ثبت نام
کتاب آموزش پایتون

معرفی 10کتاب آموزش پایتون

سرفصل‌های مقاله

پایتون یک زبان برنامه نویسی تفسیری همه منظوره است کتاب آموزش پایتون که برای توسعه وب، یادگیری ماشینی و تجزیه و تحلیل کتاب آموزش پایتون داده های پیچیده استفاده می شود. پایتون یک زبان عالی برای مبتدیان است زیرا یادگیری کتاب آموزش پایتون و درک آن آسان است.

با افزایش محبوبیت این زبان، فرصت ها در برنامه نویسی پایتون تقویت می شوند. اگر می خواهید برنامه نویسی پایتون را یاد بگیرید، کتاب ها می توانند منبع خوبی برای یادگیری باشند. کتاب ها به شما کتاب آموزش پایتون این امکان را می دهند که با سرعت خودتان یاد بگیرید. سایت ایرانیان سایبر در این موضوع مطالب بیشتری را ارائه کرده است.

ویژگی کتاب آموزش پایتون

در اینجا 10 کتاب برتر پایتون برای مبتدیان و برنامه نویسان پیشرفته توصیه شده توسط انجمن پایتون آمده است. این کتاب آموزش پایتون کتاب ها به برنامه نویسان در تمام سطوح مهارت، از آماتور گرفته تا جادوگر کد کمک می کند. این فهرست همچنین شامل چند کتاب پایتون رایگان برای مبتدیان است.

روی عکس زیر کلیک کنید و یادگیری پایتون را شروع کنید.

10 کتاب برتر آموزش پایتون

پیکان اشاره بالا

“دوره سقوط پایتون” توسط اریک متیوز یک مقدمه سریع و جامع برای زبان پایتون برای مبتدیانی است که مایل به یادگیری برنامه نویسی پایتون و نوشتن برنامه های مفید هستند. هدف کتاب آموزش پایتون این کتاب این است که شما را به سرعت به اندازه کافی سریع برساند و برنامه های واقعی را در کمترین زمان بنویسید.

این کتاب همچنین برای برنامه نویسانی است که درک مبهمی از زبان دارند و مایلند قبل از امتحان برنامه نویسی پایتون، دانش کتاب آموزش پایتون خود را تقویت کنند. همانطور که در کتاب کار  می کنید، کتابخانه ها و ابزارهایی مانند Pygame، Matplotlib، Plotly و Django را یاد می گیرید.

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله آموزش پایتون بپردازید.

و با داده ها برای ایجاد تجسم های “کتاب آموزش پایتون” تعاملی کار می کنید. شما همچنین در مورد ایده پشت بازی های دو بعدی، برای توسعه و استقرار برنامه های کاربردی وب می دانید. این یکی از بهترین کتاب ها برای یادگیری پایتون است که توسط برنامه نویسان پایتون پیشنهاد شده است.

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله آموزش زبان پایتون بپردازید.

این کتاب 544 صفحه ای در دو بخش تجزیه شده است. بخش اول کتاب کتاب آموزش پایتون مبانی برنامه نویسی پایتون را مورد بحث قرار می دهد و مفاهیمی مانند دیکشنری ها، لیست ها، حلقه ها و کلاس ها را روشن می کند. شما کار با یک برنامه پایتون را درک می کنید و یاد می گیرید که کدهای تمیز و خوانا بنویسید.

کتاب پایتون

و برنامه های تعاملی ایجاد کنید. بخش با آموزش تست کردن کد قبل از اضافه کردن آن به پروژه به پایان می رسد.نیمه دوم کتاب رویکردی کاربردی دارد. دانش شما را با ارائه کتاب آموزش پایتون سه پروژه مختلف آزمایش می کند:بازی آرکید الهام گرفته از Space Invaders.مجموعه ای از تجسم داده ها با کتابخانه های مفید پایتون.

یک برنامه وب ساده که می توانید آن را به صورت آنلاین اجرا کنید.2. خودکار کردن مطالب خسته کننده با پایتون، کتاب آموزش پایتون نسخه دوم: برنامه نویسی عملی برای مبتدیان این یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های بین‌المللی پایتون است که پایتون 3 را به همه، از جمله مبتدیان.

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله آموزش پایتون برای کودکان بپردازید.

متمایل به فنی و رشته‌های هنری لیبرال و افراد حرفه‌ای به طور یکسان کتاب آموزش پایتون آموزش می‌دهد. کتاب‌ها دستورالعمل‌های گام به گام را به شما می‌دهند و شما را در هر برنامه راهنمایی می‌کنند و به شما یاد می‌دهند که برنامه‌ها را سریع و کارآمد در پایتون بنویسید.

نویسنده، AI Sweigart، همچنین خوانندگان خود را با پروژه های تمرینی به روز در پایان هر فصل به چالش می کشد.شما اصول پایتون را یاد خواهید گرفت و ماژول‌های کتابخانه غنی کتاب آموزش پایتون را برای انجام کارهایی مانند جمع کردن داده‌ها از وب‌سایت‌ها، خواندن اسناد PDF و word.

و خودکار کردن کارهای کلیک و تایپ کاوش خواهید کرد. ویرایش دوم کتاب شامل یک فصل کاملاً جدید اضافی کتاب آموزش پایتون در مورد اعتبارسنجی ورودی و آموزش های خودکارسازی Gmail و Google Sheets، به علاوه نکاتی در مورد به روز رسانی خودکار فایل های CSV است.

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله آموزش برنامه نویسی پایتون بپردازید.

جدای از فصل جدید، شما همچنین یاد می گیرید که برنامه هایی ایجاد کنید که بدون زحمت کارهای خوب اتوماسیون را برای جستجوی متن در یک فایل یا چندین فایل، ایجاد، به روز رسانی، انتقال، و تغییر نام فایل ها و کتاب آموزش پایتون پوشه ها، جستجو در وب و دانلود محتوای آنلاین انجام دهند.

به روز رسانی و قالب بندی داده ها در صفحات گسترده اکسل با هر اندازه، پر کردن فرم های آنلاین و موارد دیگر.3. آموزش پایتون، ویرایش پنجم نویسنده کتاب، مارک لوتز کتاب آموزش پایتون ، بر اساس دوره آموزشی خود، مقدمه ای جامع و عمیق از زبان اصلی پایتون ارائه می دهد.

آخرین نسخه کتاب شما را به نوشتن کدهای کارآمد و با کیفیت تشویق می کند. این نیز یکی از بهترین کتاب ها برای یادگیری پایتون است. این کتاب برای همه کسانی است که می خواهند در پایتون یاد بگیرند و برتری پیدا کنند. از مبتدی تا توسعه کتاب آموزش پایتون دهندگان حرفه ای.

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله آموزش پایتون پیشرفته بپردازید.

همه می توانند این کتاب را بخوانند و تمرین کنند. شما انواع اصلی اشیاء داخلی پایتون مانند اعداد، لیست ها و فرهنگ لغت را بررسی خواهید کرد. مچنین افزونگی کد و سازماندهی کتاب آموزش پایتون عبارات را یاد خواهید گرفت. این کتاب همچنین شما را با مفاهیم OOPs در پایتون با فرو رفتن در کلاس ها آشنا می کند.

بهترین کتاب آموزش پایتون

در نهایت، مفاهیم کلی برنامه نویسی مانند مدیریت استثنا و ابزارهای توسعه نیز در این کتاب پوشش داده شده است. این کتاب همچنین ابزارهای پایتون مانند دکوراتورها، توصیفگرها، متاکلاس ها و پردازش یونیکد را برای خوانندگان کتاب آموزش پایتون و برنامه نویسان پیشرفته پوشش می دهد.

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله آموزش رایگان پایتون بپردازید.

4. Head-First Python (نسخه دوم)بهترین کتاب برای یادگیری پایتون، یک راه حل سریع و آسان برای شما اگر می خواهید اصول برنامه نویسی پایتون را بدون نیاز به آموزش و کتاب های غیرمولد کتاب آموزش پایتون یاد بگیرید. این کتاب به شما کمک می کند تا درک سریعی از اصول برنامه نویسی پایتون.

و کار با توابع داخلی و ساختارهای داده داشته باشید. سپس این کتاب به شما کمک می کند تا برنامه وب خود را بسازید، کتاب آموزش پایتون مدیریت استثنا، بحث داده ها، و مفاهیم دیگر. ابتدا پایتون از قالب بصری به جای رویکرد مبتنی بر متن استفاده می کند و به شما کمک می کند بهتر ببینید و یاد بگیرید.

article 1 1 1 1 1 1

نویسنده پل بری، مدرس مؤسسه فناوری، کارلو، ایرلند است. او قبل کتاب آموزش پایتون از ورود به دنیای آکادمیک، بیش از یک دهه در صنعت فناوری اطلاعات کار کرد. او نویسنده کتاب های برنامه نویسی شناخته شده ای مانند برنامه نویسی شبکه با پرل، برنامه نویسی سر اول، و سر اول پایتون است.

پیشنهاد می کنیم به مشاهده مقاله کدنویسی پایتون در گوشی بپردازید.

5. Python را به کتاب آموزش پایتون سرعت بیاموزید: یک راهنمای کامل برای مبتدیان برای یادگیری پایتون، حتی اگر در برنامه نویسی تازه کار هستیدکتاب Learn Python Quickly: A Complete Beginner’s Guide to Learning Python، حتی اگر در برنامه نویسی تازه کار هستید.

یک انتخاب فوق العاده برای – حدس زدید – مبتدیان است. پایتون به عنوان یکی از محبوب‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی در سراسر جهان، زبانی است که بسیاری از افراد از هر طبقه‌ای می‌خواهند شروع به یادگیری آن کنند. به همین دلیل، Code Quickly کتابی را برای افراد  کتاب آموزش پایتون مبتدی ایجاد کرده است.

در این کتاب می توانید دانش پایه ای محکم در پایتون ایجاد کنید. هنگامی که اصول اولیه را پشت سر گذاشتید، می توانید به برخی از موضوعات متوسط ​​و پیشرفته تر بروید. نیازی به احساس ترس نیست – خوشبختانه، کتاب به روشی کتاب آموزش پایتون واضح نوشته شده است که در آن توضیحات ساده‌ای ارائه شده است تا بتوانید راحت‌تر آن را دنبال کنید.

Python را به سرعت بیاموزید: راهنمای کامل مبتدیان برای یادگیری پایتون همچنین شامل تمرین‌های کدنویسی (و راه‌حل‌های آن‌ها است، بنابراین می‌توانید بررسی کنید که آیا کتاب آموزش پایتون درست می‌گویید). در پایان کتاب، دو پروژه پایتون وجود دارد.

که می‌توانید با انجام آن‌ها، تمام درس‌هایی را که آموخته‌اید کنار هم بیاورید و با تجربه‌ای عملی به پایان برسانید. کتاب آموزش پایتون همچنین فایل هایی با کد منبع وجود دارد که می توانید به طور مداوم به آنها مراجعه کنید. شما می توانید این فایل ها را مستقیماً روی رایانه شخصی خود اجرا کنید.

دانلود کتاب آموزش پایتون

6. بهترین کتاب برای آمادگی برای مصاحبه شغلی: عناصر مصاحبه های برنامه نویسی در پایتون: راهنمای خودی هااین کتاب شما را با مجموعه ای از 250 مسئله به چالش می کشد تا مهارت های پایتون خود کتاب آموزش پایتون را آزمایش کنید.

مشکلات نماینده سوالات مصاحبه ای است که در شرکت های نرم افزاری پیشرو پرسیده می شود. مشکلات با 200 شکل، 300 برنامه آزمایش شده، و 150 نوع دیگر به همراه راه کتاب آموزش پایتون حل های دقیق نشان داده شده است.

این کتاب همچنین خلاصه‌ای از جنبه‌های غیرفنی مصاحبه نکاتی را در مورد مذاکره با بهترین پیشنهاد و راهنمایی بهترین کتاب آموزش پایتون راه برای استفاده از EPI ذکر می‌کند. خلاصه ای از ساختارهای داده و الگوریتم ها نیز برای تقویت دانش شما ارائه شده است.

این کتاب در مجموعه ای از فصل ها در مورد ساختار داده های پایه و پیشرفته طراحی شده است. هر فصل با یک مقدمه کوتاه، مطالعه موردی، نکات برتر و مروری بر روش‌های کتابخانه‌ای ضروری شروع می‌شود و کتاب آموزش پایتون در نهایت با مشکلات گسترده و قابل تامل دنبال می‌شود.

7. پایتون را در یک روز یاد بگیرید و آن را خوب یاد بگیرید (نسخه دوم)Python in One Day and Learn It Good by Jamie Chan هم اکنون در نسخه دوم خود با اضافه شدن کتاب آموزش پایتون درس های برنامه نویسی شی گرا است. این برای مبتدیانی نوشته شده است که به معنای واقعی کلمه هیچ دانشی از پایتون ندارند.

هدف این است که به دانش‌آموزان در یادگیری سریع پایتون کمک کنیم تا بتوانند در یک روز شروع به کدنویسی اصول کتاب آموزش پایتون اولیه کنند.این کتاب مفاهیم را به مراحل ساده و قابل هضم تقسیم می کند که حتی افراد تازه کار نیز می توانند آن را دنبال کنند.

نمونه هایی با دقت انتخاب شده برای کمک به توضیح مفاهیم مرتبط با پایتون وجود دارد که می تواند به شما در درک آسان تر مسائل کمک کند. موضوعات نیز با دقت انتخاب می‌شوند و اطمینان کتاب آموزش پایتون حاصل می‌کنند که یادگیری به روشی خطی بدون ادامه مماس‌های گیج‌کننده امکان‌پذیر است.

جیمی چان می‌داند که بهترین راه یادگیری، انجام دادن است، و فلسفه در این کتاب نیز به کار رفته است. در پایان کتاب Learn Python in One Day and Learn It Well، پروژه ای وجود دارد که زبان آموزان می توانند انجام دهند که کتاب آموزش پایتون شامل تمام مفاهیمی است که قبلاً از کتاب آموخته شده اند.

8. پایتون برای مبتدیان: آموزش برنامه نویسی پایتون بدون تجربه کدنویسی در 7 روز اگر قبلاً هرگز یک خط کد ننوشته اید، ممکن است دورنمای یادگیری بسیار ترسناک یا حتی دلهره آور به نظر برسد. کتاب آموزش پایتون خوشبختانه، کتاب Python for Beginners: Learn Python Programming With No Coding Experience in 7 Days نوشته Santos Ozoemena یک راه عالی برای شروع است.

این کتاب برای کسانی نوشته شده است که می خواهند بخشی از دنیای برنامه نویسی باشند یا شغلی به عنوان برنامه نویس پیدا کنند. Santos Ozoemena با آگاهی از اینکه پایتون کتاب آموزش پایتون یکی از ساده‌ترین (و محبوب‌ترین) زبان‌های برنامه‌نویسی موجود است، قصد دارد راهنمایی درستی را ارائه کند تا یادگیری پایتون را به «پیاده‌روی در پارک» تبدیل کند.

هدف کتاب Ozoemena این است که تنها در عرض یک هفته به دانش‌آموزان بیاموزد چگونه به پایتون مسلط شوند. به کتاب آموزش پایتون او برای اینکه یادگیری را آسان تر کند، این کتاب گام به گام زبان آموزان را در تمام مفاهیم و فرآیندهای کدنویسی در پایتون راهنمایی می کند.

کتاب های رایگان پایتون برای مبتدیان 9. یادگیری با پایتون: چگونه مانند یک دانشمند کامپیوتر فکر کنیم یادگیری با پایتون” توسط آلن داونی، جف الکنر و کریس مایرز مقدمه ای بر برنامه نویسی پایتون و استفاده کتاب آموزش پایتون از این زبان برای ایجاد برنامه های عالی در دنیای واقعی است.

این کتاب به 20 بخش تقسیم می‌شود و همچنین شامل فهرست مشارکت‌کنندگان و راه‌های رو به جلو است. بخش های اولیه اصول برنامه نویسی و آنچه که یک برنامه را تشکیل کتاب آموزش پایتون می دهد مورد بحث قرار می گیرد. سپس به مفاهیم پایه پایتون مانند متغیرها، توابع، شرطی‌ها، توابع ثمربخش و تکرار می‌رود.

در پایان، کتاب مفاهیم اصلی مانند اشیاء، ارث، لیست ها، پشته ها، صف ها، درختان و اشکال زدایی را مورد بحث کتاب آموزش پایتون قرار می دهد.این کتاب به صورت رایگان در قالب‌های مختلف از جمله PDF، Postscript، Gzipped Rar و HTML در دسترس است.

کاربران می توانند این فایل ها را دانلود و چاپ کنند زیرا این کتاب دارای مجوز کتاب آموزش پایتون تحت مجوز مستندات آزاد گنو است. ترجمه این کتاب به زبان های دیگر مانند اسپانیایی، ایتالیایی، آلمانی و چکی برای دانلود در دسترس است.

معرفی پایتون چیست؟

پایتون یک نحو ساده شبیه به زبان انگلیسی دارد. پایتون دارای نحوی است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد برنامه هایی را با خطوط کمتری نسبت به سایر زبان های برنامه نویسی بنویسند. پایتون بر روی یک سیستم مفسر اجرا می شود، به این معنی که کد را می توان به محض نوشتن اجرا کرد. این بدان معنی است که نمونه سازی می تواند بسیار سریع باشد.

آیا می توانید پایتون را از روی کتاب یاد بگیرید؟

در حالی که بسیاری از دوره‌ها و آموزش‌های پایتون به صورت آنلاین وجود دارد، یادگیری از یک کتاب هنوز یکی از بهترین راه‌ها برای بهبود مهارت‌های پایتون است.

پایتون برای چه مواردی استفاده می شود؟

پایتون یک زبان برنامه نویسی کامپیوتری است که اغلب برای ساخت وب سایت ها و نرم افزارها، خودکارسازی وظایف و انجام تجزیه و تحلیل داده ها استفاده می شود. پایتون یک زبان همه منظوره است، به این معنی که می توان از آن برای ایجاد انواع برنامه های مختلف استفاده کرد و برای هیچ مشکل خاصی تخصصی نیست.

کتاب آموزش پایتون
آموزش پایتون

کارگردان: 1190 رأی

تاریخ ایجاد شد: 2022-08-02 01:24

امتیازدهی ویرایشگر:
4.8

2 دیدگاه دربارهٔ «معرفی 10کتاب آموزش پایتون»

  1. سلام،
    ممنون از مطلب خوب‌تون… ولی همه به هوای دانلود کردنه این ده تا کتابی که توی تیترمطلب نوشته‌اید میان اینجا…!!
    حداقل یه دوتا دونه کتاب پی‌دی‌إف آموزش پایتون هم برای دانلودرایگان میزاشتید…!!
    با تشکر.

    1. سلام ممنون از اینکه نظرتون رو به اشتراک گذاشتید، این مقاله صرفا برای معرفی کتاب هستش

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =