منو
صفحه اصلی
ثبت نام
یادگیری C++ برای همه

10 یادگیری سی پلاس پلاس

سرفصل‌های مقاله

ایرانیان سایبر در این مقاله به بررسی یادگیری سی پلاس پلاس ( ++C ) پرداخته است. سی پلاس پلاس یک زبان برنامه نویسی همه منظوره و شیءگرا است که توسط Bjarne Stroustrup در سال 1979 به عنوان فرمت زبان C طراحی شد.

یادگیری سی پلاس پلاس این زبان ویژگی های مدل های برنامه نویسی ضروری ، شی گرا و همچنین کلی را دارد.  سی پلاس پلاس همچنین دارای امکانات اضافی مانند C ، کلاس ، وراثت ، آرگومان تابع پیش فرض و غیره است.

یادگیری سی پلاس پلاس در دوران معاصر نقش اساسی ایفا می کند زیرا بسیاری از سیستم های معاصر مانند سیستم عامل ها ، مرورگرهای وب ، پایگاه های داده و غیره حداقل در قسمتی از پایگاه کد خود دارای سی پلاس پلاس هستند. علاوه بر این ، سی پلاس پلاس به دلیل سرعت آن در مناطق حساس عملکرد بسیار مفید است.

با توجه به محبوبیت و ارتباط سی پلاس پلاس در ذهن ، دلایل اصلی یادگیری سی پلاس پلاس در زیر آورده شده است:

پیشنهاد میکنم به مطالعه مقاله آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان بپردازید.

محبوبیت و حقوق بالا از دلایل یادگیری سی پلاس پلاس

یادگیری سی پلاس پلاس

سی پلاس پلاسیکی از محبوب ترین زبانها در جهان است. این برنامه توسط 4.4 میلیون توسعه دهنده در سراسر جهان استفاده می شود. همچنین ، توسعه دهندگان سی پلاس پلاس بسیار مورد توجه هستند و برخی از پردرآمدترین مشاغل در صنعت را دارند. معمولا یکی از مهم ترین دلایل یادگیری سی پلاس پلاس همین گزینه است.

 سی پلاس پلاس دارای پشتیبانی کتابخانه فراوان است

سی پلاس پلاس دارای کتابخانه الگوی استاندارد (STL) است که بسیار مفید است زیرا به نوشتن فشرده و سریع کد در صورت نیاز کمک می کند. این شامل چهار جزء است:  الگوریتم ، محفظه ، توابع و تکرارکنندگان.

الگوریتم ها انواع مختلفی مانند مرتب سازی ، جستجو و غیره دارند. ظروف برای پیاده سازی ساختارهای مختلف داده که معمولاً مانند پشته ها ، صف ها ، جداول هش ، بردارها ، مجموعه ها ، لیست ها ، نقشه ها و غیره کلاس هایی را ذخیره می کنند.

فاکتورها اجازه می دهند که کارکرد مربوطه با استفاده از پارامترهای ارسال شده سفارشی شود. همچنین ، تکرارکنندگان برای کار بر روی دنباله ای از مقادیر استفاده می شوند.

پیشنهاد میکنم به مشاهده دوره طراحی سایت برای کودکان با css/html بپردازید.

 سی پلاس پلاس دارای یک انجمن بزرگ است

آموزش c++

از دلایل مهم یادگیری سی پلاس پلاس، وجود یک جامعه آنلاین بزرگ از کاربران و کارشناسان سی پلاس پلاس که در صورت نیاز به پشتیبانی ، به ویژه مفید است. منابع زیادی مانند GeeksforGeeks و غیره در مورد سی پلاس پلاس در اینترنت موجود است. برخی از منابع آنلاین دیگر برای سی پلاس پلاس عبارتند از StackOverflow  ، cppreference.com  و غیره.

پیشنهاد میکنم به مطالعه مقاله بهترین سن برای شروع برنامه نویسی بپردازید.

سی پلاس پلاس در پایگاه های داده

پایگاه های داده امروزی زیادی مانند MySQL ،MongoDB  ، MemSQL  و غیره وجود دارد که به زبان سی پلاس پلاس نوشته شده اند. این به این دلیل است که سی پلاس پلاس کاملاً مدرن است و از ویژگی هایی مانند استثنا ، عبارت lambda و غیره پشتیبانی می کند. بسیاری از پایگاه های داده که به زبان سی پلاس پلاس نوشته شده اند تقریباً در همه برنامه های کاربردی مانند YouTube ،  WordPress ،  Twitter، Facebook و غیره استفاده می شوند.

سی پلاس پلاس در سیستم عامل ها

تمام سیستم عامل های اصلی مانند ویندوز ، لینوکس ، اندروید ، اوبونتو ، iOS و … در ترکیبی از C و سی پلاس پلاس نوشته شده اند. برنامه های ویندوز به زبان سی پلاس پلاس نوشته می شوند ، در حالی که برنامه های Android در جاوا همراه با /سی پلاس پلاس C با زمان اجرای غیر پیش فرض برای پشتیبانی سی پلاس پلاس نوشته می شوند.

همچنین ، سی پلاس پلاس می تواند برای توسعه هسته برنامه های کاربردی در iOS استفاده شود. به طور کلی ، C یا سی پلاس پلاس به دلیل سرعت و شدت تایپ این زبان ها در سیستم عامل ها استفاده می شود. برخی از افراد مبتدی راجع به دلایل یادگیری سی پلاس پلاس ، این گزینه یعنی طراحی سیستم عامل ها را بیان می کنند که بسیار پر درآمد است.

پیشنهاد میکنم به مطالعه مقاله فواید برنامه نویسی برای کودکان بپردازید.

سی پلاس پلاس در کامپایلرها

سی پلاس پلاس

سی پلاس پلاس به سخت افزار نزدیکتر است و نسبتاً سطح پایینی است. به همین دلیل ، در بسیاری از کامپایلرها به عنوان زبان برنامه نویسی پشتیبان استفاده می شود. نمونه ای از این مجموعه GNU Compiler Collection (GCC) است که در حال حاضر بیشتر به زبان سی پلاس پلاس همراه با C نوشته شده است.

سی پلاس پلاس در مرورگرهای وب

دلایل یادگیری  سی پلاس پلاس می توان به مرورگر ها اشاره کرد. بسیاری از مرورگرهای وب با استفاده از سی پلاس پلاس مانند Chrome ، Firefox ، Safari و غیره توسعه یافته اند. Chrome دارای سی پلاس پلاس در موتور رندر ، موتور جاوا اسکریپت و UI است. فایرفاکس عمدتا در موتور رندر و کمی در UI استفاده می کند. Safari همچنین از سی پلاس پلاس در موتور رندر و موتور جاوا اسکریپت استفاده می کند.

همه این مرورگرهای وب و بیشتر از  سی پلاس پلاساستفاده می کنند ، به ویژه در موتورهای رندر ، زیرا سرعت مورد نیاز موتورهای رندر را فراهم می کند زیرا آنها باید محتوا را با سرعت بیشتری نمایش دهند. از دلایل دیگر یادگیری  سی پلاس پلاسمی توان به این مورد هم اشاره کرد.

پیشنهاد میکنم حتما مقاله آموزش برنامه نویسی سی پلاس پلاس به زبان ساده بخوانید.

سی پلاس پلاس معمولاً دست کم گرفته می شود

این زبان در مقایسه با جاوا و پایتون یکی از زبان های سطح پایین محسوب می شود. در سی پلاس پلاس ، برای بهینه سازی امور با مدیریت حافظه به سخت افزار نزدیک می شوید. مهم این است که شی گرا است. چگونه C را بر زبان شی گرا ترجیح می دهید؟ این برتری خود را با مزایای مقیاس پذیر و چند پارادایمی بودن ادامه می دهد. از دلایل یادگیری سی پلاس پلاس هم می توان به این موضوع اشاره کرد.

این زبان در مقایسه با جاوا و پایتون یکی از زبان های سطح پایین محسوب می شود. در سی پلاس پلاس ، برای بهینه سازی امور با مدیریت حافظه به سخت افزار نزدیک می شوید. مهم این است که شی گرا است. چگونه C را بر زبان شی گرا ترجیح می دهید؟ این برتری خود را با مزایای مقیاس پذیر و چند پارادایمی بودن ادامه می دهد. از دلایل یادگیری سی پلاس پلاس هم می توان به این موضوع اشاره کرد.

سی پلاس پلاس قابل حمل است

گفته می شود GCC یکی از کامپایلرهای قابل حمل خوب موجود است و در زیرمجموعه ای از سی پلاس پلاس پیاده سازی می شود. کامپایلرهای GCC را می توان برای هر سیستم قابل قبول استفاده کرد ، اگر نه در یک کامپایلر مبدا ، حداقل به عنوان یک کامپایلر متقابل. قابلیت حمل ، تغییرات کد زبان خاص را برای سهولت پیاده سازی آن در سخت افزارهای خاص تعریف می کند. فاقد ABI است و به نظر می رسد خطرناک است اما هنوز روی آن کار شده اما هیچ کار استانداردی انجام نشده است.

پیشنهاد میکنم به مطالعه مقاله آموزش پایتون برای کودکان بپردازید.

سی پلاس پلاس هرگز محو نمی شود

شما باید از یادگیری سی پلاس پلاس برنامه نویسی که از زبانهای مبتنی بر جمع آوری زباله استفاده می کند ، استفاده کنید. سوال ساده این است: یک جمع کننده زباله چه می کند؟ اکثر توسعه دهندگان دلیل دقیقی را پیدا نمی کنند. با توسعه ویژگی جدید ، زبان قدیمی محو می شود. منشاء و زبانهای دیگر به روز رسانی خطاهای سی پلاس پلاس  هستند.

آیا چیزی درباره Unreal شنیده اید؟ به موتور بازی قدرتمندی که هنوز بر بخش حاکم است نگاه کنید. این همان کاری است که یک زبان برنامه نویسی قدرتمند انجام می دهد. یادگیری و تغییر اشکال از زبان اصلی به این معنا نیست که زبان جدید بهترین خواهد شد. خام واقعی است!

پیشنهاد میکنم حتما دوره آموزش سی پلاس پلاس رو مشاهده کنید.

سی پلاس پلاس دارای مجموعه بزرگی از طرفداران جامعه است

هرچه دامنه اجتماع بیشتر باشد ، زبان انعطاف پذیرتر و یادگیری سی پلاس پلاس آسان تر خواهد بود. در حال حاضر ، حدود 600 زبان برنامه نویسی در سراسر جهان وجود دارد. جامعه سی پلاس پلاس ابزارهایی را بهبود می بخشد که مدیریت زبان را آسان تر می کند. سالها از تکامل آن می گذرد. مردم هر از گاهی به جامعه توسعه دهندگان می پیوندند. اگر شما یک برنامه نویس آماتور هستید ، در نهایت حمایت حیاتی جامعه و نحوه کمک آنها به حفظ یک زبان برنامه نویسی خوب حتی در سال 2021 را درک خواهید کرد.

اهمیت یادگیری سی پلاس پلاس برای همه به خصوص نوجوانان تا با آموزش سی پلاس پلاس پیشرفت کنند. با یادگیری سی پلاس پلاس پیشرفت کنید.

میزان حقوق برنامه نویسی سی پلاس پلاس چقدر است؟

این برنامه توسط ۴.۴ میلیون توسعه دهنده در سراسر جهان استفاده می شود. همچنین ، توسعه دهندگان سی پلاس پلاس بسیار مورد توجه هستند و برخی از پردرآمدترین مشاغل در صنعت را دارند. معمولا یکی از مهم ترین دلایل یادگیری سی پلاس پلاس همین گزینه است.

چه مرورگرهایی با سی پلاس پلاس نوشته شده اند؟

دلایل یادگیری سی پلاس پلاس می توان به مرورگر ها اشاره کرد. بسیاری از مرورگرهای وب با استفاده از سی پلاس پلاس مانند Chrome ، Firefox ، Safari و غیره توسعه یافته اند.

6 در مورد “10 یادگیری سی پلاس پلاس”

 1. یه جاهایی از کدنویسی و بعضی جاها ار برنامه نویسی استفاده می کنند می خواستم بدونم تفاوت کدنویسی و برنامه نویسی چیست؟

  1. کدنویسی بخشی از برنامه نویسی است که به نوشتن کدی می پردازد که ماشین می تواند آن را ترجمه کند. برنامه نویسی فرآیند ایجاد یک برنامه است که شامل تصحیح کدها می شود. می توان کدنویسی ساده ای را روی ویرایشگرهای متنی مانند wordpad یا notepad بدون هیچ ابزار نرم افزاری انجام داد.

 2. من زبان سی رو بلدم و شنیدم زبان سی پلاس پلاس رو راحت میشه یاد گرفت اگه سی رو بلد باشی. خواستم بدونم چقدر زمان میبره یادگیریش؟

  1. افرادی که با مبانی و مفاهیم برنامه نویسی اشنایی داردند بادگیری سایر زبان های برنامه نویسی برای انها راحت تر است و زبان سی پلاس پلاس از خانواده زبان سی هست

 3. من میخوام المپیاد دانش آموزی کامپیوتر شرکت کنم، بنظر شما کدام زبان برنامه نویسی رو یاد بگیرم بهتره و بهم کمک می کنه؟
  و اینکه چقدر طول میکشه تا یاد بگیرم؟

  1. سلام به سرفصل های المپیاد بستگی داره و زبان مورد نظر اگر c++ باشه با شرکت در کلاس های ما میتونید 6 ماهه یادبگیرید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *