ایرانیان سایبر

ایرانیان سایبر
منو
صفحه اصلی
ثبت نام
دانلود کدام نسخه ماینکرافت بهتر است

کدام نسخه ماینکرافت بهتر است؟

سرفصل‌های مقاله

در ظاهر، Bedrock Edition و Java Edition بسیار شبیه به هم به نظر می رسند، اما در زیر کاپوت داستان کاملاً متفاوت است. پایه های کد مختلف محیط های توسعه مجزایی را ایجاد می کنند. این که یک تولید کننده محتوا و به عنوان کسی که با ماینکرافت کار می کند باید تفاوت این دو نسخه و اینکه بتواند تشخیص دهد کدام نسخه ماینکرافت بهتر است و هر کدام چه ویژگی هایی دارد

هنگامی که شروع به کندوکاو در ماینکرافت کردید، با انتخاب های جهانی روبرو خواهید شد: کجا کاوش کنید، چه چیزی بسازید، و در کدام حالت بازی بازی کنید.

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله بازی ماینکرافت چیست؟ بپردازید.

اما قبل از ایجاد دنیایی یک انتخاب بزرگ وجود دارد: کدام نسخه ماینکرافت بهتر است را باید بازی کنید؟ یا اینکه به صورت راحت تر بگوییم کدام نسخه ماینکرافت بهتر است؟ سایت ایرانیان سایبر در این موضوع مطالب بیشتری را ارائه کرده است.

پرسش شما این است که کدام نسخه ماینکرافت بهتر است در حالی که دو نسخه ماینکرافت- نسخه های “جاوا” و “Bedrock” عمدتاً از نظر گیم پلی اولیه یکسان هستند، چند تفاوت کلیدی نیز وجود دارد که بر اساس آن میتوانیم بگوییم کدام نسخه ماینکرافت بهتر است پس برای دریافت جواب سوالتان با مقاله کدام نسخه ماینکرافت بهتر است همرا باشید.

در اینجا مروری بر عمده‌ترین تفاوت‌های بین نسخه‌های جاوا و بستر ماینکرافت خلاصه‌ای از نسخه‌ای که باید طبق آن انتخاب کنید کدام نسخه ماینکرافت بهتر است برای خود تهیه کنید، آمده است.

ماینکرافت در دو نسخه عرضه می شود که به صورت جداگانه خریداری می شوند و قابل تعویض نیستند. تصمیم گیری در مورد اینکه کدام نسخه ماینکرافت بهتر است و برای شما مناسب است می تواند یک تجربه دلهره آور باشد، اما ما سعی می کنیم آن را برای شما آسان کنیم.

اگر دوست داری مثل ماینکرافت بازی بسازی روی عکس کلیک کن 

m2

پیکان اشاره بالا

Minecraft: Java Edition

این نسخه در ابتدا در سال 2009 منتشر شد. این نسخه قبلاً Minecraft نام داشت تا اینکه در سپتامبر 2017 Minecraft به Java Edition تغییر نام داد. همانطور که از نام آن پیداست در جاوا توسعه یافته است و با نسخه فعلی ماینکرافت برای اکثر موارد سازگار نیست. بخش این نسخه معمولا به عنوان جاوا شناخته می شود.

 

Minecraft: Bedrock Edition

Bedrock Edition در 20 سپتامبر 2017 راه اندازی شد و بر اساس ماینکرافت PocketEdition  بود که در سال 2011 منتشر شد. نه پلتفرم اصلی دستگاه را تحت یک پایگاه کد منحصر به فرد به نام Bedrock Engine گرد هم آورد. این بازنویسی ماینکرافت از ابتدا بود و همراه با آن تغییرات اساسی در پلتفرم ایجاد کرد که راه را برای یک جامعه توسعه جدید هیجان انگیز هموار کرد. این نسخه معمولاً به عنوان ساده بستر شناخته می شود.

نسخه اصلی ماینکرافت که از طریق وب سایت ماینکرافت قابل خرید است، نسخه جاوا نام دارد. نسخه‌ای از ماینکرافت که می‌توانید روی کنسول‌ها، دستگاه‌های تلفن همراه و از طریق فروشگاه مایکروسافت دریافت کنید، به‌عنوان Bedrock Edition شناخته می‌شود.

قبل از ساختن اولین افزونه خود برای Minecraft: Bedrock Edition، باید بسته ای ایجاد کنید تا محتوای سفارشی خود را در خود نگه دارد. دو نوع بسته وجود دارد که یک سازنده می تواند بسازد: بسته های منبع و بسته های رفتار. یک بسته منبع یک ساختار پوشه ای است که شامل تمام مدل های سفارشی، صداها، بافت ها و سایر محتوای سفارشی شما می شود.

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله بازی آنلاین ماین کرافت بپردازید.

از نظر دیدگاه ها و تفاوت های جهانی  کدام نسخه ماینکرافت بهتر است؟

ماینکرافت چیست؟

واضح ترین تفاوت بین هر دو نسخه، فرمت جهانی است Bedrock Edition  از قالب LevelDB برای ذخیره سازی جهانی استفاده می کند در حالی که Java Edition از فرمت Anvil استفاده می کند. به همین دلیل، اکثر ابزارهای شخص ثالث ایجاد شده برای ویرایش جهانی نسخه جاوا روی Bedrock Edition کار نمی کنند.

این دو نسخه همچنین از فرمت بلوک نسبتاً متفاوتی استفاده می کنند. نسخه جاوا فرمت بلوک خود را با استفاده از یک رشته منحصر به فرد برای هر بلوک مجزا و ذخیره وضعیت آن بلوک به طور جداگانه صاف کرده است. به طور مشابه، Bedrock Edition به یک سیستم مبتنی بر رشته با حالت‌های بلوک منتقل شده است، اما برخی از بلوک‌ها را با هم گروه‌بندی شده با مقدار داده نگه داشته است. اساساً این بدان معناست که نام بلوک ها بین نسخه ها متفاوت است. در Bedrock Edition، گرانیت سنگ 1 است، در حالی که در نسخه جاوا به سادگی گرانیت است.

تفاوت اصلی دیگر این است که جهان چگونه ایجاد می شود. حتی اگر هر دو نسخه از فرآیند مشابهی برای تولید زمین استفاده می کنند، از یک مولد اعداد تصادفی متفاوت استفاده می کنند. این بدان معنی است که دانه ها بین نسخه ها سازگاری متقابل ندارند. دانه ای که در Bedrock Edition استفاده می شود متفاوت از نسخه جاوا تولید می کند. این امر ایجاد محتوا در نسخه جاوا را برای نسخه Bedrock کمی دشوارتر می کند.

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله آموزش عجایب ماین کرافت بپردازید.

برای بازی با دوستان کدام نسخه ماینکرافت بهتر است؟

بهترین نسخه ماینکرافت

اگر در حال بازی ماینکرافت با دوستان هستید، باید همان نسخه ای را که آنها دارند دریافت کنید، بنابراین قبل از خرید حتما با آنها مشورت کنید.

با این حال، اگر اولین نفری از قبیله خود هستید که بازی را دریافت می‌کنید، یا قصد دارید به صورت انفرادی ماینکرافت  انجام دهید، چند نکته وجود دارد که باید قبل از تصمیم‌گیری در مورد کدامیک از آنها استفاده کنید.

اگر می‌خواهید ماینکرافت را با دوستانی که سیستم‌های دیگری دارند بازی کنید، بهترین گزینه خرید ماینکرافت : Bedrock Edition است. نسخه Bedrock دارای قابلیت cross-play است، به این معنی که می‌توانید با دوستانتان بازی کنید، حتی اگر مثلاً روی رایانه شخصی هستید و آنها روی Nintendo Switch هستند.

نسخه ماینکرافت جاوا فقط به شما امکان بازی با کاربران دیگر جاوا را می دهد. البته این به این معنی است که اگر همه دوستان شما جاوا بازی می کنند، برای شما بهترین است.

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله آموزش نصب ماینکرافت روی لپ تاپ بپردازید.

نسخه جاوا دارای سرورهای چند نفره

اگرچه جاوا همان سطح بازی متقابل را ندارد، جاوا از سرورهای چندنفره بزرگی برخوردار است. این سرورها به شما امکان بازی با سایر کاربران را می دهند و نقشه های زیبایی پر از مینی بازی ها و فعالیت ها را ارائه می دهند جاوا

هر دو نسخه بازی ماینکرافت سرورهای مخصوص به خود را دارند. اما سرورهای جاوا تقریباً یک دهه است که وجود دارند، به این معنی که هیچ کمبودی در نقشه های جالب برای انتخاب وجود ندارد

اگر می‌خواهید بازی‌های کوچکی را که در یوتیوب محبوب هستند، مانند جنگ‌های رختخواب یا Hunger Games بازی کنید ، جاوا را انتخاب کنید.

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله دانلود بازی ماینکرافت هک شده بپردازید.

از نظر پایداری عملکرد کدام نسخه ماینکرافت بهتر است؟

اگرچه ممکن است یک بازی ساده به نظر برسد، اما ماینکرافت می تواند به طور باورنکردنی بر رایانه شما تأثیر بگذارد کارت گرافیک و CPU اگر با یک کامپیوتر پیشرفته بازی نمی کنید، Bedrock ممکن است بهترین گزینه شما باشد.

در حالی که نسخه جاوا به شما امکان می دهد از مدها برای بهبود گرافیک خود استفاده کنید، نسخه Bedrock با ثبات بیشتری اجرا می شود. این به معنای افت فریم که کمتر و زمان بارگذاری سریعتر می باشد.

حالت های هاردکور

حالت ها , و مدل های هاردکور و کسی که میبینه ، تماشاگر فقط در نسخه جاوا موجود است

حالت هاردکور (که باعث می‌شود وقتی می‌میرید نتوانید بازپخش کنید) و حالت تماشاگر (که به شما امکان می‌دهد به اطراف پرواز کنید و جهان را ببینید) هر دو فقط در نسخه جاوا ماینکرافت موجود هستند.

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله دانلود بازی ماینکرافت برای اندروید بپردازید.

از نظر محدودیت و مودها کدام نسخه ماینکرافت بهتر است؟

BEDROCK EDITION MODDING  را محدود می کند در حالی که Bedrock Edition دارای افزونه‌هایی است، محتوای پولی بیشتری برای اضافه کردن به بازی دارد، در حالی که نسخه جاوا به شما امکان می‌دهد مودها (مانند بسته‌های بافت) را به صورت رایگان نصب کنید. نسخه جاوا مجموعه تقریباً بی حد و حصری از مدها دارد.

مدها نرم افزارهایی هستند که می توانید به ماینکرافت  اضافه کنید تا بازی را تقریباً به هر شکلی که دوست دارید تغییر دهید. مدهای اولیه ای وجود دارند که گرافیک را تغییر می دهند یا موسیقی را تغییر می دهند و مدهای پیشرفته تری وجود دارند که آیتم های جدیدی را معرفی می کنند یا نحوه تولید جهان را تغییر می دهند.

تقریباً همه این مدها رایگان هستند. و حتی یک برنامه اختصاصی به نام Minecraft Forge وجود دارد که به شما امکان می دهد آنها را به راحتی نصب و ویرایش کنید.

 مدهای ماینکرافت

در حالی که Bedrock ابزارهای اصلاحی در دسترس دارد، شما باید برای آنها پول بپردازید و در مقایسه با بی حد و حصر جاوا فقط تعداد کمی وجود دارد.

اگر در حال برنامه ریزی برای اصلاح بازی خود هستید و نمی خواهید توسط مودهای مورد تایید مایکروسافت محدود شوید، بهتر است نسخه جاوا را انتخاب کنید.

نسخه جاوا به شما امکان می دهد در حالت هاردکور بازی کنید

نسخه جاوا دارای سرورهای چند نفره

به طور پیش فرض، Minecraft دارای چهار حالت بازی است: Survival، Creative، Adventure و Spectator. اما بازیکنان جاوا به پنجمی دسترسی دارند: هاردکور.

حالت هاردکور که در بین پخش کننده ها محبوب است، تنها یک زندگی برای شما ایجاد می کند. این به این معنی است که اگر بمیرید، در یک رختخواب دوباره تخم ریزی نمی شود – دنیای شما برای همیشه حذف می شود. اگر به دنبال چالش هستید، جاوا راهی است که می توانید پیش بروید.

چرا بستر در پلتفرم بهتر است؟

اما ما در ادامه مقاله کدام نسخه ماینکرافت بهتر است در مورد اینکه چرا بستر برای بازی در پلت فرم بهتر است صحبت میکنیم

نسخه Bedrock امکان بازی چندنفره بین پلتفرمی را روی کنسول‌ها، دستگاه‌های تلفن همراه و ویندوز 10 فراهم می‌کند. نسخه جاوا فقط برای رایانه شخصی است و فقط به شما امکان می‌دهد با سایر پخش‌کننده‌های جاوا بازی کنید، که بسیار محدودتر است.

به خاطر داشته باشید که اگر نسخه Bedrock را روی پلتفرم‌های مختلف می‌خواهید، باید آن را در هر کنسول دوباره بخرید. گفته می‌شود، خرید افزونه‌ها (مانند بسته‌های بافت) از پلتفرم‌های دیگر انجام می‌شود.

کدام نسخه ماینکرافت بهتر است؟ نسخه جاوا بخریم یا نسخه بستر؟

همانطور که در بالا ذکر شد، اگر روی هر چیزی به جز رایانه شخصی بازی می کنید، انتخابی ندارید.

اما اگر از رایانه شخصی استفاده می کنید، نسخه جاوا را توصیه می کنیم. شما همان گیم پلیر بسیار خوب و همچنین هزاران مد برای افزایش تجارب خود و جامعه چندین نفره بزرگ را دریافت و به دست می آورید. این روش اصلی بازی ماینکرافت است و همچنان بهترین است.

کدام نسخه ماینکرافت بهتر است؟ بستر یا جاوا؟

برای اکثر بازیکنان معمولی، نسخه Bedrock Minecraft راه حلی است. ورود به آن پایدارتر و آسان تر و همچنین بهتر از نسخه جاوا است. همچنین به شما امکان می دهد با پلتفرم های دیگر بازی کنید که یک مزیت واقعی است.

اگر بیشتر یک بازیکن هاردکور ماینکرافت هستید و علاقه مندید که با جرات بازی کار کنید یا ویژگی های در حال توسعه را در مقابل اکثر بازیکنان ببینید،  Java Edition انتخاب بهتری است.

صحبت آخر

کدام نسخه ماینکرافت بهتر است؟ شما باید اول از خود بپرسید دنبال په ویژگی هستید تا بتوانید جواب سوال کدام نسخه ماینکرافت بهتر است را پیدا کنید ولی در کل قطعا نسخه جاوا ویژگی های بیشتری نسبت به آن یکی نسخه دارد ولی باز تاکید میکنم این انتخاب به شما بستگی دارد که دنبال چه وبژگی هستید ممنون که با مقاله کدام نسخه ماینکرافت بهتر است همراه بودید.

در حالی که نسخه ویندوز 10 Minecraft یک نکته مهم است.شامل کدام نسخه ماینکرافت بهتر است پشتیبانی کامل از VR است، نسخه جاوا از VR بومی پشتیبانی نمی کند. ViveCraft این قابلیت را هدایت می کند و واقعاً بهتر از اجرای رسمی در نسخه 10 ویندوز انجام می دهد.اگر تا به حال خواستید Minecraft را در Room Scale VR انتخاب کنید و به صورت فیزیکی در آثار خود قدم بزنید، پس این یک مد است که حتما باید آن را بررسی کنید.

Minecraft Java بهتر است یا Windows 10؟

نسخه جاوا Minecraft نسبت به نسخه ویندوز 10 منابع بیشتری دارد. ... بنابراین، اگر نمی خواهید بازی را بیشتر تغییر دهید، استفاده از نسخه ویندوز 10 ایده بهتری است. این همه محتویات نسخه جاوا Minecraft در مقابل ویندوز 10 است. این یک مرجع عالی برای شما است.

Minecraft Java بهتر است یا بستر؟

اینجاست که همه چیز کمی تیره‌تر و سخت‌تر می‌شود. با توجه به طراحی Bedrock Edition Engine برای پخش روی رایانه شخصی، موبایل و کنسول، به طور کلی پلتفرم بخشنده‌تری است و در سخت‌افزارهای پایین‌تر بسیار بهتر از Java Edition عمل می‌کند. هر چند این بدون ایراد نیست

آیا Minecraft Java رایگان است؟

در زمانی که شاهد بودیم بسیاری از بازی‌ها به سرعت فراموش می‌شوند، Minecraft توانسته با نسخه‌های جدید جای پای خود را در این صنعت حفظ کند. یکی از این موارد اضافه شده Minecraft Java Edition است که یک بازی رایگان است

کدام نسخه ماینکرافت بهتر است؟
دانلود کدام نسخه ماینکرافت بهتر است

کارگردان: کودکان

تاریخ ایجاد شد: 2022-02-22 13:16

امتیازدهی ویرایشگر:
4.99

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *