ایرانیان سایبر

ایرانیان سایبر
منو
صفحه اصلی
ثبت نام
ساخت بازی با اسکرچ فارسی

چگونگی ساخت بازی با اسکرچ فارسی

سرفصل‌های مقاله

آیا می‌دانستید که هر کسی می‌تواند بدون برنامه‌نویسی یک بازی ویدیویی ساخت بازی با اسکرچ فارسی بسازد. بیا بدون برنامه‌نویسی بازی‌های ویدیویی بساز. از یک کیت ریخته گری بازی های ویدیویی استفاده کنید تا به شما کمک کند بدون هیچ کدنویسی کدی بسازید! کار بعدی چیه؟ زبان های مختلف زیادی برای 6 زبان برنامه نویسی اصلی وجود دارد که ساخت بازی با اسکرچ فارسی با آن 6 زبان برنامه نویسی ساده پیاده سازی می شوند. پیاده سازی و برنامه نویسی به معنای یافتن ساخت بازی با اسکرچ فارسی زبان مناسب و همچنین تنظیم فرآیند ویرایش است.

اگر زبان برنامه نویسی برای مبتدیان ساده تر است، در اینجا اولین مواردی است که می توانید ببینید. در بیشتر موارد، برای ایجاد ساخت بازی با اسکرچ فارسی یک بازی نیازی به استفاده از جاوا یا C ++ ندارید. شما می توانید ابزارهای زیادی را برای انواع مختلف بازی انتخاب کنید، اما یک گزینه عالی برای کودکان (و بیشتر بزرگسالان) Grat Scratch رایگان است.این راهنما برای دانلود رایگان در قالب PDF موجود است. دانلود بازی ماریو خودت بساز! اکنون اصول اولیه را برای کودکان و بزرگسالان خراش دهید. 

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله آموزش ساخت بازی در اسکرچ بپردازید.

 

ساخت بازی با اسکرچ فارسی

Scratch ابزاری است که هدف آن کشیدن و ساخت بازی با اسکرچ فارسی رها کردن دارایی ها برای ایجاد بازی یا انیمیشن است. گرفتن آن بدون توجه به اجزای برنامه نویسی آسان است. اما آیا برای همه است؟ قبل از انجام این کار، سوالات زیر را از خود بپرسید و صادق باشید. بیشتر در جریان است. یاد بگیرید که چگونه در Scratch ایجاد کنید، سپس دنبال کنید و برای ایجاد یک بازی ساده ماریو حرکت کنید.خراش را کشف کنید برای شروع کار با Scratch، به صفحه اصلی بروید.

شما باید یک حساب کاربری ایجاد کنید تا بتوانید ساخته های خود را ذخیره کنید. روی دکمه Join and Scratch در سمت راست بالای پنجره کلیک کنید. یک نام کاربری و رمز عبور ایجاد کنید، نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید، پس از آن سیستم ایمیل تولید شده را برای یک ژنراتور ارسال می کند. اگر یکی دارید، مال خود را وارد کنید، سپس در حالت تأیید کنید ساخت بازی با اسکرچ فارسی تا بتوانید در مورد پروژه های دیگر نظر دهید و آنها را به اشتراک بگذارید.

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ بپردازید.

حالا می‌توانید درست به داخل بپرید. برای ایجاد نوار روی ابزار کلیک کنید تا ویرایشگر Scratch نمایش داده شود. اگر ترجیح می دهید، می توانید ویرایشگر آفلاین را نیز دانلود کنید تا بدون اتصال به اینترنت کار کند.عناصر روی صفحه نمایش وقتی ویرایشگر را باز می کنید، پنجره را بسته می بینید. تجزیه و ساخت بازی با اسکرچ فارسی تحلیل تمام عناصر (تصویر را در ابعادی که کوچک مشخص نیست ببینید):Stage – Samra خلاصه ای از بازی شما. همه جن فعال هستند و پس‌زمینه همان‌طور است که به نظر می‌رسد.

اگر بخواهید می توانید اسپرایت ها را جابجا کنید. نام پروژه خود را در این قسمت در بالا ذکر کنید.fundale – چه کسی می تواند پس زمینه بازی شما را انتخاب کند. از کتابخانه Scratch انتخاب کنید، آن را دانلود کنید یا یک فایل را وارد کنید. همچنین “ساخت بازی با اسکرچ فارسی” می‌توانید از دوربین رایانه شخصی خود عکس بگیرید، اگرچه بسیاری از افراد احتمالاً از این گزینه آگاه نیستند.sprites – مرکزی برای همه sprites در پروژه شما. وارد شوید، نگاه کنید و لذت ببرید! برای تغییر زاویه یا زاویه، روی نماد یا نماد آبی روی چرخ در حال چرخش کلیک کنید.

فضای کاری – جایی که جادو بخشی از کار Scratch شماست. از نمودار بالا (برچسب اسکریپت، لباس‌ها و سوئیچ‌ها برای تغییر اینکه کدام یک در حال بازیافت هستند) استفاده کنید.از این اسکریپت برای افزودن بلوک‌های کد استفاده می‌شود که ما با دقت با آن‌ها برخورد می‌کنیم.روپوش برای ایجاد مفاصل چین برای اسپرایت شما. این فایل swap یک انتخاب ساخت بازی با اسکرچ فارسی واحد در ناحیه 2 ندارد و هنگام انتخاب یک Sprite در ناحیه 6 یک seed برمی گرداند.

یک ویرایشگر تصویر بر اساس توانایی اضافه کردن تغییرات به گرافیک فعلی. همچنین می توانید نام دارایی ها را در اینجا تغییر دهید.به نظر می رسد، جای تعجب نیست که مرکز افزودن و تقویت صداها است.بلوک – قسمت دوم از سه طرح انتخاب شده و انتخاب شده، که ساخت بازی با اسکرچ فارسی شامل بلوک های کد ویرایش، لباس های اسپرایت / پس زمینه و کلیپ های صوتی است.کنترل نبض ها – پرچم سبز روی بدن شما تأثیر می گذارد و شکل علامت توقف در انتها را دنبال می کند. شما از آنها برای آزمایش استفاده خواهید کرد.

استفاده کنید و مسدود کنیدهمانطور که با ویرایشگر Scratch آشنا شدید، بیایید در مورد یکی از مهم ترین بخش های ابزار صحبت کنیم: بلوک های کد. به جای دیجیتالی کردن کد واقعی، این بلوک ها به شما امکان می دهند محتوای هر یک از عناصر خود را تعریف کنید. اگر به لگو علاقه دارید بیایید و از لگو برای حرکت آهسته با سرعت خود استفاده ساخت بازی با اسکرچ فارسی کنید از لگو برای حرکت آهسته با سرعت خود استفاده کنید فکر می کنم ابزار بهره وری انبوه را پیدا کرده ام: LEGO. نرو! بگذار توضیح بدهم. شلوارهای ساق بیشتر، باعث می‌شود تا میزان تأثیرگذاری را راحت‌تر ببینید و بالعکس.

برای انتخاب کلید روی دکمه ای کلیک کنید و فایل Script را برای شروع و رسم بلوک برای هر عنصر انتخاب کنید. در غیر این صورت بلوک‌های او دارای کد رنگی هستند و لبه‌های پازل مانندی دارند تا نشان دهند که چگونه مناسب هستند. ده دسته و ساخت بازی با اسکرچ فارسی کارهایی که انجام می دهند عبارتند از:حرکت – حرکت اسپرایت داده شده را با گام ها، به یک شی دیگر یا با مختصات مستقیم انجام دهید.به نظر می رسد – جن را پنهان یا پنهان کنید، لباس ها را تغییر دهید، اندازه را تغییر دهید یا بین لایه ها حرکت کنید.

صدا – پخش صداها، تغییر صدا یا تنظیم سرعت.قلم – با یک نشانگر بکشید و رنگ و شکل را تغییر دهید.داده – به شما امکان می دهد متغیرهای خود را ایجاد کنید. این برای عناصری که Scratch در آن گنجانده نشده است بسیار مفید است.رویدادها – معیارهایی برای شروع سایر اقدامات، مانند کلیک کردن بر روی پرچم سبز یا فشار ساخت بازی با اسکرچ فارسی دادن نوار فاصله. شما به این بلوک ها نیاز دارید تا بلاک های دیگر واقعاً کاری انجام دهند!کنترل – حلقه‌ها برای تکرار یک عمل، اجرای دستور if-else یا توقف چیزی.

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله ساخت بازی فکری با اسکرچ بپردازید.

سنجش – این بلوک ها را در دیگران قرار دهید تا زمانی که یک اسپرایت در حال لمس عنصر دیگری است یا کاربر کلیدی را پایین نگه داشته است، اقداماتی را انجام دهند.عملگرها – ساخت بازی با اسکرچ فارسی عناصر ریاضی که به شما امکان می دهند عملیات بولی یا حسابی را روی متغیرها انجام دهید.بلوک های بیشتر – اگر بلوک های خود را کافی نیست ایجاد کنید!یک مثال ساده بیایید یک مثال ساده بیاوریم تا نشان دهیم که چگونه این بلوک ها به صورت گام به گام در کنار هم قرار می گیرند.

اجازه دهید گربه خراش یک ساخت بازی با اسکرچ فارسی توپ فوتبال را به دروازه بزند و وقتی وارد شد زنگ بزند.ابتدا به یک تصویر زمینه فوتبال عالی نیاز دارید. به قسمت پایین سمت چپ بروید و روی نماد تصویر کلیک کنید تا یکی از پس‌زمینه‌های Scratch را انتخاب کنید. یکی به نام goal1 وجود دارد که به خوبی کار می کند، بنابراین، روی نماد sprite کلیک کنید تا یک sprite از قبل ایجاد شده جدید اضافه کنید. شما باید Soccer-Ball را در لیست ببینید: برای افزودن آن به sprites دوبار کلیک کنید.

اکنون که گرافیک آماده است، باید با چند بلوک شروع کنید. گربه را انتخاب کنید، زیرا او این عمل را انجام می دهد. به یاد ساخت بازی با اسکرچ فارسی داشته باشید که برگه رویدادها حاوی بسیاری از بلوک های شروع است؟ نگاهی بیندازید و خواهید دید که با کلیک بر روی پرچم سبز چه چیزی آتش می گیرد. این یک نقطه شروع عالی است – آن را به اسکریپت فضای کاری بکشید.وقتی شروع کردید، می خواهید گربه را مجبور کنید بدود و به توپ ضربه بزند، درست است؟ به نظر می رسد چیزی است که می تواند در زیر تب Movement قرار گیرد.

شما چندین گزینه برای حرکت دادن گربه دارید، مانند Move X’s Steps. Block. اما نمی‌توانیم تضمین کنیم که چند قدم برای رسیدن به توپ انجام می‌شود. یک بلوک بهتر برای این وجود دارد – برای مسدود کردن، Glide X را امتحان کنید. یک ثانیه لحظه خوبی است و باید روی نماد آبی فوتبال ساخت بازی با اسکرچ فارسی کلیک کنید تا مختصات آن را ببینید. آنها را در بلوک قرار دهید و اولین اقدام شما کامل می شود!توپ را شوت کن هنگامی که گربه توپ فوتبال را لمس کرد، باید به سمت دروازه پرواز کند.

سپس توپ فوتبال را انتخاب کنید تا بتوانید چند حرکت به آن اضافه کنید. به یاد داشته باشید که هر اقدامی باید با یک رویداد شروع شود – پرچم سبز برای این مثال خوب است. حالا، شما نمی خواهید توپ فوتبال تا زمانی که گربه به آن دست نزند حرکت کند. برای بلوکی که به ما اجازه می دهد رفتار آن را محدود کنیم، کنترل دسته را بررسی کنید. منتظر بمانید تا صداها به درستی ساخت بازی با اسکرچ فارسی مسدود شوند!توجه کنید که چگونه بلوک انتظار در داخل یک شکل شش ضلعی دراز دارد.

بسیاری از بلوک‌های Sensing با این شکل مطابقت دارند، بنابراین برای یافتن بلوک مناسب، آن‌ها را بررسی کنید. بلوک لمسی را در بالای لیست می بینید؟ می‌توانید آن را مستقیماً به سوراخ داخل بکشید. صبر کنید. کادر بازشو را به Cat یا هر چیزی ساخت بازی با اسکرچ فارسی که cat sprite نامیدید تغییر دهید.اکنون فقط باید توپ فوتبال را به سمت دروازه پرواز دهید. ثانیه های Glide X در هر بلوک در دسته Movement که قبلاً برای گربه استفاده کردیم، به خوبی کار می کند. آن بلوک را در حالت انتظار قفل کنید و نشانگر ماوس را روی شبکه قرار دهید.

مختصات X و Y را در زیر مرحله خواهید دید – آنهایی را که در بلوک glide قرار دارند وارد کنید. هنگام ضربه زدن، توپ باید خیلی سریع حرکت کند، بنابراین بیایید 0.5 ثانیه برای زمان ها تلاش کنیم.و جمعیت وحشی می شودآخرین مرحله اضافه کردن صدا است! برگه صداها را در بالای فضای کاری انتخاب کنید تا یک فضای ساخت بازی با اسکرچ فارسی جدید اضافه کنید. روی نماد بلندگو در زیر صدای جدید کلیک کنید تا یکی از آنها را از کتابخانه Scratch بگیرید. یکی به نام هلهله در زیر دسته انسان وجود دارد که کامل است.

برای افزودن دوبار کلیک کنید، سپس به فضای کاری توپ فوتبال بازگردید.بلوکی با برچسب پخش صدا در دسته صدا پیدا خواهید کرد. ضربه محکم و ناگهانی آن را زیر ساخت بازی با اسکرچ فارسی سر خوردن بلوک، و شما انجام می شود! برای پخش انیمیشن خود بر روی پرچم سبز کلیک کنید. گربه به سمت توپ سر می‌زند و وقتی توپ را لمس می‌کند، توپ به سمت دروازه پرواز می‌کند و جمعیت تشویق می‌کنند.خیلی سخت نبود! اکنون که به چگونگی ارتباط بلوک ها و تناسب آنها با یکدیگر پرداخته ایم، بیایید نگاهی به نحوه ساخت یک بازی بیندازیم.

ماریو با استفاده از Scratch.ایجاد یک بازی پایه ماریو مثال ساده فوتبال در بالا نشان می دهد ساخت بازی با اسکرچ فارسی که چگونه می توانید از بلوک ها برای کنترل اسپرایت ها استفاده کنید، اما هیچ گیم پلی، انیمیشن یا موسیقی ندارد. بیایید عمیق تر به آن برویم و یک بازی ساده ماریو بسازیم. ما می‌توانیم هزاران کلمه را برای هر جنبه از ایجاد یک بازی صرف کنیم، بنابراین اصول اولیه را دنبال می‌کنیم.لطفاً توجه داشته باشید: از آنجایی که من یک هنرمند نیستم، برای اهداف این آموزش من اسپرایت های ماریو را از وب کپی می کنم.

اسکرچ

گرافیک ماریو متعلق به نینتندو است و شما نباید هیچ بازی را با استفاده از حروف کپی رایت منتشر کنید. این فقط به عنوان نمونه ارائه شده است.واردات گرافیک اولین قدم این است که sprites و پس‌زمینه‌ها را به Scratch وارد کنید. از آنجایی ساخت بازی با اسکرچ فارسی که ما از تصاویر وب استفاده می کنیم، آنها را دانلود می کنم و سپس در اسکرچ آپلود می کنم. ایجاد منطق به طوری که ماریو بتواند روی دشمنان بپرد تا آنها را شکست دهد اما در اثر لمس دو طرف آنها بمیرد، برای این آموزش بسیار پیشرفته است، بنابراین ما به جای آن از او می خواهیم سکه جمع کند.

در پایان آموزش، یک فایل ZIP با دارایی های نهایی که استفاده کردم ارائه خواهم کرد. اگر از آنها استفاده می کنید، دیگر نگران دستورالعمل های دستکاری تصویر در آموزش نخواهید بود. اگر می خواهید همه چیز را خودتان دانلود کنید، فقط ادامه دهید. Scratch دارای پس زمینه Blue Sky 3 است که برای نیازهای ما به خوبی کار می کند.لباس های جن را ویرایش کنید از آنجایی ساخت بازی با اسکرچ فارسی که دو جن وجود دارد که انیمیشن دویدن ماریو را تشکیل می دهند، باید آنها را به عنوان لباس جداگانه اضافه کنید.

10 ابزار رایگان ویرایشگر عکس برای استفاده حداکثری از عکس های خود 10 ابزار ویرایشگر عکس رایگان برای بهترین استفاده از عکس های خود برای تمام عکس های فوری که در گذشته گرفته اید چه اتفاقی افتاده است؟ اگر برنامه‌ها و ایده‌هایی ساخت بازی با اسکرچ فارسی دارید، در اینجا چند ابزار عالی ویندوز و چند ابزار چند پلتفرمی برای کار کردن با آنها وجود دارد. ادامه مطلب اولین ماریو اسپرایت را بارگذاری کنید، سپس آن را انتخاب کنید و از تب Costumes برای بارگذاری اسپرایت دیگر به عنوان لباس دوم استفاده کنید.

از نام های متمایز آنها، مانند Mario-1 و Mario-2. جامپینگ اسپرایت را به عنوان یکی دیگر از لباس های ساخت بازی با اسکرچ فارسی ماریو اضافه کنید.از یک ویرایشگر تصویر برای استخراج ابر از تصویر ارائه شده در بالا استفاده کنید، سپس آن را به عنوان یک sprite جدید آپلود کنید. این انیمیشن نیست، بنابراین نیازی به اضافه کردن لباس جداگانه نیست.برای زمین، به بلوک های زیادی نیاز دارید، زیرا ماریو از میان آنها می گذرد. از Paint.NET برای گرفتن شش بلوک در وسط تصویر Earth Blocks استفاده کنید، سپس آنها را به عنوان یک فایل جداگانه ذخیره کنید.

هنگامی که آنها را به اندازه خوب کاهش می دهید، به حدود 12 بلوک نیاز دارید تا تمام قسمت پایین صفحه را بپوشانید. بنابراین، شما باید دو نسخه از این شش بلوک را در کنار هم برای Terra sprite خود قرار دهید. این را بارگذاری کنید ساخت بازی با اسکرچ فارسی و سپس دو Sprite Duplicate در Ground در Scratch ایجاد کنید.این سکه یک GIF متحرک است، بنابراین کمی متفاوت است. هر بار که آن را بارگذاری می کنید، Scratch لباس هایی برای هر فریم از انیمیشن ایجاد می کند.

این تصویر در مجموع 11 فریم دارد اما متأسفانه یک حاشیه سفید نیز در اطراف خود دارد که رو به پس زمینه آبی است. شما باید هر لباس را برای سکه در ویرایشگر Scratch باز کنید. از ابزار پیپت برای انتخاب رنگ پس‌زمینه آبی استفاده کنید، سپس از ابزار سطل رنگ استفاده کنید تا لبه‌های سفید سکه را به آبی روشن تغییر دهید.باید با استفاده از دکمه‌های Grow و Shrink در امتداد بالای ساخت بازی با اسکرچ فارسی صفحه، درست بالای دکمه سبز رنگ، سایز sprites را تغییر دهید.

روی یکی از دکمه ها کلیک کنید، سپس روی اسپرایتی که می خواهید روی استیج در سمت چپ ساخت بازی با اسکرچ فارسی تغییر دهید کلیک کنید. با این کار اندازه تمام لباس ها نیز تغییر می کند. آنها را در حال حاضر پارک کنید. بعدا می توانید اصلاح کنید وارد کردن صداها درست مانند اسپرایت ها، ما چند صدا را می گیریم تا به بازی خود بپردازیم. ادامه دهید و اینها را دانلود کنید، سپس آن را با استفاده از تب Sounds آپلود کنید. در حالی که در حال انجام آن هستید، سعی کنید آنها را به عنوان آهنگ های زنگ جالب برای تلفن خود اضافه کنید.

آهنگ زنگ خود را با صداهای یکپارچهسازی با سیستمعامل بازی های ویدیویی چشمگیر کنید آهنگ زنگ خود را با صداهای یکپارچهسازی با سیستمعامل ویدیویی چشمگیر کنید اگر هنوز از آهنگ زنگ عمومی همراه تلفن خود استفاده ساخت بازی با اسکرچ فارسی می کنید، زمان تغییر است. چرا از یک موسیقی بازی ویدیویی کلاسیک یک آهنگ زنگ جدید شگفت انگیز استفاده نمی کنید؟ بیشتر بخوانید.موضوع Super Mario Brosماریو از صدا می گذرد
سکه های مجموعه سکه.سکه ها را متحرک کنید.

اکنون که همه دارایی ها آماده هستند، زمان آن رسیده است که آنها را زنده کنید. ما با سکه ها شروع می کنیم، زیرا آنها آسان هستند. coin sprite و زبانه Script را انتخاب کنید. از آنجایی که سکه های ما گیف های متحرک هستند 3 بهترین ابزار برای ایجاد گیف های متحرک رایگان در ویندوز 3 بهترین ابزار برای ایجاد ساخت بازی با اسکرچ فارسی گیف های متحرک رایگان در ویندوز آیا می خواهید شروع به ایجاد GIF های خود کنید؟ این ابزار شما را می سازدیا در مدت کوتاهی متحرک شوید.

دوره ساخت بازی با اسکرچ فارسی

برای کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانیم از مجموعه‌ای از بلوک‌ها استفاده کنیم تا به طور مداوم لباس‌های آن‌ها را بچرخانیم تا به نظر در حال حرکت باشند.یک اسکریپت انیمیشن ساخت بازی با اسکرچ فارسی به شکل زیر است:به طور خلاصه، این اسکریپت زمانی که روی پرچم سبز کلیک می شود، سکه را به حالت پیش فرض قرار می دهد. سپس با سرعتی که به عنوان یک FPS متغیر در برگه Data تنظیم شده است، به طور بی پایان از فریم ها عبور می کند. اگر سرعت را دوست ندارید با آن شماره بازی کنید.

علامت کادر کنار Coin-FPS را در برگه Data بردارید (این یک متغیر سفارشی است که شما ایجاد می‌کنید) تا روی صفحه نمایش داده نشود.حرکت ماریو را انجام دهیدحالا برای قسمت سخت. مراحل زیادی در ایجاد حرکت ماریو درگیر است، و در واقع ترفندی است که بلوک های اصلی را می لغزند تا احساس حرکت ساخت بازی با اسکرچ فارسی را ایجاد کند. به جای تلاش برای توضیح هر چرخه بلوک، تصاویری از بلوک‌های کد ارائه می‌دهم و نکات برجسته آنها را نشان می‌دهم.

ابتدا باید چهار متغیر در تب Data ایجاد کنید. هر چهار مورد از این موارد برای همه اسپرایت ها هستند به جز Speed ​​که فقط ماریو است:جاذبه ثابتی است که ماریو را هنگام پریدن روی زمین می کشد.Ground Track ردیابی می کند که آیا ماریو ساخت بازی با اسکرچ فارسی زمین را لمس می کند یا خیر.ScrollX حرکت افقی صفحه را اندازه گیری می کند.سرعت (فقط ماریو) سرعت پرش ماریو را کنترل می کند.زمین را متحرک کنید شما قبلاً با کلیک راست و انتخاب Duplicate دو نسخه از Terra sprite خود ایجاد کرده اید.

Earth-1 را به سمت چپ صفحه بکشید، سپس سمت چپ ترین بلوک آن سمت چپ صفحه را لمس می کند. سپس، دیگر جانوران زمینی را به سمت راست اولی بکشید. لبه ها را ردیف کنید و به نظر می رسد که زمین یک قطعه جامد است.در اینجا کد مورد نیاز برای هر Terra sprite آمده است:این کار زمین را در پایین صفحه قرار ساخت بازی با اسکرچ فارسی می دهد، سپس به سادگی در میان بلوک ها حرکت می کند. ScrollX موقعیت بلوک ها است. 0 موقعیت پیش فرضی است که با کلیک بر روی پرچم سبز راه اندازی می شود.

متوجه خواهید شد که بلافاصله پس از شروع نمی توانید به سمت چپ حرکت کنید.برای بلوک دوم (و بیشتر) زمین، نوع 0 ScrollX + 480 * 0 را برای هر قطعه زمین جدید یک به یک ساخت بازی با اسکرچ فارسی افزایش دهید. این باعث جبران آن می شود تا به راحتی جریان یابد.منطق ماریو این تمام چیزی است که برای بلاک ها نیاز دارید، اما ماریو بلوک های کد بسیار بیشتری دارد. در اینجا آنچه هر یک از آنها انجام می دهند، با خلاصه ای کوتاه آورده شده است.

این بلوک کد متغیر ScrollX را با حرکت ماریو تغییر می دهد. هر بار که چپ یا راست را فشار می‌دهید، ماریو در جهت مناسب قرار می‌گیرد و یک قدم برمی‌دارد و ScrollX را 3 افزایش می‌دهد. اگر متوجه شدید که ماریو هنگام حرکت به چپ، ساخت بازی با اسکرچ فارسی برعکس می‌شود، روی i آبی روی پیکسی او کلیک کنید و مطمئن شوید که چرخش روی گزینه دوم تنظیم شده است. این باعث می شود به جای دایره به چپ و راست بچرخد.در اینجا کدی را می بینیم که تغییرات لباس ماریو را مدیریت می کند.

وقتی ماریو روی زمین نیست، لباس پرش به تن دارد. هر بار که به چپ یا راست حرکت می کنید، ماریو در هر دهم ثانیه بین فریم ها سوئیچ می کند. کلیدهای جهت نما را رها کنید و ماریو به طور خودکار خود را در چارچوب استاندارد خود قرار می دهد.کدی که زمین متغیر A را درک می کند. اگر یکی از بلوک های زمین را لمس کند، زمین برابر با 1 (درست) است. هنگامی ساخت بازی با اسکرچ فارسی که او در حال پریدن است، پایین 0 (نادرست) است.این دو بلوک کد سرعت پرش ماریو را مدیریت می کنند.

در سمت چپ یک بلوک وجود دارد که تضمین می‌کند ماریو در صورت سقوط، حرکتی نخواهد داشت. اگر در هوا باشد، سرعت آن به تدریج توسط گرانش کاهش می یابد که یک مقدار ثابت است. بلوک سمت راست باعث می شود تا ماریو هر بار که به کلید Space ضربه می زنید بپرد. صدای پرش آن پخش ساخت بازی با اسکرچ فارسی می شود و سرعت آن را به هوا هل می دهد تا زمانی که گرانش آن را فرا می گیرد.آخرین بلوک کد ما برای ماریو کاملاً تنظیم شده است.

هنگامی که برای شروع روی پرچم سبز کلیک می کنید، موسیقی شروع می شود، همه متغیرها روی مقادیر پیش فرض خود تنظیم می شوند و ماریو در وسط صفحه نمایش تولید می کند.جمع آوری سکه ها بیایید به سکه ها برگردیم. ما باید ساخت بازی با اسکرچ فارسی مطمئن شویم که وقتی ماریو یکی را می گیرد، صدایی در می آورد و ناپدید می شود. بیایید یک اسکریپت جداگانه برای این کار بسازیم – جداسازی اسکریپت ها بر اساس تابع یک تمرین مهم در برنامه نویسی است. در هم آمیختگی بزرگ بلوک‌ها، درک مشکل زمانی که مشکلی پیش می‌آید دشوارتر می‌شود.

در اینجا اسکریپت سکه ما است:این بسیار آسان است: هر بار که ماریو یک سکه را لمس می کند، صدای مجموعه به صدا در می آید و سکه پنهان می شود. در کد انیمیشن سکه یک قفل Show قرار داده ایم تا هنگام راه اندازی مجدد سکه ها دوباره ظاهر شوند.سکه ها و ابرها را اسکرول کنیدشما تقریباً آنجا هستید! از آنجایی که ماریو حرکت نمی کند اما زمین می چرخد، ما ساخت بازی با اسکرچ فارسی باید مطمئن شویم که سکه ها بیش از حد لغزنده تا ماریو بتواند آنها را جمع کند. در اینجا نحوه کار آن آمده است.

این سکه را در مقدار Y قرار می دهد (این موقعیت عمودی صفحه است) جایی که ماریو می تواند ساخت بازی با اسکرچ فارسی به راحتی آن را بگیرد. سپس از منطقی مشابه بلوک های زمینی برای حرکت به سمت ماریو استفاده می کند. توجه داشته باشید که سرعت اسکرول را به 0.75 رسانده ایم تا سکه ها به سرعت به سمت ماریو حرکت کنند. برای سکه دوم و سوم، مجموعه y را به 40- و 20- افزایش می دهیم تا ماریو کمی بالاتر و سخت تر باشد.

در بلوک Set x on، 150 * 1 را به 150 * 3 و 150 * 5 برای سکه های دوم و سوم افزایش دهید تا آنها را بیشتر به سمت راست، خارج از صفحه نمایش قرار دهید.ابرها از یک بلوک کد تقریباً یکسان استفاده می کنند: دوباره، یک ابر را در ارتفاعی ساخت بازی با اسکرچ فارسی مشخص قرار دهید، سپس در حالی که ماریو حرکت می کند، آن را اسکرول کنید. برای ابر دومی که به جای پشت سر ماریو در مقابل او قرار دارد، مجموعه x را در بلوک به (ScrollX * 0.1) + (150 * 1) تغییر دهید، درست مانند سکه ها.

مرزها را اضافه کنید.با توجه به نحوه پیاده‌سازی زمین و سکه‌ها، سکه‌هایی را می‌بینید که روی لبه صفحه گیر کرده‌اند تا زمانی که به نمای ظاهر شوند. این ناخوشایند است، ساخت بازی با اسکرچ فارسی بنابراین باید یک مرز مرزی سریع همرنگ پس‌زمینه ایجاد کنید تا آن را در سمت چپ و راست پنهان کنید.ساده ترین راه برای انجام این کار این است که روی مرحله کلیک راست کرده و روی Save Stage Image کلیک کنید. آن را در Paint.NET باز کنید و از ابزار پیپت برای انتخاب رنگ پس زمینه آبی استفاده کنید.

با استفاده از گفتگوی پایین سمت راست یک لایه جدید اضافه کنید. سپس، از ابزار مستطیل برای ساخت بازی با اسکرچ فارسی کشیدن یک مستطیل آبی رنگ در دو طرف صفحه استفاده کنید. حدود نیمی از هر بلوک را بپوشانید، سپس لایه پس زمینه را حذف کنید.آن را به عنوان یک فایل PNG ذخیره کنید و آن را به عنوان یک sprite جدید به نام Border بارگذاری کنید. از آنجایی که لبه ها را درست بالای صفحه کشیده اید، می توانید آن را کاملاً ردیف کنید.بنابراین، شما فقط به چند بلوک نیاز دارید تا لبه همیشه در جلو باشد.

بازی خود را گسترش دهیدمحصول نهایی زیر را امتحان کنید!ما اساس یک بازی ماریو را با هم ایجاد کرده ایم. از اینجا می توانید عناصر زیادی را به بازی خود اضافه کنید. سعی کنید Super Mushroom را برای تقویت ماریو اضافه کنید، و چند گودال ساخت بازی با اسکرچ فارسی درست کنید که ماریو باید پاک کند یا یک پرچم سطح نهایی ایجاد کند. با بلوک های ساختمانی که در اینجا جمع آوری شده اند، می توانید sprites، متغیرها و منطق بیشتری برای ایجاد هر چیزی که می خواهید اضافه کنید.

ما بی صبرانه منتظریم تا ببینیم چه چیزی به ذهن شما می رسد!مایلیم به کاربر Scratch dryd3418 فریاد بزنیم، زیرا ما از بخشی از کد پروژه Super Mario: Scroll & Jump Tutorial در پروژه خود برای این مقاله استفاده کردیم. برای راهنمای دقیق‌تر، از جمله اسکریپت‌هایی که می‌توانید کپی کنید، راهنمای کاربر دیگری ساخت بازی با اسکرچ فارسی برای ایجاد یک بازی ماریو را بررسی کنید. اگر می‌خواهید مسیر آسان‌تری را انتخاب کنید، پروژه بازی ماریو خود را بسازید که به شما امکان می‌دهد برای ایجاد یک بازی ساده، Sprites را بکشید و رها کنید.

توجه داشته باشید که در هر پروژه Scratch، می‌توانید روی See Inside کلیک کنید تا پروژه در یک ویرایشگر باز شود، درست همانطور که برای پروژه خود استفاده کردید. ساخت بازی با اسکرچ فارسی این به شما این امکان را می‌دهد که نگاهی به بلوک‌هایی بیندازید که افراد برای انجام پروژه‌شان از آن‌ها استفاده کرده‌اند، و می‌تواند به شما در زمانی که گیر کرده‌اید کمک کند. من پروژه خود را در دسترس همه قرار داده ام، بنابراین در صورت نیاز به کمک، آن را مشاهده کنید و به کد نگاهی بیندازید.

من همچنین تمام دارایی هایی را که در این بازی استفاده کرده ام فشرده کرده ام، بنابراین می توانید ساخت بازی با اسکرچ فارسی برای صرفه جویی در وقت آنها را دانلود کنید.علاقه مند به برداشتن این یک قدم بیشتر هستید؟ اسکرچ را برای آردوینو که از کدنویسی می ترسد، بررسی کنید؟ اسکرچ را برای آردوینو امتحان کنید که از کدنویسی می ترسد؟ Scratch for Arduino Scratch 4 را امتحان کنید آردوینو به مبتدیانی مانند من اجازه می دهد تا پروژه های جالب آردوینو را با یک رابط بصری ایجاد کنند.

این ساده است، سرگرم کننده است و اصول برنامه نویسی را به شما آموزش می دهد. ادامه مطلب اگر آماده شیرجه رفتن هستید، همه چیزهایی را که برای ساختن یک بازی آیفون نیاز دارید بررسی کنید. چگونه یک بازی آیفون از ابتدا بسازیم چگونه یک بازی آیفون از ابتدا بسازیم ساخت بازی با اسکرچ فارسی در برخی مواقع احتمالا آرزو کرده اید که می توانستید آیفون خود را بسازید. بازی ها . وقت آن است که از آرزو کردن دست بردارید و شروع به انجام دادن کنید. ادامه مطلب را از ابتدا بخوانید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *