ثبت نام
پایتون

دوره برنامه نویسی پایتون

پایتون جزو محبوبترین زبان ها برای آموزش برنامه نویسی به کودکان است. ما به آموزش زبان برنامه نویسی پایتون در سه ترم برای کودکان می پردازیم. برای شرکت در این دوره کودکان باید تا حدی با زبان انگلیسی آشنا باشند، چرا که کدنویسی به زبان انگلیسی انجام می شود.

ویژگی دوره برنامه نویسی پایتون

این دوره برنامه نویسی در سه ترم (سه ماهه) ارایه می شود که در آن زبان برنامه نویسی پایتون به کودکان آموزش داده می شود. هر هفته بچه ها دو جلسه 60 دقیقه ای دارند.

سرفصل های دوره پایتون

معرفی پایتون

نصب نرم افزارها

انجام محاسبات با پایتون

معرفی عملگرها

بررسی اولویت عملگرها

آشنایی با متغیرها

کار با رشته

کار با لیست

کار با تاپل

مثال های ترکیبی و متنوع

نقاشی کشیدن و ترسیم اشکال هندسی با turtle

آشنایی با دستورات شرطی

ترکیب شرط ها

تفاوت انواع داده های عددی و رشته ای و تبدیل انواع

مثال های متنوع

دوره برنامه نویسی پایتون چکونه است؟

شروع کار با پایتون، ابتدا مطمئن شوید که مهارت های برنامه نویسی دوره برنامه نویسی پایتون اولیه را دارید. ممکن است وسوسه انگیز باشد که ابتدا در کدنویسی برخی از اسکریپت های تجزیه و تحلیل داده ها غوطه ور شوید، 

اما اگر ابتدا اصول اولیه را یاد بگیرید، کار شما بسیار بهتر خواهد شد. اگر در برنامه نویسی تازه کار هستید، با خواندن Automate the Boring Stuff with Python توسط Al Sweigart شروع کنید.

 برای یادگیری خاص در مورد تجزیه و تحلیل داده ها با پایتون، Python for Data Analysis نوشته William McKinney را بخوانید. من همچنین خواندن کتاب های اضافی یا گذراندن دوره های آموزشی دوره برنامه نویسی پایتون در مورد 

ابزارها و چارچوب های خاصی را که قصد استفاده از آنها را دارید توصیه می کنم. علاوه بر این، من توصیه های خود را به هر همتا در جامعه علمی شما که توصیه هایی دارند ارائه می کنم.

 

من یک تستر نرم افزار هستم چگونه می توانم یادگیری پایتون را برای اتوماسیون شروع کنم؟

پایتون یک زبان عالی برای اتوماسیون تست است. اگر یک آزمایش‌کننده دستی هستید که قبلاً برنامه‌نویسی انجام نداده‌اید، قبل از یادگیری نحوه انجام اتوماسیون، روی یادگیری نحوه کدنویسی تمرکز کنید. 

توصیه ای که در بالا برای تازه کارها دادم را دنبال کنید. هنگامی که مهارت های اولیه پایتون دوره برنامه نویسی پایتون را دارید، pytest را یاد بگیرید، محبوب ترین و مسلما بهترین چارچوب تست برای پایتون.

 خواندن راهنمای شروع سریع pytest توسط Bruno Oliveira یا Python Testing with pytest توسط Brian Okken را توصیه می کنم. اگر می خواهید در مورد توسعه تست محور با برنامه جنگو بیاموزید، کتاب بز نوشته هری پرسیوال را بررسی کنید.

 

 آیا راه های خوبی برای یادگیری پایتون وجود دارد؟

آره! پایتون یک زبان عالی دوره برنامه نویسی پایتون برای کودکان و همچنین بزرگسالان است. منحنی یادگیری آن کم است، اما هنوز هم قدرت زیادی دارد. No Starch Press چند کتاب پایتون را به طور خاص برای کودکان منتشر می کند.

 کیت های پروژه از Adafruit و Raspberry Pi یک راه عالی دیگر برای بچه ها هستند تا با پروژه های سرگرم کننده دست خود را کثیف کنند. اگر می خواهید با ساخت بازی یاد بگیرید، Arcade Academy یا PursuedPyBear را بررسی کنید.

 بسیاری از کنفرانس‌های پایتون رویدادهای «کدنویسان جوان» را نیز برگزار می‌کنند که بچه‌ها را تشویق می‌کند بیایند و کارهایی را با پایتون انجام دهند.

 

آیا باید پایتون، جاوا اسکریپت، جاوا یا زبان دیگری را یاد بگیرم؟

هر زبان برنامه نویسی دارای مزایا و معایبی است، اما عامل اصلی در انتخاب زبان دوره برنامه نویسی پایتون باید چیزی باشد که شما قصد توسعه آن را دارید. به‌عنوان مثال، قسمت‌های جلویی برنامه‌های وب به جاوا اسکریپت نیاز دارند،

 زیرا مرورگرها از جاوا اسکریپت استفاده می‌کنند و نه از زبان‌های دیگر. جاوا در همه جا برای چندین برنامه مانند سرویس های پشتیبان و برنامه های اندروید محبوب است. 

سی شارپ یک پایه اصلی برای توسعه دات نت مایکروسافت است. پایتون در توسعه وب، زیرساخت، اتوماسیون و علم داده برتری دارد.

 

اگر در برنامه نویسی تازه کار هستید دوره برنامه نویسی پایتون و فقط می خواهید از جایی شروع کنید، من به شدت پایتون را توصیه می کنم. در مقایسه با سایر زبان های برنامه نویسی، یادگیری آن آسان است. 

همانطور که مهارت های خود را افزایش می دهید، پایتون با شما رشد می کند زیرا بسته های زیادی دارد. شما همچنین می توانید انواع علاقه مندی ها را در جامعه پایتون کشف کنید

 زیرا پایتون در بسیاری از دامنه ها محبوب است. این روزها، شما دوره برنامه نویسی پایتون نمی توانید در یادگیری پایتون اشتباه کنید!

آشنایی با loop

مثال های متنوع از انواع حلقه ها

معرفی تابع و اجزای آن

معرفی scope

استفاده از ماژول ها در پایتون

مثال های گوناگون

استفاده از کلاس ها و اشیا به صورت ساده و مقدماتی

آشمایی با توابع داخلی پایتون

کار با فایل ها

کار با ماژول های پرکاربرد پایتون

ایجاد واسط کاربری با tkinter

ایجاد بازی با پایتون

جلسات هفتگی

  24 جلسه (5 الی 8 نفر)  60 دقیقه ای

زمان دوره

هر ترم در مدت سه ماه برگزار می شود.

گام پایانی

برنامه نویسی پایتون

گارانتی

4 جلسه گارانتی بی قید و شرط

تخفیف عضویت

تا 15% تخفیف برای اشتراک 6 ماهه

اشتراک ماهانه

هزینه ماهانه 890 هزار تومان

ثبت نام دوره برنامه نویسی کودکان

برنامه نویسی کودکان هیچ پیش نیازی ندارد. دانش آموزان با ثبت نام در برنامه نویسی کودکان، در اولین گام به آموزش اسکرچ می پردازند، سپس به اپ اینونتور می رسند و در پایان به یادگیری پایتون می پردازند.

من یک مهندس نرم افزار هستم چگونه دوره برنامه نویسی پایتون می توانم سریع پایتون را انتخاب کنم؟

اگر از قبل نحوه کدنویسی را می‌دانید، و فقط باید پایتون را برای پروژه‌ای در حین کار انتخاب کنید، نگران نباشید. پایتون بسیار سریع به دست خواهد آمد. وقتی چند سال پیش پایتون را دوباره یاد گرفتم

، کتاب برنامه‌نویسی پایتون را در ویکی‌بوک‌ها خواندم. دوره برنامه نویسی پایتون نیز منابع خوبی برای یادگیری سریع با مثال هستند. هنگامی که زبان را مرور کردید،

 احتمالاً باید بسته ها و چارچوب های خاص پروژه خود را یاد بگیرید. برخی از پروژه ها اسناد بهتری نسبت به سایرین دارند. به عنوان مثال، جنگو و pytest دارای اسناد عالی آنلاین هستند.


من یک دانشمند هستم آیا باید استفاده از پایتون را شروع کنم، و اگر چنین است، چگونه؟

دانشمندان داده اولین جامعه علمی بودند که پایتون را به تعداد زیاد پذیرفتند، اما اکنون دانشمندان دوره برنامه نویسی پایتون همه رشته ها از آن برای تجزیه و تحلیل داده ها و تجسم استفاده می کنند.

 من شخصاً یک دانشمند محیط زیست و یک ویروس شناس را می شناسم که هر دو در چند سال گذشته شروع به استفاده از پایتون کرده اند. 

در مقایسه با زبان‌های دیگر مانند R و Julia، پایتون به سادگی کاربران، بسته‌های بیشتر و پشتیبانی بیشتری دارد. علاوه بر این، نظرسنجی توسعه‌دهندگان پایتون در سال 2018 نشان داد

 که بیش از نیمی از کاربران پایتون دوره برنامه نویسی پایتون از پایتون برای تجزیه و تحلیل داده‌ها استفاده می‌کنند. بنابراین بله، اگر شما یک دانشمند هستید، پس باید از پایتون دوره برنامه نویسی پایتون استفاده کنید!

آیا می توانم پایتون را رایگان یاد بگیرم؟

اگر خودتان انگیزه دارید و می توانید خودتان را در کار نگه دارید، باید بتوانید پایتون را به صورت آنلاین به صورت رایگان یاد بگیرید. بسیاری از دوره‌های آنلاین رایگان پایتون و منابع دیگری برای انتخاب وجود دارد، که اکثر آنها به فرمت خود گامی متکی هستند که به شما امکان می‌دهد با سرعت خودتان یاد بگیرید.

کدام اپلیکیشن برای پایتون بهتر است؟

Learn Python یکی از بهترین برنامه های کدنویسی برای علاقه مندان به علم داده برای یادگیری پایتون است. این برنامه که فقط در اندروید موجود است، آموزش‌های اولیه و درس‌های کوتاه پایتون، انواع داده‌ها، ساختارهای کنترل، برنامه‌نویسی کاربردی و موارد دیگر را پوشش می‌دهد.

آیا پایتون برای کار کردن کافی است؟

ممکن است پایتون برای یافتن شغل کافی باشد، اما بیشتر مشاغل نیازمند مجموعه‌ای از مهارت‌ها هستند. تخصص لازم است، اما تطبیق پذیری فنی نیز مهم است. به عنوان مثال، ممکن است برای نوشتن کد پایتون که به پایگاه داده MySQL متصل می شود، شغلی پیدا کنید. برای ساخت یک برنامه وب، به جاوا اسکریپت، HTML و CSS نیاز دارید.


دوره برنامه نویسی پایتون
phyton

کارگردان: برنامه نویسان

تاریخ ایجاد شد: 2022-04-12 15:51

امتیازدهی ویرایشگر:
4.98