ساخت برنامه اندروید با پایتون

بررسی ساخت برنامه اندروید با پایتون

آیا در مورد توسعه ساخت برنامه اندروید با پایتون برنامه های اندروید کنجکاو هستید اما جاوا همراه شما نیست؟ دنیای اندروید عمدتاً با استفاده از جاوا، کاتلین، فلاتر و کرونا با استفاده از ساخت برنامه اندروید با پایتون زبان لوا اسکریپت (عمدتاً موتور بازی، که در بازی‌هایی مانند پرندگان خشمگین استفاده می‌شود) ساخته می‌شود، اما در زمان‌های اخیر، پایتون ساخت برنامه اندروید با پایتون راه خود را به همه حوزه‌ها باز کرده است و اندروید نیز تفاوتی با آن ندارد.

در این سری از مقالات، نحوه تنظیم محیط مورد نیاز، اصول اولیه توسعه یک برنامه اندروید، ارجاع به اسناد و نحوه پیشبرد پروژه های خود را بررسی خواهیم کرد.توسعه اندروید در پایتون تنها به دلیل کتابخانه منبع باز پایتون برای توسعه برنامه ساخت برنامه اندروید با پایتون های تلفن همراه و سایر نرم افزارهای کاربردی چند لمسی که Kivy است امکان پذیر شده است.

ساخت برنامه اندروید با پایتون

انتشار اولیه آن در سال 2011 و یک نسخه پایدار در سال 2019 بود! Kivy نه تنها از توسعه برنامه های اندروید پشتیبانی می کند، بلکه برنامه های آن را می توان بر روی iOS، Linux، OS X، Windows و Android اجرا کرد. به زبان Python و Cython نوشته ساخت برنامه اندروید با پایتون شده است و اکثر توسعه دهندگان اصلی از روسیه هستند.ما از Kivy برای قسمت جلویی برنامه زیاد استفاده خواهیم کرد، اما با بسته دیگری و اینکه چرا به آن بسته نیاز داریم به زودی پوشش داده خواهد شد.

 

راه اندازی یک محیط جدید برای پروژه های جدید معمولاً تمرین خوبی است به شرح زیر است:این به نگهداری نسخه های مختلف کتابخانه های مختلف کمک می کند. به عنوان مثال، جریان ML به نسخه پایین‌تری از Numpy نیاز دارد و هنگامی که می‌خواهید ساخت برنامه اندروید با پایتون جریان ML را در فهرست اصلی نصب کنید، با کتابخانه‌های از پیش نصب شده در تضاد است و مدیریت نسخه‌های مختلف را دشوار می‌کند.

این به جداسازی کدهای سفارشی کمک می کند و هنگام استقرار برنامه شما در هر پلتفرمی، کار را آسان تر می کند.من از مدیر بسته Conda برای ایجاد و مدیریت محیط های خود استفاده می کنم. شما می توانید از هر بسته منیجر دیگری استفاده کنید ساخت برنامه اندروید با پایتون اما برای همراهی با من، می توانید از Conda استفاده کنید (برای راه اندازی Conda و Anaconda به این راهنما مراجعه کنید).

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله برنامه نویسی اندروید با پایتون بپردازید.

ترمینال Conda خود را باز کنید و تایپ کنید:«name-of-env» را با نام سفارشی و «نسخه» دلخواه خود اما بزرگتر از 3.5 جایگزین کنید. من از پایتون 3.7 استفاده خواهم کرد. برای فهرست کردن تمام محیط های Conda، تایپ کنید:اطلاعات conda –envsخروجی ساخت برنامه اندروید با پایتون مشابه این خواهد بود:تصویر توسط نویسنده در اینجا پیوند به برگه تقلب Conda است، در صورتی که علاقه مند به بررسی بیشتر در مورد این هستید.

حالا پس از بررسی نام در اینجا، محیط را به این صورت فعال کنید:conda activate nameofenv ما آماده نصب کتابخانه های مورد نیاز هستیم. همانطور که ما از پایتون استفاده می کنیم، pip یک راه عالی برای نصب و مدیریت بسته های پایتون است. برای نصب Kivy و ساخت برنامه اندروید با پایتون وابستگی های آن، دستور زیر را یک به یک تایپ کنید:یک نکته جایزه: فایلی به نام request.txt بسازید، خطوط بالا را در فایل کپی کنید، فایل را در یک مکان مشخص قرار دهید و ترمینال اجرا شود.

این همه وابستگی ها را یکجا نصب می کند!ما آماده توسعه برخی از برنامه های کاربردی عالی هستیم، اما یک مشکل در اینجا وجود دارد. در ابتدا، به شما گفتم که ما به یک بسته اضافی برای استفاده با Kivy نیاز داریم. فقط فعلاً آن را نصب کنید و بعداً در ساخت برنامه اندروید با پایتون مقاله درباره قسمت چرا بحث خواهیم کرد.قسمتی که مدتها منتظرش بودید اینجاست. من از Pycharm IDE برای کدنویسی استفاده می‌کنم.

زیرا کدنویسی برای من آسان است، اما شما می‌توانید از VSCode، Sublime یا spyder به دلخواه خود استفاده کنید. قبل از شروع، باید چند نکته را در اینجا درک کنیم:یک برنامه اندروید دارای یک قسمت جلویی (UI / UX) یا قسمت تعاملی است که کاربر با ساخت برنامه اندروید با پایتون برنامه شما تعامل دارد و تمام ورودی ها از طریق این لایه داده می شود.ورودی ها به لایه Backend که کد پایتون ما است منتقل می شود.

این لایه پشتیبان جریان را کنترل می کند، خروجی ها و محتوای نمایش داده شده روی صفحه را پردازش می کند.در اینجا، برنامه نویسی شی گرا بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و بیشتر برنامه نویسی با استفاده از این مفهوم انجام می شود، بنابراین اگر در ساخت برنامه اندروید با پایتون این زمینه کمبود دارید، پیشنهاد می کنم این ویدیوی کیث گالی را در OOP دنبال کنید.اکنون به سرعت IDE خود را باز کنید و با این کد اصلی Hello World شروع کنید!

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله اندروید یا پایتون بپردازید.

پس از اجرای این برنامه این خروجی را مشاهده خواهید کرد:خروجی اول بگذارید این کد را خط به خط توضیح دهم:خط اول برنامه پایه را از کتابخانه Kivy وارد می کند.حالا باید مقداری متن را روی صفحه نمایش دهیم و برای نمایش هر ساخت برنامه اندروید با پایتون متنی از قابلیت Label استفاده می کنیم و همانطور که گفتم اینها موارد UI/UX هستند، آنها را از دایرکتوری“kivy.uix” وارد می کنیم.

خط سوم (به فاصله سفید نادیده گرفته شود) کد جایی است که مفهوم OOP ما وارد عمل می شود. برنامه ای که ما از “kivy.app” وارد کرده ایم، کلاس پایه برنامه است. معنی آن این است که Kivy تمام موارد ضروری را برای اجرای برنامه ساخت برنامه اندروید با پایتون ما تنظیم می کند و ما باید این کلاس برنامه را به ارث ببریم، آن را تغییر دهیم و برنامه خود را بسازیم. نام این کلاس باید با حروف بزرگ شروع شود.

و همچنین به عنوان نام برنامه عمل می کند که بعداً می توان آن را تغییر داد تا هر چیزی که می خواهید نام گذاری کنید.تابع ساخت def نقطه ورود برنامه است. تمام مواردی که در اینجا تعریف شده اند ابتدا ساخته می شوند و صفحه اول صفحه اصلی ساخت برنامه اندروید با پایتون به اینجا منتقل می شود. برچسب را برمی‌گرداند، و دارای یک ویژگی متن است که دارای مقدار “Hello World” است. اطلاعات بیشتر در مورد برچسب ها را اینجا بخوانید.

سپس خط آخر این کلاس اصلی را فراخوانی می کند و آن را اجرا می کند.ما اولین برنامه خود را اینگونه می سازیم، اما آیا متوجه یک چیز شدید که پس زمینه به طور خودکار سیاه و متن سفید است؟ من حتی در کد به این موضوع اشاره ساخت برنامه اندروید با پایتون نکرده ام. Kivy آن را به طور پیش فرض می گیرد. اکنون به قسمت جالب می رویم، بیایید یک دکمه ساده بدون هیچ گونه پیشرفتی در Kivy بسازیم.

خروجی آن به این صورت است:یک دکمه ساده در کیوی این یک ظاهر بسیار غیرجذاب است و تصور می کند از برنامه ای استفاده می کنید که دارای رابطی مانند این است. من آن برنامه را حذف می کنم و حتی به آن امتیاز نمی دهم! بهبود ویژگی ها در Kivy یک فرآیند ساخت برنامه اندروید با پایتون خسته کننده است و نیاز به کد زیادی دارد. باور نمی کنی؟ برای ایجاد یک دکمه مسطح مستطیلی با حاشیه آبی، متن آبی و پس‌زمینه سفید، به کد نگاه کنید.

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله معایب برنامه نویسی اندروید با پایتون بپردازید.

دکمه مسطح مستطیلی با استفاده از Kivy. منبع: Attrey Bhatt کد را درک نکنید زیرا در حال حاضر فراتر از محدوده شماست، اما اکنون فقط به خروجی نگاه کنید:تصویر توسط نویسنده الان خوب به نظر نمیاد!معرفی کیویمداکنون ما در مورد Kivy زیاد صحبت کرده‌ایم ساخت برنامه اندروید با پایتون و می‌دانیم که پلتفرم ساخت اپلیکیشن‌ها را فراهم می‌کند. KivyMD مجموعه ای از ویجت های سازگار با متریال دیزاین.

برای استفاده با Kivy و تقریباً مشخصات طراحی متریال گوگل تا حد امکان نزدیک است بدون اینکه سهولت استفاده یا عملکرد برنامه را به خطر بیندازد. این مبتنی بر Kivy است و کدنویسی آن آسان تر است. این بسیار شبیه به Kivy است و فقط MD را در شروع ساخت برنامه اندروید با پایتون در هر عنصر و ویجت اضافه می کند، به علاوه دارای طیف گسترده ای از عناصر جدید دیگر است. حالا کد کیویمد را برای تولید همان دکمه خروجی ببینید.

ساخت برنامه اندروید با پایتون چگونه است

سعی کنید این اسکریپت را اجرا کنید و همان خروجی را خواهید دید که توسط کد طولانی Kivy برگردانده شده است.چند چیز دیگر را در نظر بگیرید مشکلات عملکرد: برنامه ای که توسعه می دهید در دستگاه محلی شما کاملاً خوب کار می کند، اما وقتی ساخت برنامه اندروید با پایتون می خواهید آن را در اندروید اجرا کنید، انیمیشن ها چندان روان نیستند. بنابراین، اگر همچنان به عنوان نمونه ای از پایتون اجرا می شود، کند است.

تبدیل به اندروید: یکی از کارهای اصلی تبدیل برنامه پایتون Kivy به یک بسته اندرویدی (APK) است و این کار فقط در سیستم عامل لینوکس قابل انجام است. بسته‌های اضافی مانند پایتون به اندروید، اندروید SDK، بولدوزر سنگین هستند و برای ساخت ساخت برنامه اندروید با پایتون و اشکال‌زدایی برنامه به زمان زیادی نیاز دارند. تمامی کتابخانه های Kivy و Kivymd به Cython تبدیل شده اند و توسط سیستم اندروید استفاده می شود.

این فرآیند معمولا با دقت بالایی انجام می شود.هنوز در حال توسعه: این یک پروژه منبع باز است و هنوز کارهای زیادی در حال انجام است. همیشه سعی کنید بسته ها را به روز کنید تا با مشکلی مواجه نشوید.نتیجه گیری و بعد این یک درس مقدماتی ساخت برنامه اندروید با پایتون برای ساخت برنامه های اندروید در پایتون بود. ما یاد گرفتیم که Kivy چیست، چرا و چگونه از محیط‌ها استفاده کنیم.

یک برنامه پایه در Kivy ساختیم، Kivy و Kivymd را با نمونه‌ای از کد دکمه مقایسه کردیم. در مقاله بعدی به سفر خود ادامه خواهیم داد و سایر عناصر کلیدی دیگر را در کیویمد بررسی خواهیم کرد. اگر این مقاله را دوست داشتید، من را در رسانه دنبال کنید ساخت برنامه اندروید با پایتون تا در مورد قسمت های آینده اعلان دریافت کنید. با اون سایونارا گفت!می توانی من را اینجا پیدا کنی:لینکدین: پیوندGitHub: پیوندبه روز رسانی: قسمت 2 اینجا است.

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله بازی سازی برای اندروید با پایتون بپردازید.

ساخت برنامه های اندروید با پایتون: قسمت -2راهنمای گام به گام ساخت برنامه های اندروید با استفاده از پایتون کاوستوب گوپتاتجزیه و تحلیل داده ها | Python-Dev – کار بر روی پروژه های مرتبط با داده، پایتون، علاقه مند به برنامه های کاربردی دنیای ساخت برنامه اندروید با پایتون واقعی | 430 هزار + بازدید استقرار یک مدل یادگیری عمیق در موبایل با استفاده از TensorFlow و React.

برنامه شبیه سازی برای مدل های CAD مدل سازی سه بعدی نقشی حیاتی در تحقیق، توسعه و نوآوری دارد. خودروسازان، معماران و طراحان هواپیما مدت‌هاست…جاوا اسکریپت رمزگشایی خطاها در تکمیل خودکار MUI – قسمت – II مدیریت ساخت برنامه اندروید با پایتون جلسات کاربر احراز هویت شده از طریق REST API با استفاده از Asgardeo React SDK.

سرعت پاکسازی و پیش پردازش داده های خود را با klib افزایش دهید توابع سفارشی شده و بسیار آسان قابل اجرا با مقادیر پیش فرض معقول تصویر توسط نویسنده بسته klib تعدادی توابع بسیار قابل اجرا با مقادیر پیش‌فرض معقول ساخت برنامه اندروید با پایتون را ارائه می‌کند که می‌توانند تقریباً در هر DataFrame برای ارزیابی کیفیت داده‌ها، به دست آوردن بینش، انجام عملیات تمیز کردن و تجسم‌سازی استفاده شوند که منجر به کار بسیار سبک‌تر و راحت‌تر می‌شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.