ایرانیان سایبر

ایرانیان سایبر
منو
صفحه اصلی
ثبت نام
دانلود برنامه اسکرچ برای ویندوز

دانلود برنامه اسکرچ برای ویندوز چگونه است؟

سرفصل‌های مقاله

دانلود برنامه اسکرچ برای ویندوز پس از اینکه از مدرسه به خانه برگشت، فرزند شما دانلود برنامه اسکرچ برای ویندوز کاری جز صحبت کردن در مورد اسکرچ انجام نداد و از شما کمک خواست تا پروژه های خود را از رایانه خانگی نیز ادامه دهد.

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله برنامه نویسی اسکرچ دانلود بپردازید.

تمام اشتیاق او برای یک فعالیت مدرسه شما را شگفت زده کرده است و اکنون دوست دارید در مورد این موضوع بیشتر بدانید. آیا اینطور است؟ پس نگران نباشید:

اگر دانلود برنامه اسکرچ برای ویندوز می خواهید، من اینجا هستم تا به شما کمک دانلود برنامه اسکرچ برای ویندوز کنم و به شما کمک کنم تا شک های شما را حل کنید. سایت ایرانیان سایبر در این موضوع مطالب بیشتری را ارائه کرده است.

Scratch یک محیط برنامه نویسی رایگان دانلود برنامه اسکرچ برای ویندوز و گرافیکی است که به شما امکان می دهد با استفاده از یک زبان برنامه نویسی بلوک انیمیشن بسازید که برای یادگیری ریاضیات، اصول برنامه نویسی و توسعه ذهن خلاق مفید است.

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله دانلود زبان برنامه نویسی اسکرچ بپردازید.

به همین دلیل عمدتاً کودکان بین 8 تا 16 سال را هدف قرار می دهد. علاوه بر معلمان و والدین، بزرگسالانی دانلود برنامه اسکرچ برای ویندوز نیز از آن استفاده می کنند که دوست دارند ذهن خود را آموزش ببینند و چیزهای جدید یاد بگیرند. جالبه، درسته؟ پس دیگر وقت خود را تلف نکنید و بلافاصله موضوع را بررسی کنید.

دانلود برنامه اسکرچ برای ویندوز

دانلود برنامه اسکرچ برای ویندوز

خودتان را راحت کنید، چند دقیقه وقت آزاد بگذارید دانلود برنامه اسکرچ برای ویندوز و اجازه دهید نحوه بارگیری Scratch را در رایانه، رایانه لوحی و نحوه استفاده آنلاین از آن توضیح دهم.

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله دانلود اسکرچ فارسی برای اندروید بپردازید.

پاراگراف‌های بعدی را با دقت بخوانید، دستورالعمل‌هایی را که قرار است به شما بدهم دنبال کنید و مطمئن هستم که در مدت زمان کوتاهی خواهید توانست همراه با فرزندتان انیمیشن‌های زیبا و پروژه‌های جالب بسازید. خواندن مبارک و بالاتر از همه، یادگیری شاد!

حداقل نیازمندی ها و دستگاه های پشتیبانی شده از Scratch از مرورگر استفاده کنیدScratch را در رایانه خود بارگیری کنیدپنجره ها مکScratch را در تبلت خود دانلود کنید

حداقل نیازمندی ها و دستگاه های پشتیبانی شده قبل از پرداختن به جزئیات این راهنما و کشف نحوه دانلود Scratch در رایانه ها و دستگاه های تلفن همراه، اجازه دهید دانلود برنامه اسکرچ برای ویندوز حداقل الزامات و دستگاه های پشتیبانی شده توسط نرم افزار را توضیح دهم.

نسخه وب Scratch را می توان روی رایانه شخصی و مک از طریق Google Chrome، Mozilla Firefox، Internet Explorer (از نسخه 11 به بعد)، Edge و Safari استفاده کرد. یک نسخه Adobe Flash Player که پس از 15 ژوئن 2016 منتشر دانلود برنامه اسکرچ برای ویندوز شده است

مورد نیاز است.نسخه آفلاین Scratch با رایانه های شخصی ویندوز، macOS و برخی از نسخه های 32 بیتی لینوکس سازگار است و نیاز به نصب زمان اجرا Adobe AIR 20 دارد.

اما در دستگاه های تلفن همراه، برنامه ScratchJr با تبلت های مجهز به نسخه اندروید سازگار است. برابر یا بالاتر از 4.2 و با صفحه نمایش حداقل 7 اینچ و با iPad های مجهز به iOS 8 و بالاتر.

از Scratch از مرورگر استفاده کنیدهمانطور که در بالا ذکر شد، Scratch یک محیط برنامه نویسی رایگان است که از یک زبان برنامه نویسی بلاک “دانلود برنامه اسکرچ برای ویندوز” گرافیکی و بصری استفاده می کند.

برای استفاده از آن، نیازی به نصب هیچ نرم افزاری ندارید: در واقع، دسترسی به ویرایشگر در وب سایت رسمی Scratch از طریق مرورگر کافی است.

برای استفاده از Scratch از مرورگر، برنامه‌ای را که معمولاً برای مرور وب استفاده می‌کنید و به صفحه اصلی Scratch متصل می‌شوید، شروع کنید. اکنون، روی گزینه Create در منوی بالا کلیک کنید تا ویرایشگر شروع شود و داستان ها یا انیمیشن های تعاملی خود را ایجاد کنید.

اگر ویرایشگر را نمی بینید، ممکن است لازم باشد Adobe Flash Player را به روز کنید یا Flash Player را فعال کنید، همانطور دانلود برنامه اسکرچ برای ویندوز که در راهنماهای عمیق خود اشاره کردم.

باید بدانید که برای استفاده از Scratch نیازی به ثبت نام نیست، اما اگر قصد دارید از آن حداکثر استفاده را ببرید، پیشنهاد می کنم یک حساب کاربری رایگان ایجاد کنید که به لطف آن می توانید خلاقیت های خود را با سایر کاربران به اشتراک بگذارید،

به بحث دانلود برنامه اسکرچ برای ویندوز های موجود در انجمن دسترسی پیدا کنید و نظر در مورد پروژه های ایجاد شده از افراد دیگر.برای ایجاد حساب کاربری خود، روی مورد Join the Scracth در بالا سمت راست کلیک کنید.

مشخصات خود را در فیلدها وارد کنید نام کاربری خود را انتخاب کنید و رمز عبور را انتخاب کنید و دکمه Next را فشار دهید، سپس تاریخ تولد، جنسیت و کشور خود را مشخص کنید.

در فیلدهای مربوطه قرار گرفته و دوباره بر روی دکمه Next کلیک کنید. برای تکمیل ثبت نام، ایمیل خود را در قسمت آدرس ایمیل وارد کنید و بر روی دکمه های دانلود برنامه اسکرچ برای ویندوز Next و OK کلیک کنید.Scratch را در رایانه خود بارگیری کنیدبرای اینکه کاربران بتوانند از Scratch حتی بدون اتصال فعال اینترنت استفاده کنند.

توسعه دهندگان Editor آفلاین را ایجاد کرده اند، نرم افزاری برای دانلود و نصب بر روی رایانه شما که به شما امکان می دهد در حالت آفلاین برنامه ریزی کنید. این برنامه به شما امکان می دهد آثار خود را به صورت محلی ذخیره کنید

و به محض اینکه اتصال به اینترنت در دسترس است، آنها را در سایت Scratch آپلود کنید تا به کار آنلاین از مرورگر ادامه دهید.پنجره هابرای استفاده از نسخه آفلاین Scratch در رایانه شخصی ویندوزی، به زمان اجرا Adobe AIR 20 نیاز دارید که می توانید آن دانلود برنامه اسکرچ برای ویندوز را به صورت رایگان در وب سایت Adobe دانلود کنید.

سپس به وب سایت Adobe متصل شوید، روی دکمه Download Now کلیک کنید و منتظر بمانید تا Adobe AIR 20 دانلود شود.پس از اتمام دانلود، روی فایل AdobeAIRInsaller.exe دوبار کلیک کنید

و دکمه Run را فشار دهید، سپس در پنجره باز شده جدید، روی دکمه Update and Accept کلیک کنید و منتظر بمانید تا نصب کامل شود. سپس دکمه Fi را فشار دهیدne برای دانلود برنامه اسکرچ برای ویندوز تکمیل به روز رسانی و بستن پنجره.

اکنون، با اتصال به سایت اسکرچ، صفحه را به پایین اسکرول کرده و روی آیتم ویرایشگر آفلاین در فوتر کلیک کنید.

در صفحه ای که به تازگی باز شده است، آیتم Scratch Offline Editor را پیدا کرده، گزینه Download for Windows را کلیک کرده و منتظر بمانید تا دانلود کامل شود.

اکنون، روی فایل Scratch- [version] .exe دوبار کلیک کنید و دکمه Run را فشار دانلود برنامه اسکرچ برای ویندوز دهید، علامت تیک را از آیتم Add shortcut to desktop (اگر نمی خواهید میانبر Scratch روی دسکتاپ ایجاد کنید) بردارید و / یا از آیتم Start application پس از نصب (اگر نمی خواهید برنامه پس از اتمام نصب شروع شود).

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله دانلود مستقیم اسکرچ بپردازید.

روی دکمه Continue کلیک کنید، چند ثانیه صبر کنید و بر روی دکمه Finish کلیک کنید تا نصب Scratch کامل شود و پنجره بسته شود.اگر در حین نصب شروع خودکار را تنظیم نکرده اید،

روی نماد Scratch دوبار کلیک کنید تا برنامه شروع شود، سپس بر روی نماد جهان در بالا سمت چپ کلیک کنید و گزینه دانلود برنامه اسکرچ برای ویندوز ایتالیایی را برای تنظیم زبان ایتالیایی انتخاب کنید.

همچنین در صورت تمایل می توانید پروژه ها، راهنمای مفید یادگیری برنامه و کارت های اسکرچ را از طریق سایت اسکرچ در رایانه خود دانلود کنید.

برای انجام این کار، به صفحه دانلود در سایت نرم افزار متصل شده، آیتم مواد پشتیبانی را پیدا کرده و بر روی دکمه دانلود مربوط به مطالب مورد علاقه خود کلیک کنید.

مکبرای نصب ویرایشگر آفلاین Scratch بر روی macOS، به وب سایت Adobe دانلود برنامه اسکرچ برای ویندوز متصل شده و روی دکمه Download Now کلیک کنید تا آخرین نسخه Adobe AIR 20 را دانلود کنید

که برای نصب صحیح نرم افزار لازم است.پس از اتمام دانلود، بسته dmg دانلود شده را باز کنید، روی نماد Adobe AIR دوبار کلیک کنید و دکمه Open را فشار دهید.

در پنجره باز جدید، بر روی دکمه Update کلیک کنید، رمز عبور مدیریت مک را وارد کنید (پسوردی که برای دسترسی به سیستم استفاده می کنید) و دکمه Install Assistan را فشار دهید. سپس منتظر بمانید تا بروزرسانی کامل شود و روی دکمه Finish کلیک کنید تا پنجره بسته شود.

اکنون آماده نصب ویرایشگر آفلاین Scratch هستید. بنابراین با اتصال به صفحه دانلود برنامه اسکرچ برای ویندوز دانلود اسکرچ، روی گزینه دانلود در کنار آیتم macOS (برای نسخه های بعد از 10.5 سیستم عامل اپل) کلیک کنید و منتظر بمانید تا دانلود کامل شود.

از طرف دیگر، اگر نسخه‌ای از macOS را زودتر از 10.5 دارید، روی مورد Download در کنار گزینه macOS 10.5 و زودتر کلیک کنید.برای نصب نسخه آفلاین Scratch بر روی رایانه خود، بسته dmg دانلود شده را باز کنید، روی نماد Scratch دوبار کلیک کنید دانلود برنامه اسکرچ برای ویندوز و دکمه Open را فشار دهید تا قصد خود را برای شروع برنامه دانلود شده از اینترنت تأیید کنید. در پنجره جدیدی که باز می شود، در صورتی که نمی خواهید پس از اتمام نصب، برنامه را اجرا کنید، تیک گزینه Launch application after install را بردارید و روی دکمه Continue کلیک کنید تا نصب شروع شود.

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله دانلود پروژه اسکرچ بپردازید.

چند ثانیه صبر کنید و دکمه Finish را فشار دهید تا نصب کامل شود و پنجره بسته شود. برای شروع ویرایشگر آفلاین Scratch، پوشه MacOS Applications را باز کنید،

روی نماد Scratch دوبار کلیک کنید و کارتان تمام شد.Scratch را در تبلت خود دانلود کنیدScratch برای تبلت‌های اندروید و iOS نیز موجود است، اما دانلود برنامه اسکرچ برای ویندوز در نسخه‌ای که برای کودکان ۵ تا ۷ سال طراحی شده است. ScratchJr، در واقع، رابطی متفاوت از Scratch ارائه می دهد، که به طور کامل برای انطباق با ویژگی های کودکان کوچکتر و برآورده کردن رشد شناختی، شخصی، اجتماعی و عاطفی آنها دوباره طراحی شده است.

برای دانلود ScratchJr در تبلت اندرویدی، Play Store (نماد رنگی ▶) را در صفحه اصلی دستگاه خود پیدا کنید و نماد آن را فشار دهید تا شروع شود. اکنون، روی نماد ذره بین در بالا سمت راست ضربه بزنید،

Scratch را تایپ کنید و برنامه را در نتایج جستجو قرار دهید. سپس روی نماد ScratchJr (یک گربه نارنجی در پس‌زمینه آبی) کلیک کنید تا دانلود برنامه اسکرچ برای ویندوز به برگه توضیحات برنامه دسترسی پیدا کنید، روی دکمه‌های Install و Accept ضربه بزنید و کارتان تمام شد.

scratch

از طرف دیگر، اگر iPad دارید، می توانید ScracthJr را از طریق اپ استور، فروشگاه رسمی اپل دانلود کنید. سپس App Store را با فشار دادن نماد آن (حرف A در پس‌زمینه آبی) راه‌اندازی کنید و روی آیتم Search در منوی زیر ضربه بزنید.

سپس Scratch را دانلود برنامه اسکرچ برای ویندوز در قسمت Search تایپ کنید، دکمه Search را در صفحه کلید دستگاه خود فشار دهید تا برنامه را جستجو کنید، سپس ScratchJr را در نتایج جستجو قرار دهید و دکمه های Get and Install را فشار دهید تا برنامه دانلود و نصب شود.

ممکن است از شما خواسته شود که هویت خود را با استفاده از Touch ID، Face ID یا وارد کردن رمز عبور Apple ID خود تأیید کنید.پس از اتمام دانلود و نصب، دکمه Open را که روی صفحه ظاهر می شود

فشار دهید تا ScratchJr شروع شود، در غیر این صورت روی نماد آن که به صفحه اصلی دستگاه شما اضافه شده دانلود برنامه اسکرچ برای ویندوز است ضربه بزنید.در میان محیط های توسعه با پتانسیل آموزشی و عملکردهای ساده، Scratch یکی از همه کاره ترین محیط ها است.

قابل استفاده در هر زمینه یادگیری یا بازنمایی، حداکثر کارایی را با سهولت استفاده ترکیب می کند.به سختی می توان در چند کلمه تعریف کرد که برای هرکسی قابل درک است، اسکرچ چیست:

اگر “محیط توسعه” به اندازه کافی روشن نیست، به پلت فرمی فکر کنید که با آن الگوها و افکار را شکل دهید و به افراد علاقه مند (به ویژه کوچکترین آنها) کمک کنید. به عنوان مثال در زمینه یادگیری مدرسه) دانلود برنامه اسکرچ برای ویندوز برای درک آموزش یا اطلاعات عمومی.

همه اینها به لطف یک رابط پس زمینه امکان پذیر است، که عناصر انتخابی شما در آن قرار می گیرند. اینها را می‌توان از فهرست‌هایی که قبلاً در نرم‌افزار موجود است انتخاب کرد یا از بایگانی‌های چندرسانه‌ای خود گرفت:

بنابراین می‌توانید با فیلم‌ها، تصاویر، دانلود برنامه اسکرچ برای ویندوز اسناد صوتی و موارد دیگر کار کنید. چنین انعطاف پذیری در نمایش منجر به آزادی کار در دو بعدی یا سه بعدی می شود.پس از آشنایی با عملکردهای اساسی و در نتیجه قرار دادن عناصری که از قبل آماده یا آماده شده اند.

می توانید شروع به ایجاد تعامل بین خود عناصر کنید و اندازه آنها را به دلخواه افزایش یا کاهش دهید و آنها را به حرکت درآورید یا در زمان مشخصی حذف کنید. لحظات کلیدی این تنها یک نمونه از آنچه با Scratch امکان پذیر است، که به عنوان یک محیط توسعه خوب شامل مجموعه ای از امکانات عملا بی نهایت است. آزادی برنامه نویسی نیز دانلود برنامه اسکرچ برای ویندوز با پشتیبانی از رایج ترین فرمت های چند رسانه ای در مدیریت همزمان تضمین می شود: مشکلی نیست، بنابراین، اگر می خواهید فایل های مختلف را ترکیب کنید.

اما نباید فراموش کنیم که دشواری تحقق همراه با تعداد فایل ها افزایش می یابد. عناصر متمایز در داخل پروژهیک ویژگی جالب امکان اشتراک گذاری با جامعه است. پس از تکمیل نمایندگی خود، صرف نظر از طول، موضوع یا نوع آن، می توانید انتخاب کنید

که آیا آن را برای خود نگه دارید یا آن را در وب سایت رسمی برنامه به اشتراک بگذارید، که می توان آن را برای هر هدف غیرانتفاعی از آن دانلود برنامه اسکرچ برای ویندوز برداشت کرد. از آثار دیگران می توان به همین روش برای الهام گرفتن یا شاید برای غنی سازی یک پروژه موجود استفاده کرد.

تسلط بر عملکردهای Scratch کاربران را به آزمایش به روشی پیچیده و عمیق تر سوق می دهد، تا زمانی که به خلق بازی ها و داستان های کاملی برسند که خوانندگان (یا شنوندگان) بتوانند در طول داستان با آنها تعامل داشته باشند.

این نرم افزار توسط دانلود برنامه اسکرچ برای ویندوز مؤسسات بزرگ جهان مورد استقبال قرار گرفته است و ایجاد آن در مؤسسه فناوری ماساچوست، یکی از بزرگترین نهادهای تحقیقاتی دانشگاهی در جهان، انجام شد.رابط اصلی از دستورات ابتدایی و خودکار تشکیل شده است.

آموزش دانلود برنامه اسکرچ برای ویندوز

باور کنید یا نه، اسکرچ 2.0 را می توان با موفقیت روی ویندوز 7 نصب کرد و به حافظه زیادی نیاز ندارد.چگونه می توانم Scratch 2.0 را در ویندوز 7 دانلود کنم؟با مراجعه به وب سایت Scratch MIT می توانید Scratch 2.0 را برای ویندوز 7 دانلود کنید.نحوه دانلود Scratch 2.0 در ویندوز 7هنگامی که از وب سایت Scratch بازدید دانلود برنامه اسکرچ برای ویندوز می کنید، می توانید به پایین صفحه بروید تا به انتهای صفحه برسید.یک بخش منابع وجود دارد که در آن می توانید گزینه دانلود را پیدا کنید.

نحوه دانلود Scratch 2.0 در ویندوز 7پس از کلیک بر روی دانلود، به صفحه جدیدی هدایت می شوید که گزینه های دانلود را نشان می دهد. می توانید نسخه ای را که می خواهید دانلود کنید انتخاب کنید.شما باید Scratch 2.0 Offline Editor را انتخاب کنید.نحوه دانلود Scratch 2.0 در ویندوز 7اکنون به صفحه جدیدی هدایت خواهید شد که سه بخش اصلی مورد نیاز را برای شما نشان می دهد دانلود برنامه اسکرچ برای ویندوز تا بتوانید ویرایشگر آفلاین Scratch 2.0 را روی سیستم خود اجرا کنید.

Scratch 2.0 را می توان با کمک Adobe AIR بر روی ویندوز 7 نصب کرد، بنابراین دانش آموزان ابتدا باید Adobe Air را نصب کنند.اگر سیستم شما تمام شرایط را برآورده می کند، می توانید بر روی دانلود در کنار ویندوز کلیک کنید و دانلود شما آماده خواهد شد.نحوه دانلود Scratch 2.0 در ویندوز 7راهنمای گام به دانلود برنامه اسکرچ برای ویندوز گام دانلود Scratch 2.0 برای ویندوز 7مرحله 1: به https://scratch.mit.edu/download/scratch2 برویدمرحله 2: به پایین صفحه بروید. بخش منابع را مشاهده خواهید کرد.

مرحله 3: از قسمت Resources روی گزینه Download کلیک کنیدمرحله 4: پس از کلیک بر روی دانلود، به صفحه جدیدی هدایت خواهید شد. در این قسمت Scratch 2.0 را در قسمت دانلود نسخه های قدیمی تر مشاهده خواهید کردمرحله 5: روی Scratch 2.0 Offline Editor کلیک کنید. شما به صفحه جدیدی هدایت خواهید شدمرحله 6: صفحه جدید الزامات دانلود برنامه اسکرچ برای ویندوز اجرای Scratch 2.0 Offline Editor را نشان می دهدمرحله 7: اگر سیستم شما تمام الزامات را برآورده می کند، روی دکمه دانلود در کنار ویندوز کلیک کنید.

مرحله 8: پس از دانلود برنامه، آن را نصب کرده و پروژه های جدید ایجاد کنیدنتیجهScratch 2.0 برای کودکان در طول فرآیند یادگیری کدنویسی، به عنوان مثال، آماده کردن کودکان برای تفکر تخیلی، تشویق استقامت در حین جمع‌آوری منطق، و دانلود برنامه اسکرچ برای ویندوز آموزش ریاضیات به شکل بیرونی، سودمند است.نسخه آزمایشی رایگان کتاب BrightChampsویرایشگر آفلاین Scratch 2.0 به دلیل در دسترس بودن آن کار را آسان‌تر می‌کند زیرا نیازی به اتصال به اینترنت ندارد.

Scratch را در BrightChamps با برنامه درسی طراحی شده مخصوص خود بیاموزید که یادگیری برنامه نویسی را برای دانش آموزان کلاس 1-12 آسان می کند. BrightChamps همچنین برنامه‌های متنوع دیگری را آموزش می‌دهد که به بچه‌ها کمک می‌کند تا از طریق فعالیت‌ها، تکالیف و ابزارهای دیگر، پایه‌ای در دانلود برنامه اسکرچ برای ویندوز برنامه‌نویسی رایانه بسازند.SCRATCH نرم افزار زبان برنامه نویسی جدیدی است که به شما امکان می دهد داستان های تعاملی، انیمیشن ها، بازی ها، موسیقی و هنر خود را بسازید.

اسکرچ آموزشی، ارزشمند و ارزشمند است. Scratch به بچه‌ها اجازه می‌دهد تا دستورات «انباشتگی» را مانند بلوک‌های LEGO برنامه‌ریزی کنند. به جای اینکه به صورت واکنشی بازی های ویدیویی انجام دهند، اکنون می توانند آنها را ایجاد کنند.شما می توانید لباس ها و پس زمینه های جدید را به روش های مختلف بسازید. یک تصویر نقاشی کنید، یک فایل تصویری را انتخاب کنید، یا با دانلود برنامه اسکرچ برای ویندوز وب کم عکس بگیرید. همچنین می‌توانید لباس یا پس‌زمینه فعلی را کپی کنید و سپس آن را برای ایجاد تغییر ویرایش کنید.

آیا می توانید Scratch را در ویندوز دانلود کنید؟

می توانید ویرایشگر Scratch 2.0 را برای کار بر روی پروژه ها بدون اتصال به اینترنت نصب کنید. این نسخه روی ویندوز و MacOS کار می کند.

آیا می توانید اسکرچ را به صورت رایگان دانلود کنید؟

Scratch یک برنامه رایگان برای ویندوز است که به شما امکان می دهد انیمیشن های گرافیکی خود را به راحتی تولید کنید (معروف به کارتون). کنترل‌های آن به قدری آسان برای استفاده و سازگار هستند که بچه‌ها عاشق ایجاد طرح‌های کارتونی خود هستند.

آیا اسکرچ روی ویندوز 10 کار می کند؟

نصب و راه اندازی. زمانی که وارد حساب مایکروسافت خود هستید، این برنامه را دریافت کنید و در حداکثر ده دستگاه ویندوز 10 نصب کنید

دانلود برنامه اسکرچ برای ویندوز
دانلود برنامه اسکرچ برای ویندوز

کارگردان: کودکان

تاریخ ایجاد شد: 2022-05-17 03:29

امتیازدهی ویرایشگر:
5

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *