ایرانیان سایبر

ایرانیان سایبر
منو
صفحه اصلی
ثبت نام

اسکرچ

اسکرچ: برنامه نویسی برای کودکان (8+ سال)
اصول برنامه نویسی را به شیوه ای بازیگوش و تعاملی بیاموزید. برنامه های خود را در اسکرچ ایجاد کنید، در حالی که مشغول به یادگیری نحوه نوشتن کد خوب و واضح هستید.

برنامه نویسی به یک مهارت مهم تر و مهم تر تبدیل می شود. دوران کودکی زمان بسیار خوبی برای شروع آموزش برنامه نویسی و توسعه تفکر محاسباتی، خلاقیت و مهارت های حل مسئله است!

برنامه نویسی اسکرچ یک زبان کشیدن و رها کردن که برای استفاده آسان است. برنامه‌ریزی حرکات، اسپرایت، صداها، تصاویر و متن را ساده می‌کند. 

اسکرچ

ما به آموزش برنامه نویسی کودکان در ایرانیان سایبر می پردازیم. یادگیری کدنویسی برای کودکان بسیار مهم است.

پادکست برنامه نویسی کودکان را گوش کنید!

اسکرچ

اسکرچ

اسکرچ: برنامه نویسی برای کودکان (8+ سال)
اصول برنامه نویسی را به شیوه ای بازیگوش و تعاملی بیاموزید. برنامه های خود را در اسکرچ ایجاد کنید، در حالی که مشغول به یادگیری نحوه نوشتن کد خوب و واضح هستید.

برنامه نویسی به یک مهارت مهم تر و مهم تر تبدیل می شود. دوران کودکی زمان بسیار خوبی برای شروع یادگیری برنامه نویسی و توسعه تفکر محاسباتی، خلاقیت و مهارت های حل مسئله است!

برنامه نویسی اسکرچ یک زبان کشیدن و رها کردن که برای استفاده آسان است. برنامه‌ریزی حرکات، اسپرایت، صداها، تصاویر و متن را ساده می‌کند. 

آموزش کامپیوتر

 دوره آموزش کامپیوتر به کودکان مناسب با سن فراگیران طراحی شده و در آن آموزشهای کاربردی برای دانش آموزان گنجانده شده تا بتوانند کارهای شخصی و مدرسه را انجام دهند.

پس از  دوره آموزش کامپیوتر به کودکان، فراگیران می توانند از سیستم عامل ویندوز استفاده کنند و همچنین طریقه دانلود و نصب برخی نرم افزارهای مهم و کاربردی و نحوه کار با آنها را  می آموزند.

این دوره به آماده سازی بچه ها برای حضور در دوره اپ اینونتور کمک می کند.

کامپیوتر

اپ اینونتور

اپ اینونتور

با توجه به مقبولیت و گسترش گوشی های هوشمند حتی در میان کودکان و نوجوانان ، ایرانیان سایبر اقدام به آموزش اپ اینوتنور برای کودکان می نماید. اگر به برنامه نویسی موبایلی علاقه مندید این دوره را از دست ندهید.

دروه App Inventor جهت آشنایی بیشتر کودکان با مفاهیم برنامه نویسی و ساخت اپلیکیشن موبایل همچنین بازی های سرگرم کننده است.

در این دوره بچه ها با کشیدن و رها کردن بلوک ها اقدام به  یادگیری می نمایند، دانش آموزان بدون نیاز به کد نویسی به یادگیری دوره اپ اینونتور می پردازند.

فلوچارت و الگوریتم

نوشتن کد یک برنامه آسان نیست. برای کدنویسی دانش‌آموزان باید بدانند که می‌خواهند برنامه ‌شان چه کاری انجام دهد و سپس تصمیم بگیرند که چه نوع کدی برای دستیابی به آن اهداف بنویسند.

وقتی دانش‌آموزی کد می‌نویسد، باید فرآیند طراحی کد را طی ‌کند یعنی فلوچارت‌هایی ایجاد ‌کند که نشان دهد برنامه اش چه کاری می‌خواهد انجام دهد. سپس آن فلوچارت ها را تبدیل به کد کند.

اهمیت این آموزش به حدی زیاد است که اگر برنامه نویسی این مبحث را به خوبی یاد نگرفته باشد با مشکلات متعددی رو به رو خواهد شد. ما در این دوره به بچه ها می آموزیم تا قبل از نوشتن کد، فلوچارت برنامه خود را بکشند. این دوره حد واسط دنیای اسکرچ و کدنویسی واقعی است.

فلوچارت

پایتون (در دو ترم)

پایتون

پایتون از این نظر منحصر به فرد است که به راحتی قابل درک است، حتی برای بچه هایی که تجربه برنامه نویسی ندارند. ما پایتون را برای کودکان توصیه می کنیم.

رویای ساختن یک بازی یا وب سایت و سپس کشف نحوه ساخت آن ممکن است مؤثرترین راه برای تسلط بر زبان برنامه نویسی مانند پایتون باشد.

برنامه نویسی پایتون مانند هر مهارت دیگری است و نیاز به تمرین مکرر دارد. بچه هایی که به طور مرتب از مهارت های پایتون برای ساختن پروژه ها و حل مشکلات استفاده می کنند، دانش خود را حفظ خواهند کرد. تمرین بسیار مهم است، بنابراین مطمئن شوید تمرین ها را حل می نماید.

پای گیم زیرو (Pygame Zero)

پس از یادگیری زبان برنامه نویسی پایتون، بهتر است کاربرد این زبان با استفاده از کتابخانه های مختلف پایتون انجام شود تا دانش آموزان بتوانند جنبه های مختلف کاربرد این زبان برنامه نویسی قدرتمند را درک کنند.

با توجه به علاقه دانش آموزان به بازی های کامپیوتری، آموزش کتابخانه بازی سازی pygame zero بسیار مفید و علاوه بر تقویت مهارت برنامه نویسی، کمک می کند تا دانش آموزان ایده های خود را پیاده سازی کنند و خلاقیت خود را پرورش دهند.

پای گیم زیرو دوره ای است که فرزندنتان با کدنویسی می توانند بازی های خود را بسازند و در باطن مهارت برنامه نویسی خود را عمیق تر کنند.

پای گیم زیرو