ایرانیان سایبر

ایرانیان سایبر
منو
صفحه اصلی
ثبت نام
آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ

5 آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ

سرفصل‌های مقاله

آموزش ساخت بازی با اسکرچ در راه بازگشت از تعطیلات، می‌خواهیم از مدرسه‌ای آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ در سویل دیدن کنیم ساخت بازی با اسکرچ تا ساخت بازی در اسکرچ یک کارگاه مقدماتی برنامه‌نویسی با بچه‌های کلاس اول و ششم برگزار آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ کنیم.

ساخت بازی با اسکرچ هدف این کارگاه این است که همه بچه ها با یک بازی ویدیویی بازی سازی با اسکرچ که ساخته اند به خانه بروند آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ تا اصول اسکرچ را بیاموزند و برای کلاس های برنامه نویسی که معلمانشان برای بقیه دوره به آنها می دهند انگیزه پیدا کنند.

در این پست نحوه برنامه ریزی بازی ویدیویی را که در طول کارگاه توسعه خواهیم داد را آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ به شما آموزش می دهیم. آیا جرات دارید برنامه خود آموزش ساخت بازی با اسکرچ را برنامه ریزی کنید؟ سایت ایرانیان سایبر در این موضوع مطالب بیشتری را ارائه کرده است.

(دستورالعمل ها: ساخت بازی با اسکرچ حرکت جادوگر را با کلیدهای جهت دار راست، چپ، بالا و پایین کنترل کنید تا از اژدها جلوگیری کنید ساخت بازی در اسکرچ و تا حد امکان ستاره ها را بگیرید.)

برای شروع آموزش ساخت بازی با اسکرچ روی عکس زیر کلیک کنید.

آموزش ساخت بازی با اسکرچ

پیکان اشاره بالا

آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ

برای شروع، اگر کاربر در وب‌سایت اسکرچ ندارید، باید آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ یک کاربر ایجاد کنید بازی سازی با اسکرچ تا بتوانید بازی‌ها و ساخته‌های خود را برای ویرایش بعدی ذخیره کنید، آنها را با انجمن به اشتراک بگذارید، نظرات و رتبه‌بندی‌ها را دریافت کنید و غیره.

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله آموزش ساخت بازی در اسکرچ بپردازید.

پس از ورود به سایت، برای شروع یک پروژه جدید، بر روی بخش ایجاد وب سایت کلیک می کنیم. آموزش ساخت بازی با اسکرچ انتخاب شخصیت ها اول از همه، از آنجایی که نمی‌خواهیم با ساخت بازی در اسکرچ کار کنیم، می‌خواهیم شی‌ای که به‌طور پیش‌فرض ایجاد شده را حذف کنیم.

1_delete_objectسپس یک کاراکتر اضافه می کنیم بازی سازی با اسکرچ که برای آن روی دکمه New Object کلیک می کنیم: یک شی از کتابخانه انتخاب کنید. آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ ما از طریق کتابخانه به بخش Fantasy رفته و جادوگر را انتخاب می کنیم.

بازی سازی با اسکرچ چگونه است؟

ساخت بازی در اسکرچ اولین قدم ها حال به نوشتن برنامه هایی می رویم که حرکات شخصیت را کنترل می کنند. آموزش ساخت بازی با اسکرچ اولین کاری که همیشه باید با یک شخصیت آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ انجام شود این است که به او بگویید وقتی بازی شروع به اجرا می کند چه کاری انجام دهد.

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله ساخت بازی با اسکرچ فارسی بپردازید.

بنابراین می‌خواهیم برنامه‌ای بسازیم که نشان می‌دهد هنگام شروع بازی، جادوگر باید ساخت بازی در اسکرچ در کدام موقعیت صفحه ظاهر شود.همانطور که در تصویر نشان داده شده است، موقعیت افقی کاراکترها با متغیر x از محور مختصات و موقعیت عمودی آنها با متغیر y کنترل آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ می شود،

به عنوان مرجع که مرکز صفحه موقعیت (0.0) است. آموزش ساخت بازی با اسکرچ محورها و موقعیت به این ترتیب، اگر بخواهیم در شروع بازی، جادوگر همیشه در مرکز صفحه ظاهر شود (pos x = 0، pos y= 0)، می‌توانیم بلوک‌های زیر را در نظر بگیریم.

شروع.توجه داشته باشید که ما از این فرصت استفاده کرده‌ایم تا بلوکی را اضافه کنیم که نحوه حرکت بازی سازی با اسکرچ جادوگر را در صفحه نمایش نشان می‌دهد و نشان می‌دهد که او فقط باید از چپ به راست بچرخد تا شخصیت هنگام چرخش وارونه نشود.

برای دوره آموزشی ما در زمینه ایجاد بازی های ویدیویی با اسکرچ ثبت نام کنیدکنترل حرکت با مکان “آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ” نمااکنون قصد داریم چندین برنامه را معرفی کنیم که به ما امکان می دهد حرکت جادوگر را با صفحه کلید کنترل کنیم.

کاری که ما انجام خواهیم داد این است که برنامه ای ایجاد کنیم ساخت بازی در اسکرچ تا هر بار که کاربر در حال بازی فلش های مکان نما ساخت بازی با اسکرچ (چپ، راست، بالا یا پایین) را فشار می دهد، موقعیت جادوگر مطابق با آن تغییر کند.

ساخت بازی در اسکرچ

ساخت بازی در اسکرچ

بنابراین وقتی کاربر مثلاً کلید فلش سمت راست را فشار می دهد، باید مقدار مختصات x را افزایش آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ دهیم تا به سمت راست حرکت کند. با این حال، زمانی که کاربر روی کلید جهت‌نمای چپ کلیک می‌کند، مقدار مختصات x باید کاهش یابد تا به سمت چپ حرکت کند.

آموزش ساخت بازی با اسکرچ و به روشی معادل، بازی سازی با اسکرچ باید همین کار را برای موقعیت های عمودی انجام دهیم و مقدار مختصات Y را تغییر دهیم. بنابراین، کدی که حرکت جادوگر ما را کنترل می کند

به صورت زیر خواهد بود:3_witch_basic_movesآیا دیده اید که کنترل آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ حرکت شخصیت ها در بازی های ما چقدر آسان است؟

با این حال، برای اینکه کمی واقع‌بینانه‌تر به آن بپردازیم، می‌خواهیم زمانی که جادوگر در آن جهت حرکت می‌کند، آموزش ساخت بازی با اسکرچ صورتش به سمت چپ و هنگامی که به این سمت حرکت می‌کند، آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ به سمت راست می‌رود.

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله ساخت بازی فکری با اسکرچ بپردازید.

برای انجام این کار، کد برنامه‌هایمان را کمی تغییر می‌دهیم تا بلوکی را که جهت اشاره کاراکتر را کنترل می‌کند (90 به سمت راست، -90 برای چپ) شامل شود.جنبش ما آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ در حال حاضر جادوگر خود را در حال حرکت و تغییر موقعیت به دنبال دستورات کاربر هستیم.

آموزش ساخت بازی با اسکرچ کامل!اضافه کردن کاراکترهای جدیدحالا می‌خواهیم با اژدهایی که جادوگر برای ادامه بازی باید ساخت بازی در اسکرچ از آنها دوری کند، بازی سازی با اسکرچ کار کنیم. بنابراین اولین کار این است که یک شی جدید از کتابخانه وارد کنید.

کدی که حرکت اژدها را کنترل می کند بسیار ساده است ساخت بازی با اسکرچ اما بسیار جالب است زیرا مفهوم یک حلقه را معرفی می کند. حلقه چیست؟ خوب، یک حلقه مجموعه ای از دستورالعمل ها است که چندین بار تکرار می شود. از آنجایی که اژدهای ما دائماً از سمتی به سمت دیگر در سراسر صفحه حرکت می کند،

این آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ یک موقعیت عالی برای استفاده از یک حلقه است. بیایید قبل از تجزیه و تحلیل برنامه نگاهی به آن بیندازیم:ساده است، درست است؟

ساخت بازی در اسکرچ چیزی که برنامه نشان می دهد آموزش ساخت بازی با اسکرچ این است که وقتی کاربر روی پرچم سبز کلیک می کند آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ (یعنی زمانی که او غذا می خورد.

ساخت بازی با اسکرچ

ساخت بازی با اسکرچ

بازی را شروع کنید)، کاری که اژدها باید انجام دهد این است:سبک چرخش را روی چپ به راست تنظیم کنید. همانطور که دیدیم، این بدان معنی است که وقتی می چرخد، فقط به صورت افقی و نه عمودی می چرخد ​​تا اژدها وارونه نشود.وارد حلقه ای آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ شوید

که برای همیشه تکرار می شود:دو قدم حرکت کن بررسی کنید که آیا لبه را لمس می کند. ساخت بازی در اسکرچ اگر چنین است، آموزش ساخت بازی با اسکرچ پرش کنید.به ابتدای حلقه برگردید، یعنی به نقطه 2 برگردید.مشروط با این کد اژدهای ما دائماً در اطراف صفحه در حال حرکت است.

اکنون قصد داریم برنامه دومی را به اژدها اضافه کنیم که وظیفه بررسی اینکه آیا اژدها در حال لمس جادوگر است یا خیر، زیرا در این صورت باید پیامی نمایش آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ داده شود و بازی به پایان برسد. برای انجام این کار دوباره از یک حلقه تکرار برای همیشه استفاده می کنیم:

در این کد یک بلوک شرطی ظاهر می شود: اگر جادوگر را لمس کنید، سپس … در این نوع بلاک، کد داخلی (در این مورد که توسط بلوک ها تشکیل می شود می گویند: من شما را گرفتم! و همه برنامه ها را متوقف کنید) فقط زمانی اجرا می شود که باشد.

آموزش ساخت بازی با اسکرچ

آموزش ساخت بازی با اسکرچ

شرطی را برآورده کرد که در برنامه ما این است که اژدها در حال لمس جادوگر است.برای اینکه بازی را واقعی تر کنیم، قصد داریم کمی کد اژدها را تغییر دهیم تا ظاهر آن تغییر کند و آتش نفس بکشد. ساخت بازی با اسکرچ برای این کار از لباس‌هایی استفاده می‌کنیم

که می‌توان آن را به‌عنوان بازنمایی‌های متفاوت آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ یک شخصیت آموزش ساخت بازی با اسکرچ (چیزی شبیه به زمانی که یک بازیگر در یک فیلم لباس عوض می‌کند) درک کرد.بنابراین اگر به بخش لباس اژدها برویم می بینیم که دو لباس آماده شده است.

برای اینکه به اژدها بگوییم بازی سازی با اسکرچ لباس خود را دائماً عوض کند، می‌توانیم از بلوک زیر استفاده کنیم که از یک حلقه برای همیشه، یک بلوک تغییر لباس و یک بلوک انتظار آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ استفاده می‌کند تا تغییر خیلی سریع نباشد:وقتی اژدها آماده شد،

کاری که می‌خواهیم انجام دهیم این است ساخت بازی در اسکرچ که شی را کپی کنیم آموزش ساخت بازی با اسکرچ تا اژدهای دیگری داشته باشیم. این اژدهای جدید بدون نیاز به بازنویسی دقیقاً همان رفتار را خواهد داشت.

با کلیک راست بر روی اژدها در قسمت کاراکترها، گزینه “Duplicate” ظاهر می شود که یک کاراکتر جدید ایجاد می کند که یک کپی دقیق آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ با تمام برنامه های آن است.

آموزش ساخت بازی در اسکرچ

آموزش ساخت بازی با اسکرچ

جمع آوری پاداش. آموزش ساخت بازی با اسکرچ برای اتمام آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ بازی، اکنون باید شی ستاره ای را وارد کنیم که جادوگر سعی می کند برای کسب امتیاز جمع آوری کند:رفتار ستاره مورد نظر ما به این صورت است: می خواهیم در یک نقطه تصادفی روی صفحه ظاهر شود و با لمس جادوگر ناپدید می شود

و در موقعیت تصادفی دیگری روی صفحه ظاهر می شود. این برنامه ای است که ساخت بازی با اسکرچ آن رفتار را پیاده سازی می کند: بازی سازی با اسکرچ همانطور که می بینید، بلوک های زیادی که قبلاً می شناسیم دوباره ظاهر می شوند.

فشار دادن پرچم سبز، تکرار حلقه برای همیشه، یک بلوک شرطی برای دیدن اینکه آیا در حال لمس شی جادوگر است آموزش ساخت بازی با اسکرچ یا نه… شاید پیچیده ترین بلوک برای درک، بلوکی باشد که کنترل می کند. موقعیتی که ستاره باید به سمت آن حرکت کند،

که یک عدد تصادفی بین 230- و 230 برای موقعیت X و یک عدد آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ تصادفی بین 170- تا 170 برای موقعیت Y است، که باعث می شود ستاره در بازی سازی با اسکرچ هر مکان متفاوت از صفحه نمایش ظاهر شود.

آموزش ساخت بازی سه بعدی با اسکرچ

از آنجایی که هدف بازی اضافه کردن حداکثر امتیاز ممکن است، لازم است آموزش ساخت بازی با اسکرچ نشانگری داشته باشید که هر بار که جادوگر ستاره را لمس می کند، به روز می شود. برای این کار باید به بلوک های دسته Data رفته و یک متغیر جدید ایجاد آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ کنیم که آن را Points می نامیم.

هنگام ایجاد متغیر، بلوک های جدیدی ظاهر می شود که می توانیم از آنها برای به روز رسانی مقدار آن استفاده کنیم. بنابراین، زمانی که بازی شروع می شود، همیشه ساخت بازی با اسکرچ باید به متغیر امتیاز مقدار 0 بدهیم. ساخت بازی در اسکرچ و هر بار که جادوگر ستاره را لمس می کند.

باید مقدار آن را تغییر دهیم تا یک امتیاز دیگر اضافه کنیم. آموزش ساخت بازی با اسکرچ به همین دلیل است که این نوع بلوک ها که داده ها را ذخیره می کنند، متغیر نامیده می شوند، زیرا ارزش آنها در طول بازی متفاوت است. کد ستاره مانند تصویر زیر خواهد بود که در آن بلوک های مربوط به کنترل متغیر قبلاً گنجانده شده است:

اگر تا اینجا پیش رفته اید، کار عالی است! شما اکنون بازی ویدیویی خود آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ را راه اندازی کرده اید. ساخت بازی با اسکرچ اگرچه شاید برای اینکه کمی بیشتر نمایان شود، بتوانیم پس‌زمینه صفحه را طوری تغییر دهیم که مناسب‌تر نمایش داده شود.

اسکرچ

برای این کار روی استیج (زیر پنجره آبجکت ها) کلیک می کنیم، به تب ساخت بازی در اسکرچ می رویم (مشابه لباس اشیا اما برای صحنه) و روی دکمه New Background کلیک می کنیم:

Choose a background. از کتابخانه و در بخش Space کتابخانه، پس‌زمینه ستاره‌ها بازی سازی با اسکرچ را آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ انتخاب می‌کنیم:

حالا بله، تبریک می گویم! بازی ویدیویی شما آماده ذخیره و اشتراک گذاری با هر کسی که می خواهید از طریق وب است. آموزش ساخت بازی با اسکرچ آیا در ابتدا بسیار ساده‌تر از آن چیزی است که انتظار دارید؟ از این به بعد، محدودیت با تخیل شما مشخص می شود.

آموزش ساخت بازی با اسکرچ ما به این امیدواریم فقط اولین نفر در لیست طولانی پروژه ها باشید. ساخت بازی با اسکرچ البته فراموش نکنید که به ما بگویید چگونه پیش می رود و پیشرفت خود را با کل جامعه به اشتراک بگذارید.اگر به اندازه کافی تلاش کنید، در عرض چند روز یا چند هفته می توانید

بازی سازی با اسکرچ

بازی سازی با اسکرچ

از هیچ چیز درباره برنامه نویسی ندانید به دانستن تمام مفاهیم اساسی که برای توسعه یک بازی ویدیویی نیاز دارید، برسید. این صرف آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ نظر از شرایط شما قابل اجرا است. حتی اگر کوچکترین ایده ای نداشته باشید که یک موتور توسعه چیست یا چگونه یک شخصیت بسازید.

می توانید با فداکاری کافی یاد بگیرید. به همین دلیل، امروز قصد داریم همه چیز مربوط به نحوه ایجاد یک بازی ویدیویی را بررسی کنیم ساخت بازی با اسکرچ تا کاملاً بدانید که از کجا شروع کنید.بازی ویدیویی برنامه نویسی کامپیوتری
انجام بازی های ویدیویی می تواند تجربه بسیار سرگرم کننده ای باشد،

اما گاهی اوقات آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ یادگیری نحوه ایجاد یک بازی ویدیویی می تواند حتی سرگرم کننده تر باشد. ممکن است برخی فکر کنند که این یک کار بسیار پیچیده است، اما در واقع کار غیرممکنی نیست، ساخت بازی در اسکرچ زیرا کلید این است که تلاش لازم را برای آن اختصاص دهید.

دوره آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ

ملاحظاتی در مورد نحوه ایجاد یک بازی ویدیویی.اولین چیزی که باید بدانید این است که، علیرغم این واقعیت که ساخت بازی های ویدیویی آنقدرها هم که فکر می کنید پیچیده نیست، نباید باور کنید که چیزی کاملاً ساده است. هر کسی آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ می تواند

یک برنامه نویس آماتور بازی های ویدیویی شود، اما تلاش برای رسیدن به آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ آن ضروری است.ابتدایی ترین مفاهیم را می توان در مدت کوتاهی یاد گرفت، اما تبدیل شدن به یک توسعه دهنده حرفه ای کاری است که به سال ها فداکاری نیاز دارد.

به همین دلیل است که توصیه مهم این است که در دنیای برنامه نویسی بازی های ویدیویی به گونه ای شروع کنید که انگار یک سرگرمی است.اگر یادگیری ساخت یک آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ بازی ویدیویی را فقط یک سرگرمی دیگر در نظر بگیریم، ادامه دادن در این دنیا آسان تر خواهد بود

تا باعث ناامیدی نشود. با در نظر گرفتن این موضوع، بازی سازی با اسکرچ فقط باید تصمیم گرفت که در کدام موتور برنامه نویسی سرمایه گذاری کنیم. در این زمینه باید گفت که گزینه های متعددی وجود دارد که برای مبتدیان پیشنهاد می شود.

چگونه یک بازی در اسکرچ بسازیم. ساخت بازی با اسکرچ یکی از بهترین موتورها برای شروع یادگیری نحوه ساخت بازی های ویدیویی، Scratch است، زیرا نه تنها یکی از ساده ترین موتورها برای استفاده است، بلکه برنامه نویسی را سرگرم کننده نیز می کند.این برای اکثر سیستم عامل های مدرن در دسترس است

و از طریق مرورگر آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ اجرا می شود ساخت بازی در اسکرچ که گویی یک برنامه وب است. هنگام انجام یک بازی در اسکرچ، می توانید اسپرایت ها را در یک طرف صفحه مشاهده کنید که نشان دهنده اشیاء موجود در بازی هستند.

در حالی که سمت دیگر صفحه نمایش اعمالی را نشان می دهد که این اسپرایت ها می توانند انجام دهند. ساخت بازی با اسکرچ با انجام ترکیب های مختلف از اکشن ها می توانید واکنش های متفاوتی را در اسپرایت ها دریافت کنید که به شما آزادی ایجاد بازی های آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ مختلف را می دهد.

نکته مهم در مورد استفاده از Scratch برای ساخت بازی این است که همه اکشن ها به صورت پازل هستند، که باعث می شود برنامه نویس ترکیب اکشن ها را بسیار سرگرم کننده تر کند.

از این نظر می توان گفت که برنامه نویسی یک بازی با اسکرچ شبیه به حل یک معما است که به شما اجازه می دهد بازی سازی با اسکرچ تا در دنیای برنامه نویسی به صورت محرک شروع کنید. به طور خلاصه، ساخت یک بازی ویدیویی خود تبدیل به یک بازی ویدیویی می شود.

نحوه ایجاد بازی در Robloxراه دیگری برای ایجاد بازی های ویدیویی از طریق استودیو Roblox است آموزش ساخت بازی با اسکرچ که آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ آزادی برنامه نویسی گسترده ای را ارائه می دهد و استفاده از آن چندان پیچیده نیست.

ابزارهای ارائه شده توسط موتور ساخت بازی با اسکرچ گسترده تر از ابزارهای Scratch هستند، ساخت بازی در اسکرچ بنابراین می توان از آزادی خلاق بهتر استفاده کرد.علاوه بر این، یکی از مزایای این موتور برنامه نویسی این است که منابع آن به افراد با توانایی های مختلف امکان استفاده از آن را می دهد.

یعنی هم یک برنامه نویس مبتدی و آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ هم یک برنامه نویس پیشرفته ممکن است آموزش ساخت بازی با اسکرچ بتوانند از آن استفاده کنند.برخی از ابزارها به توابع ساده ای مانند دستکاری زمین یا اشیاء اجازه می دهند.

اما برای کاربران پیشرفته امکان افزودن توابع اضافی به بازی یا پیکربندی اسکریپت های پیچیده در دسترس است. ساخت بازی با اسکرچ همچنین امکان تست بازی های ویدیویی را به صورت جداگانه قبل از نمایش آن ها به عموم از طریق وب سایت Roblox ارائه آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ می دهد.

بازی ویدیویی برنامه نویسی کامپیوتری نحوه ساخت بازی در یونیتی .یونیتی امروزه یکی از بهترین موتورها برای بازی های برنامه نویسی است و به همین دلیل یکی از محبوب ترین ها نیز هست.

این نرم افزار دارای سیستم های برنامه نویسی مختلفی است که به شما امکان ایجاد محیط های تعاملی بسیار متنوعی را می دهد. آموزش ساخت بازی با اسکرچ این تنها به ایجاد و بهره برداری محدود نمی شود، بلکه آزادی گسترده ای را در سطح طراحی ارائه می دهد.اگر تصمیم به یادگیری ساخت یک بازی ویدیویی با یونیتی دارید،

باید بدانید که این موتور دارای یک موتور فیزیکی است که قادر آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ به شبیه‌سازی وفادارانه قوانین فیزیک، رندر کردن گرافیک‌های سه بعدی و دو بعدی، ساخت انیمیشن، هوش مصنوعی، آموزش ساخت بازی با اسکرچ معرفی اسکریپت‌های پیشرفته، یا صداها، از جمله ویژگی های دیگر.

با توجه به همه این امکانات، ساخت بازی با اسکرچ تسلط بر موتور کمی دشوارتر از موتورهای قبلی است.res، اما این با آزادی برنامه نویسی بیشتر جبران می شود.اکنون که کمی بیشتر در مورد چگونگی شروع به کار در دنیای برنامه‌نویسی و توسعه بازی‌های ویدیویی می‌دانید، در IFEMA هفته بازی‌های مادرید،

نمایشگاه بازی‌های ویدیویی آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ و الکترونیکی اوقات فراغت را خواهید دید که می‌توانید آخرین اخبار و نسخه‌های پیشرو را امتحان کنید. آموزش ساخت بازی با اسکرچ مارک ها یکی از بهترین راه ها برای شروع در دنیای برنامه نویسی، ساخت بازی در اسکرچ ایجاد بازی های اسکرچ است.

ایجاد یک بازی ویدیویی آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ مخصوص به خود، انگیزه بسیار خوبی برای کودکان و نه کودکان است تا درگیر برنامه نویسی شوند، امکانات آن را کشف کنند و مفاهیم اساسی برنامه نویسی مانند حلقه ها، شرطی ها، متغیرها و غیره را به طور قابل توجهی یاد بگیرند.

اسکرچ چیست؟Scratch برنامه ای است آموزش ساخت بازی با اسکرچ که به طور ویژه برای آموزش برنامه نویسی ایجاد و طراحی شده است. آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ این رایگان است و دارای یک جامعه عظیم از مردم است که بازی ها، داستان ها، ارائه ها و هر چیزی که فکرش را بکنید می توانند با برنامه نویسی انجام دهند.

علاوه بر این، ساخت بازی با اسکرچ هر چیزی که با این برنامه یاد می گیرید برای یادگیری زبان های برنامه نویسی حرفه ای آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ مفید خواهد بود.می توانید اطلاعات بیشتر را در سایت رسمی اسکرچ بیابید. بازی سازی با اسکرچ بازی های اسکرچ اگر علاقه مند هستید

در اینجا مجموعه ای از دوره های اسکرچ را برای شما ارائه می دهیم آموزش ساخت بازی با اسکرچ تا خودتان برنامه ریزی بازی های ویدیویی خود را یاد بگیرید.ایده هایی برای ایجاد بازی های اسکرچ وقتی صحبت از ایجاد بازی‌های اسکرچ می‌شود، امکانات زیادی وجود دارد.

می‌توانیم بازی‌های پلتفرم پشته و پشته، ساخت بازی در اسکرچ مهاجمان فضایی و غیره ایجاد کنیم… امکانات بسیار زیاد است. در ادامه چند نمونه را خواهیم دیدگرفتن بازی گرفتن این یک بازی ویدیویی بسیار ساده است که در آن یک شخصیت و یک شخصیت دیگر را کنترل می کنیم.

زمان رسیدن به ما را می شمریم و به این ترتیب می توانیم مسابقاتی را برگزار کنیم تا ببینیم چه کسی طولانی تر از همه به ما می رسد.نقاشی خود خراش در این بازی قصد داریم آموزش ساخت بازی با اسکرچ نقاشی‌های هندسی را خلق کنیم که شخصیت‌ها در آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ حین حرکت در صحنه انجام خواهند داد.

مدار ماشین ما قصد داریم یک مدار ایجاد کنیم و ماموریت ما این است که وسیله نقلیه خود را در سریع ترین زمان ممکن برانیم. ساخت بازی با اسکرچ زمان هر دور به‌گونه‌ای محاسبه آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ می‌شود که گویی جلسات تمرینی یک جایزه بزرگ فرمول 1 است.

آموزش ساخت بازی با اسکرچ با کلیدهای جهت دار چپ و راست کار می کند بازی پینگ پنگ در اینجا ما یک بازی معمولی پینگ پنگ را داریم بازی سازی با اسکرچ که در آن دو بازیکن سعی می کنند توپ را از رسیدن به انتهای خود نگه دارند. ساخت بازی با اسکرچ اگر این کار را انجام دهد، حریف یک امتیاز می گیرد.

مجموعه پرسش و پاسخ ما یک راه بسیار ساده برای ساختن یک بازی پرسش و پاسخ ارائه می دهیم ساخت بازی در اسکرچ که انگار می خواهید میلیونر شوید؟ هر بار که یک سوال را درست دریافت کنیم، ساخت بازی با اسکرچ یک امتیاز به ما داده می شود و بازی سازی با اسکرچ می توانیم آن را طوری پیکربندی کنیم

که تمام سوالات ساخت بازی در اسکرچ مورد نظرمان را بپرسیم ساخت بازی با اسکرچ .مهاجمان فضایی ارتشی از بیگانگان آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ سعی می کنند به ما حمله کنند و ما باید با شلیک به آنها از آن اجتناب کنیم: این بازی است که در تمام بازی های آرکید دهه 80 پیروز شد و با خراش به زمان ما منتقل شد.

ساده ترین نوع بازی برای ساخت در اسکرچ چیست؟

ساختن بازی‌های Maze در اسکرچ خیلی سخت نیست، به همین دلیل است که برای مبتدیان عالی هستند! در یک بازی پیچ و خم، Sprite باید با طفره رفتن از موانع و یافتن مسیر صحیح، در یک پیچ و خم یا جهان حرکت کند. حتی می توانید سطوح مختلف را برنامه ریزی کنید تا بازی خود را جذاب تر کنید!

آیا با اسکرچ می توانید یک بازی آنلاین بسازید؟

Scratch به شما امکان می دهد دو نوع بازی ویدیویی چند نفره بسازید: چند نفره محلی و چند نفره آنلاین. در زیر، بخش‌هایی را در مورد هر نوع پروژه خواهید دید

چه کسی Scratch را ایجاد کرد؟

اسکرچر جوسلین (سمت چپ) به همراه میچل رسنیک، یکی از خالقان اسکرچ (راست)، که سرپرست گروه مهدکودک مادام العمر در آزمایشگاه رسانه MIT، پایگاه اصلی تیم اسکرچ است.

آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ
آموزش ساخت بازی حرفه ای با اسکرچ

کارگردان: کودکان

تاریخ ایجاد شد: 2022-07-25 14:26

امتیازدهی ویرایشگر:
4.8

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *