ثبت نام

اسکرچ

اسکرچ: برنامه نویسی برای کودکان (8+ سال)
اصول برنامه نویسی را به شیوه ای بازیگوش و تعاملی بیاموزید. برنامه های خود را در اسکرچ ایجاد کنید، در حالی که مشغول به یادگیری نحوه نوشتن کد خوب و واضح هستید.

برنامه نویسی به یک مهارت مهم تر و مهم تر تبدیل می شود. دوران کودکی زمان بسیار خوبی برای شروع آموزش برنامه نویسی و توسعه تفکر محاسباتی، خلاقیت و مهارت های حل مسئله است!

برنامه نویسی اسکرچ یک زبان کشیدن و رها کردن که برای استفاده آسان است. برنامه‌ریزی حرکات، اسپرایت، صداها، تصاویر و متن را ساده می‌کند. 

اسکرچ

ما به آموزش برنامه نویسی کودکان در ایرانیان سایبر می پردازیم. یادگیری کدنویسی برای کودکان بسیار مهم است.

پادکست برنامه نویسی کودکان را گوش کنید!

اسکرچ

اسکرچ

اسکرچ: برنامه نویسی برای کودکان (8+ سال)

با اسکرچ، دنیایی از برنامه‌نویسی را برای کودکان و اولیای کودکان به طرزی بازیگوش و تعاملی به ارمغان می‌آوریم. اکنون شما می‌توانید به هنگام یادگیری اصول برنامه‌نویسی، خلاقیت و مهارت‌های حل مسئله خود را به چالش بکشید، اسکرچ شروعی عالی برای آموزش برنامه نویسی به کودکان است.

دوران کودکی یک فرصت بی‌نظیر برای آغاز یادگیری برنامه‌نویسی و توسعه تفکر محاسباتی است. این مهارت، به یکی از مهم‌ترین و ارزشمندترین مهارت‌ها تبدیل می‌شود که می‌توانید در طول زمان تکامل دهید.

اسکرچ، زبانی مبتنی بر بلوک است و با کشیدن و رها کردن بلوک ها به شما امکان استفاده آسان را می‌دهد. با این ابزار، برنامه‌ریزی حرکات، اسپرایت، صداها، تصاویر و متن را به سادگی انجام دهید و تجربه‌ی هیجان‌انگیزی از برنامه‌نویسی را تجربه کنید.

آموزش کامپیوتر

در دوره‌ی آموزش کامپیوتر برای کودکان، شما به طور کاربردی نیازهای شخصی و تحصیلی خود را یاد می‌گیرید. این دوره با توجه به سن فراگیران طراحی شده است و به شما امکان می‌دهد تا با سیستم عامل ویندوز آشنا شوید، نرم‌افزارهای مهم و کاربردی را دانلود و نصب کنید و نحوه‌ی استفاده از آنها را به خوبی یاد بگیرید.

هدف اصلی این دوره، آماده سازی شما برای شرکت در دوره‌های اپ‌اینونتور است و با ارائه اطلاعات و مهارت‌های لازم، به شما کمک می‌کند تا ارتباط بهتری با کامپیوتر خود برقرار کنید. با شرکت در این دوره، شما می‌توانید به صورت بهتری از کامپیوتر خود استفاده کنید.

کامپیوتر

اپ اینونتور

اپ اینونتور

با توجه به مقبولیت و گسترش گوشی های هوشمند حتی در میان کودکان و نوجوانان ، ایرانیان سایبر اقدام به آموزش اپ اینوتنور برای کودکان می نماید. اگر به برنامه نویسی موبایلی علاقه مندید این دوره را از دست ندهید.

دروه App Inventor جهت آشنایی بیشتر کودکان با مفاهیم برنامه نویسی و ساخت اپلیکیشن موبایل همچنین بازی های سرگرم کننده است.

در این دوره بچه ها با کشیدن و رها کردن بلوک ها اقدام به  یادگیری می نمایند، دانش آموزان بدون نیاز به کد نویسی به یادگیری دوره اپ اینونتور می پردازند.

فلوچارت و الگوریتم

نوشتن کد یک برنامه آسان نیست. برای کدنویسی دانش‌آموزان باید بدانند که می‌خواهند برنامه ‌شان چه کاری انجام دهد و سپس تصمیم بگیرند که چه نوع کدی برای دستیابی به آن اهداف بنویسند.

وقتی دانش‌آموزی کد می‌نویسد، باید فرآیند طراحی کد را طی ‌کند یعنی فلوچارت‌هایی ایجاد ‌کند که نشان دهد برنامه اش چه کاری می‌خواهد انجام دهد. سپس آن فلوچارت ها را تبدیل به کد کند.

اهمیت این آموزش به حدی زیاد است که اگر برنامه نویسی این مبحث را به خوبی یاد نگرفته باشد با مشکلات متعددی رو به رو خواهد شد. ما در این دوره به بچه ها می آموزیم تا قبل از نوشتن کد، فلوچارت برنامه خود را بکشند. این دوره حد واسط دنیای اسکرچ و کدنویسی واقعی است.

فلوچارت

پایتون (3 ترم)

پایتون

پایتون به لحاظ آسانی درک، به خصوص برای کودکانی که تازه وارد دنیای برنامه‌نویسی شده‌اند، بی‌نظیر است. ما پایتون را به کودکان توصیه می‌کنیم.

تحقق رویاهای ساختن یک بازی یا وب‌سایت و سپس کشف راهبردهای ساخت آن می‌تواند راهی بسیار موثر برای کسب تسلط بر زبان برنامه‌نویسی مانند پایتون باشد.

برنامه نویسی پایتون مانند هر مهارت دیگری است و نیاز به تمرین مکرر دارد. بچه هایی که به طور مرتب از مهارت های پایتون برای ساختن پروژه ها و حل مشکلات استفاده می کنند، دانش خود را حفظ خواهند کرد. تمرین بسیار مهم است، بنابراین مطمئن شوید تمرین ها را حل می نماید.

پای گیم زیرو (Pygame Zero)

پس از یادگیری زبان برنامه نویسی پایتون، بهتر است کاربرد این زبان با استفاده از کتابخانه های مختلف پایتون انجام شود تا دانش آموزان بتوانند جنبه های مختلف کاربرد این زبان برنامه نویسی قدرتمند را درک کنند.

با توجه به علاقه دانش آموزان به بازی های کامپیوتری، آموزش کتابخانه بازی سازی pygame zero بسیار مفید و علاوه بر تقویت مهارت برنامه نویسی، کمک می کند تا دانش آموزان ایده های خود را پیاده سازی کنند و خلاقیت خود را پرورش دهند.

پای گیم زیرو دوره ای است که فرزندنتان با کدنویسی می توانند بازی های خود را بسازند و در باطن مهارت برنامه نویسی خود را عمیق تر کنند.

پای گیم زیرو