ثبت نام
آموزش ICDL  برای کودکان

مزایا آموزش ICDL برای کودکان چیست؟

سرفصل‌های مقاله

امروزه آموزش ICDL برای کودکان در جهان و حتی در ایران پیشرفت به خصوصی دارد. به طوریکه اغلب خانواده ها یک بار هم که شده به آموزش ICDL برای کودکان خود فکر کرده اند. اما اکنون این سوال پیش می آید که آموزش ICDL برای کودکان ضرورت دارد؟ و یا آموزش ICDL  برای کودکان مزایایی دارد؟ در ادامه با مقاله آموزش ICDL برای کودکان ایرانیان سایبر همراه باشید:

برنامه های آموزش ICDL برای کودکان چیست؟

برنامه های ICDL و آموزش ICDL برای کودکان، برای هرکسی است که مایل است در استفاده از کامپیوتر و برنامه های معمول کاملاً مهارت داشته باشد. مهارت های کامپیوتری افراد در هر سنی را قادر می سازد تا تکنولوژی را برای بهبود زندگی شخصی و حرفه ای خود درک کرده و از آن استفاده کنند.

پیشنهاد می کنیم مقاله آموزش کامپیوتر به کودکان را مشاهده کنید.

ICDL برای مدارس (آموزش ICDL برای کودکان)

ECDL/ICDL (گواهی اروپایی/بین المللی سواد دیجیتال) یک گواهی بین المللی شناخته شده است. آموزش ICDL برای کودکان شامل مهارت های عملی در رایج ترین برنامه های کاربردی کامپیوتری است.

در حال حاضر، 14 ماژول ICDL و پنج گواهی در آموزش ICDL برای کودکان، ارائه می شود که نیازهای فعلی در مورد دانش و مهارت های دیجیتال را برآورده می کند. آزمون‌های Windows و MacOS در حدود 300 مکان از مدارس متوسطه، دانشگاه ‌های حرفه‌ای، مؤسسات خصوصی آموزش (بیشتر) گرفته تا شرکت‌ها و مقامات دولتی در دسترس هستند.

ICDL رزومه دانش آموزان و افراد در حال آموزش را افزایش می دهد.

با توجه به غلبه محیط های کاری مبتنی بر فناوری اطلاعات مدرن، مهارت های جامع فناوری اطلاعات و آموزش ICDL برای کودکان یک پیش نیاز ضروری برای ورود یا ورود مجدد به دنیای حرفه ای است. گسترش دامنه برنامه آموزشی شما با ارائه ICDL آن را تقویت می کند و چشم انداز دانش آموزان و شرکت کنندگان دوره شما را بهبود می بخشد.

در بسیاری از مدارس ابتدایی و متوسطه، برنامه ICDL و آموزش ICDL برای کودکان، در حال حاضر بخشی جدایی ناپذیر از برنامه درسی است، جایی که خود را به عنوان یک درس انتخابی موفق تثبیت کرده است. با توجه به ساختار مدولار، ICDL همچنین امکان کاربرد همه کاره در آموزش بیشتر را فراهم می کند.

با ارائه ماژول های ICDL و آموزش ICDL برای کودکان، مدارس و مراکز آموزش بیشتر، چشم اندازهای دانش آموزان خود را بهبود می بخشند و دامنه برنامه های آموزشی خود را تقویت و گسترش می دهند. پیشنهاد می کنیم مقاله آموزش کامپیوتر به زبان ساده را مشاهده کنید.

آموزش ICDL برای کودکان نه تنها در سنین کودکی مزایایی دارد بلکه در آینده نیز مدرک و دانش ICDL برای شخص مفید خواهدبود.

برای شرکت‌ها و سازمان‌ها، گواهی‌های ICDL تضمین می‌کند که کارکنان آن‌ها مهارت‌های مشخصی برای استفاده از پرکاربردترین برنامه‌های Office، سیستم‌های عامل و برنامه‌های کاربردی اینترنتی دارند. آزمون‌های آنلاین همچنین در فرآیند استخدام می‌توانند به عنوان ابزاری برای ارزیابی عینی مهارت‌ها عمل کنند.

بیش از 14 میلیون نفر در برنامه صدور گواهینامه بنیاد ECDL به 41 زبان در 148 کشور شرکت کرده اند و از شبکه ای متشکل از 24000 مرکز آزمون بهره مند شده اند.

مدارس و مؤسساتی که مایل به ارائه آزمون های ICDL و آموزش ICDL برای کودکان، هستند می توانند به مراکز آزمون ICDL معتبر تبدیل شوند. پس از یک دوره آموزشی یک روزه، آزمایش‌کنندگان آینده نگر ICDL می‌توانند بر آزمون‌های ICDL که توسط دانش‌آموزانشان در مراکز آزمون معتبر برگزار می‌شود نظارت کنند.

دانش آموزان با مهارت های ICT از یک تجربه آموزشی غنی بهره مند می شوند و برای زندگی، کار و یادگیری بیشتر آماده خواهند شد. مهارت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات و آموزش ICDL  برای کودکان، معلمان را قادر می‌سازد تا از فناوری به‌طور مؤثرتری در فرآیند تدریس استفاده کنند، در نتیجه به اهداف آموزشی به نحو مؤثرتری دست پیدا می‌کنند و با انجام آموزش ICDL برای کودکان، باعث صرفه‌جویی در زمان و افزایش بهره‌وری در کلاس می‌شوند.

پیشنهاد می کنیم مقاله انواع مهارت های کامپیوتری را مشاهده کنید.

مزایای آموزش ICDL برای کودکان

مزایا آموزش ICDL برای کودکان چیست؟

از دیگر مزایای آموزش ICDL برای کودکان میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

ارتباطات و همکاری کودک بهبود میبخشد. از فناوری برای به اشتراک گذاشتن وظایف و کار روی تکالیف و پروژه های گروهی استفاده می کنند. برای برقراری ارتباط با معلمان و سایر دانش آموزان از ایمیل، پیام های فوری و وبلاگ ها استفاده می کنند. در مورد موضوعات مورد علاقه دوره تحصیلی خود به جوامع مجازی می پیوندند.

دسترسی به اطلاعات و منابع را تسهیل می کند. دسترسی به اطلاعات در اینترنت برای تکمیل کار/تحصیل درسی. به محتواها و منابع مختلفی دسترسی دارند که می تواند درک بین فرهنگی را تسهیل کند. پرورش خلاقیت در دانش آموزان با استفاده از ابزارهای چند رسانه ای تعاملی.

ترویج نگرش مثبت نسبت به یادگیری مادام العمر. توانمندسازی دانش آموزان در استفاده از مهارت های فناوری اطلاعات و ارتباطات در یادگیری، آنها را درگیر و برانگیخته می کند. دانش‌آموزان را با ابزارهای تجسم، بازخورد صوتی و متنی برای توسعه درک مفهومی درگیر می کند. اجازه دسترسی به طیف وسیعی از عناصر یادگیری مبتنی بر چند رسانه ای را میدهد.

بهتر دانش آموزان را برای زندگی و نیروی کار مجهز می کند. مهارت هایی را می آموزد که دانش آموزان برای موفقیت در محیط کار و زندگی باید از آنها استفاده کنند.

ECDL / ICDL و آموزش ICDL برای کودکان، به استاندارد جهانی سواد دیجیتال در سیستم های آموزشی در سراسر جهان تبدیل شده است و به طور گسترده توسط وزارتخانه های آموزشی برای دانش آموزان و معلمان به طور یکسان پذیرفته شده است.

پیشنهاد می کنیم مقاله دوره آموزش کامپیوتر آنلاین را مشاهده کنید.

آموزش  ICDL  برای کودکان و همچنین والدین مزایایی دارد

هدف آموزش ICDL  برای کودکان

که از فایده های آن برای والدین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

به افراد در برقراری ارتباط، ارتباط و تعامل با دیگران کمک می کنید. با دوستان و خانواده ارتباط برقرار می کنید. از طریق شبکه های اجتماعی، ایمیل یا وبلاگ با جوامعی از افراد همفکر ارتباط برقرار می کنید. تعامل با استفاده از فناوری های آنلاین، به عنوان مثال، پیام های فوری، وب کم، VoIP، آموزش آنلاین، و سرگرمی. دسترسی به طیف وسیعی از اطلاعات و خدمات را فعال می کنید که می تواند زندگی را ساده کرده و در زمان صرفه جویی کند.

پیشنهاد می کنیم مقاله کتاب آموزش کامپیوتر برای نوجوانان را مشاهده کنید.

آنلاین خرید می کنید و با بهترین قیمت خرید می کنید. مدیریت حساب ها و پرداخت صورتحساب ها به صورت آنلاین. با مقامات سر و کار داشته باشید، فرم ها را ارسال کنید و اطلاعات را به صورت آنلاین از طریق خدمات دولتی پیدا کنید. افزایش اعتماد به نفس، انگیزه و پتانسیل افراد برای استفاده از فناوری. بهترین استفاده را از زمان خود داشته باشید و از رایانه خود نهایت استفاده را می برید. حساب های خانگی را به سرعت و به راحتی در صفحات گسترده ردیابی می کنید. نامه هایی با ظاهر حرفه ای ایجاد می کنید. به اخبار، اطلاعات و سرگرمی دسترسی داشته باشید.

دانش‌آموزان در مدارس اغلب بر اساس مهارت‌های تفکر سطح پایین‌تری مانند توانایی آنها در حفظ و یادآوری اطلاعات ارزیابی می‌شوند. با پیشرفت مداوم فناوری که روش یادگیری و زندگی ما را تغییر می دهد، فرزندان ما باید با جدیدترین مهارت ها مانند آموزش ICDL برای کودکان، توانمند شوند تا بتوانند با آن کنار بیایند، رقابت کنند و موفق شوند.

ما باید به آنها فرصت هایی برای تبدیل شدن به متفکران مستقل، یادگیرندگان خودراهبر ارائه دهیم(مانند آموزش ICDL برای کودکان) تا بتوانند به سرعت یاد بگیرند، انتقادی فکر کنند، ارتباط برقرار کنند و نوآوری کنند.

ICDL و آموزش ICDL برای کودکان ، با تکیه بر بیش از 20 سال تجربه خود در مهارت های ICT و با مشارکت کارشناسان آموزشی از سراسر جهان، چارچوبی برای صلاحیت فناوری اطلاعات و ارتباطات طراحی کرد که به طور مستقیم به دانش آموزان کمک می کند تا از نظر دیجیتالی و اجتماعی گرد شوند، در حالی که به طور غیرمستقیم دانش کسب می کنند تا به متفکران انتقادی، مدبر، تبدیل شوند.

و دانش آموزان با انگیزه گواهینامه آکادمیک ICDL برای دانش‌آموزان مدرسه ترکیبی از مهارت‌ها را ارائه می‌دهد که شامل کاربردهای بهره‌وری، هوش مصنوعی، ایمنی سایبری، برنامه‌ریزی پروژه، محاسبات، توسعه وب و ویرایش تصویر می‌شود.

مزایای آموزش ICDL چیست؟

گواهینامه علاوه بر اثبات مهارت‌های کسب‌شده، کیفیت آموزش را تأیید می‌کند و نشان می‌دهد که دانش‌آموزان واقعاً آنچه را که مطالعه می‌کنند قبول کرده‌اند و انگیزه‌ای برای تکمیل دوره فراهم می‌کند. "دانش آموزانی که ICDL را در مدارس خود تکمیل می کنند، شانس بیشتری برای ورود به شغل دارند."

آیا ICDL یک مدرک حرفه ای است؟

ICDL Expert Certificate – گواهینامه بین المللی دانش و توانایی های کاربر حرفه ای دارنده (تعالی دیجیتال). دارنده این گواهی می تواند از اپلیکیشن های آفیس به صورت هدفمند، موثر و در سطح حرفه ای در تمامی زمینه ها استفاده کند.

ICDL مخفف چیست؟

این گواهینامه توسط QQI (کیفیت و صلاحیت ایرلند) در سطوح چهار و پنج ارائه شد و بنیاد جامعه کامپیوتری ایرلند برای دوره گواهینامه رانندگی کامپیوتر اروپایی [در حال حاضر ICDL] گواهینامه ارائه کرد.

آموزش ICDL برای کودکان
ICDL برای کودکان

کارگردان: 2145 رأی

تاریخ ایجاد شد: 2021-12-28 14:19

امتیازدهی ویرایشگر:
4.8

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =