پرکاربردترین زبان های برنامه نویسی

پرکاربردترین زبان های برنامه نویسی

یادگیری یک زبان برنامه نویسی پرکاربردترین زبان های برنامه نویسی جدید بسیار آسان نیست و نیاز به سالها تلاش و پشتکار دارد. بنابراین دانستن اینکه کدام زبان ها مورد تقاضا هستند و کدام زبان ها ارزش تخصص دارند می تواند به شما کمک کند پرکاربردترین زبان های برنامه نویسی آینده بهتری در صنعت فناوری داشته باشید – و از زمان خود به خوبی استفاده کنید.

بیش از 700 زبان برنامه نویسی وجود دارد که حدود 20 زبان برنامه نویسی امروزه از محبوب ترین آنها هستند. بنابراین یک برنامه نویس خوب باید حداقل به دو یا سه “زبان پرطرفدار” تسلط داشته باشد تا اطمینان حاصل کند که مهارت های او در بازار کار تقاضا می شود.

پیشنهاد میکنم به مشاهده مقاله انواع زبان های برنامه نویسی و کاربرد آنها بپردازید.

با توجه به اینکه فناوری به سرعت و به طور مداوم در حال تحول است، پرکاربردترین زبان های برنامه نویسی مهم است که با تغییرات شرکت های فناوری بزرگ در صنعت همراه باشید. بنابراین همیشه باید بدانید که کدام زبان های برنامه نویسی محبوبیت خاصی دارند. به نظر می رسد برخی از روندها برای سال 2021 در حال ظهور هستند …

پرکاربردترین زبان های برنامه نویسی را نام ببرید؟

در اینجا مهم ترین زبان های برنامه نویسی که باید بتوانید در سال 2021 به آنها تسلط داشته باشید آورده شده است

پایتون

پایتون یکی از محبوب ترین و همه کاره ترین زبان های موجود در پرکاربردترین زبان های برنامه نویسی بازار است. احتمالاً نام Phyton را شنیده اید و برای برنامه نویسان بدون شک یک امر ضروری است. این یکی از محبوب ترین زبان ها برای برنامه های کاربردی وب مقیاس پذیر است و استفاده از آن در این زمینه فوق العاده آسان است. با بسیاری از متغیرها سازگار است و پیاده سازی آن آسان است – در واقع برخی از شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، یوتیوب و پینترست با استفاده از این زبان ایجاد شده اند.

پیشنهاد میکنم به مشاهده مقاله کدام زبان برنامه نویسی را یاد بگیریم بپردازید.

جاوا

احتمالاً پرکاربردترین زبان برنامه نویسی در جهان و یکی از محبوب ترین ها نیز می باشد. چندین دهه است که وجود دارد و هر توسعه دهنده باید بداند که چگونه در جاوا برنامه نویسی کند. جاوا نسبتاً پایدار است و یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین زبان های برنامه نویسی سال به سال است. این به ویژه برای هر نوع کار مبتنی بر توسعه مفید است و به طور گسترده پرکاربردترین زبان های برنامه نویسی برای ساخت برنامه های کاربردی بر روی پلت فرم اندروید استفاده می شود.

 

 

زبان برنامه نویسی پایتون

 

C / C ++

اگرچه در طول سال ها محبوبیت خود را از دست داده است، پرکاربردترین زبان های برنامه نویسی اکثر سیستم عامل ها به این زبان های برنامه نویسی نوشته شده اند. و اگر به زمینه توسعه در سطح سیستم علاقه دارید، یادگیری C / C ++ عملا ضروری است.

پیشنهاد میکنم به مشاهده مقاله تفاوت زبانهای برنامه نویسی بپردازید.

این یک زبان بسیار پایدار و سریع است و توسط یک جامعه بزرگ با منابع مختلف پوشش داده می شود که هم در یادگیری و هم با تخصص بیشتر به شما کمک می کند.

جاوا اسکریپت

 

 

تفاوت زبان جاوا و جاوا اسکریپت

 

جاوا اسکریپت یکی از محبوب‌ترین زبان‌های جلویی است که عمدتاً برای طراحی برنامه‌های تعاملی مختلف استفاده می‌شود. بسیاری از شرکت ها از این زبان برنامه نویسی برای انواع برنامه های کاربردی خود استفاده می کنند. این شرکت ها امروزه اغلب از NodeJS استفاده می کنند، یک محیط زمان اجرا مبتنی بر جاوا اسکریپت که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا برنامه نویسی سمت پرکاربردترین زبان های برنامه نویسی سرور را انجام دهند.

پیشنهاد میکنم به مشاهده مقاله زبان های برنامه نویسی هک و امنیت بپردازید.

go

این زبان که اغلب به آن Golang (برای جلوگیری از سردرگمی) گفته می شود، توسط گوگل توسعه داده شده است و به همین دلیل مهم است. شرکت ها از آنها در سیستم های توزیع شده برای محیط های چند پردازشی استفاده می کنند. جالب اینجاست که استارت آپ ها در سیلیکون ولی به شدت به این زبان برنامه نویسی متکی هستند. البته، اکنون محبوبیت آن در حال افزایش است، پرکاربردترین زبان های برنامه نویسی بنابراین ممکن است بخواهید روی زبان های برنامه نویسی که قبلا ذکر شد تمرکز کنید. Go بسیار جذاب است، به خصوص با نگاه به آینده.

این پنج زبان برنامه نویسی پرکاربردترین زبان های برنامه نویسی برای سال 2021 ضروری هستند و اگر می خواهید یک برنامه نویس با یک شغل عملا امن باشید، باید حداقل به برخی از این زبان ها تسلط کامل داشته باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *