ایرانیان سایبر

ایرانیان سایبر
منو
صفحه اصلی
ثبت نام
تفاوت اسکرچ با اسکرچ جونیور

تفاوت اسکرچ با اسکرچ جونیور

سرفصل‌های مقاله

ایرانیان سایبر در مقاله تفاوت اسکرچ با اسکرچ جونیور به بررسی و بحث ساخت بازی با اسکرچ جونیور و انواع پروژه اسکرچ جونیور پرداخته است. تفاوت اسکرچ با اسکرچ جونیور از زبان برنامه نویسی محبوب اسکرچ الهام گرفته شده است. اسکرچ و ساخت بازی با اسکرچ جونیور برای کودکان 8-16 ساله طراحی شده است. در همین حال، اسکرچ جونیور با در نظر گرفتن کودکان کوچکتر ساخته شد.

ساخت بازی با اسکرچ جونیور به طوری که به رشد شناختی، فردی، اجتماعی و عاطفی کودکان خردسال کمک می کند. سایت ایرانیان سایبر در این موضوع مطالب بیشتری را ارائه کرده است.

این نوع برنامه برای کودکان و نوجوانان مخصوصا افراد مبتدی میتواند پیش زمینه خوبی باشد ، مخصوصا با فضای جذاب این دو برنامه بچه ها راحت جذب برنامه نویسی می شوند. پیشنهاد می کنیم دوره های صفر تا صد برنامه نویسی ایرانیان سایبر را مشاهده کنید.

اما خیلی ها موقع نصب و تحقیق درباره این برنامه گیج شدند که تفاوت اسکرچ با اسکرچ جونیور چیست آیا دو برنامه جدا گانه است؟ ساخت بازی با اسکرچ جونیور چگونه است؟ فقط مخفف اسم اسکرچ جونیور همان اسکرچ است؟ آیا اسکرچ با اسکرچ جونیور فرق میکند؟ اگر با هم فرق میکند تفاوت اسکرچ با اسکرچ جونیور چیست؟

و اما در جواب پرسش هایی که همچون سوال های بالا هستند باید بگویم که تفاوت اسکرچ با اسکرچ جونیور بسیار بارز است اما برای اینکه بتوانید تفاوت اسکرچ با اسکرچ جونیور را درک و تشخیص دهید با ما همراه باشید.

تفاوت اسکرچ با اسکرچ جونیور

در ادامه مقاله به بررسی تفاوت اسکرچ با اسکرچ جونیور و ساخت بازی با اسکرچ جونیور می پردازیم و لیستی از تفاوت ها را ذکر می کنیم با بررسی این تفاوت ها می توانید مقایسه کنید و بهترین انتخاب داشته باشید.

اسکرچ جونیور رابط کاربری ساده تری دارد

شاید یکی از تفاوت اسکرچ با اسکرچ جونیور که باعث می شود رابط کاربری اسکرچ جونیور بسیار ساده تر از اسکرچ این است که پیچیدگی ورود برای کودکان خردسال را کاهش داده اند . به عنوان مثال، تعداد بلوک‌های مورد استفاده در اسکرچ جونیور نسبتاً کمتر از اسکرچ است.

پیشنهاد می کنیم مقاله اسکرچ جونیور چیست؟  را مطالعه کنید

بلوک های مختلف

“تفاوت اسکرچ با اسکرچ جونیور” در بلوک این است که اسکرچ جونیور به جای انباشتن بلوک ها از بالا به پایین، بلوک ها از چپ به راست انباشته می شوند . اسکرچ جونیور در همچنین دارای انواع کمتری از بلوک‌ها نسبت به کدنویسی اسکرچ است، به عنوان مثال بلوک‌های عملگر و متغیرهای بیشتری در اسکرچ وجود دارد.

به جای انباشتن بلوک ها از بالا به پایین، در اسکرچ جونیور بلوک ها از چپ به راست انباشته می شوند . اسکرچ جونیور همچنین دارای انواع کمتری از بلوک‌ها نسبت به کدنویسی اسکرچ است، به عنوان مثال بلوک‌های عملگر و متغیرهای بیشتری در اسکرچ وجود دارد.

جلوه های صوتی

جلوه های صوتی

فقط یک صدای “پاپ” برای استفاده در اسکرچ جونیور در دسترس است . با این حال بچه ها می توانند هر صدایی را که می خواهند ضبط کنند. هر چند زمان ضبط به یک دقیقه محدود شده است.

پیشنهاد میکنم به مشاهده مقاله برنامه نویسی کودکان اسکراچ بپردازید.

بهینه شده برای موبایل

اسکرچ جونیور برای دستگاه های موبایل و تبلت بهینه شده است، برخلاف اسکرچ که برای رایانه ها ساخته شده است. قابلیت لمس صفحه نمایش آیپد یا تبلت اندرویدی به اسکرچ جونیور نیز در دسترس‌تر کمک می‌کند.

سیستم شبکه ای

مرحله اسکرچ جونیور به شبکه ای به اندازه مربع 20×15 تقسیم می شود. برخلاف مرحله اسکرچ که از پیکسل‌های معمولی استفاده می‌کند که به شبکه‌ای تقسیم نمی‌شوند.

ویرایشگر رنگ

جلوه های صوتی

در اسکرچ جونیور ، یک ویرایشگر رنگ وجود دارد که در آن بچه‌ها می‌توانند اسپرایت/ پس‌زمینه‌های از قبل موجوددر برنامه را تغییر دهند یا چیزی به انتخاب خود بکشند . این ویژگی به بچه‌ها کمک می‌کند یاد بگیرند که چگونه خودشان چیزی را که می خواهند خلق کنند.

پیشنهاد میکنم به مشاهده مقاله آموزش صفر تا صد نرم افزار اسکرچ بپردازید.

صفحات یا مرحله

در اسکرچ جونیور ، صفحات «صحنه‌هایی» هستند که اسپرایت‌ها، پس‌زمینه‌ها و پخش‌های خود را دارند. و شما فقط می توانید تا 4 صفحه در هر پروژه داشته باشید. در حالی که در اسکرچ ، دانش آموزان می توانند پس زمینه های بیشتری بسازند.

Scratch از چه زبان برنامه نویسی استفاده می کند؟

اسکرچ در Squeak نوشته شده است ، یک پیاده سازی منبع باز از زبان small talk-80کد منبع اسکرچ با استفاده از مرورگر و سایر ابزارهای داخل محیط برنامه نویسی Squeak به بهترین وجه مورد بررسی قرار می گیرد .

پیشنهاد میکنم به مشاهده مقاله آموزش آنلاین اسکرچ بپردازید.

چگونه کدنویسی با اسکرچ را یاد بگیرم؟

1. یک پروژه جدید را شروع کنید
بعد از آنکه تفاوت اسکرچ با اسکرچ جونیور را فهمیدیم برای کدنویسی در اسکرچ، ابتدا صفحه اسکرچ را در MIT باز کنید. در مرحله بعد، روی دکمه “ایجاد” کلیک کنید تا یک پروژه جدید بسازید. شما باید صفحه ای داشته باشید که شبیه این باشد:

2. بلوک های کد را بکشید
بلوک های کد در سمت چپ صفحه نمایش هستند. برای کدنویسی، بلوک ها را کلیک کرده و به فضای مرکزی بزرگ بکشید. در ابتدا، شخصیت ها و اشیاء “جن” نامیده می شوند. شما می توانید هر تعداد اسپرایت را که می خواهید اضافه یا حذف کنید. هر بار که یک اسپرایت اضافه می کنید، روی صحنه ظاهر می شود.

3. برای کدنویسی روی sprites کلیک کنید
روی هر اسپرایت کلیک کنید تا برای آن اسپرایت خاص کد کنید. صدها جن سرگرم کننده برای انتخاب وجود دارد. خواه یک بازیکن فوتبال، یک پروانه یا یک بالرین باشد، دانش آموزان ما در دوره Scratch Ninja هرگز با انتخاب های خلاقانه و خطوط داستانی خود شگفت زده نمی شوند.

برای کدنویسی، می‌توانید بلوک‌های کد را از سمت چپ بکشید و به هم متصل کنید. هر اسپرایت و همچنین پس‌زمینه، کد مخصوص به خود را خواهند داشت.

تفاوت اسکرچ با اسکرچ جونیور ؟ این بلوک ها می توانند جن ها را به حرکت درآورند، صدا ایجاد کنند و رنگ را تغییر دهند. و هنگامی که به یکدیگر متصل می شوند مجموعه ای از اقدامات را برای ساخت بازی ها، انیمیشن ها و سایر پروژه های خود تشکیل می دهند.

پیشنهاد می کنیم مقاله دستورات برنامه اسکرچ جونیور شامل چند گروه است؟ مطالعه کنید.

4. مراقب اجرای کد خود باشید
تفاوت اسکرچ با اسکرچ جونیور پس از اینکه پروژه خود را کدگذاری کردید، می توانید روی پرچم سبز کلیک کنید تا کد خود را در مرحله اجرا کنید.

اگر می خواهید پروژه خود را ذخیره یا به اشتراک بگذارید، مطمئن شوید که در زیر حساب شما ذخیره شده است. اگر قبلاً یک حساب کاربری دارید، روی “ورود به سیستم” کلیک کنید. اگر نیاز به ایجاد حساب دارید، روی “پیوستن به اسکرچ” کلیک کنید و دستورالعمل ها را دنبال کنید (مطمئن شوید که یک والدین همراه خود دارید!).

پیشنهاد میکنم به مشاهده مقاله دانلود کتاب آموزش اسکرچ بپردازید.

سوالات متداول تفاوت اسکرچ با اسکرچ جونیور

تفاوت اسکرچ با اسکرچ جونیور چیست

ساخت بازی با اسکرچ جونیور

اسکرچ جونیور برای چه درجه ای است؟
اسکرچ جونیور  یک زبان برنامه نویسی مناسب برای کودکان پنج تا هفت ساله است. با استفاده از برنامه ScratchJr iPad، کودکان می توانند پروژه اسکرچ جونیور کلاژهای تعاملی، داستان های متحرک و بازی های خود را ایجاد کنند.

اسکرچ جونیور برای چه سنی است؟
با اسکرچ جونیور ، کودکان خردسال (5 تا 7 سال) می توانند داستان ها و بازی های تعاملی خود را برنامه ریزی کنند. در این فرآیند، کودکان یاد می‌گیرند که مسائل را حل کنند، پروژه‌هایی طراحی کنند و خود را به صورت خلاقانه در رایانه بیان کنند.

اسکرچ جونیور  چیست؟

تفاوت اسکرچ با اسکرچ جونیور یک زبان برنامه نویسی مقدماتی است که به کودکان خردسال (5 تا 7 ساله) امکان می دهد پروژه اسکرچ جونیور داستان ها و بازی های تعاملی خود را بسازند. بچه‌ها بلوک‌های برنامه‌نویسی گرافیکی را به هم می‌چسبانند تا شخصیت‌ها را وادار به حرکت، پرش، رقص و آواز کنند.

پیشنهاد می کنیم مقاله برنامه اسکرچ جونیور مطالعه کنید.

چند بلوک رنگی در اسکرچ موجود است؟
تفاوت اسکرچ با اسکرچ جونیور بیش از 100 بلوک کدنویسی دارد و هر کدام کاربرد منحصر به فردی دارند. همانطور که در زیر مشاهده می کنید، همه آنها در 9 دسته مختلف با کد رنگی کدگذاری شده اند: همچنین می توانید بلوک خود را در زیر بلوک های بیشتر ایجاد کنید.

آیا می توانم کد را از ابتدا کپی کنم؟
روی اسپرایتی که به تازگی کد را داخل ساخت بازی با اسکرچ جونیور آن کشیده اید کلیک کنید، کلون را با نشانگر ماوس خود بکشید، سپس روی نشانگر ماوس کلیک کنید تا یک مهر باقی بماند. … کد هر اسپرایت را بکشید. حالا نوبت شماست.

چگونه می توان یک اسپرایت را روی اسکرچ اضافه کرد؟
هر شیء در اسکرچ، اسپریت نامیده می شود. برای افزودن Sprite جدید، روی یکی از دکمه‌های کنار NEW SPRITE کلیک کنید. تفاوت اسکرچ با اسکرچ جونیور از کتابخانه انتخاب کنید، اسپرایت خود را رنگ کنید، تصویر یا اسپرایت خود را آپلود کنید، یا یک عکس بگیرید (از یک وب کم). می توانید اشیاء را به هر کجا که می خواهید بکشید.

پروژه اسکرچ جونیور

پروژه اسکرچ جونیور

قبل از اینکه به پروژه ها بپردازیم، یک یادداشت سریع. من فکر می‌کنم پروژه اسکرچ جونیور که کتاب‌ها و درس‌های بسیار در مورد برنامه‌نویسی برای بچه‌ها بیش از حد از تفکر و حل مسئله که برنامه‌نویسان واقعی کامپیوتر انجام می‌دهند، صرف نظر می‌کنند.

معمولاً آنچه برای بچه‌ها می‌بینم یک آموزش گام به گام است که اغلب دانش‌آموزان را راهنمایی می‌کند تفاوت اسکرچ با اسکرچ جونیور که دقیقاً چه کدی باید در کجا قرار گیرد، بدون اینکه کودک مسئولیتی برای یادگیری یا به خاطر سپردن داشته باشد. (با این حال، من این کتاب را روی ScratchJr آزمایش کرده ام و آن را دوست دارم. پروژه های بسیار خوبی دارد.)

همیشه در برنامه نویسی نیازی به یادآوری نحو نیست، اما یادگیری مفاهیم پشت برنامه نویسی بسیار مهم است. و من می ترسم که بسیاری پروژه اسکرچ جونیور از بچه هایی که سعی در یادگیری برنامه نویسی کامپیوتری دارند این کار را انجام ندهند زیرا هرگز آن مهارت های تفکر انتقادی، حل مسئله و صبر به آنها آموزش داده نشده است. چالش‌های زیر غیرممکن نیستند،

اما امیدوارم قبل از دادن نکاتی به او یا اجازه رفتن به پروژه بعدی، به فرزند/دانش‌آموز خود اجازه دهید در صورت گیر افتادن کمی دست و پا بزند. من همچنین در مورد اشتراک گذاری کد خود بحث کرده ام، اما مخالف آن هستم.

هدف من از این پروژه ها معرفی معانی دکمه های مختلف از طریق پروژه های ساده و تعاملی است. من قصد ندارم زیاد به ویرایشگر هنری بپردازم، اما ویرایشگر و پس زمینه بسیار سرگرم کننده هستند!

فقط، من نمی خواهم انیمیشن از این واقعیت که تفاوت اسکرچ با اسکرچ جونیور چه ها می توانند پروژه اسکرچ جونیور چیزهایی را در ScratchJr کدنویسی کنند، منحرف کند. احساس رایگان برای گذاشتن بازخورد در نظرات!

پروژه 1: پیاده روی

پرچم سبز چه می کند؟

چگونه می توانیم شخصیت ها را به حرکت در آوریم؟

اعداد زیر بلوک ها به چه معناست؟

دکمه ساعت نارنجی رنگ چگونه کار می کند؟

چالش:

کاراکتر را وادار کنید تا نیمه روی صفحه حرکت کند، پروژه اسکرچ جونیور و تفاوت اسکرچ با اسکرچ جونیور کمی استراحت کنید، سپس قبل از مکث و تنظیم مجدد به حرکت ادامه دهید.

هدف نهایی:

حرکت – مکث – حرکت – مکث
نکاتی برای بزرگسالان:

پرچم سبز یک برنامه را شروع می کند

اعداد زیر بلوک های آبی روی یک سیستم شبکه ای کار می کنند. با کلیک کردن روی پروژه اسکرچ جونیور کادر با خطوط بالای صفحه می‌توانید شبکه را ببینید. 20 فضا در سراسر وجود دارد، بنابراین 8-10 فاصله شما را تا نیمه راه می برد.

بلوک انتظار نارنجی در یک دهم ثانیه کار می کند. 10 = 1 ثانیه، 20 = 2 ثانیه و غیره.

پروژه 2: نمایش و پنهان کردن
سوالات راهنما:

چگونه می توانم کاری کنم که یک عمل بیش از یک بار اتفاق بیفتد؟

چگونه می توانم شخصیت هایم را ناپدید کنم و دوباره ظاهر شوند؟

چالش:

در تکرار از دکمه های نمایش، پنهان کردن و انتظار استفاده کنید.

در برنامه‌ام، هر کاراکتر را مخفی می‌کردم، سپس مدت زمان مشخصی را صبر می‌کردم، پروژه اسکرچ جونیور سپس دوباره نشان می‌دادم. تفاوت اسکرچ با اسکرچ جونیور اثر در برنامه من با منتظر ماندن هر کاراکتر در زمان های مختلف انجام می شود.

پروژه 3: گربه ژیمناست

چگونه می توانم کاراکترم را متحول کنم؟

عدد زیر نوبت به چه معناست؟

چگونه می توانم کاراکتر خود را پرش کنم؟

چگونه شخصیت خود را به اول برگردانم؟

چالش:

کاراکتر خود را وادار به چرخش چرخ دستی، پرش کنید و سپس به ابتدا برگردید.

هدف نهایی:

نکاتی برای بزرگسالان:

شما به دو پرچم سبز نیاز دارید. یکی دارای بلوک حرکتی است تفاوت اسکرچ با اسکرچ جونیور که به سمت راست حرکت می کند. پروژه اسکرچ جونیور دیگری دارای یک چرخش، یک پرش و یک بلوک برگشت است.

در بلوک چرخشی، عدد پایین باید 12 باشد تا یک چرخش کامل انجام شود.

ببینید آیا می‌توانید اعداد را تغییر دهید تا کاراکتر پس از بازگشت از حرکت باز بماند.

پروژه 4: تقاطع

چگونه می توانم کاری کنم که دو شخصیت با یکدیگر برخورد کنند؟

چالش: تفاوت اسکرچ با اسکرچ جونیور وقتی گربه با شخصیت دیگری برخورد کرد، کاری کنید که پروژه اسکرچ جونیور به شخصیت دیگر سلام کند.

نکاتی برای بزرگسالان:

بلوک زردی که به نظر می رسد دو نفر در حال رقصیدن هستند، چیزی است که برای این پروژه باید استفاده کنید، همراه با چند بلوک حرکتی و یک بلوک گفتگوی صورتی.

از گربه بخواهید روی صفحه روی پرچم سبز حرکت کند، اما روی دست انداز صحبت کند.

پروژه 5: بزرگ و کوچک

چگونه می توانم انیمیشن خود را با کلیک کردن روی یک شخصیت شروع کنم؟

چگونه می توانم شخصیت های خود را بزرگتر یا کوچکتر کنم؟

چگونه می توانم کاراکترهایم را به اندازه عادی برگردانم؟

چالش:

شما دو کاراکتر دارید، یکی که پروژه اسکرچ جونیور با کلیک روی آن بزرگتر می شود و دیگری با کلیک تفاوت اسکرچ با اسکرچ جونیور روی آن کوچکتر می شود. اما وقتی روی پرچم سبز کلیک می کنید، هر دو کاراکتر به حالت عادی برمی گردند.

دکمه زرد با انگشت روی آن یکی از بصری ترین دکمه ها است و وقتی روی یک کاراکتر کلیک می کنید اسکریپت را اجرا می کند.

بلوک های صورتی مایل به ارغوانی همه چیز درباره “نگاه” هستند. دیالوگ، پروژه اسکرچ جونیور اندازه، و پنهان کردن و نشان دادن در اینجا یافت می شود.

برای این پروژه به دو بلوک زرد نیاز دارید. یکی برای بزرگتر و کوچکتر کردن کاراکترها با کلیک و یک پرچم سبز برای بازگشت به حالت عادی.

ساخت انیمیشن با اسکرچ جونیور

ساخت انیمیشن با اسکرچ جونیور

در این پست، من می خواهم ایده ایجاد یک تایمر ساده در اسکرچ جونیور و ساخت انیمیشن با اسکرچ جونیور را با شما به اشتراک بگذارم.
وقتی عنصر زمان را معرفی می کنیم، بازی های ScratchJr بسیار سرگرم کننده تر، تفاوت اسکرچ با اسکرچ جونیور چالش برانگیزتر (و اعتیاد آور) می شوند!

ایده متحرک سازی یک تایمر نسبتاً ساده است، اما در واقع استفاده از بسیاری از توابع Scratch Junior برای اجرای آن ضروری است.

لطفا انیمیشن زیر را بررسی کنید. پرچم سبز تایمر را شروع می کند و وقتی زمان تمام شد، بازی اسکرچ جونیور به پایان می رسد.

بلوک چرخشی و بلوک “صبر کن” – عنصر تایمر باید بعد از هر حرکت بچرخد و مکث کند
حلقه ها – نشانگر تایمر باید 12 بار بچرخد تا دایره کامل شود و تفاوت اسکرچ با اسکرچ جونیور ساده ترین راه برای انجام این کار استفاده از یک حلقه است.

پیام‌ها – از بلوک‌های پیام‌ها برای برنامه‌ریزی آنچه باید بعد از اتمام زمان اتفاق بیفتد استفاده کنید (در مثال ما – به صفحه بعدی می‌رویم و متن «بازی تمام شد!» را نشان می‌دهیم).
استفاده از پیام‌ها کاملاً ضروری نیست (اگر دانش‌آموزان شما هنوز از پیام‌ها اطلاعی ندارند، می‌توانید از این قسمت صرفنظر کنید).
ریاضی – آخرین اما نه کم اهمیت، این پروژه فرصتی عالی برای تمرین ضرب و تبدیل بین ثانیه و دقیقه است.
چگونه یک کاراکتر تایمر بسازیم؟
ابتدا باید شخصیت تایمر خود را در ScratchJr ترسیم کنید. با ایجاد یک کاراکتر جدید و کشیدن یک دایره شروع کنید. سپس یک اشاره گر به رنگ دیگر اضافه کنید. اشاره گر به سادگی یک خط مستقیم از مرکز دایره است (در صورت تمایل، شعاع دایره).

مرحله بعدی اضافه کردن یک اسکریپت و متحرک سازی تایمر ما است.
کاراکتر باید یک چرخش کامل انجام دهد، اما باید بعد از هر چرخش با “1” کمی صبر کند.

با تغییر آرگومان بلوک انتظار، زمان تنظیم تایمر را تغییر می دهید.

تفاوت اسکرچ با اسکرچ جونیور اگر به مقدار پیش‌فرض “10” (که 1 ثانیه است) پایبند باشید، تایمر شما 12 ثانیه شمارش معکوس می‌کند. تفاوت اسکرچ با اسکرچ جونیور آیا می‌خواهید دقیقا یک دقیقه را اندازه بگیرید؟
آرگومان را به “50” تغییر دهید (یعنی 5 ثانیه)
5 ثانیه * 12 = 60 ثانیه = 1 دقیقه

تفاوت اسکرچ با اسکرچ جونیور همانطور که می بینید، این پروژه ScratchJr یک فرصت عالی برای تمرین ضرب و تبدیل بین ثانیه و دقیقه است.

وقتی زمان تمام شد یک پیام ScratchJr ارسال کنید!
مرحله بعدی این است که تعریف کنیم وقتی زمان تمام شود چه اتفاقی باید بیفتد.
ما از بلوک های پیام برای این استفاده خواهیم کرد.
پیامی ارسال کنید تا به همه شخصیت‌هایتان اطلاع دهید که تایمر کامل شده است.
سپس، یک اسکریپت دیگر اضافه کنید (با یک پیام شروع می‌شود) و برنامه‌ریزی کنید که اکنون چه اتفاقی می‌افتد.

آموزش ساخت بازی با اسکرچ جونیور

با این برنامه، کودکان خردسال می توانند یاد بگیرند که تفاوت اسکرچ با اسکرچ جونیور چگونه آموزش ساخت بازی با اسکرچ جونیور بازی های کوچک خود را کدنویسی کرده و بسازند، حتی زمانی که هنوز نمی توانند بخوانند. این برنامه از اشکال و نمادها برای کمک به ایجاد انیمیشن های سرگرم کننده، پروژه های تعاملی و حتی بازی های ویدیویی استفاده می کند.

کودکان عاشق ایجاد دنباله ها و کدهای خود هستند. به عنوان مثال، آموزش ساخت بازی با اسکرچ جونیور آنها می توانند مزرعه ای پر از حیوانات انباری ایجاد کنند که در هنگام هل دادن صدای مناسب را تولید می کنند. گاو غوغا می کند، گربه ها میومیو می کنند و غیره. یا به صورتی دیگر. گاو ممکن است میومیو کند و گربه نق بزند.

شروع ساختن، درست در تبلت یا آی پد، بسیار آسان است.

نحوه استفاده از Scratch Jr.
البته برای استفاده از این برنامه ابتدا باید آن را دانلود کنید. می توانید این کار را از App یا Play Store یا آموزش ساخت بازی با اسکرچ جونیور حتی در آمازون انجام دهید. تفاوت اسکرچ با اسکرچ جونیور این برنامه همچنین در مرورگر کروم در کروم بوک، از طریق فروشگاه وب کروم در دسترس است. نیازی به ایجاد حساب کاربری یا ورود به سیستم ندارید.

هنگامی که برنامه را راه اندازی کردید، می توانید دکمه خانه (خانه کوچک) را فشار دهید تا به پروژه های خود بروید. یا فشار دهید؟ برای اطلاعات بیشتر و راهنمایی را فشار دهید.

در برنامه می توانید پروژه های مختلفی ایجاد کنید که می تواند بازی، انیمیشن و غیره باشد. می توانید برای تغییر آن به یک پروژه قدیمی برگردید. یا با فشار دادن نماد + در سمت چپ یک مورد جدید ایجاد کنید. برای راهنمایی بیشتر، علامت سوال را فشار دهید. اطلاعات بیشتر در مورد برنامه و منابع آموزش ساخت بازی با اسکرچ جونیور برای والدین و معلمان را می توانید در کتاب در بالا سمت راست پیدا کنید.

هنگامی که یک پروژه جدید را شروع کردید (یا یک پروژه قدیمی را انتخاب کردید)، می توانید کارهای مختلف زیادی انجام دهید. می توانید اسپرایت های بیشتری را در سمت چپ اضافه کنید، بنابراین گربه دیگر احساس تنهایی نمی کند. یا می توانید گربه را با فشار دادن برس تغییر دهید. در سمت راست، آموزش ساخت بازی با اسکرچ جونیور می توانید صحنه های مختلف بیشتری اضافه کنید.

در پایین صفحه، جایی است که همه کدنویسی ها اتفاق می افتد. تعداد زیادی دکمه مختلف وجود دارد که هر کدام عملکرد متفاوتی دارند. برخی از آنها باعث می شوند گربه شما حرکت کند، صحبت کند یا حتی بسیار کوچک شود. دیگران صداها را پخش خواهند کرد. تفاوت اسکرچ با اسکرچ جونیور دکمه‌های زرد و قرمز مطمئن می‌شوند که ابتدا و شروعی برای کد شما وجود دارد.

نکته: آیا می خواهید بدانید آموزش ساخت بازی با اسکرچ جونیور که همه دکمه های مختلف چه کاری انجام می دهند؟ از والدین کمک بخواهید و روی کتاب در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید. راهنماهای زیادی وجود دارد، از جمله یکی که هر بلوک بازی را توضیح می دهد.

به دنبال الهام یا کمک هستید؟ علامت سوال (؟) را در بالای صفحه فشار دهید. مجموعه کاملی از پروژه های سرگرم کننده را پیدا خواهید کرد که می توانید آنها آموزش ساخت بازی با اسکرچ جونیور را تفاوت اسکرچ با اسکرچ جونیور ویرایش یا بازی کنید. حتی یک ویدیوی مقدماتی نیز وجود دارد که به شما در مورد نحوه استفاده از برنامه آموزش می‌دهد.

اسکرچ جونیور در کلاس درس
این برنامه افزودنی عالی برای هر مهدکودک یا کلاس درس یک سال است. بچه‌ها تعامل را دوست دارند، فقط به تمام آن دسته از کتاب‌هایی فکر کنید که دکمه‌های صدا در کنارشان وجود دارد که صداهای حیوانات را تقلید می‌کنند. وقتی خودشان آموزش ساخت بازی با اسکرچ جونیور بتوانند تعامل ایجاد کنند،

آن را بیشتر دوست دارند. این باعث افزایش درک آنها از علیت و مهارت های رسانه دیجیتال می شود. این اولین قدم به سوی تفکر محاسباتی و یادگیری کدنویسی است.

می توانید تفاوت اسکرچ با اسکرچ جونیور از این برنامه در درس های خود به عنوان ابزاری برای آزمایش آزادانه استفاده کنید و به کودکان اجازه دهید آموزش ساخت بازی با اسکرچ جونیور خلاق باشند. یا می‌توانید تمرین‌های ساختاریافته‌تری داشته باشید، جایی که بچه‌ها ابتدا پیش‌بینی می‌کنند که چه اتفاقی خواهد افتاد، تفاوت اسکرچ با اسکرچ جونیور قبل از اینکه دکمه دویدن را فشار دهند.

ما اینجا هستیم تا درباره 8 نکته مهمی که تفاوت اسکرچ با اسکرچ جونیور  را مشخص میکند به بحث بپردازیم.

تفاوت اسکرچ با اسکرچ جونیور چرا مهم است و چرا باید بدانیم؟

اسکرچ و اسکرچ جونیور برای چه رده سنی مناسب است؟

اسکرچ جونیور از زبان برنامه نویسی محبوب اسکرچ الهام گرفته شده است. اسکرچ برای کودکان 8-16 ساله طراحی شده است. در همین حال، اسکرچ جونیور با در نظر گرفتن کودکان کوچکتر ساخته شد. به طوری که به رشد شناختی، فردی، اجتماعی و عاطفی کودکان خردسال کمک می کند.

چرا اسکرچ جونیور نسبت به اسکرچ روابط ساده تری دارد؟

چون اسکرچ جونیور برای کودکان کوچک است ولی اسکرچ سخت تر است چون مناسب نوجوانان هم ساخته شده است

Scratch از چه زبان برنامه نویسی استفاده می کند؟

اسکرچ در Squeak نوشته شده است ، یک پیاده سازی منبع باز از زبان small talk-80کد منبع اسکرچ با استفاده از مرورگر و سایر ابزارهای داخل محیط برنامه نویسی Squeak به بهترین وجه مورد بررسی قرار می گیرد .

تفاوت اسکرچ با اسکرچ جونیور
تفاوت اسکرچ با اسکرچ جونیور

کارگردان: زهره قربانی

تاریخ ایجاد شد: 2021-11-19 23:46

امتیازدهی ویرایشگر:
4.7

7 در مورد “تفاوت اسکرچ با اسکرچ جونیور”

    1. Scratch یک زبان برنامه نویسی بصری است که به دانش آموزان اجازه می دهد داستان ها، بازی ها و انیمیشن های تعاملی خود را بسازند. هنگامی که دانش آموزان پروژه های Scratch را طراحی می کنند، یاد می گیرند که خلاقانه فکر کنند، به طور سیستماتیک استدلال کنند و به طور مشترک کار کنند.

    1. شبیه لباس است با این تفاوت که به جای آن روی صحنه نمایش داده می شود. آنها در کتابخانه پس زمینه قرار دارند. Stage می تواند با استفاده از بلوک Switch Backdrop to () ظاهر خود را به هر پس زمینه خود تغییر دهد. آنها را می توان در ویرایشگر رنگ نامگذاری، ویرایش، ایجاد و حذف کرد.

  1. سلام ببخشید یه سوال داشتم میخواستم بدونم میتونم از ScratchJr تو لپتاپ استفاده کنم؟

    1. در حال حاضر، برنامه ScratchJr عمدتاً برای تبلت های iPad و Android به عنوان یک برنامه رایگان طراحی شده است که در آن بچه ها می توانند از بلوک های برنامه نویسی برای گفتن داستان استفاده کنند. نسخه قدیمی‌تر در دستگاه‌های Chromebook موجود است که می‌تواند برنامه Android را دانلود کند

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *