ثبت نام
مدت زمان یادگیری برنامه نویسی اسکرچ

مدت زمان یادگیری برنامه نویسی اسکرچ چقدر طول میکشد؟

سرفصل‌های مقاله

در این مقاله به مدت زمان یادگیری برنامه نویسی اسکرچ می پردازیم. اما اصلا برنامه نویسی چیست؟
برنامه نویسی یکی از برنامه های آموزشی است که در بین بچه های امروزی مورد توجه قرار می گیرد. هر کسی که با کد نویسی آشنایی دارد باید با کلمه اسکرچ آشنا باشد. خب، برای کسانی که با آن آشنایی ندارند، اسکرچ به زبان ساده یک زبان برنامه نویسی است. خوشبختانه مدت زمان آموزش اسکرچ کوتاه است و بچه ها خیلی زود می توانند آن را یاد بگیرند.

امروزه در دنیای دیجیتال ما، برنامه نویسی کامپیوتر نقش بزرگی در صنعت IT ایفا می کند. برنامه نویسی کامپیوتر با نوشتن کدهایی انجام می شود که چیزی جز دستور دادن به کامپیوتر برای انجام برخی وظایف نیست. این راهی برای برقراری ارتباط با رایانه های ما است.

نوشتن کدها به این معنی است که به رایانه خود دستور دهیم که با هر خط کد چه اقداماتی انجام دهیم، مجموعه ای از دستورالعمل ها برای رایانه برای انجام یک کار خاص وجود دارد.

این می تواند از چیزی به سادگی تغییر اندازه یک عکس یا اعمال فیلتر روی یک عکس باشد. ساختن یک وب سایت، ایجاد برنامه ها و بازی ها، و انجام انواع کارهای جالب دیگر، همگی نیازمند مهارت های کدنویسی هستند.

اسکرچ چیست؟

اسکرچ یک زبان برنامه نویسی بصری است که بچه ها را قادر می سازد تا به تنهایی بازی ها، انیمیشن ها و داستان های تعاملی ایجاد کنند. اسکرچ بلوک‌های کد رنگی تشکیل شده است که بچه‌ها به روش‌های خاصی برای ساختن پروژه‌ها به هم می‌چسبند.

این یک زبان برنامه نویسی کشیدن و رها کردن است که توسط موسسه فناوری ماساچوست (MIT) ایجاد شده است که در آن به هر بلوک قبلاً قطعات کد اختصاص داده شده است، بنابراین برای تشکیل یک برنامه کافی است این بلوک ها را به هم متصل کنید.

جهت دانلود اسکرچ کلیک بفرمایید.

این زبان برنامه نویسی مبتنی بر بلوک یک ابزار عالی برای بچه ها برای شروع برنامه نویسی یا تمرین مهارت های برنامه نویسی است زیرا به آنها اجازه می دهد طیف گسترده ای از برنامه ها را ایجاد کنند.

کودکان هنگام طراحی پروژه های اسکرچ یاد می گیرند که خلاقانه فکر کنند، کار خود را به طور منطقی سازماندهی کنند و با دیگران همکاری کنند.

اگرچه به نظر می رسد که scratch یک زبان برنامه نویسی ساده برای توسعه پروژه ها باشد، اما کدنویسی سریع و کارآمد باعث می شود توسعه پروژه شما بسیار سرگرم کننده تر و دقیق تر شود.

مدت زمان یادگیری برنامه نویسی اسکرچ چقدر است؟

مدت زمان یادگیری برنامه نویسی اسکرچ

هیچ پاسخ قاطعی برای این سوال وجود ندارد. اگرچه اسکرچ یک زبان برنامه نویسی نسبتاً آسان است، اما مدت زمان یادگیری برنامه نویسی اسکرچ به کسی که در حال یادگیری است بستگی دارد. برای برخی، ممکن است از یک ماه تا سه ماه و برای برخی، تا شش ماه یا بیشتر طول بکشد.

برخی از کودکان به طور طبیعی سریعتر از دیگران یاد می گیرند، در حالی که برخی از کودکان از منابع بهتری استفاده می کنند که روند یادگیری آنها را تسریع می کند.

پیشرفت با مقدار زمانی که یک زبان آموز به برنامه نویسی اسکرچ اختصاص می دهد تعیین می شود. هر چه کودک زمان بیشتری را در آغاز سرمایه گذاری کند، سریعتر قوانین مهم و سایر دانش ها را درک می کند.

اما از آنجایی که اسکرچ از روش کشیدن و رها کردن استفاده می کند، مدت زمان یادگیری برنامه نویسی اسکرچ را برای کودکان آسان می کند. این همچنین به بچه ها اجازه می دهد تا وظایف را سریعتر انجام دهند و درک کل برنامه را آسان تر می کند.

روش برنامه نویسی اسکرچ چیزی است که یادگیری و شروع با آن را آسان می کند. با رابط و بلوک های رنگارنگ خود، اسکرچ یکی از بهترین ها برای آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان است. معمولاً بچه ها می توانند بدون کمک آن را بردارند.

با این حال، همیشه مفید است که کسی با اسکرچ آشنا باشد تا به آنها کمک کند تا در نهایت زمان زیادی را گیج نکنند و بلوک‌های تصادفی را با هم بچسبانند.

برای اینکه یک بچه سریعتر اسکرچ کردن را یاد بگیرد، بهتر است از مربی/ معلمانی یاد بگیرد که نه تنها می توانند آنها را راهنمایی کنند، بلکه می توانند روش های کارآمد کدنویسی در اسکرچ را نیز به آنها بیاموزند. پیشرفت با مقدار زمانی که یک زبان آموز به برنامه نویسی اسکرچ اختصاص می دهد تعیین می شود. . هر چه کودک زمان بیشتری را در آغاز سرمایه گذاری کند، سریعتر قوانین مهم و سایر دانش ها را درک می کند.

جهت انجام انواع بازی اسکرچ کلیک بفرمایید.

مدت زمان یادگیری برنامه نویسی اسکرچ در3 الی 6 ماه

اسکرچ یک زبان برنامه نویسی ساده است که به طور خاص برای کودکان طراحی شده است، بنابراین کودکان ممکن است آن را سریعتر از آنچه معلمان یا والدین خود تصور می کنند یاد بگیرند. مدت زمان یادگیری برنامه نویسی اسکرچ را می توان بین 3 تا 6 ماه می توان در نظر گرفت. این زبان برنامه نویسی مبتنی بر بلوک است، به این معنی که هر بلوک قبلاً حاوی کد است و یادگیری آن را برای کودکان آسان تر می کند.

کدنویسی کارآمد برای تکمیل پروژه‌ها بهتر و سریع‌تر ضروری است، و اسکرچ نیز از این قاعده مستثنی نیست. هر چه کودک زمان بیشتری را صرف تمرین برنامه نویسی در اسکرچ کند، بهتر خواهد شد. اگر آنها از پایه با کمک یک معلم یا یک مربی کدنویسی یاد بگیرند، نتایج ممکن است بسیار متفاوت باشد.

ایراینان سایبر کدنویسی جذابی را برای کودکان فراهم می کند که خلاقیت و تفکر محاسباتی را به روشی سرگرم کننده و تعاملی تقویت می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + پانزده =