ایرانیان سایبر

ایرانیان سایبر
منو
صفحه اصلی
ثبت نام
کاربردهای زبان برنامه نویسی جاوا چیست؟

کاربردهای زبان برنامه نویسی جاوا چیست؟

سرفصل‌های مقاله

کاربردهای زبان برنامه نویسی جاوا چیست؟ جاوا محبوب ترین و پرکاربردترین زبان برنامه نویسی شی گرا است. کاربردهای زبان برنامه نویسی جاوا ویژگی امنیتی جاوا باعث محبوبیت و استفاده گسترده آن شده است. این توسط بسیاری از علاقه مندان به جاوا برای اهداف مختلف استفاده می شود.

کاربردهای زبان برنامه نویسی جاوا جاوا چیست و چه کاربردی دارد برای  مثال میتوانم برنامه‌های مختلفی مانند برنامه‌های کاربردی سازمانی، برنامه‌های کاربردی شبکه، برنامه‌های دسکتاپ، برنامه‌های کاربردی وب، بازی‌ها، برنامه‌های اندروید و بسیاری دیگر را توسعه دهیم. سایت ایرانیان سایبر در این موضوع مطالب بیشتری را ارائه کرده است.

کاربردهای زبان برنامه نویسی جاوا بسیار گسترده است و بسیاری از وسایلی که بسیاری از ما با آنها آشنا هستیم جاوا عهده دار قسمتی از آن وسیله است. در دنیای برنامه نویسی کاربردهای زبان برنامه نویسی جاوا بسیار زیاد است چون مناسب ترین زبان برای برنامه نویسان عرصه طراحی برنامه های اندروید است

جاوا یکی از زبان های برنامه نویسی سطح بالا می باشد که به صورت رایگان در اختیار برنامه نویسان قرار می گیرد. کاربردهای زبان برنامه نویسی جاوا و کارآمد ترین و محبوب ترین زبان ‌در بین زبان های برنامه ‌نویسی سطح بالا به حساب می اید. زبان برنامه نویسی جاوا بیشتر در برنامه ‌نویسی اپلیکشین‌ های اندروید مورد استفاده قرار می گیرد و کاربرد دارد.

برای شروع آموزش و یادگیری برنامه نویسی جاوا روی عکس زیر کلیک کنید.

جاوا چیست و چه کاربردی دارد

پیکان اشاره بالا

جاوا چیست و چه کاربردی دارد؟

کاربردهای زبان برنامه نویسی جاوا در برنامه ‌نویسی اندروید است اصلی ترین زبان برنامه نویسی برنامه های اندروید، زبان جاوا می باشد و آن را به عنوان زبان مادری یا Native سیستم ‌عامل اندروید می شناسند. برای برنامه اندروید با این زبان باید زبان Java، Android Studio و SDK را بر روی سیستم خود نصب نمایید تا بتوانید این کار را انجام دهید.

جاوا چیست و چه کاربردی دارد زبان جاوا شبیه به سی‌پلاس‌پلاس است؛ اما مدل شیءگرایی آسان‌تری دارد و از قابلیت‌های کاربردهای زبان برنامه نویسی جاوا سطح پایین کمتری پشتیبانی می‌کند.

پیشنهاد می کنیم صفحه ی دوره های برنامه نویسی صفر تا صد ایرانیان سایبر را مشاهده کنید.

کاربردهای زبان برنامه نویسی جاوا در توسعه اپلیکیشن موبایل

زبان برنامه نویسی جاوا را می توان به عنوان زبان رسمی برای توسعه اپلیکیشن های موبایلی در نظر گرفت. بیشتر برنامه های اندرویدی با استفاده از جاوا ساخته می شوند. محبوب ترین اندروید توسعه برنامه IDE اندروید استودیو همچنین از جاوا برای توسعه اپلیکیشن های اندرویدی استفاده می کند.

بنابراین، اگر قبلاً با جاوا آشنایی داشته باشید، توسعه کاربردهای زبان برنامه نویسی جاوا برنامه های اندرویدی بسیار آسان تر خواهد شد. محبوب ترین برنامه های اندرویدی Spotify و Twitter با استفاده از جاوا توسعه یافته اند.

پیشنهاد میکنم به مشاهده مقاله آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان بپردازید.

برنامه های رابط کاربری گرافیکی دسکتاپ

برنامه های رابط کاربری گرافیکی دسکتاپ

ما همچنین می توانیم یک رابط کاربری گرافیکی ایجاد کنیم اپلیکیشن با استفاده از جاوا جاوا AWT را ارائه می دهد ، javaFX  و Swing

برای توسعه “کاربردهای زبان برنامه نویسی جاوا” برنامه دسکتاپ مبتنی بر رابط کاربری گرافیکی. ابزارها شامل اجزای از پیش مونتاژ شده مانند فهرست، منو، دکمه می باشند.

برنامه های کاربردی مبتنی بر وب

همچنین برای توسعه در زمینه کاربردهای زبان برنامه نویسی جاوا برنامه های مبتنی بر وب استفاده می شود زیرا پشتیبانی گسترده ای را برای توسعه وب از طریق Servlet فراهم می کند،  jSPو  Struts. به همین دلیل است که جاوا به عنوان یک زبان برنامه نویسی سمت سرور نیز شناخته می شود.

با استفاده از این فناوری‌ها می‌توانیم برنامه‌های کاربردی مختلفی را توسعه دهیم. محبوب ترین فریم ورک های Spring، Hibernate، Spring Boot که برای توسعه برنامه های کاربردی مبتنی بر وب استفاده می شوند.

جاوا چیست و چه کاربردی دارد Linkedin، AliExpress، webarchive.org، IRCTC و غیره وب سایت های معروفی هستند که با استفاده از زبان برنامه نویسی جاوا نوشته می شوند.

پیشنهاد میکنم به مشاهده مقاله اهمیت آموزش جاوا برای کودکان بپردازید.

کاربردهای زبان برنامه نویسی جاوا توسعه بازی ها

“کاربردهای زبان برنامه نویسی جاوا” به طور گسترده توسط شرکت های سازنده بازی مورد استفاده قرار می گیرد زیرا از قدرتمندترین موتور سه بعدی منبع باز پشتیبانی می کند. این موتور ظرفیت بی نظیری را در زمینه طراحی بازی های سه بعدی فراهم می کند. محبوب ترین بازی های توسعه یافته در جاوا Minecraft است .

کاربردهای زبان برنامه نویسی جاوا Mission impossible III، و غیره. برخی از چارچوب ها و کتابخانه های محبوب برای توسعه بازی در دسترس هستند، مانند – LibGDX و OpenGL.

فناوری کلان داده

جاوا چیست و چه کاربردی دارد همانطور که بسیاری از زبان های برنامه نویسی برای فناوری داده های بزرگ در دسترس هستند، اما هنوز جاوا اولین انتخاب برای همین است.

ابزار Hadoop  HDFS پلت فرم برای پردازش و ذخیره سازی برنامه های کاربردی داده های بزرگ به زبان جاوا نوشته شده است. در داده های بزرگ، جاوا به طور گسترده در ETL استفاده می شود

کاربردهای زبان برنامه نویسی جاوا برنامه هایی مانند Apache Canel و Apache Kafka. برای استخراج و تبدیل داده ها و بارگذاری در محیط های داده بزرگ استفاده می شود.

برنامه های کاربردی توزیع شده

برنامه های کاربردی توزیع شده

JINI(زیرساخت شبکه هوشمند جاوا)زیرساختی را برای ثبت نام و یافتن سرویس های توزیع شده بر اساس مشخصات خود فراهم می کند. مکانیزمی را پیاده سازی می کند که به نام جاوا اسپیس (JavaSpaces) شناخته می شود. از توزیع، ماندگاری و مهاجرت اشیا در یک شبکه پشتیبانی می کند.

پیشنهاد میکنم به مشاهده مقاله برنامه نویسی جاوا چیست بپردازید.

برنامه های کاربردی مبتنی بر ابر

یک برنامه ابری در دسترس بودن منابع فناوری اطلاعات از طریق اینترنت بر اساس تقاضا است. اپلیکیشن مبتنی بر ابر، این سرویس را با هزینه کم ارائه می کند.

جاوا چیست و چه کاربردی دارد جاوا محیطی را برای توسعه برنامه های کاربردی مبتنی بر ابر فراهم می کند. ما می توانیم از جاوا برای توسعه SaaS نرم افزار به عنوان سرویس استفاده کنیم.

( PaaS پلتفرم به عنوان سرویس ) برنامه ابری که به طور گسترده برای به اشتراک گذاری داده ها بین شرکت ها یا توسعه برنامه های کاربردی از راه دور استفاده می شود.

اپلیکیشن اینترنت اشیا

فن آوری است که دستگاه های موجود در شبکه خود را به هم متصل می کند و با آنها ارتباط برقرار می کند. اینترنت اشیاء تقریباً در همه دستگاه‌های کوچک مانند تجهیزات سلامت، تلفن‌های هوشمند، پوشیدنی‌ها، روشنایی هوشمند، تلویزیون‌ها و غیره یافت می‌شود.

برای توسعه اپلیکیشن اینترنت اشیا، زبان‌های برنامه‌نویسی زیادی وجود دارد که می‌توان از آنها استفاده کرد، اما کاربردهای زبان برنامه نویسی جاوا یک مزیت را به توسعه‌دهندگان ارائه می‌کند.

بی نظیر است برنامه نویسان اینترنت اشیاء به دلیل امنیت، انعطاف پذیری و تطبیق پذیری جاوا به سمت جاوا گرایش پیدا می کنند.

چرا از جاوا استفاده کنیم؟

چرا از جاوا استفاده کنیم؟

در مقایسه با سایر زبان های برنامه نویسی، “کاربردهای زبان برنامه نویسی جاوا” از نظر امنیت و عملکرد خود به تنهایی ایستاده است. جاوا به دلیل عملکرد و امنیت خود را از سایر زبان های برنامه نویسی جدا می کند و همچنین مرتبط است. دلایل دیگری برای استفاده از جاوا وجود دارد که به شرح زیر است:

Cross-Platform : کراس پلتفرم به این معنی است که یک برنامه جاوا کامپایل شده را می توان بر روی تمام پلتفرم ها اجرا کرد. به یاد داشته باشید که سیستم باید JVM داشته باشد.

پس از کامپایل یک برنامه جاوا، کد جاوا به بایت کد که مستقل از پلتفرم است تبدیل می شود. این بایت کد توسط JVM درک می شود. ما می توانیم این بایت کد را روی هر پلتفرمی اجرا کنیم.

MemoryManagement : جاوا چیست و چه کاربردی دارد جاوا مکانیزم خاص خود را برای مدیریت حافظه فراهم می کند که به جمع آوری زباله معروف است. برای مدیریت حافظه نیازی نیست به حافظه اهمیت دهیم و نیازی به پیاده سازی آن نداریم.

هنگامی که برنامه دیگر از آنها استفاده نمی کند، به طور خودکار آن ها را حذف می کند. سرعت برنامه را بهبود می بخشد.

پیشنهاد میکنم به مشاهده مقاله آموزش جاوا صفر تا صد بپردازید.

Multi-threading : قسمت threading یک فرآیند فرعی سبک وزن است. Multi-threading در جاوا امکان اجرای همزمان دو یا چند رشته را به طور همزمان فراهم می کند. و استفاده از CPU را به حداکثر می رساند.

برترین شرکت هایی که از جاوا استفاده می کنند

اکثر شرکت هایی مانند Uber، Pinterest، Google،  Instagram،  Spotify، NetFlix، Airbnb و غیره هستند که از کاربردهای زبان برنامه نویسی جاوا در پشته فناوری خود استفاده می کنند.

ناسا

Word Wind پروژه یک آژانس مستقل از دولت فدرال ایالات متحده ناسا است. جاوا چیست و چه کاربردی دارد این یک کره مجازی کاملاً سه بعدی است که اطلاعات جغرافیایی را ارائه می دهد.

از تصاویر و عکس های هوایی دریافتی از ماهواره ناسا استفاده می کند و مدل های سه بعدی از سیارات می سازد.

این یک نرم افزار اختصاصی منبع باز است که به زبان جاوا نوشته شده است و از تمامی سیستم عامل ها پشتیبانی می کند. در این پروژه از OpenGL API برای ارائه گرافیک های دو بعدی و سه بعدی که با واحد پردازش گرافیکی در تعامل هستند استفاده می شود. همچنین با استفاده از GPS داده ها را در زمان واقعی نشان می دهد.

پلاگین هایی مانند نمایش ابرها، طوفان ها، زلزله ها و …. با استفاده از این اپلیکیشن می توانیم مکان ها را با نام های جغرافیایی جستجو کنیم، لایه های قابل مشاهده و زوایای دید را تنظیم کنیم و موارد دیگر.

نتفلیکس

نتفلیکس

نتفلیکس یکی از محبوب‌ترین و بزرگ‌ترین شرکت‌های سرگرمی ایالات متحده است که فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی را در جریان چند رسانه‌ای ارائه می‌کند. اکثر برنامه های نتفلیکس با استفاده از “کاربردهای زبان برنامه نویسی جاوا” توسعه یافته اند. با مخلوط کمی از C++ ، اندروید و تلویزیون اندروید تقریباً همه برنامه ها با جاوا ساخته می شوند .

اسپاتی فای

Spotify یک سرویس پخش آنلاین صوتی است که از کاربردهای زبان برنامه نویسی جاوا برای پیاده سازی عملکرد برنامه وب خود استفاده می کند. به عنوان مثال، ثبت و ثبات، و انتقال داده ها. برنامه اندروید Spotify از جاوا استفاده می کند.

آیا میدانید کاربردهای زبان برنامه نویسی جاوا چیست؟ و چه زمینه گسترده ای را در دنیای بزرگ برنامه نویسی پوشش میدهد؟

کاربردهای زبان برنامه نویسی جاوا چیست؟

آیا جایگزینی برای جاوا وجود دارد؟

همانطور که بسیاری از زبان های برنامه نویسی برای فناوری داده های بزرگ در دسترس هستند، اما هنوز جاوا اولین انتخاب است.

کاربردهای زبان برنامه نویسی جاوا در توسعه اپلیکیشن موبایل چیست؟

توسعه کاربردهای زبان برنامه نویسی جاوا به عنوان زبان رسمی برای توسعه اپلیکیشن های موبایلی در نظر گرفت. بیشتر برنامه های اندرویدی با استفاده از جاوا ساخته می شوند. محبوب ترین اندروید توسعه برنامه IDE اندروید استودیو همچنین از جاوا برای توسعه اپلیکیشن های اندرویدی استفاده می کند.

آیا شرکت ها هم از جاوا استفاده می کنند؟

اکثر شرکت هایی مانند Uber، Pinterest، Google،  Instagram،  Spotify، NetFlix، Airbnb و غیره هستند که از کاربردهای زبان برنامه نویسی جاوا در پشته فناوری خود استفاده می کنند.

کاربردهای زبان برنامه نویسی جاوا
کاربردهای زبان برنامه نویسی جاوا چیست؟

کارگردان: نوجوانان

تاریخ ایجاد شد: 2022-06-18 15:52

امتیازدهی ویرایشگر:
5

4 در مورد “کاربردهای زبان برنامه نویسی جاوا چیست؟”

 1. من تفاوت بین جاوا و جاوا اسکریپت رو نمیدونم اگر راهنماییم کنید ممنون میشم

  1. محدثه رضایی

   تفاوت های کلیدی بین جاوا و جاوا اسکریپت: جاوا یک زبان برنامه نویسی OOP است در حالی که جاوا اسکریپت یک زبان برنامه نویسی OOP است. جاوا برنامه هایی را ایجاد می کند که در یک ماشین مجازی یا مرورگر اجرا می شوند در حالی که کد جاوا اسکریپت فقط روی یک مرورگر اجرا می شود. کد جاوا باید کامپایل شود در حالی که کدهای جاوا اسکریپت همه در متن هستند.

 2. سلام
  اگر ممکنه یه مثال از برنامه هایی که با جاوا نوشته شده اند نام ببرید

  1. محدثه رضایی

   دلیل آن این است که کامپایلر جاوا کلاس های جاوا را به بایت کد کامپایل می کند و این بایت کد روی ماشین مجازی Dalvik (DVM) که یک ماشین مجازی تخصصی (VM) برای اندروید است اجرا می شود. نمونه‌هایی از برنامه‌های تلفن همراه عبارتند از: برنامه‌های گالری عکس و ویدیو، تقویم ساده، نتفلیکس، Tinder، QRReader، Google Earth، Uber و غیره.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *