سبز، یک صفحه نمایش در مقابل شما ظاهر بازی اسکرچ چیست می شود. باید دو ثانیه بماند، سپس به یک پس‌زمینه معمولی تبدیل شود و پیام «شروع» را ارسال کند.نقشه هنگامی که چک باکس کلیک می شود، پس زمینه قابل مشاهده نیست زیرا صفحه نمایش چلپ چلوپ ظاهر می شود. اما به محض اینکه پس‌زمینه دستور شروع را دریافت کرد، دوباره نشان داده می‌شود و به موقعیت اولیه می‌رود: x=0، y=0. پس از نمایان شدن نقشه، به تدریج به پس زمینه می رود.

حالا باید کنترل کارت را برنامه ریزی کنیم. ما کد کلیدهایی را جمع آوری می کنیم که به ما کمک می کند بازی اسکرچ چیست در نقشه حرکت کنیم. با فشار دادن کلید فلش رو به بالا، شخصیت اصلی در امتداد محور y به میزان -5 حرکت می کند، یعنی 5 واحد به سمت بالا. اگر کلید فلش رو به پایین را فشار دهید، در امتداد محور y به اندازه 5 حرکت می کند. برای برنامه ریزی حرکت به سمت راست و چپ، باید از مختصات محور X استفاده کنید.پس از تمام دستکاری ها، قهرمان ما می تواند در اطراف نقشه حرکت کند.

با این حال، او هنوز دیوارها را احساس نمی کند. یعنی اگر مانعی بر سر راه قهرمان باشد از آن عبور بازی اسکرچ چیست می کند. برای از بین بردن این امر، دستور زیر باید به هر کلید اضافه شود: هنگامی که با رنگ سیاه مواجه می شوید، شخصیت اصلی مختصات را به مقدار مخالف تغییر می دهد.در مرحله آخر، لازم است مطمئن شوید که نقشه بازی با کار به پس زمینه تغییر می کند. برای انجام این کار، باید یک کد دیگر اضافه کنید: هنگامی که یک کار دریافت می کنیم، کارت پنهان می شود. بنابراین هیچ آزمایشی نخواهید داشت.

لم با کارت بازی.عضو خدمه.ابتدا باید همان کد کارت را اضافه کنید: هنگامی که روی پرچم کلیک می کنید، قهرمان بازی اسکرچ چیست پنهان می شود و هنگامی که پیامی دریافت می کنید، “شروع” روی صفحه ظاهر می شود.حالا باید یک انیمیشن برای شخصیت خود بسازیم. برای انجام این کار، در تب “لباس ها”، چندین تغییر از حرکت اعضای خدمه خود را اضافه کنید. اسپرایت های لازم را می توانید در پوشه به همراه مواد دیگر پیدا کنید.حالا بیایید کد را بنویسیم: وقتی کلیدهای ناوبری را فشار دهید، لباس قهرمان تغییر می کند.

در غیر این صورت، به نظر می رسد که ما فقط ایستاده ایم. در بلوک های “ظاهر” زبانه “تغییر لباس به” وجود بازی اسکرچ چیست دارد. او باید انتخاب شود. مکث های کوچک 0.2 ثانیه ای بین تغییرات لباس اضافه کنید تا فرآیند “تغییر” خیلی سریع اتفاق نیفتد.وقتی قهرمان ما دایره زرد را لمس می کند، با این کار به پس زمینه می رود. بنابراین، لازم است یک شرط دیگر را ضمیمه کنیم: اگر اسپرایت رنگ زرد را لمس کند، یک پیام جدید “وظیفه” ارسال می کنیم. پس از آن، قهرمان ما پنهان می شود و بازیکن با این کار به پس زمینه می رود.

بسیار مهم است که وقتی کاراکتر کار را کامل کرد و به نقشه برمی‌گردد، همچنان روی دایره زرد بایستد. بنابراین بازی اسکرچ چیست لازم است تجویز شود که قهرمان ما پس از بازگشت 15 پله در امتداد محور y حرکت کرد. ما این اقدامات را حلقه می کنیم تا همیشه تکرار شوند.کار با سیم.بیایید به پیشینه کار برویم. در ویرایشگر گرافیکی Scratch، باید اسپرایت (مستطیل های رنگی) بکشید. سیم ها از این مستطیل ها بیرون خواهند آمد.حالا باید برای این اسپرایت ها برنامه بنویسیم.

فوراً متذکر می شویم که وقتی چک باکس فشار داده می شود، sprite پنهان می شود و هنگامی که بازی اسکرچ چیست یک “وظیفه” دریافت می کنید، به مختصات x=-212، y=-116 منتقل می شود. در مرحله بعد سایز اسپرایت را به 40 درصد کاهش می دهیم.یک متغیر مسئول تمام سیم های ما خواهد بود. آن را ایجاد کنید و نام آن را “سیم” بگذارید.در همان ابتدا مقدار آن صفر خواهد بود و با اتصال سیم اول مقدار آن به 1 تغییر می کند.حالا باید مسیری از ابتدای سیم تا انتها رسم کنیم. برای انجام این کار، باید از پسوند “pen” استفاده کنید.

ما کد ایجاد می کنیم. وقتی روی نشانگر ماوس کلیک می کنید، قلم تغییر می کند: رنگ خود را به زرد تغییر بازی اسکرچ چیست می دهد، پایین می آید و اندازه آن را 15 تغییر می دهد.وقتی اسپرایت دوم یعنی سر دوم سیم را لمس کنید 1 امتیاز به شما تعلق می گیرد. پس از اتصال سیم، قلم متوقف می شود. توجه داشته باشید که کل اسکریپت قلم حلقه شده است.سیم های شروع و پایان را کپی کرده و رنگ را به قرمز، آبی و بنفش تغییر دهید. برای سیم های دیگر به آنها نیاز داریم. اسکریپت را کمی تغییر دهید تا مختصات و نام همه sprite ها به درستی مشخص شود.

می‌توانید در میان ما بازی کنید، کد و سایر نکات مهم را در وب‌سایت رسمی اسکرچ مشاهده کنید.در آخرین بازی اسکرچ چیست ویدیو، نقشه را بهبود بخشیم، نشانگر جستجو، جلوه های صوتی و ماموریت های جدید سیارکی را اضافه کردیم. اگر موفق به بهبود بازی شدید، سطوح جدید اضافه کنید، سپس لینک بازی های خود را در نظرات برای ما ارسال کنید. ما همه پیام ها را بررسی می کنیم و کار شما را ارزیابی می کنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.