ثبت نام
آموزش جاوا

آموزش جاوا

سرفصل‌های مقاله

آموزش جاوا چگونه است؟ جاوا و پایتون دو تا از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی هستند. از بین این دو، آموزش جاوا زبان سریع‌تر است، اما پایتون ساده‌تر و یادگیری آن آسان‌تر است. آموزش جاوا یا پایتون هر کدام به خوبی تثبیت شده، مستقل از پلتفرم، و بخشی از یک جامعه بزرگ و حامی هستند.

پیشنهاد می کنیم برای ثبت نام در دوره های جاوا کلیک کنید.

اما این همان جایی است که شباهت ها به پایان می رسد. هنگامی که پایتون را در مقابل آموزش جاوا در نظر می گیرید، هر زبان برای مقاصد مختلف کاربردهای متفاوتی دارد و هر کدام آموزش جاوا مزایا و معایبی دارد که باید در نظر بگیرید.

وقتی صحبت از سرعت محض به میان می آید، آموزش جاوا یک برنده آشکار است. طبق گفته Stack Overflow، این کاربرد عمومی، زبان کامپایل شده، پنجمین زبان برنامه نویسی پرکاربرد آموزش جاوا است.

پیشنهاد می کنیم دوره های برنامه نویسی ایرانیان سایبر را مشاهده کنید.

همچنین سومین زبان برنامه نویسی پر تقاضا است که مدیران استخدام هنگام استخدام نامزدها به دنبال آن هستند. عوامل متعددی باعث محبوبیت مداوم آموزش جاوا می شوند، در درجه اول استقلال پلت فرم آن و سهولت نسبی آن در یادگیری.

آموزش جاوا چیست؟

آموزش جاوا چیست؟

جاوا یک زبان و پلتفرم برنامه نویسی است که از سال 1995 وجود داشته است. از زمان انتشار آن، این زبان به یکی از محبوب ترین زبان ها در بین توسعه دهندگان وب و سایر متخصصان برنامه نویسی آموزش جاوا تبدیل شده است.

این یک زبان شی گرا و همه منظوره است. آموزش جاوا برخلاف پایتون، جاوا یک زبان کامپایل شده است که یکی از دلایلی است که گزینه سریع‌تر شماست.

وقتی با زبان های کامپایل شده مانند جاوا برنامه نویسی می کنید، کدگذاری مستقیماً به کد ماشین تبدیل می شود. این به پردازنده اجازه می دهد تا با سرعت و کارآمدی بیشتری اجرا کند.

و در عین حال کنترل بیشتری روی جنبه های سخت افزاری مانند استفاده از CPU به شما می دهد. نمونه های دیگر از زبان های کامپایل شده عبارتند از C و C++، Rust، Go و Haskell.

آموزش جاوا به طور گسترده در توسعه وب، داده های بزرگ و توسعه برنامه اندروید استفاده می شود. همچنین هنگامی که در توسعه ابری و اینترنت اشیا (IoT) استفاده می شود، مورد توجه قرار گرفته است. جاوا همچنین برای کار بر روی برنامه های کاربردی وب و میکروسرویس های سطح سازمانی مفید است.

سازمان‌های مختلفی از آموزش جاوا برای ساخت برنامه‌های وب خود استفاده می‌کنند، از جمله مواردی که در بخش مراقبت‌های بهداشتی، آموزشی، بیمه و حتی بخش‌های دولتی هستند. برخی از نام‌های بزرگی که امروزه از جاوا استفاده می‌کنند عبارتند از ناسا، گوگل و فیسبوک.

مزایای یادگیری و آموزش جاوا

مزایای یادگیری و آموزش جاوا

سرعت و کارایی دو مورد از جذابیت های بزرگ استفاده از جاوا هستند. همچنین یکی از زبان‌های کدنویسی است که یادگیری آن آسان است. از آنجایی که بسیاری از فرآیندهای این زبان سطح بالا به طور خودکار اجرا می شوند.

لازم نیست به اندازه یک زبان سطح پایین مطالعه دقیقی درباره نحوه کارکرد همه چیز انجام دهید. بسته به اینکه چقدر زمان می توانید به یادگیری و تمرین اختصاص دهید، باید بتوانید نسبتاً سریع بر آن مسلط شوید. از دیگر مزایای استفاده از جاوا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

آموزش جاوا ساده است: نحو ساده است و نوشتن آن را آسان می کند. این به اندازه زبان هایی مانند C++ پیچیده نیست و از تخصیص خودکار حافظه استفاده می کند.

آموزش جاوا مستقل از پلتفرم است: می‌توانید از جاوا در انواع مختلفی از رایانه‌ها از جمله سیستم‌های ویندوز، iOS، یونیکس و لینوکس استفاده کنید، تا زمانی که دارای پلت فرم ماشین مجازی جاوا (JVM) باشد.

شی گرا است: از آنجا که کلاس هایی حاوی داده ها و توابع و اشیاء متعلق به آن کلاس ها ایجاد می کنید، رویکرد بصری تری برای توسعه پروژه های بزرگ ارائه می دهد. همچنین انعطاف‌پذیری و عیب‌یابی آسان‌تر و امکان استفاده مجدد از کد را فراهم می‌کند.

این یک جامعه جهانی بزرگ دارد: هنگامی که جاوا را یاد می‌گیرید یا با مشکلی مواجه می‌شوید، مفید است.

از multithreading پشتیبانی می کند: وقتی از جاوا استفاده می کنید، می توانید همزمان بیش از یک رشته را اجرا کنید. هنگام اجرای چندین رشته، یک ناحیه حافظه مشترک برای افزایش کارایی و عملکرد به اشتراک می گذارند.

آموزش جاوا ایمن است: جاوا از استفاده از نشانگرهای صریح اجتناب می‌کند، در داخل یک ماشین مجازی به نام sandbox اجرا می‌شود، از تأییدکننده کد بایت برای بررسی کدهای غیرقانونی استفاده می‌کند و ایمنی در سطح کتابخانه را همراه با بسته امنیتی جاوا و بررسی‌های امنیتی زمان اجرا فراهم می‌کند.

معایب جاوا

معایب جاوا

قبل از تصمیم گیری در مورد اینکه آیا جاوا زبان برنامه نویسی مناسبی است برای شروع، ضروری است که نقاط ضعف آن را در نظر بگیرید. یکی از معایب اصلی استفاده از جاوا این است که از مقدار زیادی حافظه استفاده می کند – به طور قابل توجهی بیشتر از پایتون.

علاوه بر این، جاوا حافظه خود را از طریق جمع‌آوری زباله مدیریت می‌کند، که زمانی اتفاق می‌افتد که برنامه‌ای که روی آن کار می‌کنید دیگر به شی ارجاع نمی‌دهد.

جمع‌آوری زباله جاوا آن را از حافظه پاک می‌کند، اما در طول فرآیند، رشته‌های دیگر باید متوقف شوند تا جمع‌آورنده زباله کار کند. این مرحله بر عملکرد کلی برنامه تأثیر می گذارد. سایر معایب عبارتند از:

آموزش جاوا کنترلی بر جمع‌آوری زباله ارائه نمی‌کند: به عنوان یک برنامه‌نویس، توانایی کنترل جمع‌آوری زباله با استفاده از توابعی مانند free() یا delete() را نخواهید داشت.

این دارای کلمات زیادی است: اگرچه جاوا ساده است، اما تمایل به داشتن کلمات زیادی در آن دارد، که اغلب شما را با جملات و توضیحات پیچیده و طولانی مواجه می کند.

وقتی از آن برای دسک‌تاپ استفاده می‌کنید، ظاهری بومی ندارد: جاوا چندین سازنده رابط کاربری گرافیکی (GUI) دارد، اما اگر رابط کاربری پیچیده‌ای را روی دسک‌تاپ ایجاد می‌کنید، بهترین نیستند. وقتی صحبت از تجربه کاربری و رابط کاربری به میان می آید.

آموزش جاوا وقتی برای دسکتاپ در مقابل موبایل از آن استفاده می کنید ضعیف تر است. در حالی که سازنده‌های رابط کاربری گرافیکی زیادی برای انتخاب وجود دارد، باید تحقیقات زیادی را برای یافتن مورد مناسب برای پروژه خود انجام دهید.

جاوا یک زبان برنامه نویسی شی گرا محبوب است که برای مدت طولانی وجود داشته است. این زبان از نظر نحو شبیه به C++ است و به طور فزاینده ای در طیف وسیعی از برنامه های کاربردی سازمانی، وب و موبایل استفاده می شود. گفته می شود.

کدهای نوشته شده در جاوا قابلیت نگهداری بیشتری دارند زیرا زبان عناصر بسیاری را کنترل می کند که در صورت عدم استفاده صحیح ممکن است منجر به اجرای ناکارآمد کد شود.

در مقایسه با پایتون، برنامه های جاوا سریعتر در نظر گرفته می شوند. آموزش جاوا بیایید پنج نکته مهم را که می تواند به شما در یادگیری سریع جاوا کمک کند را بررسی کنیم.

1. اصول اولیه را درک کنید

برای محکم بودن کل سازه باید یک پایه محکم بسازید. آموزش جاوا اگر می خواهید برنامه نویس خوبی باشید، ابتدا باید روی اصول اولیه کار کنید. مفاهیم خود را با یادگیری و تمرین تا آنجا که می توانید صیقل دهید.

برنامه ریزی درستی داشته باشید و به آن پایبند باشید تا از هر نوع اضطراب دوری کنید. آهسته حرکت کنید و قبل از اینکه به مرحله بعدی بروید، با محیط آشنا شوید.

2. صبر داشته باشید

نوشتن کد بسیار طاقت فرسا است و یادگیری کدنویسی در ابتدا می تواند خسته کننده و سخت باشد. آموزش جاوا چیزهای زیادی برای یادگیری وجود دارد و یادگیرندگان اغلب سعی می کنند با عجله مفاهیم را برای یادگیری سریع تر یاد بگیرند.

خوب، برنامه نویسی زمان می برد و رد شدن از مفاهیم کمکی نمی کند. حتی بهترین برنامه نویسان نیز آهسته شروع کردند و قبل از رفتن به سطوح پیشرفته ابتدا بر اصول اولیه تسلط داشتند. صبر داشته باشید، زمان خود را به خوبی مدیریت کنید و به یادگیری ادامه دهید.

3. کدنویسی را تمرین کنید

آموزش جاوا دانش تئوری خوب است، اما برنامه نویسی همه چیز در مورد به کار بردن این دانش است. برای هر مصاحبه شغلی که می روید، از شما خواسته می شود که کد بنویسید.

هنگامی که اصول جاوا را به خوبی درک کردید، باید عادت به تمرین هر آنچه آموخته اید را در ذهن خود حفظ کنید. بهترین کار این است که تا حد امکان بیشتر کدنویسی کنید تا سطح خاصی از اطمینان را به دست آورید.

4. عادت به خواندن را در خود ایجاد کنید

دنیای فناوری به سرعت در حال تکامل است و به روز نگه نداشتن خود شما آموزش جاوا را به جایی نمی برد. تا جایی که ممکن است دانش را از منابع متعدد جمع آوری کنید.

تا جایی که ممکن است کتاب بخوانید تا دانش خود را تقویت کنید و ایده های بیشتری را برای کار کردن به دست آورید. این در دراز مدت علاقه شما را زنده نگه می دارد.

5. با سایر فراگیران تعامل داشته باشید

با جامعه کدنویس تعامل کنید. همیشه توصیه می شود هنگام یادگیری هر چیز جدید، بهتر است شبکه سازی کنید تا بتوانید خود را در مورد چیزهای جدید به روز نگه دارید. آموزش جاوا همچنین، می تواند منبعی برای انگیزه باشد، به خصوص در ابتدای کار، زمانی که کدنویسی طاقت فرسا و سخت به نظر می رسد.

منبع الهام خود را پیدا کنید، اشتراک دانش برای پیشرفت سریعتر مهم است. اگر با زبان آموزان دیگر در تماس باشید، به شما کمک می کند تا مشکلات را سریعتر حل کنید.

بهترین کتاب های آموزش جاوا برای مبتدیان

اینها منابع کاملاً ایمن برای کسانی هستند که تازه شروع به یادگیری کدنویسی در جاوا می کنند. به شما توصیه می کنیم که نگاهی به همه آنها بیندازید، زیرا آنها از رویکردهای متفاوتی در ارائه مفاهیم اصلی استفاده می کنند.

1. Head First Java اثر کتی سیرا و برت بیتس

اگر نمی توانید توضیح واضحی را بدون تصویری مناسب، مانند طرح، نمودار یا نقشه گرافیکی تصور کنید، از این کتاب برای مبتدیان لذت خواهید برد. مسلماً این بهترین مقدمه برای جاوا است که زبان اصلی و مفاهیم OOP را در نمونه های دنیای واقعی توضیح می دهد.

اگرچه این یک کتاب است، اما یک رابط کاربری بسیار «کاربر پسند» دارد: آموزش جاوا از همان صفحه اول تا زمانی که آن را به پایان برسانید، درگیر خواهید شد.

شما بلافاصله پس از خواندن Head First Java شروع به کدنویسی نخواهید کرد، اما بدون هیچ مشکلی منطق این زبان و مفاهیم اصلی آن را درک خواهید کرد. آموزش جاوا هر فصل با تمرین ها و پازل ها به پایان می رسد: آنها به شما کمک می کنند مطالب را حفظ کنید.

2. شروع برنامه نویسی با Java For Dummies

شما چیزهای عمده ای را که برای شروع برنامه نویسی جاوا نیاز دارید، یاد خواهید گرفت، آموزش جاوا مانند نحوه نصب جاوا، کامپایل کد و تکمیل تمرینات عملی مختلف پس از پایان خواندن. برای بچه ها مثل کتاب آسان است.

شما حق دارید در مورد «سریال آدمک‌ها» شک داشته باشید، آموزش جاوا زیرا برای خوانندگانی که حتی با حداقل تجربه و درک از هر موضوعی هیچ فایده‌ای ندارند. اما به دلیل زبان ساده، اصطلاحات اصلی را به سادگی و بدون هیچ گونه سردرگمی توضیح می دهند.

با چه سرعتی می توانم جاوا را یاد بگیرم؟

برای فردی که تجربه برنامه نویسی قبلی نداشته باشد، تقریباً 9 ماه انتظار می رود، یعنی 5+3+1 ماه برای درک کامل و نوشتن برنامه های جاوا.

آیا یادگیری جاوا بسیار دشوار است؟

جاوا یک زبان شی گرا و ساختار یافته است که می تواند برای مبتدیان آسان در نظر گرفته شود. شما می توانید خیلی سریع بر آن مسلط شوید، زیرا بسیاری از فرآیندها وجود دارند که به طور خودکار اجرا می شوند. لازم نیست خیلی عمیق به "چگونه کارها در آنجا کار می کنند" بپردازید. جاوا یک زبان چند پلتفرمی است.

جاوا یاد بگیرم یا پایتون؟

هنگام انتخاب نقطه شروع، باید اهداف خود را در نظر بگیرید. جاوا در بین برنامه نویسان علاقه مند به توسعه وب، داده های بزرگ، توسعه ابر و توسعه برنامه اندروید محبوب است. پایتون مورد علاقه کسانی است که در توسعه back-end، توسعه اپلیکیشن، علم داده و یادگیری ماشین کار می کنند.

آموزش جاوا
جاوا

کارگردان: 1732 رأی

تاریخ ایجاد شد: 2022-08-11 20:17

امتیازدهی ویرایشگر:
5

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + شش =