منو
صفحه اصلی
ثبت نام
دستورات sql چیست

دستورات sql چیست؟

سرفصل‌های مقاله

در زبان پرس و جوی SQL، دستور SELECT جایگاه قابل توجهی دستورات sql چیست را اشغال می کند، زیرا با کمک آن انتخابی را در پایگاه داده انجام می دهیم. در این مقاله، اصول اولیه این عبارت بسیار مهم SQL را پوشش خواهیم داد. در اینترنت مقالات، کتاب ها، آموزش های مختلفی در مورد SQL وجود دارد، اما همه آنها برای فردی که تا به حال چیزی در مورد SQL نشنیده است و شاید حتی در مورد برنامه نویسی دشوار است و به همین دلیل مطالعه همه این منابع برای او دشوار است.

در اینجا من سعی می‌کنم اساس یک اپراتور را بدون پرداختن به عمق توضیح دهم (این همان چیزی است دستورات sql چیست که یادگیری اینکه آنها بلافاصله از پرس‌و‌جوهای اولیه به پیچیده می‌روند را دشوار می‌کند)، بنابراین شما ابتدا باید اصول اولیه را یاد بگیرید و سپس ادامه دهید. به موارد پیچیده تر، که یادگیری زبان SQL را آسان تر می کند. این مقاله برای مبتدیانی که می خواهند یاد بگیرند که چگونه پرس و جوهای ساده SQL را برای واکشی داده بنویسند عالی است.

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله آموزش SQL Server برای نوجوانان بپردازید.

 

دستورات sql چیست

زبان SQL و دستور SELECT چیست؟SQL یک زبان پرس و جو است که برای دستکاری (مدیریت) داده ها دستورات sql چیست در پایگاه داده های رابطه ای استفاده می شود. این زبان محبوبیت زیادی دارد و بنابراین هر IT-k که به خود احترام می گذارد باید اصول اولیه این زبان را بداند، زیرا تقریباً هر شرکتی دارای پایگاه داده است.SELECT یک اپراتور از زبان SQL است، متعلق به گروه عملگرهای دستکاری داده ها (Data Manipulation Language, DML) است و برای انتخاب داده ها از پایگاه داده استفاده می شود.

توجه داشته باشید! برای یادگیری زبان SQL و پایگاه های داده، نسخه های رایگان ویژه DBMS های بزرگ دستورات sql چیست وجود دارد، به عنوان مثال، SQL Server از مایکروسافت دارای یک نسخه Express است. نحوه نصب این DBMS را می توانید در مطالب – توضیحات نصب Microsoft SQL Server 2016 Express بخوانید.در اینجا ساده ترین مثال استفاده از دستور SELECT است.انتخاب * از جدول* – نمایش تمام داده ها.FROM – از منبع؛جدول – نام منبع (در مورد ما، جدول).

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله آموزش sql server رایگان بپردازید.

اما، در عمل، اغلب ما به تمام داده های جدول نیاز نداریم، و گاهی اوقات فقط به برخی از ستون ها دستورات sql چیست نیاز داریم، برای این کار به سادگی به جای * نام ستون (یا ستون) مورد نظر را مشخص می کنیم، به عنوان مثال:قیمت را از جدول انتخاب کنیدجایی که قیمت نام ستون است.توجه داشته باشید! به عنوان مثال، ما از یک جدول ساده استفاده می کنیم که مدل های کامپیوتر، قیمت و نام آنها را فهرست می کند.اگر می خواهید چندین ستون را مشخص کنید، برای مثال آنها را با کاما از هم جدا کرده و بعد از عبارت SELECT فهرست کنید.

قیمت، نام، مدل را از جدول انتخاب کنیدکه در آن، قیمت، نام، مدل ستون هایی از جدول جدول دستورات sql چیست هستند.شرط انتخاب – بند WHEREدر فرآیند نمونه‌گیری، اغلب ما نیاز داریم که داده‌ها را با توجه به شرایط خاصی فیلتر کنیم. نه همه داده ها، بلکه فقط آنهایی که با شرایط مطابقت دارند، می توانید از عبارت WHERE در عبارت SELECT برای این کار استفاده کنید.قیمت را از جدول انتخاب کنید که در آن قیمت > 100که در آن، WHERE شرط است، i.e. ما فقط ردیف هایی را نشان می دهیم که با شرایط ما مطابقت دارند (قیمت بیشتر از 100 است).

مقایسه اپراتورها در SQL”>” – بیش از هر چیز؛”<” – کمتر از چیزی.”=” – برابر;”<>” – برابر نیست.”>=” – بزرگتر دستورات sql چیست یا مساوی;”<=” – کمتر یا مساوی.همچنین می توانید کلمه کلیدی BETWEEN را در شرط مشخص کنید. به عنوان مثال، مقدار در محدوده خاصی قرار می گیرد یا نمی افتدقیمت را از جدولی انتخاب کنید که در آن قیمت بین 400 تا 600 است که در آن مشخص می کنیم که قیمت باید بین 400 تا 600 باشد.شما می توانید از گزاره IN برای بررسی اینکه آیا مقدار عبارت مورد آزمایش در مجموعه ای از مقادیر مشخص است یا خیر استفاده کنید.

انتخاب قیمت از جدول WHERE قیمت در (400، 600)در این صورت فقط قیمت با هزینه 400 و 600 می خواهیم.اگر دستورات sql چیست ما نیاز به دریافت تنها ردیف های منحصر به فرد منبع داشته باشیم، می توانیم برای مثال کلمه کلیدی DISTINCT را مشخص کنیم.قیمت متمایز را از جدول انتخاب کنید که در آن قیمت > 100توجه داشته باشید! زبان SQL حساس به حروف بزرگ و کوچک است، پرس و جوها را می توان در یک خط نوشت یا به چندین تقسیم کرد. به عنوان مثال، دو پرس و جو زیر دقیقا مشابه هستند.

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله فیلم آموزش sql server بپردازید.

قیمت را از جدول انتخاب کنیدقیمت را از جدول انتخاب کنیدمرتب سازی ORDER BYاغلب اوقات لازم است دستورات sql چیست که نتیجه یک پرس و جو بر اساس یک فیلد خاص (ستون) مرتب شود. برای انجام این کار، پس از درخواست، ساخت ORDER BY و آن فیلدها (چند ویرگول امکان پذیر است) را که می خواهید بر اساس آنها مرتب کنید را مشخص کنید.انتخاب قیمت از جدول به ترتیب قیمت DESCاین نمونه ای از مرتب سازی به ترتیب نزولی است، اما می توانید به ترتیب صعودی نیز مرتب کنید.

به جای DESC ما ASC می نویسیم، اما معمولاً به این صورت نمی نویسیم، زیرا مرتب سازی صعودی پیش دستورات sql چیست فرض است.توابع جمع در SQLدر SQL توابع به اصطلاح تجمع بسیار مفیدی وجود دارد که عبارتند از:COUNT – تعداد مقادیر در ستون مشخص شده؛SUM مجموع مقادیر در ستون مشخص شده است.AVG مقدار متوسط ​​در ستون مشخص شده است.MIN حداقل مقدار در ستون مشخص شده است.MAX حداکثر مقدار در ستون مشخص شده است.

به عنوان مثال، ما باید میانگین قیمت یک کامپیوتر، حداکثر و حداقل را به دست آوریم، برای این کار می توانیم دستورات sql چیست پرس و جو زیر را بنویسیم.AVG (قیمت)، MAX (قیمت)، MIN (قیمت) را از جدول انتخاب کنیددسته بندی بر اساسشما می توانید مقادیر را بر اساس ستون ها گروه بندی کنید، به عنوان مثال، ما باید میانگین قیمت هر مدل کامپیوتر را دریابیم، در این صورت پرس و جو به این صورت خواهد بود.مدل SELECT، A VG (قیمت) AS AVGPrice FROM table GROUP BY.

اگر متوجه شده اید، من از تخصیص “نام مستعار” در اینجا استفاده کرده ام تا نتایج این پرس و جو را خواناتر دستورات sql چیست کنم. بعد از ستون، AS و نامی که می خواهید در نتایج نمایش داده شود را بنویسید.و همچنین هنگام استفاده از شرایط در ستون های جداگانه، می توانید با استفاده از تابع HAVING یک شرط را برای کل گروه تعیین کنید. به عنوان مثال، ما باید حداکثر قیمت یک کامپیوتر را که بر اساس مدل های این کامپیوترها گروه بندی شده است، اما حداکثر قیمت آن کمتر از 500 است، تعیین کنیم.

مدل SELECT، MAX (قیمت) FROM جدول GROUP BY مدل HAVING MAX (قیمت) < 500در این صورت، پرس دستورات sql چیست و جو ما رایانه هایی را به ما می دهد که بر اساس مدل هایی گروه بندی شده اند که حداکثر قیمت آنها کمتر از 500 است.توجه داشته باشید! در این مقاله می توانید اطلاعات بیشتری در مورد گروه بندی در SQL بخوانید.مقدار NULL در SQLدر SQL، مقداری به نام NULL وجود دارد. در واقع، NULL عدم وجود یک مقدار (یعنی خالی) است.

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله دانلود کتاب آموزش sql server به زبان فارسی بپردازید.

برای نمایش تمام ردیف هایی که دارای چنین مقداری هستند (مثلاً ما هنوز قیمتی برای دستورات sql چیست برخی از رایانه ها تعیین نکرده ایم)، می توانید از شرط زیر استفاده کنید.انتخاب * از جدول جایی که قیمت صفر است این به معنای جستجو برای تمام ردیف هایی است که حاوی مقداری برای فیلد قیمت نیستند.نحو بیانیه SELECT ساده شده <لیست فیلدها> یا *، …]، …]یادداشت! اگر به زبان T-SQL علاقه مند هستید، توصیه می کنم کتاب “راه برنامه نویس T-SQL” را بخوانید.

که در آن به طور مفصل و با مثال های زیادی در مورد اصول اولیه زبان Transact-SQL صحبت می کنم. مخصوصا دستورات sql چیست برای مبتدیان این همه برای امروز است، ما با شما بخش کوچکی از زبان SQL، یعنی عبارت SELECT را بررسی کرده ایم. موفق باشید!و روی داده های جدول.زبان SQL داخلی نامیده می شود، زیرا. این شامل توابع یک زبان توسعه کامل است، اما بر دسترسی به داده ها تمرکز دارد، در نتیجه در ابزار توسعه برنامه گنجانده شده است.

استانداردهای زبان SQL از Pascal، Fortran، COBOL، C و سایر زبان های برنامه نویسی پشتیبانی دستورات sql چیست می کنند.2 روش برای استفاده از SQL تعبیه شده وجود دارد:استفاده ایستا از زبان (SQL استاتیک) – متن برنامه شامل فراخوانی توابع SQL است که پس از کامپایل در ماژول اجرایی گنجانده شده است.استفاده پویا از زبان (SQL پویا) – ساخت پویا فراخوانی تابع SQL و تفسیر آنها. به عنوان مثال، می توانید در حین اجرای برنامه به داده ها از یک پایگاه داده راه دور دسترسی داشته باشید.

زبان SQL (مانند سایر زبان های پایگاه داده) برای آماده سازی و اجرای پرس و جوها طراحی شده است. در نتیجه دستورات sql چیست اجرای کوئری داده از یک یا چند جدول، مجموعه ای از رکوردها به دست می آید که به آن view می گویند.تعریف 1View جدولی است که در نتیجه اجرای پرس و جو ایجاد می شود.عملگرهای زبان پرس و جو اولیه SQLدستورات SQL به طور مشروط به 2 زیر زبان تقسیم می شوند:زبان تعریف داده DDL;DML زبان دستکاری داده هادر جدول، علامت * عملگرهای زبان خاصی را مشخص می کند.

لیست دستورات sql چیست

بیایید نگاهی به مهمترین عبارات SQL بیندازیم.بیانیه ایجاد جدول:نام جدول در حال ایجاد و نام حداقل دستورات sql چیست یک ستون (فیلد) عملوندهای ضروری هستند. برای نام ستون باید نوع داده ای که در آن ذخیره می شود را مشخص کنید.برای فیلدهای جداگانه، می توانید قوانین اضافی را برای کنترل مقادیر وارد شده در آنها مشخص کنید. به عنوان مثال، NOT NULL به این معنی است که فیلد نمی تواند خالی باشد و باید مقداری در آن وارد شود.

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله آموزش حرفه ای sql server بپردازید.

برای ایجاد یک جدول کتاب در فهرست کتاب که حاوی فیلدها است:نوع – نوع کتاب،نام – نام کتاب،قیمت – قیمت دستورات sql چیست کتاباپراتور ممکن است شبیه به این باشد:عملگر تغییر ساختار جدول:هنگام تغییر ساختار یک جدول، می توانید یک یا چند ستون از جدول را اضافه کنید (ADD)، تغییر دهید (MODIFY) یا حذف کنید (DROP). قوانین نوشتن این عبارت مانند دستور CREATE TABLE است. برای حذف یک ستون نیازی به تعیین نیست.

برای افزودن یک فیلد عددی به جدول کتاب‌ها که تعداد کتاب‌ها را ذخیره می‌کند، می‌توانید عبارت زیر دستورات sql چیست را بنویسید:بیانیه سقوط جدول:مثال 3به عنوان مثال، برای حذف یک جدول موجود به نام کتاب، فقط از عبارت استفاده کنید:بیانیه ایجاد ایندکس:این عبارت یک شاخص در یک یا چند ستون از یک جدول مشخص ایجاد می کند که عملیات جستجو و جستجو را سرعت می بخشد. نمایه های متعددی را می توان در یک جدول ایجاد کرد.

گزینه اختیاری UNIQUE مسئول اطمینان از منحصر به فرد بودن مقادیر در تمام ستون های مشخص دستورات sql چیست شده در بیانیه است.ASC مقادیر را در ستون ها به طور خودکار به ترتیب صعودی (پیش فرض) مرتب می کند، در حالی که DESC به ترتیب نزولی مرتب می کند.عملگر افت شاخص:نمایش اپراتور ایجاد:هنگام ایجاد نما، می توانید نام ستون ها را حذف کنید. سپس نام ستون ها از پرس و جو که توسط عبارت SELECT مربوطه توضیح داده شده است استفاده خواهد شد.

مشاهده اپراتور حذف:اپراتور انتخاب رکورد:دستور SELECT داده ها را از یک یا چند جدول انتخاب دستورات sql چیست و ارزیابی می کند. نتیجه اجرای دستور یک جدول پاسخ است که آرایه شامل ( ALL ) یا شامل ( DISTINCT ) ردیف هایی است که تکرار می شوند.عملوند FROM شامل فهرستی از جداول است که رکوردها برای انتخاب داده از آنها گرفته می شود.اپراتور اصلاح رکورد:مقادیر فیلد جدید در رکوردها ممکن است حاوی مقادیر (NULL) نباشند یا بر اساس یک عبارت حسابی محاسبه شوند.

اپراتور برای درج رکوردهای جدید:اولین رکورد دستور INSERT رکوردهای جدیدی را با مقادیر داده شده دستورات sql چیست در ستون ها معرفی می کند.رکورد دوم دستور INSERT ردیف های جدیدی را که از جدول دیگری انتخاب شده اند از طریق عبارت SELECT معرفی می کند.حذف عملگر رکورد:در نتیجه اجرای عملگر، ردیف هایی که شرایط مشخص شده توسط عملوند اختیاری WHERE را برآورده می کنند، از جدول مشخص شده حذف می شوند. اگر عملوند WHERE مشخص نشده باشد، تمام رکوردهای جدول حذف می شوند.

استاندارد زبان SQL در سال 1992 پذیرفته شد و هنوز هم استفاده می شود. او بود که برای بسیاری دستورات sql چیست استاندارد شد.البته برخی از تولیدکنندگان از تعابیر خود از استاندارد استفاده می کنند. اما در هر سیستمی، هنوز اجزای اصلی وجود دارد – دستورات SQL.با کمک دستورات SQL، مقادیر، جداول دستکاری شده و برای تجزیه و تحلیل و نمایش بیشتر دریافت می شوند. آنها مجموعه ای از کلمات کلیدی هستند که توسط آنها سیستم می فهمد که با داده ها چه کاری انجام دهد.

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله پایگاه داده چیست sql server بپردازید.

چندین دسته از دستورات SQL تعریف شده اند:تعریف اشیاء پایگاه داده؛دستکاری ارزش؛حفاظت و دستورات sql چیست مدیریت؛پارامترهای جلسه؛اطلاعات پایه؛SQL استاتیک؛SQL پویا دستورات SQL برای دستکاری داده هادرج کنید. سطرها را در جدول موجود درج می کند. می توان آن را هم برای یک مقدار و هم برای چندین مورد استفاده کرد که با شرایطی تعیین می شود. مثلا:نام جدول (نام ستون 1، نام ستون 2)VALUES (مقدار 1، مقدار 2). برای استفاده از عبارت INSERT روی چند مقدار، نحو به صورت زیر است.

نام جدول 1 (نام ستون 1، نام ستون 2)نام ستون 1، نام ستون 2 را انتخاب کنیداز نام دستورات sql چیست جدول 2WHERE نام جدول 2. نام ستون 1>2این پرس و جو تمام داده های جدول 2 را که بزرگتر از 2 در ستون 1 هستند انتخاب می کند و در جدول اول قرار می دهد.به روز رسانی. همانطور که از نام آن پیداست، این دستور پرس و جوی SQL داده ها را در یک جدول موجود با توجه به ویژگی خاصی به روز می کند.به روز رسانی نام جدول 1تنظیم نام ستون 2 = “ریحان”WHERE نام جدول 1. نام ستون 1 = 1.

این ساختار تمام سطرهایی را که در ستون اول با عدد 1 روبرو می شود با مقدار Vasily پر می کند.داده ها از دستورات sql چیست جدول می توانید هر شرطی را مشخص کنید یا تمام خطوط را حذف کنید.حذف از نام جدول WHERE نام جدول. نام ستون 1 = 1پرس و جوی بالا تمام داده های با مقدار یک در ستون اول را از پایگاه داده حذف می کند. و در اینجا نحوه پاک کردن کل جدول آمده است:عبارت SELECTهدف اصلی SELECT انتخاب داده ها با توجه به شرایط خاص است. نتیجه کار او همیشه یک جدول جدید با داده های انتخاب شده است.

اپراتور MS را می توان در پرس و جوهای مختلف استفاده کرد. بنابراین در کنار آن می توانید کلیدواژه های دستورات sql چیست مرتبط دیگری را نیز در نظر بگیرید.برای انتخاب همه داده ها از یک جدول خاص، از علامت “*” استفاده کنید.از نام جدول 1نتیجه این پرس و جو یک کپی دقیق از جدول 1 خواهد بود.و در اینجا انتخابی مطابق شرط WHERE وجود دارد که از جدول 1 همه مقادیر بزرگتر از 2 در ستون 1 را دریافت می کند.از نام جدول 1WHERE نام جدول 1. نام ستون 1 > 2همچنین می توانید در انتخاب مشخص کنید که فقط ستون های خاصی مورد نیاز است.

نام جدول 1. نام ستون 1 را انتخاب کنیداز نام جدول 1نتیجه این کوئری تمام سطرهایی با دستورات sql چیست مقادیر ستون 1 خواهد بود. با استفاده از دستورات MS SQL، می توانید جدول خود را با جایگزینی، محاسبه و جایگزینی مقادیر خاصی در حال حرکت ایجاد کنید.نام جدول 1. نام ستون 1نام جدول 1. نام ستون 2نام جدول 1. نام ستون 3نام جدول 1. نام ستون 2 * نام جدول 1. نام ستون 3 AS SUMMAاز نام جدول 1این پرس و جو به ظاهر پیچیده همه مقادیر را از جدول 1 واکشی می کند، سپس ستون های EQ و SUMMA جدید ایجاد می کند.

علامت “+” را در اولی وارد می کند و حاصل ضرب داده های ستون های 2 و 3 را در دومی وارد دستورات sql چیست می کند. نتیجه را می توان در قالب یک جدول ارائه کرد تا نحوه عملکرد آن را درک کنید:هنگام استفاده از دستور SELECT، می توانید بلافاصله داده ها را بر اساس برخی ویژگی ها مرتب کنید. برای این منظور از کلمه ORDER BY استفاده می شود.نام جدول 1. نام ستون 1نام جدول 1. نام ستون 2نام جدول 1. نام ستون 3از نام جدول 1ترتیب بر اساس نام ستون 2جدول حاصل به شکل زیر خواهد بود.

یعنی همه سطرها به ترتیبی تنظیم شدند که مقادیر ستون 2 به ترتیب صعودی باشند.داده ها را می توان دستورات sql چیست از چندین جدول نیز بازیابی کرد. برای وضوح، ابتدا باید تصور کنید که دو مورد از آنها در پایگاه داده وجود دارد، چیزی شبیه به این:جدول “کارمندان”جدول “حقوق”اکنون باید به نحوی این دو جدول را به هم پیوند دهید تا مقادیر مشترک را بدست آورید. با استفاده از دستورات اولیه SQL، می توانید این کار را به صورت زیر انجام دهید:تعداد کارکنان نام کارمندحقوق. نرخ.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *