آموزش اسکرچ

ایرانیان سایبر به برگزاری دوره های آموزش اسکرچ می پردازد . اسکرچ یک زبان برنامه نویسی و یک جامعه آنلاین است که با ثبت نام در کلاس های آموزش اسکرچ کودکان می توانند برنامه نویسی کنند.

رسانه های تعاملی مانند داستان ها، بازی ها و انیمیشن ها را با مردم از سراسر جهان به اشتراک بگذارند. از فواید آموزش اسکرچ به کودکان این است که کودکان با اسکرچ خلق می کنند، یاد می گیرند خلاقانه فکر کنند، مشارکتی کار کنند و به طور سیستماتیک استدلال کنند.

آیا آموزش اسکرچ سخت است؟

اگر بخواهیم به زبان ساده برنامه نویسی با اسکرچ را توضیح دهیم می توانیم بگوییم، اسکرچ یک زبان برنامه نویسی مبتنی بر بلوک است که به ساده سازی کدنویسی و آموزش برنامه نویسی برا ی کودکان و برای مبتدیان کمک می کند.

آموزش اسکرچ از یک روش کشیدن و رها کردن شروع می شود که به کودکان امکان می دهد اقدامات را سریع و آسان انجام دهند. این رویکرد همان چیزی است که آموزش اسکرچ را سخت نمی کند و شروع به کار با آن را آسان می کند.

آموزش اسکرچ برای چه سنی است؟

محدوده سنی آموزش اسکرچ چقدر است؟ اسکرچ مخصوصاً برای جوانان 8 تا 11 ساله طراحی شده است، اما افراد در هر سنی می توانند آموزش اسکرچ را شروع کنند. کودکان کوچکتر ممکن است بخواهند ScratchJr را امتحان کنند، نسخه ساده شده Scratch که برای سنین 5 تا 7 سال طراحی شده است.

آموزش اسکرچ برای کودکان

هدف از برنامه نویسی Scratch

هدف برنامه نویسی اسکرچ ساخت بازی ها، انیمیشن ها و سایر برنامه های تعاملی است. Scratch یک زبان کشیدن و رها کردن آسان برای استفاده است که برنامه‌ریزی حرکات، اسپرایت، صداها، تصاویر و متن را ساده می‌کند. ما برای کودکان 8 تا 11 سال به آموزش اسکرچ می پردازیم.

دوره اسکرچ در دو ترم

دوره آموزش اسکرچ در دو ترم (دو ماهه) ارایه می شود که در ابتدا آموزش مقدماتی اسکرچ رو داریم و سپس به آموزش اسکرچ پیشرفته برای کودکان می پردازیم.

هزینه دوره

این دوره فقط با قیمت ماهانه 200 هزار تومان ارایه می شود. در مجموع دو ماه آموزش هزینه دوره به 400 هزار تومان می رسد. (امکان پرداخت در دو قسط)

ویژگی های دوره آموزش اسکرچ

برنامه نویسی کودکان

اسکرچ اولین گام در آموزش هدفمند برنامه نویسی کودکان ایرانیان سایبر می باشد.

زمان دوره

دو ماه

(8 هفته آموزشی)

جلسات هفتگی

دانش آموزان در هر ترم 8 جلسه (5 الی 8 نفره به مدت 60 دقیقه) با معلمشان برگزار می کنند.

یک هفته گارانتی

هزینه دوره

400 هزار تومان

پرداخت قسطی

هزینه دوره را در دو بخش 200 هزار تومانی پرداخت کنید.

ویژگی های دوره آموزش اسکرچ

برنامه نویسی کودکان

اسکرچ اولین گام در آموزش هدفمند برنامه نویسی کودکان ایرانیان سایبر می باشد.

زمان دوره

دو ماه

(8 هفته آموزشی)

جلسات گروهی

دانش آموزان در هر ترم 8 جلسه (5 الی 8 نفره به مدت 60 دقیقه) با معلمشان برگزار می کنند.

یک هفته گارانتی

هزینه دوره

400 هزار تومان

پرداخت قسطی

هزینه دوره را در دو بخش 200 هزار تومانی پرداخت کنید.

فرزند من اصلا با کامپیوتر کار نکرده ، آیا می تواند در این دوره ها شرکت کند؟

برای شرکت در این دوره نیازی به آشنایی با برنامه نویسی نیست ، ولی دانش آموز باید دانش اولیه کار با کامپیوتر نظیر تایپ کردن ، سرچ در گوگل ، خاموش روشن کردن و ... را بداند همچنین باید تا حد کمی با تایپ انگلیسی آشنا باشد.

منظورتان از اولین گام از 10 گام ایرانیان سایبر چیست؟

ایرانیان سایبر 10 دوره برای نوجوانان 12 تا 18 سال آماده کرده است که این ده دوره به صورت گام به گام می باشد و دانش آموزان با گذراتدن هر دوره(گام) می توانند در دوره(گام) بعدی ثبت نام کنند ، دوره مبانی کامپیوتر و برنامه نویسی اولین گامی است که همه دانش آموزان باید در آن شرکت کنند.

معیار انتخاب معلم خصوصی آقا و خانوم چیست؟

با توجه به سن خاص نوجوانان و دوران بلوغ که در این برهه زمانی روی می دهد ، مدرسان کلاس خصوصی با توجه به جنسیت دانش آموزان انتخاب می شوند. مدرسان خانم به آموزش دانش آموزان دختر می پردازند و دانش آموزان پسر توسط مدرس آقا آموزش داده می شوند.

چه زبانی در دوره مبانی کامپیوتر و برنامه نوسی آموزش داده می شود؟

در دوره مبانی کامپیوتر و برنامه نویسی تمرکز بر روی آشنایی با اصول برنامه نویسی است تا دانش آموز بتواند با زبان های مختلف برنامه نویسی ارتباط برقرار کند ، در این دوره از زبان C++ برای کدنویسی استفاده شده است.

چه تفاوتی بین معلمان خصوصی وجود دارد؟

تمامی معلمان آقا و خانوم از دانش کافی در دوره تدریسی بهره مند هستند و همراه و در دسترس دانش آموزان قرار دارند ، برای آشنایی بیشتر با مدرسان به صفحه معلمان مراجعه کنید.

دوره مبانی کامپیوتر و برنامه نویسی

در دوره مبانی کامپیوتر و برنامه نویسی به طرح مطالبی پرداخته می شود تا دانش آموز با علم کامپیوتر و کاربردهای آن در زندگی افراد آشنا شود. با انواع زبان های برنامه نویسی آشنا می شود و مبانی برنامه نویسی را یاد می گیرد. دانش آموزان ایرانیان سایبر در این دوره یاد می گیرند چگونه به مسائل مطرح شده فکر کنند و به دنبال راه حلی مناسب و قابل درک برای کامیپوتر باشند. الگوریتم و فلوچارت با یادگیری الگوریتم و فلوچارت دانش آموز می تواند راهکار حل مسئله را بیان و ترسیم نماید. با انواع دستورات جهت بیان الگوریتم ها آشنا شده و برای حل مسئله از آن ها استفاده می کند. اصول برنامه نویسی به کمک زبان برنامه نویسی C++ آموزش داده می شود. دانش آموزان تعریف متغیرها، انواع داده ای، عملگرها، دستورات شرطی و کنترلی و نحوه استفاده از آن ها را یاد می گیرند و با آموزش مثال های مختلف و بیان نکته های مهم و کاربردی به این توانایی می رسند که به راحتی برای مسائل مختلف برنامه بنویسند. پایان دوره در پایان دوره دانش آموز می تواند برای مسائلی که مطرح می شود راه حل قابل درک برای کامپیوتر را بیابد. با مبانی و اصولی که برای برنامه نویسی یاد گرفته است، برنامه برای مسائل بنویسد و بتواند آن را تست و رفع خطا کند. همچنین برای یادگیری دیگر زبان های برنامه نویسی و مسائل پیشرفته تر آماده می شود. دوره مبانی کامپیوتر و برنامه نویسی اولین گام از آموزش برنامه نویسی صفر تا صد است.