فواید زبان جاوا برای اندروید

فواید زبان جاوا برای اندروید

این زبان های برنامه نویسی می توانند فواید زبان جاوا برای اندروید باید برای توسعه برنامه های اندروید استفاده شوند. در حال حاضر طیف گسترده ای از زبان های برنامه نویسی وجود دارد که هم برای ایجاد برنامه های اندروید در نظر گرفته شده اند و فواید زبان جاوا برای اندروید هم توسط سازنده گوگل پشتیبانی می شوند.

پیشنهاد میکنم حتما مقاله آموزش جاوا برای کودکان بخوانید.

شناخته شده ترین و پرکاربردترین زبان قطعا جاوا است. ادغام کامل در محیط توسعه گوگل و امکان استفاده از IDE Eclipse به همراه سینتکس ساده و چارچوب جامع، جاوا را بسیار محبوب کرده است. اما جایگزین هایی وجود دارد.

برتری زبان جاوا برای اندروید

مشابه ماشین مجازی جاوا در دستگاه های دسکتاپ، ماشین مجازی در دستگاه های اندرویدی کد جاوا را به بایت کد تبدیل می کند که سپس توسط پردازنده مربوطه تفسیر می شود. از نسخه 5.0 Lollipop، DVM با زمان اجرا اندروید جایگزین شده است.

برخلاف کامپایل به‌موقع ماشین مجازی، کامپایل اکنون مستقیماً روی مجموعه دستورالعمل‌های پردازنده مربوطه انجام می‌شود. علاوه بر بار کمتر پردازنده، مزایا نیز شروع سریعتر برنامه ها است، زیرا کد باینری فقط فواید زبان جاوا برای اندروید یک بار تولید می شود و مانند یک کامپایلر JIT، هر بار که فراخوانی می شود، انجام نمی شود.

کاربرد زبان جاوا برای اندروید

Kotlin در اندروید استودیو تعبیه شده است

گوگل در آخرین کنفرانس توسعه دهندگان I/O خود، ادغام کامل Kotlin در اندروید استودیو و چارچوب آن را ارائه کرد. Kotlin با جاوا سازگار است، به این معنی که کدهای جاوا را می توان به راحتی یکپارچه کرد و در پروژه های Kotlin استفاده کرد. علیرغم گذشته اخیر خود، کاتلین از محبوبیت فزاینده ای برخوردار است. با این حال، کد نمونه و منابع بسیار پراکنده تر از مورد جاوا هستند. اسناد رسمی به شما کمک می کند تا یک دید کلی از زبان داشته باشید و مشکلات جزئی را حل کنید.

پیشنهاد میکنم حتما مقاله آموزش زبان جاوا مبتدی بخوانید.

C و C ++ با تنظیمات امکان پذیر است

++C برای افرادی مناسب است که می‌خواهند به سخت‌افزار نزدیک‌تر باشند و تا حد زیادی از توابع آماده گوگل چشم پوشی کنند. این زبان توسط اندروید استودیو نیز پشتیبانی می شود، اما نیاز به ادغام اجزای خارجی دارد. کیت توسعه فواید زبان جاوا برای اندروید بومی اندروید همراه با ابزار ساخت خارجی CMake و اشکال زدا کد بومی، LLDB، به شما امکان می دهد با C یا C ++ کار کنید.

C# روی Xamarin

فریمورک Xamarin پیش نیازهای استفاده از C# را همراه با ویژوال استودیو برای توسعه اپلیکیشن ایجاد می کند. به دلیل ادغام ضروری کتابخانه های مختلف Xamarin، برنامه نویسی بسیار شبیه جاوا است، زیرا فواید زبان جاوا برای اندروید این رابط ها رابط های چارچوب اندروید را شبیه سازی می کنند. ساختار یک رابط برنامه با استفاده از فایل‌های XML، همانند رونویسی ضروری روش‌های فعالیت و کلاس‌های خارجی، یکسان است.

 

کاربرد زبان جاوا

ارائه زبان ها و مزایا و معایب جاوا

جاوا در محیط اندروید نیز نقاط قوت خود را نشان می دهد. ترکیبی از نحو ساده و یک چارچوب جامع به شما امکان می دهد تا به سرعت شروع کنید. با این حال، فریم ورک اندروید هنوز از همه ویژگی های جدید اضافه شده با جاوا 8 پشتیبانی نمی کند. برای کنترل‌کننده‌های رویداد عناصر UI و گسترش کلاس‌ها، گاهی اوقات به کد boilerplate نسبتاً گسترده نیاز است.

پیشنهاد میکنم حتما مقاله تفاوت زبان جاوا و جاوا اسکریپت بخوانید.

با زبان جدید Kotlin از سازنده معروف IDE JetBrains، این تلاش به طور قابل توجهی در برخی موارد فواید زبان جاوا برای اندروید کاهش می یابد. نحو نیز حتی بیشتر ساده شده است. ساختارهای کد معروف مانند دستورهای سوئیچ با عبارات لامبدا ترکیب می شوند، به طور کلی کاتلین از بسیاری از نوآوری های جاوا 8 به عنوان استاندارد استفاده می کند. استثناهای مزاحم NullPointer از جاوا مربوط به گذشته است.

اظهارات خودکار تضمین می کند که یک شی نباید تهی باشد، در حالی که ساختارهای دستوری اضافی از فراخوانی روش های یک شی تهی جلوگیری می کنند. در مجموع، پیشرفت‌های بسیاری که منجر به کد فشرده‌تر می‌شود.

در زمان DVM (ماشین مجازی دالویک)، C ++ جایگزین واقعی جاوا برای کارآمدترین برنامه‌های ممکن بود، زیرا برنامه‌های آن در کد باینری کامپایل می‌شوند. این به ویژه برای برنامه های کاربردی محاسباتی فشرده و حساس به زمان مفید است؛ در برخی موارد، برنامه های قابل مقایسه در جاوا تا 100 برابر کندتر بودند.

با معرفی Android Runtime، این تفاوت به شدت کاهش یافته است، در اکثر موارد امروزه هر دو نامزد یکسان هستند. تلاش برای توسعه در C ++ هنوز بسیار زمان‌بر و پیچیده‌تر است، زیرا کار با اشاره‌گرها و مراجع ضروری است و بسیاری از بخش‌های چارچوب Android قابل استفاده نیستند. رابط های آن فقط با جاوا و کاتلین سازگار است.

C# شبیه جاوا است. با توجه به فریمورک غیررسمی Xamarin، ابتدا باید توابع جدیدترین نسخه های اندروید بازسازی شوند. فواید زبان جاوا برای اندروید این منجر به تاخیر زمانی می شود. با این حال، از آنجایی که توسعه بیشتر نه تنها برای آخرین نسخه ها بلکه برای نسخه های قدیمی تر است، این نقش مهمی ندارد. هر کسی که به توسعه با Visual Studio و C # عادت دارد، شروع سریعی در اینجا پیدا فواید زبان جاوا برای اندروید خواهد کرد.

حوزه های کاربرد

زبان های سطح بالای فواید زبان جاوا برای اندروید ذکر شده جاوا، کاتلین و سی # برای توسعه موثر اندروید مناسب هستند. برای افرادی که به فریمورک رسمی متکی هستند و می خواهند در اسرع فواید زبان جاوا برای اندروید وقت به روزرسانی ها را دریافت کنند، جاوا و کاتلین توصیه می شود. C ++ بیشتر فقط در قسمت خاصی از یک برنامه استفاده می شود که بیشترین کنترل ممکن روی آن مهم است. انجام کل توسعه در C ++ به سادگی بیش از حد وقت گیر خواهد بود و مزایای کمی به همراه خواهد داشت.

برای معرفی آسان، من Kotlin را توصیه می کنم، حتی اگر قبلاً در جاوا تجربه داشته باشید. ک کوتاه تر و قابل فهم تر، به دلیل برخی نوآوری های نحوی، همراه با قابلیت همکاری با جاوا و یکپارچگی خوب در اندروید استودیو، کاتلین را به زبان مورد علاقه من تبدیل کرده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *