آموزش اسکرچ برای کودکان

کدنویسی اسکرچ چیست؟

خراش چیست؟Scratch یک کدنویسی اسکرچ چیست زبان برنامه نویسی گرافیکی است که توسط گروه “Lifelong Kindergarten” در موسسه کدنویسی اسکرچ چیست فناوری ماساچوست طراحی شده است. کودکان می توانند بلوک های کد را جابجا و ترکیب کنند تا انواع کدنویسی اسکرچ چیست برنامه های کامپیوتری از جمله انیمیشن، داستان، آلات موسیقی.

پیشنهاد میکنم مقاله برنامه نویسی اسکرچ چیست مطالعه کنید.

Scratch به کودکان اجازه می دهد تا مفاهیم کدنویسی را بیاموزند و پروژه های تعاملی را بدون نیاز به یادگیری زبان برنامه نویسی مبتنی بر متن ایجاد کنند. این بدان معناست که توانایی کدنویسی اسکرچ چیست آنها در استفاده از صفحه کلید یا توانایی آنها در به خاطر سپردن کدهای گاهی پیچیده کند نمی شود.

کدنویسی اسکرچ چیست

اگر کودکی یک حساب کاربری اسکرچ داشته باشد، می‌تواند پروژه‌های خود را به‌صورت آنلاین با انجمن اسکرچ به اشتراک بگذارد و به کودک مخاطب واقعی برای کدنویسی اسکرچ چیست خلاقیت‌هایش بدهد.Scratch در بسیاری از مدارس به عنوان بخشی از برنامه درسی استفاده می شود.

Scratch برای کودکان در خانه و همچنین در کلاب کد باز و رایگان است.هنگامی که کودکان آماده هستند، می توانند زبان های مبتنی بر متن مانند HTML و CSS یا Python را امتحان کنند، کدنویسی اسکرچ چیست اما امکانات زیادی برای توسعه مهارت های خود در ابتدا در Scratch وجود دارد.

Scratch را می توان به صورت آنلاین از طریق یک مرورگر وب استفاده کرد یا می توان آن را برای استفاده آفلاین بارگیری کرد. در هر دو مورد مزایا و معایبی وجود دارد.با رابط آنلاین، نیازی کدنویسی اسکرچ چیست به نصب نرم افزار در شبکه مدرسه نیست و این بدان معناست که کودکان همیشه از آخرین نسخه موجود استفاده خواهند کرد.

همچنین، بچه‌ها می‌توانند با کلیک بر روی پیوند به جای دانلود محتوا برای پروژه شروع و سپس باز کردن آن، به پروژه‌های Code Club Starter دسترسی پیدا کنند.کودکانی که دارای کدنویسی اسکرچ چیست حساب‌های Scratch هستند، می‌توانند به طور همزمان کار خود را به اشتراک بگذارند و با استفاده از ویرایشگر آنلاین در انجمن Scratch شرکت کنند.

ویرایشگر آنلاین برای ذخیره کار به اتصال مداوم کدنویسی اسکرچ چیست اینترنت نیاز دارد، بنابراین اگر احتمالاً مشکلات اتصال دارند، نسخه آفلاین ممکن است راه حل بهتری باشد.ویرایشگر آنلاین با Flash کار می کند، بنابراین باید بررسی کنید که کودکان به مرورگری مجهز به پلاگین Flash دسترسی دارند.

پیشنهاد میکنم مقاله محیط اسکرچ چیست مطالعه کنید.

نسخه وب اسکرچ را می توان با یا بدون حساب اسکرچ استفاده کرد.برخی از پروژه های Code Club حاوی یک پروژه “شروع کننده” با منابع هستند. هنگام استفاده از نسخه آنلاین ویرایشگر، کدنویسی اسکرچ چیست کودکان از یک پیوند کوتاه شده برای بارگذاری پروژه شروع در Scratch استفاده می کنند.

اگر آنها به دستورالعمل‌ها به صورت آنلاین نگاه می‌کنند، فقط روی پیوند موجود در سند کلیک کنید.کودکانی که از یک حساب کاربری استفاده می‌کنند می‌توانند روی «ریمیکس» کلیک کنند کدنویسی اسکرچ چیست تا کپی خود را از پروژه ایجاد کنند. کودکان بدون حساب همچنان می توانند یک نسخه از پروژه اصلاح شده را دانلود کنند.

هنگام استفاده از Scratch آنلاین با حساب های کدنویسی اسکرچ چیست کاربری، کودکان می توانند کار خود را ذخیره کنند.همچنین تا زمانی که کودکان بتوانند کار خود را از طریق شبکه محلی یا در یک کارت USB ذخیره کنند، می توان از اسکرچ به صورت آنلاین بدون حساب کاربری استفاده کرد.

کدنویسی اسکرچ چیست و چه مزایایی دارد؟

بچه‌ها برای ذخیره کار خود از طریق «دانلود فایل در رایانه شما» و برای ادامه کار روی یک پروژه، «وارد کردن فایل از رایانه شما» را انجام می‌دهند.نکته: ارزش دارد هر هفته یک نسخه پشتیبان کدنویسی اسکرچ چیست از پروژه ها تهیه کنید تا اگر کودکی سهواً به جای وارد کردن پروژه، آن را دانلود کند.

ویرایشگر اسکرچ آفلاین باید دانلود و روی دستگاه نصب شود. کودکان باید به فضای ذخیره سازی محلی دسترسی داشته باشند تا بتوانند کار خود را ذخیره کنند.اگر به اینترنت دسترسی دارید، کدنویسی اسکرچ چیست اگر کودک حسابی داشته باشد، می توان پروژه ها را به صورت آنلاین از ویرایشگر آفلاین به اشتراک گذاشت.

پیشنهاد میکنم مقاله برنامه اسکرچ چیست مطالعه کنید.

هنگام کار با ویرایشگر به صورت آفلاین، بچه ها می توانند از یک میانبر URL برای دانلود پروژه شروع خود در پوشه Downloads خود استفاده کنند، سپس آن را در Scratch باز کنند.اگر کودک کدنویسی اسکرچ چیست به اینترنت دسترسی ندارد، یک داوطلب باید پروژه شروع را از قبل دانلود کند و به بچه ها بگوید پروژه کجاست.

هنگام استفاده از نسخه Scratch Editor، کودکان از Save (یا Save) برای ذخیره یک کپی از یک پروژه و Open استفاده می کنند تا بتوانند پروژه را برای ادامه کار خود بارگذاری کنند.کودکان همیشه کدنویسی اسکرچ چیست نیاز خواهند داشتقادر به ضبط در شبکه محلی یا روی یک کلید USB باشید.

Scratch یک زبان برنامه نویسی است که توسط MIT ایجاد شده و به طور ویژه طراحی شده است تا همه بتوانند وارد دنیای برنامه نویسی شوند. برای ایجاد داستان های تعاملی، بازی ها کدنویسی اسکرچ چیست و انیمیشن ها استفاده می شود. علاوه بر تسهیل انتشار آثار نهایی با افراد دیگر از طریق وب.

این نام از کلمه “Scratching” گرفته شده است که در زبان های برنامه نویسی به معنای آن دسته از کدهایی است که می توانند مجددا استفاده شوند، به راحتی ترکیب شوند و برای استفاده کدنویسی اسکرچ چیست های جدید تطبیق داده شوند.این زبانی است که به لطف رایگان بودن (نرم افزار رایگان) و سهولت استفاده اش، انتشار بسیار زیادی داشته است.

Scratch هم برنامه ای است که می توانیم آن را در رایانه خود بارگیری کنیم (برای سیستم عامل های مختلف در دسترس است: Windows، Ubuntu، Sugar، Mac) و هم یک برنامه وب است کدنویسی اسکرچ چیست که می توانیم از مرورگر خود اجرا کنیم.در هر دو مورد، ما از یک طرف یک سری اشیا یا “جن” داریم (در نامگذاری که اسکرچ استفاده می کند).

و از طرف دیگر یک سری اعمال و رفتار داریم که می توانیم آنها را با هم ترکیب کنیم تا اشیا واکنش نشان دهند و در یک عمل عمل کنند.یکی از جالب ترین چیزها در مورد اسکرچ این است که کدنویسی اسکرچ چیست این اعمال یا رفتارها شکل یک پازل دارند و ماموریت ما به عنوان برنامه نویس این خواهد بود.

که آن قطعات را برای دستیابی به یک عمل یا رفتار خاص بپزیم. بنابراین در اصل برنامه چیزی شبیه به حل یک معما می شود که یکی از موانع اصلی نوافیت ها در دنیای برنامه نویسی که کدنویسی اسکرچ چیست جنبه خشک و پیچیده محیط های برنامه نویسی است را از بین می برد. تبدیل فرآیند برنامه نویسی به چیزی شبیه به یک بازی.

اعمال و رفتارها به دسته هایی تقسیم می شوند که عبارتند ازحرکت: حرکت و چرخاندن یک شی روی صفحه.ظاهر: تغییر صفحه نمایش شی: پس زمینه، بزرگتر یا کوچکتر کردن آن و کدنویسی اسکرچ چیست غیره.صدا: پخش جریان های صوتی.مداد: با کنترل اندازه قلم مو، رنگ و سایه آن بکشید.

داده: ایجاد متغیرها و انتساب آنها در برنامه.رویدادها: کنترل کننده های رویداد که اقدامات خاصی را در یک بلوک “راه اندازی می کنند”.کنترل: شرایط: if-else، “برای همیشه کدنویسی اسکرچ چیست”، “repeat” و “stop”.حسگرها: اشیاء یا “جن”ها می توانند با محیط یا با عناصر ایجاد شده توسط کاربر مانند یک ربات غیر روحانی تعامل کنند.

عملگرها: عملگرهای ریاضی، مولدهای اعداد کدنویسی اسکرچ چیست تصادفی، همکاران موقعیت.بلوک‌های بیشتر: بلوک‌های خود و کنترل‌کننده‌های دستگاه خارجی.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *