برنامه نویسی اندروید چیست

برنامه نویسی اندروید چیست؟

زبان های برنامه نویسی برای ایجاد برنامه نویسی اندروید چیست اپلیکیشن اندروید توسعه اندروید در سال های اخیر واقعاً رشد کرده است، بنابراین تعجبی ندارد برنامه نویسی اندروید چیست که بسیاری از توسعه دهندگان بخواهند آن را به تخصص خود تبدیل کنند. اما برای تبدیل شدن به یک برنامه نویسی اندروید چیست توسعه دهنده اندروید و ایجاد اپلیکیشن اندروید چه پیش نیازهایی وجود دارد؟

واقعا فقط یک چیز وجود دارد: دانستن زبان های برنامه نویسی مناسب.قبل از اینکه بتوانید برای اندروید توسعه دهید، آشنایی با جاوا ضروری است، اما اکثر توسعه دهندگان از XML نیز استفاده می کنند. برنامه نویسی اندروید چیست این دو زبان در واقع توسط گوگل برای ایجاد برنامه های اندرویدی توصیه می شوند.آیا می خواهید یک برنامه کاربردی ایجاد کنید؟ در مورد پروژه خود به ما بگویید.

برنامه نویسی اندروید چیست

با چه زبان های برنامه نویسی اپلیکیشن اندروید بسازیم؟1. جاوا موارد ضروری برای ایجاد یک برنامه اندرویدجاوا پرکاربردترین زبان اندروید در توسعه موبایل است. یکی از بزرگترین مزیت های آن این است که برنامه نویسی اندروید چیست نرم افزارهای ایجاد شده با این زبان به راحتی بر روی سیستم عامل های مختلف اعم از ویندوز، مک او اس، لینوکس و یا غیره نصب و اجرا می شوند.

با کمک کمی از گوگل که محیط توسعه اندروید استودیو را در اختیار شما قرار می دهد، می توانید یک برنامه اندرویدی بسیار پیچیده تر ایجاد کنید.2.XML برای بهینه سازی توسعه اندرویدهنگامی که برنامه نویسی اندروید چیست برنامه های خود را با Android Studio توسعه می دهید، به احتمال زیاد با بیت های کد نوشته شده با XML روبرو خواهید شد.

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله آموزش برنامه نویسی اندروید بپردازید.

این زبان نشانه گذاری برای مدیریت نمایش محتوا بر روی صفحه نمایش استفاده می شود. ایجاد یک برنامه اندروید ضروری نیست، اما با اجازه دادن به نمایش الگوریتم ها برای جداسازی، توسعه را تسهیل برنامه نویسی اندروید چیست می کند. با XML، ما در زمان صرفه جویی می کنیم و کد برنامه را ساده می کنیم، که امکان جلوگیری از خطا را فراهم می کند.

3.اندروید استودیو ضروری است قبل از شروع به ایجاد برنامه تلفن همراه خود، همچنان باید Android Studio را نصب و پیکربندی کنید. منتظر نمانید تا زمانی که جاوا و XML را به طور کامل بدانید تا شروع به برنامه نویسی اندروید چیست استفاده از آن کنید. این محیط توسعه منابعی را ارائه می دهد که یادگیری را برای شما آسان تر می کند.

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله آموزش برنامه نویسی اندروید برای نوجوانان بپردازید.

آموزش توسعه اندروید از کجا شروع کنیم؟شرکت‌های بیشتری نسبت به نیاز به ایجاد یک اپلیکیشن موبایل برای بهبود سودآوری خود متقاعد می‌شوند. در حالی که اندروید بیش از 70 درصد از بازار جهانی برنامه نویسی اندروید چیست موبایل را در اختیار دارد، بدیهی است که کار به عنوان یک توسعه دهنده اندروید می تواند بسیار سودآور باشد.

حتی اگر یک توسعه دهنده مستقل باشید. در این مقاله نکاتی برای شروع یادگیری این حرفه به شما ارائه می شود. صدها دوره رایگان یا ارزان وجود دارد که اصول اولیه مورد نیاز برای شروع برنامه نویسی اندروید را در اختیار برنامه نویسی اندروید چیست شما قرار می دهد.آیا می خواهید یک برنامه کاربردی ایجاد کنید؟ در مورد پروژه خود به ما بگویید.

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله برنامه نویسی اندروید برای کودکان بپردازید.

چرا برنامه نویسی اندروید؟اندروید پادشاه بلامنازع اپلیکیشن های موبایل است، اگرچه نباید iOS را دست کم بگیریم. امروزه بیش از 700000 برنامه در فروشگاه Google Play وجود دارد. به این تعداد باید کسانی برنامه نویسی اندروید چیست را اضافه کرد که مشمول آن نشده اند. پلتفرم ما به تنهایی دارای بیش از 2000 توسعه دهنده برنامه و بازی اندروید است.

با خیال راحت به پروژه بازی موبایلی که انجام داده ایم نگاهی بیندازید.6 حقیقت در مورد اندروید:همراه با iOS، یکی از دو سیستمی است که بر بازار جهانی موبایل مسلط است.دستگاه های تلفن همراه بیشتر برنامه نویسی اندروید چیست و بیشتری در اندروید اجرا می شوند: تلفن های هوشمند، تبلت ها، دستگاه های پوشیدنی مانند ساعت های هوشمند یا تلویزیون های هوشمند.

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله آموزش برنامه نویسی اندروید با جاوا بپردازید.

زبان برنامه نویسی جاوا توسط گوگل برای ایجاد اپلیکیشن های اندروید انتخاب شده است.علاوه بر جاوا، فرازبان XML برای طراحی واسط با پارسینگ استفاده می شود.برای ایجاد برنامه، برنامه نویسی اندروید چیست می توانید از Android SDK استفاده کنید. این مجموعه ای از ابزارها است که شامل دیباگر و کتابخانه های نرم افزاری است.

با اندروید، تغییرات مکرر است. گوگل هر سال نسخه جدیدی از سیستم عامل خود را منتشر می کند. ماقبل آخر، Lollipop، و آخرین،Marshmallow، کاربران بیشتری را به دست می آورند. نسخه های قدیمی برنامه نویسی اندروید چیست به تدریج جایگاه خود را از دست می دهند چگونه برنامه نویسی اندروید را یاد بگیریم؟هزار و یک راه برای یادگیری برنامه نویسی در اندروید وجود دارد.

البته می‌توانید از کتاب‌ها یا آموزش‌های سمعی و بصری در YouTube استفاده کنید، اما چند راه‌حل دیگر برای شما وجود دارد:آموزش برنامه نویسی گوگل پلی: نه تنها به برنامه نویسی اندروید بلکه به طور کلی برنامه نویسی اندروید چیست به اصول اولیه زبان جاوا می پردازد.اپلیکیشن موبایل یادگیری جاوا: طراحی شده برای افراد خودآموخته، به زبان انگلیسی موجود است.

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله برنامه کد نویسی اندروید بپردازید.

هر آموزش با یک مسابقه یا آزمون کوتاه دنبال می شود. می توانید آن را با دستگاه اندروید خود دانلود کنید.AIDE-IDE برای Android Java C++: این یک محیط توسعه یکپارچه (IDE) است که با آن می توانید برنامه نویسی اندروید چیست برنامه های کاربردی را مستقیماً در دستگاه خود شروع کنید. یک صفحه کلید مناسب برای تسهیل نوشتن به رایج ترین کاراکترهای ویژه در برنامه نویسی دسترسی می دهد.

چه ابزارهایی برای ایجاد برنامه های اندرویدی؟اندروید استودیو یکی از مهمترین ابزارهای توسعه اندروید است. شما باید بدانید که چگونه آن را نصب کنید و از آن برای ایجاد برنامه های کاربردی برنامه نویسی اندروید چیست استفاده کنید.می توانید آن را از صفحه توسعه دهنده گوگل دانلود کنید. این بسته شامل همه چیزهایی است که برای شروع نیاز دارید.

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله برنامه نویسی اندروید با پایتون بپردازید.

جدیدترین نسخه های شبیه ساز برای شروع کار کافیست بسته را روی رایانه خود نصب کنید. برای اطلاع از تمامی دستورالعمل های نصب اندروید استودیو، از مراجعه به وبلاگ android-dev.fr دریغ نکنید.برنامه اندروید: زبان های برنامه نویسی اندروید چیست مناسب انتخاب برنامه نویسی موبایل اندروید به شما امکان می دهد مخاطبان خود را گسترش دهید.

برنامه نویسی اندروید چیست و چه کاربردی دارد

80 درصد از گوشی های هوشمند در حال استفاده به آن مجهز هستند. برای ایجاد یک برنامه اندرویدی که از دوربین و سایر ویژگی های گوشی هوشمند استفاده می کند، باید به صورت بومی برنامه نویسی اندروید چیست کدنویسی کنید. رایج ترین زبان های برنامه نویسی جاوا، کاتلین، سی و سی پلاس پلاس هستند.

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله ساده ترین نرم افزار برنامه نویسی اندروید بپردازید.

جاوا زبان مادری رسمی اندروید است و همچنین محبوب ترین اپلیکیشن موبایل است. توسط محیط توسعه اندروید استودیو پشتیبانی می شود. با این حال، تسلط بر آن یک ابزار توسعه نسبتاً دشوار است.Kotlin اخیراً به برنامه نویسی اندروید چیست عنوان یک زبان “رسمی” ثانویه توسط گوگل معرفی شده است. از بسیاری جهات شبیه جاوا است، اما استفاده از آن آسان تر است.

این زبان را می توان با جاوا ترکیب کرد. به طور فزاینده ای در حال تبدیل شدن به استاندارد جدید است. می توان از آن در چندین ابزار و IDE استفاده کرد. با آن، خطوط کد کمتری برای دستیابی به عملکرد مشابه برنامه نویسی اندروید چیست مورد نیاز است.C/C++ زبان های سازگار برای توسعه نرم افزار اندروید استودیو هستند. می توان آن را با Android NDK استفاده کرد.

این به شما امکان می دهد کدهای بومی را با C/C++ پیاده سازی کنید. زبان C اغلب اساس بازی های سه بعدی است. در واقع، بهینه سازی پتانسیل های تلفن های هوشمند اندروید را به حداکثر برنامه نویسی اندروید چیست می رساند.C# یکی دیگر از زبان های قابل استفاده است. استفاده از آن برای مبتدیان راحت تر از C/C++ است.

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله ساده ترین زبان برنامه نویسی اندروید بپردازید.

همچنین امکان ایجاد اپلیکیشن موبایل را نیز ارائه می دهد.اپلیکیشن iOS و زبان های برنامه نویسی آن توسعه موبایل برای iOS به نوعی ساده تر است. زبان های برنامه نویسی مورد استفاده برنامه نویسی اندروید چیست برای سیستم عامل iOS کمتر است. اولین مورد از آنها Objective-C است. این زبان توسط تام لاو و براد کاکس در سال 1984 توسعه یافت.

این زبان اولین زبان برای برنامه های موبایل iOS بود. این سیستم عامل OS X، iOS و رابط های برنامه نویسی آنها را اجرا می کند. می توان از آن برای ایجاد یک برنامه بومی آیفون استفاده کرد. با این حال، برنامه نویسی اندروید چیست دیگر برای رفع نیازهای توسعه فعلی کافی نیست. Objective-C وزن سال ها را نشان می دهد، پیچیده و بسیار پرمخاطب است.

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله بازی سازی اندروید بپردازید.

اپل در سال 2014 سوئیفت را راه اندازی کرد (سوئیفت به معنای سریع است). این زبان به زبان اصلی محیط iOS تبدیل شده است. سوئیفت امکان ادغام واقعی با Objective-C و C/C++ را فراهم می کند. برنامه نویسی اندروید چیست از سال 2018، در استفاده مجدد از Objective-C پیشی گرفته است. همچنین زبان سیستم عامل مک.

سیستم عامل ساعت، سیستم عامل تلویزیون، لینوکس و z/OS است. امکان استفاده از زبان سی شارپ نیز وجود دارد. این یک زبان ساده، مدرن، انعطاف پذیر، شی گرا، ایمن و منبع باز است. این اصول C و C++ را ترکیب برنامه نویسی اندروید چیست می کند و از جاوا الهام گرفته شده است. C# یکی از همه کاره ترین زبان های برنامه نویسی در جهان است.

برنامه وب پیشرو (PWA) اکنون به عنوان آینده برنامه وب ایجاد شده است. توسعه دهنده از فناوری های کلاسیک وب برای طراحی آن استفاده می کند. HTML (زبان نشانه گذاری فرامتن) یکی از ابزارهای برنامه نویسی اندروید چیست ضروری است. این یک زبان نشانه گذاری است که برای ساخت و نمایش صفحات وب طراحی شده است.

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله برنامه نویسی اندروید با جاوا اسکریپت بپردازید.

CSS (Cascading Style Sheet) بخشی از توسعه نرم افزار وب است. مشخص می کند که چگونه عناصر HTML یک صفحه باید ارائه شوند. این اجازه می دهد تا فونت، کاراکترها، رنگ پس زمینه را انتخاب کنید. در برنامه نویسی اندروید چیست نهایت جاوا اسکریپت بهترین زبان برنامه نویسی وب است. این به شما امکان می دهد محتوای به روز شده پویا ایجاد کنید.

همچنین برای کنترل محتوای چند رسانه ای، برای متحرک سازی صفحات استفاده می شود. این یک مشتق از C است، اکنون در سرورهای Node JS در back-end استفاده می شود.برنامه وب را می توان برنامه نویسی اندروید چیست در یک محیط توسعه مانند Angular یا Ionic ایجاد کرد. یک PWA، اگرچه غیر بومی است، می‌تواند دوربین را به حرکت درآورد.

این ویژگی های بومی دیگر (عملکرد آفلاین، سرعت) دارد.React native برای ساخت برنامه های وب خاص، برنامه های ترکیبی استفاده می شود. این ابزار توسعه امکان پیشروی بیشتر را در حالت بومی ارائه می دهد. امکان برنامه نویسی اندروید چیست ادغام اجزای بومی در معماری برنامه وجود دارد. این راهی برای استفاده از ویژگی های بومی دستگاه ها است.

به طور فزاینده ای برای ایجاد برنامه های چند پلتفرمی استفاده می شود. خیلی جلوتر از React native، ستاره های لحظه ای Cordova و Unity باقی می مانند.برنامه های تحت وب سازگار با اندروید و iOS برنامه بومی برنامه نویسی اندروید چیست اکثر برنامه های تلفن همراه منتشر شده در فروشگاه ها را نشان می دهد.

کاربر موبایل 90 درصد از زمان خود را صرف اتصال به یک اپلیکیشن می کند. 92 درصد از این برنامه ها برنامه های بومی هستند. چگونه بدون نیاز به کدنویسی با زبان های مادری، اپلیکیشن گوشی هوشمند برنامه نویسی اندروید چیست بسازیم؟ امروزه امکان ایجاد برنامه های کاربردی وب قدرتمند (PWA) وجود دارد. آنها از زبان های وب ایجاد می شوند و روی چندین سیستم عامل کار می کنند.

چگونه خودتان اپلیکیشن های بومی بسازید؟دانستن زبان های برنامه نویسی بومی (اندروید و iOS) برای ایجاد یک اپلیکیشن ضروری است. اینها عینی هستند-C و Swift برای هر برنامه ای که در فروشگاه اپل برنامه نویسی اندروید چیست منتشر شده است. برنامه های گوگل باید به زبان جاوا یا کاتلین کدگذاری شوند. این برای بسیج عملکردهای بومی ضروری است.

گفتگوی برنامه با سیستم عامل ها به زبان صحیح. اما برای ساخت اپلیکیشن اندروید باید از ابزارهای دیگری استفاده کرد.کدام زبان برنامه نویسی برای برنامه های اندروید؟توسعه برنامه های اندروید بومی برنامه نویسی اندروید چیست مستلزم تسلط بر زبان جاوا است. از ژوئن 2019، گوگل کاتلین را به عنوان زبان ترجیحی رسمی کرده است.

اگر می خواهید برنامه ای سازگار با چندین سیستم عامل برنامه نویسی اندروید چیست ایجاد کنید، برنامه وب را در نظر بگیرید، این برنامه روی مرورگرها اجرا می شود. برنامه های وب با اندروید و iOS به صورت مترادف کار خواهند کرد. توسعه یک اپلیکیشن موبایل با پایتون غیرممکن است و توسط بازیکنان اصلی (اپل و گوگل) توصیه نمی شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.