شاخه های برنامه نویسی کامپیوتر

شاخه های برنامه نویسی کامپیوتر

شاخه های برنامه نویسی کامپیوتر توصیه می کنم این مقاله را فقط در پایان کل مجموعه بخوانید و فقط در صورتی که در داخل مجموعه نتوانسته اید زمینه مورد علاقه خود یا در هر صورت نزدیک به مهارت های خود را پیدا کنید. بنابراین این مقاله را فقط در شاخه های برنامه نویسی کامپیوتر صورتی بخوانید:
شما قبلاً مهارت‌هایی دارید، شاید به این دلیل که قبلاً سال‌ها در یک بخش کاملاً دور از برنامه‌نویسی و فناوری اطلاعات کاری انجام داده‌اید و به هیچ وجه نتوانسته‌اید بخشی از این‌ها را که فهرست کرده‌ام پیدا کنید که نزدیک به آن‌هایی باشد که مهارت های شاخه های برنامه نویسی کامپیوتر شما هستند
شما یک مسیر تحصیلی را دنبال کرده اید و حتی در این مورد نیز نتوانسته اید بخش مورد علاقه یا در هر موردی که به مهارت های شما نزدیک باشد را پیدا کنید.
اگر در یکی از این دو مورد قرار گرفتید، مقاله کارت جولی را بخوانید.

پیشنهاد میکنم به مشاهده مقاله هدف از برنامه نویسی کامپیوتر بپردازید.

ما تمام نشده ایم. قبل از شروع می خواهم 3 چیز مهم دیگر را عمیق تر کنم.

شاخه های برنامه نویسی کامپیوتر چیست؟

اغلب مبتدیان این دو مفهوم را اشتباه می‌فهمند و ترکیب می‌کنند. برای من این یک چیز بسیار مهم است، در واقع مبتدیان معتقدند که دانستن یک زبان برنامه نویسی آنها را برنامه نویس می کند. من به شما اطمینان می دهم که اینطور نیست! شاخه های برنامه نویسی کامپیوتر اگر تازه شروع کرده اید، به شما توصیه اکید می کنم که برای کسب اصول اولیه برنامه نویسی سخت تلاش کنید. بنابراین به معنای دستیابی به روش خاصی از استدلال، تفکر به عنوان یک برنامه نویس، نزدیک شدن به مسائل مانند یک برنامه نویس است. هنگامی که این مهارت ها، این اصول اولیه را به دست آوردید، صرف نظر از زبانی که می خواهید مطالعه کنید، صرف نظر از رشته ای که واقعاً تصمیم دارید در آن تخصص داشته باشید، در ذهن شما باقی می ماند. در دوره جاوا روی این نکته بسیار تمرکز کرده ام، سعی می کنم تا حد امکان آن شاخه های برنامه نویسی کامپیوتر را آموزش دهم و به دانش آموزانم منتقل کنم. هنگامی که این اصول اولیه غیر مرتبط با زبان برنامه نویسی را به دست آوردید، جابجایی به زبان های برنامه نویسی مختلف بسیار آسان تر خواهد بود.

مفهوم طاقچه
منظور ما از طاقچه چیست؟ اولاً این ربطی به برنامه نویسی ندارد، این مفهومی است که از اقتصاد نشأت می گیرد و زمانی که شروع به تخصص در بازاریابی دیجیتال کردم، آن را مطالعه کردم. اما من به شما اطمینان می دهم که این مفهوم طاقچه واقعاً می تواند کمک زیادی به شما برای سرعت بخشیدن به مسیر خود کند. این می تواند به شما کمک کند به راحتی شغلی پیدا کنید یا یک حرفه آزاد را شروع کنید و در نتیجه می تواند به شما کمک کند مشتریان بیشتری پیدا کنید، مشتریانی را پیدا کنید که بیشترین هزینه را برای شما دارند. پس بیایید سعی کنیم منظور از طاقچه چیست و مهمتر از همه چگونه می توانیم شاخه های برنامه نویسی کامپیوتر مفهوم طاقچه را در برنامه نویسی با چند مثال به کار ببریم.

پیشنهاد میکنم به مشاهده مقاله کتاب های برنامه نویسی کامپیوتر بپردازید.

اول از همه، جایگاه بازار چیست؟
اساساً بخشی از بازار است که هنوز توسط رقابت به آن نرسیده است یا توسط رقابت به آن رسیده است اما رقابت به طور کامل تقاضای بازار را برآورده نکرده است. با این اوصاف، ممکن است چیزی کاملاً نامفهوم و جدا از برنامه نویسی به نظر برسد، اما من به شما اطمینان می دهم که اینطور نیست. بیایید سعی کنیم آن را دقیق تر اعمال کنیم. بازار ما چه می تواند باشد؟ آیا می خواهید به عنوان برنامه نویس استخدام شوید؟ به عنوان یک توسعه دهنده؟ بازار شما چه خواهد بود؟ بازار شما تبلیغاتی خواهد بود که شرکت های مختلف ارسال می کنند.

و رقبای شما چه کسانی خواهند بود؟ رقبای شما افرادی مانند شما شاخه های برنامه نویسی کامپیوتر خواهند بود که برای تبلیغات اقدام می کنند.

اکنون بیایید سعی کنیم مفهوم طاقچه را برای چیزی کاربردی اعمال کنیم. به عنوان مثال صنعت توسعه برنامه های ترکیبی را در نظر بگیرید. نمی‌دانم می‌دانید یا نه، اما چند سال پیش گوگل فناوری جدیدی به نام Flutter منتشر کرد، یک فناوری نسبتاً نوآورانه که برای ایجاد برنامه‌های کاربردی برای گوشی‌های هوشمند استفاده می‌شود. شرکت‌های آمریکایی شروع به استفاده از این فناوری کرده‌اند و شرکت‌های اروپایی به آرامی از آن استفاده می‌کنند شاخه های برنامه نویسی کامپیوتر و بدیهی است، هرچند آهسته، به اینجا در ایتالیا نیز خواهد رسید. این بدان معناست که در چند سال آینده تقاضای شغلی برای متخصصان فلاتر، برای افراد متخصص در این فناوری خاص، بیشتر و بیشتر خواهد شد.

می توان گفت ما تقاضای بازار داریم، یعنی شرکت هایی که مایل به استخدام هستند. اکنون باید بفهمیم که آیا رقیبی در این بازار وجود دارد یا خیر، یعنی چه تعداد برنامه نویس در منطقه، منطقه، کشور شما در فلاتر خوب هستند و بنابراین واقعاً می توانند برای این نوع کار تبلیغاتی درخواست دهند.

از چنین فناوری نوآورانه و جدید، تعداد کمی وجود خواهد داشت. بدیهی است که تعداد کمی از افراد قادر به تسلط بر این درخواست خواهند بود. این نمونه کامل یک طاقچه است.

اگر تخصص شاخه های برنامه نویسی کامپیوتر داشته باشید، شروع به گذراندن دوره‌ها، دریافت گواهینامه‌ها و هر چیز دیگری در مورد فلاتر کنید، فرصت‌های زیادی برای سوار شدن به این جایگاه و استخدام سریع در بازار خواهید داشت. این به این دلیل است که ما به سادگی مفهوم طاقچه را به کار بردیم، یعنی به سراغ شناسایی بخشی از بازار رفتیم که در آن رقابت وجود دارد.

پیشنهاد میکنم به مشاهده مقاله آموزش برنامه نویسی کامپیوتر مقدماتی بپردازید.

 تقاضای بازار شاخه های برنامه نویسی کامپیوتر 

ما می توانیم یک گفتار را در بسیاری از مناطق مختلف پیدا کنیم، فقط به پایگاه داده های NoSQL فکر کنید، ما می توانیم دقیقا همان گفتار را انجام دهیم. اگر تخصص دارید که من در پایگاه داده گرافیکی Neo4j چه می دانم، چند متخصص ایتالیایی در Neo4j تخصص خواهند داشت؟ اکنون شاخه های برنامه نویسی کامپیوتر دقیقاً نمی‌دانم، اما تقریباً مطمئن هستم که آنها بسیار ارزان‌تر از حرفه‌ای‌هایی هستند که در یک پایگاه داده تصادفی SQL تخصص دارند.

آیا دیده اید که چگونه می توانیم همان مفهوم طاقچه را اعمال کنیم؟ ما می‌توانیم آن را در توسعه‌های فرانت‌اند با React یا Angular اعمال کنیم، می‌توانیم آن را برای فناوری‌های بک‌اند، که واقعاً حرف‌های زیادی برای گفتن وجود دارد، اعمال کنیم.

با این حال، پس از شناسایی جایگاه، شناسایی، یا بهتر است بگوییم، درک اینکه آیا آن جایگاه سودآور است یا خیر، ضروری است.

ارزیابی اینکه شاخه های برنامه نویسی کامپیوتر آیا طاقچه در مورد خاص شما کم و بیش سودآور است به چه معناست؟

شما باید در نظر بگیرید که آیا آن آگهی های شغلی واقعاً با نیازهای شما مطابقت دارند یا خیر. فرض کنید می‌خواهید به عنوان برنامه‌نویس استخدام شوید و فناوری‌ای پیدا می‌کنید که در آن آگهی‌های شغلی وجود دارد، اما تمام آگهی‌های شغلی که می‌توانید پیدا کنید از شرکت‌های شاخه های برنامه نویسی کامپیوتر لندنی است و شما قصد ندارید برای کار به لندن بروید. بنابراین به این معنی است که آن جایگاهی که شما شناسایی کرده اید در مورد خاص شما سودآور نیست، اگر نمی خواهید به لندن بروید تمرکز روی آن بخش منطقی نیست.

یا اگر می‌خواهید یک فریلنسر باشید و به عنوان مثال متوجه می‌شوید که فناوری خاصی عمدتاً توسط افرادی که بودجه کمی در دسترس دارند درخواست و استفاده می‌شود، اگر به آن حوزه علاقه‌ای ندارید، کاملاً متوجه می‌شوید که این تخصص شما نیست. شاخه های برنامه نویسی کامپیوتر اگر نمی‌خواهید کارهای کم‌هزینه انجام دهید، اما می‌خواهید بر روی انواع دیگر مشاغل تمرکز کنید، این مفهوم ویژه‌ای است که در برنامه‌نویسی به کار می‌رود.

به عنوان مقدمه ممکن است کافی باشد، می‌توانیم به مقاله بعدی در مورد Frontend و Backand برویم، جایی شاخه های برنامه نویسی کامپیوتر که من به طور مفصل در مورد نکاتی که در ابتدا ذکر کردم به شما خواهم گفت!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *