فواید آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان

فواید برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان

21 فایده آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان

با پیشرفت تکنولوژی زندگی ها به سمت الکترونیکی شدن رفته است. فرزندان ما دسترسی به انواع و اقسام اطلاعات در دنیای امروز را دارند. نمی توان جلوی این دسترسی را گرفت ولی می توان تا حد زیادی این دسترسی را کنترل کرد. برنامه نویسی کودکان و نوجوانان در کشور های پیشرفته بیشتر گسترش یافته است. ما نیز باید این فاصله را در کشورمان پر کنیم.

فرزندان ما زمان زیادی را به بازی های کامپیوتری می پردازند. یا در شبکه های مجازی وقت خود را می گذرانند. اگر ما بتوانیم استفاده از آموزش کامپیوتر به کودکان این فضا را به صورت کنترل شده و هدفمند در آوریم. نه تنها آسیب به حداقل می رسد بلکه فواید بسیاری برای فرزندمان دارد.

یکی از راه های کنترل حضور فرزندانمان در عرصه تکنولوژی، آموزش برنامه نویسی نوجوانان است. تا به صورت حرفه ای به برنامه نویسی بپردازند. با دنیا ارتباط برقرار کنند و علم روز را یاد بگیرند. نوجوانی که از گام اول برنامه نویسی یعنی دوره مبانی کامپیوتر و برنامه نویسی سر بلند بیرون بیایند. به جرات می توان گفت آمادگی لازم برای پیشرفت در این مسیر را دارند.

قبل از بیان فواید برنامه نویسی نحوه عملکرد ما در ایرانیان سایبر را ببینید.

21 مورد از اهمیت، مزایا و فواید برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان :

حل مسئله | ایرانیان سیابر

1 – مهارت حل مسئله

وقتی یک کودک یا نوجوان اقدام به نوشتن برنامه ای می کند. راه حل های مختلفی برای نوشتن کد آن برنامه، در پیش رویش وجود دارد. توسط معلم این راه حل ها به او نمایش داده می شود. او می آموزد راه حل های مختلفی برای حل یک مسئله وجود دارد و باید به دنبال بهترین راه حل باشد. مهارت حل مسئله جزو مهمترین فواید برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان است.

فواید برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان، مزایای یادگیری برنامه نویسی.

انعطاف پذیری از فواید آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان

2 – انعطاف پذیری

زمانی که برای حل مسئله به دنبال راه حل های مختلفی رفت. آن زمان یاد می گیرد که در صورت برخورد با مشکلات چطور از خود انعطاف نشان دهد و آسان ترین راه را انتخاب نکند.

مزایای یادگیری برنامه نویسی، فواید برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان

تقویت اعتماد به نفس از فواید آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان

3 – تقویت اعتماد به نفس

زمانی که کودک یا نوجوان موفق به نوشتن برنامه ای هرچند ساده و پیش پا افتاده شوند. اگر برنامه به درستی کار کند، او به خود می بالد و اعتماد به نفسش افزوده می شود. آن زمان آماده برای حل مسایل پیچیده تر می شود. تقویت اعتماد به نفس هم جزو مهمترین فواید برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان است.

فواید آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان، مزایای یادگیری برنامه نویسی.

استقامت در برابر چالش ها از فواید آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان

4 – استقامت در برابر حل چالش و پایداری

در روند حل مسائل، نوجوانان  با چالش های مختلفی رو به رو می شوند. گاهی مجبور می شوند یک مسئله سخت را به چند مسئله کوچک تبدیل کنند. چرا که حل چند مسئله کوچک، آسان تر از حل یک مسئله بزرگ است.

ضرورت آموزش برنامه‌نویسی به کودکان، مزایای یادگیری برنامه نویسی.

خلاقیت و نوآوری از فواید آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان

5 – رشد استعداد و خلاقیت

برنامه نویسی سبب افزایش خلاقیت می شود. نوجوانان برای حل مسئله از روش های مختلف استفاده می کنند که نشان دهنده افزایش خلاقیت آنها است. این مداومت بر یافتن بهترین راه حل، خلاقیت را شکوفا می کند.

علم قرن از فواید آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان

6 – مهمترین مهارت قرن حاضر

در دهه های گذشته تاکید فراوانی بر آموزش زبان انگلیسی و کامپیوتر وجود داشت. اما اکنون دانشمند مطرح دانشگاه ام آی تی آقای مایکل رسنیک اعتقاد دارد در قرن 21 هر بچه ای که اصول برنامه نویسی را بلد نباشد، بی سواد محسوب می شود.

فواید آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان، اهمیت یادگیری برنامه نویسی.

کسب درآمد از فواید آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان

7 – کسب درآمد با برنامه نویسی

در عصر امروز همه چیز به سمت الکترونیکی شدن می رود. این امر سبب افزایش موقعیت های شغلی برای برنامه نویسان شده است. نوجوانانی که به یادگیری برنامه نویسی می پردازند. از همان سنین جوانی می توانند موقعیت های شغلی فراوانی را برای خود دست و پا کنند. تجربه در میزان درآمد برنامه نویسان امر مهمی است.

شروع برنامه نویسی از سن پایین خیلی کمک حال نوجوانان در آینده است. ایرانیان سایبر اقدام به برگزاری دوره های آموزشی با هدف استخدام نوجوانان در شرکت های برنامه نویسی نموده است.

پیشنهاد می کنم مقاله راه های پولدار شدن و کسب درآمد برای نوجوانان ایرانی را مطالعه فرمایید، به خصوص نوجوانان علاقه مند به کسب درآمد از دستش ندهند.

چرا کودکان و نوجوانان باید برنامه نویسی یاد بگیرند؟

سرگرمی لذت بخش از فواید آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان

8 – سرگرمی لذت بخش

نوشتن کد های برنامه نویسی بسیار لذت بخش هست. حتی اگر کد برنامه نویسی ساده ای باشد. به خصوص که برنامه نویس چند بار در نوشتن کد های برنامه نویسی شکست بخورد و کدش کار نکند. زمانی که موفق به نوشتن صحیح آنها شود، بسیار حس خوبی پیدا می کند. یکی از جالبترین فواید برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان، سرگرمی و لذت بخش بودن آن است.

مزایای آموزش برنامه نویسی برای کودک و نوجوان، اهمیت یادگیری برنامه نویسی.

تقویت ریاضی از فواید آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان

9 – تقویت منطق ریاضی

مزایای برنامه نویسی محدود به شغل آینده یا جذابیت کد نویسی نمی شود. بلکه سبب افزایش مهارت های علمی از جمله ریاضی خواهد شد. نوجوانان برای حل برخی از مسائل باید از ریاضیات استفاده کنند و همان منطق ریاضی را تبدیل به کد نمایند.

اهمیت آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان
تقویت زبان انگلیسی از فواید آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان

10 – تقویت زبان انگلیسی

نوجوانان برای حل مسائل باید به زبان انگلیسی برنامه نویسی کنند. از واژه های تخصصی بیشتر استفاده کنند. با گذر زمان با جمله بندی ها و نگارش ها آشنا می شوند. برای حل برخی از مشکلات برنامه نویسی مجبور به سرچ در گوگل هستند. معمولا سرچ فارسی برای حل مسائل برنامه نویسی چندان کاربردی ندارد. نوجونان برای یافتن جواب سوال خود، مجبور به سرچ انگلیسی در گوگل می شوند. همه این ها سبب می شود ناخودآگاه زبانشان تقویت شود.

ضرورت آموزش برنامه‌نویسی به کودکان

فواید آموزش برنامه نویسی به کودکان

11 – آشنایی با الگوریتم ها

ما برای حل تمامی مسائل، هر چند کوچک نیاز به الگوریتم داریم. حتی برای برنامه های کوچک در ذهنمان، الگوریتمش را می نویسیم. فقط بر روی کاغذ نمی آموریم. هنگام برخورد با مسائل پیچیده باید الگوریتم خوبی داشته باشیم تا آن را حل کنیم. الگوریتم ها در دوره مبانی کامپیوتر و برنامه نویسی آموزش داده می شوند.

آموزش برنامه نویسی c++، اهمیت یادگیری برنامه نویسی.

آشنایی با کامپیوتر و برنامه نویسی از فواید آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان

12 – آشنایی با کامپیوتر

از مهمترین فواید برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان آشنایی با کامپیوتر است. نوجوان به واسطه کار با کامپیوتر و برخورد با مسائل فنی آن، کم کم می آموزد چطور مشکلات کامپیوترش را برطرف کند. گذر زمان سبب افزایش دانش کامپیوتری او می شود.

فواید آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان

پشتکار از فواید آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان

13 – پشتکار

برنامه نویسان ممکن است ساعت ها برای نوشتن کد یک برنامه وقت بگذارند. بعد از کلی بررسی متوجه شوند که یک خطای ساده مانع از اجرای برنامه آنها شده است. برنامه نویسان باید در برابر مشکلات صبوری کنند. با پشتکار و بررسی مجدد برنامه، آن مشکل را شناسایی و حل کنند.

گاهی ممکن است چندین روز برای حل یک مشکل خیلی کوچک وقت بگذارند تا برطرفش کنند. به جرات می توان گفت پشتکار یکی از بارزترین فواید برنامه نویسی برای برنامه نویسان حرفه ای است.

فواید برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان، اهمیت یادگیری برنامه نویسی.

قدرت تصمیم گیری از فواید آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان

14 – قدرت تصمیم گیری

گاهی برای حل مسئله باید یکی از مسیر های حل را انتخاب کنیم. جلو می رویم و می بینیم که مسیر انتخابی برای حل مسئله اشتباه است. حال باید باید همه را پاک کنیم و از مسیر دیگری برویم. برای جلوگیری از این مشکلات، باید همان ابتدا قبل از انتخاب مسیر، خوب روی مسئله فکر کنیم. تا بهترین تصمیم رو بگیریم و با مشکلات اینچنینی رو به رو نشویم.

فواید برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان ، اهمیت یادگیری برنامه نویسی

تحلیل مسائل از فواید آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان

15 – تحلیل مسائل

نوجوان قبل از شروع برنامه نویسی باید به روش های حل مسئله فکر کند. با بررسی و تحلیل مسائل باید مشکلات را پیش بینی کند. سپس بهترین راه حل را انتخاب کند. با گذر زمان قدرت تحلیل او افزایش می یابد. ماشالله به این همه فواید برنامه نویسی برای کودکان و جوانان، قدرت تحلیل مسائل نه تنها در برنامه نویسی بلکه در زندگی روزمره هم بسیار کاربردی است.

فواید آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان

درک بهتر دنیا از فواید آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان

16 – درک بهتر دنیای امروز

از جمله فواید برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان این است که سازنده نرم افزار باشند نه که فقط مصرف کننده آن باشند. دنیای امروز، دنیای تکنولوژی است. درک بهتر تکنولوژی سبب می شود بهتر از آنها استفاده کنیم. بسیاری از افراد شناختی از نحوه ایجاد برنامه ها یا نحوه ارتباطتشان با یکدیگر ندارند. حتی نحوه ساخت گوشی های هوشمند، لپتاب، کامپیوتر ها و غیره  را نمی دانند. شناخت این مسائل گامی به جلو برای استفاده بهتر از آنها است.

آموزش برنامه نویسی رایگان

کار گروهی |از فواید آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان

17 – کار گروهی

در دنیای برنامه نویسی برای انجام پروژه ها، نیاز است افراد در کنار هم به کار بپردازند. هر یک قسمتی از کد برنامه را بنویسند. سپس در اختیار هم قرار دهند. مهارت های تیمی و کار گروهی در برنامه نویسی تقویت می شود.

فواید یادگیری برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان

مزیت رقابتی از فواید آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان

18 – مزیت های رقابتی

فرزند شما مهارتی را کسب می کند که بسیاری از هم سن و سالان او از این مهارت محروم هستند. در آینده به او مزیت رقابتی ویژه ای در دانشگاه، نزد مدیر، حتی خدمت سربازی می دهد.

افزایش عادات خوب از فواید آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان

19 – افزایش عادات خوب

تمامی مواردی که در بالا ذکر شد از کارهای خوبی هستند که برنامه نویسان مدام آنها را تکرار می کنند. با مداومت بر برنامه نویسی، عادات خوبی در کودکان و نوجوانان شکل می گیرد.

چرا آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان

اثر مثبت در آینده از فواید آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان

20 – اثرات مثبت در بلند مدت

اثرات برنامه نویسی محدود به زمان حال نیست. جدای از عادات خوبی که در فرزندانمان ایجاد می کند، در آینده نیز چه از نظر شغلی، شخصیتی و حتی اجتماعی به کمک آنها می آید.

برنامه نویسی ارتباطات را بهبود می بخشد

21 – برنامه نویسی ارتباطات را بهبود می بخشد

یکی دیگر از فواید برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان ارتباطات است. ارتباطات یک مهارت کاملاً اساسی در طول مدرسه ، کار و زندگی است. افرادی که به وضوح می توانند ایده های پیچیده را به زبان ساده بیان کنند. می توانند در صنایع مختلف و زندگی موفقیت بیشتری داشته باشند.

coding for kids

از نگاه سایت idtech

در ادامه قصد داریم مقاله ای از سایت idtech برای شما بیاوریم. تا از نگاه آنها، دلایلی که کودکان باید برنامه نویسی را شروع کنند و به موفقیت برسند را مشاهده کنید، این مقاله به زبان انگلیسی است.

فایده آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان

سخن پایانی

تمام این صحبت ها شد تا اهمیت و فواید برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان را بگوییم. ولی خوبه این رو هم بگم همه قرار نیست برنامه نویس شوند. اجباری در یادگیری برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان وجود ندارد. بنده در زمان دانشگاه به یاد دارم، کسانی را که با وجود انتخاب رشته IT، علاقه ای به برنامه نویسی نداشتند.

شاید رشد و تعالی شخصی در مسیر دیگری باشد. در هنر، ورزش یا پزشکی و …  باشد. بنظر بنده فرزندتان را در مسیر آموزش برنامه نویسی قرار دهید. بعد ازگذشت چند ترم خواهید دیدید که حس و حال او نسبت به برنامه نویسی چیست. اگر علاقه داشت که خوشا به حالش، در سن کم با برنامه نویسی آشنا شده است. و نسبت به خیلی ها در دنیای امروز جلو افتاده است!

اگر علاقه ای نداشت یک تجربه خوب کسب کرده است. چه بسا همین تجربه در آینده کمک قابل توجهی به او کند. همچنین تلاشی کرده تا راه رشد و تعالی خود را پیدا کند. اکنون می تواند در دیگر مسیرهای زندگی، رشد و تعالی خود را جست و جو کند. امیدوارم مقاله فواید برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان به شما در انتخاب مصلحت فرزندانتان کمکی کرده باشد.

شاید این سوال ها به ذهن شما هم رسیده باشد!

چه زبان برنامه نویسی برای شروع مناسبه؟

تقریبا همه برنامه نویسان تازه کار این سوال براشون پیش می آید. ایرانیان سایبر با توجه به تجربه خود یک مسیر آموزشی صفر تا صد برای برنامه نویسان فراهم کرد. تا دیگر دلشوره این که الان باید چه چیزی یاد بگیرم، بعدش کدوم دوره را شرکت کنم برطرف شود.

دانش آموزان ابتدا دوره مبانی کامپیوتر و برنامه نویسی را می گذرانند. بعد سه سال و طی دوره ها به پروژه پایانی می رسند و با کلی تجربه آماده استخدام در شرکت های برنامه نویسی می شوند.

چرا فقط 12 تا 18 سال را آموزش می دهید؟

این رنج سنی نه آنقدر سنش کم است که به دوره اسکرچ برود. و نه مثل جوانان 20 ساله آماده است که در کلاس های فشرده برنامه نویسی شرکت کند. ما آمدیم به صورت تخصصی روی این نیاز کار کردیم و با استفاده از خلاقیت این نیاز را با هزینه کم و کیفیت مناسب برطرف کردیم.

چطور بهترین آموزشگاه برنامه نویسی را پیدا کنم؟

دوره های برنامه نویسی مختلفی در آموزشگاه های سراسر کشور در حال برگزاری است. اما اگر رنج سنی شما بین 12 تا 18 سال هست. ایرانیان سایبر به صورت تخصصی روی شما کار می کند. در صورت تمایل همین الان زنگ بزنید و از مشاوره ما استفاده کنید.

از کجا بفهمم به برنامه نویسی علاقه دارم یا نه؟

به راحتی هر چه تمام تر! ما گارانتی یک ماهه بدون قید و شرط گذاشتیم. یعنی شما میاین در دوره شرکت می کنین. بعد گذشت 25 روز، بررسی می کنین که آیا به برنامه نویسی علاقه دارید یا نه. در صورتی که علاقه نداشتین درخواست فعال سازی گارانتی رو می دهید و به صورت کامل پول خودتون رو پس می گیرید. اگرم علاقه داشتید به ادامه دوره می پردازید.

هزینه کلاس های برنامه نویسی بالا است! چطور آن را پرداخت کنم؟

کاملا موافقم، هزینه دوره های برنامه نویسی بالا است. ولی خبر خوب این که ایرانیان سایبر با استفاده از خلاقیت و نوآوری، قیمت دوره های برنامه نویسی رو بسیار کاهش داده است. در عین حال کیفیت رو حفظ کرده است. لطفا قیمت دوره ها را با قیمت دیگر آموزشگاه ها مقایسه کنید. به این نکته هم دقت کنین که ما به صورت تخصصی روی این رنج سنی کار می کنیم. تازه فقط این نیست اگر به معرفی ایرانیان سایبر به دوستانتان بپردازید، می توانین از آموزش رایگان استفاده کنید.

چطور بهترین آموزشگاه برنامه نویسی را پیدا کنم؟

دوره های برنامه نویسی مختلفی در آموزشگاه های سراسر کشور در حال برگزاری است. اما اگر رنج سنی شما بین 12 تا 18 سال هست. ایرانیان سایبر به صورت تخصصی روی شما کار می کند. در صورت تمایل همین الان زنگ بزنید و از مشاوره ما استفاده کنید.

از کجا بفهمم به برنامه نویسی علاقه دارم یا نه؟

به راحتی هر چه تمام تر! ما گارانتی یک ماهه بدون قید و شرط گذاشتیم. یعنی شما میاین در دوره شرکت می کنین. بعد گذشت 25 روز، بررسی می کنین که آیا به برنامه نویسی علاقه دارید یا نه. در صورتی که علاقه نداشتین درخواست فعال سازی گارانتی رو می دهید و به صورت کامل پول خودتون رو پس می گیرید. اگرم علاقه داشتید به ادامه دوره می پردازید.

هزینه کلاس های برنامه نویسی بالا است! چطور آن را پرداخت کنم؟

کاملا موافقم ، هزینه دوره های برنامه نویسی بالا است ولی خبر خوب این که ایرانیان سایبر با استفاده از خلاقیت و نوآوری، قیمت دوره های برنامه نویسی رو بسیار کاهش داده و همچنان کیفیت رو حفظ کرده ، لطفا قیمت دوره ها را با قیمت دیگر آموزشگاه ها مقایسه کنید ، تازه فقط این نیست اگر به معرفی ایرانیان سایبر به دوستانتان بپردازید می توانین از آموزش رایگان استفاده کنید.

چه زبان برنامه نویسی برای شروع مناسبه؟

تقریبا همه برنامه نویسان تازه کار این سوال براشون پیش می آید. ایرانیان سایبر با توجه به تجربه خود یک مسیر آموزشی صفر تا صد برای برنامه نویسان فراهم کرد. تا دیگر دلشوره این که الان باید چه چیزی یاد بگیرم، بعدش کدوم دوره را شرکت کنم برطرف شود. دانش آموزان ابتدا دوره مبانی کامپیوتر و برنامه نویسی را می گذرانند. بعد سه سال و طی دوره ها به پروژه پایانی می رسند و با کلی تجربه آماده استخدام در شرکت های برنامه نویسی می شوند.

نکته مهم : تجربه کاری در برنامه نویسی بسیار مهم است، نوجوانی زمان مناسبی برای شروع برنامه نویسی است.

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید