سی پلاس پلاس در رباتیک

سی پلاس پلاس رباتیک

چه زمانی از سی پلاس پلاس یا پایتون در رباتیک استفاده کنیم؟

C ++ و Python دو زبان پرکاربرد در مورد برنامه ربات ها هستند. ++ C برای عملکرد و پایتون برای سهولت استفاده می شود. دانش آموزان می توانند قبل از شروع کلاس رباتیک کودکان به آموزش برنامه نویسی بپردازند.

البته اکنون زبانهای زیادی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. به عنوان مثال ، JavaScript. می توانید برخی قسمت های برنامه رباتیک خود را با NodeJs / JavaScript ایجاد کنید ، یک GUI (رابط کاربری گرافیکی) در یک مرورگر وب ایجاد کنید و غیره.

در این پست ما به C ++ و Python خواهیم پرداخت ، فقط به این دلیل که بیشترین کاربرد را دارند. فقط به پیشنهادات شغلی در شرکتهای رباتیک نگاه کنید و تعداد زیادی شغل ++ C و مشاغل کمتر (اما هنوز هم بسیاری) در پایتون مشاهده خواهید کرد.

بنابراین ، شاید این سوال را داشته باشید که آیا شما فقط باید از C ++ فقط Python یا ترکیبی از هر دو استفاده کنید.

C ++ به دلیل عملکرد شناخته شده است اما یادگیری آن دشوارتر است و معمولاً نوشتن برنامه C ++ زمان بیشتری به نسبت برنامه Python می برد.

c++ robotic

c++ , robotic  و سی پلاس پلاس رباتیک

بنابراین ، بیایید ببینیم چه زمانی از کدام زبان استفاده کنیم!

قبل از شروع بررسی این دو زبان برنامه نویسی، باید خدمتتان عرض کنم ایرانیان سایبر به آموزش زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس در دوره مبانی کامپیوتر و برنامه نویسی می پردازد.

چه زمانی از سی پلاس پلاس استفاده کنیم؟

C ++ یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی هنگام عملکرد است. اگر فکر می کنید که پایتون می تواند 10-100 برابر (به نرم افزار و سخت افزار بستگی دارد) کندتر از C ++ باشد ، ممکن است درک کنید که اگر می خواهید سریع پیش بروید ، به ++ C نیاز دارید.

خوب ، C ++ عملکرد خوبی دارد ، اما پایین ترین سطح در برنامه نویسی نیست. چرا عمیق تر نمی رویم؟

C ++ یک زبان عالی برای به حداکثر رساندن نسبت عملکرد / بهره وری در رباتیک است.

معمولاً زبان برنامه نویسی میکروکنترلر نزدیک به C / C ++ است. فقط در اینجا پایتون را فراموش کنید. یک میکروکنترلر معمولی فقط دارای یک هسته و مقدار بسیار محدود حافظه فلش است ، اما اگر به درستی استفاده شود بسیار سریع و قابل اعتماد است.

 

چه زمانی از پایتون استفاده کنیم؟

در اینجا بیشتر به مهارت و ترجیحات شما بستگی دارد.به هر حال ، شما تازه دیدید که مطمئناً برای هر سطح پایین که به عملکرد نیاز دارد از C ++ استفاده کنید.

میکروکنترلرها و لایه راننده در برنامه رباتیک شما.خوب ، شما می توانید از پایتون برای هر چیز دیگری که شامل محدودیت های زمانی حیاتی نیست و به قدرت محاسبه زیادی نیاز ندارد ، استفاده کنید.

پایتون معمولاً به شما امکان توسعه سریعتر را می دهد. می توانید بیشتر روی برنامه و کمتر روی خود زبان تمرکز کنید. همچنین در رباتیک و به طور کلی نرم افزار بسیار رایج است که بخشی از نرم افزار ++ C با اتصال پایتون داشته باشید.

پیشنهاد مطالعه مقاله شروع یادگیری رباتیک برای والدین را داریم.

الگوریتم برنامه ریزی حرکت را مثال بزنید. باز هم ، با سخت افزار محدود ، برنامه ریزی حرکتی نمی تواند برای پایتون مناسب باشد. در اینجا ممکن است ++ C بهترین گزینه باشد. اما هنگامی که هسته کتابخانه را توسعه دادید (یا از کتابخانه موجود استفاده کردید) ، می توانید یک اتصال پایتون ایجاد کنید تا بتوانید به راحتی از آن در کد پایتون خود استفاده کنید.

تفاوت بزرگ دیگر پایتون با C ++ این واقعیت است که C ++ یک زبان کامپایل شده است ، اما پایتون یک زبان تفسیری است.

چه مفهومی داره ؟ وقت کمتری برای جمع آوری کد خواهید داشت و می توانید برنامه خود را سریعتر راه اندازی و آزمایش کنید.

برای تست، پایتون برای این منظور در رباتیک عالی است. به راحتی می توانید یک اسکریپت اساسی برای آزمایش بخشی از برنامه خود (به عنوان مثال: رفتار فیزیکی ربات) تنظیم کنید.

پیشنهاد مطالعه مقاله آموزش رباتیک در خانه برای کودکان را داریم.

بنابراین ، در آینده نزدیک هیچ چیز جایگزین C ++ برای رباتیک نخواهد شد. اگر می خواهید در مورد توسعه نرم افزار رباتیک جدی باشید ، نمی توانید C ++ را دور بزنید.

 

پایتون به شما کمک می کند تا قسمتهای غیر مهم نرم افزار خود را توسعه داده و برنامه خود را آزمایش کنید. بزرگترین مزیتی که من برای پایتون می بینم افزایش زمان توسعه است. این یک معامله بین عملکرد و سرعت توسعه است.

 

اگر برای قسمت خاصی از برنامه شما ، استفاده از Python عملکرد / ایمنی برنامه شما را به خطر نمی اندازد ، پس آزاد باشید تا آنجا که می خواهید از Python استفاده کنید. برای بررسی بیشتر می توانید مقاله انگلیسی مقایسه این دو زبان را بخوانید.

c++ , robotic  و سی پلاس پلاس رباتیک

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید