ثبت نام
آموزش برنامه نویسی کودکان و نوجوانان

آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان

سرفصل‌های مقاله

دنیای امروز دنیای برنامه نویسی کودکان است. در این مقاله به بررسی آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان پرداخته ایم. امروزه با آنلاین شدن زندگی ها اهمیت آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان بیشتر از قبل خود را نشان می دهد.

در ابتدای امر یک آشنایی با دوره های آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان ایرانیان سایبر داشته باشیم. در صورت تمایل می توانید با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما درباره برنامه نویسی کودکان بهره ببرید.

برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان 

دوره های برنامه نویسی ایرانیان سایبر

ایرانیان سایبر بر اساس نقشه راه زیر در ده گام ترمیک به آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان می پردازد. برنامه ما برای دانش آموزان سه ساله می باشد.(ترتیب دوره ها مهم می باشد) این دوره ها شامل رده بندی سنی و کیفی هستند. ما این دوره را به سه سطح برنامه نویسی کودکان ، برنامه نویسی مقدماتی و برنامه نویسی پیشرفته تقسیم بندی کرده ایم. 

روی عکس کلیک کن و برنامه نویسی رو شروع کن

برنامه نویسی کودکان

پیکان اشاره بالا

با کلیک بر روی عکس بالا به صفحه اصلی سایت می روید.

برای شما سه سطح برنامه نویسی مطابق با سن کودکان و نوجوانان قرار داده شده است. که شرح آن به صورت زیر است.

 1. برنامه نویسی کودکان 8 تا 11 سال
 2. برنامه نویسی مقدماتی 12 تا 15 سال
 3. برنامه نویسی پیشرفته 15 تا 18 سال

در هر یک از سه سطح بالا دوره هایی متناسب با رده سنی دانش آموزان قرار داده شده است.

همچنین می توانید با کلیک بر روی ایرانیان سایبر به صفحه اصلی سایت بروید. اگر نیاز به مشاوره داشتید با شماره 02128427843 تماس بگیرید.

برخی از دوره های برنامه نویسی برای شما در زیر قرار داده شده است.

۱ – برنامه نویسی کودکان

این سطح برای کودکان 8 تا 11 سال می باشد. سطح برنامه نویسی کودکان شامل دوره های برنامه نویسی زیر می باشد. 

 1. برنامه نویسی اسکرچ مقدماتی
 2. برنامه نویسی اسکرچ پیشرفته
 3. الگوریتم و فلوچارت
 4. اپ اینونتور
 5. پایتون مقدماتی
 6. پایتون پیشرفته

در این سطح تلاش شده تا بچه ها در قالب بازی با به یادگیری برنامه نویسی بپردازند. برترین دوره برای دانش آموزان این سطح دوره الگوریتم و فلوچارت می باشد. هدف نهایی ما نیز از برنامه نویسی اسکرچ، ایجاد فهم و آمادگی برای یادگیری الگوریتم و فلوچارت می باشد. سطح برنامه نویسی کودکان از جذاب ترین کلاس های برنامه نویسی ما است. 

۲ – برنامه نویسی مقدماتی

این سطح برای کودکان و نوجوانان 12 تا 15 سال می باشد. سطح برنامه نویسی مقدماتی شامل دوره های برنامه نویسی زیر می باشد. 

 1. مبانی برنامه نویسی ترم یک
 2. مبانی برنامه نویسی ترم دو
 3. طراحی استاتیک سایت

در این سطح بچه ها الفبای برنامه نویسی را یاد می گیرند و به کدنویسی واقعی می پردازند. مبانی برنامه نویسی اگر نگوییم مهمترین دوره ، یکی از مهمترین دوره های برنامه نویسی ایراینان سایبر است. بچه ها با یادگیری الفبای برنامه نویسی به دنیای برنامه نویسی ورود واقعی میکنند و در پایان ترم دوم باید یک پروژه تحویل بدهند.

3 – برنامه نویسی پیشرفته

این سطح برای نوجوانان 15 تا 18 سال می باشد. سطح برنامه نویسی پیشرفته شامل دوره های برنامه نویسی زیر می باشد. 

 1. برنامه نویسی جاوا
 2. برنامه نویسی SQl
 3. ترکیب برنامه نویسی جاوا و SQL

در این سطح بچه ها به یادگیری زبان جاوا و SQL می پردازند. جاوا یکی از برترین زبان های برنامه نویسی دنیا است که بازار کار خوبی در ایران و خارج دارد. شعار زبان برنامه نویسی جاوا عبارت است از “یک بار بنویس همه جا اجرا کن”. جاوا در هک ، هوش مصنوعی ، برنامه نویسی موبایل ، سایت و … کاربرد دارد. SQL در کنار جاوا تدریس می شود تا بچه ها بتوانند به خوبی با پایگاه داده ارتباط برقرار کنند.

اگر دانش آموزی در رده سنی 15 تا 18 سال است اما برنامه نویسی مقدماتی رو نگذرانده لازم است ابتدا در دوره های برنامه نویسی مقدماتی ثبت نام کند.

برنامه نویسی کودکان

برنامه نویسی کودکان

برنامه نویسی یکی از مطلوب ترین مهارت ها برای بچه ها است. در حال حاضر برای آموزش برنامه نویسی کودکان می توان لیستی از بهترین نرم افزارهای برنامه نویسی کودکان آماده کرد. استفاده از این برنامه های برنامه نویسی کودکان ساده است و باعث می شود بچه ها حتی قبل از یادگیری خواندن، کد نویسی را یاد بگیرند.

این بازی های کد نویسی برای بچه ها برنامه نویسی را سرگرم کننده و تخیلی می کند. آنچه این برنامه های برنامه نویسی را بسیار موفق می کند این است که برای کودکان بسیار قابل دسترسی است و این برنامه ها با دنبال کردن مراحل ساده ، یادگیری مهارت های برنامه نویسی را آسان می کنند.

برنامه نویسی کودکان فقط در مورد مهارت های فنی نیست ، بلکه یادگیری کدنویسی کودکان را با ایجاد منطق و تفکر خلاق آشنا می کند. با استفاده از معماها ، معماها ، بازی های کدنویسی و چالش ها، مهارت هایی مانند حل مسئله ، صبر ، خلاقیت و پشتکار را آموزش می دهند.

پیشنهاد می کنیم مقاله آموزش جاوا برای کودکان را مشاهده کنید.

آمادگی لازم جهت شروع آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان

آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان

دانش آموزان 3 گام مهم برای شروع آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان در پیش دارند. این گام ها را یک به یک با مثال شرح می دهیم. علت مهم بودن هر یک را بیان می کنیم. این گام ها حاصل تجربه بنده در برنامه نویسی است. کودکان و نوجوانان با استفاده از این سه گام آزمون و خطای شان کاهش می یابد. در نتیجه می توانند مسیر آموزش برنامه نویسی برای کودکان را سریعتر طی کنند.

افزایش مهارت کار با کامپیوتر ویژه کودکان و نوجوانان

قبل از آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان باید آنها الفبای کار با کامپیوتر را یاد بگیرند. مهارت های خود را افزایش دهند. خانواده ها باید اجازه بروز حس کنجکاوی کودکان و نوجوانان در کار با کامپیوتر را بدهند. خانواده ها نباید به خاطر ترس از خرابی مانع ایجاد تغییرات در کامپیوتر توسط کودکان و نوجوانان شوند.

دنیای امروز دنیای آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان است، لذا خانواده ها باید این ترس را کنار گذاشته و آماده رو به رو شدن با آنها شوند. بچه ها با برنامه نویسی کودکان ، آمادگی خود را بالا می برند.

کودکان و نوجوانان باید به نصب برنامه های کامپیوتری بپردازند. به طور طبیعی در ابتدای کار با کامپیوتر، با مشکلات و خطاهای زیادی رو به رو می شوند. برای کاهش این خطاها باید در مورد نحوه کار و نصب برنامه ها در گوگل جستجو کنید.

مهارت های ICDL یعنی کار با خانواده آفیس که شامل ورد، اکسل، پاورپوینت و … را یاد بگیرند. کار با آفیس را نه به صورت خواندنی بلکه عملی انجام دهند. در صورتی که با مشکلی روبه رو شدند. در گوگل، مشکل خود را بنویسند تا جواب ها برای کودکان و نوجوانان بیایند.

در آموزش برنامه نویسی برای کودکان خوب است که بچه ها نحوه سرچ صحیح را بیاموزند. سرچ یکی از مهمترین مسائلی است که باید در آن قوی شوند. در ابتدا با سرچ های فارسی شروع کنند. بعد از گذشت چند ماه به سراغ سرچ های انگلیسی بروند.

سرچ جزیی جدایی ناپذیر از برنامه نویسی است لذا در آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان نیز باید حضور فعال داشته باشد و در برنامه نویسی کودکان مورد استفاده قرار بگیرد.

اگر کودکان و نوجوانان، انگلیسی بلد نیستید از google translate استفاده کنند. مقاله انگلیسی را باز کنند و در گوگل ترنسلیت کپی پیست کنند و مقاله را بخوانند. مهمترین کار عمل کردن است پس باید شروع کنند. به هیچ عنوان در برنامه نویسی کودکان سستی نکنید.

اگر خانواده ها خودشان فرصت و زمان کافی برای آموزش کامپیوتر و رفع اشکال برای کودکان و نوجوانان ندارند. حتما از آموزشگاه ها برای کمک و رفع اشکال آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان کمک بگیرند. هرکسی که در دنیای امروز کار با کامپیوتر را بلد نیست، بی سواد محسوب می شود، حتی اگر مدرک دکترا داشته باشد.

کودکان و نوجوانان باید از سپردن مشکلات کامپیوتری پیش آمده به دیگران اجتناب کنند. در صورت نیاز شده یک هفته وقت بگذارند و با سرچ در گوگل ببینند، دیگران هنگام رو به رو شدن با این مشکل چگونه آن را حل کرده اند.

آیا حتما برای برنامه نویسی کودکان و نوجوانان باید تایپ 10 انگشتی بلد باشیم؟ نه اصلا! اما بهتر است، این مهارت ها را در کنار برنامه نویسی یاد بگیریم. بچها به تایپ مثل بازی نگاه کنند و با گذشته زمان شاهد پیشرفت خود باشند.

آیا برای آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان حتما باید تمام مسائل ذکر شده را دانش آموزان یاد گرفته باشند؟ خیر! بهتر است که حداقل حین آموزش برنامه نویسی به یادگیری مسایل ذکر شده در کنار آموزش برنامه نویسی کودکان و نوجوانان بپردازند.

یادگیری زبان انگلیسی

آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان

یکی از مسائل مهم در آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان، زبان انگلیسی است. هر چه انگلیسی کودکان و نوجوانان قوی تر باشد، برای برنامه نویسی کار آسان تری را در پیش دارند. بچه ها امروزه در برنامه نویسی کودکان و نوجوانان برای دستیابی به اطلاعات روز و داشتن سرعت عمل در کدنویسی، باید انگلیسی خود را قوی کنند.

در توضیح گام اول بیان شد که چقدر سرچ مهم است. در پرورش مهارت های برنامه نویسی کودکان و نوجوانان ، بهتر است برای حل مشکلات خود به انگلیسی سرچ کنند و حتما به یادگیری زبان انگلیسی بپردازند.

خانواده ها حین آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان خود حتما در مورد مهارت های 4 گانه انگلیسی تحقیق کنند. که شامل Speaking و writing و reading و listening می شوند. مثال های استفاده از هر یک را برایتان شرح می دهیم.

از writing برای نوشتن کدهای برنامه نویسی کودکان استفاده می شود. reading در خواندن مقالات و بررسی سایت ها کاربرد دارد. listening در دیدن فیلم های آموزش برنامه نویسی کودکان، که اغلب برنامه نویسان به سراغش می روند کاربرد دارد. از Speaking برای کار در شرکت های خارجی می توان بهره برد.

نکته مهم: لازم نیست، در زبان انگلیسی قوی باشید تا آموزش برنامه نویسی برای کودکان را شروع کنید. بلکه باید در این مسیر حتما به یادگیری انگلیسی بپردازید و در گذر زمان به آن مسلط شوید.

پس همین الان آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان رو شروع کنید و با قدرت به تمرین بپردازید. مهمترین مساله در آموزش برنامه نویسی برای کودکان تمرین می باشد.

پیشنهاد می کنم به مشاهده مقاله کلاس های برنامه نویسی در تهران برای کودکان و نوجوانان بپردازید.

برنامه نویسی خودآموز یا کلاس برنامه نویسی؟

برنامه نویسی خودآموز

بسیاری از نوجوانان علاقه مند به برنامه نویسی، خودشان به خودآموزی برنامه نویسی می پردازند. بی توجه به این که خودآموزی برنامه نویسی کودکان و نوجوانان برای همه مناسب نیست.

زیرا زمانی که با خطا ها و مشکلات کار رو به رو می شوند، کسی نیست که به یاریشان برسد و کمکشان کند. در نتیجه خیلی زود گیج و خسته می شوند و برنامه نویسی را رها میکنند.

در هنگام تماشای فیلم های آموزش برنامه نویسی کودکان و نوجوانان ، بچه ها معمولا خطای اساتید را نمی بینند. زیرا فیلم های آموزشی ویرایش می شوند. در هنگام تدریس، اگر معلمان با خطا رو به رو شوند. ضبط فیلم را قطع می کنند.

پس از حل مشکل، دوباره ادامه فیلم را می گیرند. اما زمانی که خودشان به آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان می پردازند با خطاهای متعددی رو به رو می شوند.

اگر از نزدیکان یا آشنایان کسی نیست که به کمک شما بیاید. توصیه می کنیم به خود آموزی برنامه نویسی در شروع کار نپردازید. بلکه در دوره های آموزش برنامه نویسی برای کودکان بروید. به لطف خدا این دورها نسبت به گذشته بسیار بیشتر شده اند.

ایرانیان سایبر به آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان می پردازد. دوره های آموزش برنامه نویسی صفر تا صد ایرانیان سایبر دارای کلاس های گروهی، خصوصی و فیلم آموزشی (در یک پکیج) است. در کلاس گروهی و فیلم ها به آموزش و در کلاس خصوصی به رفع اشکال پرداخته می شود.

با شرکت در  دوره های آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان ویژه 8 تا 18 سال، ایرانیان سایبر به آموزش شما با استفاده از کلاس های گروهی و خصوصی می پردازد و معلم به سوال های دانش آموزش جواب می دهد و در صورتی که دانش آموزان با مشکلی رو به رو شدند به کمکشان می آیند.

زمان مناسب آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان

زمان مناسب آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان

آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان در عصر پسا کرونا بیشتر به چشم می آید. در دنیای امروز با توجه به حضور میلیارد ها کامپیوتر، گوشی هوشمند، وسایل الکترونیکی و زندگی در دنیایی مجازی که همه چیز آن به اشتراک گذاشته می شود. اهمیت برنامه نویسی کودکان بیشتر خود را نمایان کرده است.

مهمترین مهارت قرن حاضر برنامه نویسی است. پس چه بهتر که آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان را جدی بگیریم. باید مدارس در برنامه خود آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان را قرار بدهند.

هرکسی در هر رشته ای باید با برنامه نویسی کودکان آشنا باشد. چرا که ما بیشتر وقتمان را به جای آن که با آدم ها در ارتباط باشیم با وسایل کامپیوتری در ارتباط هستیم. به خصوص که با آمدن کرونا این ارتباط بسیار بیشتر از گذشته هم شده است.

در قدیم به کسی که خواندن و نوشتن بلد نبود،  بی سواد گفته می شد. بعد ها به کسی گفته شد بی سواد، که کار با کامپوتر را بلد نباشد. چه بسا در آینده هم کسی که برنامه نویسی بلد نباشد بهش لقب بی سواد را خواهند داد.

دولت ها، سازمانها، شرکت ها و همه و همه به نرم افزار های کامپیوتری، روز به روز وابسته تر می شوند. و چه خوب است خود آنها بر روی برنامه نویسی کودکان سرمایه گذاری کنند.

نیاز به برنامه نویسان به صورت مداوم در حال افزایش است. خانواده ها با آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان، آنها را برای آینده آماده کنند.

پیشنهاد می کنم به مشاهده مقاله مهارت های حل مسئله در کودکان بپردازید.

ورود حرفه ای به برنامه نویسی در نوجوانی

طبق گفته سایت اسکرچ، می توان زبان برنامه نویسی اسکرچ را به کودکان و نوجوانان 8 تا 16 سال آموزش داد. ما به خانواده هایی که کودکان 7 ساله دارند. توصیه می کنیم به جای آموزش برنامه نویسی برای کودکان به آنها، آموزش کامپیوتر داده شود.

هر سنی که داری زمان رو از دست نده، نوجوانی بهترین زمان برای ورود حرفه ای به برنامه نویسی است. در صورتی که نیاز به مشاوره دارید همین الان با ایرانیان سایبر تماس بگیرید. بهتر است خانواده ها با برنامه نویسی کودکان ، فرزندان خود را برای آینده آماده کنند.

پیشنهاد می کنیم مقاله قیمت و هزینه کلاس برنامه نویسی کودکان و نوجوانان را مشاهده کنید.

سرمایه گذاری روی فرزندان

خوشبختانه در سال های اخیر خانواده های بیشتری تصمیم گرفته اند. بچه های خود را به کلاس های برنامه نویسی کودکان بفرستند. این عمل یک سرمایه گذاری ارزشمند، بر روی کودکان و نوجوانان است. فواید آموزش الگوریتم و فلوچارت برای کودکان بسیار است.

بهترین راه های آموزش برنامه نویسی کودکان

بهترین راههای آموزش برنامه نویسی کودکان

در حالی که برنامه نویسی مبتنی بر منطق است ، اما یک فعالیت فوق العاده خلاقانه است. با فراگیری آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان، دانش آموزان می توانند برنامه ها ، بازی های ویدیویی ، وب سایت ها و موارد دیگر را توسعه دهند.

آموزش برنامه نویسی برای کودکان می تواند نحوه تعامل آنها با فناوری هایی را که روزانه استفاده می کنیم تغییر دهد و می تواند چشم آنها را به امکانات بی نهایت کدنویسی باز کند.

بنابراین ، به راحتی می توان گفت که در آینده از برنامه نویسی در هر صنعت استفاده می شود. برنامه نویسی کودکان سبب پرورش بهتر این مهارت می شود. بدین سبب برنامه نویسی کودکان در آینده می تواند فرصت های بیشتری در اختیار او قرار خواهد داد.

آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان ممکن است در ابتدا دلهره آور به نظر برسد. با این وجود ، جالب ترین مهارت برای به دست آوردن آن است ، خصوصاً برای بچه ها اگر به صورت مرحله ای آموزش داده شود. آموزش ذهن جوان می تواند یک کار سخت باشد.

دلیل این امر این است که دامنه توجه آنها بسیار کوتاه است و علاقه خود را نسبت به آنچه بسیار سریع یاد می گیرند از دست می دهند. بنابراین ، اولین قدم در آموزش برنامه نویسی به کودکان اطمینان از انگیزه آنها برای مطالعه است.

زبان های برنامه نویسی کودکان و نوجوانان

آموزش زبان های برنامه نویسی نوجوانان

قصد داریم چهار زبان از بهترین زبان های برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان را برای شما شرح دهیم. زبان اسکرچ برای کودکان و زبان های C و java و پایتون برای نوجوانان معرفی می شود.

زبان های برنامه نویسی C و java و پایتون جزو زبان های مطرح برنامه نویسی برای بزرگسالان نیز به حساب می آید.

زبان برنامه نویسی اسکرچ مخصوص کودکان

زبان برنامه نویسی اسکرچ مخصوص کودکان و نوجوانان

زبان برنامه نویسی اسکرچ برای کودکان علاقه مند به انیمیشن، بازی، موسیقی و هنر کاربرد دارد. زبان اسکرچ از رابط بصری استفاده می کند. محیط آن دوستانه و تعاملی است و برای کودکان جذابیت دارد. اسکرچ یکی از بهترین گزینه ها برای آموزش برنامه نویسی کودکان است. اگر می خواهید از تفاوت اسکرچ با اسکرچ جونیور آگاه شوید حتما مقاله تفاوت اسکرچ با اسکرچ جونیور ایرانیان سایبر را مطالعه کنید.

طبق گفته سایت اسکرچ این زبان مناسب کودکان 8 تا 16 سال می باشد. این سایت از زبان فارسی نیز تا حدی پشتیبانی می کند. شعار زبان برنامه نویسی اسکرچ عبارتند از: تصور کن، خلق کن و به اشتراک بگذار.

اثر یادگیری اسکرچ بر کودکان

یادگیری اسکرچ یکی از بهترین راه های تشویق کودکان به کسب مهارت است. اسکرچ راهی برای ارتباط کودکان با دنیای تکنولوژی است. یادگیری اسکرچ به معنای برنامه نویسی حرفه ای نسیت. اما راهی است که کودکان را به سمت حرفه ای شدن می برد. برنامه نویسی مزایا و فواید زیادی به همراه دارد که در مقالات گذشته مان به آن اشاره کردیم.

چگونه اسکرچ برای کودکان مفید است؟

Scratch یک زبان برنامه نویسی و یک جامعه آنلاین است که در آن کودکان می توانند برنامه ریزی کنند و رسانه های تعاملی مانند داستان ها، بازی ها و انیمیشن ها را با مردم از سراسر جهان به اشتراک بگذارند. همانطور که کودکان با اسکرچ خلق می کنند، یاد می گیرند خلاقانه فکر کنند، مشارکتی کار کنند و به طور سیستماتیک استدلال کنند.

پیشنهاد می کنم به مشاهده مقاله کتاب آموزش برنامه نویسی به کودکان بپردازید.

زبان برنامه نویسی پایتون مخصوص کودکان و نوجوانان

پایتون - برنامه نویسی کودکان ونوجوانان

آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان زبان برنامه نویسی پایتون، زبانی با یادگیری آسان محسوب می شود. این آسانی سبب می شود تا پایتون زبانی مناسب برای آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان باشد. برخی ها به برنامه نویسی کودکان با پایتون می پردارند.

این زبان محدود به نوع خاصی از نرم افزار ها نیست. از پایتون می توان در بازی سازی، برنامه های کاربردی، برنامه های گرافیکی و پیش نمونه سازی و غیره استفاده کرد. اکنون به بیان مزایا و معایب پایتون برای برنامه نویسی کودکان می پردازیم.

آیا بچه ها می توانند کدنویسی پایتون را یاد بگیرند؟

از آنجایی که پایتون زبان برنامه نویسی پیشرفته تری است، مهم است که کودک قبل از شرکت در کلاس پایتون با مفاهیم پایه ریاضی راحت باشد. پایتون یک زبان عالی برای بچه‌ها است، زیرا هم معمولاً در تمام سطوح مهارت استفاده می‌شود و هم می‌تواند به عنوان نقطه پرش برای سایر زبان‌های نوشتاری باشد.

پایتون برای کودکان مناسب است؟

این یک زبان برنامه‌نویسی شگفت‌انگیز و مبتنی بر متن است که برای کودکان بزرگ‌تر از 8 سال کاملاً مناسب است. این یک منبع عالی برای پیگیری بیشتر برنامه‌های کدنویسی بصری و مبتنی بر بلوک برای مخاطبان پیش‌خوان است.

مزایای زبان پایتون برای آموزش برنامه نویسی کودکان و نوجوانان

زبان برنامه نویسی پایتون بیشتر روی سیستم عامل هایی مانند ویندوز و لینوکس کاربرد دارد. این زبان تعاملی، مفسری، ماژولار، شی گرا و سطح بالا است. از جمله مزایای پایتون می توان به موارد زیر اشاره کرد.

1 – کتابخانه های گسترده،  یعنی چه؟ یعنی برنامه نویسان برای انجام کاری خاص، قبلا کدی را نوشته اند و آن کدها در کتابخانه موجود هستند.

بچه ها در صورتی که بخواهند آن کار را مجددا انجام دهند. نیازی نیست کد آن را به صورت کامل بنویسید. بلکه با استفاده از کتابخانه، کدی را که برنامه نویسان قبلا نوشته اند را استفاده می کنند.

بدین سبب پایتون در برنامه نویسی کودکان سبب می شود، کدی که در زبان دیگر چندین خط طول می کشد در این زبان می تواند در یک خط انجام شود.

2 – یکپارچگی ویژگی ها، این زبان دارای توانایی کنترلی ویژه ای است. زیرا می توان توسط زبان های جاوا، C و ++C آن را فراخوانی کرد.

3 – بهبود بهره وری، به خاطر وجود کتابخانه ها سرعت برنامه نویسی بالا رفته است.

معایب زبان پایتون برای آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان

1 – توسعه موبایل، پایتون زبانی ضعیف در پردازش موبایل است. به همین دلیل کمتر برنامه ای با پایتون برای موبایل نوشته می شود. موبایل در زندگی امروز جایگاه ویژه ای دارد اما پایتون رابطه خوبی با آن ندارد.

2 – کاهش سرعت، پایتون به جای بهره گرفتن از کامپایلر با استفاده از مفسر اجرا می شود. این امر سبب کاهش سرعت می شود.

3 – پایتون یک زبان سطح بالا است و کار ها را به همین دلیل راحت کرده است. برای شروع برنامه نویسی بهتر است با یک زبان سطح پایین، برنامه نویسی را شروع کرد.

پایتون در کل زبانی مناسب در آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان می باشد. دانش آموزان 8 ساله می توانند برنامه نویسی کودکان را با پایتون شروع کنند.

پیشنهاد مطالعه مقاله آموزش پایتون برای کودکان و نوجوانانی که به این موضوع علاقه دارند.

زبان برنامه نویسی ++C مخصوص کودکان و نوجوانان

آموزش زبان برنامه نویسی ++C مخصوص نوجوانان

از برنامه نویسی کودکان و نوجوانان با سی پلاس پلاس نمی توان به سادگی گذشت. زبان برنامه نویسی ++C از خانواده زبان C است. یکی از بهترین گزینه ها برای آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان 12 تا 18 سال همین سی پلاس پلاس می باشد.

کودکان و نوجوانانی که علاقه مند به مباحث کامپیوتر و مبانی برنامه نویسی هستند. می توانند آموزش خود را از این زبان شروع کنند. با الگوریتم ها و فلوچارت ها آشنا شوند. اصول برنامه نویسی را بیاموزند.

مباحث مربوط به الگوریتم و فلوچارت در زبان C در دانشگاه ها تدریس می شوند. کودکان و نوجوانان توانایی یادگیری این مباحث را دارند. در نتیجه می توانند خیلی زود تر از دیگر همسالان خود با برنامه نویسی کودکان به این زبان ورود کنند.

با یادگیری زبان سی پلاس پلاس، نوجوانان آمادگی لازم جهت یادگیری دیگر زبان های برنامه نویسی را بدست می آورند. توصیه ایرانیان سایبر به کودکان و نوجوانان 12 سال به بالا برای شروع برنامه نویسی، زبان سی پلاس پلاس می باشد. تا با ساختار های صحیح برنامه نویسی آشنا شوند.

ایرانیان سایبر اکنون به آموزش زبان ++C به صورت تخصصی برای نوجوانان 8 تا 18 سال در دوره آموزشی مبانی کامپیوتر و برنامه نویسی می پردازد.

چرا کودکان و نوجوانان باید در شروع کار به یادگیری زبان ++C بپردازند؟ 

1 – درک عمیق تر از کامپیوتر

هرچه سطح زبان پایین تر باشد، برنامه نویسان به زبان ماشین و سخت افزار نزدیک تر می شوند. هرچه سطح زبان بالاتر باشد، برنامه نویسان از زبان ماشین دورتر می شوند.

برنامه نویسان تازه کار باید بتوانند مثل ماشین های کامپیوتری فکر کنند. در نتیجه لازمه شروع با زبان برنامه نویسی سطح پایین در اینجا خودش را نشان می دهد. کودکان و نوجوانان برای درک بهتر کامپیوتر و طرز عملکرد آن بهتر است با آموزش زبان ++C کار خود را شروع کنند.

2 – یادگیری آسان تر دیگر زبان های برنامه نویسی

کودکان و نوجوانان با یادگیری زبان C، طرز عملکرد کلی زبان های برنامه نویسی کودکان را می آموزند. به همین دلیل راحت تر می توانند با دیگر زبان های برنامه نویسی کودکان ارتباط برقرار کنند.

به طور مثال اگر کودکان و نوجوانان ابتدا زبان سطح پایین C را بیاموزند به راحتی می توانند با زبان پایتون ارتباط برقرار کنید. اما اگر ابتدا زبان سطح بالا پایتون را آموخته باشند و بعد بخواهند به یادگیری زبان C  بپردازند حسابی با دردسر رو به رو خواهند شد.

3 – دوست داشتن بیشتر دیگر زبان ها

سطح پایین زبان C سبب می شود تا برنامه نویسان بیشتر با پیچیدگی و سختی کار رو به رو شوند. زمانی که آمادگی لازم را یافتند و به سراغ دیگر زبان ها رفتند. آنگاه قدر آسانی زبان های سطح بالا را بهتر می دانند.

4 – پروژه های خاص

به طور معمول برای انجام پروژه های برنامه نویسی از زبان های سطح بالا استفاده می کنند. اما اگر نیاز باشد در پروژه با معماری کامپیوتر و سخت افزارها درگیر شویم. نیاز است تا با یک زبان سطح پایین به انجام برنامه نویسی بپردازیم. به دلیل خاص بودن این حالت درآمد های خاص هم به دنبال دارد.

PDF کتاب برنامه نویسی  ++C

در این بخش قصد داریم به معرفی یک کتاب  آموزش برنامه نویسی به زبان ++C برای نوجوانان حرفه ای و یک سایت آموزش زبان ++C مناسب کودکان و نوجوانان مبتدی بپردازیم. بهتر است یادگیری برنامه نویسی را به زبان انگلیسی انجام دهید. در صورت نیاز به ترجمه از google translate استفاده کنید.

کودکان و نوجوانان مبتدی برای آموزش زبان ++C به سایت beginnersbook مراجعه کنند.

کتاب  Professional C++, 4th Editionکتاب آموزش ++C

1184 است.

ویرایش چهارم کتاب ++Professional C، یک راهنمای پیشرفته برای زبان سی پلاس پلاس است. این کتاب برای برنامه نویسان با تجربه که قصد بهره کامل از آخرین نسخه سی پلاس پلاس را دارند طراحی شده است. برای دانلود کتاب بر روی لینک کلیک کنید.

کتاب برنامه نویسی به زبان سی پلاس پلاس

کتاب برنامه نویسی به زبان C++ جعفرنژاد قمی

تعداد صفحات برابر با 516 است.

زبان کتاب به فارسی است.

برای دانلود پی دی اف کتاب بر روی لینک کلیک کنید. تقریبا تمامی دانشجویان مهندسی کامپیوتر از این کتاب به عنوان مرجع استفاده می کنند.

زبان برنامه نویسی جاوا

آموزش زبان برنامه نویسی جاوا مخصوص نوجوانان

جاوا (java) یک زبان برنامه نویسی سطح بالا و شی گرا است. این زبان را نباید با زبان جاوا اسکریپت(java script) اشتباه گرفت. این زبان شباهت هایی به زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس دارد. شی گرایی در این زبان ساده تر است. قابلیت های سطح پایین آن نیز کمتر است.

جاوا بسیار متنوع است زیرا برای برنامه نویسی برنامه های کاربردی در وب، موبایل، دسکتاپ و غیره با استفاده از پلتفرم های مختلف استفاده می شود. همچنین جاوا دارای ویژگی‌های زیادی مانند کدنویسی پویا، ویژگی‌های امنیتی متعدد، ویژگی‌های مستقل از پلتفرم، طراحی شبکه محور و غیره است که آن را کاملاً همه‌کاره می‌کند.

با شروع قرن بیست یکم جاوا به ندرت موقعیت خود را به عنوان یکی از دو زبان محبوب برنامه نویسی از دست داده است. آموزش برنامه نویسی کودکان و نوجوانان بهتر است با یادگیری جاوا شروع نشود بلکه در میانه راه به آموزش جاوا بپردازند.

جاوا یکی از متنوع ترین و انعطاف پذیرترین زبان های برنامه نویسی در جهان است. این زبان در سراسر جهان برای ایجاد برنامه های دسک تاپ و توسعه وب سایت های back-end استفاده می شود.

یکی از ویژگی های منحصر به فرد جاوا این است که تقریباً بر روی هر سیستم عاملی قابل اجرا است. وقتی که صحبت از توسعه برنامه اندروید می شود، محبوب ترین زبان است. همچنین به دلیل مقیاس پذیری در بین وب سایت های بزرگ تر مورد پسند است.

جاوا یکی از بهترین گزینه ها برای آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان 12 تا 18 سال است به شرطی که ابتدا آشنایی اولیه با سی پلاس پلاس رو داشته باشند. بنابراین ما ابتدا در دوره های برنامه نویسی کودکان و نوجوانان به آموزش سی پلاس پلاس و بعد آموزش جاوا می پردازیم.

برنامه نویسی کودکان با جاوا می تواند نقش تعیین کننده داشته باشد چرا که امروزه جاوا حاکم بر دنیای برنامه های کاربردی، وب سایت ها، کنسولهای بازی گرفته تا تلفن های همراه است. پیشنهاد می کنیم مقاله ی کاربردهای زبان برنامه نویسی جاوا را مطالعه کنید.

شعار جاوا <یک بار بنویس و همه جا اجراش کن> می باشد. جاوا به عنوان یکی از اصلی ترین زبان های توسعه اپلیکیشن برای اندروید حساب می شود. برنامه نویسی کودکان با جاوا یک گزینه خوب برای تدریس در راهنمایی و دبیرستان است.

درآمد برنامه نویسان ایرانی

کسب در آمد برای نوجوانان برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان راهی برای کسب درآمد است. قبل از بیان میزان درآمد برنامه نویسان در ایران باید نکته ای را ذکر کنم. منبع دقیقی برای برنامه نویسان ایرانی در دسترس نیست و با تحقیق و تجربه این درآمد ها را بیان می کنیم.

در سال 99 میانگین حقوق برنامه نویسان در ایران 6 میلیون تومان می باشد. درآمد برنامه نویسان برحسب میزان تجربه و مهارت و غیره  از 2 میلیون تا 12 میلیون متغییر است.

برنامه نویسی می تواند به دو صورت فریلنسر و استخدام دائمی باشد و هریک مزایای خاص خود را دارد.

میزان درآمد برنامه نویسان خارجی بسیار بالاتر از برنامه نویسان ایرانی است. کودکان و نوجوانان عزیز با یادگرفتن زبان انگلیسی می توانند، در آینده برای شرکت های خارجی کار کنند و کسب درآمد به دلار داشته باشند.

البته نباید فقط با هدف کسب درآمد به آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان پرداخت. اگر هدف شما فقط کسب درآمد از برنامه نویسی کودکان است، ممکن است در آینده با مشکلاتی رو به رو شوید.

سایت های آموزش برنامه نویسی مخصوص کودکان و نوجوانان

سایت برنامه نویسی مخصوص کودکان و نوجوانان - ++C

سایت برنامه نویسی خان آکادمی

برنامه نویسی کودکان و نوجوانان، مربیان و والدین به صورت رایگان می توانند از خان آکادمی استفاده کنند. آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان با تمرین ها، ویدئو های آموزشی و آزمون ها در خان آکادمی صورت می گیرد.

خان آکادمی به آموزش دروسی مانند علوم کامپیوتر، برنامه نویسی، ریاضی و غیره می پردازد. البته ما در این مقاله به دنبال بیان برنامه نویسی کودکان در خان آکادمی هستیم.

بچه ها برای سنجش میزان آمادگی خود می توانند در آزمون های مختلف خان آکادمی شرکت کرده و مهارت خود را افزایش دهند. کودکان و نوجوانان عزیز برای ثبت نام در کلاس برنامه نویسی کودکان خان آکادمی، نیاز به یک اکانت ایمیل دارند.

سایت برنامه نویسی مخصوص کودکان و نوجوانان -javascript

سایت برنامه نویسی code.org

با code.org آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان آسانتر شده است. از مهد کودک تا دبیرستان می توانند از محتوای رایگان سایت code.org استفاده کنند. شعار آنها <هرکسی می تونه یادبگیره و کد بزنه> است.

بخش های مختلف و قابل توجهی در این سایت وجود دارد. ما به اختصار دو بخش آن را بیان می کنیم.

1 – Tutorials for beginners

این دوره بیشتر مناسب افراد مبتدی و به خصوص برنامه نویسی کودکان می باشد. با استفاده از محیط های گرافیکی زیبا به آموزش اصول اولیه برنامه نویسی می پردازد.

با شرکت در این دوره، با تفکر پشت برنامه نویسی کودکان آشنا می شویم. مفاهیمی مانند حلقه، دستورات کنترلی، دستور پرش و غیره را می آموزیم.

2 – Tutorials that teach JavaScript

در این دوره سایت هایی رو متناسب با رنج سنی دانش آموزان معرفی می کند. به طور مثال برای برنامه نویسی کودکان و نوجوانان دوره ابتدایی و راهنمایی codeavengers را معرفی می کند. همچنین برای نوجوانان دبیرستانی codecademy را معرفی می کند.

مسابقات برنامه نویسی کودکان و نوجوانان

مسابقات برنامه نویسی نوجوانان

در مسیر آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان بهتر است از مسابقات برنامه نویسی استفاده شود. مسابقات برنامه نویسی کودکان انگیزه خوبی به کودکان و نوجوانان می دهد. اما شرکت در مسابقات برنامه نویسی به منظور یافتن شغل اشتباه است.

مسابقات برنامه نویسی کودکان و نوجوانان یکی از راه های ورود به کسب و کار است. در نتیجه هدف خود را از مسابقات برنامه نویسی محدود به کسب و کار نکنید.

همچنین با برنامه نویسی کودکان و نوجوانان در مسابقات برنامه نویسی، می توانند خودشان را محک بزنند. مشکلات شان را ببینند و آنها را برطرف کنند.

کودکان و نوجوانان به این طریق می توانند سطح خودشان را بالا ببرند. همه ساله مسابقات برنامه نویسی در ایران و خارج برگزار می شود.

با شرکت در مسابقات برنامه نویسی کودکان و نوجوانان می توانند برای خودشان، رزومه قوی تری ایجاد کنند. دو نمونه از این مسابقات که در داخل و خارج ایران برگزار می شود عبارتند از :

1 – مسابقات برنامه نویسی TOPCODER

این مسابقات در دو سطح و به صورت آنلاین برگزار می شود. سطح اول کمی ساده تر می باشد. اما سطح دوم آن حرفه ای است و زنده برگزار می شود. اگر قصد دارید در این مسابقات شرکت کنید. نرم افزار arena را نصب کنید و در مسابقات ثبت نام کنید.

2 – مسابقات برنامه نویسی بیان

مسابقات جذاب برنامه نویسی بیان به صورت فردی و آنلاین است و در سه دوره متوالی برگزار می شود.

نمونه های موفق برنامه نویس نوجوان

سه برنامه نویس بزرگ جهان که از سنین کودکی و نوجوانی برنامه نویسی را شروع کردند، برایتان آوردیم. تا ببینید ثمره ی آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان ، چگونه در بزرگسالی خود را نشان می دهد.

پیشنهاد می کنیم مقاله ی برای برنامه نویس شدن چه رشته ای باید خواند را مشاهده کنید

اشاره ای به برنامه نویسی کودکان با نگاه به بزرگان این رشته در دنیا و ایران می کنیم. می توان اهمیت برنامه نویسی کودکان را در همین قاب دید.

1 –  ایلان ماسکبرنامه نویسی نوجوانان

من زمانی که بچه بودم آموختم که چگونه برنامه نویسی کنم. در ۱۰ سالگی اولین کامپیوترم را خریداری کردم و در ۱۲ سالگی اولین برنامه تجاری خود را فروختم. ایشان مدیرعامل شرکت تسلا و اسپیس ایکس هستند.

2 – بیل گیتس

اولین بار وقتی ۱۳ سال داشت و در مدرسه  لیک ساید درس میخواند به برنامه نویسی علاقه نشان داد. بعد ها در دانشگاه به جای پیگیری رشته اصلی، به دانبال علاقه اش رفت و در ادامه مسیر زندگی اش  شرکت مایکروسافت را تاسیس کرد.

3 – امیرسام بهادر

از سنین کودکی با برنامه نویسی آشنا شد. ایشان یکی از معروفترین جاواکاران در ایران است. همچنین از مدرسان به نام جاوا برای بزرگسالان است.

آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان خیلی مهم است لطفا در آموزش برنامه نویسی به کودکان کوشا باشید. اگر در انتخاب کلاس آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان دچار شک هستید با ما تماس بگیرید codespark تا به شما درباره کلاس آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان توضیحاتی را ارایه دهیم.

آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان را از بین زبان های برنامه نویسی بیان کردیم. ایرانیان سایبر شما را در یادگیری کدنویسی کمک می کند. با اسفاده از کتاب آموزش برنامه نویسی برای کودکان پیشرفت کنید.

از دل آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان و زبان ++c برای پیشرفت آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان بهره ببرید.

دانلود کتاب آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان ،  کتاب آموزش برنامه نویسی برای کودکان دانلود فیلم آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان ، راهنمای پیشرفت ایرانیان سایبر gethopscotch است.

لطفا اجازه دهید شما را در مسیر آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان کتاب آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان همراهی کنیم.

ویژگی دوره های آموزش برنامه نویسی کودکان و نوجوانان ایرانیان سایبر چیست؟

1) 10 دوره برنامه نویسی کودکان ترمیک و هدفمند 2) گارانتی بی قید و شرط برنامه نویسی کودکان با 100% عودت وجه ... 3) تمرکز روی زبان جاوا برای برنامه نویسی کودکان با هدف کسب درآمد 4) برگزاری کلاس خصوصی در کنار کلاس گروهی برنامه نویسی کودکان

آیا آموزش برنامه نویسی برای کودکان 8 تا 11 سال دارید؟

بله، به جهت آماده سازی کودکان و نوجوانان برای ورود به دنیای برنامه نویسی، ایرانیان سایبر اقدام به آموزش اسکرچ ، اپ اینونتور و پایتون برای کودکان 8 تا 11 سال کرده است. همچنین آموزش رایگان کامپیوتر نیز داریم که این آموزش برای کودکان و نوجوانان است.

بهترین زبان برای شروع برنامه نویسی کودکان و نوجوانان کدام است؟

ما زبان برنامه نویسی ++C را توصیه می کنیم. ما در دوره مبانی کامپیوتر و برنامه نویسی به آموزش ++C می پردازیم. در این دوره تمرکز بر روی آشنایی با اصول برنامه نویسی است تا دانش آموز بتواند با زبان های مختلف برنامه نویسی ارتباط برقرار کند.

آیا تدریس خصوصی برنامه نویسی یا کامپیوتر به زبان انگلیسی هم دارید؟

بله تدریس خصوصی کامپیوتر و برنامه نویسی به زبان فارسی یا انگلیسی هم توسط ایرانیان سایبر برای کودکان و نوجوانان ارایه می شود.

آیا برای شرکت در دوره برنامه نویسی کودکان حتما باید ساکن ایران باشیم؟

خیر، ایرانیان سایبر از تمام کودکان و نوجوانان ایرانی مقیم کشورهای دیگر پشتیبانی به عمل می آورد. برای نمونه دانش آموزی از آمریکا داریم و اصلا نگران بعد جغرافیایی نباشید.

آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان
برنامه نویسی کودکان و نوجوانان

کارگردان: برنامه نویسی کودکان

تاریخ ایجاد شد: 2021-11-13 19:35

امتیازدهی ویرایشگر:
4.9

با کلیک روی عکس برنامه نویسی رو شروع کن

دوره برنامه نویسی صفر تا صد

پیکان اشاره بالا

51 دیدگاه دربارهٔ «آموزش برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان»

 1. سلام من 15 ساله هستم
  و خیلی به برنامه نویسی علاقه دارم چطور می تونم برنامه نویسی رو یاد بگیرم

  1. سلام خداحفظت کنه امیرجان
   شما میتونی در دورهای برنامه نویسی مقدماتی ثبت نام کنی ، این دوره برای نوجوانان هستشو از طریق دکمه ثبت نام که در بالای سایت هستش میتونی اقدام به ثبت نام کنی

 2. سلام خسته نباشید من ۱۵ سالمه و شما زبان های برنامه نویسی و سالیدتی و مثل اینها

 3. سلام من ۱۳ سالمه خیلی دوست دارم برنامه نویسی رو یاد بگیرم و علاقه زیادی هم دارم آیا می تونم بعد آموختن بازی موبایل بسازم ؟

  1. سلام شما با کسب مهارت برنامه نویسی می توانید بازی ، نرم افزار و کلی چیز دیگه درست کنید.

 4. سلام من تابه حال برنامه نویسی کار نکردم و ازش چیزی نمیدونم …..ولی یک سوال دارم چجوری میتونم از طریق برنامه نویسی کسب درآمد کنیم؟

  1. سلام برنامه نویسی به صورت گسترده در برنامه های موبایل ، نرم افزار ها ، سایت ها و …. استفاده میشه.
   شما میتوانید به عنوان یک برنامه نویس در شرکت ها استخدام بشید و شروع به کار کنید. یا برای خودتان یا دیگران طراحی سایت کنید. همچنین میتوانید به سمت هک و امنیت بروید. امروزه برنامه نویسی جزیی از زندگی ما شده است، برای نمونه اسنپ ، دیجی کالا ، تلگرام ، واتساپ و …. همه با برنامه نویسی هستند.

 5. سلام من ۱۵ سال دارم بعد تازه با برنامه نویسی اشنا شدم
  علاقه زیادی دارم که یاد بگیرم
  اما نمیدونم باید کجا برم یا چه چیزی رو بخونم یاد بگیرم
  و خیلی دوست دارم با برنامه نویسی کار های خفن کنم
  اما هیچی بلد نیستم
  ممنون میشم کمکم کنید

  1. سلام وقت بخیر
   شما میتونید در دوره های برنامه نویسی ایرانیان سایبر شرکت کنی، این دوره ها مناسب رده سنی شما است. شما از دوره برنامه نویسی مقدماتی باید شروع کنید. به صفحه اصلی سایت برو واز آنجا به دوره برنامه نویسی مقدماتی، دوره مبانی برنامه نویسی رو ویژگی هاش رو ببین و ثبت نام کن.
   اگر مشاوره می خواستی با شماره 28427843 تماس بگیر. اگر از شهرستان هستی 021 رو اولش بزار. همچنین اگر خارج از کشور هستی به شماره واتس اپ 09364201514 پیام بدهید و درخواست مشاوره کنید.

 6. سمیرااثنی عشری

  یادگرفتن برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان بسیار ضروری است. مهارتی است که باعث میشه بچه ها آینده ای بهتر را برای خودشان رقم بزنند.

  1. سلام
   ممنونم از نظرتون، ما چه بخواهیم چه نخواهیم آینده با برنامه نویسی گره خورده است.

 7. سلام
  منم مشکل ایشون رو دارم.واقعا خیلی دوست دارم برنامه نویسی رو یاد بگیرم
  میخواستم بدونم این کاری که گفتید چجوریه؟

  1. سلام علیکم
   خیلی خوبه که به برنامه نویسی علاقه دارید! اما یادتون باشه علاقه خالی کافی نیست!!!
   باید براش تمرین کنین، شما میتونین در دوره های ما ثبت نام کنین و به یادگیری برنامه نویسی بپردازید.
   شما ابتدا باید برنامه نویسی رو یاد بگیرید سپس به فکر کسب درآمد باشید.
   موفق باشید.

   1. یه سوال دیگه وسایل مورد نیازش چی هست تا اونجایی
    که خودم میدونم لپتاپ میخواد درسته

   2. سلام وقت بخیر
    به یک دستگاه کامپیوتر یا لپتاب نیاز دارید، همچنین باید اینترنت نیز داشته باشید.

 8. (نکته: دوستانی که این کامنت رو میخونن من اصلا قصد پز دادن ندارم بد برداشت نشه من همه برنامه نویسا رو دوست دارم🙂)
  سلام علیکم.
  ببخشید که اینجا میپرسم ولی خب دیگه چاره ای نیست.
  من 12 سالم هست (کلاس هفتم) و برنامه نویسی رو به لطف عموم که خودش برنامه نویس نود جی اس هست از 10 سالگی شروع کردم (من تو این مدت هیچ آموزشی نخریدم و همش رو با w3school یا داکیومنت پایتون و stackoverflow و pdf های رایگان و خلاصه منابع مختلف یاد گرفتم | در یک کلام پایتون رو خودآموز یاد گرفتم)
  الهی شکر، من تا الان پروژه های خیلی بزرگی راه انداختم:
  1. پیلود شل معکوس
  2. یک الگوریتم رمز نگاری نوشته شده با پایتون خالص بدون هیچ کتابخانه خارجی فقط با کتابخانه های داخلی (ورژن 2 اش هم دارم میسازم عالی پیش میره)
  البته پروژه های دیگه ای هم بودن ولی خب کوچولو و بدرد نخور بودن.
  حتی گاهی وقتا که معلم سوال تکلیف میده الگو هست و میگه الگو 20 رو پیدا کن من با پایتون سریع یه تابع لامبدا میسازم در سه سوت جواب پیدا میشه😁✌🏻.
  اما خب، خانواده من (بخصوص پدرم) میگه تو الان نباید برنامه نویسی کنی و چمیدونم میگه پایتون فقط برای crawl هست برو php یاد بگیر (که من از این زبان متنفرم | نکته جالبش اینجاست که فقط مشکلش با پایتونه😐💔 | نکته جالبتر پایتون رو میشه تقریبا برای هرکار که بخوای مثل هوش مصنوعی، ساخت سایت، ماشین حساب، رمز نگاری و … خلاصه خیلی کار ها استفاده کرد اما پدرم میگه فقط برای crawl کردنه💔😒) و وقت خودت رو به بطالت میگذرونی و هیچ آینده ای نداری و … .
  واقعا زده شدم.
  همین موقع قبل اینکه این بحث ها (با خانواده) پیش بیاد میخواستم برم c و c++ رو یاد بگیرم (دقیقا همون شب قشنگ vscode رو باز کردم یه hello world نوشتم با زبان c البته بدون syntax autocomplete حتی کامپایلشم کردم).
  نکته 2: ببخشید دیگه خیلی راحت دارم حرف میزنم هیچ کسی رو نداشتم که باهاش حرف بزنم اینجا همه حرفامو زدم😐
  نکته 3: کامنتم خیلی خیلی زیاد طولانی شد ببخشید.
  نکته 4: بدبختانه اونا حتی به من یه شماره تلفن نمیدن که حتی یه درآمدی داشته باشم (همین صفحه تماس با ما سایت شما) خودشونم یه پول تو جیبی چیزی نمیدن و بدتر یه مدتی ایمیل من میگه باید شماره تلفن بدی یا ایمیل والدینت یه کد بفرستیم اونا جواب بدن منم هرچی به اونا میگم میگه صبر کن هر وقت لازم شد بهت میدم.
  خلاصه سوال: آیا الان من برنامه نویسی رو بذارم کنار وقتی رفتم دانشگاه یا ادامه بدم همین الان؟
  حال چه کنم؟ لطفا جواب بدید خیلی مهمه.

  1. سلام علیکم و رحمه الله
   زندگی بالا پایین و سختی زیادی داره، به خصوص برای کسانی که میل به پیشرفت دارند و براش تلاش میکنند. نکته مهم این تلاش هستش!
   خداوند در سوره مبارکه النجم آیه ۳۹ می فرماید
   وَأَن لَيسَ لِلإِنسانِ إِلّا ما سَعىٰ﴿۳۹﴾
   و اینکه برای انسان بهره‌ای جز سعی و کوشش او نیست.

   این سختی و زده شدنی که ازش گفتی طبیعته مسیر پیشرفت انسان هستش.
   خوشا به حال شما که در سن کم این فشار بهت میاد، در صورتی که این مسیر رو ادامه بدی انشالله به موفقیت های فوق العاده ای خواهی رسید.
   مسیر برنامه نویسی رو با قدرت ادامه بده، زبان های برنامه نویسی هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. اینجور نیست که بگیم php خوبه پایتون بد!
   این که کدام مسیر رو میخوای ادامه بدی به خودت بر میگرده.
   شما با قدرت ادامه بده از دیگران مشورت بگیر. سعی کن پروژه های دانشگاهی انجام بدی!
   فکر میکنم بتونی پروژه های دانشجویی بگیری و ازشون کسب درآمد کنی!
   نکته مهم اون پول نیست بلکه تجربه ای هست که در این مسیر بدست میاری.
   خدا عموتون رو براتون نگه داره که این مسیر رو در سن 10 ساگی بهتون نشان داد.
   این که شما برنامه نویسی رو شروع کردی و علاقه داری و براش تلاش میکنی فوق العادس!
   انشالله هر جا هستی موفق باشی

   1. سلام مجدد.
    خیلی ممنون برای پاسخ سریع.
    واقعا خیلی خدا بهم لطف کرد برنامه نویسی رو تو 10 سالگی بهم نشون داد.
    چشم من ادامه میدم و سعی میکنم پروژه های دانشگاهی رو انجام بدم.
    خدا حفظتون کنه چون من خودم میدونم که چقدر مدیریت سایت سخته و همچنین اینکه سوال هارو با دقت و حوصله کامل جواب میدین.
    باز هم تشکر چون من واقعا کسی رو نداشتم که این حرف هارو بهش بزنم و ازش مشورت بگیرم.

   2. سلام علیکم
    خواهش می کنم، خوشحالم که تونستم کمک کوچکی به شما کرده باشم.
    موفق باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + شانزده =