ثبت نام
رباتیک چیست

رباتیک چیست؟

سرفصل‌های مقاله

رباتیک چیست؟
رباتیک یک رشته دانشگاهی رباتیک چیست علم و فناوری است که با انواع ربات ها مرتبط است. سپس، ربات چیست؟ متأسفانه، تعریف رباتیک چیست دقیقی از ربات ها وجود ندارد، اما طبق توافق کلی، ربات یک ماشین قابل برنامه ریزی است که اعمال یا ظاهر یک رباتیک چیست موجود هوشمند، معمولاً یک انسان را تقلید می کند. شکل 1 نمونه هایی از این ربات های مشابه حیوانات و انسان ها را نشان می دهد.

پیشنهاد میکنم به مشاهده مقاله ربات به زبان ساده بپردازید.

برای دانلود تصویر در اندازه واقعی وارد شوید
شکل 1. ربات های حیوانی و یک ربات انسان نما. (سمت چپ) رباتیک چیست دو ربات حیوان مانند فوتبال بازی می کنند (© 1999، فدراسیون روبوکاپ). (راست) یک ربات انسان نما، آسیمو (از طریق شرکت هوندا، شرکت).

رباتیک چیست و چگونه است؟

در مقایسه با سایر مصنوعات با عملکرد تک، انتظار می رود روبات ها وظایف مختلفی را انجام دهند که در این میان ارتباطات نقش مهمی دارد. نمونه بارز آن یک ربات انسان نما است که ساختمان آن برای سال ها به عنوان هدف نهایی رباتیک در نظر گرفته شده است،

به ویژه در ژاپن که بسیاری از محققان رباتیک با ایجاد ربات های انسان نما در جامعه ما دست و پنجه نرم می کنند.

صرف نظر از چنین تلاش‌هایی، هیچ تعریفی از روبات‌های انسان‌نما وجود ندارد، زیرا خود «ربات» تعریف روشنی ندارد. از دیدگاه زیست شناسی، رباتیک چیست انسان را می توان با سه ویژگی یا قابلیت متمایز از سایر گونه ها متمایز کرد. آنها دوپا راه می روند، از ابزار ابزار استفاده می کنند و اختراع/استفاده از زبان را دارند.

رباتیک چیست و چگونه است

دو قابلیت اول توسط محققان رباتیک به عنوان چالش‌هایی در حرکت و دستکاری مورد حمله قرار گرفته‌اند که مسائل اصلی در رباتیک هستند. قابلیت سوم نه در حوزه رباتیک بلکه زبان شناسی در نظر گرفته شده است. به نظر می رسد از رباتیک دور است. با این حال، پیشرفت اخیر فعالیت های تحقیقاتی توسعه یافته توسط ایده “تجسم” رباتیک چیست

در رباتیک مبتنی بر رفتار که توسط راد بروکس در آزمایشگاه هوش مصنوعی MIT در اواخر دهه 1980 ارائه شد، باعث ایجاد مسائل مفهومی بیشتری مانند طرح بدن، تصویر بدن، خود، آگاهی، نظریه ذهن، ارتباطات و پیدایش زبان. اگرچه این موضوعات در رشته‌های موجود مانند علوم مغز، علوم اعصاب، علوم شناختی و روان‌شناسی رشد مورد حمله قرار گرفته‌اند،

اما رباتیک ممکن است با ساختن مصنوعات مشابه ما، نور جدیدی را در درک این موضوعات ایجاد کند.

پیشنهاد میکنم به مشاهده مقاله برنامه نویسی رباتیک  بپردازید.

بنابراین، رباتیک طیف وسیعی از رشته ها را پوشش می دهد. رباتیک چیست بنابراین یافتن کتابهای درسی جامع برای درک این منطقه بسیار دشوار به نظر می رسد.

برخی از کتاب های درسی بر روی مسائل اساسی در مورد چگونگی ساخت ربات ها تمرکز می کنند در حالی که برخی دیگر بر روی یک منطقه محدود در رباتیک مانند سینماتیک، دینامیک، رباتیک چیست کنترل، دید یا برنامه ریزی تمرکز می کنند.

برنامه نویسی رباتیک چیست

در میان آنها، کتاب راسل و نورویگ در سال 1995 با عنوان هوش مصنوعی – رویکردی مدرن، مقدمه خوبی برای رباتیک از دیدگاه هوش مصنوعی ارائه کرد. کتاب فایفر و شایر در سال 1999 با عنوان درک هوش، رویکرد سازنده ای را برای درک هوش با انواع روبات ها از دیدگاه علم شناختی تجسم یافته نشان می دهد.

خوانندگان می توانند از طریق وب به منابع مربوط به فعالیت های اخیر روباتیک در سراسر جهان دسترسی داشته باشند.

ساخت رباتیک چگونه است؟

خلاصه
رباتیک یکی از داغ ترین و محبوب ترین فناوری های نوظهور امروزی است. هر روز در اخبار است و در تمام جنبه های زندگی ما از یک ربات زن که در مورد مسائل زنان بحث می کند و تابعیت عربستان سعودی دریافت می کند تا روبات هایی که در کشف و غیرفعال کردن بمب به اجرای قانون کمک می کنند.

رباتیک هر صنعتی از تولید تا جراحی را تحت تاثیر قرار می دهد و جراحی بیشترین دستاوردها را دارد. ربات‌های انسان‌نما وجود دارند که شبیه انسان‌ها هستند و به عنوان همراه سالمندان عمل می‌کنند و به آن‌ها یادآوری می‌کنند که داروهایشان را مصرف کنند و مکالمات هوشمندانه‌ای برقرار می‌کنند. آینده پژوهان و متخصصان رباتیک آنها را هم دارایی و هم تهدیدی برای نوع بشر می دانند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − دو =