ثبت نام
آموزش برنامه نویسی سی پلاس پلاس

آموزش برنامه نویسی سی پلاس پلاس به زبان ساده

سرفصل‌های مقاله

آموزش برنامه نویسی سی پلاس پلاس به زبان ساده

ایرانیان سایبر در این مقاله به بررسی آموزش برنامه نویسی سی پلاس پلاس به زبان ساده پرداخته است.  سی پلاس پلاس یک زبان برنامه نویسی سطح متوسط ​​است که توسط Bjarne Stroustrup در سال 1979 در آزمایشگاه Bell توسعه یافته است.

سی پلاس پلاس روی انواع سیستم عامل ها مانند ویندزو ، مک  و نسخه های مختلف UNIX اجرا می شود. آموزش سی پلاس پلاس یک رویکرد ساده و کاربردی برای توصیف مفاهیم  سی پلاس پلاس برای مبتدیان تا مهندسان نرم افزاری متبحر اتخاذ می کند.

ایرانیان سایبر به آموزش برنامه نویسی کودکان و نوجوانان می پردازد.

چرا آموزش برنامه نویسی سی پلاس پلاس

سی پلاس پلاس برای دانشجویان و متخصصان شاغل ضروری است تا یک مهندس نرم افزار عالی شوند. ایرانیان سایبر در دوره مبانی برنامه نویسی به آموزش سی پلاس پلاس می پردازد.

ما در ادامه برخی از مزایای اصلی یادگیری و آموزش برنامه نویسی سی پلاس پلاس را به زبان ساده بیان می کنیم:

سی پلاس پلاس بسیار نزدیک به سخت افزار است ، بنابراین شما این شانس را دارید که در سطح پایینی کار کنید که از نظر مدیریت حافظه ، عملکرد بهتر و در نهایت توسعه نرم افزاری قوی به شما کنترل زیادی می دهد.

یادگیری سی پلاس پلاس درک واضحی از برنامه نویسی شی گرا به شما می دهد. هنگامی که جداول مجازی و اشاره گرهای مجازی یا شناسایی نوع پویا را پیاده سازی می کنید ، پیاده سازی سطح پایین پلی مورفیسم را درک خواهید کرد.

سی پلاس پلاس یکی از زبانهای برنامه نویسی پویا است و میلیون ها توسعه دهنده نرم افزار آن را دوست دارند. اگر شما یک برنامه نویس عالی سی پلاس پلاس هستید ، هرگز بدون کار نخواهید نشست و مهمتر از آن برای کار خود دستمزد بالایی دریافت خواهید کرد. در ضمن آموزش برنامه نویسی سی پلاس پلاس به زبان ساده را در اینترنت به راحتی پیدا کرد.

سی پلاس پلاس زبانهای برنامه نویسی در برنامه نویسی برنامه و سیستم است. بنابراین می توانید حوزه مورد علاقه خود را در زمینه توسعه نرم افزار انتخاب کنید سی پلاس پلاس واقعاً تفاوت بین کامپایلر ، پیوند دهنده و بارگذار ، انواع مختلف داده ها ، کلاس های ذخیره سازی ، انواع متغیر دامنه آنها و غیره را به شما آموزش می دهد.

هزاران دلیل خوب برای یادگیری برنامه نویسی سی پلاس پلاس وجود دارد. اما یک چیز قطعی است ، برای یادگیری هر زبان برنامه نویسی ، نه تنها سی پلاس پلاس ، فقط باید کد نویسی کنید ، و کد و در نهایت کد کنید تا متخصص شوید.

کتابخانه های استاندارد سی پلاس پلاس

کتابخانه های استاندارد سی پلاس پلاس

آموزش برنامه نویسی سی پلاس پلاس به زبان ساده به سه بخش مهم تقسیم می شود:

_کتابخانه اصلی شامل انواع داده ها ، متغیرها و واژه ها و غیره است.

_کتابخانه استاندارد شامل مجموعه ای از توابع است که رشته ها ، فایل ها و غیره را دستکاری می کنند.

_کتابخانه الگوی استاندارد (STL) شامل مجموعه ای از روش های دستکاری ساختار داده است.

پیشنهاد میکنم مقاله سن مناسب برای شروع برنامه نویسی مطالعه کنید.

برنامه نویسی شی گرا (OOP)

یادگیری C++ برای همه

سی پلاس پلاس از برنامه نویسی شی گرا پشتیبانی می کند ، چهار ستون اصلی برنامه نویسی شی گرا (OOPs) مورد استفاده در سی پلاس پلاس عبارتند از:

وراثت

پلی مورفیسم

کپسوله سازی

انتزاع – مفهوم – برداشت

استفاده از سی پلاس پلاس

با کمک زبان برنامه نویسی  سی پلاس پلاس، می توانیم انواع مختلف برنامه های ایمن و قوی را توسعه دهیم:

برنامه پنجره

برنامه Client-Server

درایورهای دستگاه

سیستم عامل تعبیه شده و غیره

پیشنهاد میکنم به مشاهده مقاله بهترین زبان برنامه نویسی برای کودکان بپردازید.

برنامه های کاربردی برنامه نویسی سی پلاس پلاس

های کاربردی برنامه نویسی سی پلاس پلاس 1

همانطور که قبلاً ذکر شد ،  سی پلاس پلاس یکی از پرکاربردترین زبان های برنامه نویسی است. آموزش برنامه نویسی سی پلاس پلاس به زبان ساده ، موضوعی است که به آن خواهیم پرداخت. سی پلاس پلاس تقریباً در همه زمینه های توسعه نرم افزار حضور دارد و ما برخی از آنها را در اینجا لیست می کنیم:

توسعه نرم افزار کاربردی: برنامه نویسی سی پلاس پلاس تقریباً در توسعه همه سیستم عامل های اصلی مانند  Windows ، Mac OSX و Linux استفاده شده است. جدا از سیستم عامل ها ، قسمت اصلی بسیاری از مرورگرها مانند Mozilla Firefox و Chrome با استفاده از  سی پلاس پلاس نوشته شده است. سی پلاس پلاس همچنین در توسعه محبوب ترین سیستم پایگاه داده به نام MySQL استفاده شده است.

 

توسعه زبان های برنامه نویسی: سی پلاس پلاس  به طور گسترده در توسعه زبان های برنامه نویسی جدید مانند C# ، جاوا ، جاوا اسکریپت، Perll،   UN Shell C Shell ، PHP و Python و Verilog و غیره استفاده می شود.

برنامه نویسی محاسباتی: سی پلاس پلاس به دلیل سرعت سریع و کارایی محاسباتی بهترین دوستان دانشمندان است. آموزش برنامه نویس سی پلاس پلاس ، کمک شایانی به دانشجویان و مبتدیانی که مجبورند از آن استفاده کنند ، می کند.

پیشنهاد میکنم حتما مقاله ارتباط ریاضی با برنامه نویسی بخوانید.

توسعه بازی ها: سی پلاس پلاس بسیار سریع است که به برنامه نویسان اجازه می دهد تا برنامه نویسی رویه ای را برای عملکردهای فشرده CPU انجام دهند و کنترل بیشتری بر سخت افزار ایجاد می کند ، به همین دلیل از آن در توسعه موتورهای بازی استفاده می شود. در آموزش برنامه نویسی سی پلاس پلاس ، به بازی سازی نیز اشاره می شود.

سیستم جاسازی شده: سی پلاس پلاس به شدت در توسعه برنامه های پزشکی و مهندسی مانند نرم افزارهای دستگاه MRI ، سیستم های پیشرفته CAD/CAM و غیره استفاده می شود.

این لیست همچنان ادامه دارد ، مناطق مختلفی وجود دارد که توسعه دهندگان نرم افزار با خوشحالی از سی پلاس پلاس برای ارائه نرم افزارهای عالی استفاده می کنند. ما به شما بسیار توصیه می کنیم که آموزش برنامه نویسی سی پلاس پلاس را بیاموزید و نرم افزارهای بزرگی را به جامعه ارائه دهید.

صحبت پایانی

این آموزش برنامه نویسی سی پلاس پلاس برای مبتدیان آماده شده است تا به آنها در درک مفاهیم اولیه تا پیشرفته مربوط به سی پلاس پلاس کمک کند. قبل از اینکه تمرینات خود را با انواع مختلفی از مثالهای ارائه شده در این آموزش سی پلاس پلاس آغاز کنید ، ما این فرض را مطرح می کنیم که شما از اصول برنامه های کامپیوتری و زبان برنامه نویسی رایانه مطلع هستید.

پیشنهاد میکنم به مشاهده مقاله برنامه نویسی نوجوان 15 ساله بپردازید.

حتما خود را برای آموزش برنامه نویسی سی پلاس پلاس به زبان ساده آماده کنید. در صورت تمایل ما با شما هستیم. ایرانیان سایبر به آموزش برنامه نویسی سی پلاس پلاس به زبان ساده می پردازد.آموزش برنامه نویسی اپلیکیشن سی پلاس پلاس به زبان ساده خیلی مهم است.

6 دیدگاه دربارهٔ «آموزش برنامه نویسی سی پلاس پلاس به زبان ساده»

  1. کاملا به توانایی خودتون بستگی داره ولی پیشنهاد ما در یک دوره 6 ماهه به صورت اهسته و پیوسته است که در ابتدا کار خسته نشوید و تحت فشار نباشید

 1. سلام وقت بخیر
  من زبان سی شارپ رو بلدم و برنامه نویسی بک اند و فرانت رو هم انجام میدم با .net core، به دلیل علاقه شخصی تمایل داریم یه زبان سطح پایین یاد بگیرم.
  بین سی و سی پلاس پلاس موندم علتش هم اینه واقعیتش خیلی اشنا نیستم با این دو زبان پایه فقط میدونم سی پلاس پلاس شی گرایی رو داره و سی نداره.

  1. سلام قطعا سی پلاس پلاس ارجحیت داره به سی باتوجه به اینکه زبان شی گرا هست و قابلیت های بیشتری دارد بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد

  1. درک مفاهیم زبان های دیگر و قدردانی از راحتی و پیشرفت آن ها زمانی که درک قوی از C++ داشته باشید بسیار آسان تر است. بسیاری از زبان های محبوب دیگر با استفاده از C++ توسعه داده شده اند، بنابراین با یادگیری آن ابتدا در توسعه آن زبان ها بهتر خواهید بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =