انواع مهارت های کامپیوتری

انواع مهارت های کامپیوتری چیست؟

اگر تا به حال به دنبال شغل بوده اید، انواع مهارت های کامپیوتری می دانید که رقابت عادلانه ای در بازار کار وجود ندارد. اغلب افراد انواع مهارت های کامپیوتری واجد شرایط کمتر از حد متوسط ​​که فاقد تخصص هستند، انواع مهارت های کامپیوتری اغلب از مصاحبه ای به مصاحبه دیگر تغییر می کنند. انواع مهارت های کامپیوتری به شما کمک می کند تا مزیتی کسب کنید و در مقابل رقیب خود را اثبات کنید. بنابراین در مقاله بعدی شما را با مهارت های رایانه ای در دسترس آشنا می کنیم، انواع مهارت های کامپیوتری برای چه چیزی به آنها نیاز دارید و چگونه می توانید آنها را به بهترین نحو در برنامه خود ارائه دهید.

پیشنهاد می کنیم مقاله آموزش کامپیوتر به کودکان را مشاهده کنید

 

 

انواع مهارت های کامپیوتری چیست؟

سواد کامپیوتر مهارتی است انواع مهارت های کامپیوتری که شما برای استفاده موثر از کامپیوتر و سایر فناوری های مشابه به آن نیاز دارید. آنها از کاربردهای ابتدایی ضروری تا مهارت های پیشرفته مانند برنامه نویسی، کدنویسی و سایر مهارت های تحلیلی کامپیوتر را شامل می شوند. اما شرکت ها نیز به طور مرتب نیاز به دانش در مورد سخت افزار کامپیوتر دارند. این حوزه گسترده ای است که در آن می توانید و باید خود را کاملاً برای شغل جدید خود با انواع مهارت های کامپیوتری متنوع ترین مهارت ها قرار دهید.

برای چه چیزی به مهارت های کامپیوتری نیاز دارید؟

تفاوت های زیادی بین جویندگان کار وجود دارد که در بازار تقاضای زیادی دارند و آنهایی که مانند سیب زمینی داغ از بین می روند. یکی از آنها مهارت های کامپیوتری شماست. اما ما در مورد قابلیت هایی مانند بوت کردن رایانه شخصی صحبت نمی کنیم. منظور ما مهارت هایی است که در دنیای امروز، به ویژه در دنیای تجارت، مرتبط هستند.

دنیای تجارت امروز دیگر بدون فناوری کار نمی کند. مهارت های علوم کامپیوتر، به ویژه، نقش بسیار مهمی در شکل دادن به نحوه عملکرد کسب و کارها در دنیای کنونی ایفا می کند. اکثر مشاغل دارای مسئولیت ها و نقش های خاصی هستند که به یک کارمند با مهارت کامپیوتر نیاز دارد. انواع مهارت های کامپیوتری اختلال در موسسات سنتی سابق منجر به اتوماسیون آنها شده است. حتی مشاغل در کشاورزی امروزه به مهارت های کامپیوتری نیاز دارند.

این بدان معناست که آنها در لیست بیشترین مدیران استخدام کننده قرار دارند. اگرچه شرکت‌ها کارمندان خود را بر روی کامپیوتر آموزش می‌دهند، سطح شایستگی موجود باعث صرفه‌جویی در زمان و هزینه می‌شود که لازم نیست برای آموزش سرمایه‌گذاری شود. بنابراین داشتن مهارت های کامپیوتری خود همیشه یک مزیت مهم در هنگام درخواست شغل جدید است. در عین حال، اگر از قبل مهارت های لازم را داشته باشید، روحیه تیمی شما را نشان می دهد. بنابراین شما در بلوک های شروع هستید تا از همان ابتدا مسئولیت را بر عهده بگیرید.

کار را برای مدیران منابع انسانی آسان تر کنید و سطح انواع مهارت های کامپیوتری شایستگی خود را در مهارت های مورد نیاز برای موقعیت جدید ارزیابی کنید. هنگام استخدام یک نامزد، منابع انسانی زمان کمی برای بررسی رزومه خود دارند. کارکنان استخدام سریع بهترین گزینه را برای موقعیت خالی پیدا می کنند: پس با آنها کنار بیایید!

حال بیایید به چند نمونه از سطح سواد و مهارت کامپیوتر نگاه کنیم.

پیشنهاد می کنیم مقاله آموزش ICDL برای کودکان را مشاهده کنید.

نمونه هایی از انواع مهارت های کامپیوتری

مهارت ها در زمینه علوم کامپیوتر متنوع هستند، اما همه برای کار آینده مهم هستند. ما فهرستی از مهارت های کامپیوتری که ممکن است با رزومه شما مرتبط باشد گردآوری کرده ایم ابتدا دو غول همه جانبه با بسته های نرم افزاری استاندارد خود.

مایکروسافت آفیس: این شامل برخی از ابتدایی ترین برنامه ها است. تقریباً همه انواع مهارت های کامپیوتری مشاغل موجود نیاز به توانایی استفاده از آن به یک شکل یا دیگری دارند. Microsoft Word، Excel و Outlook اکنون استاندارد هستند. اما پاورپوینت، وان نوت و اکسس نیز برای کارهای زیاد مورد نیاز هستند.

گوگل درایو: بسیاری از شرکت‌ها از ویژگی مفید درایو گوگل قدردانی می‌کنند که امروزه شامل برنامه‌ها و برنامه‌های نرم‌افزاری مختلفی است – مشابه برنامه‌های مایکروسافت آفیس. چنین مهارت هایی به کارایی کلی کمک می کند. Google Drive اسناد، برگه‌ها، اسلایدها و فرم‌های Google را از جمله موارد دیگر ارائه می‌دهد.
علاوه بر این دو ارائه دهنده بسته نرم افزاری بزرگ، البته بسیاری دیگر نیز وجود دارند. برای مثال، اگر می‌خواهید در مورد مهارت‌های رایانه‌ای خاص‌تر باشید، موارد زیر را برجسته کنید:

مدیریت پایگاه داده: در مورد جمع آوری، سازماندهی و انواع مهارت های کامپیوتری ذخیره سازی داده های حیاتی است. این شامل دانستن و استفاده از ابزارهایی مانند Microsoft Access، Oracle، Teradata، IBM DB2، MySQL، SQL، QuickBooks و غیره است.

پیشنهاد می کنیم مقاله دوره آموزش کامپیوتر آنلاین را مشاهده کنید.

پست الکترونیکی: علاوه بر خواندن و ارسال ایمیل، ادغام نامه ها، فیلترها، پوشه ها، قوانین و غیره نیز بخشی از مهارت های خوب کامپیوتر است.

طراحی گرافیک: طراحی گرافیک امروزه یکی از محبوب ترین مهارت هاست. دانستن نحوه استفاده از ابزارهای بصری مانند Photoshop، Corel Draw، Illustrator و غیره برای هر کارمند بالقوه ای مفید است. تصاویری قدرتمند ایجاد کنید. می‌توانید از اینها برای زیربنای یک سخنرانی استفاده کنید و محتوای آن را به شیوه‌ای جذاب به شنونده منتقل کنید.

رسانه های اجتماعی: برای انجام این کار، باید بدانید که چگونه از طریق رسانه های اجتماعی با کاربران ارتباط برقرار کنید. به خصوص در مورد سه بزرگ: فیس بوک، توییتر و اینستاگرام. با این حال، فراتر از آن، هر شبکه اجتماعی دیگری را که با آن آشنایی دارید اضافه کنید. حتما در رزومه خود توضیح دهید که چگونه از این به طور موثر استفاده خواهید کرد. به عنوان مثال، در مورد نحوه ایجاد یک صفحه، دسترسی، تعامل و تعامل با مشتری و غیره صحبت کنید.

مهارت های نوشتاری: دانش استفاده از مایکروسافت ورد خوب است، اما مهارت های بیشتر در این زمینه یک مزیت بزرگ است. برخی از نمونه‌های مهارت‌های نوشتاری عبارتند از سئو، نگارش فنی، نوشتن تحلیلی، تحقیق، نوشتن روح و غیره.

صفحات گسترده: صفحات گسترده بخشی جدایی ناپذیر از محیط کار امروزی هستند. برگه های انواع مهارت های کامپیوتری محاسباتی عملا در همه شرکت ها مفید و حتی ضروری هستند! از این رو، تسلط بر چنین برنامه هایی یک امتیاز بزرگ برای جویندگان کار است. به عنوان مثال Microsoft Excel یا Google Sheets هستند که در بسته های ذکر شده در بالا گنجانده شده اند.

پیشنهاد می کنیم مقاله کتاب آموزش کامپیوتر برای نوجوانان را مشاهده کنید.

بیایید حوزه‌های سنگین فناوری اطلاعات را فراموش نکنیم: بالاخره یک نفر باید تمام نرم‌افزارها را بنویسد و با سخت‌افزار آشنا باشد – بدون آن، هیچ چیز کار نمی‌کند.

مهارت های نرم افزاری: مهارت های کامپیوتری نرم افزار مهارت هایی هستند که به ایجاد نرم افزار کمک می کنند. اینها شامل زبان های برنامه نویسی مانند جاوا، PHP، MySQL، SQL، C #، جاوا اسکریپت، C ++، پایتون، iOS / Swift، Ruby on Rails و غیره می شود. برای بخشی از بازار، این مهارت ها به سختی ضروری هستند. اما اگر متقاضی کار در یک شرکت فناوری هستید، حداقل دانش ابتدایی در این زمینه ها مزیت محسوب می شود.

مهارت‌های سخت‌افزاری: این مهارت‌ها شما را قادر می‌سازد تا به صورت دستی انواع مهارت های کامپیوتری از یک سیستم کامپیوتری یا فناوری مرتبط استفاده کنید. برخی از نمونه‌ها عبارتند از پیکربندی شبکه، نصب نرم‌افزار، سیسکو، پشتیبانی فنی، به‌روزرسانی‌ها، DNS، WLAN / LAN، Linux / Unix، شبکه‌های مجازی، اتوماسیون شبکه، مدیریت ابر، هوش مصنوعی و غیره. یک دستگاه فنی روی خودتان کار می کند.
هر زمان که سواد کامپیوتری را در رزومه خود گنجانده اید، میزان مهارت خود را در آن ذکر کنید. از یک طرف تخصص خود را برجسته می کنید، اما از طرف دیگر انتظارات نادرست را برانگیخته نمی کنید. به طور معمول، سطوح در 3 سطح به دنبال الگوی داده می شود: تجربه پایه – پیشرفته – متخصص.

شرح شغل را بررسی کنید تا ببینید آیا از قبل به سطوح خاصی از دانش نیاز دارد یا خیر. اگر کاری دارید که باید انجام دهید، به سادگی خود  انواع مهارت های کامپیوتری را با برنامه های استاندارد در خانه در رایانه خود آشنا کنید. علاوه بر این، تعداد زیادی کتاب، انجمن، دوره های آنلاین، راهنماهای ویدیویی و آموزش در مورد مهارت های کامپیوتری فوق وجود دارد.

نکاتی برای نشان دادن مهارت های کامپیوتری شما

 

دوره آموزش کامپیوتر آنلاین

 

برای اینکه مهارت های خود را به بهترین نحو به نمایش بگذارید، مهم است که جزئیات مهارت های رایانه ای خود، نحوه کار با آنها و نتایجی که از استفاده از آنها به دست آوردید، ارائه دهید.

به عنوان مثال، به جای اینکه فقط بگویید از Powerpoint استفاده می کنید، مشخص کنید:

ایجاد 18 ارائه پاورپوینت. چندین مورد تحسین شدند که به خوبی در کنار هم قرار گرفتند. یکی در به دست آوردن یک مشتری اصلی بسیار مهم بود.

در مورد مهارت های مدیریت پایگاه داده، انواع مهارت های کامپیوتری نحوه کار با آنها را بنویسید، به عنوان مثال:

دانش من از مدیریت پایگاه داده من را در مدیریت حساب های پرداختنی، صورتحساب، مدیریت جریان نقدی، ثبت زمان و هزینه کارکنان، گزارش دهی و حقوق و دستمزد پشتیبانی کرد.

با این حال، به خاطر داشته باشید که هیچ استخدام‌کننده‌ای نمی‌خواهد فهرستی طولانی از مهارت‌هایی را که مرتبط با انواع مهارت های کامپیوتری شغل خالی نیستند جستجو کند. پس روی موارد ضروری تمرکز کنید. در صورت کمبود این مهارت ها، از قبل مهارت های لازم را کسب کنید یا حداقل با آنها شروع کنید.

پیشنهاد می کنیم مقاله آموزش کامپیوتر به زبان ساده را مشاهده کنید.

سواد کامپیوتر در رزومه شما

بنابراین اگر می خواهید در هر زمینه کاری آینده داشته باشید، اگر مهارت های کامپیوتری خود را از قبل برای رزومه خود ترسیم کرده و سازماندهی کنید، مزیت است. سپس آنها را با نقاط گلوله مشخص کنید. یک رزومه واضح برای همه خوشحال کننده است. همچنین این کار را برای مدیر استخدام آسان تر می کند تا رزومه شما را مرور کند و امتیاز مورد نظر شما را پیدا کند. مراحل زیر به شما کمک می کند اطلاعات سواد رایانه خود را برای رزومه آماده کنید:

آگهی استخدام را بخوانید: بیشتر اوقات، شرکت ها مهارت هایی را که از کارمندان جدید می خواهند، فهرست می کنند. انواع مهارت های کامپیوتری لازم نیست همه آنها را داشته باشید، اما می توانید آنهایی را که دارید مشخص کنید. روی خودت تاکید کن

قوی کردن مهارت های کامپیوتری!

مهارت‌های واقعی، مهارت‌های غیرمعمول: زمانی که مهارت‌های علوم رایانه خود را در رزومه خود وارد می‌کنید، حتماً فقط موارد واقعی را فهرست کنید. در طول مصاحبه، به احتمال زیاد از شما سوالاتی در مورد آنها پرسیده می شود که باید به طور رضایت بخشی پاسخ دهید. در غیر این صورت خود را خارج از محدوده مانور می دهید.
تجربه و اعداد: مهم است که نمونه های انواع مهارت های کامپیوتری مناسبی را آماده داشته باشید تا نشان دهید چگونه دانش را به کار گرفته اید. درصدها و اعداد در اینجا به شما کمک زیادی می کند.
دو متقاضی را تصور کنید، شخص A و شخص B. شما برای موقعیتی درخواست می دهید که رسانه های اجتماعی در لیست خواسته های شرکت قرار دارند. به نظر شما چه کسانی استخدام خواهند شد؟

رزومه شخص A: او در استفاده از رسانه های اجتماعی به خوبی آشناست. او پنج سال حساب شرکت قبلی را مدیریت کرد.
رزومه شخص B: اکانت شرکت قبلی را از 50692 فالوور به 679537 فالوور در 3 سال افزایش داد. نرخ تعامل برای یک پست به طور متوسط ​​238000 نفر است. میانگین ترجمه به فروش رسانه های اجتماعی در ماه: 62. پست ها 18 بار وارد ترندهای توییتر شدند. او موفق شد حساب این شرکت را در اینستاگرام و توییتر تأیید کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *