ایرانیان سایبر

ایرانیان سایبر
منو
صفحه اصلی
ثبت نام
برنامه نویسی کودکان

برنامه نویسی کودکان | ترمیک

سرفصل‌های مقاله

ایرانیان سایبر به دنبال ارایه جذاب ترین و موثرترین کلاس های آنلاین برنامه نویسی کودکان است. برنامه نویسی کودکان و نوجوانان امر مهمی است که خانواده ها و مدارس کشورمان باید به آن توجه ویژه ای کنند.

در دوره های برنامه نویسی کودکان ایرانیان سایبر، دانش، مهارت و اطمینان برنامه نویسی به کودکان برای پیشرفت در دنیای IT ارایه می شود. 

با پیشرفت تکنولوژی زندگی ها به سمت الکترونیکی شدن رفته است. از همین رو افرادی که با علم روز بتوانند ارتباط برقرار کنند، آینده روشن تری برای شان می توان متصور شد. فواید برنامه نویسی کودکان بسیار است. از همین رو ما به مدارس عزیز کشورمان توصیه می کنیم به آموزش کد نویسی برای کودکان و نوجوانان اهمیت بیشتری بدهند.

فواید برنامه نویسی کودکان

با پیشرفت تکنولوژی زندگی ها به سمت الکترونیکی شدن رفته است. فرزندان ما دسترسی به انواع و اقسام اطلاعات در دنیای امروز را دارند. نمی توان جلوی این دسترسی را گرفت ولی می توان تا حد زیادی این دسترسی را کنترل کرد. برنامه نویسی کودکان در کشور های پیشرفته بیشتر گسترش یافته است. ما نیز باید این فاصله را در کشورمان پر کنیم.

فرزندان ما زمان زیادی را به بازی های کامپیوتری می پردازند. یا در شبکه های مجازی وقت خود را می گذرانند. اگر ما با استفاده از برنامه نویسی کودکان این فضا را به صورت کنترل شده و هدفمند در آوریم. نه تنها آسیب به حداقل می رسد بلکه شاهد فواید برنامه نویسی کودکان خواهیم بود.

آموزش ترمیک برنامه نویسی کودکان

ایرانیان سایبر با ارایه یک مسیر مشخص در ده دوره ترمیک به آموزش برنامه نویسی صفر تا صد کودکان سال می پردازد. دانش آموزان در ترم اول، مبانی کامپیوتر و برنامه نویسی را می گذرانند.

در این ترم به یادگیری زبان ++C می پردازند. هر کدام از دوره ها به مدت 3 ماه برگزار می شود که شامل و جلسات هفتگی و  خصوصی و فیلم های آموزشی است.

دانش آموزان 10 ترم سه ماهه دارند که زمان کل آن حدودا سه سال می شود. ایرانیان سایبر هر هفته فیلم های مرتبط با مبحث آموزشی را در اختیار دانش آموزان قرار می دهد و دانش آموزان نمی توانند زودتر از موعد به فیلم های جلسات بعدی دسترسی داشته باشند.

آموزش برنامه نویسی صفر تا صد برای کودکان و نوجوانان

پشتیبانی ترمیک برنامه نویسی کودکان

کودکان و نوجوانان با دیدن فیلم ها قطعا با سوالات و مشکلات و خطاهای متعددی رو به رو می شوند. در اینجا با برگزاری کلاس های خصوصی به کمک کودکان و نوجوانان می آییم. و به آنها در رفع خطاها و مشکلاتشان کمک می کنیم.

حال اگر فرض کنیم دانش آموزی امروز کلاس خصوصی داشت و فردا با دیدن فیلم های هفتگی سوالی برایش پیش آمد. چطور می تواند سوال خود را بپرسد؟ دانش آموزان می توانند سوالات خود را از طریق ایمیل از استادشان بپرسند و استاد ملزم به پاسخ گویی است.

ایرانیان سایبر به آموزش بهترین زبان های برنامه نویسی کودکان و نوجوان با هدف کسب درآمد می پردازد :

1 – سی پلاس پلاس در دو ترم

2 – css/html

3 – جاوا اسکریپت

4 – sql

5 –  جاوا

و در ادامه برنامه نویسی کودکان به عمق دادن به سطح دانش بچه ها با آموزش دیزاین پترن ها و ابزارهای کنترلی می پردازد. امکان افزودن زبان اندروید به این لیست وجود دارد اما هنوز قطعی نشده است.

جلسات خصوصی برنامه نویسی کودکان

در هر دوره سه ماهه، 3 جلسه خصوصی برگزار می شود. مدت زمان هر جلسه خصوصی 60 دقیقه است. محل برگزاری کلاس برنامه نویسی کودکان و نوجوانان اسکای روم هست.

تاریخ برگزاری کلاس به صورت تعاملی بین استاد و دانش آموز مشخص می شود. در کلاس خصوصی، استاد به رفع اشکال سوالات دانش آموز می پردازد.

جلسات گروهی هفتگی برنامه نویسی کودکان

در هر دوره سه ماهه، 12 جلسه گروهی برای برنامه نویسی کودکان در نظر گرفته شده است. مدت زمان هر جلسه 75 دقیقه است. محل برگزاری کلاس برنامه نویسی کودکان اسکای روم است. تاریخ برگزاری کلاس به صورت تعاملی بین استاد و دانش آموز مشخص می شود.

تکالیف برنامه نویسی کودکان

تکالیف برنامه نویسی کودکان

ما هر هفته تکالیفی به بچه ها می دهیم که این تکالیف خیلی مهم هستند و کودکان و نوجوانان باید به حل تکالیف بپردازند. اگر دانش آموزی فقط به مشاهده فیلم ها و حضور در جلسات خصوصی بسنده کند و تمرینات را انجام ندهد به طور قطع در این دوره ها موفق نخواهد شد.

حل تمرین یکی از مهمترین بخش های برنامه نویسی کودکان است. کودکان باید با دقت به حل مسائل بپردازند و حتی می توانند تمرینات بیشتری فراتر از کلاس انجام دهند و سطح خود را بالا ببرند.

مرور مطالب در برنامه نویسی کودکان

ایرانیان سایبر برای مرور سریع مطالب علاوه بر فیلم و تکالیف و … فایل های پی دی اف یا پاورپوینت برای هر جلسه دوره تهیه کرده است و در اختیار کودکان و نوجوانان قرار می دهد. دانش آموزان می توانند با استفاده از آنها به مرور سریع مطالب بپردازند.

یک هفته گارانتی

گارانتی برنامه نویسی کودکان و نوجوانان

ایرانیان سایبر تمامی دوره های خود را شامل گارانتی یک هفته بدون قید و شرط کرده است. یعنی اگر دانش آموزی در دوره های ما ثبت نام کرد و به هر دلیلی در هفته اول آموزش پشیمان شد. می تواند گارانتی را فعال کرده و ما وجه پرداختی را به صورت کامل در 7 روز کاری به ایشان عودت می دهیم.

چطور می توان گارانتی را فعال کرد؟

کودکان و نوجوانان می توانند برای فعال سازی گارانتی وارد پنل دانش آموزان شده و روی منو فعال سازی گارانتی کلیک کرده و یک فرم ساده برای آنها به نمایش گذاشته می شود. فرم را پر کرده و برای ما ارسال می کنند. نکته مهم این که این عمل باید در هفته اول آموزش انجام داده شود.

ثبت نام دوره های برنامه نویسی کودکان

کودکان و نوجوانان برای ثبت نام در دوره های ایرانیان سایبر به صفحه ثبت نام یا برنامه نویس شو بروند و اقدام به ثبت نام کنند. دانش آموزان جدید باید بدین شکل عمل کنند، اما اگر از دانش آموزان قدیمی ما هستید، برای ثبت نام در دوره های بعدی باید از طریق پنل دانش آموزی اقدام کنید.

مشاهده نظرات و پیشنهادات برنامه نویسی کودکان

نظرات و پیشنهادات کاربران هدیه ای است برای ما، چرا که باعث بهبود کیفیت ما می شود. از تمامی دانش آموزان و اولیای آنها خواهش می کنیم با ارسال نظرات و پیشنهاداتشان ما را در بهبود عملکردمان یاری کنند.

سوالات متداول برنامه نویسی کودکان

در صفحه سوالات متداول ما سعی کردیم به بخشی از سوالات پر تکرار پاسخ دهیم. با مراجعه به این صفحه و مطالعه آن نحوه عملکرد ما برایتان شفاف تر می شود. در صورتی که حتی پس از دیدن صفحه مذکور جواب سوالتان را نیافتید. می توانید با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

فریلنسری برنامه نویسی کودکان و نوجوانان

استخدام برنامه نویسی کودکان و نوجوانان

چطور کودکان و نوجوانان پس از پایان دوره ها می توانند وارد بازار کار شوند و به کار بپردازند؟

کسانی که تا دوره 5 ما بیایند با جاوا و sql و تا حدی با فرانت اند آشنا شده اند و به قدری از آمادگی می رسند که می توانند با مراجعه به شرکت های برنامه نویسی به صورت کار آموز مشغول کار شوند.

کسانی که تا دوره 7 ما بیایند با ابزارهای کنترلی و دیزاین پترن ها آشنا می شوند. بنده وقتی در ابتدای کار میخواستم در شرکتی به عنوان برنامه نویسی استخدام شوم اصلا با این مسایل آشنایی نداشتم ولی پس از دیدن نمونه کارهایم، بنده را قبول کردند ولی مطمئنا اگر با این مسائل آشنا بودم امتیازی مثبتی برای من بود. بخاطر همین ما این ها را نیز در دوره هایمان یاد می دهیم.

نکته مهمی که وجود دارد این است که دوره های ما پروژه محور است و دانش آموزان در پایان هر دوره باید پروژه تحویل بدهند و همین حکم نمونه کار برای بچه ها را دارد.

کسانی که تا دوره 10 ما می آیند به سطح بالایی از برنامه نویسی می رسند و یک برنامه نویس با مهارت هستند.

به زبان ساده تر ، دانش آموزان قبل از رسیدن به دوره 10 ام می توانند با برنامه نویسی به کسب درآمد برسند و نیازی نیست که حتما 10 دوره را طی کنند و سپس به فکر انجام کار باشند.

مشکل بزرگی که ممکن است در این بین پیش بیاید، سن بچه هاست چرا که شرکت ها معمولا نوجوانان را استخدام نمی کنند. ما برای حل این مشکل به دنبال استفاده از روش فریلنسری برای کار کردن بچه ها هستیم.

نرم افزارهای برنامه نویسی کودکان 

کد نویسی یکی از مطلوب ترین مهارت ها برای آینده است. در حال حاضر آموزش برنامه نویسی برای بچه ها با لیست بهترین نرم افزار برنامه نویسی کودکان ، آسان تر از همیشه شده است.

استفاده از نرم افزار های برنامه نویسی کودکان ساده است و باعث می شود حتی قبل از یادگیری خواندن ، کد نویسی را یاد بگیرند.

سن مناسب برای شروع برنامه نویسی کودکان چقدر است؟

به طور کلی ، متخصصان بر این عقیده اند که باید به کودکان آموزش داده شود که چگونه در اولین سن ممکن کد نویسی کنند. همه کودکان با سرعت های مختلف و به روش های مختلف رشد می کنند. با این وجود ، به طور کلی می توان در جهان سن مناسب برای شروع برنامه نویسی کودکان را ۷ سالگی بیان کرد.

اما از نظر ما بهتر است بچه 7 ساله ابتدا آموزش کامپیوتر را ببیند تا آموزش برنامه نویسی کودکان!!! ما در مقاله سن مناسب برای شروع برنامه نویسی کودکان این امر را مورد بررسی قرار دادیم. پیشنهاد مشاهده  کدنویسی کودکان و نوجوانان را می کنیم . هر سوالی در ارتباط با کئنویسی کودکان و نوجوانان داشتید در خدمت هستیم. همچنین برنامه نویسی بچه ها خیلی مهم است.

شاید این سوال ها به ذهن شما هم رسیده باشد!

به چه سخت افزاری برای شرکت در این دوره ها نیاز داریم؟

1) رایانه ای با صفحه کلید ، میکروفون و بلند گو ، تقریبا تمام لپتاب های خریداری شده در ۵ سال گذشته این موارد را دارا می باشند. 2) یک اینترنت قابل اطمینان 3)یک هدست برای راحتی کار دانش آموزان

فرزند من اصلا با کامپیوتر کار نکرده ، آیا می تواند در این دوره ها شرکت کند؟

برای شرکت در دوره ها نیازی به آشنایی با برنامه نویسی نیست چرا که ما از صفر به آموزش برنامه نویسی می پردازیم ، ولی دانش آموز باید دانش اولیه کار با کامپیوتر نظیر تایپ کردن ، سرچ در گوگل ، خاموش روشن کردن و ... را بداند همچنین باید تا حد کمی با تایپ انگلیسی آشنا باشد.

کلاس های برنامه نویسی کودکان و نوجوانان ایرانیان سایبر مناسب چه رنج سنی است؟

ما به طور تخصصی روی کودکان و نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ سال کار می کنیم اگر فرزند شما خارج از این رنج سنی می باشد ، برای دریافت راهنمایی با ما تماس بگیرید. البته استثنا هم وجود دارد و در صورتی که اطمینان حاصل کنیم فرزند شما توانایی شرکت در کلاس ها را دارد، ثبت نام برای ایشان انجام خواهد پذیرفت.

آیا می توان به صورت گروهی دانش آموزان را ثبت نام کرد؟

بله! در صورت درخواست برای ثبت نام گروهی ، تخفیف شامل حال شما می شود. برای اطلاع از طرح های همکاری با مدارس جهت گسترش برنامه نویسی در نسل نوجوان با ما تماس بگیرید.

فرزند من قبلا اسکرچ کار کرده آیا باید آزمون تعیین سطح بدهد؟

خیر! فرزند شما تجربه خوبی از برنامه نویسی داشته است ولی سطح برنامه نویسی که ما آموزش می دهیم بالاتر از Scratch می باشد، این آموزشی که فرزندتان دیده به او کمک می کند تا برای کلاس های ما آماده تر باشد.