ایرانیان سایبر

ایرانیان سایبر
منو
صفحه اصلی
ثبت نام
دانلود اسکرچ فارسی برای اندروید

آموزش دانلود اسکرچ فارسی برای اندروید

سرفصل‌های مقاله

Scratch 3.0، زبان برنامه نویسی بلوک محبوب دانلود اسکرچ فارسی برای اندروید ایجاد شده توسط موسسه فناوری ماساچوست (MIT)، اکنون علاوه بر رایانه، با دانلود اسکرچ فارسی برای اندروید تلفن های هوشمند و تبلت ها نیز سازگار است. این نوآوری اصلی نسخه 3.0 نرم افزار است دانلود اسکرچ فارسی برای اندروید که بنابراین برای دستگاه های صفحه لمسی سازگار شده است.تغییر زبان.

برای دستیابی به این هدف، Scratch 3.0 مبتنی بر HTML5، CSS و Javascript است (نسخه 2.0 مبتنی بر Flash بود)، که همچنین استفاده از آن را با هر یک از مرورگرهای موجود در بازار امکان پذیر می کند و حتی به شما دانلود اسکرچ فارسی برای اندروید امکان می دهد پروژه های ایجاد شده با آن را باز کنید. 

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله برنامه نویسی اسکرچ دانلود بپردازید.

 

دانلود اسکرچ فارسی برای اندروید

این تغییر همچنین تغییرات مهمی را در رابط برنامه به ارمغان می آورد: بلوک های رنگی مشخصه آن افزایش یافته اند تا حرکت آنها در اطراف صفحه با انگشتان شما آسان تر شود.علاوه بر این، منوی گزینه ها ساده شده است و در نگاه اول موارد بسیار کمتری نسبت به قبل دارد. این بدان معنا نیست که عملکردهای کمتری دارد، زیرا می‌توان دانلود اسکرچ فارسی برای اندروید افزونه‌های زیادی را نصب کرد که به بلوک‌ها اجازه می‌دهد به عناصر فیزیکی متصل شوند.

به عنوان یک مکمل، همه تولیدکنندگان قادر خواهند بود محصولات خود را برای محصولات جدیدی که عرضه می کنند ایجاد کنند.ویرایشگر به نوبه خود به قسمت سمت راست صفحه منتقل شده است و بقیه سطح کار را برای پالت بلوک دانلود اسکرچ فارسی برای اندروید رزرو می کند. به این ترتیب انتخاب یک گزینه جدید وقفه ای در کار شما ایجاد نمی کند و می توانید در یک نگاه تمامی گزینه ها را مشاهده کنید تا مناسب ترین را انتخاب کنید.همچنین، Scratch 3.0 بیت مپ ها را به گرافیک برداری تغییر می دهد تا اجسام در صورت بزرگ شدن، پیکسل نشوند.

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله دانلود برنامه اسکرچ برای ویندوز بپردازید.

شفاف‌سازی پروژه‌های جدید، این ویژگی با بزرگ‌کردن شخصیت‌ها، خلاقیت را به برنامه می‌افزاید و آن را برای دانش‌آموزان دبستانی جذاب‌تر می‌کند.برای شروعScratch یک زبان برنامه نویسی ساده است که به کسب مهارت هایی مانند استدلال منطقی، بیان کلامی و زبانی یا هر چیزی که در تفکر محاسباتی است کمک می کند.برای برداشتن اولین قدم ها با آن، می توان دانلود اسکرچ فارسی برای اندروید از منابع بسیار متنوعی مشورت کرد. در میان آنها، کمک رسمی برنامه برجسته است.

دارای یک راهنمای گام به گام ساده در چندین زبان و علاوه بر این، مجموعه ای از کارت ها با قابلیت های مختلف و مجموعه ای از پروژه های توصیه شده برای شروع استفاده از آن .به نوبه خود، دانشگاه هاروارد ScratchED را در دسترس همه کاربران قرار داده است: ابزاری که “دانلود اسکرچ فارسی برای اندروید” شامل انجمن ها، تبادل منابع، سؤالات یا فهرستی از افراد و رویدادها است که می تواند ایده های زیادی در مورد این زبان برنامه نویسی ارائه دهد. یادگیری وظیفه ای است که همیشه مورد پسند همه نیست.

در کودکی، کنجکاوی ما را به سمت کسب دانش از همه جا سوق می دهد که گویی اسفنج هستیم. اما در یک نقطه خاص، ما علاقه خود را از دست می دهیم. از این رو برنامه نویسی برای کودکان اهمیت دارد. اگر بخواهند در آینده دانلود اسکرچ فارسی برای اندروید خود را وقف حرفه هایی کنند که به طور مستقیم یا غیرمستقیم با کد و برنامه های کاربردی مرتبط هستند، یادگیری برنامه نویسی در کودکی راه را برای آنها هموار می کند.و حتی اگر ترجیح می دهند خود را به طور حرفه ای وقف رشته های دیگر کنند.

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله دانلود زبان برنامه نویسی اسکرچ بپردازید.

یادگیری برنامه نویسی چیزی است که به عنوان مکمل و راهنمای سایر حوزه های دانش مانند ریاضیات، حل مسئله، منطق، درک مطلب، خلاقیت یا کار گروهی عمل می کند. علاوه بر این، به آن‌ها کمک می‌کند تا فناوری‌هایی را که روزانه در هر زمینه‌ای از زندگی‌مان با آن می‌بینیم، بهتر درک کنند.به هر حال، روشی برای یادگیری برنامه‌نویسی از کودکان شامل بازی است. بازی کردن دانلود اسکرچ فارسی برای اندروید را یاد بگیرید. با کشف مفاهیمی مانند شرایط، حلقه ها، توالی ها، جریان ها، الگوریتم ها، داده ها، کامپایل و غیره سرگرم شوید.

و به لطف برنامه های تلفن همراه زیر، با گوشی هوشمند یا تبلت، هر کودک یا بزرگسال می تواند برنامه نویسی را یاد بگیرد.برنامه نویسی برای کودکان، برنامه نویسی را از کودکان یاد بگیریدScratchJrاگر در مورد برنامه نویسی برای کودکان صحبت کنیم، Scratch نامی است که باید در این لیست باشد. این برنامه ای است دانلود اسکرچ فارسی برای اندروید که سال ها در مدارس و موسسات برای شروع برنامه نویسی کودکان و نه چندان کودکان از طریق محیطی که کد را از طریق آیکون ها و کارتون ها ساده و توضیح می دهد استفاده می شود.

ScratchJr نسخه Scratch برای کودکان 5 تا 7 ساله است. همچنین، به جای اینکه در رایانه شخصی یا مک در دسترس باشد، می توان از آن به طور مستقیم بر روی تبلت آی پد یا اندروید استفاده کرد. این برنامه رایگان و مملو از دانلود اسکرچ فارسی برای اندروید داستان ها و بازی های تعاملی است تا شما را از سنین جوانی با برنامه نویسی و برنامه نویسی شروع کنید.ScratchJr مشابه برادر بزرگش، به صورت گرافیکی نشان می دهد که برنامه نویسی چیست. به جای وارد کردن کد، به جای اشیا با بلوک ها و کاراکترهای رنگی کار می کند.

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله دانلود مستقیم اسکرچ بپردازید.

با ترکیب عناصر به گونه ای که انگار یک پازل است، می توانیم یک بازی یا داستان را «برنامه ریزی» کنیم.برنامه نویسی برای کودکان، برنامه نویسی را از کودکان یاد بگیریدmBlockاز چین، و با سبکی بسیار شبیه به Scratch، mBlock، اپلیکیشنی برای یادگیری برنامه نویسی از کودکان و قابل استفاده در iPad، تبلت های اندروید، گوشی های هوشمند، رایانه ها دانلود اسکرچ فارسی برای اندروید و مستقیماً از مرورگر وب ارائه می شود.عملکرد آن مانند Scratch شامل ترجمه مفاهیم برنامه نویسی به بلوک های رنگی است.

که به شما امکان می دهد دنباله ها، حلقه ها و به طور کلی برنامه با استفاده از شخصیت های دانلود اسکرچ فارسی برای اندروید متحرک به عنوان قهرمان خلق کنید.یکی از جذابیت های mBlock این است که به شما امکان می دهد محتوای ایجاد شده از طریق بازی را به صورت فایل و کد واقعی مشاهده کنید. علاوه بر این، این یک برنامه بسیار مفید برای یادگیری برنامه‌نویسی با استفاده از زبان پایتون است که یکی از محبوب‌ترین و مورد استفاده در پردازش و تجزیه و تحلیل داده‌ها، روباتیک یا تحقیقات علمی است.

مزیت دیگر استفاده از Mblock این است که به شما امکان می دهد با ربات ها و دستگاه های مبتنی بر آردوینو و micro:bit تعامل داشته باشید. راهی برای یادگیری برنامه نویسی و کشف رباتیک از سنین بسیار پایین. برای بقیه، اگرچه صفحه رسمی دانلود اسکرچ فارسی برای اندروید آن به زبان های چینی و انگلیسی است، برنامه به چندین زبان از جمله اسپانیایی یا کاتالان ترجمه شده است.برنامه نویسی برای کودکان، برنامه نویسی را از کودکان یاد بگیریدزمین های بازی سوئیفت.

Swift Playgrounds که انحصاری برای iPad و Mac است، پیشنهاد اپل برای یادگیری برنامه نویسی از کودکان است. این برای یک چیز. از طرف دیگر، این یک راه سرگرم کننده برای آشنایی با زبان برنامه نویسی Swift است که توسط خود اپل دانلود اسکرچ فارسی برای اندروید ایجاد شده و برای ایجاد برنامه های کاربردی برای iPhone، iPad، Mac، Apple Watch یا Apple TV استفاده می شود.از طریق فعالیت ها و بازی ها کم کم با مفاهیم برنامه نویسی، پویایی آن، قواعد و منطق و … آشنا می شویم.

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله دانلود پروژه اسکرچ بپردازید.

با گذشت زمان، می‌توانیم بازی‌های کاملی بسازیم یا کدی را اجرا کنیم که بعداً بخشی از برنامه‌های ما شود.یکی دیگر از مزایای Swift Playgrounds ترکیبی از بازی و یادگیری است. در همان برنامه، تئوری، عمل و ابزارهایی را برای نوشتن مستقیم کد پیدا خواهیم کرد.LightBotبرنامه نویسی برای کودکان از طریق یک دانلود اسکرچ فارسی برای اندروید ربات دوستانه و یک سری پازل. LightBot اصول برنامه نویسی را از طریق بازی آموزش می دهد. شرط ها، حلقه ها، توالی ها، فرآیندها… با هر سطح، یادگیری و بازی دست در دست و با سرعت خوبی تکامل می یابد.

برای کوچک‌ترها طراحی شده اما برای همه در دسترس است، دارای 50 سطح و 20 جایزه است که با غلبه بر چالش‌ها برنده خواهید شد. می توان از آن به تنهایی یا به صورت دانلود اسکرچ فارسی برای اندروید تیمی استفاده کرد. و اگر در هر نقطه ای گیر کردید، از کمک ربات اصلی بازی دریافت خواهید کرد.برنامه نویسی برای کودکان، برنامه نویسی را از کودکان یاد بگیریدکد نویسی SpriteBoxاز سازندگان LightBot، SpriteBox Coding یکی دیگر از بازی‌های کدنویسی برای کودکان است. 

چالش های کد دنباله ها، پارامترها، حلقه ها… حتی *مفاهیم و نحو اولیه+ زبان های برنامه نویسی محبوبی مانند جاوا یا سوئیفت را آموزش می دهد.این بازی دارای 70 پازل یا سطح در قالب یک بازی ماجراجویی یا پلتفرم می باشد. و دانلود اسکرچ فارسی برای اندروید برای ایجاد انگیزه در خود، باید 500 ستاره جمع آوری کنیم که تنها در صورت دستیابی به هدف بازی به دست می آوریم. یک پیشنهاد سرگرم کننده و سرگرم کننده که همچنین با هدف آموزش برنامه نویسی از مفاهیم و عناصر متحرک شروع شده و با نمونه کد واقعی ختم می شود.

زبان های برنامه نویسی برای برنامه های دسکتاپ و وب به سختی یادگیری شهرت دارند. هر کسی که با دانلود اسکرچ فارسی برای اندروید هر یک از زبان های سنتی مانند C++، C# یا جاوا شروع کرده باشد، می داند که این درست است و تسلط بر آن ها تنها پس از چندین سال مطالعه و استفاده منظم، حداقل برای اکثریت افراد امکان پذیر است. . با این حال، گزینه ای وجود دارد که همه چیز را آسان تر می کند. Scratch یک پلت فرم زبان متن باز ایده آل برای یادگیری برنامه نویسی در شرایط ساده است.

در این آموزش برنامه نویسی با اسکرچ، متوجه خواهید شد که این پروژه که عمدتاً کودکان را هدف قرار می دهد شامل چه چیزی است و چگونه کار می کند.Scratch یک پروژه متن باز مبتنی بر زبان برنامه نویسی به همین نام است و توسط گروه Lifelong Kindergarten، یک تیم تحقیقاتی مستقر در آزمایشگاه رسانه MIT آمریکا در کمبریج توسعه و مدیریت می شود. بودجه این پروژه تا دانلود اسکرچ فارسی برای اندروید حد زیادی توسط بنیاد ملی علوم (NSF) و اهداکنندگان داوطلبانه تامین می شود.

اولین نسخه از این زبان برنامه نویسی بصری آموزش گرا در سال 2007 منتشر شد که شامل دانلود اسکرچ فارسی برای اندروید محیط توسعه خودش بر اساس Squeak بود. نسخه فعلی این زبان مبتنی بر HTML5 و جاوا اسکریپت است و از صفحه لمسی مرورگرهای موبایل Safari و Chrome پشتیبانی می کند.برای محافظت از حریم خصوصی شما، ویدیو پس از کلیک بارگیری می شود.هدف Scratch این است که اصول اولیه برنامه نویسی را برای مبتدیان به ویژه کودکان و نوجوانان ملموس و قابل درک تر کند.

mdtujhsr 1

برای انجام این کار، از یک طرف، در Scratch تمام عناصری که می توانند مانع از شروع استفاده شهودی از آن شوند، حذف می شوند. از سوی دیگر، اهمیت زیادی به مولفه هایی داده می شود که بدون دانش برنامه نویسی می توانند باعث ایجاد دانلود اسکرچ فارسی برای اندروید انگیزه و تشویق کاربران شوند. پروژه های تمام شده را می توان در پلتفرم Scratch پست کرد و با بقیه افراد جامعه به اشتراک گذاشت. Scratch یادگیری بازیگوش را به منصه ظهور می رساند که همیشه باید در اولویت برنامه نویسی کودکان باشد.

Scratch در بیش از 150 کشور در سراسر جهان استفاده می شود و پروژه و رابط کاربری و همچنین آموزش های بسیاری به بیش از 40 زبان موجود است. علاوه بر این، این پلت فرم همیشه رایگان است، صرف نظر از اینکه در خانه یا مدرسه استفاده می شود.ویژگی برنامه نویسی با Scratch چیست؟Scratch بر اساس یک رابط کاربری گرافیکی است، بنابراین شما نیازی دانلود اسکرچ فارسی برای اندروید به تسلط بر نحو پیچیده زبان یا نوشتن کد به طور کلی ندارید. اولویت نرم افزار همانطور که قبلا اشاره کردیم ارائه مقدمه ای بر برنامه نویسی است.

بنابراین، واضح است که سهولت استفاده بر انواع عملکردها غلبه دارد. با وجود این محدودیت ها، Scratch دارای برخی از مهم ترین ویژگی های پارادایم های برنامه نویسی سنتی است که به شرح زیر است:بصری: تمام عناصر Scratch به عنوان یک عنصر گرافیکی کاربرپسند دانلود اسکرچ فارسی برای اندروید نشان داده می شوند – برای مثال، دستورات بلوک های ساختمانی هستند که به راحتی با کشیدن و رها کردن قرار داده و مونتاژ می شوند.شی گرا: برنامه نویسی با Scratch شامل کلاس ها یا سیستم های ارثی نمی شود.

با ویژگی‌هایی مانند کپسوله‌سازی داده‌ها (دسترسی کنترل‌شده به داده‌ها از طریق رابط‌های تعریف‌شده) یا چندشکلی (اشیایی که می‌توانند انواع مختلفی از داده‌ها را ترکیب کنند)، Scratch دارای عناصر برنامه‌نویسی شی‌گرا است.Imperative: برخی از اسکریپت های موجود برای برنامه نویسی با Scratch از پارادایم برنامه نویسی ضروری پیروی می کنند. اسکریپت ها تعیین می کنند که دانلود اسکرچ فارسی برای اندروید کدام اقدامات و به چه ترتیبی انجام می شود.

هر اسکریپت موجود در پروژه Scratch به محض وقوع رویداد تعریف شده در بلوکی که سر آن رخ می دهد، اجرا می شود. در صورت استفاده از بلوک «منتظر تا زمانی»، اجرای پروژه نیز می‌تواند تا زمانی که رویداد خاصی رخ دهد به تعویق بیفتد.پشتیبانی از برنامه نویسی موازی: تقسیم دانلود اسکرچ فارسی برای اندروید برنامه های کامپیوتری به اجزای فرعی فردی که اصل برنامه نویسی موازی را مشخص می کند یکی از مفاهیم اساسی Scratch است.Scratch: آموزش یادگیری برنامه نویسی.

گفته می شود که تمرین باعث عالی می شود، و همین امر در مورد برنامه نویسی Scratch نیز صدق می کند. از ابتدا، این پروژه موانع بسیار کمتری را برای مبتدیان نسبت به زبان‌های برنامه‌نویسی کلاسیک ایجاد می‌کند، اگرچه برای یادگیری نحوه استفاده و درونی‌سازی رابط کاربری و بلوک‌ها، همیشه به آموزش نیاز است. در آموزش اسکرچ زیر نحوه ثبت نام دانلود اسکرچ فارسی برای اندروید در پلتفرم را توضیح می دهیم و شما را با مهمترین عناصر رابط کاربری آشنا می کنیم. در نهایت یک پروژه نمونه را خواهیم دید.

برای نشان دادن اینکه برنامه نویسی با Scratch چیست.توجه داشته باشیداگر می خواهید به کودکان کدنویسی با اسکرچ را آموزش دهید، باید از قبل با این پلتفرم متن باز آشنا شوید. هرچه زبان و رابط کاربری را بیشتر بدانید، بیشتر می توانید دانلود اسکرچ فارسی برای اندروید به بچه های کوچک کمک کنید تا از آنها استفاده کنند.به اسکرچ بپیوندید: نحوه ثبت نام در پلتفرم برنامه نویسی به طور کلی برای توسعه پروژه با اسکرچ نیازی به ایجاد حساب کاربری نیست.

اگر ترجیح می دهید، می توانید به سادگی با مرورگر مورد نظر خود به پلتفرم Scratch دسترسی داشته باشید و روی «شروع ایجاد» کلیک کنید. با این حال، برای اینکه بخشی از انجمن دانلود اسکرچ فارسی برای اندروید بزرگ اسکرچ باشید و بتوانید ویدیوها، بازی ها و پروژه های دیگر را پس از اتمام با بقیه کاربران به اشتراک بگذارید، باید ثبت نام کرده و یک حساب کاربری ایجاد کنید.برای ایجاد آن، روی “Join Scratch” کلیک کنید و در پنجره باز شده یک نام کاربری و یک رمز عبور قوی وارد کنید.

“Join Scratch”: پنجره ای برای ایجاد یک حساب کاربری در Scratchمی‌توانید نام کاربری (تا زمانی که قبلاً اختصاص داده نشده باشد) و رمز عبوری که می‌خواهید حساب کاربری اسکرچ خود را ایجاد کنید، انتخاب کنید.پس از کلیک بر روی “بعدی”، باید دانلود اسکرچ فارسی برای اندروید برخی از اطلاعات شخصی مانند کشوری که در آن زندگی می کنید یا تاریخ تولد خود را ارائه دهید. برای تکمیل ثبت نام، در مرحله آخر یک آدرس ایمیل معتبر وارد کرده و “Create your account” را فشار دهید.

شما بطورخودکاروارد سایت خواهیدشد. آنها همچنین یک پیوند فعال سازی را برای شما ایمیل می کنند که به شما امکان می دهد پروژه های Scratch را که سایر کاربران به اشتراک گذاشته اند پست کنید و نظر دهید. نکته اگر می خواهید از Scratch برای اهداف آموزشی استفاده کنید، می توانید یک حساب معلم درخواست کنید. این نوع حساب به شما امکان می دهد کلاس ها را سازماندهی دانلود اسکرچ فارسی برای اندروید کنید، همچنین حساب های فردی دانش آموز را ایجاد و مدیریت کنید.

تیم Scratch تمام درخواست‌های حساب معلم را بررسی می‌کند و معمولاً آنها را ظرف ۲۴ ساعت تأیید می‌کند.آموزش کدنویسی با رابط کاربری Scratch:پس از ایجاد حساب کاربری و ورود به نمایه خود، چندین گزینه را در نوار منوی بالایی مشاهده خواهید کرد.برای مثال، اگر روی دکمه حساب (تصویر کوچک و دانلود اسکرچ فارسی برای اندروید نام حساب) کلیک کنید، می‌توانید نمایه خود را مدیریت کنید، مکان را تنظیم کنید، رمز عبور یا آدرس ایمیل را تغییر دهید، به خلاصه‌ای از پروژه‌های فعال خود (“موارد من”) دسترسی داشته باشید یا امضا کنید. 

آموزش برنامه نویسی با Scratch: منوی سریع برای مدیریت نمایه، حساب و پروژه های خودعلاوه بر دکمه حساب، دو دکمه دیگر برای دسترسی سریع به پروژه ها (نماد پوشه) و پیام های دریافتی (نماد پاکت) وجود دارد.نوار بالا همچنین شامل دانلود اسکرچ فارسی برای اندروید موارد زیر است:ایجاد کردن. مؤلفه مرکزی پروژه وب اسکرچ، محیط توسعه گرافیکی است که در تب «Build» قابل دسترسی است. با این ویرایشگر وب، می توانید برنامه ها را با Scratch مستقیماً در مرورگر بنویسید.

کاوش. در این بخش می‌توانید به پروژه‌های سایر کاربران دسترسی داشته باشید، نه تنها برای تکثیر یا بازی با آن‌ها، بلکه برای مشاهده تمامی کدهای برنامه‌نویسی آن‌ها با اسکرچ. پروژه هایی از نوع مشابه به اصطلاح “مطالعات” گروه بندی می شوند.ایده ها. در بخش «ایده‌ها»، می‌توانید به آموزش‌ها و راهنماهای مختلفی دسترسی داشته باشید که به شما کمک می‌کند پروژه‌های خود دانلود اسکرچ فارسی برای اندروید را توسعه دهید، به خصوص اگر به دنبال الهام هستید.

همچنین پیوندی برای دانلود برنامه Scratch (برای Windows 10، macOS، ChromeOS و Android) موجود است که به شما امکان می دهد بدون اتصال به اینترنت با Scratch کدنویسی کنید.درباره اسکرچ پیوند «درباره اسکرچ» شما را به یک دانلود اسکرچ فارسی برای اندروید صفحه اطلاعات کلی درباره پروژه اسکرچ می برد که شامل پیوندهایی به منابع دیگر برای والدین و معلمان و همچنین نکات و بخش سؤالات متداول است.ساختار ویرایشگر برنامه نویسی Scratch.

از بسیاری جهات، محیط توسعه Scratch یادآور پلتفرم‌هایی برای ایجاد صفحات وب است، که با توجه به شباهت اسکریپت‌ها به بلوک‌های ساخت، جای تعجب ندارد. علاوه بر این اسکریپت ها که اکثر عناصر قابل استفاده را تشکیل می دهند، می توان لباس ها و صداها را نیز به پروژه ها اضافه کرد که توسط قطعات نیز اعمال و کنترل می شوند. گزینه “افزودن پسوند” به شما امکان می دهد دانلود اسکرچ فارسی برای اندروید تنوع اسکریپت ها را گسترش دهید و همچنین یک مداد برای ترسیم، یک حسگر ویدئو یا یک عملکرد برای انتقال متن به گفتار داشته باشید.

Scratch انواع لباس‌ها، صداها و اسکریپت‌ها را ارائه می‌کند که می‌توانید بلافاصله در پروژه‌های خود ادغام کنید. اگر ترجیح می دهید یا نمی توانید مورد مورد نظر خود را در مجموعه پروژه پیدا کنید، همچنین می توانید اسکریپت های خود را تولید کنید و تصاویر و صداهای خود را وارد یا ضبط کنید.لباس: جان دانلود اسکرچ فارسی برای اندروید بخشیدن به شخصیت ها و اشیاءصرف نظر از اینکه چه چیزی را می خواهید با Scratch برنامه ریزی کنید، یک بازی ویدیویی، یک ویدیو، یک انیمیشن یا حتی یک بازی ساده.

نحوه دانلود اسکرچ فارسی برای اندروید

le comic، بلوک های سازنده اصلی داستان شما شخصیت ها و سایر اشیاء خواهند بود. با استفاده از تب “Costumes”، می توانید تعداد نامحدودی گرافیک را انتخاب کرده و در پروژه خود بگنجانید. می توانید از مجموعه تصاویر موجود انتخاب دانلود اسکرچ فارسی برای اندروید کنید، اشیاء را با دست بکشید یا گرافیک های ذخیره شده در رایانه خود را وارد کنید. همچنین اگر دستگاه شما دوربین دارد، می توانید عکس بگیرید.Scratch: منوی انتخاب لباس اشیاء و شخصیت ها در حالت های مختلف به شما این امکان را می دهند که بعداً دنباله هایی از حرکت ایجاد کنید.

هنگامی که لباس ها را انتخاب کردید، می توانید آنها را تغییر دهید. برای انجام این کار، شی مورد نظر خود را از منوی سمت چپ انتخاب کنید (جایی که می توانید در هر زمان با کلیک کردن روی نماد سطل زباله آن را حذف کنید)، سپس از ابزارهای موجود در ویرایشگر استفاده کنید، به عنوان مثال برای تغییر رنگ ها، دانلود اسکرچ فارسی برای اندروید حذف برخی از رنگ ها جزئیات را با پاک کن، اضافه کردن متن یا تغییر شکل شی. همچنین امکان تبدیل گرافیک به تصویر بیت مپ یا گرافیک برداری وجود دارد.

در قسمت “Costumes” نیز می توانید نام لباس را تعریف کنید که اسکریپت های مربوطه بعداً از آن به عنوان مرجع استفاده می کنند.Scratch: ویرایشگر لباس در این آموزش اسکرچ، با اعمال رنگ پر شده، ظاهر شی را تغییر می دهیم.در سمت راست پایین پنجره دکمه “انتخاب پس زمینه” وجود دارد. با این گزینه می توانید تصویر پس زمینه پروژه را تنظیم کنید. در اینجا نیز دانلود اسکرچ فارسی برای اندروید می توانید از پس زمینه های از پیش تعریف شده Scratch انتخاب کنید، تصاویر خود را وارد کنید یا از قلم مو استفاده کنید و گرافیک پس زمینه خود را ایجاد کنید.

آموزش خراش: کاراکتر تصویر پس زمینه همانند اشیاء و کاراکترها، می‌توانید هنگام برنامه‌نویسی با Scratch، تصویر پس‌زمینه را جابه‌جا یا تغییر دهید.صداها و موسیقی پس زمینه برای بسیاری از پروژه های خلاقانه، داشتن منظره صوتی مناسب دانلود اسکرچ فارسی برای اندروید به اندازه خود اشیا و شخصیت ها مهم است. منوی “صداها” رابط Scratch به شما امکان می دهد انواع صداها را اعمال و پیکربندی کنید. همانند ویجت‌ها، مجموعه‌ای از صداهای پیش‌فرض در Scratch وجود دارد که می‌توانید از طریق دکمه «انتخاب صدا» به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

از طرف دیگر، در صورت اتصال میکروفون، امکان وارد کردن یا ضبط صداها وجود دارد.منوی ضبط صدا با Scratchبه محض فشار دادن دکمه، Scratch شروع به ضبط صدای جدید می کند.صداهای درج شده را می توان با کلیک بر روی تصویر کوچک مربوطه در منوی سمت چپ انتخاب و به روش های مختلف ویرایش کرد. از جمله موارد دیگر، می توانید دنباله های انتخاب دانلود اسکرچ فارسی برای اندروید شده را برش دهید، صدا را تغییر دهید یا سرعت پخش را افزایش یا کاهش دهید.

از آنجایی که صداها نیز از طریق اسکریپت ها در پروژه Scratch ادغام می شوند، به هر یک از آنها باید یک نام منحصر به فرد اختصاص داده شود که باید در قسمت “صدا” وارد شود:آموزش Scratch: پنجره ای برای ویرایش فایل صوتی اگر می‌خواهید دنباله خاصی دانلود اسکرچ فارسی برای اندروید از بلوک صدا را برش دهید یا ویرایش کنید، می‌توانید با کشیدن دکمه سمت چپ ماوس از ابتدا به انتهای آن علامت بزنید.اسکریپت ها: هسته برنامه نویسی با Scratch.

برای یادگیری خوب برنامه نویسی با Scratch، تمرین با اسکریپت های نرم افزار بسیار مهم است. کد واقعی پشت این اسکریپت‌ها به‌محض اینکه یکی از بلوک‌ها را در پروژه رها کنید، بدون توجه به اینکه یک رویداد، تابع، عملگر یا متغیر باشد، به‌طور خودکار تولید می‌شود. به عنوان یک کاربر، می توانید روی تغییر مقادیر دانلود اسکرچ فارسی برای اندروید برخی از اسکریپت ها و ترکیب اجزای گرافیکی و صوتی مربوطه تمرکز کنید.همه اسکریپت‌های از پیش تعریف‌شده دارای یک توضیح مختصر هستند که توضیح می‌دهد برای چه هستند.

اگر می خواهید یک اسکریپت را در پروژه قرار دهید، فقط باید بلوک مربوطه را بکشید، به این ترتیب دستورات در Scratch فراخوانی می شوند، به پنجره مرکزی ویرایشگر. مقادیر یا گزینه های تعریف شده را می توان مستقیماً در بلوک دید، نوشت یا انتخاب کرد. اگر یک بلوک جدید باید مستقیماً به بلوک دیگری که قبلاً درج شده است اشاره کند، فقط باید آن را در آن قرار دهید، گویی که دانلود اسکرچ فارسی برای اندروید آنها قطعات یک پازل هستند.آموزش Scratch: امکانات مختلف برای پیوستن به اسکریپت ها.

در پنجره پیش نمایش، همیشه می توانید نسخه فعلی پروژه Scratch را ببینید و فرآیندهای اجرا شده را آزمایش کنید.توجه داشته باشید هنگام یادگیری برنامه‌نویسی با Scratch، مشکل درونی کردن قوانین نحوی یا قالب‌های نشانه‌گذاری مانند دانلود اسکرچ فارسی برای اندروید سایر زبان‌ها نیست، بلکه درک نحوه کار همه بلوک‌ها برای استفاده و ترکیب آنها به بهترین شکل است.برنامه نویسی با اسکرچ: نمونه پروژه ساده تا اینجا در این آموزش اسکرچ به مهم ترین اجزای این پلتفرم برنامه نویسی پرداخته ایم.

اکنون، ما امکاناتی را که Scratch ارائه می دهد از طریق یک مثال عینی به شما نشان خواهیم داد.اول از همه، ما یک تصویر پس زمینه برای پروژه خود خواهیم یافت. ماوس خود را روی نماد مرحله در پایین صفحه حرکت دهید.در آنجا، و روی «انتخاب پس‌زمینه» کلیک کنید. تصویر “آسمان آبی” را اعمال کنید، که بدون ایجاد دانلود اسکرچ فارسی برای اندروید هیچ تغییری از آن استفاده خواهیم کرد:تصویر پس زمینه “آسمان آبی” را خراش دهیدبرای مثال، تصویر پس‌زمینه «آسمان آبی» را از ابتدا انتخاب کردیم.

در مرحله بعد یک کاراکتر به پروژه نمونه اضافه می کنیم. برای انجام این کار، از آنجایی که در حال حاضر به جای برگه «Costumes» تب «انتخاب پس‌زمینه» را باز کرده‌ایم، روی «انتخاب شی» (پایین سمت راست) کلیک می‌کنیم. Scratch مجموعه ای از شخصیت ها را در لباس های مختلف ارائه می دهد که می توان از آنها برای شبیه سازی دنباله حرکت استفاده کرد. شکل “گربه” در دسترس دانلود اسکرچ فارسی برای اندروید است، برای مثال، در انواع “cat-a” و “cat-b”، که این تصور را ایجاد می کند که گربه در حال راه رفتن است، زمانی که آنها یکی پس از دیگری بازی می کنند.

هر چه انواع لباس‌ها برای یک شخصیت بیشتر باشد، می‌توان دنباله حرکت را با Scratch برنامه‌ریزی کرد.آموزش خراش: شی “گربه”.برنامه نویسی با Scratch به شما این امکان را می دهد که به لطف استتارها یا ژست های مختلف به یک دانلود اسکرچ فارسی برای اندروید شیء جان ببخشید.در آخرین مرحله از این مثال ساده، می خواهیم با Scratch به قلب برنامه نویسی برسیم و بتوانیم شی را کنترل کنیم. به عنوان مثال، برای اینکه گربه را مجبور کنید از چپ به راست راه برود در حالی که کلید فلش سمت راست را نگه داشته اید، اسکریپت های زیر را اضافه کنید.

در بلوک رویداد، می‌توانید هر کلیدی را که می‌خواهید مشخص کنید: در آموزش Scratch، ما فلش سمت راست را اختصاص داده‌ایم. با اسکریپت «کنترل» زیر، زمان دانلود اسکرچ فارسی برای اندروید انتظار بین تغییرات لباس را تنظیم می کنید. مقدار “0.2” را وارد کنید، به طوری که 0.2 ثانیه قبل از تغییر ظاهر جسم بگذرد، که باعث می شود حرکت طبیعی تر به نظر برسد. دنباله دستور “Appearance” برای تغییر شی از “cat-a” به “cat-b” تا زمانی که کلید فلش پایین نگه داشته شود استفاده می شود.

بلوک چهارم، بلوک “حرکت”، همچنین هنگام تغییر لباس، فیگور را به سمت راست حرکت می دهد. ما گزینه پیش فرض، ده مرحله ای را انتخاب کردیم:برنامه نویسی با Scratch: نمای اسکریپت در پروژه نمونه مقادیری که ما در این آموزش اسکرچ استفاده می‌کنیم فقط نمونه‌هایی هستند: می‌توانید تعداد مراحل دانلود اسکرچ فارسی برای اندروید یا ثانیه دیگری را برای صبر کردن برای تغییر لباس مشخص کنید.می توانید خروجی این نمونه کد کوچک را در صفحه پروژه Scratch تست کنید. فقط باید با فشار دادن کلید جهت‌نمای راست روی صفحه‌کلید، شکل را به سمت راست حرکت دهید.

پروژه اسکرچ را منتشر کنیدبه محض اینکه به Scratch ملحق شدید و حساب کاربری خود را ایجاد کردید، می توانید پروژه های برنامه نویسی خود را در این پلتفرم منتشر کنید. برای انجام این کار، گزینه “Share” را در نوار منوی بالا انتخاب کنید.در دانلود اسکرچ فارسی برای اندروید پنجره ای که باز می شود، می توانید عنوان پروژه را تغییر دهید، دستورالعمل بنویسید یا یادداشت ها و اعتبارات را اضافه کنید. علاوه بر این، بسته به اینکه می‌خواهید نظرات سایر کاربران را دریافت کنید یا خیر، می‌توانید با استفاده از نوار لغزنده، عملکرد «Comments» را فعال یا غیرفعال کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *