ثبت نام
برای برنامه نویس شدن چه رشته ای باید خواند

برای برنامه نویس شدن چه رشته ای باید خواند؟

سرفصل‌های مقاله

یکی از اصلی ترین دغدغه های دانش آموزان متوسطه اول هنگام انتخاب رشته این است رشته برنامه نویسی در دانشگاه چیست؟ که برای برنامه نویس شدن چه رشته ای باید خواند؟ رشته برنامه نویسی چیست؟ برای برنامه نویسی چه رشته ای انتخاب کنیم؟

رشته های مرتبط با برنامه نویسی برنامه نویسی در چه رشته ای است؟ دانش آموزانی که برنامه نویسی را شروع کرده اند می خواهند بداند برای اینکه در آینده برنامه نویس شوند باید در چه رشته ای درس بخوانند و رشته برنامه نویسی چیست. سایت ایرانیان سایبر در این موضوع مطالب بیشتری را ارائه کرده است.

در این مقاله به طور کامل به سوال برای برنامه نویس شدن چه رشته ای باید خواند؟ رشته برنامه نویسی چیست؟رشته های مرتبط با برنامه نویسی پاسخ می دهیم تا دانش اموزان راحت تر بتوانند انتخاب رشته انجام دهند.

پیشنهاد می کنیم صفحه ی دوره های برنامه نویسی صفر تا صد برای کودکان و نوجوانان 8 تا ۱۸ را مشاهده کنید.

برای برنامه نویس شدن چه رشته ای باید خواند؟

این سوال برای برنامه نویس شدن چه رشته ای باید خواند ذهن بسیاری از دانش اموزان را درگیر کرده است حتما قبل از انکه وارد انتخاب رشته شوید به این سوال برای برنامه نویس شدن چه رشته ای باید خواند پاسخ دهید.

اگر میخواهی سریع جواب سوال را بدست بیاوری پادکست رو گوش کن

برنامه نویسی در چه رشته ای است؟

برای پاسخ دادن به سوال “برای برنامه نویس شدن چه رشته ای باید خواند؟”رشته برنامه نویسی چیست؟ و چگونه در اینده برنامه نویس شویم پاسخ های مختلفی وجود دارد.

قبل از بررسی نظرات مختلف باید بدانیم برنامه نویس به چه کسی می گویند؟ برنامه نویس به کسی می گویند که با استفاده از مهارت و اموزش های لازم می تواند از طریق نوشتن کد به زبان های مختلف برنامه ای را اجرا کند.

رشته برنامه نویسی در دانشگاه چیست؟ برای وارد شدن به حوزه برنامه نویسی دو رشته وجود دارد رشته ریاضی و رشته کامپیوتر شما از طریق انتخاب یکی از این دو رشته می توانید وارد حوزه برنامه نویسی شوید.

با کلیک کردن بر روی عکس زیر با هر رشته تحصیلی می توانی آموزش برنامه نویسی را شروع کنی

برنامه نویسی در چه رشته ای است

پیکان اشاره بالا

برای برنامه نویس شدن چه رشته ای باید خواند؟ رشته برنامه نویسی چیست؟ رشته برنامه نویسی در دانشگاه چیست؟ حالا باید تفاوت های این دو رشته را توضیح دهیم تا شما بتوانید راحت تر رشته مورد نظر برای برنامه نویس شدن را انتخاب کنید.

پیشنهاد میکنم به مشاهده مقاله برنامه نویسی در مدارس بپردازید.

تفاوت انتخاب رشته کامپیوتر و ریاضی برای برنامه نویس شدن چیست

رشته کامپیوتر و ریاضی

زمانی که وارد رشته کامپیوتر و رشته برنامه نویسی می شوید از همان ابتدا با مبانی کامپیوتر اشنا می شوید و به صورت مبتدی مهارت های لازم برای کدنویسی را یاد میگیرید.

در رشته ریاضی مباحث مبانی کامپیوتر و علوم کامپیوتر اموزش داده نمی شود و در کنکور سراسری می توانید یکی از گرایش های کامپیوتر را انتخاب کنید و وارد حوزه برنامه نویسی شوید.

رشته های مرتبط با برنامه نویسی برای برنامه نویس شدن چه رشته ای باید خواند؟ رشته برنامه نویسی چیست ؟ به نظر شما چرا رشته ریاضی نیز می تواند پاسخ این سوال باشد؟ رشته برنامه نویسی در دانشگاه چیست؟ دروس ریاضی در برنامه نویسی کاربرد بسیار زیادی دارند.

برنامه نویسی فقط کدنویسی نیست, تا یک برنامه اجرا شود برای نوشتن الگوریتم ها باید از دروس ریاضی استفاده کرد تا بهینه ترین الگوریتم را پیدا کرد.

پیشنهاد میکنم حتما مقاله کاربرد ریاضی در برنامه نویسی بخوانید.

هدف از یادگرفتن برنامه نویسی چیست؟

هدف از یادگرفتن برنامه نویسی چیست؟

برنامه نویسی و رشته برنامه نویسی مهم است زیرا ما در دنیای دیجیتال زندگی می کنیم که در آن نرم افزار بسیار مهم است و نرم افزارهای جدید همیشه در حال ایجاد هستند. رایانه ها همه جا هستند و رشته های مرتبط با برنامه نویسی بدون برنامه نویسی، همه آنها بسیار کم مورد استفاده خواهند بود.

طبق امارهای رسمی برنامه نویسی یکی از پردرامدترین مشاغل دنیا است. برای بسیاری از افراد نیز یادگیری برنامه نویسی بخشی از نیازشان است برای مثال دانشجوی رشته ی مهندسی کامپیوتر برای ارائه الگوریتم های مناسب باید برنامه نویسی بلد باشد.

مزایا و معایب رشته برنامه نویسی

مزایا و معایب رشته برنامه نویسی

رشته های مرتبط با برنامه نویسی بعد از اینکه پاسخ سوال برای برنامه نویس شدن چه رشته ای باید خواند یافتید باید از اینده رشته ای که انتخاب می کنید اطلاع داشته باشید.

مزایا رشته برنامه نویسی :

اگر در کاری که انجام می دهید خوب باشید و انسانی شایسته باشید، به ندرت برای یافتن شغل با مشکل مواجه خواهید شد.
حقوق خوبی دریافت خواهید کرد
برنامه نویسی یک کار خلاقانه است. شما می توانید از مغز خود استفاده کنید و مشکلات را به طور منظم حل کنید.

معایب رشته برنامه نویسی :

خطرات سلامتی و استرس شغلی فناوری اطلاعات
هر کسی که در زمینه فناوری اطلاعات (IT) کار می کند، در اکثریت قریب به اتفاق روز استرس مربوط به کار در داخل خانه و جلوی کامپیوتر را تجربه می کند.

از برای برنامه نویس شدن چه رشته ای باید خواند جمله معایب مهندس نرم افزار یا برنامه نویس بودن، درد و اختلالات اسکلتی عضلانی ناشی از نشستن طولانی مدت است. مقاله‌ای برای Healthbeat دانشکده پزشکی هاروارد توصیه می‌کند تا جایی که ممکن است در روز کاری فعالیت بیشتری داشته باشید.

رشته برنامه نویسی در دانشگاه چیست؟ رشته های مرتبط با برنامه نویسی استفاده از میز ایستاده، نشستن روی یک توپ ثابت برای درگیر کردن هسته بدن و تنظیم یک تایمر برای یادآوری استراحت منظم برای حرکت کش آمدن.

ساعات طولانی
یکی دیگر از معایب مهندس نرم افزار یا برنامه نویس کامپیوتر بودن، و رشته برنامه نویسی ساعات طولانی است. اگرچه فرصت های شغلی معمولاً به عنوان 40 ساعت در هفته تبلیغ می شود، برای یک مهندس یا برنامه نویس غیرعادی نیست که ساعات طولانی تری کار کند، به خصوص زمانی که ضرب الاجل نزدیک است.

با این حال، رابرت پوسن، مدرس ارشد دانشکده مدیریت اسلون MIT، هشدار می دهد که برنامه ثابت ساعات اضافه کاری منجر به فرسودگی شغلی می شود. در مصاحبه ای با TechRepublic، پوسن هشدار می دهد که بهره وری کاهش می یابد و کارگران تمرکز خود را از دست می دهند و به طور بالقوه بر آنها تا پایان عمر کاری تأثیر می گذارد.

پیشرفت در فناوری
هیچ چیز در حوزه فناوری راکد باقی نمی ماند. همه چیز دائماً در حال تغییر است، از بین می رود و به نفع جدیدترین اسباب بازی الکترونیکی کارآمدتر کنار گذاشته می شود.

تبدیل شدن به یک برنامه نویس موثر به معنای داشتن توانایی و تمایل برای یادگیری زبان های جدید، برداشتن و به کارگیری مفاهیم جدید و سازگاری با ابزارهای جدید است.

ممکن است برخی افراد این نیاز به سازگاری را هیجان انگیز ببینند، رشته برنامه نویسی در دانشگاه چیست؟ اما کسانی که تغییرات ناگهانی و مداوم را دوست ندارند، از این جنبه خاص برنامه نویس بودن لذت نخواهند برد.

پیشنهاد میکنم حتما مقاله کسب درآمد در دبیرستان بخوانید.

3 نکته برای برنامه نویس شدن و رشته برنامه نویسی

ویژگی شخصیتی برنامه نویس: برای برنامه نویسی چه رشته ای انتخاب کنیم ؟ برنامه نویس ها باید شخصیتی با ارده و مصمم و سمج داشته باشند تا وقتی به مشکلی برمیخورند بتوانند با حوصله و صبر راه حل مشکل را گیدا کنند و روحیه خود را از دست ندهند و کار را رها نکنند.

مسئولیت پذیری بالا: رشته برنامه نویسی چیست ؟ هنگامی که هدف خود را از برنامه نویسی چیزی فراتر از یک سرگرمی انتخاب می کنید و قصد دارید به عنوان شغل اینده به ان نگاه کنید باید روزانه سطح توانایی های خود را افزایش دهید و مسئولیت انتخاب خود را بپذیرید.

هرچند که ممکن است وسط راه خسته شوید و باید به گونه ای برنامه ریزی کنید که اسیبی به سایر قسمت های زندگیتان وارد نشود.

توقعات برنامه نویس: برای برنامه نویس شدن چه رشته ای باید خواند؟ اگر یکی از دلایل انتخاب رشته شما درامد بالای برنامه نویسی بوده است باید بدانید که از همان زمان که شروع می کنید نباید توقع درامد بالا داشته باشید.

بلکه باید زحمت بکشید و به یه برنامه نویس با تجربه تبدیل شوید تا به درامد مورد نظر خود برسید.

برای برنامه نویس شدن چه رشته ای باید خواند؟ برنامه نویسی در چه رشته ای است؟

رشته برنامه نویسی در دانشگاه چیست؟ رشته علوم کامپیوتر چیست؟رشته برنامه نویسی چیست؟ علم کامپیوتر مطالعه تئوری، طراحی، پیاده‌سازی و عملکرد کامپیوترها و نرم‌افزارهای کامپیوتری، از جمله مطالعه محاسبات‌پذیری و خود محاسبات را در حیطه اختیارات خود دارد.برای برنامه نویس شدن چه رشته ای باید خواند؟

بیایید صادق باشیم – کدنویسی جالب است. رشته برنامه نویسی چیست ؟ برای برنامه نویسی چه رشته ای انتخاب کنیم برنامه نویسی تقریباً در تمام جنبه های زندگی مدرن نقش دارد. کدنویس ها معماران دنیای دیجیتال ما هستند، افرادی که تضمین می کنند تجربیات آنلاین ما به خوبی اجرا می شود.

اگر به فکر وارد شدن به کدنویسی هستید، احتمالاً از قبل این را می دانید. احتمالاً می دانید که کدنویس ها در سراسر کشور تقاضای زیادی دارند و برای برداشتن گام بعدی هیجان زده هستید.

با این حال، رشته های مرتبط با برنامه نویسی اگر قبلاً در دانشگاه تحصیل کرده‌اید، شغلی در رشته‌ای دیگر دارید یا زمان کافی برای جستجوی یک مدرک چهار ساله معمولی را ندارید، ممکن است در مورد بهترین راه جهش شغلی مطمئن نباشید. اما نگران نباشید – برای اینکه کدنویس شوید نیازی به مدرک ندارید.

برنامه نویسی در کدام رشته است؟

رشته برنامه نویسی به عنوان یک زمینه حیاتی در علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات شناخته می‌شود. این رشته به توسعه و نوشتن نرم‌افزارها و برنامه‌های کامپیوتری می‌پردازد. رشته برنامه نویسی تمامی مراحل از تحلیل نیازها و طراحی گرفته تا پیاده‌سازی و تست نرم‌افزارها را در بر می‌گیرد. افراد متخصص در این رشته به عنوان برنامه‌نویسان فعالیت می‌کنند و از زبان‌ها و ابزارهای مختلفی برای توسعه نرم‌افزارها استفاده می‌کنند.

رشته برنامه نویسی در دانشگاه از جمله مهم‌ترین دانشگاهی‌ها و حرفه‌هایی است که در دنیای فناوری اطلاعات و ارتباطات حائز اهمیت می‌باشد. برنامه‌نویسان در این رشته با استفاده از زبان‌های مختلفی مانند C++, Java, Python و … به توسعه نرم‌افزارها می‌پردازند. همچنین، توانایی در حل مسائل و تفکر الگوریتمی نیز از ویژگی‌های اساسی برنامه‌نویسان در این رشته است. اما باید توجه داشت که در این رشته، به دلیل پیچیدگی برنامه‌ها و تغییرات مداوم در فناوری‌ها، نیاز به آموزش و یادگیری مداوم وجود دارد.

در این مقاله، برنامه‌نویسان، مسیرهای شغلی بالقوه و چگونگی تبدیل شدن به کدنویس بدون مدرک را پوشش خواهیم داد. همچنین مراحلی را که می‌توانید طی 6 ماه بدون مدرک کدنویس شوید، از جمله یادگیری در یک بوت‌کمپ برنامه‌نویسی، دنبال کردن خودآموزی و انجام پروژه‌های خود، ارائه می‌کنیم.

برای کشف گام‌های بعدی خود در جهت تغییر شغل در توسعه نرم‌افزار، ادامه مطلب را بخوانید!

5 مرحله برای تبدیل شدن به کدنویس در 6 ماه بدون مدرک برای برنامه نویس شدن چه رشته ای باید خواند

چه مدت طول می کشد تا یک کدنویس شوید؟ این نیازی به سالها آماده سازی ندارد. اگر برنامه ریزی درستی داشته باشید و از آن پیروی کنید، این روند ممکن است تا شش ماه طول بکشد.

رشته برنامه نویسی در دانشگاه چیست؟

رشته برنامه نویسی در دانشگاه

در نهایت، جدول زمانی خاصی که انتخاب می‌کنید به شما بستگی دارد – می‌توانید یک برنامه انتقال یک ساله تهیه کنید یا یک برنامه سه ماهه کوتاه‌تر را انتخاب کنید.

در زیر، ما تعدادی از مراحلی را که باید در حین انتقال به حرفه توسعه وب یا توسعه نرم‌افزار دنبال کنید، فهرست کرده‌ایم.

 1. منابع آنلاین را کاوش کنید و بیشتر بیاموزید برای برنامه نویس شدن چه رشته ای باید خواند

به طور کلی، برای برنامه نویس شدن چه رشته ای باید خواند حوه شروع سفر شغلی به سطح تجربه و علاقه خاص شما بستگی دارد. کسانی که از قبل اصول برنامه نویسی را می دانند، ممکن است احساس راحتی کنند که بلافاصله وارد کلاس های رسمی شوند. با این حال، علاقمندان یا مبتدیان ممکن است ترجیح دهند مدتی را صرف کاوش در برخی اصول کدنویسی آنلاین کنند.

یکی از اولین قدم هایی که می توانید هنگام برنامه ریزی برای تغییر شغل خود بردارید، استفاده از منابع رایگان برنامه نویسی آنلاین است. منابع آنلاین بی‌شماری توصیه‌های شغلی ارزشمندی را ارائه می‌دهند، فرصت‌هایی را برای یادگیری مبتنی بر پروژه میزبانی می‌کنند و بینش‌های بیشتری را در زمینه زیربنای نظری علوم رایانه ارائه می‌دهند.

مطمئن نیستم از کجا شروع کنم؟ رشته های مرتبط با برنامه نویسی می‌توانید سایت‌هایی مانند w3schools را برای منابع آموزشی رایگان کاوش کنید تا به شما کمک کند تا اصول برنامه‌نویسی را کنترل کنید.

یک توضیح سریع – این سایت های منبع برای تسهیل یک تغییر سریع شغلی طراحی نشده اند. با این حال، آنها می توانند دروس و تمرین های کدنویسی ارزشمندی را در رابطه با زبان های پایه مانند HTML، CSS و جاوا اسکریپت به شما برای برنامه نویس شدن چه رشته ای باید خواند؟  ارائه دهند.

 1. آموزش خود را با یک بوت کمپ کد نویسی بیشتر کنید

اگر می‌خواهید در عرض سه تا شش ماه یک کدنویس شوید و تجربه برنامه‌نویسی، توسعه وب یا مهندسی نرم‌افزار ندارید، برای برنامه نویسی چه رشته ای انتخاب کنیم می‌خواهید در یک بوت کمپ برنامه‌نویسی ثبت‌نام کنید.

بوت کمپ‌های کدنویسی برنامه‌های فشرده‌ای هستند که به دانش‌آموزان کمک می‌کنند تا دانش اساسی در فناوری‌های اصلی ایجاد کنند. برخلاف برنامه‌های علوم کامپیوتر دانشگاه، بوت کمپ‌ها با تأکید زیادی بر مهارت‌های عملی و تجربه عملی که کارفرمایان در هنگام استخدام برای موقعیت‌های آزاد به دنبال آن هستند، طراحی شده‌اند.

مهارت های آموزش داده شده در بوت کمپ می تواند شامل موارد زیر باشد اما محدود به آنها نیست:

HTML

CSS

جاوا اسکریپت

جی کوئری

MySQL

MongoDB

پایتون

جاوا

سی شارپ

این برنامه ها همچنین انعطاف پذیری را ارائه می دهند. بسته به سایر مسئولیت ها و در دسترس بودن خود، می توانید در یک بوت کمپ آنلاین مجازی به صورت تمام وقت یا پاره وقت شرکت کنید. برای برنامه نویس شدن چه رشته ای باید خواند بسیاری از بوت کمپ های برنامه نویسی را رشته برنامه نویسی چیست می توان در سه ماه (تمام وقت) یا شش ماه (پاره وقت) تکمیل کرد.

بوت کم یک برنامه خودآموز نیست. حتی اگر به صورت آنلاین در یک بوت کمپ شرکت کنید، آموزش، آموزش و تعامل فردی از مربیان خود دریافت خواهید کرد، درست مثل اینکه در یک بوت کمپ برنامه نویسی حضوری شرکت می کنید. به عنوان یک ثبت نام، درگیر مطالعه متمرکز و پاسخگو خواهید بود،

در طیف گسترده ای از زبان های کدنویسی محبوب مهارت کسب خواهید کرد رشته برنامه نویسی در دانشگاه چیست؟ و روی پروژه های فردی و گروهی کار خواهید کرد که در نهایت به عنوان هسته اصلی مجموعه شما خواهد بود.

رشته های مرتبط با برنامه نویسی

رشته های مرتبط با برنامه نویسی

رشته های مرتبط با برنامه نویسی در پایان بوت کمپ، سطحی از راحتی، آشنایی و دانش کدنویسی خواهید داشت که به شما این امکان را می‌دهد که از اولین روز کار خود به بهترین نحو به کار خود ادامه دهید.

کارفرمایان نیز این را می دانند. یکی از چیزهای مهم در مورد کدنویسی این است که رشته برنامه نویسی چیست این حرفه از کدنویسان با استعداد در هر سن و پیشینه شغلی استقبال می کند. گواهی بوت کمپ ثابت می کند که یک نامزد دارای مهارت های قابل فروش است، در یک جدول زمانی فشرده به خوبی کار می کند و مایل است همه چیز خود را در تکالیف به کار گیرد.

داده‌ها این را تأیید می‌کنند: طبق یک نظرسنجی اخیر از HackerRank (PDF، 2.4MB)، 39.2 درصد از مدیران استخدامی مورد بررسی معتقدند که فارغ‌التحصیلان بوت‌کمپ به اندازه همتایان خود که دارای تحصیلات معمولی هستند واجد شرایط هستند و 33 درصد می‌گویند که یادگیرندگان بوت کمپ واجد شرایط بیشتری هستند.

همین مطالعه همچنین نشان داد که اکثر مدیران استخدام بر این باورند که فارغ التحصیلان بوت کمپ عالی هستند زیرا آنها فناوری ها و زبان های جدید رشته برنامه نویسی چیست را به سرعت یاد می گیرند (71 درصد)، تجربه عملی قوی دارند (61 درصد). 3. تخصص و تمرکز خود را در نظر بگیرید

همانطور که دانش خود را در مورد برنامه نویسی گسترش می دهید، ممکن است بخواهید به این فکر کنید که دوست دارید چه نوع برنامه نویسی باشید. اگر می‌دانید که چگونه می‌خواهید مهارت‌های کدنویسی خود را به صورت حرفه‌ای به کار ببرید، می‌توانید دوره‌ها، دوره‌های کارآموزی و پروژه‌هایی را که متناسب با علایق خود هستند، جستجو کنید.

این بدان معنا نیست که شما لزوماً باید یک تخصص را انتخاب کنید – اگر مطمئن نیستید، یک مسیر مطالعه عمومی تر می تواند به شما کمک کند تا بفهمید می خواهید در آینده چه کاری انجام دهید.

به طور کلی، برنامه نویسان می توانند برای برنامه نویس شدن چه رشته ای باید رشته برنامه نویسی چیست خواند یکی از سه مسیر شغلی را انتخاب کنند: جلویی، بک اند و فول استک. در اینجا خلاصه ای سریع آمده است:

توسعه دهندگان Front End: این متخصصان بر روی سمت مشتری یک وب سایت تمرکز می کنند – بخشی که بازدیدکنندگان می توانند ببینند و با آن تعامل داشته باشند. برنامه نویسان فرانت اند در درجه اول بر طراحی و ساختن زیبایی شناسی و ساختار یک سایت تمرکز می کنند.

Back End Developers: این کدنویس ها مسئول سمت سرور یا بک اند وب سایت ها و برنامه ها هستند. کار آنها تضمین می کند که وب سایت همانطور که در نظر گرفته شده است عمل می کند.

توسعه دهندگان Full Stack: همانطور که از نام آن پیداست، توسعه دهندگان فول استک مسئول «پشته کامل» فناوری توسعه هستند. رشته برنامه نویسی چیست آنها دانش و مهارت های لازم برای مقابله با چالش های جلو و عقب را دارند.

ممکن است بخواهید با گسترش دانش خود در مورد کدنویسی، تخصص و تمرکز خود را در نظر بگیرید.

تقریباً هر کدنویسی نوعی تخصص دارد. بر اساس گزارش توسعه‌دهنده 2020 Stack Overflow، 55.2 درصد از توسعه‌دهندگان مورد بررسی به عنوان افراد حرفه‌ای، 37.1 درصد به‌عنوان فرانت‌اند و 54.9 درصد به‌عنوان فول استک معرفی می‌شوند.

به نوع شغل و مسئولیت هایی که دوست دارید داشته باشید فکر کنید! اگر مطمئن نیستید که به کدام سمت می خواهید بروید، می توانید در یک بوت کمپ کامل پشته ثبت نام کنید. از طرف دیگر، می‌توانید برنامه‌ای را جستجو کنید که به طور خاص بر مهارت‌های جلویی یا عقبی تأکید دارد.

 1. به دنبال کارآموزی فنی و تجربه عملی باشید

ممکن است بخواهید یک دوره کارآموزی فنی پاره وقت را در نظر بگیرید تا برخی از مهارت های کدنویسی را که در یک بوت کمپ یاد می گیرید، انجام دهید. برای برنامه نویسی چه رشته ای انتخاب کنیم از این گذشته، دوره های کارآموزی می تواند تجربه واقعی با یک کارفرما و مراجع عالی برای رفتن به شغل بعدی را به شما بدهد.

اگر به یک علت یا یک جنبش اهمیت می دهید، رشته برنامه نویسی چیست برای برنامه نویس شدن چه رشته ای باید خواند مهارت های خود را داوطلبانه در سازمان غیرانتفاعی مورد حمایت خود در نظر بگیرید، چه از طریق یک برنامه کارآموزی یا یک ترتیب داوطلبانه دیگر.

شما قادر خواهید بود کار مستقل و موفقی را به مجموعه خود اضافه کنید و یک مرجع مثبت دیگر را برای کارفرمایان آینده جمع آوری کنید، زیرا از هدفی که برای شما عزیز و نزدیک هستید حمایت می کنید.

چگونه یک کارآموزی برنامه نویسی بگیریم – Chron

چرا برای کد سرگرمی داوطلب شویم؟ – کد برای سرگرمی

 1. وب سایت و پروژه های خود را بسازید

اگر می خواهید حرفه ای در زمینه توسعه وب راه اندازی کنید، شروع به ساخت یک وب سایت کنید. این روزها، هنگامی که به دنبال شغل جدیدی در کدنویسی هستید، رشته برنامه نویسی چیست یک نمونه کار آنلاین پیشرفته جزء ضروری یک رزومه فنی قوی است.

با یک وب سایت نمونه کارها، برای برنامه نویس شدن چه رشته ای باید خواند می توانید به کارفرمایان نشان دهید که فناوری های مورد نیاز برای توسعه یک سایت را درک می کنید و سایر قابلیت های فنی خود را از طریق پروژه های مرتبط نشان می دهید.

برای برنامه نویسی چه رشته ای انتخاب کنیم

همچنین ممکن است بخواهید مشارکت در جوامع توسعه منبع باز را در نظر بگیرید. اینها به شما برای برنامه نویسی چه رشته ای انتخاب کنیم امکان می دهد در پروژه های مهم مشارکت کنید، دانش خود را – به ویژه در زبان های برنامه نویسی و برنامه نویسی پرکاربرد – گسترش دهید و ارتباطات عالی در این زمینه برقرار کنید.

از شبکه سازی نترسید؛ به افراد دایره حرفه ای خود اطلاع دهید که چه زمانی به دنبال شغل هستید، و شرکت در رویدادهای شبکه ای آنلاین و حضوری را برای ایجاد تماس های بیشتر با صنعت در نظر بگیرید.

چگونه یک وب سایت نمونه کارها خیره کننده به عنوان یک توسعه دهنده وب بسازیم – SitePoint

43 نکته رزومه ای که به شما کمک می کند استخدام شوید – The Muse

17 نکته شبکه‌ای برای کمک به افزایش شغل شما – Ellevest

کدنویس ها چه می کنند (و مهارت های مورد نیاز چیست)؟

کدنویس ها متخصصان فناوری هستند که از مهارت های برنامه نویسی خود برای طراحی، رشته برنامه نویسی چیست برای برنامه نویس شدن چه رشته ای باید خواند ساخت و مدیریت برنامه ها و وب سایت ها استفاده می کنند. به‌عنوان یک کدنویس، فرصت‌های حرفه‌ای شما تقریباً بی‌نهایت است.

کاربرد و ارزشی که مهارت‌های کدنویسی در دنیای پیشرو فناوری ما دارد به این معنی است که می‌توانید برای یک شرکت Fortune 500 یا استارت‌آپ کوچک تقریباً در هر صنعتی کار کنید.

اما آن قابلیت های کدنویسی چیست؟ در زیر، تعدادی از مهارت‌های فنی و نرم‌افزاری را که توسعه‌دهندگان جدید برای ایجاد یک حرفه موفق باید داشته باشند، فهرست کرده‌ایم.

چگونه وارد رشته برنامه نویسی شویم؟

درک زبان های برنامه نویسی

همانطور که قبلا ذکر شد، زبان های برنامه نویسی که باید اولویت بندی کنید به مسیر شغلی انتخابی شما بستگی دارد. با این حال، چند زبان و فناوری اصلی وجود دارد رشته برنامه نویسی چیست که همه برنامه نویسان جدید باید قبل از ورود به مجموعه شغلی آن ها را بدانند. اینها می توانند شامل اما محدود به موارد زیر نباشند:

HTML

CSS

جاوا اسکریپت

پایتون

PHP

SQL

NoSQL

آیا این خیلی به نظر می رسد؟ نگران نباشید – در حالی که یادگیری یک مهارت جدید به تلاش نیاز دارد، کار معمولاً با گذشت زمان آسان‌تر می‌شود. هنگامی که ساختارهای برنامه نویسی را درک کردید، در آینده انتخاب زبان های دیگر بسیار ساده تر می شود.

داده ها را بشناسیدیک برنامه نویس با کامپیوترها و کدنویسی آنها سر و کار دارد که به برای برنامه نویس شدن چه رشته ای باید خواند طور مستقل یا تحت قرارداد کار می کند. آن‌ها از زبان‌های برنامه‌نویسی مختلف برای ایجاد نرم‌افزار یا تنظیم عملکرد خود، خواه مربوط به عملکرد یا ظاهر، استفاده می‌کنند.

مسئولیت ها از شغلی به شغل دیگر متفاوت است، اما وظایف معمول یک برنامه نویس شامل موارد زیر است:

رفع مشکلات

به روز رسانی و تست کد

بهینه سازی سیستم ها متناسب با نیازهای مشتری

کمک به افراد با مشکلات IT

گفته می شود، امروزه ده ها راه برای کسب درآمد از کدنویسی و برنامه نویسی وجود دارد. به عنوان مثال، می‌توانید برنامه‌ها رشته برنامه نویسی چیست و ابزارهای منبع باز خود را طراحی کنید یا مهارت‌های خود را با آموزش‌های YouTube منتقل کنید.

درحالی که استعداد خالص می تواند شما را به دورتر برساند، هرچه اعتبار بیشتری داشته باشید، برای برنامه نویس شدن چه رشته ای باید خواند آینده شغلی شما بهتر است. با توجه به اینکه چند صنعت دیجیتال شده اند، برنامه نویسان در همه جا فرصت هایی دارند، از شرکت های فین تک گرفته تا مجلات آنلاین.

یک برنامه نویس کامپیوتر به چه مهارت هایی نیاز دارد؟

نحوه برنامه نویس شدن به دو مهارت سخت و نرم بستگی دارد. برای شروع، شما باید راه خود را در برای برنامه نویس شدن چه رشته ای باید خواند مورد کامپیوتر و تا آنجایی که ممکن است زبان های برنامه نویسی را بدانید. این شامل:

HTML

CSS

C++

جاوا

PHP

SQL

بهترین زبان های برنامه نویسی برای یادگیری

همنین باید در حل سریع مسائل مهارت داشته باشید. رشته برنامه نویسی چیست اگر به ریاضیات یا پازل علاقه دارید، برنامه نویسی به شما فرصت های زیادی می دهد تا مغز خود را تمرین دهید. توجه به جزئیات و چند کار با این نیز همراه است.

از نظر سایر مهارت های نرم، ارتباط یک امر ضروری است. برخلاف ماشین‌ها، مردم معمولاً به کلمات برای برنامه نویس شدن چه رشته ای باید خواند ساده نیاز دارند تا بفهمند کامپیوترشان چه می‌کند. هنگام کار با دیگران، باید بتوانید کار خود را به طور واضح و مؤثر توضیح دهید، به خصوص در گزارش ها.

در نهایت، اینکه چقدر همه این مهارت ها را به خوبی به کار می گیرید و آنها را به سود تبدیل می کنید بستگی به سازماندهی شما دارد. رشته برنامه نویسی چیست بدون ساختار واقع گرایانه برای روال های خود، به راحتی می توان مسیر وظایف را از دست داد و زمان خود و کارفرمای خود را تلف کرد.

برای انتخاب رشته برنامه نویسی چقدر باید سختی کشید؟

یادگیری کدنویسی کار سختی نیست. مانند هر مهارت دیگری، یادگیری نحوه کدنویسی به زمان و پشتکار نیاز دارد. دشواری به زبان برنامه نویسی و نوع نرم افزاری که می خواهید بسازید بستگی دارد.

آیا کدنویسی شغل پر استرسی است؟

این شغل گاهی اوقات می تواند استرس زا باشد، اما برنامه نویسان کامپیوتر به خوبی برای هر اضطرابی که ممکن است تجربه کنند، جبران می شود. بسیاری از مشاغل در این حرفه به کشورهای دیگر که حقوق کمتری دارند برون سپاری می شوند و در هزینه شرکت ها صرفه جویی می کنند. برنامه نویسان کامپیوتر کدی را می نویسند که به برنامه های نرم افزاری اجازه اجرا می دهد.

کدنویسی چقدر خسته کننده است؟

"نه." البته ترجیحات شخصی می‌تواند متفاوت باشد، اما کدنویسی برای بسیاری از افراد آنقدر خسته‌کننده نیست که حتی می‌توانید کدنویس‌هایی را پیدا کنید که از پس‌زمینه‌های بسیار درخشان‌تر به این حرفه می‌پرند.

برای برنامه نویس شدن چه رشته ای باید خواند
برنامه نویس شدن چه رشته ای باید خواند

کارگردان: حسین عزیز

تاریخ ایجاد شد: 2021-11-20 14:03

امتیازدهی ویرایشگر:
4.9

9 دیدگاه دربارهٔ «برای برنامه نویس شدن چه رشته ای باید خواند؟»

 1. فکر نکنم برای برنامه نویس شدن نیاز باشه که حتما حتما در دانشگاه یا مدرسه علوم مربوط به کامپیوتر بخونیم چون من زندگینامه ی برنامه نویس های بزرگ تاریخ مثل دنیس ریچی ، کن تامسون ، لینوس توروالدز و … را میخواندم اکثرا از رشته های دیگری بودن مثل رشته پزشکی و فیزیک و …
  ولی در کل برای برنامه نویس شدن نیازه شما تلاش زیادی کنید اولش خیلی پیچیده به نظر میرسه و شاید دلسرد بشید با تمرین و حوصله میتونید پیش برید

 2. سلام با رشته( شبکه و نرم افزار رایانه) میتوان در دانشگاه برنامه نویسی خواند ؟

  1. محدثه رضایی

   تقریباً چهار سال طول می کشد تا دانش آموزان مدرک لیسانس برنامه نویسی کامپیوتر را کسب کنند. با این حال، عوامل متعددی می تواند بر طول برنامه تاثیر بگذارد. در طول دو سال اول، دانش آموزان دروس عمومی مانند علوم، ریاضی، انگلیسی و تاریخ را می گذرانند.

  1. محدثه رضایی

   برای تبدیل شدن به برنامه نویس کامپیوتر، افراد باید مدرکی در علوم کامپیوتر، فناوری اطلاعات، ریاضیات یا یک رشته مرتبط دریافت کنند. بسیاری از کارفرمایان برنامه نویسان کامپیوتری سطح پایه را با مدرک کاردانی استخدام می کنند، اما اغلب نامزدهای دارای مدرک لیسانس را ترجیح می دهند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + شش =