برنامه نویسی و بازی سازی اسکرچ

آموزش برنامه نویسی و بازی سازی اسکرچ

کلاس ها در مورد چیست؟در حال حاضر پس برنامه نویسی و بازی سازی اسکرچ از اولین جلسه، شرکت کنندگان با یک بازی که خودشان ساخته اند بیرون می آیند و می توانند آن را به والدین یا همکاران خود نشان دهند.ما زمان را برای تئوری تلف نمی کنیم! ما همه چیز را در عمل یاد می گیریم.در ترم اول، ما عمدتا کلاسیک برنامه نویسی و بازی سازی اسکرچ های قدیمی شناخته شده را بازسازی می کنیم: ماریو، تتریس، آرکانوئید و غیره.در ترم دوم محصولات برنامه نویسی و بازی سازی اسکرچ جدیدی تولید می کنیم، به عنوان مثال AngryBirds.

در نهایت، شرکت کنندگان بازی خود را ایجاد می کنند!چرا خراش؟Scratch یک زبان برنامه نویسی و انجمن برنامه نویسی و بازی سازی اسکرچ آنلاین است که در آن کودکان می توانند بازی ها و انیمیشن های دست ساز و برنامه ریزی شده را برنامه ریزی کرده و به اشتراک بگذارند.از سال 2018، برنامه نویسی در برنامه درسی کلاس های 1-3 گنجانده شده است. بسیاری از معلمان از Scrtach به عنوان یک ابزار یادگیری استفاده می کنند.

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله برنامه نویسی اسکرچ مقدماتی بپردازید.

برنامه نویسی و بازی سازی اسکرچ

برنامه نویسی و ساخت بازی در این محیط برای کودکان فوق العاده ساده و جذاب است. کمی برنامه نویسی و بازی سازی اسکرچ شبیه چیدن یک پازل است. ما کل برنامه را با ترکیب بلوک های رنگی با ویژگی های مختلف ایجاد می کنیم. برخی باعث می‌شوند شخصیت چیزی بگوید، برخی دیگر آن را روی صفحه حرکت می‌دهند.محورهای x و y چیست و چگونه از آنها در برنامه نویسی استفاده کنیم چیست و چگونه از سیستم مختصات استفاده کنیم (در مدرسه آن را در کلاس هفتم تدریس می کنند!).

مکان های موجود را بررسی کنید.دوره های دیگر را بررسی کنید.برنامه نویسی بازی های اسکرچ – چرا ارزش دارد؟1. خراش برای کودکان برنامه نویسی و بازی سازی اسکرچ طراحی شده است.همانطور که بازی‌های ویدیویی و اسباب‌بازی‌ها توسعه می‌یابند و برای کودکان هدف قرار می‌گیرند، Scratch از ابتدا تا انتها با در نظر گرفتن کوچک‌ترین افراد طراحی شده است. اگرچه برنامه نویسی برای بچه ها ممکن است آسان به نظر نرسد، Scratch این کلیشه را می شکند.

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله پروژه ساده اسکرچ بپردازید.

یکی از مهمترین اهداف Scratch ایجاد محتوای خلاقانه است که برای بچه ها سرگرم کننده باشد. خواه این یک بازی، برنامه نویسی و بازی سازی اسکرچ یک داستان تعاملی یا یک انیمیشن باشد، Scratch ابزارهای بسیار آسانی را برای کودکان فراهم می کند تا چیزهایی را ایجاد کنند که در غیر این صورت در دسترس آنها نبود.2. قوانین اساسی کدگذاری را می دانید Scratch فاقد قوانین نحوی کد پیچیده و دشوار است. این باعث می شود بسیاری از افرادی که از این برنامه استفاده می کنند تعجب کنند که آیا واقعاً کدنویسی را آموزش می دهد یا خیر.

جدای از مفهوم ساده کشیدن و رها کردن بلوک های رنگی، بسیاری از قوانین Scratch در سایر زبان های پیچیده تر برنامه نویسی و بازی سازی اسکرچ یافت می شوند. یادگیری با چیزهای ساده ای مانند ترتیب عملیات تا ایده های سخت تر مانند حلقه ها و پارامترها آغاز می شود. یک مطالعه توسط گروهی از محققان در موسسه علوم Weizmann نشان داد که گنجاندن یادگیری مبتنی بر Scratch در برنامه درسی برای دانش آموزان دبیرستانی باعث شده است که آنها با موفقیت بسیاری از مفاهیم مهم کدنویسی را یاد بگیرند.

3. شما می توانید آثار خود را با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.Scratch با به اشتراک گذاشتن آثار خود به صورت آنلاین، خلاقیت و برنامه نویسی و بازی سازی اسکرچ خلاقیت را تشویق می کند. خواه یک انیمیشن، آهنگ، داستان، آموزش یا بازی باشد، همه چیزهایی که بچه‌های شما می‌توانند در Scratch ایجاد کنند را می‌توان به راحتی با یک حساب رایگان Scratch به اشتراک گذاشت. پس از اشتراک‌گذاری، طرح‌های ایجاد شده توسط کاربر در صفحه اسکرچ ظاهر می‌شوند و طرح‌ها و آثار محبوب‌تر یک نقطه در بالای صفحه جمع می‌کنند.

مانند ویدیوهای YouTube، بچه‌ها می‌توانند آثار هنری را دوست داشته باشند یا نظرات و پیشنهادات مفید دیگری برنامه نویسی و بازی سازی اسکرچ را بنویسند. این به کودکان کمک می کند تا از پروژه های دیگر به اشتراک گذاشته شده با وب سایت Scratch یاد بگیرند و از آنها الهام بگیرند. جالب اینجاست که جامعه بسیار فرهنگی است. یافتن نظری که احساسات منفی را برانگیزد دشوار است.4. نگرش “من می توانم آن را انجام دهم” را آموزش می دهد در میان تمام دلایلی که باید اسکرچ را یاد بگیرید.

ایجاد نگرش “می توانم انجام دهم” یکی از مهمترین آنهاست که با برنامه نویسی با اسکرچ می توانید این مفاهیم را برنامه نویسی و بازی سازی اسکرچ به کودکان القا کنید و در عین حال به آنها فرصت یادگیری و تمرین مفاهیم کامپیوتری را بدهید. برای اجرای دستوراتی مانند حلقه ها و رویدادها. با استفاده از Scratch و آزمایش آن، کودکان می توانند نحوه تفسیر مسائل و سپس حل آنها را با دانشی که در بازی ها و در کلاس درس به دست می آورند، درک کنند. Scratch به آموزش تفکر مبتنی بر کار کمک می کند.

و به کودکان این فرصت را می دهد تا مشکلات را به بخش های کوچکتر تقسیم کنند یا راه های مختلفی برنامه نویسی و بازی سازی اسکرچ برای یافتن راه حل ارائه دهند.5. شروع برنامه‌ریزی یک بازی اسکرچ آسان‌تر از یادگیری سایر زبان‌های برنامه‌نویسی است.متقابلابرخلاف زبان های برنامه نویسی معمولی که به دانش بسیار بیشتری نیاز دارند، شروع کار با Scratch ساده و آسان است. رابط رنگارنگ کشیدن و رها کردن و کنترل های پازل مانند آن را به ابزاری فوق العاده برای یادگیری کدنویسی برای کودکان تبدیل می کند.

Scratch این خطر را به حداقل می رساند که برخی از کودکان ممکن است اگر در ابتدا برنامه نویسی به زبان برنامه نویسی و بازی سازی اسکرچ دیگری را بسیار دشوار بدانند، ترک تحصیل کنند. Scratch ساده ترین راه برای ایجاد اعتماد به نفس در این موضوع و امیدواریم برای علاقه طولانی مدت فرزند شما به برنامه نویسی است.برنامه دوره آنلاین Scratch – سطح پایه، 8-9 سال این دوره به پنج قسمت تقسیم شده است و پس از هر یک از آنها کودکان بازی های Scratch ساده خود را ایجاد می کنند.

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله ایده برای اسکرچ بپردازید.

والدین عزیز یادآور می شویم که دختران در کلاس های برنامه نویسی خیلی خوب عمل می کنند. چیزی که بعد از برنامه نویسی و بازی سازی اسکرچ یک درس برای ما قابل درک نیست، بچه ها آن را بدیهی می دانند. در حین ایجاد بازی، ما به تدریج مفاهیم، ​​تکنیک ها و دستورات مورد نیاز خود را یاد می گیریم و بحث می کنیم – در Scratch همه چیز با کمک آیکون های ساده و پیش پا افتاده ای اتفاق می افتد که “عملکرد” ​​آنها نقاشی شده است، بنابراین کدنویسی شبیه یک بازی لگو است.

این دوره به پنج بخش تقسیم می شود:در قسمت اول، قورباغه را با خیال راحت در یک جاده شلوغ راهنمایی برنامه نویسی و بازی سازی اسکرچ می کنیم. ما در مورد عملکرد دکمه ها یاد خواهیم گرفت، یاد خواهیم گرفت که حلقه ها و ساختارهای شرطی چیست. کمی مقدمه و مقدمه الگوریتم، سرگرم کننده تر با تم ساده و مکانیک بازی پلت فرم.در قسمت 2، یک بازی ساده گلف ایجاد خواهیم کرد. در طول این پروژه با رازهای مدیریت رنگ و سیستم رویداد آشنا می شویم.

در قسمت 3 – سوم به گربه کمک می کنیم تا به میوه برسد. در این پروژه به تثبیت دانش عملی به دست آمده برنامه نویسی و بازی سازی اسکرچ در قسمت های قبلی می پردازیم.قسمت 4 توسعه بازی های اسکرول بی پایان بر روی نمونه مسابقات اتومبیل رانی است. ما یاد خواهیم گرفت که چگونه توهم حرکت را در یک بازی دو بعدی ایجاد کنیم.در قسمت 5 با استفاده از مثال بازی کاغذ، سنگ، قیچی با امکانات ژنراتورهای تصادفی آشنا خواهیم شد. نحوه استفاده از اعداد تصادفی را نیز یاد خواهیم گرفت.

مطالب دوره بدون محدودیت برای حداقل 12 ماه در دسترس است. این به همه، کودکان و والدین اجازه می دهد تا با برنامه نویسی و بازی سازی اسکرچ سرعت خود کار کنند و مواد را به طور دائمی گام به گام جذب کنند.معلم برای هر دانش آموز در دسترس است و به تمام سوالات فردی مربوط به مطالب و بازی در حالت از راه دور بلادرنگ پاسخ می دهد.برنامه نویسی بازی های کامپیوتری فناوری های جدید از سنین پایین وارد زندگی می شوند. با این حال، بسیاری از ما فقط از رایانه، برنامه، تلفن های هوشمند و بازی های رایانه ای پشتیبانی می کنیم، اما تعجب نمی کنیم که چگونه کار می کند.

سن اولیه مدرسه لحظه ای است که به دنبال علایق خود بگردید و علاقه مند شوید. ارزش این را دارد که از این کنجکاوی برنامه نویسی و بازی سازی اسکرچ استفاده کنید و به کودکان نشان دهید که چگونه به تنهایی یک بازی بسازند.یادگیری برنامه نویسی برای کودکان گزینه ای است که مطمئناً علاقه مندان به کامپیوتر را مورد توجه قرار خواهد داد. در طول کلاس ها، کودکان یاد می گیرند که چگونه بازی بسازند. در طول کلاس ها با استفاده از محیط اسکرچ اصول برنامه نویسی برای کودکان را به شکلی بسیار قابل هضم برای آنها ارائه می کنیم.

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله دوره اسکرچ مقدماتی بپردازید.

این محیط به شما اجازه می دهد تا به راحتی داستان های تعاملی، انیمیشن ها، بازی ها و برنامه نویسی و بازی سازی اسکرچ موسیقی بسازید. برنامه نویسی به صورت بصری انجام می شود – عناصر زبان به شکل یک پازل هستند و با کشیدن آنها می توان آنها را به ترتیب خاصی مرتب کرد. به این ترتیب کد اختصاص داده شده به یک شی خاص ایجاد می شود.این دوره برای کودکان 8 تا 12 سال در نظر گرفته شده است. پس از یک دوره یک ساله برنامه نویسی در اسکرچ، کودکان قادر خواهند بود.

1. بازی های اصلی را خودتان برنامه ریزی کنید، یعنی تتریس یا پرش توپ،2. انیمیشن های تعاملی را برنامه نویسی و بازی سازی اسکرچ برنامه ریزی کنید 3. بازی خود را بسازید. مهارت برنامه نویسی در جامعه امروزی مهم است. هنگامی که مردم کدنویسی را یاد می گیرند، همچنین یاد می گیرند که چگونه مشکلات را حل کنند، پروژه ها را ایجاد کنند و ایده ها را به اشتراک بگذارند. اکثر مردم فکر می کنند که برنامه نویسی یک فعالیت خسته کننده و پیچیده است و نیاز به مهارت های تخصصی دارد.

با این حال، زبان های برنامه نویسی مدرن که برای کودکان و نوجوانان اقتباس شده اند، این فرصت را برنامه نویسی و بازی سازی اسکرچ می دهند که با بازی در محیط های گرافیکی کدنویسی را یاد بگیرند.مزایا برای شرکت کنندگان:1. کسب مهارت های تحلیلی و تفکر فرآیندی 2. یادگیری حل مسائل و جستجوی راه حل 3. شکل دادن به کار پروژه – تقسیم کار به بخش های کوچکتر 4. بهبود مهارت های IT 5. تعقیب هدف.6. یادگیری از طریق تفریح!کلاس های برنامه نویسی بازی های کامپیوتری در اسکرچ هفته ای یک بار طبق برنامه و هر کدام 75 دقیقه برگزار می شود.

دوره از سپتامبر تا ژوئن ادامه دارد. در طول دوره می توانید در دوره شرکت کنید. هر شرکت کننده گواهی پایان برنامه نویسی و بازی سازی اسکرچ دوره دریافت می کند.با فرزندتان یک دوره آموزشی در مورد … خراش!آیا می دانید اسکرچ چیست؟ اگر نه، از فرزندتان بپرسید، مطمئناً او را شنیده است. شاید حتی در مدرسه یا در فعالیت های فوق برنامه تدریس شود. Scratch یک زبان برنامه نویسی و محیط توسعه با مزایای فوق العاده است: یادگیری آن آسان، شفاف، سرگرم کننده است و به شما امکان می دهد برنامه های خاص و کاری را تنها در چند مرحله ایجاد کنید.

علاوه بر این، پروژه های ایجاد شده در Scratch بسیار مؤثر هستند و دستورات در قالب بلوک های رنگی را می توان برنامه نویسی و بازی سازی اسکرچ به راحتی و به طور منطقی در توالی هایی که منجر به دستیابی به اهداف مورد نظر می شود پیوند داد.Scratch کودکان هشت تا شانزده ساله (و همچنین افراد غیرحرفه ای بزرگسال) را به طرز درخشانی با دنیای برنامه نویسی آشنا می کند. به لطف آن، می توانید ساختار برنامه را به طور کامل یاد بگیرید و درک کنید، ببینید چگونه دستورات مختلف را با یکدیگر ترکیب کنید.

نوشتن اسکریپت برای انیمیشن ها و بازی ها با استفاده از رشته های منفرد یا چندگانه، ایجاد برنامه های تعاملی، برنامه نویسی و بازی سازی اسکرچ دسترسی به کتابخانه sprite و انواع موارد دیگر – می توانید آن را به تنهایی یا با فرزند خود یاد بگیرید. چنین یادگیری تنها می تواند سرگرم کننده باشد، اما همچنین می تواند مقدمه ای عالی و بدون استرس برای برنامه نویسی جدی در زبان های پیشرفته تر باشد.خراش مورد علاقه کودکان و والدین است – به لطف آن آنها می توانند با هم بازی کنند و یاد بگیرند. سعی کنید بازی های جذاب خود را بنویسید و مانند یک قهرمان واقعی احساس کنید!

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله نرم افزار اسکرچ مقدماتی بپردازید.

در طول آموزش حرفه ای ما چه چیزی در انتظار شماست؟شما یاد خواهید گرفت که از دستورات برنامه نویسی و بازی سازی اسکرچ استفاده کنید: حرکت، ظاهر، صدا، قلم، داده ها، رویدادها و کنترل.خواهید دید که چگونه بلوک ها را با دستورات مطابقت دهید، یعنی اسکریپت بنویسید.شما یاد خواهید گرفت که چگونه برنامه هایی را برای اهداف مختلف بنویسید.خواهید دید که چگونه بازی های ساده خود را بنویسید.شما کتابخانه های جن، لباس، پس زمینه و صداها را کشف خواهید کرد.

برنامه نویسی و بازی سازی اسکرچ چگونه است

نحوه استفاده از ویرایشگر تصویر و صداها را خواهید فهمید.شما یاد خواهید گرفت که چگونه پیام ها برنامه نویسی و بازی سازی اسکرچ را مدیریت کنید. شما شروع به نوشتن برنامه ها روی دیسک خواهید کرد.برنامه نویس کوچولو دوره ویدیویی بازی های برنامه نویسی در Scratch 2.0 برای مبتدیان در نظر گرفته شده است و در مرحله میانی به پایان می رسد. گام به گام، به شایستگی های یک برنامه نویس برای ایجاد پروژه های تعاملی می انجامد. پس از اتمام آموزش، می توانید کارتون، موزیک ویدیو و موسیقی خود را بسازید.

هر درس از این دوره با ترکیب برنامه به پایان می رسد. هر فصل (به جز فصل مقدماتی) – ترتیب بازی. دوره با برنامه نویسی و بازی سازی اسکرچ مقدمه ای با توضیحات برنامه شروع می شود. در درس‌های بعدی، نحوه کار با اسپرایت، تغییر لباس‌های آن، استفاده از کتابخانه‌های لباس و پس‌زمینه، ویرایشگر لباس و پس‌زمینه، افزودن sprite و thread و ذخیره برنامه‌ها را خواهید آموخت. شما یاد خواهید گرفت که اسپرایت را روی صحنه حرکت دهید و از مختصات و متغیرها استفاده کنید.

دستور If و حلقه Repeat Until را یاد خواهید گرفت. شما یاد خواهید گرفت که حباب ها را با متون sprite و روش برنامه نویسی و بازی سازی اسکرچ های صداگذاری برنامه ها اضافه کنید. همچنین نحوه عملکرد دستورات گرافیکی را بررسی خواهید کرد و همچنین به رویدادها عادت خواهید کرد.خراش روی صفحه نمایش خراش دادن به هیچ وجه سخت نیست، اما نیاز به یک منطق آهنین دارد و این دوره به شما کمک می کند تا نحوه استفاده از آن را در عمل یاد بگیرید.

هنگامی که دستورات اولیه را یاد گرفتید و نوشتن اسکریپت ها را آموختید، نوبت به نوشتن برنامه ها برنامه نویسی و بازی سازی اسکرچ می رسد: کنترل خطی، چند رشته ای، تعاملی و آموزشی. نقطه عطف بعدی ایجاد بازی خود و استفاده از منابع داده های مختلف برای طراحی مناظر، شخصیت ها، صداها و غیره آن خواهد بود. شما کشف خواهید کرد که کجا به دنبال عناصر مورد نیاز خود باشید و چگونه آنها را خودتان بسازید. همچنین یاد خواهید گرفت که برای برنامه های خود صداها را ضبط کنید.

برنامه نویس کوچولو دوره ویدیویی بازی های برنامه نویسی در Scratch 2.0 به شما این امکان را می دهد برنامه نویسی و بازی سازی اسکرچ که آزادانه در Scratch پیمایش کنید، اصطلاحات و روش شناسی برنامه نویسی را یاد بگیرید. ماهیت بصری زبان و سادگی آن به شما این امکان را می دهد که پس از تمرین فعالیت های پیشنهاد شده در اینجا، برنامه های چند رشته ای بسازید و رویدادها را مدیریت کنید، که در مورد سایر زبان های برنامه نویسی به مهارت های بسیار پیشرفته تری نیاز دارد.

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله سوالات اسکرچ مقدماتی بپردازید.

ملاقات خلاقانه با گربه.اگر می خواهید برنامه نویسی را درک کنید، از ایجاد دنیای کوچک خود بر روی صفحه رایانه برنامه نویسی و بازی سازی اسکرچ خود لذت ببرید، یا یک بازی املای ساده یا آموزش انگلیسی بنویسید، این دوره به شما کمک می کند تا به هدف خود برسید. گربه – راهنمای روح شما – با حوصله به تمام آزمایش ها تسلیم می شود، همانطور که شما یاد می گیرید بلوک ها را به هم متصل کنید، برنامه بنویسید، صداها را ضبط کنید. چه بخواهید یک برنامه موسیقی بسازید یا یک انیمیشن، یک بازی امتیازدهی یا یک بازی زمان بندی شده، این دوره به شما کمک می کند.

که بدون تأخیر و با زحمت زیاد در کتاب های درسی پف کرده به نتیجه برسید. به تنهایی برنامه نویسی و بازی سازی اسکرچ یا با فرزندتان خلاق باشید.Scratch در درجه اول برنامه نویسی را آموزش می دهد، اما همچنین تخیل را بیدار می کند و خلاقیت را توسعه می دهد. حل مسئله و همکاری را آموزش می دهد. علاوه بر این، جامعه ای از علاقه مندان به Scratch برای گفتگو با آنها وجود دارد جنبه های مختلف پروژه های خودتان می توانید در https://scratch.mit.edu/ به آن بپیوندید.

فقط برای خودی ها.برنامه نویس کوچولو دوره ویدیویی بازی های برنامه نویسی در Scratch 2.0 به این منظور است برنامه نویسی و بازی سازی اسکرچ که فعالیت های اساسی در Scratch را به شما نشان می دهد و به شما یاد می دهد که چگونه از آنها برای پروژه های خود استفاده کنید، اما این فقط به شما بستگی دارد که آیا از تمام “بلوک هایی” که می شناسید در آنها استفاده کنید یا خیر. با این حال، اگر اسرار ایجاد برنامه هایی مانند Ball، Diver، Bassoon یا Starfish را مطالعه کنید، به سرعت اطلاعات کلیدی را یاد خواهید گرفت و شروع به استفاده از آنها در عمل خواهید کرد.

شما یاد خواهید گرفت که از دستورالعمل ها و مختصات استفاده کنید، ارتباط بین اسپرایت ها را هماهنگ کنید، که برنامه نویسی و بازی سازی اسکرچ برای ایجاد بازی ها یا انیمیشن های پیچیده تر لازم است، و موسیقی متن و ابرهای متنی را به برنامه های خود اضافه کنید. یکی از بهترین ویژگی های Scratch این است که می توانید عناصر گرافیکی و صوتی خود را ایجاد کنید. به لطف این، می توانید هر چیزی را که در کتابخانه پیدا نمی کنید اضافه یا ضبط کنید. بررسی کنید که برنامه نویسی چقدر می تواند آسان و سرگرم کننده باشد!

با کارشناس ما آشنا شوید.Agnieszka Borkowska مرد حرفه ای است: از متخصص برنامه نویسی و بازی سازی اسکرچ فرهنگ، معلم، طراح اپلیکیشن وب تا هنردرمانگر. او تصویرگری می کند و کتاب می نویسد – او برای ماجراهای با الکترونیک تصویرسازی می کند، یکی از نویسندگان استاد جوان برنامه نویسی (هر دو عنوان منتشر شده توسط Helion) است. او اوقات فراغت خود را با خانواده منحصربه‌فردش می‌گذراند که برای آن خانه را با اشتیاق فراوان اداره می‌کند. او به هنرهای پلاستیکی علاقه دارد، با کمال میل از تکنیک های سنتی و مدرن استفاده می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.