ایرانیان سایبر

ایرانیان سایبر
منو
صفحه اصلی
ثبت نام
آموزش برنامه نویسی اسکرچ

آموزش برنامه نویسی اسکرچ برای کودکان

سرفصل‌های مقاله

آموزش برنامه نویسی اسکرچ برای کودکان کاربرد فراوانی دارد زیرا یکی از ویژگی های زبان برنامه نویسی اسکرچ بصری بودن آن است. در این مقاله به بررسی مزایا و معایب برنامه نویسی اسکرچ پرداخته ایم.

کودکان با آموزش برنامه نویسی اسکرچ رابط کشیدن و رها کردن آن با بلوک های رنگارنگ آن را به یکی از ساده ترین زبان های برنامه نویسی برای آموزش و یادگیری برنامه نویسی تبدیل می کند.

بر خلاف زبان های برنامه نویسی سنتی مانند پایتون که کدنویس باید کد را بنویسد ،آموزش برنامه نویسی اسکرچ به جوانان و بزرگسالان این امکان را می دهد که با اتصال بلوک های کد به یکدیگر ، به راحتی بازی ها و برنامه های تعاملی بسازند.

آموزش برنامه نویسی اسکرچ برای چه سنی مناسب است ؟ در جواب این سوال می توان گفت برای کودکانی که بیشتر 8 سال دارند آموزش برنامه نویسی اسکرچ مناسب است. برای کودکان زیر 8 سال ، scratch Js می تواند مناسب باشد زیرا ساده تر است و اسان تر از آموزش اسکرچ است.

آموزش برنامه نویسی اسکرچ را مقدمه ای قابل دسترس و دوستانه برای برنامه نویسی می داند. در حقیقت ، بسیاری از کالج ها از برنامه نویسی اسکرچ و سایر زبان های مشابه مبتنی بر بلاک به عنوان بخشی از دوره های مقدماتی علوم رایانه خود استفاده می کنند!

اگر از قبل با برنامه نویسی کامپیوتر آشنا هستید ، یادگیری زبان های برنامه نویسی مبتنی بر متن مانند پایتون یا جاوا مفیدتر خواهد بود. در حالی که “آموزش برنامه نویسی اسکرچ” یک راه عالی برای شروع است ، اما این زبان های برنامه نویسی پیچیده تر هستند که واقعاً روزانه در مشاغل علوم کامپیوتر استفاده می شوند.

پیشنهاد میکنم مقاله سن مناسب برای شروع برنامه نویسی مطالعه کنید.

آیا 12 سالگی برای برنامه نویسی خیلی زود نیست؟

آموزش برنامه نویسی اسکرچ از گذشته تا امروز

اسکرچ یک زبان برنامه نویسی است ، این زبان ساده برای آموزش منطق برنامه نویسی به کار می رود و کاربرد دیگر مثل طراحی اپلیکیشن یا وب سایت و غیره را ندارد. در آموزش برنامه نویسی اسکرچ ، توسعه دهنده نیاز نیست کد بنویسد و طبق گفته های بالا فقط بلوک های کد را همدیگر وصل می کند.

منظور ما این نیست که اسکرچ یک زبان برنامه نویسی نیست. نه! اسکرچ یک زبان برنامه نویسی است ولی آموزش برنامه نویسی اسکرچ برای کودکان بدون کد نویسی. اسکرچ یکی از بهترین زبان ها برای آموزش برنامه نویسی حتی مبتدیان است. به این راحتی ها هم از اسکرچ گذر نکنیم.

اسکرچ مانند یک مهدکودک بسیار بزرگ و پیشرفته و حرفه ای می ماند که که نیرو های آینده ی دنیای برنامه نویسی را تربیت می کند. علیرغم سادگی برنامه نویسی اسکرچ ، برای یادگیری برنامه نویسی خوب است و به بچه ها اجازه می دهد پروژه هایی بسازند که از پیچیدگی نسبتاً بالایی برخوردارند و بیشتر یاد بگیرند.

پیشنهاد میکنم به مشاهده مقاله بهترین زبان برنامه نویسی برای کودکان بپردازید.

آیا آموزش برنامه نویسی اسکرچ برای مبتدیان خوب است؟

برنامه نویسی اسکرچ برای کودکان خوب است

پس از شروع کار با اسکرچ ، کودکان اغلب علاقه مند به استفاده از زبان های برنامه نویسی پیشرفته تر می شوند. حتی اگر قصد ندارید فرزندتان یک برنامه نویس درجه یک شود و فقط بخواهید او به عنوان یک مبتدی رویکرد خود به تفکر منطقی را بهبود بخشد ، آموزش برنامه نویسی اسکرچ یک راه خوب برای کمک به این امر است.

به عنوان مثال ، بچه ها در اسکرچ با موانعی روبرو می شوند که باید با تفکر سیستماتیک و منطق حل مسئله بر آن ها غلبه کنند.

یکی دیگر از جنبه هایی که برنامه نویسی اسکرچ را برای مبتدیان خوب می کند این است که برای شروع همیشه نیازی به دفترچه راهنما ندارید. برای اکثر بچه ها بسیار آسان است که بتوانند آن را بدون هیچ گونه کمکی بردارند. برای سهولت کار برای مبتدیان ، شکل هر بلوک کودک را در زمان استفاده از آن مشخص می کند.

شیارهایی روی بلوک ها وجود دارد. یک بلوک می تواند یک شیار در زیر یا بالا داشته باشد و از شیار خود برای اتصال به بلوک های دیگر استفاده کند. یک بلوک بدون شیار نشان می دهدکه پیوندها امکان پذیر نیستند.

بلوک ها همچنین دارای رنگ هایی هستند که کد نویسان جوان را قادر می سازد تا ارتباطات ذهنی را با مفاهیم مختلف در محاسبات ایجاد کنند.

آیا اسکرچ  برای یادگیری برنامه نویسی خوب است؟

آیا اسکرچ برای یادگیری مناسب است؟

Scratch آسان برای یادگیری است و برای انیمیشن های ساده و همچنین بازی های پیچیده و شبیه سازی مناسب است. شما می توانید تصاویر و صداهای خود را تنها با چند کلیک ایجاد کنید و از آنها برای توسعه پروژه های شخصی خود استفاده کنید.

خراش همچنین می تواند با ربات ها و حسگرهای واقعی ترکیب شود. Scratch به صورت رایگان در دسترس است و به ویژه برای کودکان و جوانان بین سنین هشت تا شانزده سال هدف قرار می گیرد، اما در تمام گروه های سنی استفاده می شود.

ما از طرفداران پر و پا قرص این زبان برنامه نویسی هستیم و می توانیم با آموزش برنامه نویسی اسکرچ آن را به عنوان مقدمه ای برای برنامه نویسی کاملاً توصیه کنیم. این زبان برنامه نویسی گرافیکی به ویژه برای استفاده در مدارس مناسب است.

پیشنهاد میکنم به مشاهده مقاله فواید آموزش برنامه نویسی به کودکان بپردازید.

تفاوت بین پایتون و اسکرچ چیست؟

تفاوت بین پایتون و اسکرچ

زبان برنامه نویسی بعدی در لیست شما C / C ++ است. این زبان عملا مادر تمام زبان های برنامه نویسی مدرن است. MakerKids دوست دارد از آنها برای برنامه ریزی میکروکنترلرها استفاده کند.

این نیز با زبان برنامه نویسی Python کار می کند، اما از آنجایی که باید بیشتر با C / C ++ نسبت به Python در نظر گرفته شود، ترجیح می دهیم هنگام شروع با زبان های برنامه نویسی سطح بالاتر، با C / C ++ شروع کنیم. تغییر به پایتون نسبتا ساده کار بیهوده ای است.

برنامه ها و پتانسیل پروژه

یادگیری مبتنی بر پروژه برای دانش آموزان در هر سنی بسیار مفید است ، بنابراین پتانسیل زیادی برای هر دو زبان برنامه نویسی وجود دارد. در مورد اهداف و علایق فرزند خود صحبت کنید. هنگام استفاده از آموزش برنامه نویسی اسکرچ ، دانش آموزان می توانند هنر و بازی های شگفت انگیزی ایجاد کنند و می توانند یادگیری خود را با سخت افزار تقویت کنند.

برنامه نویسی اسکرچ همچنین گزینه های متعدد بین رشته ای را ارائه می دهد زیرا کودکان داستان یا آهنگ خود را با استفاده از ابزارهای ساده مبتنی بر بلوک یا کشیدن و رها کردن کدنویسی می کنند.

از سوی دیگر پایتون دارای پتانسیل پروژه پیچیده تر و عملاً نامحدود است. و از آنجا که در سطح دانشگاهی و حرفه ای استفاده می شود ، محدود به چیزی است که بچه ها می توانند یاد بگیرند. شاید دانش آموز شما عاشق بازی های ویدئویی باشد یا از پیشرفت های اخیر در فناوری هوش مصنوعی شیفته باشد.

از برنامه نویسی بازی ها گرفته تا پیشرفت در دوره پیشرفته پایتون با الگوریتم های پیچیده ، یادگیری ماشین و برنامه نویسی ، این زبان موضوعی غنی است که فقط منتظر بررسی است.

دانش آموزانی که در سنین دبیرستان هستند و نمی توانند خوب با پایتون کار کنند ، شاید خوب باشد که با یک پروژه رباتیک شروع کنند. Sphero سخت افزار عالی را ارائه می دهد تا مفاهیم پیچیده کد نویسی را کمی ملموس تر کند. بنابراین ، با دانش آموزان خود در مورد اهداف آن ها و ایجاد آن ها بیشتر مشتاق باشید و آنها را برای موفقیت با اسکرچ یا پایتون آماده کنید.

پیشنهاد میکنم حتما مقاله کلاس برنامه نویسی چیست و چگونه است بخوانید.

طول پروژه

اگر دانش آموز شما ذهنی تحلیلی دارد و از معماهای منطقی لذت می برد یا می بیند که چگونه موضوعی می تواند تکامل یابد ، از برنامه نویسی  نویسی پایتون لذت خواهد برد. برای کسانی که تجربیات یادگیری بصری یا عملی بیشتری را ترجیح می دهند ، شروع به کار با یک چیز ساده یا یک افزونه سخت افزاری را در نظر بگیرید.

با استفاده از آموزش برنامه نویسی اسکرچ ، راه رسیدن به سود بسیار سریعتر است! به علاوه ، یادگیری زبان همراه با زنگ و سوت فراوان است تا بچه ها را درگیر و سرگرم کند.

پیشنهاد میکنم به مشاهده مقاله آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان بپردازید.

چگونه از برنامه نویسی اسکرچ درست استفاده کنیم؟

پایتون و اسکرچ ، بهترین مشوق های دانش آموزان

“برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس اسکرچ ، باید در وب سایت شرکت کنید.” و این تقریباً همه چیز آن است. بنابراین اگر تا حد امکان مشارکت داشته باشید ، با ایجاد پروژه ها ، نظر دادن و بحث در انجمن ها ، به سرعت یک برنامه نویس اسکرچ خواهید شد.

اما ، برای کسانی از شما که در فکر این بودند که مشارکت فعال چه واجد شرایط است ، به این شرح بروید:

شما باید حداقل 2 پروژه را به اشتراک بگذارید. سعی کنید آموزش برنامه نویسی اسکرچ را به پروژه های نوآورانه و جالب تبدیل کنید ، فقط در انجام آنها عجله نکنید.

شما باید در مورد پروژه های دیگر نظر دهید و بهترین پروژه هایی را که پیدا می کنید دوست داشته باشید و مورد علاقه خود قرار دهید.

شما باید حداقل 2 هفته با اسکرچ کار کرده باشید ، بنابراین صبر مهم است.

پیشنهاد میکنم حتما مقاله آموزش برنامه نویسی سی پلاس پلاس به زبان ساده بخوانید.

چگونه می توانید در برنامه نویسی اسکرچ  خوب عمل کنید؟

چگونه می توانید در برنامه نویسی اسکرچ خوب عمل کنید؟

این بخش واقعاً بسیار مهم است ، زیرا برنامه نویس اسکرچ بودن به معنای مفید بودن برای جامعه است. اسکرچر بودن در مورد عشق ، مورد علاقه یا دنبال کننده نیست. اسکرچر بودن این است که چقدر برای اسکرچ تلاش می کنید. مهم نیست پیچیدگی پروژه ای که انجام می دهید مهم این است که خلاقیت و این واقعیت است که شما بهترین کار را انجام داده اید.

با ساخت پروژه های خوب ، پیروان خود را خواهید داشت. با ایجاد پروژه هایی که اصلی ، سرگرم کننده هستند و وعده های بزرگی را برای آینده نشان می دهند ، پیروان مورد علاقه خود را خواهید داشت. و با برقراری ارتباط فعال با جامعه ، دوستان پیدا خواهید کرد.

اما سعی کنید پروژه هایی را ایجاد کنید که به دیگران الهام بخش باشد ، سعی کنید پروژه هایی را ایجاد کنید که دیگران را وادار به کلیک بر روی “See Inside” کنید. بنابراین تا آنجا که ممکن است برای اسکرچ تلاش کنید ، سعی کنید با نشان دادن مشارکت و شخصیت بهتر از بعدی اسکرچر باشید.

در انجمن ها صحبت کنید ، افراد را در آموزش برنامه نویسی اسکرچ  پروژه های مختلف خود مشارکت دهید و به یاد داشته باشید که “این شخص درونی شما نیست ، آنچه شما انجام می دهید شما را مشخص می کند” ، بنابراین خود را به عنوان یک فرد دوست داشتنی و فعال تعریف کنید!

بنابراین امیدواریم در مسیر تبدیل شدن به یک اسکرچر عالی به شما کمک کرده باشیم ، و چون فعالیت انجمن به شما کمک می کند زودتر به آنجا برسید ، چرا در این مبحث چند سوال نپرسید؟

چگونه به اسکرچ در رایانه خود دسترسی پیدا کنید

ساده ترین راه برای شروع استفاده از آموزش برنامه نویسی اسکرچ  ایجاد یک حساب آنلاین و شروع scratch ing است. برای استفاده از اسکرچ  بدون ایجاد حساب کاربری ، باید نسخه آفلاین اسکرچ را بارگیری و نصب کنید.

از نظر فنی ، می توانید از وب سایت اسکرچ بدون حساب استفاده کنید ، اما باید پروژه ها را در رایانه خود ذخیره کرده و سپس هر بار که به وب سایت اسکرچ مراجعه می کنید ، آنها را بارگذاری کنید تا کار بر روی آنها ادامه یابد. با یک حساب کاربری ، می توانید فایل ها را آنلاین ذخیره کرده و پروژه ها را با سایر کاربران اسکرچ به اشتراک بگذارید.

ایجاد حساب آنلاین برای استفاده از برنامه نویسی اسکرچ

ایجاد حساب آنلاین برای برنامه نویسی اسکرچ

پیش بروید و اسکرچ را راه اندازی کنید! اگر قبلاً یک حساب اسکرچ دارید ، روی دکمه ورود به سیستم در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید. اگر حساب کاربری ندارید ، روی دکمه Join scratch کلیک کنید و فرم مختصر آنلاین را پر کنید. اگر زیر 13 سال دارید یا حساب ایمیل ندارید ، لطفاً از یک بزرگسال بخواهید که در ایجاد حساب به شما کمک کند.

از اسکرچ  بصورت آفلاین استفاده کنید

می توانید ویرایشگر آفلاین اسکرچ  2را برای کار بر روی پروژه ها بدون نیاز به حساب کاربری اسکرچ  نصب کنید. پس از نصب اسکرچ  2برای کار بر روی پروژه ها نیازی به اتصال به اینترنت ندارید. این نسخه بر روی مک ، ویندوز و برخی از نسخه های لینوکس (32 بیت) کار می کند. Adobe Air (برای اجرای آفلاین اسکرچ ) و ویرایشگر آفلاین اسکرچ  2 را بارگیری و نصب کنید.

تیم MIT که اسکرچ را ایجاد کرده است ، نسخه جدیدی را معرفی کرده است. اسکرچ  3.0. انتظار می رود که در ماه آگوست در نسخه بتا عرضه شود و در ژانویه 2019 به طور کامل راه اندازی شود. در TechnoKids ، ما با یک نسخه پیش نمایش برای طراحی TechnoCode کار کرده ایم و از دیدن برخی از به روز رسانی های جدید بسیار هیجان زده هستیم.

نحوه کار با اسکرچ

ورود به سایت اسکرچ

در صورت وجود کد زیاد و سازماندهی بر روی یک صفحه کوچک ، اغلب منطقه اسکریپت شلوغ می شود. خوشبختانه ، اکنون یک نوار پیمایش وجود دارد تا بتوانید گروه های کد را از هم جدا کرده و بدون نگرانی از اتمام فضا آنها را مرتب کنید.

پیشنهاد میکنم به مشاهده مقاله آموزش پایتون برای کودکان بپردازید.

مزایا و معایب آموزش برنامه نویسی اسکرچ 

برای مشاهده یا تغییر نام ، ویژگی ها یا اطلاعات مانند اندازه ، مکان و جهت یک اسپریت باید روی نماد Sprite در اسکرچ  2.0 را فشار دهید. در نسخه جدیدتر ، تمام این اطلاعات در مورد اسپریت به وضوح در زیر مرحله قابل مشاهده است. در هر زمان که مشغول کار هستید می توانید به راحتی تغییراتی ایجاد کرده یا به آن مراجعه کنید.

در حال حاضر پیدا کردن اسپریت با چند لباس آسان تر است. در اسکرچ  2.0 باید روی یک اسپریت کلیک کنید و ببینید آیا در زیر نام تعدادی از لباس ها ذکر شده است یا فقط یک لباس وجود دارد.

در نسخه جدیدتر ، نشانگر ماوس را روی نماد Choose a Sprite نگه داشته و ذره بین را انتخاب کنید تا کتابخانه باز شود. فقط با نگه داشتن اشاره گر ماوس بر روی یک اسپریت در گالری جستجو ، اگر بیش از یک مورد وجود داشته باشد ، اسپریت در تمام حالت های آن متحرک می شود.

در واقع شما می توانید لباس های مختلف را به جای مشاهده یک شماره مشاهده کنید.

ویرایشگر صدا جدیدا تغییر کرده است. ضبط و برش آسان تر است. دسته های جدید کتابخانه صدا شامل Space ، Sports و Wacky است. آنچه ما به ویژه دوست داریم جلوه های صوتی جدیدی است که می توانید از آن استفاده کنید Echo and Robot. کودکان با این جلوه های صوتی خلاقیت زیادی خواهند داشت.

داستان های تعاملی آموزش برنامه نویسی اسکرچ

آموزش برنامه نویسی اسکرچ همچنین به شما امکان می دهد داستان های تعاملی خود را ایجاد کنید و پلتفرم را خلاقانه و شخصی سازی کنید. داستان‌های تعاملی اسکرچ با روایت‌های سنتی کتاب داستان که معمولاً به آن فکر می‌کنیم متفاوت است.

در حالی که داستان‌هایی مانند «کلاه قرمزی» داستان شخص دیگری را روایت می‌کنند، داستان‌های تعاملی در اسکرچ به هر کسی که بازی را انجام می‌دهد این امکان را می‌دهد که شخصیت اصلی باشد!

غار گنج یک داستان تعاملی در اسکرچ است. خودتان آن را با کلیک کردن بر روی پرچم سبز بازی کنید!
به عنوان مثال، این داستان تعاملی با عنوان غار گنج به بازیکن کنترل یک جن مبتکر را می دهد. جن امیدوار است با کاوش در غار گنج، گنج را کشف کند، اما هر بار که گنج را پیدا می کند باید به یک سوال پاسخ دهد. اگر آنها سوالات زیادی را اشتباه بگیرند، همه چیز را از دست می دهند!

استفاده از Scratch برای گفتن داستان، آن را به روشی جذاب برای بچه ها تبدیل می کند تا داستان سرایی را تمرین کنند و در عین حال کد یاد بگیرند. همه داستان ها نباید پیچیده باشند – گاهی اوقات حتی پروژه های ساده می توانند سرگرم کننده و جذاب باشند! این امکان وجود دارد که داستان‌های سنتی و غیر تعاملی خود را در اسکرچ نیز بسازید، مانند ساخت فیلم کوچک خود.

انجمن اسکرچ
برای مثال‌های عالی‌تر از کارهایی که می‌توانید در Scratch انجام دهید، انجمن Scratch پر از پروژه‌های شگفت‌انگیز است. این انجمن آنلاین به Scratchers (کاربران Scratch) اجازه می دهد تا پروژه های Scratch خود را با کلیک یک دکمه با دیگران به اشتراک بگذارند.

این می تواند منبع الهام خوبی برای کسانی باشد که می خواهند پروژه های خود را بسازند، اما مطمئن نیستند که از کجا شروع کنند. می‌توانید کد هر پروژه‌ای را مشاهده کنید، و با «ریمیکس کردن» یا ویرایش کپی خود، روی آن‌هایی که دوست دارید تغییراتی ایجاد کنید.

جامعه اسکرچ برای کودکان ایمن است و تیم اسکرچ – بخشی از گروه مهدکودک مادام العمر در آزمایشگاه رسانه MIT – این را تضمین می کند. آنها دستورالعمل‌های سختگیرانه جامعه را اجرا می‌کنند تا فضایی را تضمین کنند که هر کسی بتواند با خیال راحت در آن مشارکت کند.

همچنین یک ویکی آموزش برنامه نویسی اسکرچ برای همه Scratchers وجود دارد تا در مورد آخرین به روز رسانی ها و نکات مربوط به ویژگی ها و کدهای مختلف در آموزش برنامه نویسی اسکرچ مطالعه کنند!

 مزایای کدنویسی در اسکرچ

یادگیری کدنویسی در اسکرچ علاوه بر اینکه نقطه ورود بسیار خوبی برای هر کسی است تا به دنیای کدنویسی بپرد، به بچه ها کمک می کند تا انواع مهارت های مهم زندگی را تقویت کنند. در حین بررسی امکانات بی‌نهایت برای پروژه‌ها در اسکرچ، مهارت‌های زیر به طور مکرر تمرین و تقویت می‌شوند.

طراحی هنری و خلاقیت
برای یک بازی منسجم، کودک شما باید مجموعه‌ای از شخصیت‌ها را بسازد – به نام “جن” – که سوژه‌های بازی خواهند بود.آموزش برنامه نویسی اسکرچ دارای یک کتابخانه بزرگ از sprites و پس زمینه های از پیش تعیین شده است، اما همچنین به شما امکان می دهد طرح های خود را بکشید.

آموزش برنامه نویسی اسکرچ بدان معناست که با تمرین کافی، کودک شما قادر خواهد بود با هر شخصیتی که فکرش را بکند داستان های تعاملی بسازد! سفارشی‌سازی اسپرایت‌ها و ساختن روایت‌ها، مهارت‌های هنری آن‌ها را بهبود می‌بخشد و آنها را در طراحی، داستان‌گویی و ثبات موضوعی بهتر می‌کند.

مهارت های برنامه ریزی

آموزش برنامه نویسی اسکرچ برای برنامه ریزی مکانیک بازی یا داستان خود، فرزند شما باید بفهمد که چگونه بخش های مختلف کد یا طرح او با هم کار می کنند. تمرین طوفان فکری در اسکرچ به بچه‌ها کمک می‌کند تا مهارت‌های برنامه‌ریزی و سازمانی قوی‌ای را توسعه دهند که قابل انتقال در حوزه‌های مختلف زندگی است.

یک بازی اسکرچ که شامل برنامه ریزی نحوه رفتار چندین جن با هم است!
ایجاد پروژه‌ها در اسکرچ، فرزند شما را به برنامه‌نویس بهتری تبدیل می‌کند و او را با نحوه کار علوم کامپیوتر آشنا می‌کند. با تمرین تفکر منطقی پایه و مفاهیم کدنویسی حل مسئله، کودک شما آماده می شود تا با علوم کامپیوتر سطح بالاتر مقابله کند یا حتی یادگیری خود را در موضوعات دیگری مانند ریاضی یا علوم تسریع بخشد.

درس های اسکرچ  برای کودکان

TechnoCode ، یک پروژه اسکرچ ، دارای برنامه های آموزشی برنامه نویسی است. این فعالیت ها از آموزش STEM پشتیبانی می کند. مواد آموزشی شامل ارتقاء رایگان به اسکرچ  3 است.

بهتر است خانواده ها ابتدا به آموزش کامپیوتر برای فرزندانشون بپردازند و بعد به سراغ اسکرچ بروند. یکی از سایت های خارجی که در زمینه برنامه نویسی اسکرچ فعالیت دارند رو براتون لینکش رو قرار میدیم. آموزش برنامه نویسی اسکرچ راهی عالی برای پیشرفت کودکان است.

چگونه به اسکرچ در رایانه خود دسترسی پیدا کنید

ساده ترین راه برای شروع استفاده از برنامه نویسی اسکرچ ایجاد یک حساب آنلاین و شروع scratch ing است. برای استفاده از اسکرچ بدون ایجاد حساب کاربری ، باید نسخه آفلاین اسکرچ را بارگیری و نصب کنید.

فرزند من کدام را باید اول بیاموزد؟

توصیه ما: اگر دانش آموز 8 ساله دارید ، برنامه نویسی اسکرچ یک زبان عالی برای شروع است. اگر دانش آموز شما 10 ساله است می توانید به پایتون فکر کنید. پیشنهاد ما برای دانش آموزان 13 ساله زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس است.

آموزش زبان برنامه نویسی اسکرچ
برنامه نویسی اسکرچ

کارگردان: حسن عزی

تاریخ ایجاد شد: 2021-11-14 12:03

امتیازدهی ویرایشگر:
4.8

6 در مورد “آموزش برنامه نویسی اسکرچ برای کودکان”

    1. اسکرچ مخصوصاً برای جوانان 8 تا 16 ساله طراحی شده است، اما افراد در هر سنی با اسکرچ ایجاد کرده و به اشتراک می گذارند. کودکان کوچکتر ممکن است بخواهند ScratchJr را امتحان کنند، نسخه ساده شده Scratch که برای سنین 5 تا 7 سال طراحی شده است.

    1. برنامه نویسی Scratch آسان است. زیرا تنها کاری که یک کدنویس جوان باید انجام دهد این است که بلوک ها را به ترتیبی که کودک می خواهد بکشد و رها کند. … رنگ بلوک ها همچنین به کدنویسان جوان کمک می کند تا بلوک های خاص را با مفاهیم محاسباتی خاصی مرتبط کنند.

    1. با Scratch، می‌توانید داستان‌ها، بازی‌ها و انیمیشن‌های تعاملی خود را برنامه‌ریزی کنید – و ساخته‌های خود را با دیگران در جامعه آنلاین به اشتراک بگذارید. اسکرچ به جوانان کمک می کند تا یاد بگیرند خلاقانه فکر کنند، استدلال سیستماتیک داشته باشند و به طور مشترک کار کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *