ثبت نام
درآمد شغل برنامه نویسی

درآمد شغل برنامه نویسی

سرفصل‌های مقاله

درآمد شغل برنامه نویسی

ایرانیان سایبر در این مقاله به بررسی درآمد شغل برنامه نویسی پرداخته است.برنامه نویسان ماهر یکی از پردرآمدترین متخصصان فناوری در بازار امروز هستند. 7 تا از راه های درآمد شغل برنامه نویسی را در ادامه برایتان می آوریم.

از جمله آنها می توان به مهارت های تخصصی مانند توسعه برنامه های تلفن همراه یا تجربه برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) می تواند حقوق برنامه نویسی را حتی بیشتر افزایش دهد.

7 درآمد شغل برنامه نویسی

اگر برنامه نویس هستید یا امیدوارید که از آن ها شوید ، در ابتدا 7 تا از راه های درآمد شغل برنامه نویسی را به صورت تیتر وار برایتان می آوریم.

توسعه دهنده برنامه های تلفن همراه

معمار برنامه ها

درآمد توسعه دهنده فنی ERP

توسعه دهنده برنامه های کاربردی

تحلیلگر سیستم های تجاری

تحلیلگر رایانش ابری 

توسعه دهنده فنی CRM

پیشنهاد میکنم به مشاهده مقاله آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان بپردازید.

توسعه دهنده برنامه های تلفن همراه

توسعه دهنده برنامه های تلفن همراه

از جمله درآمد شغل برنامه نویسی می توان به وسعه دهندگان برنامه های تلفن همراه اشاره کرد. برنامه نویسان، برنامه های تلفن همراه را کدگذاری ، آزمایش ، اشکال زدایی ، مستند و نظارت می کنند. آنها تقاضای زیادی دارن. به ویژه کسانی که دارای این مهارت ها هستند:

هدف C (برای iOS) یا جاوا (برای Android)

طراحی گرافیکی

طراحی رابط کاربری (UI)

تجربه کار با خدمات وب REST (برای ادغام با سرویس های ابری)

میانگین حقوق برای توسعه دهندگان برنامه های تلفن همراه 146،500 دلار است.

پیشنهاد میکنم به مشاهده مقاله کسب درآمد با برنامه نویسی در نوجوانی بپردازید.

معمار برنامه ها

معمار برنامه های کاربردی طرحی را برای اجرای فنی یک پروژه نرم افزاری ایجاد می کند. با توجه به اهمیت برنامه های کاربردی برای مشاغل و پیچیده تر ساختن ، تقاضا برای این متخصصان افزایش می یابد. درآمد شغل برنامه نویسی نیز افزایش می یابد. جبران نقطه میانی معماران برنامه 141،750 دلار است.

معمار شدن در برنامه ها مستلزم داشتن دانش عمیق از نظریه برنامه نویسی و تجربه عملی زیاد است. معماران برنامه ها همچنین نیاز به تجربه در طیف وسیعی از حوزه های برنامه نویسی مانند کار با پایگاه داده و ادغام با خدمات شخص ثالث دارند.

یک معمار برنامه ها باید بتواند با افراد غیر فنی در سازمان مانند تحلیلگران تجاری هماهنگ شود. در برخی از سازمانها ، یک معمار برنامه ها همان نقش توسعه دهنده برنامه های اصلی را ایفا می کند ، اگر تیم به اندازه کافی بزرگ نباشد که از هر دو موقعیت پشتیبانی کند.

معمار برنامه یکی از راه های درآمد شغل برنامه نویسی بود که خدمتتان عرض کردیم.

پیشنهاد میکنم حتما مقاله کسب و کار خانگی برای نوجوانان با کامپیوتر بخوانید.

درآمد توسعه دهنده فنی ERP

درآمد توسعه دهنده فنی ERP

پروژه های ERP یکی از بزرگترین ، گران ترین و زمانبرترین پروژه هایی هستند که شرکت ها می توانند انجام دهند. توسعه دهندگان فنی ERP نقش کلیدی در موفقیت پروژه ERP ایفا می کنند ، زیرا آنها مسئول پیاده سازی و سفارشی سازی بسته های ERP هستند. طبق راهنمای حقوق ، توسعه دهندگان فنی ERP دارای حقوق متوسط ​​118،000 دلار هستند.

توسعه دهندگان فنی ERP باید یک زبان تجاری رایج مانند جاوا یا  C#و همچنین زبانهای توسعه یا ابزارهای تخصصی مرتبط با سیستم ERP که با آنها کار می کنند را بلد باشند. تسلط به SQL و توانایی کار با پایگاه داده ها مهارت های اجباری هستند.

تجربه با یک سیستم ERP عمده ، مانند Oracle Enterprise One یا SAP ، و فناوری های ادغام سازمانی مانند SOAP ، اغلب برای مشاغل برنامه نویسی در این زمینه تخصصی مورد نیاز است. این هم یکی دیگر از منابع درآمد شغل برنامه نویسی است.

پیشنهاد میکنم حتما مقاله کسب و کار انلاین برای نوجوانان بخوانید.

توسعه دهنده برنامه های کاربردی

یکی دیگر از حوزه های درآمد شغل برنامه نویسی ، یک توسعه دهنده اصلی برنامه ها یک رهبر فنی و مربی تیم توسعه است. این موقعیت اغلب شامل مسئولیت های رهبری تجاری است ، مانند مشارکت در استخدام توسعه دهندگان دیگر و برنامه ریزی برای تحویل محصول است.

در برخی از تیم ها ، توسعه دهنده اصلی برنامه ها نیز معمار برنامه ها است و بالعکس. مهارت های نرم مانند ارتباطات و مربیگری برای این نقش بسیار مهم است.

مانند سه شغل برنامه نویسی دیگر که در بالا ذکر شد ، توسعه دهندگان برنامه های کاربردی از افزایش تقاضا برای مهارت های تخصصی خود سود مالی می برند. میانگین حقوق مورد انتظار امسال برای توسعه دهندگان برنامه اصلی 128،750 دلار است.

پیشنهاد میکنم به مشاهده مقاله کسب درآمد در دبیرستان بپردازید.

تحلیلگر سیستم های تجاری

تحلیلگر سیستم های تجاری
Business Analyst Group

تحلیلگر سیستم های تجاری از راه های درآمد شغل برنامه نویسی است.تحلیلگران سیستم های تجاری ارزیابی می کنند که چگونه سیستم های خودکار می توانند مشکلات پیچیده تجاری را حل کنند.

با روندهای فناوری مانند مصرف فناوری اطلاعات و وابستگی روزافزون به داده ها ، تقاضا برای این متخصصان در حال افزایش است ، در حالی که میانگین حقوق در حال حاضر 96000 دلار است.

تحلیلگران سیستم های تجاری باید بتوانند موارد زیر را انجام دهند:

تدوین و تعریف محدوده و اهداف سیستم های تجاری

با مدیران تجاری و کاربران نهایی برای جمع آوری داده ها و تعیین نیازها کار کنید

ارائه پشتیبانی فناوری اطلاعات برای فعالیتهای نظارتی و انطباق

توصیه های سخت افزاری و نرم افزاری را برای پاسخگویی به نیازهای تجاری ارائه دهید.

پیشنهاد میکنم به مشاهده دوره طراحی سایت برای کودکان و نوجوانان بپردازید.

تحلیلگر رایانش ابری 

این تحلیلگران بر زیرساخت های مربوط به ابر ، از جمله برنامه ها ، سخت افزار و نرم افزار نظارت می کنند و از یکپارچگی داده ها و فایل های منتقل شده در ابر اطمینان می کنند.

به عنوان کارشناسان موضوعی ، آنها مسئول آموزش کارکنان و عیب یابی هر گونه مشکل فنی در این زمینه هستند ، که به این معنی است که مهارت های ارتباطی خوب ضروری است.

از آنجا که این زمینه هنوز نسبتاً جدید است ، کارفرمایان برای یافتن نامزدهایی با مهارت های مورد نظر و تجربه مرتبط تلاش می کنند. برای پیشرفت در صنعت ، بازاریابی و حقوق برنامه نویس خود را با کسب موارد زیر افزایش دهید:

تجربه مجازی سازی

مهارت های مدیریت LINUX/UNIX

مهارت های صداگذاری بر روی پروتکل اینترنت (VoIP)

میانگین درآمد شغل برنامه نویسی  برای تحلیلگران محاسبات ابری 98250 دلار است.

پیشنهاد میکنم به مشاهده مقاله کلاس رباتیک کودکان و نوجوانان بپردازید.

توسعه دهنده فنی CRM

توسعه دهنده فنی CRM

مسئول نظارت بر طراحی ، پیاده سازی و عملکرد سیستم مدیریت ارتباط با مشتری سازمان است. اینها باید از سیستم های CRM مختلف مانند Salesforce ، Oracle NetSuite ، Hubspot آگاهی داشته باشند. اگر می خواهید در برنامه نویسی درآمد بالایی داشته باشید باید مهارت های بالا را بلد باشید.

توسعه دهندگان فنی CRM معمولاً با کاربران سراسر سازمان برای تعیین نیازهای سیستم کار می کنند. آنها نقش ها ، فرایندها و گردش کار را در CRM تعیین می کنند و همچنین ممکن است مسئول ایجاد مستندات فنی باشند که عملکردها و قابلیت های سیستم را توضیح دهد.

مهارت های مورد نیاز شامل:

لیسانس علوم کامپیوتر

حداقل یک سال سابقه کار مستقیم با CRM

تجربه برنامه نویسی با JavaScript ، SQL و C#

حقوق برنامه نویسی میانی برای آنها  110 دلار است.

درآمد شغل برنامه نویسی در ایران خیلی خوبه و سعی کنید برای بهبود کار از آن بهره ببرید. درآمد شغل برنامه نویسی خیلی زیاد است.  درآمد شغل برنامه نویسی در ایران کاربرد زیادی دارد.

آیا مشاغل برنامه نویسی درآمد خوبی دارند؟
برنامه نویسان ماهر برخی از پردرآمدترین متخصصان فناوری در بازار امروز هستند. مهارت های تخصصی مانند توسعه برنامه های کاربردی تلفن همراه یا تجربه برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) می تواند حقوق برنامه نویسی را حتی بیشتر افزایش دهد.

درآمد شغل برنامه نویسی کامپیوتر چقدر است؟

متوسط حقوق برای برنامه نویس کامپیوتر سطح ابتدایی 55،036 دلار است. یک برنامه نویس مجرب کامپیوتر سالانه حدود 82،711 دلار درآمد دارد. برنامه نویسان کامپیوتر کدی را می نویسند و آزمایش می کنند که به برنامه های کامپیوتری و برنامه های نرم افزاری اجازه می دهد تا به درستی کار کنند.

آیا برنامه نویسان کامپیوتر درآمد خوبی دارند؟

برنامه نویسان کامپیوتر درآمد شغل برنامه نویسی متوسط 63،903 دلار در سال در سال 2020 دستمزد خوبی دریافت می کنند. برنامه نویسان مبتدی حدود 50 هزار دلار و برنامه نویسان باتجربه حدود 85 هزار دلار حقوق دریافت می کنند.

3 تا از راه های درآمد شغل برنامه نویسی را نام ببرید.

درآمد توسعه دهنده فنی ERP توسعه دهنده برنامه های کاربردی تحلیلگر سیستم های تجاری

2 دیدگاه دربارهٔ «درآمد شغل برنامه نویسی»

    1. برنامه نویس اگر به صورت فریلنسری کار کنه می تونه تا ماهی 18 میلیون درامد داشته باشه اما باز باتوجه به توانایی و مهارت فرد متفاوت است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − شانزده =