آموزش زبان جاوا مبتدی

آموزش زبان جاوا مبتدی

اصولاً یادگیری برنامه نویسی جاوا کار آموزش زبان جاوا مبتدی سختی نیست. تنها چیزی که نیاز دارید درک خاصی از ریاضیات است و باید بتوانید به صورت انتزاعی فکر کنید. اگر این دو الزام برآورده شوند، احتمالاً برنامه نویسی جاوا را بدون مشکل در مدت زمان نه چندان طولانی یاد خواهید گرفت.
چرا باید برنامه نویسی جاوا را یاد بگیرید؟

پیشنهاد میکنم حتما مقاله آموزش جاوا برای کودکان بخوانید.

جاوا همراه با زبان برنامه نویسی C یکی از شناخته شده ترین زبان های برنامه نویسی بین المللی است. اولین نسخه در سال 1995 منتشر شد. اگر بتوانید به جاوا تسلط داشته باشید، در شرکت خوبی هستید. به هر حال زبان برنامه نویسی آموزش زبان جاوا مبتدی یکی از پرکاربردترین زبان های دنیاست. دلیل این امر و اینکه چرا باید با این زبان سر و کار داشته باشید را می توانید در بخش زیر بیابید:

آموزش زبان جاوا مبتدی

آموزش برنامه نویسی جاوا نیز به دلیل مبتدی بودن برای مبتدیان مطلق برنامه نویسی مناسب است.

پیشنهاد میکنم حتما مقاله آموزش جاوا صفر تا صد را بخوانید.

JAVA بسیار رایج است

از آنجایی که زبان برنامه نویسی نه تنها معروف است، بلکه بسیار گسترده است، میلیون ها برنامه کاربردی مبتنی بر جاوا در سال های اخیر ظهور کرده اند. اگر برنامه‌نویسی جاوا را بیاموزید، می‌توانید به زبانی مسلط شوید که تقاضای آموزش زبان جاوا مبتدی زیادی دارد و خود را در زمینه‌های مختلف تثبیت کرده است.

جاوا یک زبان برنامه نویسی همه منظوره است

زبان های برنامه نویسی مانند جاوا به عنوان زبان های برنامه نویسی عمومی شناخته می شوند. بنابراین برای هیچ هدف خاصی استفاده نمی شود، اما می تواند برای طیف گسترده ای از پروژه ها استفاده شود. برای مثال، برنامه‌های رابط کاربری گرافیکی یا برنامه‌های کاربردی برای وب، از جمله این موارد هستند.

جاوا یک زبان برنامه نویسی شی گرا است
آموزش زبان جاوا مبتدی نیز یکی از زبان های برنامه نویسی شی گرا است. برنامه نویسی شی گرا شبیه به تفکر انسان است. برای برنامه نویس، این سبک از برنامه نویسی نسبتاً بصری عمل می کند.

JAVA مستقل از پلتفرم است

یکی دیگر از عوامل مهم برای موفقیت این زبان برنامه نویسی محبوب، استقلال آن از یک پلتفرم است. در یک مرحله میانی، کد منبع جاوا در یک بایت کد کامپایل می شود. این مزیت را برای برنامه نویسان جاوا ایجاد می کند آموزش زبان جاوا مبتدی که می توانند از کد جاوا برای نوشتن برنامه برای لینوکس، ویندوز، MacOS یا برنامه های مختلف استفاده کنند.

پیشنهاد میکنم حتما مقاله فواید زبان جاوا برای اندروید بخوانید.

بسیاری از چارچوب های موجود با جاوا مجبور نیستید آموزش زبان جاوا مبتدی هر روز چرخ را دوباره اختراع کنید. در چند سال گذشته، فریمورک‌های جاوا بی‌شماری توسعه یافته‌اند و این فریمورک‌ها در سراسر جهان به خوبی تثبیت شده‌اند.

چارچوب به عنوان یک کتابخانه برنامه اساسی برای مشکلات خاص شناخته می شود. یک مثال معروف Hibernate است که برای پرس و جوهای پایگاه داده استفاده می شود.

از طرف دیگر، JavaFX Framework مناسب است اگر بخواهید رابط کاربری گرافیکی را با کمک جاوا پیاده سازی کنید. اگر برنامه نویسی برنامه های تحت وب را در لیست خود دارید، فریم ورک Spring کار شما را بسیار آسان می کند. می بینید که گسترش جهانی زبان جاوا مزایای زیادی را به همراه دارد.

پیشنهاد میکنم حتما مقاله آموزش جاوا پیشرفته را بخوانید.

یکی از آنها این است که فریمورک های بی شماری در دسترس شماست. هنگام برنامه نویسی می توانید به راحتی بر روی این موارد بسازید.

کتابخانه کلاسی گسترده آموزش زبان جاوا مبتدی

کاربرد زبان جاوا

نکته مثبت دیگر به نفع یادگیری زبان برنامه نویسی جاوا است: کتابخانه آموزش زبان جاوا مبتدی کلاسی گسترده. اکنون از پیچیدگی فوق العاده ای برخوردار است. برای شما این بدان معناست که کلاس های بی شماری در دسترس شما هستند. با این موارد می توانید به راحتی موارد استفاده تکراری را پیاده سازی کنید.

پیشنهاد میکنم حتما مقاله تفاوت زبان جاوا و جاوا اسکریپت بخوانید.

چند رشته ای

هنگامی که یک برنامه چندین عمل را به صورت موازی اجرا می کند، به آنها Thread گفته می شود. یک رشته یک محاسبه را انجام می دهد در حالی که رشته دیگر به کاربر امکان می دهد همزمان با هم تعامل داشته باشد. این به طور قابل توجهی زمان انتظار را کاهش می دهد. از آنجایی که جاوا دارای ویژگی های همگام سازی آسان برای استفاده است، برنامه ریزی چنین محیط هایی با زبان برنامه نویسی محبوب آسان تر است.

ایمن و قوی

برنامه های جاوا در بایت کد هستند و هیچ اشاره گر ندارند. این به آنها اجازه می دهد تا قبل از اجرا تأیید شوند. این تأیید توسط مرورگر وب برای بررسی وجود ویروس استفاده می شود. در جاوا آدرس ها از اعداد تشکیل نمی شوند. در عوض، از نام ها برای متدها و توابع استفاده می شود. این مزیت را دارد که بررسی را می توان به راحتی انجام داد. بنابراین اپلت‌های جاوا نمی‌توانند به چیزی که از قبل در فرآیند تأیید تعریف نشده است دسترسی پیدا کرده یا اجرا کنند. از آنجایی که دسترسی‌های حافظه بدون استثنا بررسی می‌شوند، هیچ خرابی آزاردهنده‌ای وجود ندارد.

شغل خوب و حقوق بالا در آینده

از آنجایی که آموزش زبان جاوا مبتدی یکی از زبان های برنامه نویسی پیشرو در جهان است، شما با دانش این زبان فرصت های شغلی بسیار خوبی دارید. بسیاری از برنامه نویسان جاوا کار خود را در شرکت هایی در صنعت خودرو، در بخش مشاوره یا آموزش زبان جاوا مبتدی در صنعت It آغاز می کنند. در صنعت مالی

شما می توانید به عنوان یک توسعه دهنده ارشد درآمد خوبی کسب کنید و برنامه نویسان جاوا نیز امروزه در بخش رسانه و خرده فروشی مورد تقاضا هستند. اگر دارای مدرک دانشگاهی یا کالج در علوم کامپیوتر یا انفورماتیک تجاری هستید، می توانید انتظار داشته باشید که دستمزد اولیه 40000 تا 50000 یورو در سال داشته باشید (منبع).

پیشنهاد میکنم حتما مقاله آموزش جاوا از مقدماتی تا پیشرفته را بخوانید.

مقدار واقعی درآمد شما به عنوان یک برنامه نویس جاوا البته به تجربه و موقعیت شما بستگی دارد. آموزش زبان جاوا مبتدی به طور طبیعی، توسعه دهندگان ارشد به طور متوسط ​​بیشتر از توسعه دهندگان جوان درآمد دارند.

حقوق شما به محل و اندازه شرکت نیز بستگی دارد. هرچه شرکت بزرگتر باشد، چشم انداز شغلی و فرصت های پیشرفت شخصی شما بهتر است. هنگام بالا رفتن از نردبان شغلی به سمت یک موقعیت مدیریتی، همچنین می توانید تجربه زیادی در یک شرکت بزرگ به دست آورید. در هر صورت، موارد زیر صدق می کند: به عنوان یک برنامه نویس جاوا، می توانید انتظار دستمزد جذاب بالاتر از متوسط ​​را داشته باشید.

تفاوت کاتلین با جاوا

حوزه های کاربرد جاوا

شناخته شده ترین زمینه های کاربردی جاوا، برنامه های بی شمار اندروید هستند. از آنجایی که امروزه تقریباً همه باید در تمام ساعات شبانه روز در دسترس باشند، تقریباً همه حداقل یک تلفن همراه یا تلفن هوشمند دارند.

احتمالاً از این موضوع آگاه هستید – اما آیا می دانید تعداد زیادی از بازی ها و برنامه های کاربردی برای این دستگاه ها از کجا آمده است؟ برنامه های جاوا بخش بزرگی از آن را تشکیل می دهند. از این گذشته، تقریباً هر دستگاه تلفن همراه اکنون از نسخه باریک جاوا پشتیبانی می کند. در نتیجه، برنامه های کاربردی بین گوشی های هوشمند نیز به راحتی امکان پذیر است.

جاوا همچنین نقش اصلی را در برنامه های کاربردی تحت وب ایفا می کند. این زبان عمدتاً برای برنامه نویسی در سمت سرور استفاده می شود. آموزش زبان جاوا مبتدی بارزترین نمونه آن، پلتفرم رسانه اجتماعی توییتر است.

با فن آوری های جاوا، الزامات سمت سرور مانند پرس و جو از پایگاه داده و ارائه داده ها، به اصطلاح وب سرویس، می تواند به راحتی پیاده سازی شود. به طور خاص، صفحات سرور جاوا، سرولت ها، چهره های سرور جاوا و چارچوب های Hibernate یا Spring استفاده می شود.

اما آموزش زبان جاوا مبتدی در سمت مشتری نیز ضروری شده است. به ویژه در این مورد قابل توجه است: ترکیب جاوا اسکریپت و HTML. فریم ورک هایی مانند AngularJS از شما در پیاده سازی پشتیبانی می کنند. بنابراین اگر قصد دارید بعداً در برنامه های کاربردی وب متخصص شوید، مفید است که با فناوری های HTML و جاوا اسکریپت نیز سر و کار داشته باشید.

وقتی صحبت از طراحی رابط های کاربری می شود، آموزش زبان جاوا مبتدی زبان برنامه نویسی محبوب جاوا نیز در خط مقدم قرار دارد. Netbeans IDE یکی از شناخته شده ترین نمایندگان اینجاست. مزیت جاوا نسبت به C و C ++ در اینجا به ویژه برای مبتدیان ارائه شده است.

هنگامی که از مفاهیم اولیه جاوا استفاده کردید، می توانید به راحتی از کتابخانه های موجود (به عنوان مثال JavaFX) استفاده کنید. و این به نوبه خود منجر به تجربیات موفقیت آمیز سریع و انگیزشی هنگام برنامه نویسی با جاوا می شود.

فن آوری جاوا به عنوان پایه

فناوری آموزش زبان جاوا مبتدی با سه عنصر غالب مشخص می شود:
عنصر اول خود زبان برنامه نویسی جاوا است که برای ایجاد برنامه ها استفاده می شود و دارای مزیت کد به راحتی قابل درک است.

عنصر دو به اصطلاح JDK – کیت توسعه جاوا است. برای مثال، این ابزار کامپایلرهایی را دریافت می کند که کد برنامه شما را به یک کد سازگار با ماشین، یعنی به بایت کد جاوا منتقل می کنند.

عنصر سه محیط اجرای جاوا است. در آنجا می توانید برنامه های خود را که از قبل با جاوا برنامه ریزی شده اند اجرا کنید. بایت کد توسط سخت افزار کامپیوتر اجرا نمی شود، بلکه توسط نرم افزار اجرا می شود. به همین دلیل،  ی هر معماری کامپیوتری با آموزش زبان جاوا مبتدی محیط اجرای جاوا نصب شده کار می کند.

محیط‌های زمان اجرا جاوا برای Linus، OS X، Solaris یا Windows از Oracle در دسترس هستند. اما از آنجایی که هر تولید کننده می تواند محیط زمان اجرا خود را توسعه دهد، جاوا نیز اغلب در سیستم های hi-fi و ماشین ها استفاده می شود.

از کجا می توانم برنامه نویسی جاوا را یاد بگیرم؟
اگر می خواهید آموزش زبان جاوا مبتدی را یاد بگیرید مکان های بی شماری وجود دارد که می توانید به صورت آنلاین بروید. با این حال، انتخاب ممکن است کمی سخت باشد. از این رو بهترین دوره ها و مطالب (به زبان آلمانی) را در قسمت زیر قرار داده ام.

من شخصاً به دوره های آنلاین بسیار فکر می کنم و برای مثال با دو دوره از این قبیل در udemi.com به خودم جاوا اسکریپت را یاد دادم.

آموزش برنامه نویسی جاوا در دوره های آنلاین

مزیت اصلی دوره های آنلاین حرفه ای و پولی کیفیت بالاتر است. اطلاعات ساختار یافته و به خوبی فکر شده است. محتوای آموزشی همیشه و در همه جا در دسترس است و می توان هر چند وقت یکبار آموزش زبان جاوا مبتدی که دوست دارید تکرار یا مکث کرد تا هرکسی بتواند با سرعت خودش یاد بگیرد. در برخی موارد مطالب آموزشی اضافی نیز وجود دارد. در برخی از ارائه دهندگان نیز گواهی پایان کار وجود دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.