ثبت نام
سن مناسب برای شروع برنامه نویسی

سن مناسب برای شروع برنامه نویسی چقدر است؟

سرفصل‌های مقاله

ایرانیان سایبر در این مقاله به بررسی سن مناسب برای شروع برنامه نویسی می پردازد. شما والدین امروزه با حقایق و توصیه های متناقض بمباران می شوید. به کودک خود زبان خارجی یاد ندهید زیرا واژگان مادری او آسیب می بینند. با پیدا کردن سن مناسب برای شروع برنامه نویسی اطمینان حاصل کنید که فرزند خود را به سمت مهارت های بدنی و رشد هدایت می کنید.

تمرکز بر رشد شناختی اینها تنها برخی از نمونه هایی هستند که دائماً در رسانه ها و محتوای والدین ظاهر می شوند. کدنویسی هم یکسان است. برخی از والدین معتقدند که نباید بیش از حد فرزند خود را با وظایفی که برای سن او بسیار چالش برانگیز است، تحریک کنید.

سن مناسب برای شروع برنامه نویسی برخی دیگر اصول برنامه نویسی را در سنین پایین به فرزندان خود نشان می دهند. در این مقاله سعی می کنیم پاسخ دهیم که کدام روش بهتر است و سن مناسب برای شروع برنامه نویسی چقدر است. قبل از ورود دقیق تر به مقاله، به مشاهده کلیپ دوره های برنامه نویسی صفر تا صد را بپردازید تا با نحوه آموزش های ایرانیان سایبر آشنا شوید.

سن مناسب شروع برنامه نویسی | هرچه زودتر، بهتر

بچه ها چقدر زود می توانند کد نویسی را یاد بگیرند؟

به طور کلی ، متخصصان بر این عقیده اند که باید به کودکان آموزش داده شود که چگونه در اولین سن ممکن کد نویسی کنند. همه کودکان با سرعت های مختلف و به روش های مختلف رشد می کنند. با این وجود ، به طور کلی می توان سن مناسب برای شروع برنامه نویسی را 7 سالگی برای کودکان بیان کرد.

این کار را با معرفی بازی های منطقی مختلف که مهارت کد نویسی را شبیه سازی می کنند. بعد از یک سال یا بیشتر ، می توانید به تمرینات سختگیرانه تری بروید.

چندین مطالعه نشان داده است که کودکانی که از ابتدای دوره ابتدایی خود کد می نویسند ، در طول تحصیلات خود عملکرد تحصیلی بهتری دارند. چه در دانشگاه و چه در دوران حرفه ای درصد بیشتری از کودکانی که زود برنامه نویسی می کنند وارد حوزه STEM می شوند.

اگر از این مطلب رضایت دارید شما را به مشاهده مقاله آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان دعوت می کنم.

سن مناسب آموزش زبان های برنامه نویسی مختلف

آموزش زبان های برنامه نویسی نوجوانان

من 7 سالمه چه زبان برنامه نویسی رو پیشنهاد می کنید؟

ما برای کودکان و نوجوانان 7 ساله، اگر آشنایی مقدماتی با کامپیوتر رو داشته باشند. آموزش آنلاین اسکرچ رو پیشنهاد می کنیم. اگر کودک 7 ساله آشنایی چندانی با کامپیوتر ندارد، شما رو به شرکت در دوره رایگان نکته به نکته می کنیم.

در این دوره از مسائل ایتدایی نظیر تغییر عکس پس زمینه ویندوز تا موارد پیشرفته مثل اجرا کردن نرم افزار های اندرویدی روی کامپیوتر آموزش داده شده است. آموزش کامپیوتر برای کودکان تازه کار بهتر از آموزش برنامه نویسی است.

من 10 سالمه چه زبان برنامه نویسی رو پیشنهاد می کنید؟

ما برای کودکان و نوجوانان 10 ساله، آموزش پایتون برای کودکان رو پیشنهاد می کنیم.

من 11 سالمه چه زبان برنامه نویسی رو پیشنهاد می کنید؟

ما برای کودکان و نوجوانان 11 ساله زبان برنامه نویسی css/html رو پیشنهاد می کنیم. زبان برنامه نویسی css/html در دوره طراحی سایت برای کودکان ارایه می شود.

من 13 سالمه چه زبان برنامه نویسی رو پیشنهاد می کنید؟

ما برای کودکان و نوجوانان 13 ساله زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس رو پیشنهاد می کنیم. این زبان در دوره مبانی برنامه نویسی ارایه می شود.

من 17 سالمه چه زبان برنامه نویسی رو پیشنهاد می کنید؟

ما برای کودکان و نوجوانان 17 ساله، که قبلا سابقه آموزش برنامه نویسی ندارند. زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس رو پیشنهاد می کنیم.  و در ادامه به شما آموزش جاوا را خواهیم داد. فقط اول باید با زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس اصول برنامه نویسی را یاد بگیرید.

آیا این معیار بندی برای همه صادق است؟ مسلما خیر، استعداد، علاقه، پشتکار و صبوری شروط تعیین کننده ای هستند. دوره های ایرانیان سایبر گارانتی یک ماهه بدون قید و شرط داره، با خیال راحت ثبت نام کنید.

اگر از این مطلب رضایت دارید شما را به مشاهده مقاله بهترین زبان برنامه نویسی برای کودکان دعوت می کنم.

طرز تفکر دیگری درباره سن مناسب شروع برنامه نویسی برای نوجوانان

سن مناسب شروع برنامه نویسی برای نوجوانان

والدین معمولاً از ایده آماده سازی فرزندان خود برای موفقیت و ارائه بهترین شانس برای ورود به دانشگاه های بزرگ خوششان می آید. این یک انگیزه خوب است ، اما آنچه برای بچه هایی که کد می نویسند مفیدتر است این است که آنها یاد می گیرند چگونه منطقی فکر کنند.

از جنبه های دیگر تفکر مانند خلاقیت و مهارت های تفکر انتقادی نباید غافل شد. آنها نیز باید آموزش ببینند و تمرین کنند. با این حال ، برنامه نویسی مهارت باورنکردنی حل مسئله را در اختیار زبان آموزان قرار می دهد. این یک مهارت  نه تنها از نظر حرفه ای و دانشگاهی ، بلکه در طول زندگی روزمره بسیار قدرتمند است.

کودکی که کد نویسی می کند یاد می گیرد که چگونه با هر طرز فکری راه حل گرا برخورد کند. اغلب، اگر می خواهید کاندیدای رقابتی تر برای تحصیلات عالی یا مشاغل باشید، از برنامه نویسی به عنوان چیزی صحبت می شود که باید به آن توجه کنید.

پیشنهاد می کنیم مقاله آموزش اسکرچ را مطالعه کنید

با این حال ، مهمترین گروه اجتماعی که باید روی کد نویسی تمرکز کنند، در واقع کودکان هستند. اصل اساسی برنامه نویسی استفاده از طرز فکر حل مسئله شما است. برای انجام این کار ، شما نیاز به یک رویکرد منظم و اختصاصی برای کار دارید.

شاید مهمترین جنبه برنامه نویسی از دیدگاه کودکان ، یادگیری مهارت های اصلی منطق و استدلال باشد و سن مناسب برای شروع برنامه نویسی چند است.رفع اشکالات یکی دیگر از جنبه های مهم برنامه نویسی است. وقتی برنامه ای را شروع می کنید و می بینید که نتیجه آن چیزی نیست که انتظار داشتید.

باید به تحقیق ، کاوش و یافتن علت این امر ادامه دهید. مرور مجدد برنامه، پشت صحنه ، گام به گام ، به بچه ها این امکان را می دهد تا منطق پشت آن را پیدا کنند. وقتی این کار را می کنید ، می توانید نتیجه گیری کنید که اشتباه در کجا اتفاق افتاده است.

اگر از این مطلب رضایت دارید شما را به مشاهده مقاله ایده های پولساز برای نوجوانان دعوت می کنم.

یادگیری نحوه انجام کار در پشت صحنه

یادگیری نحوه کار اجسام در پشت صحنه

هنگامی که کودکان راه حل اشکالات برنامه خود را پیدا می کنند ، این چالش دیگری را به دنبال دارد. گام بعدی این است که بیاموزید چگونه از چنین اتفاقی در آینده جلوگیری کنید.

امروزه کودکان با فناوری به عنوان بخش مهمی از زندگی خود بزرگ می شوند. از لحظه ای که بیدار می شوند تا زمانی که به خواب می روند ، عمیقا در حوزه فناوری غرق می شوند. بسیاری از والدین به دلیل ارتباط فناوری با اعتیاد و تغییرات رفتاری از این عادت ها می ترسند ، اما شما هرگز نمی توانید محیط تکنولوژیکی دنیای امروز را حذف کنید.

با این حال ، یک چیز است که بدانید چگونه از تلفن همراه یا رایانه لوحی استفاده کنید. دانستن اینکه دقیقاً چگونه کار می کنند و از چه اصول تکنولوژیکی استفاده می کنند ، یک بازی کاملاً دیگر است. بنابراین ، برنامه نویسی به کودکان کمک می کند تا نحوه عملکرد چیزها را “در پشت صحنه” درک کنند.

با استفاده از نرم افزارهای مرتبط با برنامه نویسی ، بچه ها به آرامی یاد می گیرند که چه برنامه ای ، وب سایت یا سایر انواع برنامه ها را تحت تأثیر قرار می دهد. با استفاده از این قطعات دانش ، آنها به تدریج آنها را در یک تصویر بزرگتر قرار می دهند و یاد می گیرند که چگونه طرح ضعیف ، یک برنامه معیوب و موارد دیگر را تشخیص دهند.

در نتیجه ، آنها دنیای پیرامون خود را به شکلی کاملاً متفاوت درک خواهند کرد. آنها خواهند فهمید که چرا چیزی آنطور که باید کار نمی کند و یاد خواهند گرفت که در زیر فعالیتهای روزمره فناوری چه می گذرد.

اگر از این مطلب رضایت دارید شما را به مشاهده مقاله  کسب درآمد برای نوجوانان دعوت می کنم.

برنامه نویسی راهی برای شکوفایی خلاقیت

برنامه نویسی راهی برای شکوفایی خلاقیت

سن مناسب برای شروع برنامه نویسی همه انسانها پس از یک روز کار سخت (یا در مورد کودک ، پس از یک روز در مدرسه) به نوعی راه خلاق نیاز دارند. هر کس به فرصتی نیاز دارد تا روی چیزی کار کند که احساس فوق العاده ای در او ایجاد کند. به عنوان مثال ، کودکانی که معمولاً از انواع دیگر بیان هنری (نقاشی ، نوشتن یا موسیقی) لذت نمی برند ، می توانند در کد نویسی به قابلیت های بیان باورنکردنی برسند.

حتی به عنوان مبتدیان ، آنها می توانند شروع به بازی سازی ، وب سایت ها ، برنامه های خود کنند. برای کودکان ، و همچنین نوجوانان و بزرگسالان ، بسیار مهم است که احساس کنند آنها قدرت خلقت دارند. این به نوبه خود به آنها کمک می کند تا اعتماد به نفس خود را در مورد مهارت ها و توانایی های خود تقویت کنند.

مزایای برنامه نویسی

مزایای برنامه نویسی

با افراد جالب و مثبت کار کنید. صدها هزار نفر در شرایط بسیار بد ، تحت فشار دائمی ، رسوایی ها ، منفی کارفرمایان ، همکاران ، کار می کنند و محل های خود را حفظ می کنند ، زیرا هیچ راهی برای نجات وجود ندارد ، جایی برای رفتن وجود ندارد. بنابراین ، این حرفه به شما حق انتخاب می دهد.

شما قادر خواهید بود محل زندگی ، با چه کسی ، با چه کسی کار نکنید. البته درگیری با همکاران نیز جایی برای خود دارد ، اما اگر از آن خسته شوید ، می توانید به راحتی شغل خود را تغییر دهید.

برنامه رایگان یا نیمه رایگان. با این کار ، اغلب برنامه نویسان خوب عمل می کنند. هیچ دلیلی برای تاخیر وجود ندارد ، مهمترین چیز این است که شما فقط کار خود را انجام دهید. آیا می خواهید ناهار سر کار بیایید و دیرتر آنجا را ترک کنید یا در خانه کار کنید؟ فوق العاده در بسیاری از صنایع دیگر ، این امر به سادگی امکان پذیر نیست.

برعکس ، “مدیران موثر” قوانین دقیق تری وضع می کنند ، همه چیز را تنظیم می کنند و برای هر حرکت اشتباه جریمه می نویسند. از این نظر برنامه نویسی فقط بهشت ​​است. البته تیم ها و شرکت های مختلفی وجود دارد. اما به طور کلی ، همه چیز اینطور است. حرفه مورد تقاضا شما فقط باید با جستجوی اولین شغل سخت کار کنید. به محض ایجاد هرگونه تجربه عملی ، شما به شدت برای سایر شرکت ها جالب خواهید شد ، هرچه بیشتر بیشتر.

توانایی کار از راه دور. اینجا همه چیز مشخص است. رویای میلیون ها نفر این است که زیر درخت نخل ، در ساحل کار کنند. بنابراین، برنامه نویسان فقط کسانی هستند که می توانند حتی از خانه ، حتی از تایلند ، حتی از بالی کار کنند ، نکته اصلی این است که اینترنت روشن است و کامپیوتر از گرما ذوب نمی شود. علاوه بر این ، شما نیازی به آموزش پیچیده و منابع زیادی ندارید ، به عنوان مثال ، در مورد پزشکان. همانطور که در بالا ذکر شد ، تنها چیزی که از شما لازم است زمان و میل است.

و مزایای اصلی این است که بتوانید هر روز با لذت به محل کار خود بروید و کارهایی را که دوست دارید انجام دهید. این توسط بسیاری از برنامه نویسان و دانشجویان ما که شاغل هستند ، به طور مداوم در مورد آن در نظرات خود می نویسند. مثل اینکه چقدر خوب است کاری را انجام دهید که دوست دارید و با این وجود دستمزد دریافت می کنید.

نتیجه: سن مناسب برای شروع برنامه نویسی

نتیجه سن مناسب برای شروع برنامه نویسی

درباره ی سن مناسب برای شروع برنامه نویسی ، آشنایی کودکان با برنامه نویسی در سالهای ابتدایی ، بهترین سن مناسب برای شروع برنامه نویسی کودکان است. به این ترتیب ، آنها از لحظه شناختی کامل برای کاشت بذر برای دانش پیچیده تر بعداً استفاده خواهند کرد. بسیاری از برنامه نویسان بزرگ یادگیری را در حدود 7 سالگی شروع کردند.

اگر به کودکان بیاموزیم که منطقی فکر کنند و طرز فکر حل مسئله را اتخاذ کنند ، مفاهیم پیچیده ای را از برنامه نویسی در مراحل بعدی زندگی درک خواهند کرد. حتی اگر آنها تصمیم بگیرند که بعداً از برنامه نویسی فاصله بگیرند ، توانایی درک مفاهیم اساسی فناوری در آینده بسیار ارزشمند خواهد بود.

سن مناسب برای شروع برنامه نویسی چند سالگی است؟ فرزندم رو از چند سالگی برنامه نویسی بنویسم و این که ایا 14 سالگی سن مناسب برای شروع برنامه نویسی هستش؟ ممنون میشم جواب سوالتم رو درباره مقاله سن مناسب برای شروع برنامه نویسی بدهید. سن مناسب برای شروع برنامه نویسی چند سالگی است؟ فرزندم رو از چند سالگی برنامه نویسی بنویسم و این که ایا 14 سالگی سن مناسب برای شروع برنامه نویسی هستش؟

چه سنی برای شروع کدنویسی مناسب است؟
کارشناسان معتقدند که کودکان باید کدنویسی را در سنین پایین بیاموزند. به گفته MIT، بهترین سن برای کودکان برای شروع یادگیری زبان‌های کدنویسی مانند Scratch Jr از سن 5 تا 7 سالگی است. افراد اغلب از طریق بازی‌های منطقی مختلف که به شبیه‌سازی مهارت کدنویسی کمک می‌کنند، به این امر دست می‌یابند.

ایرانیان سایبر به آموزش برنامه نویسی می پردازد. سن مناسب برای شروع برنامه نویسی چند سالگی است؟ فرزندم رو از چند سالگی برنامه نویسی بنویسم و این که ایا 14 سالگی سن مناسب برای شروع برنامه نویسی هستش؟ ممنون میشم جواب سوالتم رو درباره مقاله سن مناسب برای شروع برنامه نویسی بدهید.

بله، حتما. در اینجا چند سوال متداولی هستند که یک مقاله درباره “سن شروع برنامه‌نویسی کودکان” را پوشش داده و اطلاعات مفیدی برای خانواده‌ها ارائه می‌دهند:

1. **چرا برنامه‌نویسی برای کودکان مهم است؟**
– سوالی که از خانواده‌ها می‌پرسد که چرا به نظرشان مهم است که کودکان در سنین کمتر با مفاهیم برنامه‌نویسی آشنا شوند.

2. **آیا برنامه‌نویسی می‌تواند به رشد ذهنی و خلاقیت کودکان کمک کند؟**
– این سوال به خانواده‌ها فرصت می‌دهد تا در مورد تأثیر برنامه‌نویسی بر توسعه ذهنی و خلاقیت کودکان اظهار نظر کنند.

3. **چگونه می‌توانم فرزندم را برای یادگیری برنامه‌نویسی ترغیب کنم؟**
– سوالی که به والدین این امکان را می‌دهد تا در مورد راهکارها و تکنیک‌های موثر برای تشویق کودکان به یادگیری برنامه‌نویسی بحث کنند.

4. **آیا برنامه‌نویسی برای کودکان درسی پیشرفته است یا بهتر است با مفاهیم ساده شروع شود؟**
– این سوال به خانواده‌ها این امکان را می‌دهد که در مورد انتخاب سطح مناسب برنامه‌نویسی برای کودکان خود تفکر کنند.

5. **آیا وقتی کودکان هنوز در مدرسه هستند، یادگیری برنامه‌نویسی ضروری است؟**
– سوالی که به خانواده‌ها این امکان را می‌دهد تا در مورد ترکیب یادگیری برنامه‌نویسی با تحصیلات مدرسه فرزندانشان تفکر کنند.

این سوالات به خانواده‌ها کمک می‌کنند تا درک عمیق‌تری از اهمیت و مزایای یادگیری برنامه‌نویسی در سنین کمتر داشته باشند و راهنمایی کنند تا چگونه بهترین شرایط را برای کودکان خود برای شروع به این مهارت مهم فراهم کنند.

من ۱۰ سالمه چه زبان برنامه نویسی رو پیشنهاد می کنید؟

ما برای کودکان و نوجوانان ۱۰ ساله، آموزش پایتون برای کودکان رو پیشنهاد می کنیم.

من ۱۱ سالمه چه زبان برنامه نویسی رو پیشنهاد می کنید؟

ما برای کودکان و نوجوانان 11 ساله زبان برنامه نویسی css/html رو پیشنهاد می کنیم. زبان برنامه نویسی css/html در دوره طراحی سایت برای کودکان ارایه می شود.

من ۱۳ سالمه چه زبان برنامه نویسی رو پیشنهاد می کنید؟

ما برای کودکان و نوجوانان ۱۳ ساله زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس رو پیشنهاد می کنیم. این زبان در دوره مبانی برنامه نویسی ارایه می شود.

من ۱۷ سالمه چه زبان برنامه نویسی رو پیشنهاد می کنید؟

ما برای کودکان و نوجوانان ۱۷ ساله، که قبلا سابقه آموزش برنامه نویسی ندارند. زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس رو پیشنهاد می کنیم. و در ادامه به شما آموزش جاوا را خواهیم داد. فقط اول باید با زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس اصول برنامه نویسی را یاد بگیرید.

آیا این معیار بندی برای همه صادق است؟

مسلما خیر، استعداد، علاقه، پشتکار و صبوری شروط تعیین کننده ای هستند. دوره های ایرانیان سایبر گارانتی یک ماهه بدون قید و شرط داره، با خیال راحت ثبت نام کنید.

سن مناسب برای شروع برنامه نویسی چقدر است؟
مناسب برای شروع برنامه نویسی

کارگردان: محمد حسین عزیزی

تاریخ ایجاد شد: 2021-11-18 00:25

امتیازدهی ویرایشگر:
4.9

4 دیدگاه دربارهٔ «سن مناسب برای شروع برنامه نویسی چقدر است؟»

    1. مقدمه پایتون برای کودکان 12 ساله و بزرگتر طراحی شده است. بچه ها با یادگیری اصول کدگذاری مانند متغیرها، حلقه ها و دستورات if/then شروع می کنند. از آنجا به سمت کار با گرافیک و در نهایت ساخت بازی پیش می روند.

    1. بسیاری از مردم فکر می کنند که کدنویسی کاری بسیار دشوار است، و در ابتدا من نیز چنین فکر می کردم. اما در واقعیت، هر کسی در هر زمانی می تواند آن را انجام دهد – حتی در 13 سالگی.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 10 =