ایرانیان سایبر

ایرانیان سایبر
منو
صفحه اصلی
ثبت نام
آیا 12 سالگی برای برنامه نویسی خیلی زود نیست؟

آیا 12 سالگی برای برنامه نویسی خیلی زود نیست؟

سرفصل‌های مقاله

آیا 12 سالگی برای برنامه نویسی خیلی زود نیست؟

ایرانیان سایبر در این مقاله به بررسی آیا 12 سالگی برای برنامه نویسی خیلی زود نیست؟ پرداخته است.

بچه های شما احتمالاً از کودکی با بازی های ویدئویی ، تلفن های هوشمند ، رایانه های لوحی و سایر وسایل الکترونیکی آشنا بوده اند. آنها همچنین ممکن است برای یادگیری نحوه برنامه نویسی و برنامه نویسی بازی های خود ابراز علاقه کرده باشند.

اما ، آیا این ایده خوبی است و آیا باید به بچه های جوان اجازه دهید که وارد برنامه نویسی شوند؟

کودکان 7 ساله می توانند برنامه نویسی و یادگیری اصول برنامه نویسی را شروع کنند.

در حقیقت ، برنامه نویسی برای بچه ها در سال های اخیر به سرعت محبوبیت پیدا کرده است زیرا فناوری به طور فزاینده ای به بخشی از زندگی روزمره تبدیل شده است.

کودکانی که در کودکی یاد  می گیرند کد نویسی کنند ، می توانند خود را برای یک عمر فرصت برای موفقیت آماده کنند.

در مقاله آیا 12 سالگی برای برنامه نویسی خیلی زود نیست؟ ، ما در مورد برنامه نویسی با اساسی ترین اصول آن بحث می کنیم تا به شما این مفهوم را بدست آوریم که معنای آن چیست ، شامل چه مواردی است و چگونه می تواند برای فرزند شما مفید باشد.

پیشنهاد میکنم مقاله سن مناسب برای شروع برنامه نویسی چقدر است؟مطالعه کنید.

آیا 12 سالگی برای برنامه نویسی خیلی زود نیست؟

ایران سایبر مقاله در مورد آیا 12 سالگی برای برنامه نویسی خیلی زود نیست؟ تهیه کرده است

آیا 12 سالگی برای برنامه نویسی خیلی زود نیست؟ اما در جواب پدر و مادر باید گفت خیر

آیا 12 سالگی برای برنامه نویسی خیلی زود نیست؟ مقاله ای است که ما برای شما تهیه کردیم امیدواریم لذت ببرید

برنامه نویسی چیست؟

مزایای آموزش برنامه نویسی اسکرچ

برنامه نویسی با عنوان کدنویسی رایانه ای یا توسعه نیز شناخته می شود.

برنامه نویسی از یک فرآیند خلاقانه استفاده می کند که در آن به رایانه ها گفته می شود چگونه اقدامات مختلف را اجرا کنند. این کار از طریق کد یا مجموعه ای از دستورالعمل های مورد نیاز رایانه انجام می شود تا بتواند به شیوه دلخواه عمل کند.

اگر برنامه نویسی را به اصول اولیه برگردانیم ، این فقط زبان رایانه است.

این شامل مجموعه ای از ورودی ها و خروجی ها ، اقدامات و واکنش ها است.

یک مثال از کدگذاری را می توانید در مایکروفر آشپزخانه هر روز مشاهده کنید!

هنگام صرف ناهار ، زمان پخت را روی صفحه کلید وارد کرده و دکمه شروع را فشار دهید. کدی که مایکروفر را اجرا می کند سپس راه اندازی می شود و از زمان پخت شما برای شروع کار استفاده می کند.

موتور داخل مایکروفر صفحه ی داخل را می چرخاند.

مایکروفر تنها زمانی فعال می شود که درب بسته شود و سپس تایمر روی صفحه دیجیتال شمارش معکوس می کند.

هنگامی که تایمر به صفر برسد ، تمام قسمت های متحرک متوقف می شوند و صدای مایکروفر بوق می زند یا صدای زنگ می زند تا به شما اطلاع دهد کار تمام شده است.

بیشتر اوقات ، شما فقط با بخش کوچکی از آنچه برنامه نویسی می تواند با استفاده از رابط کار کند ، ارتباط برقرار می کنید.

این می تواند به معنای صفحه کلید روی مایکروفر ، صفحه کلید رایانه یا صفحه لمسی گوشی هوشمند شما باشد. قابلیت های این کدها همه توسط برنامه نویسان یا توسعه دهندگان تعیین می شود.

هنگامی که شروع به کمی دور زدن برنامه نویسی می کنید ، می توانید از خود بپرسید که اگر دانش فنی این کار را داشته باشید ممکن است چه تغییراتی در دستگاه ایجاد کنید.

شاید شما بشقاب را در مایکروفر افزایش دهید (توصیه نمی کنیم این کار را در خانه امتحان کنید …)  یا صدای بوق یا صدای زنگ را تغییر دهید. اطراف اتاق را نگاه کنید.

فکر می کنید ورودی و خروجی وسایل الکترونیکی اطراف شما در واقع چگونه کار می کند؟ اگر می دانید چه کار می کنید ، برنامه نویسی راه حل های بی شماری ارائه می دهد.

بچه ها چقدر زود می توانند کد نویسی را یاد بگیرند؟

بچه ها چقدر زود می توانند کد نویسی را یاد بگیرند؟

همانطور که در مقدمه گفتیم ، اگر فرزند شما 7 ساله است ، می تواند حداقل مفاهیم کدگذاری مبتدی را درک کند.

برنامه نویسی برای کودکان مستلزم استفاده از محتواهای جذاب برای پروژه های خلاقانه است. وقتی بچه ها کد نویسی را یاد می گیرند ، معمولاً تحت راهنمای یک بازی انجام می شود.

پیشنهاد میکنم مقاله نوجوان ۱۵ ساله چگونه برنامه نویسی را یاد بگیرد؟ مطالعه کنید.

چرا بچه ها باید کد نویسی را یاد بگیرند؟

وقتی چند سال پیش اولین بار در مورد یادگیری برنامه نویسی بچه ها صحبت شد ، بیش از هر چیز به عنوان یک تبلیغ تبلیغاتی مطرح شد. در آن زمان این ایده جدیدی برای سیستم آموزشی بود و ایده ای بود که دقیقاً به آن اندازه جدی گرفته نشد.

با گذشت زمان ، این فکر از “برنامه نویسی بسیار خوب است ، بنابراین آن را امتحان کنید” به “برنامه نویسی عالی است ، و شما می توانید زندگی بسیار خوبی از آن داشته باشید!” .

اگر فرزندان شما مهارت های مناسب را داشته باشند ، مشاغل بسیار پردرآمدی وجود دارد که تقاضا برای مشاغل STEM (علوم ، فناوری ، مهندسی و ریاضیات) در دهه آینده افزایش می یابد.

چگونه برنامه نویسی را به بچه ها معرفی می کنید؟

اگر فرزندان شما علاقه مند به یادگیری کد نویسی هستند ، با وظیفه ای دلهره آور روبرو می شوید که بدانید چگونه و از کجا شروع کنید. کتاب ها ، برنامه ها ، وب سایت ها ، فیلم های YouTube ، دوره ها و انواع مختلف راه ها وجود دارد.

پس از کجا شروع می کنید؟

پس از کجا شروع کنند؟

اولا ، انجام بیش از حد سریع می تواند منجر به سرخوردگی شود.

اگر می خواهید فرزندتان بیشترین استفاده را از برنامه نویسی کند ، از آن لذت ببرید. بهتر است به آرامی شروع کنید ، وقت خود را با کارها صرف کنید و در این راه به اهداف کوچکی دست پیدا کنید.

در اینجا خلاصه ای از نحوه معرفی برنامه نویسی به فرزندان خود به گونه ای که آنها از آن لذت ببرند و در آن برتری کسب کنند ، آورده شده است:

پیشنهاد میکنم مقاله من ۱۴ ساله هستم و در برنامه نویسی بسیار ماهر هستم مطالعه کنید.

ابتدا آنها را با اصول اولیه آشنا کنید

اگر نمی توانید مفاهیم اولیه را کاملاً درک کنید ، تسلط بر چیزی آسان نیست. بهترین راه برای نشان دادن لذت برنامه نویسی به کودکان ، خواندن یا مشاهده سبک است. مقالات ، کتابها یا حتی ویدئوهای YouTube را پیدا کنید که اصول برنامه نویسی را پوشش می دهد.

هنگامی که بچه ها ایده کلی کد نویسی را درک کردند ، می توانند آن را در چند جمله کوتاه برای دوستان و بستگان توضیح دهند. اگر با کد نویسی آشنا نیستید ، ممکن است در نهایت چیزی را نیز یاد بگیرید.

کمی بیشتر بیاموزید

صحبت کردن با دیگران در مورد آیا 12 سالگی برای برنامه نویسی خیلی زود نیست؟ یک راه عالی برای کمک به شما است.

فرزندان خود را تشویق کنید تا در مورد این موضوع با دوستان خود چت کنند. به عنوان مثال ، آنها ممکن است بتوانند آن را به جدیدترین بازی ویدیویی که بازی می کنند ، ربط دهند. فرزند شما می تواند توضیح دهد که چگونه بازی بدون کد نویسی وجود نخواهد داشت.

در مدرسه ، آنها می توانند از معلم علوم خود در مورد نحوه کمک کد نویسی به ربات ها بپرسند.

فرزندان شما ممکن است کسی را در حلقه روزمره خود نداشته باشند که علاقه مند به صحبت در مورد کد نویسی باشد. در این شرایط ، شما باید کمی منشعب شوید.

از موزه فناوری دیدن کنید یا از بچه ها بخواهید به کلوپ بعد از مدرسه که مربوط به کد نویسی است بپیوندند.

چیز کوچکی را امتحان کنید

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که افراد هنگام یادگیری چیزهای جدید مرتکب می شوند  این است که می خواهند کارهای بزرگ انجام دهند و از عهده آن بر نمی آیند. بچه ها در ابتدا برای اطلاعات بیشتر هیجان زده و آماده هستند ، که بسیار عالی است. اما اولین پروژه آنها نباید طراحی بازی ماجراجویی جهان باز باشد.

در حالی که همه چیز ممکن است ، انتظارات آنها را در ابتدا واقعی نگه دارید. در عوض از فرزندان خود بخواهید با کارهای کوچکی شروع کنند.

به این ترتیب ، آنها می توانند قبل از اینکه به طور کامل وارد برنامه نویسی شوند ، احساس کد نویسی کنند. برنامه های یادگیری آنلاین مانند Scratch یک راه عالی برای شروع و همچنین برنامه های تلفن همراه مقدماتی مانند Move the Turtle هستند.

صحبت پایانی

امیدواریم از مقاله آیا 12 سالگی برای برنامه نویسی خیلی زود نیست؟ و توضیحات ارایه شده برای برنامه نویسی کودکان لذت برده باشد.

پس 12 سالگی برای برنامه نویسی ن تنها زود نیست بلکه زمان مناسبی هستش!

کودکان 7 ساله می توانند کارهای شگفت انگیزی را با کد انجام دهند چه برسد به کودک 12 ساله!

شما میتوانید با شرکت در دوره های برنامه نویسی ایرانیان سایبر به آموزش این مهارت فوق العاده به فرزندان بپردازید.

آیا 12 سالگی برای برنامه نویسی خیلی زود نیست؟ خیر بلکه شاید می تواند دیر هم باشد

آیا 12 سالگی برای برنامه نویسی خیلی زود نیست؟ اما در جواب پدر و مادر باید گفت خیر

آیا یک کودک 12 ساله می تواند برنامه نویسی کند؟
یک کودک 12 ساله می تواند به راحتی کدنویسی را یاد بگیرد. انیمیشن ها و ساخت بازی های ویدیویی همگی بر اساس کدگذاری هستند.

12 سالگی بهترین سن برای برانگیختن علاقه به برنامه نویسی است، به ویژه به طوری که کودک با ورود به دبیرستان شروع به تقویت مهارت های کدنویسی خود می کند.

آیا 12 سالگی برای برنامه نویسی خیلی زود نیست؟ مقاله ای است که ما برای شما تهیه کردیم امیدواریم لذت ببرید

از چند سالگی میتوانیم فرزند خود را با برنامه نویسی آشنا کنیم؟

شما می توانید با استفاده از اپلیکیشن و برنامه ریزی های جدید با بازی به فرزندانتان برنامه نویسی را از سن 7 سالگی آشنا کنید و ایران سایبر میتواند شما را در این راه یاری کند

چگونه برنامه نویسی را به کودکانمان معرفی کنیم؟

می توانید از طریق کتاب ها ، برنامه ها ، وب سایت ها ، فیلم های YouTube ، دوره ها و انواع مختلف راه ها وجود دارد معرفی کنید

چگونه شروع کنند؟

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که افراد هنگام یادگیری چیزهای جدید مرتکب می شوند این است که می خواهند کارهای بزرگ انجام دهند و از عهده آن بر نمی آیند. اما اولین پروژه آنها نباید طراحی بازی ماجراجویی جهان باز باشد. در حالی که همه چیز ممکن است ، انتظارات آنها را در ابتدا واقعی نگه دارید. در عوض از فرزندان خود بخواهید با کارهای کوچکی شروع کنند.

4 در مورد “آیا 12 سالگی برای برنامه نویسی خیلی زود نیست؟”

  1. سلام دختر من دقیقا 12 سالشون هست به نظرشما زودنیست برای شروع برنامه نویسی؟

    1. سلام زود نیست ولی کاملا به میزان علاقه و تمرین و تکرار دخترتون بستگی داره اگر علاقه داشته باشند اما در طول دوره تمرین انجام ندهند ممکن اسیب ببینند و تجربه خوبی از برنامه نویسی نداشته باشند

  2. سلام شما کلاس برای اسکرچ هم دارید فرزند من 13 سالش هست به خاطر همین ترجیح دادم اول اسکرچ یاد بگیره

    1. سلام ما کلاس اسکرچ نداریم اما دانش اموز 10 ساله داشتیم که در کلاس مبانی برنامه نویسی شرکت کرده و مشکلی نداشته فرزند شما که 13 سالشون هست توانایی های فرزندتون رو دست کم نگیرید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *