ایرانیان سایبر

ایرانیان سایبر
منو
صفحه اصلی
ثبت نام
برنامه نویسی اسکرچ چیست

آموزش ساخت بازی در اسکرچ

سرفصل‌های مقاله

برای اینکه بخواهیم با آموزش ساخت بازی در اسکرچ آشنا شویم ابتدا باید با مفهوم اسپریت، ساخت بازی در اسکرچ انواع بازی ها در اسکرچ و همچنین رابط های اسکرچ آشنا شویم و بعد به آموزش ساخت بازی در اسکرچ بپردازیم.

اسپریت در آموزش ساخت بازی در اسکرچ  هر شیئی است از شخصیت هایی مانند مردم یا حیوانات گرفته تا وسایل، مانند گیتار و حتی یک دکمه قابل کلیک. همه این موارد توسط کد و بلوک های کد کنترل می شوند.

هر پروژه ی جدید اسکرچ همراه با یک اسپریت است که قبلا در برنامه بارگذاری شده است ساخت بازی در اسکرچ و یک کتابخانه از گزینه های اضافی برای انتخاب وجود دارد. از آنجا، بچه ها می توانند اسپریت را تغییر دهند، اسپریت بیشتری اضافه کنند و غیره.

برای شروع آموزش بازی سازی در اسکرچ روی عکس زیر کلیک کنید.

پیکان راهنما

ساخت بازی اسکرچ

پیکان اشاره بالا

انواع آموزش ساخت بازی در اسکرچ

بازی های کلیکی: در یک بازی کلیکی از انواع آموزش ساخت بازی در اسکرچ ، بازیکنان روی اسپریت روی صفحه کلیک می کنند تا در هر اقدام موفق امتیاز کسب کنند.

بازی های تعقیبی: یک اسپریت را کنترل کنید و آن را به اطراف حرکت دهید تا امتیاز کسب کنید. ساخت بازی در اسکرچ شاید اسپریت شما یک کوسه باشد که در حال تعقیب ماهی است و هر بار که با یکی در تماس است، امتیاز کسب می کند.

بازی های پنگ: همه پنگ بلدند، درست است؟ در این تجربه ساده و در عین حال سرگرم کننده از آموزش ساخت بازی در اسکرچ ؛ بچه‌ها می‌توانند با استفاده از ماوس بازی بسازند تا پارو را هدایت کند و توپ را به سمت حریف برگرداند. در ادامه مقاله آموزش ساخت بازی در اسکرچ شما را به دیدن فیلم معرفی ایرانیان سایبر دعوت می کنیم.

پیشنهاد می کنیم مقاله برنامه نویسی اسکرچ را مشاهده کنید.

انواع رابط های اسکرچ

منوی فایل(File menu): در اینجا می توان بازی ها را ذخیره کرد (در حساب اسکرچ یا رایانه) و فایل های پروژه را بارگذاری کرد.

تب کد(Code Tab): جایی است که تمام بلوک های کد در آن نگهداری می شوند. سازندگان می توانند بلوک های کد را به اسپریت ها و پس زمینه ها برای انیمیشن صحنه های خود اضافه کنند.

تب ( Costumes Tab): اینجا جایی است که می توان اسپریت های اسکرچ و لباس های آنها را ایجاد و ویرایش کرد.

تب صوتی(Sounds Tab): اینجا جایی است که فایل های صوتی اسپریت را می توان اضافه و حذف کرد.

نام پروژه(Project Name): اینجا نام پروژه ها است.

منطقه کدگذاری(Coding Area): این جایی است که بلوک های کد برای ایجاد انیمیشن های اسپریت قرار میگیرند.

پرچم سبز (شروع) (Start): دکمه پرچم سبز یا دکمه شروع برای اجرای کد استفاده می شود.

پیش نمایش بازی(Game Preview): این پنجره صحنه – یا بازی – را نشان می دهد که سازندگان می توانند کد خود را پیش نمایش کنند و به سرعت ببینند که تغییرات در کد چگونه بر بازی تأثیر می گذارد.

حساب(Account): اگر با یک حساب به اسکرچ وارد شوید، این منو شما را به صفحه «موارد من(My Stuff)» می برد که در آن همه پروژه ها نگهداری می شوند.

اسپریت(Sprite): اسپریت ها در پنل اسپریت نگهداری میشوند. با کلیک بر روی هر اسپریت می توانید بلوک های کد متصل به آن را ویرایش کنید.

پس زمینه(Backdrop): پس زمینه هنر پس زمینه برای صحنه است.

اسپریت را انتخاب کنید(Choose a Sprite): با این دکمه در گوشه سمت راست پایین، می توان اسپریت جدید را به صحنه ها اضافه کرد.

در حالی که موارد فوق باید نسبتاً ساده باشد، زمانی که بچه‌ها در آموزش ساخت بازی در اسکرچ دست به کار شوند، همه چیز واقعاً شروع به جمع شدن می‌کند.

بنابراین، بیایید همه چیز را در آموزش ساخت بازی در اسکرچ کنار هم بگذاریم: طوفان فکری، ایجاد و سفارشی کردن اولین بازی فرزندتان در اسکرچ.

هدف اصلی آموزش ساخت بازی در اسکرچ چیست؟

انواع بازی اسکرچ

با فکر کردن به انواع آموزش ساخت بازی در اسکرچ ذکر شده در بالا، برخی از اهداف ممکن است شامل موارد زیر باشد:

کلیک کردن بر روی ماوس، افتادن یا حرکت دادن آیتم های روی صفحه با ماوس کامپیوتر تا حد امکان امتیاز کسب کنید.

یا با کشیدن اشیاء روی صفحه از قسمتی از صفحه به قسمت دیگر، آنها را جمع آوری کنید. شاید این در حال جمع آوری یک گروه از جوجه هایی است که از قفس فرار کرده اند.

شاید هدف آموزش ساخت بازی در اسکرچ پیشرفت در سطوح باشد زیرا بازیکنان یک داستان تعاملی را با انتخاب مسیرها یا شاخه‌های مختلف برای کاوش تجربه می‌کنند. برای مثال، می‌توان از بازیکنان پرسید که کجا می‌خواهند بروند، بین ساحل یا پیست اسکی انتخاب کنند، و سپس در نهایت بر اساس انتخاب‌شان، تجربیات متفاوتی را تجربه کنند.

پیشنهاد می کنیم مقاله اسکرچ جونیور چیست را مشاهده کنید.

سطح سختی بازی اسکرچ چقدر خواهد بود؟

بازی بسیار آسان ممکن است در ابتدا سرگرم کننده باشد، اما می تواند به سرعت قابلیت پخش مجدد را از دست بدهد. و البته، یک بازی خیلی سخت ممکن است منجر به تکرار بازی شود، اما در نهایت به ناامیدی منجر شود. باید تعادل وجود داشته باشد.

هدف؟ یک بازی خوب همه جانبه است. درگیر بودن به اندازه کافی چالش برانگیز است، اما نه آنقدر چالش برانگیز که غیرممکن باشد. این بازیکنان را به ادامه بازی برای دستیابی به امتیازات بهتر و بهتر سوق می دهد.

مراحل آموزش ساخت بازی در اسکرچ

ایده پردازی

قبل از هر چیزی مهم است که بچه ها در مورد بازی خود و آنچه می خواهند با آن به انجام برسانند فکر کنند. و حتی اگر اسکرچ یک پلتفرم مبتدی است، انجام این مراحل مهم و القای شیوه های خوب طراحی بازی در حال حاضر یک اقدام ارزشمند است.

یک پس زمینه اضافه کنید

هنگامی که کودک شما نوع بازی را که می‌خواهد بسازد بداند، ساخت بازی در اسکرچ وقت آن است که عناصر بصری را اضافه کنید! صرف نظر از نوع بازی آنها، احتمالاً به جای یک پس‌زمینه خالی، نوعی پس‌زمینه می‌خواهند. بنابراین، برای افزودن پس‌زمینه، روی دکمه «انتخاب پس‌زمینه(   در گوشه پایین سمت راست کلیک کنید تا گزینه‌های هنری پس‌زمینه پروژه را بیابید(Choose a backdrop

وقتی ماوس را روی دکمه قرار می دهید، منوی عمودی ظاهر می شود، که گزینه هایی برای آپلود برای شما دارد تا تصویر پس زمینه خود را آپلود کنید، “Surprise” که یک انتخاب تصادفی است، “Paint” برای فرزندتان را ایجاد کنید، یا “Choose” را ایجاد کنید که کتابخانه ای از پس زمینه های از قبل ایجاد شده در دسترس را نشان می دهد.

سپس بچه‌ها می‌توانند پس‌زمینه‌ای را انتخاب کنند که با موضوع بازی‌شان مطابقت دارد، ساخت بازی در اسکرچ خواه اقیانوس زیر آب برای بازی کوسه، یا زمین بیسبال، اتاق خواب و غیره.

 اسپریت را اضافه کنید

یک مرحله در آموزش ساخت بازی در اسکرچ علاوه بر پس زمینه، اسپریت عنصر حیاتی دیگر برای اولین بازی کودک شما در اسکرچ است. به عبارت دیگر، صرف نظر از انتخاب بازی، فرزند شما می‌خواهد/نیاز دارد یک اسپریت داشته باشد. و مانند پس‌زمینه، اسپریت را می‌توان سفارشی ساخت یا از میان گزینه‌های از پیش ساخته‌شده که به راحتی در دسترس هستند انتخاب کرد. از آنجایی که قبلاً نحوه ایجاد اسپریت های اسکرچ را شرح داده‌ایم، فعلاً به انتخاب یک گزینه خارج از جعبه ادامه می‌دهیم.

کافی است دوباره به سمت راست پایین صفحه نگاه کنید – نزدیک جایی که برای افزودن پس زمینه کلیک کردید و روی نماد اسپریت نگه دارید. پس از انجام این کار، مشابه گزینه های پس زمینه، منویی برای آپلود، رنگ آمیزی یا انتخاب یک اسپریت ظاهر می شود. در حال حاضر، ما یک اسپریت را انتخاب می کنیم که یک کتابخانه از گزینه ها را به نمایش می گذارد.

پیشنهاد می کنیم مقاله برنامه نویسی کودکان اسکراچ را مشاهده کنید.

افزودن کد

در این مرحله از آموزش ساخت بازی در اسکرچ ، دستورالعمل‌ها از طریق کد، یا مجموعه دستورالعمل‌هایی که ارائه می‌دهیم تا بازی به نحوی که می‌خواهیم انجام شود، کمی تخصصی‌تر می‌شوند.

اولین مرحله این است که به بازی بگویید چه زمانی شروع شود، و این کار با بلوک زمانی که (پرچم سبز) کلیک کنید انجام می شود. در اسکرچ این پرچم سبز است که تمام اسکریپت‌هایی را که در زیر آن قرار می‌گیرند شروع می‌کند و کاتالیزوری برای به حرکت درآوردن بازی ما خواهد بود.

می‌خواهیم به آنچه برای ایجاد یک بازی کلیکی ساده نیاز است نگاه کنیم. بنابراین، در پنل متغیرها، ساخت بازی در اسکرچ روی “ساخت متغیر(Make a Variable) کلیک کنید و نام آن را “امتیاز(score) بگذارید و یک مجموعه “امتیاز” را به بلوک 0 اضافه کنید. برای حفظ امتیاز یا میزان امتیازات جمع آوری شده توسط بازیکن بازی.)

تا کنون، من یک پس‌زمینه زمین بیسبال و بیسبال اسپریت اضافه کرده‌ام. بلوک های اینجا می گویند که امتیاز را روی 0 تنظیم کنید، و همچنین اندازه توپ را به 150٪ افزایش دهید، زیرا من می خواستم آن را کمی بزرگتر کنید.

اسپریت را حرکت دهید

آموزش اسکرچ برای کودکان

در مرحله بعدی از آموزش ساخت بازی در اسکرچ یک بلوک برای همیشه یک حلقه ایجاد می کند، به طوری که بیسبال بدون توقف به حرکت خود ادامه می دهد. یک بلوک برای همیشه ایجاد کنید و آن را به کد اضافه کنید. متوجه خواهید شد که بلوک ابدی به نظر می رسد که یک قطعه پازل را از دست داده است. این بدان معنی است که ما باید دستورالعمل های اضافی را برای عملکرد صحیح آن ارائه دهیم.

بنابراین، در مرحله بعد، یک سر خوردن 1 ثانیه به بلوک موقعیت تصادفی اضافه کنید، که توپ را به حرکت در می آورد! ساخت بازی در اسکرچ من همچنین یک چرخش ↻ بلوک 90 درجه و یک بلوک اگر در لبه است، جهش اضافه کرده ام.

آیا می خواهید بازی خود را در عمل ببینید؟ تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی بلوک کدی که قبلا ایجاد شده است کلیک کنید. پس از انجام این کار، شما باید اسپریت خود را ببینید! دوباره روی بلوک کلیک کنید تا انیمیشن متوقف شود

اضافه کردن سختی

در حالی که در این مثال بازی سطوح نداریم، کاری که می‌توانیم انجام دهیم این است که سختی را افزایش دهیم، یا با سریع‌تر حرکت دادن توپ، یا در این مورد، با هر بار کلیک کردن، اندازه توپ را کاهش دهیم. بنابراین، وقتی روی این sprite کلیک می‌شود، یک بلوک را به ناحیه کدگذاری اضافه کنید. (همانطور که می بینید، نمی توانید این بلوک را به بلوک هایی که قبلاً کامپایل کرده اید وصل کنید، و دلیل آن این است که ما اکنون با یک رویداد جدید سروکار داریم.) سپس مقدار را به -10 تغییر دهید، که هر بار اندازه آن 10 کاهش می یابد. زمانی که روی آن کلیک می شود.

با کلیک بر روی بلوک کد خود، دوباره به آن ضربه بزنید.

اضافه کردن صدا

در این زمان از آموزش ساخت بازی در اسکرچ ، کودک شما باید به بلوک ها و گزینه های مختلف موجود برای بازی خود عادت کند. بنابراین، بیایید کمی صدا اضافه کنیم. بلوک صدای شروع را ضمیمه کنید، و سپس روی فلش کشویی که به آن می‌گوید «پاپ» کلیک کنید. یک گزینه صدای اضافی را خواهید دید، و آن ضبط صدای خودتان است. در حال حاضر، می توانیم آن را به عنوان “پاپ” بگذاریم. اکنون، وقتی بازی انجام می‌شود و روی توپ کلیک می‌شود، می‌بینید که توپ 10 کاهش می‌یابد، و همچنین در هر کلیک صدای «پاپ» می‌شنوید.

امتیاز را افزایش دهید

یکی از موارد گم شده در آموزش ساخت بازی در اسکرچ که ممکن است متوجه شده باشید این است که تابلوی امتیاز کاملاً کار نمی کند، و دلیل آن این است که ما دستورالعملی برای این کار ارائه نکرده ایم! بنابراین، به پنل متغیرها برگردید و امتیاز تغییر را 1 بلوک بگیرید و آن را به بلوک صوتی قبلی وصل کنید.

حالا وقتی برای پخش کلیک می کنید، یک اسپریت متحرک را می بینید که با هر کلیک حجمش کم می شود، صدایی پخش می شود و امتیاز آن افزایش می یابد!

ادامه بده آموزش ساخت بازی در اسکرچ !

دستورالعمل‌های بالا در آموزش ساخت بازی در اسکرچ بخش بسیار کوچکی از کل فرصت‌ها را در هنگام ایجاد بازی‌ها ارائه می‌کنند که حداکثر سفارشی‌سازی را برای موضوع، تصاویر، دشواری و نتایج ممکن می‌سازد. به عنوان مثال، برای بردن این بازی به سطح بعدی و شاید آخرین، چرا چندین توپ بیس‌بال در اندازه‌ها و رنگ‌های مختلف ایجاد نکنید، ساخت بازی در اسکرچ جایی که وقتی یک نوع توپ امتیاز شما را افزایش می‌دهد، اما نوع دیگری کاهش می‌یابد و غیره؟

خوب در ادامه آموزش ساخت بازی در اسکرچ ، از آنجایی که ما قبلاً یک Sprite ایجاد کرده‌ایم، می‌توانیم به راحتی روی آن کلیک راست کرده و «duplicate» را انتخاب کنیم. این نه تنها Sprite را کپی می کند، بلکه تمام کدها را با آن کپی می کند!

با انتخاب کپی Sprite، اکنون می توانید بلوک ها و مقادیر خود را هر طور که می خواهید تغییر دهید. برای من، می‌خواهم این توپ را متفاوت جلوه دهم تا نشان دهم توپی «بد» برای کلیک کردن است – رنگ قرمز چطور است؟ برای تغییر ظاهر Sprite، روی تب “costumes” در گوشه سمت چپ بالا، درست در زیر منوی اصلی کلیک کنید. اکنون یک بوم را با Sprite خود خواهید دید که به شما امکان می دهد کارهایی مانند چرخش و در این مورد تغییر رنگ را انجام دهید.

همچنین قرار است به کد خود برگردم، و در جایی که با کلیک کردن، اندازه Sprite اصلی را کاهش دادم، اندازه آن را افزایش می‌دهم و به جای اضافه کردن “1” به امتیاز، می‌روم تفریق 1!

در پایان آموزش ساخت بازی در اسکرچ ، بازیکن باید روی توپ سفید کلیک کند تا امتیاز خود را افزایش دهد (در حالی که کوچک می شود) ساخت بازی در اسکرچ در حالی که از کلیک کردن روی توپ قرمز با بزرگ و بزرگتر شدن آن اجتناب می کند! گام بعدی ایجاد یک پایان برای بازی است، چه زمانی که زمان تمام شود یا زمانی که امتیاز به یک امتیاز معین برسد

اگر ایجاد یک بازی برای فرزند شما سرگرم کننده به نظر می رسد، و شما به دنبال مقدمه ای برای کدنویسی هستید، آموزش ساخت بازی در اسکرچ ورودی عالی است.

ساخت بازی در اسکرچ چیست؟

چگونه می توان یک پرش اسپرایت روی اسکرچ انجام داد؟
می‌توانیم پریدن را به‌عنوان شکل دیگری از حرکت آموزش ساخت بازی در اسکرچ در اسکرچ در نظر بگیریم، درست مانند حرکت به چپ و راست وقتی کلیدهای جهت‌نمای چپ و راست فشار داده می‌شوند. بازی ها معمولا از کلیدهای “بالا” یا “فاصله” برای پرش استفاده می کنند.

آیا Scratch برای توسعه بازی خوب است؟

Scratch یک زبان برنامه نویسی بصری است. از طریق بلوک‌های کشیدن آموزش ساخت بازی در اسکرچ و رها کردن آسان، می‌توان بازی‌ها، انیمیشن‌ها و داستان‌ها را در اسکرچ ساخت. این یک راه عالی برای یادگیری در مورد برنامه نویسی است و به طور کلی برای آموزش اصول برنامه نویسی به بچه ها استفاده می شود.

آموزش ساخت بازی در اسکرچ اما هر کسی می تواند از آن برای توسعه بازی هایی با پیچیدگی روزافزون استفاده کند.

خلاقیت می‌تواند شکل‌های مختلفی داشته باشد، از نقاشی‌های هنرمند در کتاب طراحی، نوازنده‌ای که آهنگی می‌سازد، یا حتی یک آشپز خانگی که یک غذای جدید را امتحان می‌کند. اما وقتی این “خارش خلاقانه” برای یک گیمر ایجاد می شود چه اتفاقی می افتد؟ خوب، Scratch برای همین است!

Scratch یک زبان برنامه نویسی مبتنی بر بلوک است که می تواند برای برنامه نویسی انواع بازی ها استفاده شود. این توسط یک تیم مستقر در MIT ایجاد شد تا کدنویسان جوان را تشویق کند تا توانایی های خود را گسترش دهند و چیز جدیدی بسازند.

بازی های اسکرچ بسیار متنوع هستند و هر کدام دارای عناصری هستند که آن را منحصر به فرد می کنند. وجه مشترک همه آنها مراحلی است که برای تبدیل آنها از یک مفهوم اولیه به یک بازی قابل بازی برداشته شده است. درک این مراحل اساسی کلید یادگیری نحوه ساخت بازی در اسکرچ است.

آموزش ساخت بازی با اسکرچ

مراحل بازی اسکرچ خود را بنویسید
برای بازی اسکرچ خود طراحی کنید
برای تصاویر یا کاراکترها sprites اضافه کنید
کد را به هر اسپرایت با بلوک اضافه کنید
اضافه کردن منطق با استفاده از بلوک های کد
بازی Scratch خود را تست کنید و آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید!
با انجام این مراحل می توانید بازی خود را بسازید. از ابتدا!

مرحله 1 – مراحل بازی اسکرچ خود را بنویسید
قبل از نوشتن مراحل بازی خود، مهم است که تصمیم بگیرید چه نوع بازی را می خواهید بسازید. آیا بازی شما یک بازی جمع آوری، یک بازی مسابقه یا چیز دیگری خواهد بود؟

نوع بازی اسکرچ و توضیحات بازی
همچنین مهم است که اهداف بازی خود را برنامه ریزی کنید. کاری که می خواهید بازیکن انجام دهد چیست؟ یک هدف ساده می تواند واداشتن بازیکن به جمع آوری یک آیتم برای بالا بردن امتیاز خود باشد. یکی دیگر ممکن است این باشد که تا زمانی که می توانید از سقوط موانع خودداری کنید. به عنوان سازنده بازی، شما باید انتخاب کنید که بازیکن برای برنده شدن در بازی چه کاری باید انجام دهد!

زمانی که تصمیم گرفتید چه نوع بازی و اهداف اصلی را می خواهید بسازید، می توانید شروع به نوشتن مراحل بازی خود کنید. بازیکن چگونه بازی را شروع می کند، برای رسیدن به اهداف بازی تلاش می کند و در نهایت بازی را به پایان می رساند؟

اهداف اصلی بازی اسکرچ و نحوه بازی کردن
قبل از شروع ساخت بازی خود در اسکرچ، برنامه ریزی اهداف بازی، مراحلی که برای دستیابی به آن اهداف ضروری است، و مهره های مورد نیاز برای هر مرحله، مهم هستند.

مرحله 2 – برای بازی اسکرچ خود طرحی بسازید
بازی‌های اسکرچ اغلب می‌توانند با تم‌های مختلف به خوبی کار کنند، اما شکل ظاهری بازی‌تان تأثیر زیادی بر حس کلی بازی دارد، بنابراین مهم است که در مورد طراحی بازی خود تصمیم بگیرید. Scratch پایه بزرگی از پس زمینه ها را فراهم می کند که می توانید از آنها برای شخصی سازی بازی خود استفاده کنید.

ساخت بازی ساده با اسکرچ

ساخت بازی ساده با اسکرچ

همچنین می توانید تصاویر خود را آپلود یا ترسیم کنید، متن، صداها یا هر چیزی که برای عالی کردن بازی خود نیاز دارید اضافه کنید.

عناصر طراحی
شما می توانید به سادگی یا به همان اندازه که دوست دارید در اینجا توضیح دهید. این جایی است که می توانید تصمیم بگیرید که آیا بازی شما یک تم علمی تخیلی با تکنولوژی بالا دارد یا یک تم شوالیه و اژدها قرون وسطایی. یا هر چیزی در این بین! ادامه دهید و پس‌زمینه‌های انتخابی خود را در این مرحله به Scratch اضافه کنید. ما به زودی اسپریت های خود را اضافه خواهیم کرد.

تم دایناسور خراش
طرح زمینه و طرحی را انتخاب کنید که به بازی احساس مورد نظر شما را بدهد تا لذت خود را به حداکثر برسانید!

مرحله 3 – اسپرایت یا کاراکتر را اضافه کنید
Sprites قطعاتی از بازی Scratch شما هستند که بیشترین تعامل را دارند. آنها تصاویر و اشیایی هستند که به آنها کد اضافه می کنید. Sprites شامل شخصیت بازیکن، هر دشمن، آیتم یا شخصیت خنثی است. اسپرایت هایی را انتخاب کنید که به خوبی با تم بصری شما مطابقت دارند و آنها را به بازی اضافه کنید!

به عنوان مثال، در یک بازی مجموعه، ممکن است شخصیت بازیکن، آیتم هایی که در حال جمع آوری هستند و دشمنی داشته باشید که باعث شود شخصیت بازیکن آن آیتم ها را رها کند یا بازی را به پایان برساند. هر یک از این “شخصیت ها” به یک جن مرتبط با آنها نیاز دارند، حتی اگر آن جن فقط یک سکه یا یک تکه آب نبات باشد.

اضافه کردن جن
هر چیزی که بازیکن قادر به تعامل با آن باشد باید به عنوان یک sprite اضافه شود.

مرحله 4 – کد را به هر اسپرایت با بلوک اضافه کنید
هنگامی که تصمیم گرفتید بازی خود چگونه کار می کند و صحنه را با پس زمینه و اسپرایت های خود تنظیم کردید، وقت آن است که مقداری کد اضافه کنید. هر sprite به کد خود نیاز دارد تا به آنها بگوید چگونه عمل کنند. آیا پخش کننده شما با استفاده از صفحه کلید، ماوس یا هر کدام حرکت می کند؟ آیا دشمن شما به طور مداوم به سمت شخصیت بازیکن شما حرکت می کند یا آنها در یک الگوی ثابت حرکت می کنند؟ آیا سکه هایی که بازیکن جمع آوری می کند در اطراف صفحه حرکت می کنند یا ثابت هستند؟

اضافه کردن کد به sprites
تصمیمات خود را بگیرید و سپس تعدادی بلوک Scratch را به قسمت کدگذاری بکشید تا همه چیز حرکت کند!

مرحله 5 – منطق را با استفاده از بلوک های کد اضافه کنید
منطق بازی چیزی است که بازی را تبدیل به یک بازی می کند. منطق بازی تمام کدنویسی است که به اسپرایت های مختلف در بازی اجازه می دهد تا با یکدیگر تعامل داشته باشند. بازیکن چقدر باید به آن سکه نزدیک باشد تا بتواند آن را جمع کند؟ وقتی بازیکن سکه را جمع می کند چه اتفاقی می افتد؟ آیا نمره بالا می رود؟ آیا اتفاق دیگری می افتد؟

آن دشمن چطور؟ وقتی بازیکن شما را لمس می کند چه اتفاقی می افتد؟ امتیاز بازیکن را انجام می دهد

ساده ترین بازی برای ساخت در ابتدا چیست؟

Forest of Danger اولین بازی ما در 3 بازی برتر ما برای مبتدیان Scratch است. این یک بازی ساده است که به دانش آموزان می آموزد که چگونه جن ها را در اطراف صفحه نمایش در فضا حرکت دهند.

چگونه کدنویسی با اسکرچ را یاد بگیرم؟

یک پروژه جدید شروع کنید. برای کدنویسی در اسکرچ، ابتدا صفحه اسکرچ را در MIT باز کنید. بلوک های کد را بکشید. بلوک های کد در سمت چپ صفحه نمایش هستند. روی sprites کلیک کنید تا برای آنها کدنویسی کنید. روی هر اسپرایت کلیک کنید تا برای آن اسپرایت خاص کد کنید.

محبوب ترین پروژه اسکرچ چیست؟

محبوب ترین پروژه Scratch Appel (نسخه 1. 4) نام دارد. این نوع بازی در ژانری است که به پلتفرمر معروف است که بازی ویدیویی Super Marios Bros در سال 1985 رایج شد.

آموزش ساخت بازی در اسکرچ
آموزش ساخت بازی در اسکرچ

کارگردان: 1256 رأی

تاریخ ایجاد شد: 2021-12-28 13:38

امتیازدهی ویرایشگر:
4.9