ساخت برنامه با اپ اینونتور

طراحی و ساخت برنامه با اپ اینونتور

آنها تقریباً هر کاری می توانند انجام دهند ساخت برنامه با اپ اینونتور و ما آنها را در هر زمان و هر مکان با خود می بریم – درست است، ما در مورد تلفن های هوشمند صحبت ساخت برنامه با اپ اینونتور می کنیم.هرکسی که دوست دارد نحوه ایجاد اپلیکیشن های کوچک را بیابد، به جای درستی آمده است.در ساخت برنامه با اپ اینونتور این ماژول توضیح می‌دهیم که برای ایجاد برنامه‌ها با App Inventor چه چیزهایی باید بدانید و چقدر برنامه‌های کمی را می‌توان برنامه‌ریزی کرد.

شرکت کنندگان به هیچ دانش قبلی نیاز ندارند، اما باید دوست داشته باشند چیز جدیدی کشف کنند.در آغاز، دانش آموزان عناصر اساسی App Inventor را یاد می گیرند و مستقیماً نحوه استفاده از آنها را امتحان می کنند. پس از آن، آنها می توانند اولین برنامه های خود را با راهنمایی گام به گام ایجاد کنند و عملکردهای جدیدی اضافه کنند.ماژول همیشه از یک رویکرد دو قسمتی ساخت برنامه با اپ اینونتور پیروی می کند. ابتدا چیدمان طراحی شده و سپس عملکرد اپلیکیشن تعریف می شود.

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله پروژه اپ اینونتور بپردازید.

 

ساخت برنامه با اپ اینونتور

در حین طراحی چیدمان، شرکت کنندگان می توانند تخیل خود ساخت برنامه با اپ اینونتور را آزاد بگذارند و تمام عناصر مختلف را امتحان کنند. در مرحله دوم، ویژگی‌های برنامه‌نویسی اولیه (مانند متغیرها، مدیریت رویداد، شرط اگر) به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود و می‌توانند بلافاصله آن را امتحان کرده و اعمال کنند. پس از تکمیل برنامه، دانش‌آموزان می‌توانند آن را با یک گوشی هوشمند یا شبیه‌ساز آزمایش کنند (یعنی برای ادامه پروژه در خانه یا مدرسه لزوماً به گوشی هوشمند نیاز نیست).

مطالب آموزشی برای توسعه اپلیکیشن در کلاس درس.آیا می خواهید با دانش آموزان خود برنامه های عالی ایجاد کنید؟در پلتفرم App Camps ما مطالب آموزشی مفیدی در مورد موضوع توسعه برنامه و نکات بسیاری برای پیاده سازی ساخت برنامه با اپ اینونتور پیدا خواهید کرد.هنگام ایجاد اپلیکیشن ها، کودکان و نوجوانان مفاهیم اولیه علم کامپیوتر و روش های برنامه نویسی را به شیوه ای بازیگوش یاد می گیرند. علاوه بر این، تفکر منطقی تشویق می شود و درک درستی از برنامه ها و برنامه هایی که در زندگی روزمره استفاده می کنیم ایجاد می شود.

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله اموزش ساخت اپلیکیشن با app inventor بپردازید.

توسعه برنامه شخصی شما همچنین مهارت های حل مسئله و پروژه را بهبود می بخشد.مفاهیم مختلف علوم کامپیوتر آموزش داده می شود: به عنوان مثال متغیرها، الگوریتم ها، عبارات شرطی، رویدادها و بسیاری موارد دیگر. شما می توانید یک نمای کلی از مفاهیم آموزش داده شده را از اینجا دانلود کنید: جزوه مفاهیم فناوری اطلاعات توسعه برنامه.توصیه می کنیم از مواد “ساخت برنامه با اپ اینونتور” رایگان از کلاس 8 به بعد استفاده کنید.معلمان در مورد مواد آموزشی برنامه ما چه می گویند؟

ما چند هفته است که با دوره توسعه اپلیکیشن کار می کنیم. دانش آموزان در حال پیشرفت عالی هستند. از مطالب دقیق، کامل و مهمتر از همه جذاب شما متشکرم!»من به تازگی دوره علوم کامپیوتر خود را شروع کرده ام و تا کنون من و دانش آموزانم مطالب ارائه شده را بسیار خوب یافته ایم. وظایف با ویدیوی مقدماتی ساخت برنامه با اپ اینونتور به راحتی قابل درک هستند، وظایف متنوع هستند، شما همیشه پیوندهای اضافی و مطالب گویا زیادی دریافت می کنید.

“به عنوان یک معلم “پسا صلاحیت” در زمینه علوم کامپیوتر، از مطالب شما بسیار قدردانی می کنم و به من کمک زیادی می کند تا دروس خود را سازماندهی کنم.”می‌توانید اسناد رایگان توسعه برنامه را با App Inventor در پلتفرم آنلاین ما ساخت برنامه با اپ اینونتور در بخش «توسعه برنامه» بیابید.اگر تا به حال توسط باگ توسعه گزیده شده اید و وقت مطالعه ندارید یا ایجاد یک برنامه برای چیزی خاص جالب است و پولی برای توسعه دهنده ندارید، می توانید از App Inventor برای ایجاد برنامه های کاربردی برای اندروید.

اگرچه درست است این است که وقتی می‌توانید چیزهای ساده‌ای مانند یک برنامه برای یک وب‌سایت، شرکت، رویداد و غیره بسازید، یک برنامه فوق‌العاده نمی‌سازید، وقتی می‌خواهید یک رابط کاربری زیبا داشته باشید، انتظار یک رابط کاربری نرم‌افزار فوق‌العاده نداشته باشید. شما باید گیمپ یا فتوشاپ را بگیرید و خودتان آن را طراحی کنیدApp Inventor چیست؟در سال 2010، گوگل ایده ساخت برنامه با اپ اینونتور پروژه ای را مطرح کرد تا افرادی که از برنامه نویسی چیزی نمی دانند بتوانند برای اندروید نیز اپلیکیشن بسازند.

اما در سال 2011 و در اوج برنامه، گوگل آن را کنار گذاشت، اما دری را باز کرد. همه کسانی که می خواستند با این کار ادامه دهند، کد قوی را باز کردند، همان موقع بود که MIT ظاهر شد. مرکز ام‌آی‌تی برای آموزش موبایلی تأسیس شد و تلاش‌هایی برای «تولد» این پروژه انجام شد، همه ساخت برنامه با اپ اینونتور اینها به لطف حمایت مالی Google با رشد بیشتر و بیشتر این پروژه بود.امروزه App Inventor یک برنامه مرورگر (بدون نیاز به نصب) است که به شما امکان می دهد به راحتی برنامه هایی برای اندروید ایجاد کنید.

این چطوری کار میکنه؟برنامه Inventor از دو صفحه تشکیل شده است، صفحه نمایشی که در مرورگر اجرا می شود. در این صفحه کامپوننت ها را وارد کرده و رابط کاربری را تغییر می دهیم. و ویرایشگر بلوک، یک فایل *.jnlp که می تواند ساخت برنامه با اپ اینونتور روی هر سیستم عاملی اجرا شود و در آن برنامه را با استفاده از بلوک ها برنامه ریزی می کنیم.در سمت چپ صفحه، اجزایی که می‌توانیم اضافه کنیم، برخی از عناصر بصری (دکمه‌ها، تصاویر، کادرهای متن و غیره) هستند، یعنی می‌توانیم متن، رنگ، شکل و غیره را تغییر دهیم.

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله ساخت بازی با app inventor بپردازید.

و سایر موارد غیر بصری (پایگاه داده، ساعت، اعلان کننده و غیره). در وسط ظاهر ما، می‌توانیم صفحه‌های جدیدی ایجاد کنیم، ویرایشگر بلوک را ذخیره یا باز کنیم. در سمت راست ما کامپوننت هایی را داریم که اضافه کرده ایم و اگر یکی را در سمت راست آن انتخاب کنید، ویژگی های آن ظاهر می شود.صفحه وب App Inventorویرایشگر بلوک وقتی ویرایشگر بلوک را باز می کنیم یک *.jnlp دانلود می شود ساخت برنامه با اپ اینونتور و وقتی آن را باز می کنیم صفحه ای با فاصله در وسط و چند دسته در سمت چپ ظاهر می شود.

در هر یک از این دسته‌ها بلوک‌هایی وجود دارد که می‌توانیم آن‌ها را طوری با هم متحد کنیم که انگار یک پازل است، علاوه بر تعامل با اشیایی که در قسمت بصری درج کرده‌ایم، باید برگه «بلاک‌های من» را انتخاب کنیم، جایی که موارد بیشتری وجود دارد. بلوک های مربوط به این اشیا خواهد بود. در بالا گزینه ذخیره یک شبیه ساز جدید، ساخت برنامه با اپ اینونتور لغو یا دوباره انجام (SDK باید نصب شده باشد) و اتصال به تلفن را داریم. اگر برنامه را در موبایل خود دانلود کنیم، می تواند برنامه ای باشد که از طریق وای فای متصل می شود یا اگر شبیه ساز ایجاد کرده ایم، اینجاست که باید آن را انتخاب کنیم تا کار کند.

خوب، همه چیزهایی که می درخشد طلا نیست و این مهم نیست و تمام. شما باید چند آموزش انجام دهید تا کم و بیش بتوانید کاری را انجام دهید، حتی اگر قبل از ایجاد برنامه خود بتوانید بلوک های برنامه مشابه دیگری را ببینید. که ساخت برنامه با اپ اینونتور به شما کمک می کند تا نحوه اتصال بلوک ها را به خوبی بدانید. در اینجا در زیر صفحه برنامه Inventor و یکی از آموزش های اسپانیایی را برای شما قرار می دهم.آیا می خواهید با دانش آموزان خود برنامه توسعه دهید؟ این دیگر مشکلی با محیط توسعه App-Inventor نیست!

App Inventor چیست؟مؤسسه فناوری ماساچوست (MIT) به امید تشویق افراد بیشتری برای ایجاد برنامه های خود، با Google برای توسعه App Inventor همکاری کرد. MIT اکنون پروژه را با مسئولیت انحصاری ادامه می دهد. App Inventor برنامه نویسی را آسان تر می کند زیرا در سطح کاملاً متفاوتی از انتزاع کار می کند. شما دستورالعمل های مورد نیاز را مانند یک پازل کنار هم ساخت برنامه با اپ اینونتور قرار می دهید و لازم نیست ابتدا همه دستورات را با زحمت تایپ کنید.

عناصر از پیش ساخته شده به سادگی از یک پالت انتخاب شده و به مرکز صفحه موبایل کشیده می شوند. با این سیستم، از اشتباهات تایپی آزاردهنده ای که برنامه نویسان را ناامید می کند نیز جلوگیری می کنید. با وجود سادگی، ابزار فرصت هایی برای نتایج پیچیده تر ارائه می دهد. بنابراین، برای مبتدیان بدون دانش ساخت برنامه با اپ اینونتور قبلی و همچنین برای کاربران پیشرفته مناسب است.App Inventor یک برنامه تحت وب است، اما همچنان به برخی فایل های پشتیبانی نصب شده محلی نیاز دارد.

شما می توانید این موارد را در این صفحه دریافت کنید. علاوه بر این، Java Runtime Environment رایگان باید بر روی سیستم شما نصب شود. در نهایت، شما نیاز به یک حساب کاربری گوگل دارید.قبل از ایجاد اولین برنامه خود، باید ساخت برنامه با اپ اینونتور چیزی در مورد ساختار App Inventor یاد بگیرید. ابتدا Design Editor را باز می کنید. در اینجا شما طرح برنامه خود را طراحی می کنید و عناصر ضروری مانند دکمه ها، فیلدهای ورودی، فایل های رسانه ای و اجزای سخت افزاری را اضافه می کنید.

آیا می خواهید با رباتی برنامه ای بسازید که به محض لمس آن شکایت کند؟ تنها چیزی که نیاز دارید سه عنصر اساسی از ویرایشگر طراحی است: یک دکمه برای فشار دادن تصویر ربات، فایل صوتی همراه با شکایت و یک فیلد برچسب.برای اینکه برنامه شما بعداً کاری را که قرار است انجام دهد انجام دهد، دستورالعمل ها باید در مرحله بعدی پیوند داده شوند. برای این کار به Blocks Editor نیاز ساخت برنامه با اپ اینونتور دارید. اینجاست که شما عملکرد واقعی برنامه را تعریف می کنید.

بلوک های برنامه نویسی حاوی دستورات برنامه نویسی برای این منظور در دسترس هستند. می توانید این بلوک ها را به ویرایشگر برنامه در سمت راست بکشید و آنها را مانند قطعات پازل به هم پیوند دهید. شما فقط می توانید به بلوک های منطبق بپیوندید. تنها زمانی که پازل کامل شود، برنامه اجرا ساخت برنامه با اپ اینونتور می شود. به عنوان مثال، آیا می خواهید ربات به محض دست زدن به آن شکایت کند؟ برای این کار به دستورالعمل های برنامه نویسی مربوطه نیاز دارید. در اینجا آمده است: “وقتی ربات لمس می شود، یک فایل صوتی با شکایت آن پخش می شود”.

در ویرایشگر بلوک ها، عملکردهایی را که برنامه شما باید داشته باشد، تعریف می کنید. بسیاری از روش های از پیش تعریف شده برای این در دسترس هستند.1 از 2 پنهان کردن متن آیا برنامه شما آماده است و می خواهید آن را هم اکنون ساخت برنامه با اپ اینونتور تست کنید؟ این کار به راحتی از طریق App Inventor Emulator انجام می شود.App Inventor 2 پلتفرمی است که به ما امکان می دهد برنامه های نرم افزاری را برای اندروید توسعه دهیم، این ساخته شده از Google Labs است.

App Inventor

در اینجا می توانیم پروژه هایی را که در آنها با انواع مختلف ابزارهای اساسی کار خواهیم کرد تجسم کنیم. یکی از مزایای بزرگ App Inventor 2 این است که کاربر می تواند مجموعه ای از بلوک ها را برای ایجاد برنامه پیوند دهد. این سیستم کاملا رایگان است و به راحتی می توانید از وب سایت خود دانلود کنید. برنامه هایی که می توانیم در App Inventor ایجاد کنیم به دلیل سادگی آنها تا ساخت برنامه با اپ اینونتور حدودی محدود شده اند، اگرچه در اینجا می توانیم زمان زیادی را صرف توسعه برنامه های بی پایان برای دستگاه های اندرویدی اولیه کنیم.

قابلیت استفاده عالی با Google App Inventor نشان داده شده است، که شاهد ظهور تعداد زیادی برنامه جدید است. امروزه کاربران زیادی وجود دارند که به لطف آن در مرکز توزیع اپلیکیشن اندروید اقدام به توسعه اپلیکیشن می کنند.App Inventor 2 به ما اجازه انجام چه کاری را می دهد؟ با استفاده از مرورگر ساخت برنامه با اپ اینونتور وب و تلفن متصل یا شبیه ساز برای دستگاه هایی که دارای سیستم اندروید هستند برنامه هایی ایجاد کنیم. سرورهای App Inventor کار شما را ذخیره می کنند و پروژه های شما را ردیابی می کنند.

استفاده از این ابزار توسعه بصری بسیار آسان است، بنابراین بسیاری از کاربران این ابزار برنامه نویس خالص نیستند.از چه چیزی برای ساخت برنامه‌های خود در App Inventor 2 استفاده می‌کنیم؟ App Inventor Designer برنامه انتخاب ساخت برنامه با اپ اینونتور مؤلفه برای App Inventor است. او یک پالت با طیف گسترده ای از ابزارها را به ما ارائه می دهد که می توانید به راحتی با آنها کار کنید.App Inventor Blocks Editor به ما امکان می دهد انواع مختلفی از بلوک ها را که می توانیم برای تعریف عملکرد آنچه در برنامه خود طراحی می کنیم استفاده کنیم، مرتبط کنیم.

یکی از مزیت ها نمایش ساده و بصری کار ما در قالب یک پازل است.آیا ایجاد اپلیکیشن با App Inventor 2 آسان است؟ برنامه های مختلفی که در طول زمان در دستگاه های اندرویدی ظاهر شده اند به ما نشان داده اند که تعداد زیادی برنامه وجود دارد که می توانیم با آنها کار کنیم، خواه ساده باشند یا پیچیده. برنامه Inventor 2 به ما امکان می دهد تا به راحتی کار کنیم، به این معنی ساخت برنامه با اپ اینونتور که برای کار در محیطی با سادگی زیاد لازم نیست برنامه نویس باشید.

علاوه بر این، هنگامی که پروژه شما کامل شد، می توانید برنامه خود را بسته بندی کنید و یک برنامه ساخت برنامه با اپ اینونتور جداگانه برای نصب ایجاد کنید.مزیت دیگری که به شما ارائه می دهد این است که لزوماً نیازی به داشتن گوشی با سیستم عامل اندروید ندارید، زیرا می توانید نرم افزاری به نام aiStarter را از صفحه App Inventor دانلود کنید که به شما امکان می دهد آن را از رایانه شخصی خود شبیه سازی کنید.چگونه می توانم به App Inventor 2 دسترسی داشته باشم؟

برای دسترسی به آن، ابتدا باید با استفاده از حساب Gmail خود در App Inventor ثبت نام کنید. لازم است بدانید که این فرآیند کاملا رایگان است.اول از همه، برنامه Inventor 2 به شما امکان می دهد همانطور که ذکر کردیم، طراحی و ساخت برنامه با اپ اینونتور ویرایش در بلوک ها را انجام دهید، و همه این کارها در مرورگر شما انجام می شود. اما برای آزمایش چیزی که روی آن کار می کنیم (تست زنده) هنگام ساخت برنامه خود سه گزینه داریم:صفحه گزینه 1App Inventor بیشتر توصیه می شود.

اگر دستگاهی دارید که از اندروید استفاده می کند و اتصال اینترنت بی سیم (WiFi) دارید، فقط با نصب برنامه App Inventor در دستگاه اندرویدی خود می توانیم کار کنیم.گزینه 2 گزینه دوم این است که نرم افزار را روی رایانه خود نصب کنیم تا بتوانیم از شبیه ساز اندروید استفاده کنیم و برنامه های خود را در حین ساخت ساخت برنامه با اپ اینونتور آنها آزمایش کنیم.گزینه 3 این گزینه پیچیده ترین و دست و پا گیرترین است. اگر سیستم عامل ما ویندوز است و دستگاه اندرویدی داریم اما شبکه بی سیم (وای فای) نداریم.

می توانیم نرم افزار را روی کامپیوتر خود نصب کرده و دستگاه اندروید خود را از طریق USB وصل کنیم. در صفحه ما می توانیم ببینیم که چگونه این گزینه با توجه به پیچیدگی آشکار ساخت برنامه با اپ اینونتور آن به عنوان آخرین راه حل استفاده می شود.اکنون که گزینه‌های مختلفی را که هنگام نصب App Inventor 2 داریم، می‌دانیم، گام به گام نحوه اجرای هر یک از این گزینه‌ها را توضیح خواهم داد:گزینه 1: Connect vدر App Inventor 2 با دستگاه Android خود از طریق اتصال بی سیم (WiFi).

برنامه MIT AI2 Companion را دانلود و بر روی دستگاه اندرویدی خود نصب کنید. با استفاده از این گزینه، کافی است دستگاه اندرویدی خود را برای اپلیکیشن «MIT AI2 Companion» از پلی استور مرور کنید، آن را دانلود و نصب کنید و یا ساخت برنامه با اپ اینونتور می توانید آن را مستقیماً از فایل APK دانلود کنید. توصیه ترین کار این است که آن را از پلی استور دانلود کنید، زیرا هنگام دانلود فایل APK باید گزینه ای را در پیکربندی دستگاه اندرویدی خود فعال کنیم تا برنامه ها از منابع ناشناس نصب شوند.

این گزینه را می‌توان در نسخه‌های اندرویدی قدیمی‌تر از 4.0 پیدا کرد، برای این کار به تنظیمات> برنامه‌ها می‌رویم و ساخت برنامه با اپ اینونتور کادر منابع ناشناخته را علامت می‌زنیم. برای دستگاه‌هایی که Android نسخه 4.0 یا بالاتر دارند، به تنظیمات > امنیت یا تنظیمات > امنیت و قفل صفحه بروید و «منابع ناشناس» را انتخاب کنید.در اینجا کدهای QR مربوطه را برای دانلود از پلی استور یا مستقیماً به عنوان یک فایل apk می گذارم، اگر به اسکنر QR نیاز دارید، می توانیم آن را در پلی استور جستجو کنیم.

آموزش ساخت برنامه با اپ اینونتور

توجه داشته باشید که اگر آن را از پلی استور دانلود کنیم به صورت خودکار آپدیت می شود و اگر از گزینه دانلود مستقیم استفاده کنیم باید به صورت دستی آن را آپدیت کنیم.رایانه شخصی خود را به همان شبکه WiFi دستگاه Android خود وصل کنید. App Inventor تنها زمانی برنامه‌ای را که ایجاد می‌کنید به‌طور خودکار نمایش می‌دهد که App Inventor روی رایانه شما و Companion ساخت برنامه با اپ اینونتور روی دستگاه Android شما اجرا شده باشد و هر دو به یک شبکه Wi-Fi متصل باشند.

در اینجا نحوه اتصال پروژه ای که روی آن کار می کنیم به دستگاه اندرویدی خود آورده شده است. به صفحه App Inventor می رویم و پروژه ای را که قرار است با آن کار کنیم باز می کنیم، در منوی اصلی گزینه “Connect” و “Al Companion” را ساخت برنامه با اپ اینونتور انتخاب می کنیم.یک دیالوگ با یک کد QR به ما نشان می دهد، ما به دنبال دستگاه خود می گردیم، برنامه MIT App Companion را اجرا می کنیم و سپس روی دکمه “اسکن کد QR” کلیک می کنیم و کد را اسکن می کنیم.

پس از چند ثانیه منتظر ماندن باید بتوانیم پروژه ای را که روی آن کار می کنیم ببینیم و با توجه به تغییراتی که در آن ایجاد می کنیم به روز می شود.گزینه 2 و 3: App Inventor را روی رایانه خود با سیستم عامل ویندوز نصب کنیددر اینجا نصب برای هر دو مورد یکسان است.بله گزینه Start aiStarter tool اکنون انتخاب ساخت برنامه با اپ اینونتور شده است یک پنجره aiStarter باید ظاهر شود که خط اول سیستم عاملی را که روی آن کار می کنیم نشان می دهد، خط دوم پوشه ای که در آن نصب شده است در خط سوم سروری که روی آن در حال اجرا است.

در خط چهارم یافتن آدرس IP است که برنامه در آن فعال است. برای بستن اجرای aiStarter، Ctrl + C را فشار دهید.توجه داشته باشید زمانی که می‌خواهیم با App Inventor 2 کار کنیم، aiStarter باید اجرا شود. اگر از اتصال شبکه وای فای بی سیم استفاده نکنیم، نماد aiStarter باید پس از نصب روی دسکتاپ ظاهر شود.از شما خواسته می شود به حساب جیمیل خود دسترسی داشته باشید. پس ساخت برنامه با اپ اینونتور از آن از ما مجوز برای دسترسی به حساب خود خواسته می شود، در اینجا Allow را انتخاب می کنیم.

سپس شرایط استفاده نمایش داده خواهد شد. ما شرایط را می پذیریم و سپس از ما می پرسد که آیا مایل به شرکت در نظرسنجی هستیم و سپس از ما استقبال می کند. ادامه را کلیک می کنیم.اکنون که می‌خواهیم شبیه‌ساز را اجرا کنیم، من فقط می‌خواهم ساخت برنامه با اپ اینونتور یک برنامه کاربردی ساده ایجاد کنم که برچسبی با «سلام جهان» معمولی نشان می‌دهد. برای انجام این کار، یک برچسب را از پالت می کشیم و متن موجود در آن را به Hello world تغییر می دهیم.

l1 و “Label1 Paste Text As” را در بیننده بکشید و آن را به “Run” پیوند دهید. باید اینجوری باشهمرحله 8حالا بیایید تابع جمع را اضافه کنیم، برای این کار روی Math کلیک می کنیم و از مجموع دو عدد کم می کنیم و آن را با بلوک برچسب الحاق می کنیم.بعداً فیلدهای متن را با انتخاب TextField1 اضافه می کنیم، «TextField1 Text» را ساخت برنامه با اپ اینونتور جستجو می کنیم و آن را می کشیم تا به بلوک جمع پیوند شود. فضای اول برای TextField1 و برای فضای دوم برای TextField2.

حالا بیایید فرآیندهایی را که با هر دکمه انجام دادیم تکرار کنیم، فقط عملیات ریاضی را روی هر یک تغییر دهیم، در پایان باید چیزی شبیه به این داشته باشیم:و در نهایت زمان تست برنامه ما است، در مورد من آن را در شبیه ساز برای کامپیوتر تست خواهم کرد. ما بررسی می کنیم که برنامه ما چگونه بوده است، می توانیم آزمایش کنیم که آیا هر یک از دکمه ها کار می کنند و آیا آنها عملکردهای اختصاص ساخت برنامه با اپ اینونتور داده شده را انجام می دهند. در تصویر زیر می توانید یک خرابی را مشاهده کنید.

این اولین برنامه ساده موبایل ما شامل عملیات ریاضی را به پایان می رساند.4. برنامه دوم در App Inventor 2اکنون برنامه ای ایجاد خواهیم کرد که به ما امکان ذخیره و نمایش داده ها از پایگاه داده tyniDB را می دهد. TyniDB یک پایگاه داده ساخت برنامه با اپ اینونتور اسناد سبک وزن است که با پایتون خالص و بدون وابستگی خارجی نوشته شده است.ابتدا یک پروژه جدید ایجاد می کنیم، آن را List_BD می نامیم:در آن ما دو ماده افقی را اضافه خواهیم کرد. در مورد اول یک برچسب و یک کادر متن اضافه می کنیم، در دومی دو دکمه اضافه می کنیم، باید چیزی شبیه به این داشته باشیم.

ما هر یک از تعیین ها را انتخاب می کنیم، در ویژگی ها عرض را متناسب با ظرف تغییر می دهیم. علاوه بر این، یک برچسب انتخاب می کنیم و متن را تغییر می دهیم تا داده ها را وارد کرده و یکی را در دکمه ها نام گذاری کنیم رکورد جدید” و “ذخیره” دوم باید به این صورت باشد:حالا بیایید یک لیست نمایشگر را در زیر اضافه کنیم که در ویژگی ها گزینه عرض متناسب ساخت برنامه با اپ اینونتور با ظرف را انتخاب می کنیم و در ارتفاع 300px را وارد می کنیم.

بیایید پایگاه داده TinyDB خود را که در پیدا شده است اضافه کنیم. Palette > Storage را پیدا کنید و TinyBD را به این صورت به نمایشگر لیست خود می کشیم:حالا بیایید وارد بلوک ها شویم و اولین کاری که انجام می دهیم این است که یک متغیر سراسری از نوع Text اضافه کنیم. برای ساخت برنامه با اپ اینونتور این کار ابتدا Blocks > داخلی > متغیرها را دریافت می‌کنیم و از آنجا «initialize global as» را می‌کشیم و سپس به Text in Blocks > built-in > Text می‌رویم، بیایید رشته متن را بکشیم و آن را با «initialize global» الحاق کنیم.

می‌خواهیم عملکردی را که دکمه انجام می‌دهد پیکربندی کنیم، که آن را رکورد جدید می‌نامیم، که عملکرد تنظیم جعبه متن ما را به رنگ سفید انجام می‌دهد، برای این کار از Blocks> Horizontal Layout2> Button1 استفاده می‌کنیم و زمانی که ساخت برنامه با اپ اینونتور دکمه1 روی دکمه کلیک می‌کند، آن را می‌کشیم. نمایشگر را مسدود می کنیم، سپس به مسیر Blocks > HorizontalArrangement1 > TextField1 می رویم، TextField1.Text را به عنوان قرار می دهیم.

آن را با whenButton1.Clic الحاق می کنیم و در نهایت به دنبال یک رشته متن می گردیم و آن را با “TextField1.Text as” الحاق می کنیم، که نتیجه آن تصویر زیر ساخت برنامه با اپ اینونتور است. :حالا بیایید دکمه ذخیره خود را برای اضافه کردن داده ها به لیست خود پیکربندی کنیم. برای انجام این کار، ما به دنبال دکمه 2 خود هستیم و آن را به بیننده خود می کشیم. سپس به مسیر Blocks> List> Add items to list می رویم و جایی که List می گوید ما به برداشتی که در Blocks> Variables> Take است پیوند می دهیم.

و با کلیک بر روی داده های لیست جهانی آن را پیوند می دهیم. در نهایت، جایی که عنصر در بلوک ما ظاهر می شود، برای افزودن یک عنصر به لیست، بلوکی از TextBox1.Text خود قرار می دهیم که باید چیزی شبیه به این باشد:اکنون می خواهیم مقادیر را به پایگاه داده خود اضافه کنیم، برای این کار ابتدا باید ساخت برنامه با اپ اینونتور در آن جستجو کنیم Blocks> Screen1> TinyBD، فراخوانی TinyBD1.SaveValue را رسم می کنیم و آن را با بلوک Button2 خود مرتبط می کنیم، به دنبال آن یکی، در Label آنچه را که قرار است ذخیره کنیم قرار می دهیم.

در این مورد فقط نام ها را ذخیره می کنیم، برای آن ما به دنبال یک بلوک Text بگردید، آن را در Label پیوند می دهیم و Name را تنظیم می کنیم، سپس از آن مقدار را برای ذخیره قرار می دهیم، به طوری که همانطور که در بلوک برای افزودن عناصر ساخت برنامه با اپ اینونتور انجام دادیم، از لیست جهانی گرفته می شود.فقط باید آن را در نمایشگر لیست نمایش دهیم، برای این کار ما آن را به Button2 پیوند می دهیم، Blocks> Screen1> ListViewer1 را انجام می دهیم و ListViewer1.Elements را در حین پیوند دادن به لیست جهانی می کشیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.