منو
صفحه اصلی
ثبت نام
بهترین زبان برنامه نویسی برای شروع

بهترین زبان برنامه نویسی برای شروع

سرفصل‌های مقاله

بهترین زبان برنامه نویسی برای شروع

ایرانیان سایبر در این مقاله به بررسی بهترین زبان برنامه نویسی برای شروع پرداخته است. بسیاری از کسانی که میخواهند برنامه نویس شوند در انتخاب بهترین زبان برنامه نویسی برای شروع کمی متردد میشوند!

پس ما در این مقاله قصد داریم تا 6 تا از بهترین زبان های برنامه نویسی برای شروع را به شما معرفی کنیم تا سردرگمی تان از بین برود و زبان کد نویسی خود را انتخاب کنید!

برنامه نویسی یکی از راه هایی که نوجوانان با استفاده از آن به کسب درآمد بپردازند. قبل از مشاهده مقاله، این کلیپ را ببینید تا با دوره آموزش برنامه نویسی صفر تا صد ایرانیان سایبر آشنا شوید.

ایرانیان سایبر به آموزش برنامه نویسی صفر تا صد برای کودکان و نوجوانان 12 تا 18 سال با هدف کسب درآمد می پردازد. ایرانیان سایبر همراه شما در آموزش برنامه نویسی است. نظرتون چیه بریم ادامه مقاله رو پیش ببریم.

بهترین زبان برنامه نویسی برای شروع چیست؟

در مورد یادگیری کد نویسی فکر می کنید اما مطمئن نیستید از کجا شروع کنید؟

یکی از رایج ترین سوالاتی که می شنویم این است که “بهترین زبان برنامه نویسی برای شروع” چیست؟!

صنعت به سرعت تغییر می کند. و با انتخاب بیش از 600 زبان ممکن ، مرتب کردن آنها و یافتن بهترین زبان برنامه نویسی برای شروع با نیازهای شما بسیار طاقت فرسا است.

قبل از پاسخگویی به این سوال که ابتدا باید چه زبان برنامه نویسی را بیاموزید ، چند سوال مهم وجود دارد که می خواهیم به آنها بپردازیم.

پیشنهاد میکنم به مشاهده مقاله بهترین زبان برنامه نویسی برای کودکان بپردازید.

زبانهای برنامه نویسی چیست؟

اگر می خواهید تصمیم بگیرید که بهترین زبان برنامه نویسی برای شروع کدام است ، ابتدا یاد بگیرید.

اولین قدم درک این است که زبان برنامه در درجه اول چیست. پاسخ کوتاه ، همانطور که در پست اخیر وبلاگ در مورد زبان برنامه نویسی تعریف شده است ، این است که “زبان های برنامه نویسی ابزاری هستند که ما برای نوشتن دستورالعمل ها برای رایانه ها استفاده می کنیم.”

رایانه ها فکر می کنند به زبان های دوتایی و برنامه نویسی به ما کمک می کند 1 ها و 0 ها را به چیزی تبدیل کنیم که برای انسان راحت تر قابل درک باشد. برنامه نویسان سفیران بین انسان ها و رایانه ها هستند و زبان های برنامه نویسی ابزارهایی هستند که آنها به رایانه ها می گویند چه کار کنند.

پیشنهاد میکنم به مشاهده مقاله برنامه نویسی چیست و چه کاربردی دارد؟  بپردازید.

اگر زبان برنامه نویسی را اشتباه انتخاب کنم چطور؟

همچنین مهم است که قبل از شروع یادگیری اولین و بهترین زبان برنامه نویسی برای شروع ، خوب بدانید که فارغ از اینکه چه زبانی را انتخاب کنید ، مهارت های ارزشمندی را فرا خواهید گرفت. در واقع چیزی به عنوان انتخاب زبان اشتباه وجود ندارد.

ممکن است زبان های برنامه نویسی در ظاهر متفاوت به نظر برسند ، اما مشترکات زیادی با هم دارند. آنها الگوها و ساختارهای مشابهی دارند و با یادگیری یک زبان شما با مفاهیم کلیدی برنامه نویسی آشنا خواهید شد که به شما در یادگیری سایر زبان های برنامه نویسی در آینده کمک می کند.

هنگامی که اولین زبان برنامه نویسی خود را انتخاب می کنید مهم نیست که کدام را انتخاب می کنید. انتخاب دیگران آسان تر خواهد بود.

همچنین باید بدانید که یک توسعه دهنده بین زبان های مختلف در طول حرفه خود حرکت نمی کند ، زیرا از آنها خواسته می شود انواع مختلفی از مشکلات را حل کنند. شما قطعاً در استفاده از اولین زبان برنامه نویسی که انتخاب کرده اید قفل نشده اید.

بنابراین خیلی نگران تمرکز بر این نباشید که آیا بهترین زبان برنامه نویسی را یاد می گیرید یا خیر. در عوض ، بر به دست آوردن آن دانش بنیادی با هر زبانی که انتخاب می کنید تمرکز کنید.

پیشنهاد میکنم حتما مقاله اصول کد نویسی را بخوانید.

زبانهای برنامه نویسی محبوب برای انتخاب

اگر به دنبال برنامه نویسی هستید ، توصیه می شود هنگام شروع به کار به زبانهای اصلی پایبند باشید. آنها بیشترین تقاضا را در صنعت فناوری ایجاد می کنند و تعداد بیشماری از فرصت های شغلی آنها را به عنوان مهارت های مورد نیاز توسعه دهندگان سطح ابتدایی لیست می کند.

لیست زیر از برخی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی را مطالعه کنید تا در مورد آنها و کاربرد آنها بیشتر بدانید. ما آنها را به ترتیب حروف الفبا فهرست کرده ایم.

پیشنهاد میکنم حتما مقاله ارتباط ریاضی با برنامه نویسی بخوانید.

C++

C++

C++ یک زبان برنامه نویسی قدرتمند و همه منظوره است که برای ایجاد برنامه هایی با عملکرد سریعتر و مقیاس پذیری بسیار موثرتر استفاده می شود. در واقع ، پایه و اساس اکثر نرم افزارهای ویندوز به زبان C++ نوشته شده است.

از نظر ایرنیان سایبر بهترین زبان برنامه نویسی برای شروع C++ است!

C++ برای مدیریت برنامه های سنگین مانند مرورگرهای وب ، سیستم عامل ها ، برنامه های رومیزی ، رایانش ابری و حتی بازی های ویدئویی ایده آل است. در صنایع مختلف از جمله VR ، روباتیک ، توسعه نرم افزار و بازی و محاسبات علمی استفاده می شود.

ویژگی های کلیدی این زبان پشتیبانی سخت افزاری بین پلتفرم و سازگاری با محیط داخلی در حال تغییر است.

پیشنهاد میکنم حتما مقاله آموزش برنامه نویسی سی پلاس پلاس به زبان ساده بخوانید.

سی شارپ

C# زبان برنامه نویسی مایکروسافت است. به عنوان یکی از محبوب ترین زبان ها ، از آن زمان به بعد در سیستم عامل های Windows ، Linux ، iOS و Android استفاده شده است. C# همچنین به داشتن مجموعه عظیمی از کتابخانه ها و چارچوب ها معروف است.

این اغلب زبان انتخابی برای توسعه دهندگان بازی و سازندگان برنامه های تلفن همراه است ، اگرچه در نرم افزارهای سازمانی مانند Azure و IoT نیز پیاده سازی شده است. اگر به طراحی بازی علاقه دارید ، به احتمال زیاد هنگام ایجاد دارایی در موتور Unity برای یک بازی جدید ، با C#برخورد خواهید کرد.

پیشنهاد میکنم مقاله دورکاری برای نوجوانان مطالعه کنید.

Ruby

روبی

Ruby یک زبان برنامه نویسی عمومی و پویا است که بیشترین محبوبیت را با چارچوب Ruby on Rails دارد. Ruby on Rails به دلیل چارچوب مخرب سرور و ارائه ویژگی های پیشرفته به کاربران ، همه به لطف نحو مختصر و پشتیبانی شی گرا مورد تمجید قرار می گیرد.

اگرچه روبی یک زبان پشتیبان است ، اما به گونه ای طراحی شده است که به جای دستگاه ها توسط مردم قابل خواندن باشد. این زبان به یک زبان اصلی تبدیل شده است که برای بسیاری از شرکت های فناوری ارزش قائل است.

علاوه بر این ، روبی دلیل موفقیت نرم افزاری است که در توییتر ، Airbnb و GitHub اجرا شده است.

پایتون

پایتون

پایتون یکی دیگر از زبانهای برنامه نویسی عمومی است. این بخش مهمی در علم داده ، یادگیری ماشین و توسعه وب داشته است. کتابخانه اسناد پایتون نحوه تجسم و گردآوری حجم زیادی از داده ها با استفاده از Matplotlib، Pandas و موارد دیگر را پوشش می دهد.

مردم نیز از آن برای برنامه نویسی برنامه های رومیزی استفاده کرده اند.

پایتون مانع ورود کمتری دارد. این ساده اما زیبا است ، با بسیاری از برنامه های کاربردی در دنیای واقعی یکی از نمونه های بارز آن هوش مصنوعی است. همانطور که در خراش وب مشاهده می شود ، پایتون این قابلیت را دارد که حجم زیادی از داده ها را استخراج کند.

پایتون یکی از محبوب ترین گزینه های “بهترین زبان برنامه نویسی برای شروع” در این مقاله است. زبان پایتون به دلیل سادگی هم در نگارش و هم در کوتاهی دستورات ، یکی از بهترین زبان برنامه نویسی برای شروع است که می توان به افراد تازه کار معرفی کرد.

پیشنهاد میکنم به مشاهده مقاله یادگیری آسان پایتون برای کودکان بپردازید.

SQL

SQL یک زبان برنامه نویسی مبتنی بر داده است. هدف آن ذخیره اطلاعات در مجموعه داده های جداگانه است ، بنابراین می توانید آنها را بازیابی کنید تا گزارش های دقیقی را بر اساس جستجوی جستجو ایجاد کنید.

SQL برای هر دانشمند مشتاق داده ضروری است ، زیرا علم داده از پایگاه های داده رابطه ای استفاده می کند. با این حال ، این بهترین زبان برای ساخت برنامه ها از ابتدا نیست.

SQL به بازاریابان اجازه می دهد تا داده های تجاری را ترجمه و تجزیه و تحلیل کنند تا بفهمند محصولات خاصی در بازار چگونه خوب عمل می کنند یا قیف های فروش در حال تبدیل سرنخ به مشتری هستند.

SQL برای دستکاری داده های ساختار یافته به سیستم های پایگاه داده مانند MySQL ، Oracle و MS Access وارد می شود. این اتصال بین متغیرهای متعدد را برای ایجاد جداول جدید مشخص می کند.

پیشنهاد میکنم حتما مقاله کسب و کار انلاین برای نوجوانان بخوانید.

جاوا اسکریپت

js

یکی دیگر از بهترین زبان برنامه نویسی برای شروع ، از زبان برنامه نویسی پویا ، جاوا اسکریپت در توسعه وب برای طراحی وب سایت های تعاملی و کاربر پسند استفاده می شود.

این صفحه صفحات وب را با قابلیت های بیشتر ارائه می دهد و به برندها اجازه می دهد تا با نمایش عناصر متحرک در وب سایت خود ، تعامل کاربران خود را افزایش دهند.

این زبان برنامه نویسی همه کاره جزء اصلی مرورگرهای وب است و برای اکثر مبتدیانی که در مورد توسعه وب جلویی یا توسعه بازی موبایل کنجکاو هستند مناسب است.

پیشنهاد میکنم به مشاهده مقاله آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان بپردازید.

زمان کد است!

هنگام تصمیم گیری برای یادگیری زبان برنامه نویسی و تشخیص بهترین زبان برنامه نویسی برای شروع ، مهم این است که درگیر روندهای پر زرق و برق و مسابقات محبوبیت نشوید.

بهترین زبانهای برنامه نویسی برای یادگیری در سال 2021 همان هایی هستند که در سالهای 2017 و 2018 بهترین یادگیری را داشتند و در چند سال آینده نیز صادق خواهند بود.

اگرچه زمینه برنامه نویسی کامپیوتر به سرعت تغییر می کند ، اما زبان هایی که در بالا به آنها اشاره کردیم از قدرت ماندگاری بالایی برخوردارند. با یادگیری یک یا چند مورد از این زبانها ، نه تنها برای امسال بلکه در سالهای آینده در موقعیت عالی قرار خواهید گرفت.

هنگام شروع برنامه نویسی ، فقط شما می توانید به سوال بهترین زبان برنامه نویسی برای یادگیری پاسخ دهید. انتخاب خود را بر اساس علایق خود و نوع توسعه نرم افزاری که می خواهید وارد آن شوید.

پیشنهاد میکنم مقاله سن مناسب برای شروع برنامه نویسی مطالعه کنید.

در اینجا شما بهترین زبان برنامه نویسی برای شروع خود را انتخاب کردید و راضی هم بودید قطعا.

بهترین زبان برنامه نویسی برای شروع میتواند همه چی باشد از زمین گرفته تا مدرسه

در اینجا ما کلی زبان برنامه نویسی برای شروع به شما معرفی کردیم و امیدوارم شما بهترین زبان برنامه نویسی برای شروع را برای خود انتخاب کرده باشید.

موفق باشید.

این مقاله در مورد بهترین زبان برنامه نویسی برای شروع بود!

زبان برنامه نویسی چیست؟

زبان های برنامه نویسی ابزاری هستند که ما برای نوشتن دستورالعمل ها برای رایانه ها استفاده می کنیم

بعد از انتخاب زبان برنامه نویسی یادگیری زبان های دیگر دشوار میشود؟

ممکن است زبان های برنامه نویسی در ظاهر متفاوت به نظر برسند ، اما مشترکات زیادی با هم دارند. آنها الگوها و ساختارهای مشابهی دارند و با یادگیری یک زبان شما با مفاهیم کلیدی برنامه نویسی آشنا خواهید شد که به شما در یادگیری سایر زبان های برنامه نویسی در آینده کمک می کند.

جاوا اسکریپ در کجا استفاده می شود؟

جاوا اسکریپت در توسعه وب برای طراحی وب سایت های تعاملی و کاربر پسند استفاده می شود. این زبان برنامه نویسی همه کاره جزء اصلی مرورگرهای وب است و برای اکثر مبتدیانی که در مورد توسعه وب جلویی یا توسعه بازی موبایل کنجکاو هستند مناسب است.

6 در مورد “بهترین زبان برنامه نویسی برای شروع”

 1. محمد حسین

  سلام واسه یاد گیری زبان برنامه نویسی اندروید باید چه زبان های یاد بگیرم؟

  1. سلام وقت بخیر
   شما قبل از یادگیری زبان اندروید میتونی کارت رو با سی پلاس پلاس شروع کنی تا اساس برنامه نویسی رو یاد بگیری و بعد بری سراغ یادگیری اندروید.

  1. معمولا برای بازی سازی از زبان‌های مثل C و C++ یا Java استفاده می‌کنن. اما می‌تونم بگم با اکثر زبان‌های برنامه نویسی بازی می سازند. بستگی داره شما بخواید بازی سازی رو در چه سطحی کار کنید.

 2. سلام من هنوز متوجه نشده ام از چه زبان برنامه نویسی باید شروع کنم اگر ممکنه راهنماییم کنید

  1. سلام دوست عزیز
   شما ابتدا باید حوزه برنامه نویسی خودتون رو پیدا کنید بعدش مناسب ترین زبان اون حوزه رو یادبگیرید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *