آموزش کامپیوتر به کودکان

کلاس آموزش کامپیوتر به کودکان

اهمیت کلاس آنلاین آموزش کامپیوتر به کودکان برای نسل فعلی بالاست. شما با آموزش کامپیوتر برای کودکان آنها را آماده دنیای پسا کرونا کنید. از بچه های گیمر خود با بهترین آموزش کامپیوتر به کودکان حمایت کنید. در این مسیر نیاز است از بهترین آموزش کامپیوتر کودکان بهره ببرید.

مطمئناً همه خانواده ها می خواهند کلاس آموزش کامپیوتر به کودکان و نوجوانان ایمن باشد. شما همچنین می خواهید از خلاقیت و هیجان آنها حمایت کرده و آنها را پرورش دهید.

اگر فرزند شما آموزش های اولیه کار با کامپیوتر را می داند، می توانید به سراغ برنامه نویسی کودکان بروید، اما در این مقاله ما میخواهیم به بررسی آموزش کامپیوتر به کودکان برویم.

اما آنها به مکانی نیاز دارند که بتوانند در آن جا بیفتند و چیزهایی را بیاموزند که واقعاً از آنها هیجان زده شوند. خیلی هم عالی، شما در جستجوی این مکان افسانه ای تنها نیستید.

اگر بچه ها از چیزی که به آنها آموزش داده می شود، لذت ببرند و سرگرم شوند، عاشق یادگیری آن می شوند. (اگر کودکی دارید که رایانه را دوست دارد، به خواندن ادامه دهید.)

دوره رایگان آنلاین آموزش کامپیوتر به کودکان و نوجوانان

ایرانیان سایبر در جهت آموزش کامپیوتر به کودکان و نوجوانان جهت یادگیری کار با کامپیوتر و ورود قدرتمند تر به دنیای برنامه نویسی، دوره ای رایگان جهت یادگیری کامپیوتر برای کودکان و نوجوانان در تابستان 1400 آماده کرده است.

این دوره شامل 51 جلسه است و مباحث ساده مانند تغییر عکس پس زمینه ویندوز تا مباحث پیشرفته مانند آموزش اجرای نرم افزارهای اندرویدی بر روی کامپیوتر و یا حتی ساخت ایمیل در مایکروسافت است.

جهت ثبت نام در دوره از لینک آموزش کامپیوتر اقدام کنید. قبل از بیان توضیحات درباره آموزش کامپیوتر کودکان، ابتدا به معرفی کلی ایرانیان سایبر بپردازیم.

1) کلاس آموزش کامپیوتر به کودکان با برنامه نویسی اسکرچ (مناسب کودکان 6 ساله)

اسکرچ وب سایتی است که توسط MIT ساخته شده است و به کاربران امکان می دهد پروژه هایی از بازی ها ، انیمیشن ها و داستان ها را با استفاده از بلوک های دستوری drag and drop برای ساختن کد، ایجاد کنند. به طور خاص اسکرچ سرگرم کننده و آسان ساخته و طراحی شده است.

در آموزش کامپیوتر به کودکان، دانش آموزان با برنامه نویسی شروع می کنند و سپس با اسکرچ به جستجوی جزئیات ایجاد بازی می پردازند.در پایان کلاس ، دانش آموزان در ابتدا بازی های ویدیویی را برای به اشتراک گذاشتن با دوستان و خانواده خود طراحی می کنند.

با درک اساسی از نحوه کارکرد رایانه (با استفاده از پد لمسی یا موس و امکان یافتن کلیدهای صفحه کلید) ، کودکان 6 ساله می توانند پروژه های بسیار جذاب ایجاد کنند. برای کودکان بزرگتر، کلاس کامپیوتر برنامه نویسی پایتون پیشنهاد می شود.

مزیت این کلاس کامپیوتر برای کودکان کم سن و سال این است که با مفاهیم برنامه نویسی آشنا می شوند و اگر تصمیم بگیرند علوم کامپیوتر را بیشتر کشف کنند ، بعداً به آنها مزیت می دهد.

در صورت علاقه به کدنویسی بچه ها پیشنهاد میشود به مطالعه کلاسهای مهارتی تابستانی برای نوجوانان بپردازید.

پس از کجا شروع کنند؟

2) کلاس آموزش کامپیوتر به کودکان با برنامه نویسی پایتون (کودکان 8 ساله)

پایتون یک کلاس رایانه ای محبوب است. پایتون به واسطه استفاده در پشت سیستم عامل هایی مانند Netflix، Spotify و بسیاری دیگر به طور گسترده ای شناخته شده است. در ظاهر ، این یک زبان برنامه نویسی مبتنی بر متن ، شی گرا است که می تواند برای ایجاد بازی های متنی و گرافیکی ، آزمونها ، کارهای هنری تعاملی و موارد دیگر استفاده شود.

این یک زبان کامپیوتری شروع کننده ایده آل است زیرا نوشتن آن آسان ، خواندن آن آسان است و در دنیای واقعی مورد استفاده قرار می گیرد. دانش آموزان در آموزش کامپیوتر کودکان با نوشتن پروژه های ساده شروع به آشنایی با زبان برنامه نویسی می کنند و به سمت ایجاد بازی های مبتنی بر متن و حتی طراحی با کد حرکت می کنند.

البته برای کار با این زبان برنامه نویسی کامپیوتری بچه ها باید توانایی تایپ و اشنایی نسبتا کمی با زبان انگلیسی داشته باشند. نکته مهم برای کودکان 12 ساله که مهارت تایپ دارند می توانند از زبان های برنامه نویسی پیچیده تری مانند سی(C)، سی پلاس پلاس(C++)، جاوا (java)استفاده کنند و برنامه نویسی را یاد بگیرند.

در صورت علاقه به کدنویسی بچه ها پیشنهاد میشود به مطالعه آموزش پایتون برای کودکان بپردازید.

آموزش برنامه نویسی از صفر تا صد با CSS/HTML

3) کلاس آموزش کامپیوتر به کودکان با برنامه نویسی css/html (کودکان 10 ساله)

آموزش کامپیوتر به کودکان بیایید در مورد وب صحبت کنیم، وب سایت با استفاده از سه زبان CSS/HTML و JavaScript نوشته شده است. HTML برای نشانه گذاری محتوای وب سایت CSS برای یکپارچه سازی آن و JavaScript برای ایجاد تعامل ایجاد شده اند.

چگونه کاربران وب سایت ها را می بینند؟  با استفاده از مرورگرهای وب مانند فایرفاکس، گوگل کروم و یا اینترنت اکسپلورر به تماشای وب سایت ها می پردازند. ایرانیان سایبر به برگزاری کلاس آموزش آنلاین کامپیوتر به کودکان با زبان css/html می پزدارد.

احتمالا برای شما هم پیش آمده که بشنوید از این مرورگر استفاده نکن و با کروم سایت را مشاهده کنید. کودکان با یادگیری کلاس کامپیوتر برنامه نویسی css/html ، توانایی ایجاد صفحاب وب و طراحی آنها را پیدا می کنند. کودکان 10 ساله می توانند به یادگیری HTML و CSS بپردازند و با ایجاد صفحات وب پیشرفت کنند.

در صورت علاقه به کدنویسی بچه ها پیشنهاد میشود به مشاهده دوره آموزش طراحی سایت (CSS/HTML) به کودکان بپردازید.

4) کلاس آموزش کامپیوتر به کودکان با برنامه نویسی سی پلاس پلاس (کودکان 12 ساله)

با توجه به اهمیت برنامه نویسی ++C ، تیم ایرانیان سایبر دوره مبانی کامپیوتر و برنامه نویسی را برای کودکان برگزار می کند. در این دوره کودکان به یادگیری زبان C++ می پردازند.  در دوره مبانی کامپیوتر و برنامه نویسی به طرح مطالبی پرداخته می شود تا دانش آموز با علم کامپیوتر و کاربردهای آن در زندگی افراد آشنا شود.

با انواع زبان های برنامه نویسی آشنا می شود و مبانی برنامه نویسی را یاد می گیرد. آموزش کامپیوتر به کودکان امر مهمی است که متاسفانه چندان به آن دقت نشده است. دانش آموزان ایرانیان سایبر در این دوره یاد می گیرند چگونه به مسائل مطرح شده فکر کنند و به دنبال راه حلی مناسب و قابل درک برای کامیپوتر باشند.

در پایان دوره دانش آموز می تواند برای مسائلی که مطرح می شود راه حل قابل درک برای کامپیوتر را بیابد. با مبانی و اصولی که برای برنامه نویسی یاد گرفته است، برنامه برای مسائل بنویسد و بتواند آن را تست و رفع خطا کند.

همچنین برای یادگیری دیگر زبان های برنامه نویسی و مسائل پیشرفته تر آماده می شود. دوره مبانی کامپیوتر و برنامه نویسی اولین گام از آموزش برنامه نویسی صفر تا صد است.

5) کلاس آموزش کامپیوتر به کودکان با برنامه نویسی جاوا (مناسب کودکانی که آشنایی قبلی با برنامه نویسی دارند)

نمی تولن انتظار داشت کودکان و نوجوانان در همان ابتدای یادگیری به آموزش زبان جاوا بپردازند. جاوا مناسب نوجوانانی است که ابتدا یک زبان سطح پایین تر مثل سی پلاس رو یاد گرفته باشند و سپس به یادگیری زبان جاوا بپردازند. جاوا یک بازار کار عالی نه تنها در ایران بلکه در کل جهان دارد. ایرانیان سایبر به آموزش کامپیوتر کودکان و نوجوانان با هدف کسب درآمد می پردازد.

جاوا یک زبان برنامه نویسی استاندارد در صنعت است. تقاضای برنامه نویسان زبان جاوا بیش از هر زمان دیگری است ، بنابراین ذکر دانش شما از جاوا در یک برنامه دانشگاهی یا رزومه کاری مزایای آشکاری برای نوجوانان دارد. حتی در خدمت سربازی می تواند کمک حال پسران باشد.

6) کلاس کامپیوتر آنلاین رایگان کودکان با زبان SQL (ذخیره سازی اطلاعات در کامپیوتر )

آموزش کامپیوتر به کودکان ایرانیان سایبر به آموزش دوره sql برای کودکان و نوجوانان می پردازد. از sql برای مدیریت داده های موجود در سیستم مدیریت پایگاه داده استفاده می شود. در بیان ساده کودکان و نوجوانان برای ذخیره سازی اطلاعات کاربران و تراکنش های آنها به sql  نیاز دارند.

SQL یک زبان خاص دامنه است که در برنامه نویسی استفاده می شود و برای مدیریت داده های موجود در سیستم مدیریت پایگاه داده رابطه ای طراحی شده است  یا برای پردازش جریان اطلاعات در سیستم مدیریت جریان داده ای رابطه ای. به عنوان مثال داده ها شامل روابط بین موجودیت ها و متغیرها بسیار مفید است. ایرانیان سایبر با آموزش کامپیوتر کودکان به دنبال افزایش مهارت کودکان می باشد.

آموزش رباتیک کودکان

7) کلاس آموزش کامپیوتر به کودکان با رباتیک (کودکان 8 سال و بالاتر)

روش های مختلفی برای نحوه آموزش رباتیک به کودکان و نوجوانان وجود دارد. این روش ها بر این فرض استوار است که کودکان می خواهند رباتیک را به انتخاب خودشان یاد بگیرند. این برنامه ها بر معرفی اصول اولیه ربات ها و برنامه نویسی آن متمرکز هستند.

Lego Mindstorms NXT به عنوان یک سیستم عامل استفاده می شود. مروری بر مسابقات شناخته شده ، با استفاده از این بستر ، ارائه شده است. این مسابقات روش خوبی برای بررسی کارآیی روش ها است.

همچنین پیشنهاد مطالعه مقاله آموزش رایانه بچه ها را داریم. البته این مقاله به زبان انگلیسی می باشد. در صورتی که هر گونه سوالی داشتید می توانید از مشاوره رایگان ما بهره ببرید.

بهترین راه برای آموزش کامپیوتر به کودکان چیست؟

بهترین راه برای آشنایی کودک با رایانه این است که کودک را از طریق لپتاب یا کامپیوتر خانوادگی با این امور آشنا کنید تا دسترسی کودک را محدود می کند و به شما اجازه می دهد تا اصول اولیه را به او بیاموزید: مانند نحوه روشن و خاموش کردن رایانه و نحوه باز و بستن نرم افزار و…

فرزند من 10 ساله است آیا می تواند در دوره آموزش کامپیوتر به کودکان شرکت کند؟

ایرانیان سایبر به ارایه دورهای آموزشی برای کودکان و نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ سال می پردازد. اگر فرزند شما سن کمتری دارد، لطفا با ما تماس بگیرید تا از میزان توانایی های فرزند شما اطمینان حاصل کنیم.

فرزند من اصلا با کامپیوتر کار نکرده، آیا می تواند در این دوره ها شرکت کند؟

برای شرکت در این دوره نیازی به آشنایی با برنامه نویسی نیست ، ولی دانش آموز باید دانش اولیه کار با کامپیوتر نظیر تایپ کردن ، سرچ در گوگل ، خاموش روشن کردن و … را بداند همچنین باید تا حد کمی با تایپ انگلیسی آشنا باشد.

برنامه نویسی برای بچه ها خوب است؟

کدنویسی یک سواد اساسی در عصر دیجیتال است و برای بچه ها مهم است که درک کنند و بتوانند با فن آوری اطراف خود کار کنند و درک کنند. یادگیری برنامه نویسی در سنین پایین توسط کودکان ، آنها را برای آینده آماده می کند. برنامه نویسی به کودکان در برقراری ارتباط ، خلاقیت ، ریاضی ، نوشتن و اعتماد به نفس کمک می کند.

چگونه به صورت آنلاین به آموزش کامپیوتر به کودکم بپردازم؟

شما می توانید با آموزش ICDL به فرزندتان او را در بهبود مهارت های فنی یاری کنید و اگر قصد دارید در دوره های پیشرفته تری شرکت کنند می توانید روی دوره های برنامه نویسی ایرانیان سایبر حساب کنید.

آموزش کامپیوتر به کودکان
learn computer for kids

کارگردان: حسین سلیمی

تاریخ ایجاد شد: 2021-11-14 11:54

امتیازدهی ویرایشگر:
4.59

2 دیدگاه دربارهٔ «کلاس آموزش کامپیوتر به کودکان»

    1. مهارت های کامپیوتری به فرزندان شما می آموزد که چگونه مسائل را با نگاه کردن به تصویر بزرگتر حل کنند و سپس راه هایی را برای تجزیه آنها به وظایف کوچکتر و قابل مدیریت تر ایجاد کنند. کدنویسی به بچه‌ها کمک می‌کند تا در موقعیتی قرار بگیرند که مسائل را با آنچه یاد گرفته‌اند مستقیماً با محیط خود مرتبط کنند

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *