ثبت نام
دوره آموزش الگوریتم و فلوچارت

آموزش الگوریتم و فلوچارت

آموزش الگوریتم و فلوچارت مبحثی بسیار مهم در آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان است. در دوره های برنامه نویسی بلوکی، مهارتحل مساله با بچه ها کار ش. حالا با آمادگی بیشتری به یادگیری و آموزش الگوریتم و فلوچارت می پردازند.

این مبحث حد فاصل دنیای کدنویسی و بازی هستش، بازی که بسیار جذابه، کدنویسی هم جذابیت خودش رو داره مخصوصا اینکه بچه ها عاشق هک هستند.

تجربه نشون داده بچه ها خیلی دوس ندارند بر روی این مبحث صبر کنند و ترجیح می دهند زودتر وارد فضای کدنویسی شوند. این دوره را ما در مدت کوتاه 4 هفته ای با بچه ها کار می کنیم و بعد هم گام به دنیای کدنویسی واقعی می گذاریم.

ویژگی دوره الگوریتم و فلوچارت

این دوره در 8 هفته ارایه می شود و به حل مثال های متعدد با بچه ها می پردازیم تا تفکر الگوریتمی را در بچه ها شکل بدهیم. برای رسیدن به تفکر الگوریتمی حتما نباید مثال های سخت حل کرد. ما با حل مثال های ساده به آموزش این مبحث می پردازیم.

آموزش الگوریتم و فلوچارت

الگوریتم و فلوچارت ابزار قدرتمندی برای یادگیری برنامه نویسی هستند که همین مسئله باعث اهمیت آموزش الگوریتم و فلوچارت شده است. یک الگوریتم تجزیه و تحلیل گام به گام فرآیند است که با شروع آموزش الگوریتم و فلوچارت در ایرانیان سایبر می توانید مسائل خود را به راحتی تجزیه و تحلیل کنید، در حالی که یک فلوچارت مراحل یک برنامه را به صورت گرافیکی توضیح می دهد. آموزش الگوریتم و فلوچارت به روشن شدن تمام مراحل برای حل مشکل کمک می کند.

سرفصل های دوره

 ورودی

خروجی

عملیات

فلوچارت های مسائل شرطی ( if )

 فلوچارت مسائل حلقه (loop)

آیا الگوریتم همان کدنویسی است؟
تفاوت بین الگوریتم و کد مانند تفاوت بین طرح و داستان است. الگوریتم ها به نحوه عملکرد یک چیز اشاره دارند. کد نحوه پیاده سازی آن است.

آیا الگوریتم یک نرم افزار است؟
آموزش الگوریتم و فلوچارت نرم افزار معمولا از مجموعه ای از داده ها یا دستورالعمل ها تشکیل شده است. الگوریتم معمولاً از تکنیکی برای حل هر مشکلی تشکیل شده است. این یک برنامه یا هر اطلاعات عملیاتی است که توسط رایانه استفاده می شود. آموزش الگوریتم و فلوچارت این مجموعه قوانینی است که باید در محاسبات رعایت شود.

جلسات هفتگی

این دوره شامل  8 جلسه (5 الی 8 نفر) به مدت 60 دقیقه است.

زمان دوره

این دوره در مدت زمان 2 ماه برگزار می شود.

سومین گام

فلوچارت و الگوریتم گام سوم برنامه نویسی کودکان می باشد.

گارانتی

4 جلسه گارانتی بی قید و شرط

تخفیف عضویت

تا 15% تخفیف برای اشتراک 6 ماهه

اشتراک ماهانه

اشتراک یک ماهه 890 هزار تومان

ثبت نام دوره الگوریتم و فلوچارت

برنامه نویسی کودکان هیچ پیش نیازی ندارد. دانش آموزان با ثبت نام در برنامه نویسی کودکان، در اولین گام به آموزش اسکرچ در دومین گام به آموزش اپ اینونتور ، در سومین گام به یادگیری فلوچارت و الگوریتم و در گام پایانی به آموزش برنامه نویسی پایتون می پردازند. 

اهمیت الگوریتم چیست؟

الگوریتم ها در هر بخش از علوم کامپیوتر استفاده می شوند. آنها ستون فقرات میدان را تشکیل می دهند. در علم کامپیوتر، یک الگوریتم مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها را به رایانه می‌دهد که به رایانه اجازه می‌دهد همه چیز را انجام دهد، خواه ماشین حساب یا موشک را اجرا کند.

مزایای استفاده از فلوچارت ها و الگوریتم ها چیست؟

ارتباط موثر: فلوچارت ها روش بهتری برای برقراری ارتباط منطقی سیستم هستند.

تجزیه و تحلیل موثر: با استفاده از فلوچارت می توان به طور موثرتری آنالیز کرد.

اشکال زدایی آسان و تست کارآمد: فلوچارت به فرآیند اشکال زدایی و آزمایش کمک می کند.

مزایایی که نام بردیم باعث شده اند تا یادگیری و آموزش الگوریتم وفلوچارت اهمیت بسیلر بالایی داشته باشد. آموزش الگوریتم و فلوچارت شروع و مبانی همه ی زبان های برنامه نویسی است اگر می خواهید کودکتان از پایه مسائل برنامه نویسی را به خوبی تجزیه و تحلیل کند باید ابتدا آموزش الگوریتم و فلوچارت را در ایرانیان سایبر شروع کند.