ثبت نام
تست استعداد برنامه نویسی

تست استعداد برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان

سرفصل‌های مقاله

یکی از مسائلی که برای پدر و مادر ها بسیار اهمیت دارد این است که آیا کودک من استعداد برنامه نویسی دارد یا خیر ؟ آیا کودک من به برنامه نویسی علاقه دارد یا خیر؟ در این مقاله تست استعداد برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان و تست علاقه به برنامه نویسی قرار داده این تا با استفاده از آن بتوانید مطمئن شوید که فزرند شما به برنامه نویسی علاقه دارد یا خیر.

تست استعداد برنامه نویسی می‌تواند ابزار بسیار خوبی برای کمک به شما باشد تا نقاط قوت خود را با مسیر شغلی هماهنگ کنید. اگر به دنبال شغل برنامه نویسی بوده اید، ممکن است بخواهید تست های استعداد برنامه نویسی را امتحان کنید.

آنها می توانند بینشی در مورد نوع مهارت هایی که برنامه نویسان به طور مرتب از آنها استفاده می کنند به شما بدهند. این آزمون ها همچنین به شما کمک می کند تا تشخیص دهید که آیا در آن مهارت ها عالی هستید یا خیر.

پیشنهاد میکنم به مشاهده مقاله آموزش مبانی کامپیوتر و برنامه نویسی بپردازید.

تست استعداد برنامه نویسی

تست علاقه به برنامه نویسی چیست؟ چگونه می توانم در برنامه نویسی خوب عمل کنم؟
در 6 مرحله آسان برنامه نویس بهتری باشید.
از تکنیک فاینمن استفاده کنید. تکنیک فاینمن یک مدل ذهنی است که به نام ریچارد فاینمن فیزیکدان برنده جایزه نوبل نامگذاری شده است. …
مهارت های نرم خود را بهبود بخشید. …
“از شکستن چیزها نترس”…
سه بار کد بنویس …
به طور کلی تعداد زیادی کد بنویسید. …
تست واحد انجام دهید چگونه با یک برنامه نویس مصاحبه می کنید؟
در مورد مصاحبه با برنامه نویسان حوزه ای از تخصص را کاوش کنید.
از آنها بخواهید چیزی را نقد کنند.
از آنها بخواهید یک مشکل را حل کنند (اما نه یک پازل).
به کد آنها نگاه کنید.
ببینید چه کتاب هایی می خوانند.
در مورد مشکل مردم بپرسید،آنها را به صورت آزمایشی بیاورید.

آیا استعداد برنامه نویسی داریم؟

تست علاقه به برنامه نویسی

برای آنکه بدانید در برنامه نویسی استعداد دارید و می توانید موفق شوید باید بررسی کنید که ویژگی های زیر در شما وجود دارد یا خیر سپس به تست استعداد برنامه نویسی بپردازید. البته فقط داشتن استعداد مهم نیست علاقه از آن مهمتر است اگر شما علاقه داشته باشید می توانید با تلاش و کوشش متخصص شوید.

1. اعتماد به نفس
یادگیری کدنویسی می تواند دشوار باشد، بنابراین باید بتوانید آن را کنار نگذارید. شما نمی توانید اجازه دهید بی حوصلگی یا ناامیدی روی شما تأثیر بگذارد. شما باید یاد بگیرید که چگونه حواس پرتی را نادیده بگیرید یا به حداقل برسانید و برای حل مشکلات فنی به دیگران وابسته نباشید.

2. مهارت های ارتباطی
کدنویس ها اغلب در تیم هایی کار می کنند که از آنها می خواهند کد بنویسند تا سایر کدنویس ها آن را درک کنند و حفظ کنند. علاوه بر این، آنها باید بتوانند مفاهیم پیچیده را با عبارات نسبتاً ساده برای غیر کدنویسان توضیح دهند.

3. حماقت ماشینی را درک کنید
کامپیوترها عقل سلیم ندارند. آنها نمی توانند خلاقانه یا مستقل فکر کنند، و فراموش کردن این موضوع به طرز شگفت انگیزی آسان است. شما باید ذهنیتی ایجاد کنید که در آن انتظار دارید رایانه فقط کاری را که شما صریحاً به آن گفته اید انجام دهد.

4. تفکر انتزاعی
از آنجایی که کد را نمی توان به صورت فیزیکی مشاهده یا اندازه گیری کرد، باید یاد بگیرید که چگونه آن را به گونه ای تجسم کنید که یک کل منسجم را تشکیل دهد. شما باید چیزها را از زوایای مختلف ببینید و از چیزهایی که ممکن است ساده به نظر برسند، نتایج تحلیلی بگیرید.

5. مدبر بودن
من اغلب به مردم می گویم که از دانشگاه گوگل مدرک گرفته ام، زیرا بیشتر چیزهایی که می دانم نتیجه جستجوی پاسخ در موتورهای جستجو مانند گوگل است. جستجوی پاسخ در اینترنت هنری است و برای هر برنامه نویسی یک مهارت حیاتی است.

6. مهارت های پایه ریاضی
در برنامه نویسی، ریاضیات پایه اجتناب ناپذیر است. شما باید مطمئن شوید که درک پایه ای از جبر و حساب دارید.

7. اشتیاق به حل مسئله
بیشتر اوقات، به عنوان یک برنامه نویس، برنامه ای را برای حل یک مشکل خاص می نویسید. اگر از حل مشکلات لذت نمی برید، از برنامه نویس بودن لذت نخواهید برد. این می تواند برای شما مشکل ساز باشد!

پیشنهاد میکنم به مشاهده مقاله آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان بپردازید.

تست استعداد برنامه نویسی

تست استعداد برنامه نویسی زیادی را برای اینکه بفهمیم در برنامه نویسی استعداد داریم یا خیر مطرح شده است که بسیاری از آن ها ویژگی های شخصیتی فرد را بررسی می کنند و نتیجه گیری می کنند این فرد می توانند با این ویژگی ها وارد حوزه برنامه نویسی شود یا خیر. ما در اینجا به بررسی تست استعداد برنامه نویسی می پردازیم که از بقیه ی تست استعداد برنامه نویسی ها متفاوت است و شاید همه ی ما در کودکی آن را تجربه کرده باشیم.

اگر ذهن شما توانایی این را دارد که از مسئله های تو در تو عبور کند و زمانی که وارد یک مسئله می شود بنواند راه خروج را پیدا کند و بداند از کجا شروع کرده که اگر نیاز بود به عقب برگردد و یک مسیر دیگری را امتحان کند می توانیم بگوییم ذهن شما آمادگی لازم را برای برنامه نویسی دارد.

در کودکی همه ی ما بارهای یک موش را از مسیرهای تو در تو به پنیر رسانده ایم در طول مسیر ممکن بارها به عقب برگشته ایم تا راه جدید را پیدا کنیم تا مسئله ی ما پایان یابد. به این نوع مسائل که از طریق الگوریتم های بازگشتی حل می شوند مسئله هزارتو یا Maze می گویند.

تست استعداد برنامه نویسی | بازی ماز

در تست استعداد برنامه نویسی بالا باید سعی کنید کودک را به آب برسانید و از بین همه ی مسیرهای ممکن مناسب ترین مسیر را انتخاب کنید. و اگر بتوانید این مسیر را پیدا کنید شما مغز فعالی دارید و می توانید به احتمال زیاد در برنامه نویسی موفق شوید.

پیشنهاد میکنم به مشاهده مقاله برنامه نویسی چیست و چه کاربردی دارد؟  بپردازید.

7 نکته و ترفند برای یادگیری سریعتر برنامه نویسی

بعد از اینکه تست استعداد برنامه نویسی را انجام دادید و متوجه شدید که علاقه به برنامه نویسی دارید حالا باید به مبحث دیگری بپردازیم.

یکی از سوالات رایج و اساسی در بین دانش آموزان یا افرادی که می خواهند کد یاد بگیرند این است که “چگونه می توانم سریع کدنویسی را یاد بگیرم و به عنوان یک برنامه نویس شغلی ایجاد کنم؟”

چه دانشجو باشید، چه فرد تازه کار یا با تجربه ای که می خواهید شغل خود را در برنامه نویسی تغییر دهید، قطعاً سعی خواهید کرد نکات و ترفندهایی را برای یادگیری سریع و مؤثر برنامه نویسی بیابید.

شغل برنامه نویسی یکی از مشاغل پردرآمد در بازار و یکی از جالب ترین مشاغلی است که افراد برای انجام آن پیدا می کنند. یادگیری کدنویسی و تسلط بر آن ممکن است برای یک مبتدی سال ها طول بکشد. بیشتر مردم قبل از اینکه واقعاً شروع کنند تسلیم می شوند.

در ابتدا، ما در مورد مفهوم یادگیری کدنویسی بسیار هیجان‌زده می‌شویم، اما بعداً در بیشتر موارد دانش‌آموزان یا مبتدیان به سرعت تسلیم می‌شوند، زیرا ادامه کار برایشان دشوار است، گیر می‌کنند و در یافتن راه‌حل برای کد با مشکل مواجه می‌شوند. . یادگیری برنامه‌نویسی یک سفر یک شبه نیست، اما آنقدرها هم که مردم در مورد آن فکر می‌کنند دشوار نیست، تنها چیزی که نیاز دارد فداکاری، اشتیاق، علاقه و قطعاً صبر است.

منابع آنلاین و آفلاین زیادی برای یادگیری کدنویسی آسان، سریع و مؤثر وجود دارد. ما نکاتی را برای یادگیری موثر و سریعتر برنامه نویسی مورد بحث قرار خواهیم داد.

 1. اصول اولیه را بیاموزید
 2. تمرین انجام دهید
 3. به اشتراک بگذارید، آموزش دهید، بحث کنید
 4. استفاده از منابع آنلاین
 5. آموزش استفاده از Debugger

یکی از راه های یادگیری سریع برنامه نویسی استفاده از آموزش آنلاین برنامه نویسی است ایرانیان سایبر به برگزاری کلاس های آنلاین برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان می پردازد.

آزمون های استعداد چیست؟
آزمون‌های استعداد برای پیش‌بینی تست استعداد برنامه نویسی شما در یک کار مشخص طراحی شده‌اند. هرکسی نقاط قوت و ضعفی دارد. هرکسی سوابق تحصیلی، علایق و سرگرمی های متفاوتی دارد. بنابراین طبیعی است که برخی چیزها برای برخی آسان تر از برخی دیگر باشد. آزمون‌های استعداد مشخص می‌کنند که آیا کسب یک مهارت جدید برای شما آسان است یا خیر.

آنها بیشتر برای پیش بینی اینکه آیا فردی در یک شغل خاص موفق خواهد شد استفاده می شود. اما، آنها همچنین می توانند ارزیابی کنند که افراد چقدر موضوعات مختلف را یاد می گیرند. آزمون های استعداد برنامه نویسی کمی از هر دو هستند. آنها برای سنجش موفقیت در برنامه نویسی طراحی شده اند و تست استعداد برنامه نویسی تعیین می کنند که چگونه می توانید مسائلی را که نیاز به دانش ریاضی و استدلال منطقی دارند حل کنید.

اگر به برنامه نویسی یا شروع مدرک علوم کامپیوتر علاقه مند هستید،برخی از آزمون های استعداد برنامه نویسی رایگان را امتحان کنید. آنها به شما نمونه مشکلاتی را که باید به عنوان یک برنامه نویس حل کنید، به شما می دهند.

آیا تست استعدادیابی برای علوم کامپیوتر وجود دارد؟

آزمون استعدادهای علوم رایانه (CSAT) ابزاری منحصر به فرد برای اندازه گیری استعدادهای ریاضی و محاسباتی خاص است که بسیار مرتبط با علوم رایانه است.

چگونه می توانم مهارت های برنامه نویسی خود را آزمایش کنم؟

در اینجا 5 راه برای بررسی مهارت های برنامه نویسی قبل از استخدام آنها وجود دارد: در مجموعه برنامه نویسان آنها جستجو کنید. هر توسعه‌دهنده پرشور، هر چند جوان‌تر باشد، باید یک مجموعه برنامه‌نویس داشته باشد. نگاهی به حساب GitHub آنها بیندازید. در مورد استفاده آنها از Stack Overflow بپرسید. کد نویسی زنده

چگونه علاقه به کدنویسی را محاسبه می کنید؟

فکر کردن به کدنویسی به عنوان یک خروجی برای خلاقیت، راهی برای کاوش بیشتر در علایق فعلی یا راهی برای رسیدن به یک هدف خاص می تواند به شما کمک کند علاقه مند شوید. پرش به داخل و امتحان کردن مقداری کدنویسی در یک گروه برنامه نویسی، یا به تنهایی با نرم افزار یا وب سایت، می تواند به شما کمک کند تا به کدنویسی علاقه مند شوید.

تست استعداد برنامه نویسی
savory 8

کارگردان: 1998 رأی

تاریخ ایجاد شد: 2021-11-29 19:42

امتیازدهی ویرایشگر:
4.9

4 دیدگاه دربارهٔ «تست استعداد برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان»

 1. سلام
  بازی هزارتو که برای تست استعداد برنامه نویسی کودکان معرفی کردید نمونه های مختلفش رو از کجا دانلود کنم؟

  1. محدثه رضایی

   سلام اگر در گوگل سرچ بزنید بازی ماز یا هزارتو می توانید انواع بازی رو دانلود کنید و انجام بدهید

 2. سلام
  به نظر شما داشتن استعداد و ای کیو بالا در برنامه نویسی چقدر مهم است؟

  1. محدثه رضایی

   ارزیابی استعداد برنامه نویسی ضروری است زیرا ارزیابی کدگذارها فرآیندی بسیار پیچیده است که عوامل متعددی را در بر می گیرد. این در حالی که پتانسیل آینده را در نظر می گیرد از تعهدات گذشته آنها فراتر می رود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 8 =