ثبت نام
افزایش مهارت های برنامه نویسی

افزایش مهارت های برنامه نویسی

سرفصل‌های مقاله

افزایش مهارت های برنامه نویسی

ایرانیان سایبر در این مقاله به بررسی افزایش مهارت های برنامه نویسی پرداخته است.جهت آشنایی بیشتر با کار های لازم جهت افزایش مهارت های برنامه نویسی به ادامه مطلب بپردازید.

مطالعه کتاب های برنامه نویسی و مشاهده فیلم های آموزشی برای افزایش مهارت های برنامه نویسی بسیار ضروری است. اما وجود یک معلم که به رفع اشکال شما بپردازد بسیار بسیار با ارزش است.

ما در ایرانیان سایبر برای کودکان و نوجوانان معلمانی رو در نظر می گیریم تا به رفع اشکال برای کودکان و نوجوانان بپردازند. اینچنین سبب افزایش مهارت های برنامه نویسی کودکان می شویم.

افزایش مهارت های برنامه نویسی

در این برهه از پیشرفت های مداوم در صنعت نرم افزار، افزایش مهارت های برنامه نویسی یکی از اصل های بسیار مهم برنامه نویسان است. افزایش مهارت های برنامه نویسی و تمرین از جمله معدود گزینه هایی است که متخصصان نرم افزار برای همگام شدن با پیشرفت های سریع از آنها پیروی می کنند.

اگر آرزوی تبدیل شدن به یک برنامه نویس موفق را دارید ، از نکات زیر استفاده کنید که باعث افزایش مهارت های برنامه نویسی می شود!

پیشنهاد میکنم حتما مقاله کلاس برنامه نویسی چیست و چگونه است بخوانید.

بیشتر باید یاد بگیرید

اولین گام برای افزایش مهارت های برنامه نویسی این است که بدانید خیلی مسایل را نمی دانید. این واضح به نظر می رسد ، اما برنامه نویسان با تجربه به یاد می آورند که چقدر طول کشید تا بر این فرض شخصی غلبه کنند.

پیشنهاد میکنم حتما مقاله ارتباط ریاضی با برنامه نویسی بخوانید.

دست از تلاش برای اثبات خود بردارید

تلاش و کوشش برای افزایش مهارت های برنامه نوسی

همه ما با برنامه نویسانی با سال ها تجربه مواجه شده ایم. همان تجارب، چندین بار تکرار شده است.

برای جلوگیری از این سندرم ، و افزایش مهارت های برنامه نویسی به هر کاری که انجام می دهید نگاه کنید و از خود بپرسید: “چگونه می توانم این را بهتر کنم؟”توسعه دهندگان نرم افزار مبتدی (و بسیاری از افراد باتجربه) به کد آن ها نگاه می کنند تا زیبایی آن را تحسین کنند.

آن ها آزمایش هایی را برای اثبات اینکه کد آن ها به جای تلاش، برای شکست آن ها کار می کند ، می نویسند.

برنامه نویسان حرفه ای به طور فعال به دنبال اشتباهات احتمالی هستند، زیرا می دانند که در نهایت کاربران خطاهای برنامه را پیدا خواهند کرد.

پیشنهاد میکنم حتما مقاله عادت های برنامه نویسان بخوانید.

سه بار بنویسید

یکی دیگر از روش ها برای افزایش مهارت های برنامه نویسی 3 بار نوشتن است!

برنامه نویسان خوب نرم افزاری می نویسند که کار می کند. حرفه ای ها نرم افزاری می نویسند که بسیار خوب کار می کند. این به ندرت در اولین تلاش اتفاق می افتد. بهترین نرم افزار معمولاً سه بار نوشته می شود:

ابتدا نرم افزار را بنویسید تا به خود (یا مشتری) ثابت کنید که راه حل ممکن است. دیگران ممکن است تشخیص ندهند که این فقط یک اثبات مفهوم است ، اما شما می دانید.

بار دوم ، شما آن را کار می کنید.

بار سوم ، شما آن را درست کار می کنید.

وقتی به کار بهترین توسعه دهندگان نگاه می کنید ، ممکن است این سطح کار واضح نباشد.

همه کارهایی که انجام می دهند بسیار درخشان به نظر می رسد ، اما آنچه شما نمی بینید این است که حتی توسعه دهندگان راک استار نیز احتمالاً نسخه های اول و دوم را قبل از نمایش نرم افزار خود به دیگران حذف کرده اند.

دور انداختن کد و شروع مجدد می تواند راهی قدرتمند برای گنجاندن “بهبود آن” در گردش کار شخصی شما باشد.

اگر چیز دیگری نباشد ، “سه بار آن را بنویسید” به شما می آموزد که چند راه برای نزدیک شدن به یک مشکل وجود دارد. و مانع از گیر افتادن در مشکلات می شود. نوشتن چندین باره ی کد یکی از مهمترین اصل های افزایش مهارت های برنامه نویسی است.

پیشنهاد میکنم به مشاهده مقاله اشتباهات رایج برنامه نویسی بپردازید.

کد را بخوانید!

افزایش مهارت های برنامه نویسی

احتمالاً انتظار داشتید که ما با این توصیه راهنمایی تان کنیم. در واقع این رایج ترین و ارزشمندترین پیشنهاد برای افزایش مهارت های برنامه نویسی است. آنچه کمتر آشکار است دلایلی است که خواندن کد دیگران بسیار مهم است.

وقتی کد دیگران را می خوانید ، می بینید که چگونه شخص دیگری این مشکل را حل کرده است. اما با آن به عنوان ادبیات رفتار نکنید ؛ آن را به عنوان یک درس و یک چالش در نظر بگیرید. برای بهتر شدن از خود بپرسید:

چگونه می توانم آن بلوک کد را بنویسم؟ حالا که راه حل دیگری را مشاهده کرده اید ، چه کار متفاوتی می کنید؟

چی یاد گرفتم؟ چگونه می توانم آن تکنیک را برای کدی که در گذشته نوشتم بکار گیرم؟

چگونه می توانم این کد را بهبود دهم؟ و اگر پروژه ای منبع باز است که مطمئن هستید راه حل بهتری دارید ، این کار را انجام دهید!

کد را به سبک نویسنده بنویسید. تمرین این کار به شما کمک می کند که وارد سر شخص نویسنده نرم افزار شوید ، که می تواند همدلی شما را بهبود بخشد.

فقط در مورد این مراحل فکر نکنید. پاسخ های خود را ، چه در یک مجله شخصی ، چه در یک وبلاگ ، در یک فرایند بررسی کد ، یا در انجمن با توسعه دهندگان دیگر به اشتراک بگذارید.

همان طور که توضیح یک مشکل برای یک دوست می تواند به شما در یافتن راه حل کمک کند ، نوشتن و به اشتراک گذاشتن تجزیه و تحلیل خود می تواند به شما کمک کند تا بفهمید که چرا نسبت به کد شخص دیگری به شیوه خاصی واکنش نشان می دهید.

همه اینها بخشی از درون نگری است که قبلاً به آن اشاره کردم و به شما کمک می کند تا قاطعانه نقاط قوت و ضعف خود را قضاوت کنید.

پیشنهاد میکنم حتما مقاله هدف از برنامه نویسی کامپیوتر بخوانید.

همکاری با توسعه دهندگان دیگر

مفهوم همکاری یعنی تبدیل شدن به یک کدنویس که بهتر کمک می کند تا به صحبت های دیگران گوش دهید. این ممکن است به معنای برنامه نویسی جفت، یا پیوستن به یک گروه کاربری برنامه نویسی باشد.

این کار برای افزایش مهارت های برنامه نویسی بسایر خوب است!

هنگام مشارکت در یک پروژه منبع باز ، به بازخوردی که از کاربران و سایر توسعه دهندگان دریافت می کنید توجه کنید. در نقد آن ها چه اشتراکاتی می بینید؟

شاید این شانس را داشته باشید که یک مربی شخصی پیدا کنید که می توانید به او اعتماد کنید تا شما را در همه چیز از تکنیک های کد نویسی گرفته تا تصمیمات شغلی راهنمایی کند. این فرصت ها را هدر ندهید.

پیشنهاد میکنم حتما مقاله تفاوت برنامه نویسی و کدنویسی بخوانید.

تکنیک ها را یاد بگیرید

افزایش مهارت های برنامه نویسی

زبان ها، ابزارها و روش های برنامه نویسی می آیند و می روند. به همین دلیل است که باید تا آنجا که می توانید تجربه بیشتری در زمینه زبان ها و چارچوب های مختلف کسب کنید.

برای افزایش مهارت های برنامه نویسی روی اصول آن تمرکز کنید ، زیرا اصول اولیه هرگز تغییر نمی کند. توجه بیشتری به معماری داشته باشید تا برنامه نویسی.

اگر مطمئن هستید که تنها یک راه درست برای انجام کاری وجود دارد ، احتمالاً زمان بررسی واقعیت است. یادگیری تکنیک و حفظ نکردن کد ها در مدت زمان طولانی نه تنها باعث این می شود که ذهنتان آشفته نشود بلکه افزایش مهارت های برنامه نویسی نیز می شود.

برای افزایش مهارت های برنامه نویسی بالا را بخوانید و از نکته هایش بهره ببرید تا مهارت هایتان شکوفا شود جالب است بدانید برای افزایش مهارت های برنامه نویسی شما میتوانید تمرین کنید!

یکی دیگر از روش های بسیار مرسوم برای افزایش مهارت های برنامه نویسی و کدنویسی تمرین مکرر است.

همینطور که باید بدانید افزایش مهارت های برنامه نویسی شانسی نیست و نیاز به تمرین دارد و شما عزیزان میتوانید با خواندن مقاله زیر با عنوان افزایش مهارت های برنامه نویسی سطح خود را در بین برنامه نویسان بالاتر ببرید.

ما در این مقاله به بحث افزایش مهارت های برنامه نویسی پرداخته ایم و قصدمان افزایش مهارت شماست بله!

چگونه از تجربه برای افزایش مهارت برنامه نویسی استفاده کنیم؟

برای اینکه عالی شوید باید از تجربه درس بگیرید. اما مراقب باشید ، تجربه می تواند به ما یاد دهد که رفتارهای ضعیف را تکرار کنیم و عادت های بد ایجاد کنیم. برای جلوگیری از این سندرم ، و افزایش مهارت های برنامه نویسی به هر کاری که انجام می دهید نگاه کنید و از خود بپرسید: “چگونه می توانم این را بهتر کنم؟

تکنیک 3 بار نوشتن در مهارت های برنامه نویسی چگونه است؟

ابتدا نرم افزار را بنویسید تا به خود (یا مشتری) ثابت کنید که راه حل ممکن است. دیگران ممکن است تشخیص ندهند که این فقط یک اثبات مفهوم است ، اما شما می دانید. بار دوم ، شما آن را کار می کنید. بار سوم ، شما آن را درست کار می کنید

خواندن کد به افزایش مهارت های برنامه نویس کمک میکند؟

احتمالاً انتظار داشتید که ما با این توصیه راهنمایی تان کنیم. در واقع این رایج ترین و ارزشمندترین پیشنهاد برای افزایش مهارت های برنامه نویسی است. آنچه کمتر آشکار است دلایلی است که خواندن کد دیگران بسیار مهم است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =