منو
صفحه اصلی
ثبت نام

پادکست برنامه نویسی مقدماتی را گوش کنید!

پایتون (ترم 1)

    پایتون

پایتون از این نظر منحصر به فرد است که به راحتی قابل درک است، حتی برای بچه هایی که تجربه برنامه نویسی ندارند. پایتون یک زبان مشهور برای شروع آموزش برنامه نویسی کودکان است.

رویای ساختن یک بازی یا وب سایت و سپس کشف نحوه ساخت آن ممکن است مؤثرترین راه برای تسلط بر زبان برنامه نویسی مانند پایتون باشد.

برنامه نویسی پایتون مانند هر مهارت دیگری است و نیاز به تمرین مکرر دارد. بچه هایی که به طور مرتب از مهارت های پایتون برای ساختن پروژه ها و حل مشکلات استفاده می کنند، دانش خود را حفظ خواهند کرد. تمرین بسیار مهم است، بنابراین مطمئن شوید تمرین ها را حل می نماید.

پایتون (3 ترم)

پایتون از این نظر منحصر به فرد است که به راحتی قابل درک است، حتی برای بچه هایی که تجربه برنامه نویسی ندارند. ما پایتون را برای کودکان توصیه می کنیم.

رویای ساختن یک بازی یا وب سایت و سپس کشف نحوه ساخت آن ممکن است مؤثرترین راه برای تسلط بر زبان برنامه نویسی مانند پایتون باشد.

برنامه نویسی پایتون مانند هر مهارت دیگری است و نیاز به تمرین مکرر دارد. بچه هایی که به طور مرتب از مهارت های پایتون برای ساختن پروژه ها و حل مشکلات استفاده می کنند، دانش خود را حفظ خواهند کرد. تمرین بسیار مهم است، بنابراین مطمئن شوید تمرین ها را حل می نماید.

پایتون

پای گیم زیرو (Pygame Zero)

پای گیم زیرو

پس از یادگیری زبان برنامه نویسی پایتون، بهتر است کاربرد این زبان با استفاده از کتابخانه های مختلف پایتون انجام شود تا دانش آموزان بتوانند جنبه های مختلف کاربرد این زبان برنامه نویسی قدرتمند را درک کنند.

با توجه به علاقه دانش آموزان به بازی های کامپیوتری، آموزش کتابخانه بازی سازی pygame zero بسیار مفید و علاوه بر تقویت مهارت برنامه نویسی، کمک می کند تا دانش آموزان ایده های خود را پیاده سازی کنند و خلاقیت خود را پرورش دهند.

پای گیم زیرو دوره ای است که فرزندنتان با کدنویسی می توانند بازی های خود را بسازند و در باطن مهارت برنامه نویسی خود را عمیق تر کنند.

طراحی سایت

یکی از جذابترین و ساده ترین دوره های ایرانیان سایبر، دوره طراحی استاتیک سایت هستش. در این دوره بچه ها به یادگیری Css/Html می پردازند. این دوره به صورت پروژه محور می باشد.

با توجه به اینکه آموزش CSS و HTML به صورت جداگانه جذابیت لازم را برای یادگیری ندارد در این دوره CSS و HTML به صورت همزمان آموزش داده می‌شوند.

بچه ها در پایان دوره باید پروژه تحویل بدهند و همان پروژه حکم نمونه کار برای بچه ها است. این که بچه ها حاصل تلاش و کد زنی خود را در قالب یک پروژه واقعی ببینند بسیار شگفت انگیز است. بچه ها در این دوره تا حد کمی با جاوا اسکریپت نیز آشنا می شوند.

Css/Html

آموزش بوت استرپ

بوت استرپ

بوت استرپ (Bootstrap) یک فریمورک محبوب برای توسعه وب است که به طراحی وبسایت‌های قابل واکنش (Responsive) کمک می‌کند.

با استفاده از بوت استرپ، می‌توانید طراحی زیبا و حرفه‌ای برای وبسایت خود ایجاد کنید بدون نیاز به دانش عمیق در زبان‌های برنامه‌نویسی مختلف مانند HTML، CSS و JavaScript.

کاملا پروژه و تمرین محور هست و بوت استرپ به عنوان یک فریمورک طراحی وب، دارای قالب‌ها و ابزارهای آماده است که کاربران مبتدی راحت‌ترین حالت ممکن برای طراحی وبسایت‌ها را فراهم می‌کند.

برنامه نویسی مقدماتی ترین زبان کدنویسی چیست؟

جاوا اسکریپت رایج ترین زبان برنامه نویسی و برنامه نویسی مقدماتی است که امروزه در سراسر جهان استفاده می شود. این به یک دلیل خوب است: اکثر مرورگرهای وب از آن استفاده می کنند و یکی از ساده ترین زبان ها برای یادگیری است. جاوا اسکریپت تقریباً به هیچ دانش کدنویسی قبلی نیاز ندارد – پس از شروع یادگیری، می توانید بلافاصله آن را تمرین کرده و با آن بازی کنید.

آیا HTML یک زبان برنامه نویسی مقدماتی است؟

HTML، به عنوان یک زبان نشانه گذاری، واقعاً هیچ کاری را به معنایی که یک زبان برنامه نویسی مقدماتی انجام می دهد، انجام نمی دهد. HTML هیچ منطق برنامه نویسی ندارد. عبارات شرطی معمولی مانند If/Else ندارد. … این به این دلیل است که HTML یک زبان برنامه نویسی مقدماتی نیست.

آیا برنامه نویسی مقدماتی آسان است؟

زبان‌های برنامه‌نویسی به افراد اجازه می‌دهند تا دستورالعمل‌هایی را با دستوراتی به رایانه بدهند که هم رایانه و هم برنامه‌نویس بتوانند آن را بفهمند. زبانی که در برنامه نویسی مقدماتی آموزش داده می شود، برنامه نویسی مقدماتی ، به دلیل اینکه دستورات آن شبیه به زبان انگلیسی است و قوانین ساده ای برای وارد کردن آنها دارد، راحت تر از سایرین قابل یادگیری است.

چرا C++ اینقدر سخت است؟

در حالی که C++ دارای ویژگی های سطح پایین مشابه C است، از برنامه نویسی مقدماتی شی گرا نیز پشتیبانی می کند و بنابراین به پارادایم سطح بالا پایبند است. با این حال، تطبیق پذیری که C++ را به زبانی قدرتمند و جالب تبدیل می کند، خود دلیلی است که بسیاری از مردم آن را سخت می دانند.
C++ یا جاوا سخت تر است؟
c++ سخت‌تر است، زیرا پیچیده‌تر و یادگیری آن بسیار سخت‌تر است. در واقع، پیچیدگی آن درک جاوا را به عنوان برنامه نویسی مقدماتی بسیار آسان‌تر می‌کند. پیچیدگی ++C زبان برنامه نویسی مقدماتی همچنین آن را در برابر باگ‌ها و خطاهایی که به سختی شناسایی می‌شوند آسیب‌پذیرتر می‌کند، مگر اینکه از یکی از آن برنامه‌ها مانند checkmarx استفاده کنید که به آن کمک می‌کند.

مبانی برنامه نویسی (ترم یک)

دانش آموزان در این دوره با الفبای برنامه نویسی آشنا می شوند و اساس برنامه نویسی را یاد می گیرند و به کدنویسی واقعی می پردازند. ما با سی پلاس پلاس برنامه نویسی را شروع می کنیم تا بچه ها بیشتر کدنویسی کنند، همچنین از کپی پیست کردن کدها جلوگیری کنیم.

نکته مهم : بسیاری از دانش آموزان دوره مبانی برنامه نویسی در سنین 11 تا 13 سال هستند. مهمترین عامل در پیشرفت آموزش برنامه نویسی بچه ها انجام تمرین های است که به آنها داده می شود.

سی پلاس پلاس