آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان

آموزش برنامه نویسی کودکان و نوجوانان

آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان

ایرانیان سایبر در این مقاله به بررسی آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان پرداخته است. والدین کودکان و نوجوانانی که قصد شروع یادگیری برنامه نویسی را دارند. حتما این مقاله را با دقت بخوانند.

در این مقاله جامع سعی شده است تا راه درستی پیش روی کودکان و نوجوانان بگذاریم. خطا و آزمون را در این مسیر برای نوجوانان کم کنیم. کل مقاله آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان را به ترتیب بخوانید و از روی آنها پرش نکنید.

حتما نگاهی به سایت های معرفی شده بیاندازید و با آنها کار کنید. این سایت ها کار را برای آموزش کامپیوتر کودکان راحت تر کرده اند. همین الان قبل از شروع مطالعه یک برگه و خودکار بردار و نکات مهم را یادداشت کن.

در ابتدای امر یک آشنایی با دوره های برنامه نویسی ایرانیان سایبر داشته باشیم. در صورت تمایل می توانید با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره ببرید.

آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان در ایرانیان سایبر مطرح می شود. برای آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان باید به مزایای زبان ++C  بپردازند. اگر قصد پیشرفت دارید با آموزش برنامه نویسی نوجوانان راه را برای یادگیری خود هموار کنید.

آمادگی لازم جهت شروع آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان

آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان

دانش آموزان 3 گام مهم برای شروع آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان در پیش دارند. این گام ها را یک به یک با مثال شرح می دهیم. علت مهم بودن هر یک را بیان می کنیم. این گام ها حاصل تجربه بنده در برنامه نویسی است. کودکان و نوجوانان با استفاده از این سه گام آزمون و خطای شان کاهش می یابد. در نتیجه می توانند مسیر آموزش برنامه نویسی برای کودکان را سریعتر طی کنند.

افزایش مهارت کار با کامپیوتر ویژه کودکان و نوجوانان

سرچ در گوگل مخصوص نوجوانان

قبل از آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان باید آنها الفبای کار با کامپیوتر را یاد بگیرند. مهارت های خود را افزایش دهند. خانواده ها باید اجازه بروز حس کنجکاوی کودکان و نوجوانان در کار با کامپیوتر را بدهند. خانواده ها نباید به خاطر ترس از خرابی مانع ایجاد تغییرات در کامپیوتر توسط کودکان و نوجوانان شوند.

کودکان و نوجوانان باید به نصب برنامه های کامپیوتری بپردازند. به طور طبیعی در ابتدای کار با کامپیوتر، با مشکلات و خطاهای زیادی رو به رو می شوند. برای کاهش این خطاها باید در مورد نحوه کار و نصب برنامه ها در گوگل جستجو کنید.

مهارت های ICDL یعنی کار با خانواده آفیس که شامل ورد، اکسل، پاورپوینت و … را یاد بگیرند. کار با آفیس را نه به صورت خواندنی بلکه عملی انجام دهند. در صورتی که با مشکلی روبه رو شدند. در گوگل، مشکل خود را بنویسند تا جواب ها برای کودکان و نوجوانان بیایند.

در برنامه نویسی برای کودکان خوب است که بچه ها نحوه سرچ صحیح را بیاموزند. سرچ یکی از مهمترین مسائلی است که باید در آن قوی شوند. در ابتدا با سرچ های فارسی شروع کنند. بعد از گذشت چند ماه به سراغ سرچ های انگلیسی بروند.

اگر کودکان و نوجوانان، انگلیسی بلد نیستید از google translate استفاده کنند. مقاله انگلیسی را باز کنند و در گوگل ترنسلیت کپی پیست کنند و مقاله را بخوانند. مهمترین کار عمل کردن است پس باید شروع کنند.

اگر خانواده ها خودشان فرصت و زمان کافی برای آموزش کامپیوتر و رفع اشکال برای کودکان و نوجوانان ندارند. حتما از آموزشگاه ها برای کمک و رفع اشکال آموزش کامپیوتر و برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان کمک بگیرند. هرکسی که در دنیای امروز کار با کامپیوتر را بلد نیست، بی سواد محسوب می شود، حتی اگر مدرک دکترا داشته باشد.

کودکان و نوجوانان باید از سپردن مشکلات کامپیوتری پیش آمده به دیگران اجتناب کنند. در صورت نیاز شده یک هفته وقت بگذارند و با سرچ در گوگل ببینند، دیگران هنگام رو به رو شدن با این مشکل چگونه آن را حل کرده اند.

کودکان و نوجوانان بهتر است، هر چه زودتر تایپ 10 انگشتی را یاد بگیرند. مثل بازی به آن نگاه کنند و با گذشته زمان شاهد پیشرفت خود باشند.

 

آیا برای آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان حتما باید تمام مسائل ذکر شده را دانش آموزان یاد گرفته باشند؟ خیر! بهتر است که حداقل حین آموزش برنامه نویسی به یادگیری مسایل ذکر شده در کنار آموزش برنامه نویسی کودکان و نوجوانان بپردازند.

یادگیری زبان انگلیسی

آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان

یکی از مسائل مهم در آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان، زبان انگلیسی است. هر چه انگلیسی کودکان و نوجوانان قوی تر باشد، برای برنامه نویسی کار آسان تری را در پیش دارند. کودکان و نوجوانان برای دستیابی به اطلاعات روز و داشتن سرعت عمل در برنامه نویسی، باید انگلیسی خود را قوی کنند.

در توضیح گام اول بیان شد که چقدر سرچ مهم است. کودکان و نوجوانان برنامه نویس برای حل مشکلات خود بهتر است به انگلیسی سرچ کنند. حتما به یادگیری زبان انگلیسی بپردازند. کودکان و نوجوانانی که قصد برنامه نویسی دارند، حتما در مورد مهارت های 4 گانه انگلیسی تحقیق کنند. که شامل Speaking و writing و reading و listening می شوند. مثال های استفاده از هر یک را برایتان شرح می دهیم.

از writing برای نوشتن کدهای برنامه نویسی استفاده می شود. reading در خواندن مقالات و بررسی سایت ها کاریرد دارد. listening در دیدن فیلم های آموزش برنامه نویسی، که اغلب برنامه نویسان به سراغش می روند کاربرد دارد. از Speaking برای کار در شرکت های خارجی می توان بهره برد.

نکته مهم: لازم نیست، در زبان انگلیسی قوی باشید تا برنامه نویسی برای کودکان را شروع کنید. بلکه باید در این مسیر حتما به یادگیری انگلیسی بپردازید و در گذر زمان به آن مسلط شوید.

دوره مبانی برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان

آموزش مبانی برنامه نویسی (++C)

اولین گام از دورهای صفر تا صد ایرانیان سایبر ویژه کودکان و نوجوانان

آموزش طراحی سایت کودکان و نوجوانان CSS HTML JavaScript

آموزش طراحی سایت (CSS/HTML) 

یادگیری طراحی استاتیک سایت برای کودکان و نوجوانان 

آموزش برنامه نویسی کودکان و نوجوانان یکی از مهمترین اولویت های قرن حاضر است. کلاس های آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان را بیاموزید. مدارس نیز باید در حوزه برنامه نویسی و کامپیوتر فعال باشند.

دوره های آموزش برنامه نویسی به کودکان و  نوجوانان و کتاب های آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان در این مقاله مطرح شده است. هر گونه سوال در مورد  برنامه نویسی کودکان و نوجوانان را در این پست ارسال کنید بفرستید.

برنامه نویسی خودآموز یا کلاس برنامه نویسی؟

برنامه نویسی خودآموز

بسیاری از نوجوانان علاقه مند به برنامه نویسی، خودشان به خودآموزی برنامه نویسی می پردازند. زمانی که با خطا ها و مشکلات کار رو به رو می شوند، کسی نیست که به یاریشان برسد و کمکشان کند. در نتیجه خیلی زود گیج و خسته می شوند و برنامه نویسی را رها میکنند.

کودکان و نوجوانان در هنگام تماشای فیلم های آموزشی، معمولا خطای اساتید را نمی بینند. زیرا فیلم های آموزشی ویرایش می شوند. در هنگام تدریس، اگر معلمان با خطا رو به رو شوند. ضبط فیلم را قطع می کنند. پس از حل مشکل، دوباره ادامه فیلم را می گیرند. اما زمانی که برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان شروع می شود با خطاهای متعددی رو به رو می شوند.

اگر از نزدیکان یا آشنایان کسی نیست که به کمک شما بیاید. توصیه می کنیم به خود آموزی برنامه نویسی در شروع کار نپردازید. بلکه در دوره های آموزش برنامه نویسی برای کودکان بروید. به لطف خدا این دورها نسبت به گذشته بسیار بیشتر شده اند.

ایرانیان سایبر در هنگام برخورد با مشکلات توسط کودکان و نوجوانان به یاری شان می پردازد. دوره های آموزش برنامه نویسی صفر تا صد ایرانیان سایبر دارای کلاس های گروهی، خصوصی و فیلم آموزشی (در یک پکیج) است. در فیلم ها به آموزش و در کلاس خصوصی به رفع اشکال پرداخته می شود.

با شرکت در  دوره های آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان ویژه 12 تا 18 سال، ایرانیان سایبر به آموزش شما با استفاده از کلاس های گروهی و خصوصی می پردازد و معلم به سوال های دانش آموزش جواب می دهد و در صورتی که دانش آموزان با مشکلی رو به رو شدند به کمکشان می آیند.

زمان مناسب آموزش برنامه نویسی به نوجوانان

نوجوانی زمان مناسب برای برنامه نویسی

در دنیای امروز با توجه به حضور میلیارد ها کامپیوتر، گوشی هوشمند، وسایل الکترونیکی و زندگی در دنیایی مجازی که همه چیز آن به اشتراک گذاشته می شود. مهمترین مهارت قرن حاضر برنامه نویسی است. پس چه بهتر که آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان را جدی بگیریم.

هرکسی در هر رشته ای باید با برنامه نویسی آشنا باشد. چرا که ما بیشتر وقتمان را به جای آن که با آدم ها در ارتباط باشیم با وسایل کامپیوتری در ارتباط هستیم. به خصوص که با آمدن کرونا این ارتباط بسیار بیشتر از گذشته هم شده است.

در قدیم به کسی که خواندن و نوشتن بلد نبود،  بی سواد گفته می شد. بعد ها به کسی گفته شد بی سواد، که کار با کامپوتر را بلد نباشد. احتمالا در آینده هم کسی که برنامه نویسی بلد نباشد بهش لقب بی سواد را خواهند داد.

دولت ها، سازمانها، شرکت ها و همه و همه به نرم افزار های کامپیوتری، روز به روز وابسته تر می شوند. نیاز به برنامه نویسان به صورت مداوم در حال افزایش است. خانواده ها با آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان، آنها برای آینده آماده کنند.

ورود حرفه ای به برنامه نویسی در نوجوانی

طلق گفته سایت اسکرچ، می توان زبان برنامه نویسی اسکرچ را به کودکان و نوجوانان 8 تا 16 سال آموزش داد. ما به خانواده هایی که کودکان زیر 7 سال دارند. توصیه می کنیم به جای آموزش برنامه نویسی برای کودکان به آنها، آموزش کامپیوتر داده شود.

هر سنی که داری زمان رو از دست نده، نوجوانی بهترین زمان برای ورود حرفه ای به برنامه نویسی است. در صورتی که نیاز به مشاوره دارید همین الان با ایرانیان سایبر تماس بگیرید.

کلاس آنلاین آموزش برنامه نویسی کودکان و نوجوانان در ایرانیان سایبر برگزار می شود. کلاس های خصوصی و دوره های آنلاین اموزش برنامه نویسی کودکان و نوجوانان را از دست ندهید. مزایای یادگیزی برنامه نویسی  کودکان و نوجوانان خیلی مهم و کاربردی است.

سرمایه گذاری روی فرزندان

خوشبختانه در سال های اخیر بسیاری از خانواده ها تصمیم گرفته اند. کودکان و نوجوانان خود را به کلاس های برنامه نویسی بفرستند. این عمل یک سرمایه گذاری ارزشمند، بر روی کودکان و نوجوانان است. فواید برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان بسیار است.

بهترین راههای آموزش برنامه نویسی کودکان

بهترین راههای آموزش برنامه نویسی کودکان

در حالی که برنامه نویسی مبتنی بر منطق است ، اما یک فعالیت فوق العاده خلاقانه است.  با فراگیری آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان، دانش آموزان می توانند برنامه ها ، بازی های ویدیویی ، وب سایت ها و موارد دیگر را توسعه دهند. آموزش برنامه نویسی برای کودکان می تواند نحوه تعامل آنها با فناوری هایی را که روزانه استفاده می کنیم تغییر دهد و می تواند چشم آنها را به امکانات بی نهایت کدنویسی باز کند.

بنابراین ، به راحتی می توان گفت که در آینده از برنامه نویسی در هر صنعت استفاده می شود. کسی که می داند چگونه برنامه نویسی کند، برخلاف شخصی که این مهارت را ندارد ، فرصت های بیشتری در اختیار او قرار خواهد گرفت.

یادگیری نحوه برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان ممکن است در ابتدا دلهره آور به نظر برسد. با این وجود ، جالب ترین مهارت برای به دست آوردن آن است ، خصوصاً برای بچه ها اگر به صورت مرحله ای آموزش داده شود. آموزش ذهن جوان می تواند یک کار سخت باشد.

دلیل این امر این است که دامنه توجه آنها بسیار کوتاه است و علاقه خود را نسبت به آنچه بسیار سریع یاد می گیرند از دست می دهند. بنابراین ، اولین قدم در آموزش برنامه نویسی به کودکان اطمینان از انگیزه آنها برای مطالعه است.

زبان های برنامه نویسی کودکان و نوجوانان

آموزش زبان های برنامه نویسی نوجوانان

قصد داریم چهار زبان از بهترین زبان های برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان را برای شما شرح دهیم. زبان اسکرچ برای کودکان و زبان های C و java و پایتون برای نوجوانان معرفی می شود. زبان های برنامه نویسی C و java و پایتون جزو زبان های مطرح برنامه نویسی برای بزرگسالان نیز به حساب می آید.

آموزش برنامه نویسی تصویری

آموزش برنامه نویسی تصویری دانلود کتاب آموزش برنامه نویسی کودکان و نوجوانان،  کتاب آموزش برنامه نویسی برای کودکان دانلود فیلم آموزش برنامه نویسی کودکان و نوجوانان، راهنمای پیشرفت ایرانیان سایبر است.

لطفا اجازه دهید  آموزش برنامه نویسی تصویری شما را در مسیر آموزش برنامه نویسی کودکان و نوجوانان کتاب آموزش برنامه نویسی تصویری آموزش برنامه نویسی برای کودکان همراهی کنیم.

زبان برنامه نویسی اسکرچ مخصوص کودکان

زبان برنامه نویسی اسکرچ مخصوص کودکان و نوجوانان

زبان برنامه نویسی اسکرچ برای کودکان علاقه مند به انیمیشن، بازی، موسیقی و هنر کاربرد دارد. زبان اسکرچ از رابط بصری استفاده می کند. محیط آن دوستانه و تعاملی است و برای کودکان جذابیت دارد. طبق گفته سایت اسکرچ این زبان مناسب کودکان 8 تا 16 سال می باشد.

این سایت از زبان فارسی نیز تا حدی پشتیبانی می کند. شعار زبان برنامه نویسی اسکرچ عبارتند از: تصور کن، خلق کن و به اشتراک بگذار.

اثر یادگیری اسکرچ بر کودکان

یادگیری اسکرچ یکی از بهترین راه های تشویق کودکان به کسب مهارت است. اسکرچ راهی برای ارتباط کودکان با دنیای تکنولوژی است. یادگیری اسکرچ به معنای برنامه نویسی حرفه ای نسیت. اما راهی است که کودکان را به سمت حرفه ای شدن می برد. برنامه نویسی مزایا و فواید زیادی به همراه دارد که در مقالات گذشته مان به آن اشاره کردیم.

آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان خیلی مهم است لطفا در آموزش برنامه نویسی به کودکان کوشا باشید. اگر در انتخاب کلاس برنامه نویسی برای کودکان دچار شک هستید با ما تماس بگیرید تا به شما درباره کلاس برنامه نویسی برای کودکان توضیحاتی را ارایه دهیم.

زبان برنامه نویسی پایتون مخصوص کودکان و نوجوانان

پایتون - برنامه نویسی کودکان ونوجوانان

زبان برنامه نویسی پایتون، زبانی با یادگیری آسان محسوب می شود. این آسانی سبب می شود، برخی از کودکان و  نوجوانان آموزش برنامه نویسی خود را با زبان پایتون شروع کنند. این زبان محدود به نوع خاصی از نرم افزار ها نیست. از پایتون می توان در بازی سازی، برنامه های کاربردی، برنامه های گرافیکی و پیش نمونه سازی و غیره استفاده کرد.

مزایای زبان پایتون مخصوص کودکان و نوجوانان

زبان برنامه نویسی پایتون بیشتر روی سیستم عامل هایی مانند ویندوز و لینوکس کاربرد دارد. این زبان تعاملی، مفسری، ماژولار، شی گرا و سطح بالا است. از جمله مزایای پایتون می توان به موارد زیر اشاره کرد.

1 – کتابخانه های گسترده،  یعنی چه؟ یعنی برنامه نویسان برای انجام کاری خاص، قبلا کدی را نوشته اند و آن کدها در کتابخانه موجود هستند.

کودکان و نوجوانان در صورتی که بخواهند آن کار را مجددا انجام دهند. نیازی نیست کد آن را به صورت کامل بنویسید. بلکه با استفاده از کتابخانه، کدی را که برنامه نویسان قبلا نوشته اند را استفاده می کنند. بدین سبب کدی که در زبان دیگر چندین خط طول می کشد در این زبان می تواند در یک خط انجام شود.

2 – یکپارچگی ویژگی ها، این زبان دارای توانایی کنترلی ویژه ای است. زیرا می توان توسط زبان های جاوا، C و ++C آن را فراخوانی کرد.

3 – بهبود بهره وری، به خاطر وجود کتابخانه ها سرعت برنامه نویسی بالا رفته است.

معایب زبان پایتون مخصوص کودکان و نوجوانان

1 – سختی در یادگیری دیگر زبان های برنامه نویسی، از آنجایی که برنامه نویسان پایتون به راحتی از کتابخانه ها استفاده می کنند. با برخی از مشکلات برنامه نویسی پنجه در پنجه نمی شوند.

در نتیجه زمانی که برنامه نویسان کودک و نوجوان می خواهند دیگر زبان های برنامه نویسی را یاد بگیرند. دچار دردسر می شوند.

2 – توسعه موبایل، پایتون زبانی ضعیف در پردازش موبایل است. به همین دلیل کمتر برنامه ای با پایتون برای موبایل نوشته می شود. موبایل در زندگی امروز جایگاه ویژه ای دارد اما پایتون رابطه خوبی با آن ندارد.

3 – کاهش سرعت، پایتون به جای بهره گرفتن از کامپایلر با استفاده از مفسر اجرا می شود. این امر سبب کاهش سرعت می شود.

4 – خطاهای زمان اجرا (Runtime Errors)

5 – لایه های دسترسی پایگاه داده استفاده نشده.

6 – پایتون یک زبان سطح بالا است و کار ها را به همین دلیل راحت کرده است. برای شروع برنامه نویسی بهتر است با یک زبان سطح پایین، برنامه نویسی را شروع کرد.

پیشنهاد مطالعه مقاله آموزش پایتون برای کودکان و نوجوانانی که به این موضوع علاقه دارند.

کدنویسی و انجام مباحث مختلف به شما در آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان را از بین زبان های برنامه نویسی بیان کردیم. ایرانیان سایبر شما را در یادگیری کدنویسی کمک می کند. با اسفاده از کتاب آموزش برنامه نویسی برای کودکان پیشرفت کنید.

اگر از آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان رضایت دارید به ما در آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان کمک کنید.

زبان برنامه نویسی ++C مخصوص کودکان و نوجوانان

آموزش زبان برنامه نویسی ++C مخصوص نوجوانان

زبان برنامه نویسی ++C از خانواده زبان C است. کودکان و نوجوانانی که علاقه مند به مباحث کامپیوتر و مبانی برنامه نویسی هستند. می توانند آموزش خود را از این زبان شروع کنند. با الگوریتم ها و فلوچارت ها آشنا شوند. اصول برنامه نویسی را بیاموزند.

مباحث مربوط به الگوریتم و فلوچارت در زبان C در دانشگاه ها تدریس می شوند. کودکان و نوجوانان توانایی یادگیری این مباحث را دارند. در نتیجه می توانند خیلی زود تر از دیگر همسالان خود به این زبان برنامه نویسی ورود کنند.

با یادگیری زبان سی پلاس پلاس، نوجوانان آمادگی لازم جهت یادگیری دیگر زبان های برنامه نویسی را بدست می آورند. توصیه ایرانیان سایبر به کودکان و نوجوانان 12 سال به بالا برای شروع برنامه نویسی، زبان سی پلاس پلاس می باشد. تا با ساختار های صحیح برنامه نویسی آشنا شوند.

ایرانیان سایبر اکنون به آموزش زبان ++C به صورت تخصصی برای نوجوانان 12 تا 18 سال در دوره آموزشی مبانی کامپیوتر و برنامه نویسی می پردازد.

چرا کودکان و نوجوانان باید در شروع کار به یادگیری زبان ++C بپردازند؟ 

1 – درک عمیق تر از کامپیوتر

هرچه سطح زبان پایین تر باشد، برنامه نویسان به زبان ماشین و سخت افزار نزدیک تر می شوند. هرچه سطح زبان بالاتر باشد، برنامه نویسان از زبان ماشین دورتر می شوند.

برنامه نویسان تازه کار باید بتوانند مثل ماشین های کامپیوتری فکر کنند. در نتیجه لازمه شروع با زبان برنامه نویسی سطح پایین در اینجا خودش را نشان می دهد. کودکان و نوجوانان برای درک بهتر کامپیوتر و طرز عملکرد آن بهتر است با آموزش زبان ++C کار خود را شروع کنند.

2 – یادگیری آسان تر دیگر زبان های برنامه نویسی

کودکان و نوجوانان با یادگیری زبان C، طرز عملکرد کلی زبان های برنامه نویسی را می آموزند. به همین دلیل راحت تر می توانند با دیگر زبان های برنامه نویسی ارتباط برقرار کنند.

به طور مثال اگر کودکان و نوجوانان ابتدا زبان سطح پایین C را بیاموزند به راحتی می توانند با زبان پایتون ارتباط برقرار کنید. اما اگر ابتدا زبان سطح بالا پایتون را آموخته باشند و بعد بخواهند به یادگیری زبان C  بپردازند حسابی با دردسر رو به رو خواهند شد.

3 – دوست داشتن بیشتر دیگر زبان ها

سطح پایین زبان C سبب می شود تا برنامه نویسان بیشتر با پیچیدگی و سختی کار رو به رو شوند. زمانی که آمادگی لازم را یافتند و به سراغ دیگر زبان ها رفتند. آنگاه قدر آسانی زبان های سطح بالا را بهتر می دانند.

4 – پروژه های خاص

به طور معمول برای انجام پروژه های برنامه نویسی از زبان های سطح بالا استفاده می کنند. اما اگر نیاز باشد در پروژه با معماری کامپیوتر و سخت افزارها درگیر شویم. نیاز است تا با یک زبان سطح پایین به انجام برنامه نویسی بپردازیم. به دلیل خاص بودن این حالت درآمد های خاص هم به دنبال دارد.

کتاب آموزش برنامه نویسی برای کودکان

دانلود کتاب آموزش برنامه نویسی کودکان و نوجوانان،  کتاب آموزش برنامه نویسی برای کودکان دانلود فیلم آموزش برنامه نویسی کودکان و نوجوانان، راهنمای پیشرفت ایرانیان سایبر است. لطفا اجازه دهید شما را در مسیر آموزش برنامه نویسی کودکان و نوجوانان کتاب آموزش برنامه نویسی برای کودکان همراهی کنیم.

PDF کتاب برنامه نویسی  ++C

در این بخش قصد داریم به معرفی یک کتاب  آموزش برنامه نویسی به زبان ++C برای نوجوانان حرفه ای و یک سایت آموزش زبان ++C مناسب کودکان و نوجوانان مبتدی بپردازیم. بهتر است یادگیری برنامه نویسی را به زبان انگلیسی انجام دهید. در صورت نیاز به ترجمه از google translate استفاده کنید.

کودکان و نوجوانان مبتدی برای آموزش زبان ++C به سایت beginnersbook مراجعه کنند.

کتاب  Professional C++, 4th Edition

1184 است.

ویرایش چهارم کتاب ++Professional C، یک راهنمای پیشرفته برای زبان سی پلاس پلاس است. این کتاب برای برنامه نویسان با تجربه که قصد بهره کامل از آخرین نسخه سی پلاس پلاس را دارند طراحی شده است.

زبان برنامه نویسی جاوا

آموزش زبان برنامه نویسی جاوا مخصوص نوجوانان

جاوا (java) یک زبان برنامه نویسی سطح بالا و شی گرا است. این زبان را نباید با زبان جاوا اسکریپت(java script) اشتباه گرفت. این زبان شباهت هایی به زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس دارد. شی گرایی در این زبان ساده تر است. قابلیت های سطح پایین آن نیز کمتر است.

با شروع قرن بیست یکم جاوا به ندرت موقعیت خود را به عنوان یکی از دو زبان محبوب برنامه نویسی از دست داده است. آموزش برنامه نویسی کودکان و نوجوانان بهتر است با یادگیری جاوا شروع نشود بلکه در میانه راه به آموزش جاوا بپردازند.

جاوا یکی از متنوع ترین و انعطاف پذیرترین زبان های برنامه نویسی در جهان است. این زبان در سراسر جهان برای ایجاد برنامه های دسک تاپ و توسعه وب سایت های back-end استفاده می شود.

یکی از ویژگی های منحصر به فرد جاوا این است که تقریباً بر روی هر سیستم عاملی قابل اجرا است. وقتی که صحبت از توسعه برنامه اندروید می شود، محبوب ترین زبان است. همچنین به دلیل مقیاس پذیری در بین وب سایت های بزرگ تر مورد پسند است.

امروزه جاوا حاکم بر دنیای برنامه های کاربردی، وب سایت ها، کنسولهای بازی گرفته تا تلفن های همراه است. شعار جاوا <یک بار بنویس و همه جا اجراش کن> می باشد. جاوا به عنوان یکی از اصلی ترین زبان های توسعه اپلیکیشن برای اندروید حساب می شود.

آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان را از بین زبان های برنامه نویسی بیان کردیم. ایرانیان سایبر شما را در یادگیری کدنویسی کمک می کند. با اسفاده از کتاب آموزش برنامه نویسی برای کودکان پیشرفت کنید.

از دل آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان و زبان ++c برای پیشرفت آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان بهره ببرید.

درآمد برنامه نویسان ایرانی

کسب در آمد برای نوجوانان برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی کودکان و نوجوانان راهی برای کسب درآمد است. قبل از بیان میزان درآمد برنامه نویسان در ایران باید نکته ای را ذکر کنم. منبع دقیقی برای برنامه نویسان ایرانی در دسترس نیست و با تحقیق و تجربه این درآمد ها را بیان می کنیم.

در سال 99 میانگین حقوق برنامه نویسان در ایران 6 میلیون تومان می باشد. درآمد برنامه نویسان برحسب میزان تجربه و مهارت و غیره  از 2 میلیون تا 12 میلیون متغییر است. برنامه نویسی می تواند به دو صورت فریلنسر و استخدام دائمی باشد و هریک مزایای خاص خود را دارد.

میزان درآمد برنامه نویسان خارجی بسیار بالاتر از برنامه نویسان ایرانی است. کودکان و نوجوانان عزیز با یادگرفتن زبان انگلیسی می توانند، در آینده به راحتی برای شرکت های خارجی کار کنند و کسب درآمد به دلار داشته باشند.

پیشنهاد می کنم مقاله راه های پولدار شدن و کسب درآمد برای نوجوانان ایرانی را مطالعه فرمایید، به خصوص نوجوانان علاقه مند به کسب درآمد از دستش ندهند.

سایت های آموزش برنامه نویسی مخصوص کودکان و نوجوانان

سایت برنامه نویسی مخصوص کودکان و نوجوانان - ++C

سایت برنامه نویسی خان آکادمی

کودکان و نوجوانان، مربیان و والدین به صورت رایگان می توانند از خانن آکادمی استفاده کنند. آموزش برنامه نویسی کودکان و نوجوانان با تمرین ها، ویدئو های آموزشی و آزمون ها در خان آکادمی صورت می گیرد. خان آکادمی به آموزش دروسی مانند علوم کامپیوتر، برنامه نویسی، ریاضی و غیره می پردازد.

کودکان و نوجوانان برای سنجش میزان آمادگی خود می توانند در آزمون های مختلف خان آکادمی شرکت کرده و مهارت خود را افزایش دهند. کودکان و نوجوانان عزیز برای ثبت نام در خان آکادمی، نیاز به یک اکانت ایمیل دارند.

آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان را از بین زبان های برنامه نویسی بیان کردیم. ایرانیان سایبر شما را در یادگیری کدنویسی کمک می کند. با اسفاده از کتاب آموزش برنامه نویسی برای کودکان پیشرفت کنید.

از دل آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان و زبان ++c برای پیشرفت آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان بهره ببرید.

سایت برنامه نویسی مخصوص کودکان و نوجوانان -javascript

سایت برنامه نویسی code.org

با code.org آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان آسانتر شده است. از مهد کودک تا دبیرستان می توانند از محتوای رایگان سایت code.org استفاده کنند. شعار آنها <هرکسی می تونه یادبگیره و کد بزنه> است.

بخش های مختلف و قابل توجهی در این سایت وجود دارد. ما به اختصار دو بخش آن را بیان می کنیم.

1 – Tutorials for beginners

این دوره بیشتر مناسب افراد مبتدی و به خصوص کودکان می باشد. با استفاده از محیط های گرافیکی زیبا به آموزش اصول اولیه برنامه نویسی می پردازد. با شرکت در این دوره، با تفکر پشت برنامه نویسی آشنا می شویم. مفاهیمی مانند حلقه، دستورات کنترلی، دستور پرش و غیره را می آموزیم.

2 – Tutorials that teach JavaScript

در این دوره سایت هایی رو متناسب با رنج سنی دانش آموزان معرفی می کند. به طور مثال برای کودکان و نوجوانان دوره ابتدایی و راهنمایی codeavengers را معرفی می کند. همچنین برای نوجوانان دبیرستانی codecademy را معرفی می کند.

آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان را از بین زبان های برنامه نویسی بیان کردیم. از دل یادگیری برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان و زبان ++c برای پیشرفت آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان بهره ببرید.

مسابقات برنامه نویسی کودکان و نوجوانان

مسابقات برنامه نویسی نوجوانان

در مسیر آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان بهتر است از مسابقات برنامه نویسی استفاده شود. مسابقات برنامه نویسی انگیزه خوبی به کودکان و نوجوانان می دهد. اما شرکت در مسابقات برنامه نویسی به منظور یافتن شغل اشتباه است. مسابقات برنامه نویسی یکی از راه های ورود به کسب و کار است. در نتیجه هدف خود را از مسابقات برنامه نویسی محدود به کسب و کار نکنید.

کودکان و نوجوانان با شرکت در مسابقات برنامه نویسی، می توانند خودشان را محک بزنند. مشکلات شان را ببینند و آنها را برطرف کنند. کودکان و نوجوانان به این طریق می توانند سطح خودشان را بالا ببرند. همه ساله مسابقات برنامه نویسی در ایران و خارج برگزار می شود.

با شرکت در مسابقات برنامه نویسی، کودکان و نوجوانان می توانند برای خودشان، رزومه قوی تری ایجاد کنند. دو نمونه از این مسابقات که در داخل و خارج ایران برگزار می شود عبارتند از :

1 – مسابقات برنامه نویسی TOPCODER

این مسابقات در دو سطح و به صورت آنلاین برگزار می شود. سطح اول کمی ساده تر می باشد. اما سطح دوم آن حرفه ای است و زنده برگزار می شود. اگر قصد دارید در این مسابقات شرکت کنید. نرم افزار arena را نصب کنید و در مسابقات ثبت نام کنید.

2 – مسابقات برنامه نویسی بیان

مسابقات جذاب برنامه نویسی بیان به صورت فردی و آنلاین است و در سه دوره متوالی برگزار می شود.

نمونه های موفق برنامه نویس نوجوان

سه برنامه نویس بزرگ جهان که از سنین کودکی و نوجوانی برنامه نویسی را شروع کردند، برایتان آوردیم. تا ببینید ثمره ی برنامه نویسی در کودکی و نوجوانی، چگونه در بزرگسالی خود را نشان می دهد.

آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان را از بین زبان های برنامه نویسی بیان کردیم. ایرانیان سایبر شما را در یادگیری کدنویسی کمک می کند. با اسفاده از کتاب آموزش برنامه نویسی برای کودکان پیشرفت کنید.

از دل آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان و زبان ++c برای پیشرفت آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان بهره ببرید.

برنامه نویسی نوجوانان

1 –  ایلان ماسک

من زمانی که بچه بودم آموختم که چگونه برنامه نویسی کنم. در ۱۰ سالگی اولین کامپیوترم را خریداری کردم و در ۱۲ سالگی اولین برنامه تجاری خود را فروختم. ایشان مدیرعامل شرکت تسلا و اسپیس ایکس هستند.

2 – بیل گیتس

اولین بار وقتی ۱۳ سال داشت و در مدرسه  لیک ساید درس میخواند به برنامه نویسی علاقه نشان داد. بعد ها در دانشگاه به جای پیگیری رشته اصلی، به دانبال علاقه اش رفت و در ادامه مسیر زندگی اش  شرکت مایکروسافت را تاسیس کرد.

3 – امیرسام بهادر

از سنین کودکی با برنامه نویسی آشنا شد. ایشان یکی از معروفترین جاواکاران در ایران است. همچنین از مدرسان به نام جاوا برای بزرگسالان است.

شاید این سوال ها به ذهن شما هم رسیده باشد!

بهترین زبان برای شروع برنامه نویسی نوجوانان کدام است؟

ما زبان برنامه نویسی ++C را توصیه می کنیم. ما در دوره مبانی کامپیوتر و برنامه نویسی به آموزش ++C می پردازیم. در این دوره تمرکز بر روی آشنایی با اصول برنامه نویسی است. تا دانش آموز بتواند با زبان های مختلف برنامه نویسی ارتباط برقرار کند.

آیا آموزش رایگان کامپیوتر برای کودکان زیر 12 سال دارید؟

بله، به جهت آماده سازی کودکان و نوجوانان برای ورود به دنیای برنامه نویسی، ایرانیان سایبر اقدام به آموزش رایگان کامپیوتر برای کودکان زیر 12 سال نموده است. این آموزش ها به صورت 51 کلیپ اختصاصی از سطح ساده تا پیشرفته در نظر گرفته شده است.

تفاوت ایرانیان سایبر با دیگر آموزشگاه ها در چیست؟

برنامه درسی ما بلند مدت و با هدف آماده سازی نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ سال، جهت کار در دنیای برنامه نویسی است. ما با ترکیب کلاس های خصوصی و فیلم های با کیفیت دانش آموزان را جهت موفقیت در آینده آماده می کنیم. همچنین گارانتی 100 % یک ماهه بدون قید و شرط داریم.

آیا برای شرکت در دوره ها حتما باید ساکن ایران باشیم؟

خیر، ایرانیان سایبر از تمام کودکان و نوجوانان ایرانی مقیم کشورهای دیگر پشتیبانی به عمل می آورد. برای نمونه دانش آموزی از آمریکا داریم و اصلا نگران بعد جغرافیایی نباشید.

آیا تدریس خصوصی کامپیوتر به زبان انگلیسی هم دارید؟

بله تدریس خصوصی کامپیوتر به زبان فارسی یا انگلیسی هم توسط ایرانیان سایبر برای کودکان و نوجوانان ارایه می شود.

تفاوت ایرانیان سایبر با دیگر آموزشگاه ها در چیست؟

برنامه درسی ما بلند مدت و با هدف آماده سازی نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ سال، جهت کار در دنیای برنامه نویسی است. ما با ترکیب کلاس های خصوصی و فیلم های با کیفیت دانش آموزان را جهت موفقیت در آینده آماده می کنیم.

معمولا با سرچ هایی که می کنم به بهترین جواب نمی رسم، چیکار کنم؟

مهارت سرچ کردن، کم کم با تمرین افزوده می شود. پس خیلی نگران نباشید. می توانین از لینک های پیشنهادی گوگل، که در پایین صفحه می آید استفاده کنین. انشااله یک مقاله درباره نحوه سرچ کردن در سایت قرار می دهیم.

بهترین زبان برای شروع برنامه نویسی نوجوانان کدام است؟

ما زبان برنامه نویسی ++C را توصیه می کنیم. ما در دوره مبانی کامپیوتر و برنامه نویسی به آموزش ++C می پردازیم. در این دوره تمرکز بر روی آشنایی با اصول برنامه نویسی است تا دانش آموز بتواند با زبان های مختلف برنامه نویسی ارتباط برقرار کند.

دانشجویان و خانواده های عزیز ایرانیان سایبر

با بیان نظرات خود  ایرانیان سایبر را در ارایه خدمات بهتر یاری کنین

دوره های برنامه نویسی صفر تا صد ایرانیان سایبر

مشاور کودکان و نوجوانان برای برنامه نویسی در ایرانیان سایبر

از مشاوره رایگان ایرانیان سایبر بهره مند شوید

مشتاق نظرات و پیشنهادات شما هستیم 
همین الان با ما تماس بگیرید
021-28427843
مشاور کودکان و نوجوانان برای برنامه نویسی در ایرانیان سایبر

از مشاوره رایگان ایرانیان سایبر بهره مند شوید

مشتاق نظرات و پیشنهادات شما هستیم 
همین الان با ما تماس بگیرید
021-28427843

محتوای مقاله

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید

17 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • سلام
  من ۱۴ساله ام و می خواهم در این کلاسهc++ شرکت کنم.
  بعد دوره آموزشی می‌توان خودم بازی بسازم؟

  • سلام وقت بخیر
   دوره مبانی برنامه نویسی سی پلاس پلاس اولین دوره از 10 دوره ترمیک ایرانیان سایبر می باشد. شما با شرکت در این دوره با الفبای برنامه نویسی آشنا می شوید و انشالله بعد از آن می توانید زبان های کاربردی تر یاد بگیرید. برای بازی سازی معمولا تیم وجود دارد و یک تیم روی ساخت بازی کار می کند و شما باید برای رسیدن به این مهم مهارت های خود را بالا ببرید.

 • خوش به حال اونایی که پول دارند و پدر و مادرشان همراهی شان میکنند 🙁
  به من که 14 سال دارم حتی پول تو جیبی هم نمیدهند و اصلا علاقه مند به اینکه من وقتم را در فضای مجازی بگذارنم نیستن

  • سلام وقتتون بخیر و خوشی
   اگر واقعا میخوای برنامه نویسی رو یاد بگیری! برو به صفحه تماس با ما و معرفی کن خودت رو، ما اینجا نیروی نوجوان هم می گیریم، به ازای کاری هم که میکنی میتونی درآمد داشته باشی، هم خرج آموزشت درمیاد و هم خرج پول تو جیبی! روزی رسون خداست! از تو حرکت از خدا برکت!

دیدگاهتان را بنویسید