ثبت نام
اسکرچ کودکان

آموزش اسکرچ کودکان

سرفصل‌های مقاله

آیا فرزندان شما دوست دارند یک بازی ویدیویی اسکرچ کودکان بسازند؟ آیا به عنوان خانواده طرفدار فناوری هستید؟ یادم می آید که کوچک بودم که در مدرسه کلاس های اسکرچ کودکان کامپیوتر داشتیم و خاطره کمی از دوران تحصیلم دارم، اما یادم می آید که آن کلاس ها بدون اسکرچ کودکان شک کلاس های مورد علاقه من بودند.

صفحه‌های سیاه، مکان‌نما سبز و من مجبور شدم اعمالی را بنویسم که یک “لاک پشت” سپس روی صفحه انجام داد. او حدود 10 سال اسکرچ کودکان سن داشت.احساس می‌کردم که کشف کرده‌ام جهان چگونه کار می‌کند.اینجاست که فکر می‌کنم مطمئنم اشتیاق من برای درک نحوه کار کردن چیزها و کامپیوترها به وجود آمد.

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله دوره اسکرچ مقدماتی بپردازید.

اسکرچ کودکان

اسکرچ چیست؟حدود سال 2003 این زبان برنامه نویسی متولد شد اما اسکرچ کودکان تا سال 2013 به صورت آنلاین در دسترس نیست.این زبانی است که توسط مربیان، دانش‌آموزان، در کلاس‌های درس، در خانه استفاده می‌شود و به عنوان اولین تماس عالی با برنامه‌نویسی و با امکانات بی‌نهایت عمل می‌کند.مزایای اصلی آن این است که بسیار شهودی و با جامعه بزرگ در یک محیط کار ایمن و کنترل شده است.Scratching در واقع استفاده مجدد از کد است، و این کلید آن است.

کدی که به اشتراک گذاشته شده است و به گونه ای تنظیم شده است که بتوان از آن به روشی ساده تر و بصری استفاده کرد. انگار قرار است قطعات را کنار هم قرار دهد، دستورات به صورت جدا شده بر اساس دسته بندی ارائه می شوند تا بتوان آنها را برداشت، کشید و در ترتیبی که می خواهیم اجرا شوند، قرار داد.این یک برنامه اسکرچ کودکان رایگان و متن باز است که برای مقدمه ای بر برنامه نویسی عالی است.با دستورات از قبل نوشته شده، ساختار پازلی که یک عمل را به عمل دیگر متصل می کند.

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله دوره اسکرچ بپردازید.

و با کشیدن و جابجایی اعمال روی صفحه، دیدن دستورات با یک کلیک، می توانند انواع چیزها را به روشی بسیار شهودی ایجاد کنند.برای پسران و دختران بین 8 تا 16 سال توصیه می شود، همه چیز و بچه های کوچک می توانند از آن به عنوان خانواده استفاده کنند.چگونه اسکرچ را دانلود کنم؟به صفحه رسمی اسکرچ بروید: https://scratch.mit.edu/ و در آنجا نیز تمام “اسکرچ کودکان” اطلاعات و نسخه وب را پیدا خواهید کرد تا با یک کلیک آن را امتحان کنید یا اگر نمی خواهید موجودات خود ویرایشگر اسکرچ آفلاین را دانلود کنید.

بدون نظارت متصل شوید یا می‌خواهید از Scratch در مکان‌های آفلاین استفاده کنید.و یک انجمن عالی که در آن می توانید نمونه هایی را ببینید یا پروژه های هنری، بازی ها، برنامه ها، موسیقی، داستان های خود را آپلود کنید.در نسخه وب آن، اسکرچ کودکان اولین چیزی که پیدا خواهید کرد، آموزشی برای آشنایی با رابط کاربری و ایجاد اولین اقدامات خود است.با Scratch از کجا شروع کنم؟دوست من عیسی از وبلاگ la madre del pollo این کتابی را که پسرش داشت توصیه کرد و صراحتاً خوب است.

برنامه‌نویسی بازی‌ اسکرچ به آنها اطلاعات، ایده‌ها و الهام زیادی برای ایجاد اولین پروژه‌های خود می‌دهد و این عالی است که بچه‌ها را با ایجاد بازی‌های ویدیویی آشنا کنید.اگرچه این خراش نه تنها برای ساخت بازی های ویدیویی استفاده می شود، بلکه می توانند برنامه ها، انیمیشن ها یا هر اسکرچ کودکان چیز دیگری که به ذهنتان می رسد ایجاد کنند.اشیاء زیادی برای استفاده وجود دارد، اما می توانید اشیاء خود را نیز ترسیم و آپلود کنید.

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله آموزش اسکرچ بپردازید.

احساس ایجاد چیزی، توانایی استفاده از عناصر از پیش ساخته شده برای آسان کردن کارها برای آنها، و همه کمک ها و مثال های موجود در جامعه بسیار انگیزه دهنده است و به خلاقیت شما کمک می کند.اگر نمی‌خواهید کتاب را بخرید، اما می‌خواهید تمرین‌های اولیه اسکرچ را با موجودات خود امتحان کنید، یک سری کارت‌های قابل دانلود با تمرین‌های ساده اسکرچ کودکان نیز وجود دارد که می‌توانید با آنها انجام دهید. کارت ها را می توانید در این لینک پیدا کنید.

و توجه داشته باشید زیرا ما در حال ایجاد کارت های قابل دانلود و بسته نقاشی خود هستیم تا کارهای جالبی را در Scratch انجام دهیم که به زودی نور را مشاهده می کنند!فرزندان من در چه سنی می توانند برنامه ریزی کنند؟خب مثلا اسکرچ کودکان شما ربات هایی مثل دش دارید که Ruth2m در یک پست به ما آموزش داده و ابزارهای مختلف برای بچه ها از 4 سالگی و به شخصه فکر نمی کنم سن ثابتی وجود داشته باشد.درست است که هرچه خواندن و کار با کامپیوتر را بیشتر بدانند.

برای پسر یا دختر راحت‌تر می‌توانند از اسکرچ برای خود استفاده کنند، اما من آن را ابزاری بسیار جالب می‌دانم که با بزرگسالان از سن پنج سالگی شروع شود. شش، و با خانواده چیزی ایجاد کنید، اما اینجا ما واقعاً فناوری را به عنوان یک خانواده دوست داریم!من این سخنرانی TEDxYouth را توسط این اسکرچ کودکان پسر کوچک 8 ساله که در مورد جامعه اسکرچ صحبت می کند توصیه می کنم. کارهایی که این مرد انجام می دهد را از دست ندهید.

جهان در حال تغییر است. به لطف فناوری‌های جدید، توسعه انسانی بسیار رشد کرده است و آموزش به عنوان مسئول پاسخگویی به نیازهای جامعه است. مجبور به تطبیق شده است می توان دریافت که در بسیاری از مدارس آموزش برنامه نویسی و رباتیک به عنوان یک فعالیت فوق برنامه اجرا شده است.قبلا در مورد نحوه آموزش برنامه نویسی صحبت کردیم. امروز به طور اسکرچ کودکان دقیق تر، برنامه Scratch و نحوه شروع با زبان آینده را خواهیم دید.

اسکرچ چیست؟تصویر خراشScratch یک برنامه رایگان است که به شما امکان می دهد اصول برنامه نویسی را به روشی بسیار بصری که توسط MIT ایجاد شده است، یاد بگیرید. همچنین به شما اجازه می دهد تا خلاقیت و تفکر منطقی را توسعه دهید.هدف این برنامه ایجاد یک بازی، داستان یا انیمیشن بسیار اسکرچ کودکان ساده با استفاده از زبان برنامه نویسی است. هر عمل در بلوک‌هایی ساخته می‌شود که بچه‌ها باید آن‌ها را طوری کنار هم قرار دهند که انگار تکه‌هایی از یک پازل یا پازل هستند.

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله اسکرچ پیشرفته بپردازید.

بلوک ها بر اساس رنگ ها با توجه به نوع عملکردی که می خواهیم انجام دهند سازماندهی می شوند.با دانلود اسکرچ چه کاری می توانید انجام دهید؟می توانید با حرکات انیمیشن بسازید، سناریوها را تغییر دهید، صداها را اضافه کنید،… تا بالاخره یک اسکرچ کودکان بازی کوچک، یک داستان،… طراحی کنید. و آن را با مردم از سراسر جهان به اشتراک بگذارید.در واقع، در وب‌سایت آن می‌توانیم بازی‌های بازسازی شده Mario Bros، رنگ‌آمیزی، پلتفرم و…

اسکرچ برای چه سنی مناسب است؟این برنامه از 7 تا 8 سال تا 16 سال مناسب است. با این حال، ما می توانیم افرادی را در هر سنی پیدا کنیم که می خواهند در دنیای برنامه نویسی شروع کنند.راه ایده آل برای شروع برنامه نویسی با Scratch یادگیری بر اساس چالش ها و پروژه های کوچک است که در آن کودکان می توانند خلاقیت خود را آزاد کنند. مهم است که موضوع پروژه برای کودک اسکرچ کودکان معنادار باشد.مزایای یادگیری برنامه نویسی با Scratch.

نمونه کارت خراش.تفکر منطقی را توسعه دهیدتشویق می کند به دنبال راه حل های مختلف برای یک مشکل باشدخلاقیت را تشویق می کنداین جذاب، سرگرم کننده و ساده است توانایی زبان را توسعه دهیدبه شما این امکان را می دهد که بر روی طراحی پروژه به صورت فردی یا گروهی کار کنیدچگونه یک اسکرچ کودکان پروژه را با Scratch شروع کنیم؟در پروژه های اول می توانیم از کارت های به اصطلاح کارت یا اسکرچ استفاده کنیم. این کارت ها به شما این امکان را می دهند که یک مرجع بصری از اقدامات گام به گام داشته باشید که با آن می توانید پروژه های کامل تری بسازید.

همچنین می‌توانیم در وب‌سایت Scratch، پروژه‌های ویدیویی کوچک ساده را برای انجام مرحله به مرحله پیدا کنیم (لینک را در انتهای ویدیو خواهید دید).هنگامی که پروژه ما به پایان رسید، ما همیشه می توانیم اصلاحات یا بهبودها اسکرچ کودکان را اضافه کنیم. که چالش های جدیدی ایجاد می کند.چگونه اسکراچ را یاد بگیریم برای یادگیری Scratch این ویدیوی عالی را از YouTics برای شما می گذارم که در آن نحوه شروع برنامه نویسی برای کودکان را توضیح می دهد. در زیر لینک مستقیم وبسایت اسکرچ را برای دانلود برای شما گذاشتم.

آموزش برنامه نویسی با Scratchوارد برنامه Scratch شوید و انیمیشن های دیگر کاربران را ببینید. اینجا کلیک کنید.اگر این مقاله برای شما جالب بود، فراموش نکنید که آن را به اشتراک بگذارید یا نظر خود را بنویسید. شما همچنین می توانید با کلیک کردن در صفحه فیس بوک ما مشترک شوید.برنامه نویسی شما اسکرچ کودکان را برای چالش های زندگی مدرن آماده می کند. چند سال دیگر در تمام مدارس ابتدایی درس اجباری می شود. آیا اسکراچ را می شناسید؟

این یک زبان برنامه نویسی بصری است که توسط موسسه فناوری ماساچوست (MIT) برای آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان بین 8 تا 16 سال ساخته شده است. این به گونه ای طراحی شده است که جوانان یاد بگیرند خلاقانه فکر کنند، به طور سیستماتیک استدلال کنند و به صورت گروهی کار کنند. مهارت های ضروری برای عملکرد و یافتن شغل در قرن اسکرچ کودکان بیست و یکم.Scratch آنقدر سرگرم کننده، آسان برای استفاده و همه کاره است که توسط میلیون ها نفر در سراسر جهان استفاده می شود.

نه فقط کودکان: بزرگسالان، معلمان، دانشگاهیان و غیره. با Scratch می‌توانید ارائه‌ها، داستان‌های تعاملی، موزیک ویدیوها، گرافیک‌های متحرک، بازی‌ها، برنامه‌ها، هنر دیجیتال و محتوای دیگری ایجاد کنید که می‌توانید با دیگران به اشتراک اسکرچ کودکان بگذارید. به زبان اسپانیایی نیز موجود است.اگرچه توسط MIT توسعه یافته است، اما توسط شرکت هایی با کالیبر گوگل، مایکروسافت، اینتل، دل و حتی LEGO تامین مالی می شود، به همین دلیل است که همه ابزارها و منابع کاملا رایگان هستند.

به این ویدیو نگاهی بیندازید تا ایده ای در مورد آنچه که Scratch ارائه می دهد داشته باشید:آیا واقعاً یک کودک 8 ساله می تواند با اسکرچ کدنویسی کند؟اولین نسخه Scratch در سال 2005 ارائه شد و از آن زمان به بعد تکمیل و گسترش یافت تا اینکه توانست یک زبان برنامه نویسی همه کاره و بسیار آسان برای استفاده اسکرچ کودکان ایجاد کند. این مهم است که بدانیم واقعاً طوری طراحی شده است که حتی یک کودک هم می تواند از آن استفاده کند.

اما میلیون ها بزرگسال نیز از آن برای ایجاد انیمیشن های تعاملی در وب سایت، داستان ها، موسیقی و غیره استفاده می کنند. بسیاری از معلمان گرافیک های متحرک و درس های تعاملی را برای دانش آموزان خود ایجاد می کنند. بنابراین، ما از یک زبان کودکانه صحبت نمی کنیم.افزونه هایی وجود دارد که به شما امکان می دهد از آن برای کنترل ربات های ایجاد شده با Lego Mindstorms و اسکرچ کودکان با بردهای آردوینو استفاده کنید.اما اسکرچ چیست و چه تفاوتی با سایر زبان های برنامه نویسی دارد؟

lG8IsgWqL0ZyFqIn

Scratch یک زبان بصری و مدولار است. این به بلوک هایی سازماندهی شده است که عملکردهای مختلفی را انجام می دهند. کنار هم قرار دادن بلوک ها، مشابه نحوه قرار گرفتن قطعات لگو در کنار هم، اقدامات پیچیده ای را ایجاد می کند که باعث ایجاد برنامه ها می شود.این یک قطعه کد خراش است که اسکرچ کودکان به شما امکان می دهد با استفاده از کلیدهای جهت نما، یک کاراکتر را در صفحه حرکت دهید:بهترین زبان های برنامه نویسی برای مبتدیان.

همانطور که می بینید، این یک زبان ماژولار است زیرا در ماژول هایی گروه بندی شده است که می توانند روی هم قرار گیرند. این یک زبان بصری است زیرا لازم نیست چیزی تایپ کنید، از بلوک‌هایی با گزینه‌های قابل انتخاب در منو استفاده می‌کنید، و اسکرچ کودکان فقط باید به پشته‌های بلوک‌ها نگاه کنید تا ببینید چه کاری انجام می‌دهند.بیایید نگاهی به کد بیندازیم. مرتبه اول از سه قطعه به هم پیوسته تشکیل شده است و شرط است: با فشردن فلش رو به بالا، کاراکتر را در جهت صفر درجه (شمال) قرار می دهیم و 10 قدم حرکت می کنیم.

به این روش ساده، یک کاراکتر را با فشار دادن فلش بالا به سمت بالا حرکت می دهیم. برای بقیه جهات، همان بلوک تکرار می شود و فقط جهت را تغییر می دهد: 180 درجه (جنوب یا پایین)، -90 درجه (چپ) یا +90 درجه (راست).Scratch اینگونه کار می کند. کافی است قطعاتی را که حاوی شرایط یا دستورات هستند اسکرچ کودکان بردارید و آنها را در کنار هم قرار دهید تا بازی، برنامه، انیمیشن، رقص، گرافیک تعاملی و غیره بسازید.با Scratch نه تنها ایجاد برنامه ها بسیار آسان است.

حتی اگر نمی خواهید خود را وقف برنامه نویسی کنید، این کار به یادگیری تفکر خلاق، استدلال سیستماتیک و کار در یک گروه کمک می کند (زیرا بسیاری از برنامه ها با افراد دیگر ساخته می شوند یا به اشتراک گذاشته می شوند). مهارت هایی که در هر شغل مدرن ضروری است.علاوه بر این، Scratch از همان اصول اولیه زبان های حرفه ای دیگر مانند C+ یا Java استفاده می کند، بنابراین اسکرچ کودکان اگر می خواهید در آینده برنامه های کاربردی جدی ایجاد کنید یا مدرک علوم کامپیوتر بگیرید، راه بسیار خوبی برای شروع است.

به عنوان مقدمه، نحوه دسترسی به ویرایشگر Scratch را به شما نشان می دهیم، از کجا می توانید کمک و درس هایی برای یادگیری پیدا کنید، و همچنین یک مثال کوچک ایجاد می کنیم تا بتوانید برنامه نویسی را خودتان شروع کنید.نحوه استفاده از خراش اسکرچ کودکان شما می توانید به دو روش مختلف به ویرایشگر Scratch دسترسی داشته باشید: آنلاین، از طریق مرورگر و آفلاین، با دانلود برنامه و استفاده از آن بدون اتصال به اینترنت.

توصیه می شود از نسخه آنلاین استفاده کنید زیرا به روزترین است و اشتراک گذاری برنامه ها یا دانلود و تغییر برنامه های دیگر کاربران بسیار آسان است. با این حال، اگر قصد دارید از آن در رایانه بدون اتصال به اینترنت استفاده کنید، می توانید از نسخه قابل نصب استفاده کنید.نسخه آنلاین (توصیه می شود)از این اسکرچ کودکان لینک به ویرایشگر Scratch دسترسی پیدا کنید. باید مستقیماً به زبان اسپانیایی ظاهر شود. اگر نه، روی نماد Scratch کلیک کنید، به دنبال گزینه زبان بگردید و اسپانیایی را انتخاب کنید.

سپس روی Create کلیک کنید تا به اینجا برگردید:برنامه نویسی اسکرچ، ساده و رایگان برای کودکان و بزرگسالان در گوشه سمت راست بالا بر روی دکمه ورود به سیستم کلیک کنیدبرای ایجاد یک حساب کاربری این به ذخیره پروژه های شما کمک خواهد کرد.نسخه آفلاین از این لینک به ویرایشگر اسکرچ آفلاین دسترسی پیدا کنید، آن را دانلود و نصب کنید. در نسخه های ویندوز، مک اسکرچ کودکان و لینوکس موجود است. لطفاً توجه داشته باشید که قبل از استفاده باید Adobe AIR را نصب کنید.

7 زبان برنامه نویسی پردرآمد در جهان اولین برنامه ما با اسکرچ به عنوان مثال برای نشان دادن نحوه کار، ما قصد داریم یک برنامه کوچک ایجاد کنیم که با آن یک اسب آبی زیبا با ریتم موسیقی می رقصد و وقتی ماوس را روی صفحه فشار می دهیم عبارتی را بیان می کند.هنگامی که یک گربه پیش فرض روی صفحه اسکرچ کودکان ظاهر می شود، Scratch و Watch را روشن کنید. اشیاء گرافیکی در برنامه نویسی sprite نامیده می شوند. در قسمت پایین به دنبال New Object بگردید، روی نماد Face کلیک کنید و اسب آبی را انتخاب کنید.

روی صفحه ظاهر خواهد شد. با بقیه نمادهای New Object می توانید خودتان اسپرایت را بکشید یا عکس بگیرید و از آن به عنوان یک شی استفاده کنید.روی گربه کلیک راست کرده و Delete را انتخاب کنید تا فقط اسب آبی باقی بماند:برنامه نویسی اسکرچ، ساده و رایگان برای کودکان و بزرگسالان در سمت راست اسب آبی، تب Programs را خواهید دید که شامل تمام بلوک های برنامه نویسی (دستورات) است. آنها به انواع مختلفی اسکرچ کودکان دسته بندی می شوند که بر اساس رنگ ها متمایز می شوند: حرکت، ظاهر، صدا، داده و غیره.

بیایید با حرکت اسب آبی شروع کنیم. بلوک Move 10 Steps را بردارید و آن را به ناحیه سمت راست بکشید. اگر روی آن کلیک کنید، اسب آبی 10 پله (پیکسل) به سمت راست حرکت می کند.اکنون روی گروه Sound کلیک کنید، Play Drum را انتخاب کنید و آن را به زیر بلوک Move بکشید، تا مانند یک قطعه لگو قرار بگیرد:برنامه نویسی اسکرچ، ساده و رایگان برای کودکان و بزرگسالان اسکرچ کودکان اگر روی این دسته از بلوک ها کلیک کنید، خواهید دید که چگونه هر دو به طور همزمان اجرا می شوند: اسب آبی ده قدم حرکت می کند و طبل به مدت 0.25 ثانیه به صدا در می آید.

می توانید صدا یا مدت زمان را در جعبه های روی بلوک درام تغییر دهید.حالا یک بلوک Move دیگر اضافه کنید، اما روی کادر کلیک کنید و 10 را با -10 جایگزین کنید. این باعث می شود که به جای سمت راست به سمت چپ حرکت کند. یک بلوک Play Drum دیگر اضافه کنید:برنامه نویسی اسکرچ، ساده و رایگان برای کودکان و بزرگسالان این دسته اسکرچ کودکان از بلوک ها اسب آبی را وادار می کند تا یک پاس رقص (راست/چپ) انجام دهد. ما می خواهیم چندین مرحله را اجرا کند، بنابراین پشته باید تکرار شود.

دوره اسکرچ کودکان

روی گروه کنترل کلیک کنید، بلوک Repeat را پیدا کنید و آن را در بالای پشته قرار دهید. مطمئن شوید که کل پشته را می‌پیچد:برنامه نویسی اسکرچ، ساده و رایگان برای کودکان و بزرگسالان توجه کنید که چگونه بلوک Repeat دارای عدد 10 است. این اسکرچ کودکان نشان می دهد که کل پشته 10 بار تکرار می شود. شما به تازگی اولین حلقه خود را ایجاد کرده اید. می توانید این مقدار را به هر عددی که می خواهید تغییر دهید. برای دیدن رقص کامل روی پشته کلیک کنید.

به گروه Appearance بروید، بلوک Say را انتخاب کنید و آن را در بالای پشته قرار دهید. در بلوک کلمه Hello را حذف کنید! و پیام مورد نظر خود را قرار دهید. مثلا: فهمیدم!!!برنامه نویسی اسکرچ، ساده و رایگان برای کودکان و بزرگسالان سپس وارد گروه Events شوید و بلوک On Press را بردارید. آن را در بالای پشته قرار دهید. با این کار با لمس پرچم سبز روی نوار بالا، انیمیشن اسکرچ کودکان شروع می شود.حالا به گوشه پایین سمت چپ بروید و روی نماد New Background ضربه بزنید. پس زمینه ای را برای مرحله ای که دوست دارید پیدا کنید.

اکنون فقط باید پرچم سبز را لمس کنید تا انیمیشن شروع شود. شما به تازگی اولین برنامه Scratch خود را ایجاد کرده اید!برنامه نویسی اسکرچ، ساده و رایگان برای کودکان و بزرگسالان همانطور که می بینید، ایجاد انیمیشن یا داستان های تعاملی با Scratch بسیار ساده است. بلوک های مختلفی وجود دارد اسکرچ کودکان که به شما امکان می دهد انواع پروژه ها، برنامه ها، ارائه ها و غیره را توسعه دهید.ScratchJr یک زبان برنامه نویسی است که کودکان و بزرگسالان از 8 سالگی می توانند از آن استفاده کنند.

همچنین یک نوع به نام ScratchJr وجود دارد، حتی ساده تر، که برای کودکان بین 5 تا 7 سال طراحی شده است.این برنامه ای برای تبلت های iOS و اندروید با بلوک های ساده تر است که با کشیدن انگشت کار می کند. سیستم ایده آل برای کودکانی که هنوز اسکرچ کودکان استفاده از ماوس را یاد نگرفته اند.برنامه نویسی اسکرچ، ساده و رایگان برای کودکان و بزرگسالان منابع را خراش دهیداگر علاقه مند به یادگیری بیشتر در مورد این زبان برنامه نویسی ساده و سرگرم کننده هستید، اسناد و وب سایت های زیادی در اینترنت وجود دارد که به شما کمک می کند تا در اسکرچ متخصص شوید.

در این لینک شما یک راهنمای کامل برای شروع به صورت PDF (به زبان انگلیسی) دارید. در این مورد دیگر، می‌توانید نمونه کارت‌هایی را به صورت PDF (به زبان اسپانیایی) دانلود کنید که نحوه برنامه‌نویسی محتوای مختلف را آموزش می‌دهند، از مدیریت یک شخصیت برای یک بازی گرفته تا ضبط موسیقی و صداهای خود برای استفاده در برنامه‌هایتان:برنامه نویسی اسکرچ، ساده اسکرچ کودکان و رایگان برای کودکان و بزرگسالان بخش Scratch Help شامل آموزش های ویدئویی، پرسش های متداول و منابعی برای یادگیری زبان است.

همچنین یک انجمن و یک چت برای پاسخ به سوالات وجود دارد.معلمان و مربیان پورتال خود را دارند، ScratchEd. در اینجا شما یک مجموعه گسترده از منابع را به زبان اسپانیایی خراش دهید.Scratch یک ابزار عالی برای کودکان و بزرگسالان برای یادگیری برنامه نویسی است. نه تنها اسکرچ کودکان اصول برنامه نویسی آموخته می شود که می تواند در زبان های دیگر نیز اعمال شود، بلکه تفکر منطقی، منطق و مهارت های کار گروهی که برای مشاغل مدرن ضروری هستند نیز تمرین می شوند.

مراکز آموزشی و والدین زیادی وجود دارند که تلاش می کنند تا به کودکان فعالیت هایی را بیاموزند که با فعالیت های معمولی متفاوت است اما بدون شک امروزه بسیار مفید است. با دنیایی پرشتاب، متمرکز بر فناوری‌های اسکرچ کودکان جدید و پیدایش مشاغل جدید، به طور فزاینده‌ای رایج است که کودکان از سنین پایین قدم‌هایی را در برنامه‌نویسی شروع کنند. امروز به شما می گوییم که چگونه از برنامه نویسی Scratch با کودکان استفاده کنید.

بچه ها برنامه نویسی اسکرچ یاد بگیر Scratch، بازی برنامه نویسی و کدنویسی چیست؟ما با توضیح اینکه Scratch چیست و اسکرچ کودکان از چه چیزی تشکیل شده است شروع می کنیم. Scratch یک برنامه رایگان است که به کودکان این امکان را می دهد تا اصول برنامه نویسی را به روشی بسیار بصری و سرگرم کننده بیاموزند. این یک محیط برنامه نویسی است که توسط گروهی از محققان موسسه فناوری ماساچوست (MIT) توسعه یافته است.

هدف اصلی این نوع برنامه ها مانند Scratch کمک به آموزش برنامه نویسی کامپیوتر بدون دانش، برای کودکان و به صورت ابتدایی تر و قابل فهم تر است.برنامه نویسی برای چیست؟مطمئناً می دانید برنامه نویسی چیست، اما امروزه کاربردهای بی شماری دارد. آموزش کدنویسی با اسکرچ یا سایر برنامه ها به کودکان مزایای زیادی دارد. این به پشتکار، فداکاری و تلاش کمک می کند و به آنها اجازه اسکرچ کودکان می دهد با چالش ها و مشکلات روبرو شوند.

نحوه استفاده از برنامه نویسی Scratch با کودکان در کلاس درس یادگیری آموزشی از طریق اسکرچ کودکان بازی ها و فعالیت ها باعث می شود کودکان به روشی چابک بیاموزند. هدف از برنامه نویسی Scratch برای کودکان ایجاد یک بازی، داستان یا انیمیشن بسیار ساده به این زبان است. هر اقدامی که برای برنامه‌ریزی با Scratch انجام می‌شود توسط بلوک‌هایی ایجاد می‌شود که در آن‌ها کودکان باید طوری کنار هم قرار گیرند که انگار تکه‌هایی از یک پازل هستند.

علاوه بر این، این بلوک ها بر اساس رنگ ها با توجه به نوع عملی که باید انجام دهند، سازماندهی می شوند.برنامه نویسی اسکرچ را یاد بگیرید مهارت های به دست آمده با اسکرچ از زمان ایجاد، به عنوان یک ابزار عالی برای موضوعات اسکرچ کودکان مختلف یا به عنوان یک فعالیت فوق برنامه مورد استفاده قرار گرفته است. برنامه نویسی برای کودکان هدف نهایی نیست، هدف ارتقای توانایی ها و ظرفیت های مختلف دانش آموزان است.

برنامه نویسی با اسکرچ از زمان ایجاد آن برای تعداد زیادی از فعالیت ها با دانش آموزان با نیازهای آموزشی ویژه استفاده می شود که با موفقیت وظایف خود را شروع و به پایان می رساند، بازی های خود را ایجاد می کنند و سرگرم می شوند.برنامه نویسی با Scratch برای کودکان اساساً به سمت آموزش با ایجاد بازی هایی با رابط گرافیکی بسیار ساده است. با این زبان برنامه نویسی می توان منابع اسکرچ کودکان آموزشی ایجاد کرد.مزایای برنامه نویسی اسکرچ برای کودکان.

مهارت های اطلاعاتی و ارتباطی برنامه نویسی برای کودکان فواید زیادی دارد. آنها مهارت های اطلاعاتی و ارتباطی را پیاده سازی می کنند. آنها درک خود و نحوه برقراری ارتباط با کودکان دیگر را بهبود می بخشند. مهارت تفکر و حل مسئله یادگیری به روش آموزشی، تفکر را تشویق می کند، که آنها را قادر می سازد اسکرچ کودکان تا مسائل روزمره و همچنین مسائل ریاضی را حل کنند. آنها همچنین مهارت های کار تیمی و اعتماد به نفس خود را بهبود می بخشند.

مهارت های بین فردی و خود مدیریتی همانطور که قبلاً گفتیم برنامه نویسی با اسکرچ مزایای زیادی دارد، یکی از آن مزایا نقشی است که می توانند با خودآموز بودن و تمایل به پیشرفت هر روز ایفا کنند. تشویق تخیل کوچولوها برای رشد اسکرچ کودکان خوب بسیار مهم است.آنها می توانند مهارت های دیگری را جذب کنند که برای موضوعات دیگر بسیار مفید خواهد بود. یادگیری مستقل و توانایی توسعه برنامه های کاربردی خود به روشی منطقی به توسعه آنها کمک می کند.

من یک معلم هستم، چگونه می توانم از برنامه نویسی Scratch kids در کلاس درس خود استفاده کنم؟آیا در یک مرکز آموزشی کار می کنید و می خواهید روش های جدیدی را پیاده سازی کنید؟ برنامه نویسی برای کودکان می تواند یکی از بهترین فعالیت ها برای اجرا در کلاس باشد.کامپیوتر برای کودکان دبستانی Scratchاول از همه، شما باید برای آنها توضیح دهید که شامل چه اسکرچ کودکان چیزی است و چگونه می خواهید شروع کنید.به آموزش ها و کمک های انجمن Scratch دسترسی پیدا کنید.

یک انجمن آموزشی دارد که می توانید در آن بپرسید و شک خود را حل کنید. علاوه بر این، در حال حاضر بیش از صد مرکز وجود دارد که در آنها روی برنامه نویسی کار می کنند.آموزش در اسکرچ از طریق انجمن می توانید اسکرچ کودکان دوره های آنلاین جدیدی را برای حل ابهامات خود بیابید و به دانش آموزان خود آموزش دهید.مخلوط کردن و استفاده مجدد استفاده مجدد و ترکیب پروژه های برنامه نویسی Scratch به شما کمک می کند دانش آموزان خود را در هر چیزی که می توانند ایجاد کنند راهنمایی کنید.

راهنماهای بسیار کاملی برای شروع و یادگیری برنامه نویسی با Scratch وجود دارد.دانش آموزان خود را بشناسید تطبیق اسکرچ کودکان مطالب با دانش آموزان ضروری است. شما باید انگیزه های آنها را برای جذاب و جذاب کردن برنامه های کودکان پیدا کنید. برای مثال، اولین کلاس‌های Scratch می‌تواند برای آشنایی با آنها و بررسی پروژه‌هایی باشد که قبلا ایجاد شده‌اند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 11 =