ایرانیان سایبر

ایرانیان سایبر
منو
صفحه اصلی
ثبت نام
آموزش اسکرچ

آموزش اسکرچ

ایرانیان سایبر به برگزاری دوره های آموزش اسکرچ می پردازد . اسکرچ یک زبان برنامه نویسی و یک جامعه آنلاین است که با ثبت نام در کلاس های یادگیری اسکرچ کودکان می توانند برنامه نویسی کنند.

رسانه های تعاملی مانند داستان ها، بازی ها و انیمیشن ها را با مردم از سراسر جهان به اشتراک بگذارند. از فواید اسکرچ به کودکان این است که کودکان با اسکرچ خلق می کنند، یاد می گیرند خلاقانه فکر کنند، مشارکتی کار کنند و به طور سیستماتیک استدلال کنند.

هدف از آموزش اسکرچ

هدف آموزش اسکرچ ساخت بازی ها، انیمیشن ها و سایر برنامه های تعاملی است. Scratch یک زبان کشیدن و رها کردن آسان برای استفاده است که برنامه‌ریزی حرکات، اسپرایت، صداها، تصاویر و متن را ساده می‌کند. ما برای کودکان 8 تا 11 سال به آموزش اسکرچ می پردازیم.

آموزش اسکرچ در 3 ماه

دوره آموزش اسکرچ در سه ماه ارایه می شود که در ابتدا آموزش مقدماتی اسکرچ رو داریم و سپس به آموزش اسکرچ پیشرفته برای کودکان می پردازیم.

سرفصل های دوره آموزش اسکرچ 

آشنایی با نصب آفلاین و آشنایی با محیط برنامه نویسی Scratch

ساخت یک برنامه ساده با Scratch

آشنایی با بلوک حرکت

آشنایی با بلوک ظاهر

آشنایی با بلوک شروع بازی

ایجاد انیمیشن گفتگو 

آشنایی با دستورات شرطی ساده

کاربرد حلقه های تکرار و حلقه بی نهایت

ساخت بازی  و استفاده از کلیدهای صفحه کلید در ساخت بازی

آشنایی با بلوک صدا

ارسال  و دریافت پیام 

استفاده از متغیر ها در محیط برنامه Scratch

ساخت بازی های امتیازی

آشنایی با عملگر ها و عملوند ها

اشنایی با دستورات شرطی به طور کامل

آشنایی با مفهوم لیست

آشنایی با مفهوم تابع 

رسم اشکال هندسی در اسکرچ

ساخت موسیقی

آموزش اسکرچ برای کودکان

در این آموزش، نحوه ساخت یک بازی تعاملی آموزش اسکرچ برای کودکان را با نشان خواهیم داد.

می‌توانید آنچه را که در اینجا خواهیم ساخت: نتیجه نهایی را ببینید. اگر کد برای شما معنی ندارد، یا اگر با نحو برای کودکان کد آشنا نیستید، نگران نباشید! هدف این آموزش کمک به درک React و نحو آن است.

توصیه می کنیم قبل از ادامه آموزش، بازی اسکرچ برای کودکان را ببینید. یکی از ویژگی هایی که متوجه آن خواهید شد این است که یک لیست شماره گذاری شده در سمت راست صفحه بازی وجود دارد. این لیست تاریخچه ای از تمام حرکات انجام شده در بازی را به شما می دهد و با پیشرفت بازی به روز می شود.

وقتی با آن آشنا شدید، می‌توانید بازی تیک تاک را ببندید. ما در این آموزش از یک الگوی ساده تر شروع می کنیم. آموزش اسکرچ برای کودکان قدم بعدی ما این است که شما را طوری تنظیم کنیم که بتوانید شروع به ساخت بازی کنید.

 

جلسات هفتگی

هر هفته دو جلسه 60 دقیقه

زمان دوره

این دوره در 3 ماه برگزار می شود.

اولین گام

اسکرچ اولین گام آموزش برنامه نویسی کودکان

گارانتی

4 جلسه گارانتی بی قید و شرط

تخفیف عضویت

تا 15% تخفیف برای اشتراک 6 ماهه

اشتراک ماهانه

اشتراک 1 ماهه 590 هزار تومان

ثبت نام دوره برنامه نویسی کودکان

برنامه نویسی کودکان هیچ پیش نیازی ندارد. دانش آموزان با ثبت نام در برنامه نویسی کودکان، در اولین گام به آموزش اسکرچ می پردازند و در دوره های بعدی به آموزش کامپیوتر و یادگیری اپ اینونتور ، فلوچارت و الگوریتم و پایتون می پردازند.

آیا آموزش اسکرچ سخت است؟

اگر بخواهیم به زبان ساده برنامه نویسی با اسکرچ را توضیح دهیم می توانیم بگوییم، اسکرچ یک زبان برنامه نویسی مبتنی بر بلوک است که به ساده سازی کدنویسی و آموزش برنامه نویسی برا ی کودکان و برای مبتدیان کمک می کند.

یادگیری اسکرچ از یک روش کشیدن و رها کردن شروع می شود که به کودکان امکان می دهد اقدامات را سریع و آسان انجام دهند. این رویکرد همان چیزی است نمی کند و شروع به کار با آن را آسان می کند.

آموزش اسکرچ برای چه سنی است؟

محدوده سنی آموزش اسکرچ چقدر است؟ اسکرچ مخصوصاً برای جوانان 8 تا 11 ساله طراحی شده است، اما افراد در هر سنی می توانند آموزش اسکرچ را شروع کنند. کودکان کوچکتر ممکن است بخواهند ScratchJr را امتحان کنند، نسخه ساده شده Scratch که برای سنین 5 تا 7 سال طراحی شده است.